ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σκύλος, ψυχές και πνεύματα!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 00:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑ!Ταχύτατο,εκπαιδευμένο, σκυλάκι είσαι μου φαίνεται!!
Πότε πρόλαβες?

Η φωτογραφία σου δεν φαίνεται....(Ευχαριστώ πολύ όμως για την προσπάθεια!!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 01:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δοκίμασε να ανοίξεις το forum και κάποια άλλη στιγμή για να την δεις... σε εμένα πάντως φαίνεται μια χαρά ..τα Pug είναι μικρόσωμα..και ίσως τα μοναδικά μικρόσωμα που εμφανίζουν διασπλασία.
Όποιος ενδιαφέρεται για Παγκ που δεν θα έχει προβλήματα υγείας καλό θα είναι να το πάρει από έναν καλό εκτροφέα..αν έχεις ακόμα πρόβλημα να δεις τη φώτο για κάνε ένα κλικ εδώ http://briefcase.pathfinder.gr/download/aquarius_19/19137/224339/0/luna+008.jpg

Να θυμάσαι πως κάθε άνθρωπός που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 02:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκυλάκο,ή εσύ είσαι πολύ εκπαιδευμένος,ή εγώ πολύ ...άσχετη!!
Fotograf yok(πλάκα τώρα θα έχει να παρεξηγηθεί κι αυτό το yok όπως κάποιο άλλο..)
Όσο φίλε μου για το site,δεν ανοίγει και γράφει αυτό:Access denied.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 07:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι μου!

Αγαπητέ magical dog ούτε εγώ μπορώ να δω τις φωτό και πάω να σκάσω από περιέργεια !

Καλή μου Ελευθερία μάλλον είναι θέμα συνήθειας και το λουρί για τις γάτες. Μία φορά είχα δει μία γατούλα δεμένη με λουράκι έξω από ένα σουπερ μαρκετ (όπως αφήνουν και τα σκυλάκια πολλοί). Περίμενα να δω ποιανού είναι και ήρθε μία κυρία. Μου είπε ότι δεν μπορεί να πάει πουθενά, η γατούλα της την ακολουθεί συνέχεια και προκειμένου να μην την χάσει, της έβαλε λουράκι και την παίρνει βόλτα όπου πάει. Κάτω ο ρατσισμός, τώρα λουράκι και βόλτα και στις γάτες !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 10:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sthlte moy mail oxi apo edw mesa omos k sas stelno Pic an 8elete kanena provlima

Να θυμάσαι πως κάθε άνθρωπός που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 10:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!
ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΗ ΚΑΛΟΣΥΝΗ
ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΤΟ e-mail;
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!!!

*** ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΠΛΕ ΞΟΔΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 14:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Narya!!!
Ίσα δικαιώματα σε σκύλους και γάτες!

Χμ,,σκυλάκοοο..΄Σου έστειλα e-mail.
Ε,,από εδώ μέσα φυσικά,αφού αυτό το mail σου έχουμε.
quote:
sthlte moy mail oxi apo edw mesa omos k sas stelno Pic an 8elete kanena provlima

Φαντάζομαι όταν λες Pic εννοείς picture και όχι πάλι καμμιά ράτσα σκύλου..όπως Pug!
Περιμένω την Pic με το Pug!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 08:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!

Αγαπητέ magical dog είδα το ζευγαράκι των pug στην πιο ευτυχισμένη ημέρα της ζωής τους στη σελίδα www.geocities.com/pet_planet_gr!
Πολύ γλυκούλια!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 14:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ τα είδα τελικά!
Μέσα από τη φωτογραφία που έστειλε ο Σκυλάκος.
Πανέμορφο σκυλάκι!
Πολύ χαριτωμένα τελικά!
Ευχαριστώ magical dog!
ΥΓ.Πάω-τρέχοντας-να δω και το site που αναφέρει η narya!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 14:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

*** ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΠΛΕ ΞΟΔΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 18:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry elipa toso kairo


Να θυμάσαι πως κάθε άνθρωπός που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 00:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω δυο σκυλους, δυο αδελφακια.

ο αρσενικος, προπερσυ που μπηκα στο κατ για μια εγχειρηση, απο την στιγμη που μπηκα στο χειρουργειο (το απογευμα) ουρλιαζε σαν λυκος, και συνεχισε ολη τη νυχτα παρολλο που και οι δυο μου κορες ειχαν κατσει διπλα του και τον καλοπιαναν.

δεν ειναι λιγες οι φορες που λειπω απο το σπιτι για μερες λογω δουλειας, ομως μονο τοτε συμπεριφερθηκε ετσι.

το γιατι και το πως, δεν το γνωριζω.


δεν εξηγειται παντως με την οσφρηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 11:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Jonniebegood, έχω την εντύπωση (από προσωπικές μου εμπειρίες, πάντα) ότι τα ζώα διαισθάνονται τον πόνο, την ανησυχία κλπ του αφεντικού τους ή/και των μελών της οικογένειας με την οποία ζουνε. Ο σκύλος μου, π.χ., καταλαβαίνει πότε είμαι άρρωστη ή κακόκεφη και αντιδρά αναλόγως. ¨Οταν μάλιστα ζούσα στο εξωτερικό κι επέστρεφα στο πατρικό μου στην Ελλάδα για διακοπές, είχε την τάση να προσκολλείται πάνω μου (ενώ ποτέ,παλιότερα, δεν έδειχνε να μου έχει καμιά ιδιαίτερη αδυναμία) και την τελευταία μέρα πριν αναχωρήσω πάλι για το εξωτερικό, η προσκόλληση του αυτή γινόταν ακόμα πιο έντονη.
Από τα παραπάνω παραδείγματα,το προσωπικό μου συμπέρασμα είναι ότι τα ζώα- χωρίς να αντιλαμβάνονται σων και καλά τι ακριβώς συμβαίνει- "νιώθουν" την αναστάτωση και την ανησυχία μας. Στην περίπτωση δε που περιγράφεις, θα έλεγα ότι ο σκύλος σου κατά πάσα πιθανότητα διαισθάνθηκε την αγωνία και την ανυσηχία των δικών σου για την επικείμενη εγχείρηση.

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 14:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε inandabove, ισως να εχεις δικιο.

δεν ηταν ομως σοβαρη η επεμβαση για να ανησυχουν οι δικοι μου.

προσφατα ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα μελετης για την επικοινωνια σκυλου και ανθρωπου.

απεδειχθει οτι ο σκυλος εχει εναν ιδιαιτερο δεσμο με τον ανθρωπο, και τον κατανοει περισσοτερο απο ολα τα αλλα ζωα.

ισως ο Ινδιανικος μυθος που λεει πως καποτε το μεγαλο πνευμα χωρισε τον ανθρωπο απο τα αλλα ζωα με ενα βαθυ ρηγμα, και την τελευταια στιγμη ο σκυλος πηδηξε το χασμα και βρεθηκε διπλα στον ανθρωπο, να εχει καποιο δικιο...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 14:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ jonniebegood πολύ ωραίος ο ινδιάνικος μύθος. Πρόσφατα διάβασα ένα βιβλίο το "Μικρό φτερό", όπου ένα μικρό ινδιανάκι βρισκόταν τόσο κοντά στη φύση που "μιλούσε" με τον γάτο του κι άλλα ζώα, γενικά αντιλαμβανόταν πράγματα που ο σύγχρονος άνθρωπος τα έχει ξεχάσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 15:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
narya twra to proseksa egw thn ekana thn selida ayth exw kanei k mia allh poy einai gia Pug :) ama 8es desthn :P
http://puggr.cjb.net

Να θυμάσαι πως κάθε άνθρωπός που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy