ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πεντάλφα...Καλή ή Κακή;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 03:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 03:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοώ δεν έχεις να πεις τίποτα άλλο; Μόνο αυτό;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ορφέας
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 03:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλήσπέρα,
μολίς πριν λίγο ανακάλυψα αυτήν την ιστιοσελίδα και δυστύχως σεν χειριστικά καλά το προηγούμενο μήνυμα μού.. Ζητάω συνώμη.. Πιστεύω ότι το θέμα αν η πεντάλφα είναι<<καλή ή κακή>> είναι λάθος αφού η πηγή του ερωτήματος ξεκίνα απο το αν υπάρχει<<καλό ή κακό>>...
Θα ήθελα να ξέρω την γνώμη σου... Και πάλι συγνώμη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ορφέας
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 03:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζητάω συγνώμη και για την γραφή μου αλλά έχω ένα μικρό πρόβλημα με το πληκτρολόγιο μου....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoonDragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
120 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 04:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoonDragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Gothic λες;
quote:
Παρεπιπτόντως το μεγαλυτερο μέρος της ευθύνης για την κακή φήμη οφείλεται στους Γάλλους

Να υποθεσω οτι αναφερεσαι στον Λ. Ταξιλ?
Αν ναι, πως γινεται ενας ανθρωπος που λασπολογουσε κατα του Τεκτονισμου (και αργοτερα παραδεχεται οτι οσα ελεγε ηταν ψεματα) δημιουργει επιτυχημενα μια ''σχολη'' κατα των Τεκτονων?
Αν δεν αναφερεσαι στον συγκεκριμενο κυριο, τοτε συγγνωμη καταλαβα λαθος!
Αν και θα με ενδιεφερε να αναλυσεις το παραπανω σχολιο σου...


''Confirmo o Deus potentissimus''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ορφέας
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 04:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι..... Για να βρίσκεις πάντα λύσεις σε ένα θέμα θα πρέπει να το βλέπεις από διαφορετικές γωνίες.. Ας πάπουμε για παράδειγμα ένα ιστορικό συνβάν... Κυπριακό:Εισβολή των τούρκων στην κύπρο.. Πλευρά Ελλήνων:Είναι κακοί οι τούρκοι που επιτέθηκαν... Πλευρα Τούρκων:Μπράβο που επεκτήναμε τα χωρικά ύδατα μας.. Απλά είναι διαφορετική γωνία που βλέπει ο καθένας... Με απλά λόγια <<ο καθένας κοιτάζει το συνφέρον του...>> Φαντάσου την αντίστοιχη λογική στο θέμα του πεντάγώνου... Συμβολίζει κατί ή κάποιον-τι σημαίνει ότι είναι κακος???? Γιατί??? Δεν ξέρουμε καταρχας ποιος είναι και τι θέλει...
Αν το πάρουμε Χριστιανικά είναι ο σατανάς ο οποίος μας θέλει υποταγμένους στην θέληση του(666)... Έτσι ναι θεωρητικά είναι <<κακό>> σαν σύμβολο... Αλλα από άλλες γωνίες πως είναι????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 10:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ορφέα καλωσήρθες στην διαδικτυακή παρέα
μας και σου εύχομαι καλή αναζήτηση και καλές συζητήσεις.

Η άποψη που έχω σχηματίσει πλέον σχετικά με την πέντάλφα
είναι ότι ανάλογα τελικά με ποιός την χρησιμοποιεί,
αντιπροσοπεύει και την ανάλογη πλευρα αλλά χρησιμοποιείται
κυρίως - τι κυρίως!- για κακούς σκοπους...Επικλήσεις ξόρκια κτλ.

Η δική σου άποψη ποιά είναι;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 11:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλε Gothic λες;
quote:
Παρεπιπτόντως το μεγαλυτερο μέρος της ευθύνης για την κακή φήμη οφείλεται στους Γάλλους

Να υποθεσω οτι αναφερεσαι στον Λ. Ταξιλ?
Αν ναι, πως γινεται ενας ανθρωπος που λασπολογουσε κατα του Τεκτονισμου (και αργοτερα παραδεχεται οτι οσα ελεγε ηταν ψεματα) δημιουργει επιτυχημενα μια ''σχολη'' κατα των Τεκτονων?
Αν δεν αναφερεσαι στον συγκεκριμενο κυριο, τοτε συγγνωμη καταλαβα λαθος!
Αν και θα με ενδιεφερε να αναλυσεις το παραπανω σχολιο σου...


''Confirmo o Deus potentissimus''



Φίλε Moon Dragon,θα προσπαθήσω να είμαι όσο γινεται πιο ακριβής και με λίγα λόγια διότι το θέμα είναι μεγαλο.
Ο Ταξίλ δεν έκανε τίποτε άλλο από το να περιγράψει το κλίμα του τεκτονισμού στη Γαλλία.
Πράγματι ήταν φρικτός ο τεκτονισμός στη Γαλλία και πράγματι αν άνοιγες το στώμα σου ήξερες καλά ότι δεν θα ζήσεις.Διότι ήταν απαραίτητο μιας και μέσα στις στοές προετιμαζόταν η Γαλλική επανάσταση και αν κάποιος μιλούσε τους είχαν σκοτώσει την άλλη μέρα όλους.Και όχι μόνο η Γαλλική επανάσταση αλλά επίσης γινόταν και ολόκληρος πόλεμος κατά της Παπικής εκκλήσίας.
Γι αυτό και τα τυπικά των μηύσεών τους είναι τρομακτικά υπέρ του δέοντος (για εκείνη την εποχή τρομακτικά διότι σήμερα ξέρεις ότι είναι ένα συμβολικό δρώμενο και φυσικα δεν διατρέχεις κανένα κινδυνο)και τα περιζώματά τους έχουν μαύρη φόδρα με νεκροκεφαλές κ.λ.π. ,πράγματα που ΟΥΔΕΠΟΤΕ είχαν οι άγγλοι και τα θεωρούν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ και ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΣ τεκτονικής. Στην Αγγλία δημιουργήθηκε και είναι και μέχρι σήμερα ένας φιλοσοφικός οργανισμός. (Και όσο κι αν ακούγετε αστείο αυτό πραγματικά είναι).
Δεν είναι η πληρέστερη απάντηση αλλά αυτό μπορώ να κάνω χωρίς να καταχραστώ το χώρο του σαιτ (αν δεν το έχω κάνει ήδη)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ορφέας
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 12:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,
πιστεύω ότι οι διάφοροι συμβολισμοί φυσικά δημιουργήθηκαν για να προσδιορίσουν διάφορες ιδιότητες με σύντομους τρόπους... Φυσκά να επικαλούμαστε πνεύματα δαίμωνες θεούς κ.α. γίνονται αποκλειστικά για να πετύχουμε προσωπικούς σκοπούς που δεν μπορούμε εμείς με τους <<ανθρώπινους>> τρόπους να πετύχουμε... Άρα ποιός είναι ο σκοπός???
Πάλι δεν μπορούμε να θέσουμε τον όρο <<καλός και κακός>>...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 15:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Gothic,

απ' ό,τι έχω διαβάσει, ο Ταξίλ δεν είχε αναφερθεί μόνο στον Τεκτονισμό στη Γαλλία.

Επίσης, έζησε στα τέλη του 19ου αιώνα και όχι του 18ου (όταν έγινε η Γαλλική επανάσταση).
Αν υποθέσουμε ότι εκεί και τότε (το 18ο αιώνα) η Μασωνία στη Γαλλία ήταν "τρομακτική" και "φρικτή", όπως μας την περιγράφεις και για τους λόγους τους οποίους αναφέρεις, δε θα είχε αλλάξει προς το καλύτερο μετά από 100 χρόνια; Ή μήπως ανακάλυψαν ότι τους αρέσουν τα "θρίλερ";

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 17:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Gothic...συνεχιζω να θαυμαζω...την διαφορετικοτητα σου!!!!


... Κι είπε ο Ερμης ο φτερωτός θερμά και λυπημένα: Ελα
καλή μου Καλυψώ, μη τα'χεις πια χαμένα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoonDragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
120 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 17:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoonDragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απευθυνομαι στους φιλους Gothic και Zadok.

Μηπως την οποια συζητηση περι Τεκτονισμου θα πρεπει να την συνεχισουμε στο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ή ΜΑΣΟΝΙΑ και οχι στο παρον θεμα?


''Confirmo o Deus potentissimus''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 18:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Ο ΦΙΛΟΣ ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΤ'ΕΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΚΟΥ ....

quote:
Εισβολή των τούρκων στην κύπρο.. Πλευρά Ελλήνων:Είναι κακοί οι τούρκοι που επιτέθηκαν... Πλευρα Τούρκων:Μπράβο που επεκτήναμε τα χωρικά ύδατα μας.. Απλά είναι διαφορετική γωνία που βλέπει ο καθένας... Με απλά λόγια <<ο καθένας κοιτάζει το συνφέρον του...>> Φαντάσου την αντίστοιχη λογική στο θέμα του πεντάγώνου... Συμβολίζει κατί ή κάποιον-τι σημαίνει ότι είναι κακος???? Γιατί??? Δεν ξέρουμε καταρχας ποιος είναι και τι θέλει...
Αν το πάρουμε Χριστιανικά είναι ο σατανάς ο οποίος μας θέλει υποταγμένους στην θέληση του(666)... Έτσι ναι θεωρητικά είναι <<κακό>> σαν σύμβολο... Αλλα από άλλες γωνίες πως είναι????

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ......
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Jimmerlus ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Εγώ τώρα τι να πιστέψω;


Η ΥΛΗ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙ-ΥΛΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ???????????
ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ + ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ - ?????????????
ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ ??????
ΓΙΝ ΚΑΙ ΓΙΑΝΓ ?????
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤ΄ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ...

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΠΥΘΑΓΟΡΑ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΑΝΤΙΘΕΤΩΝ..

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΕΡΜΗ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ Η ΦΟΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΩΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΜΗΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΚΠΕΣΩΝ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΣΑΤΑΝΑΣ)....
(ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ)
ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ορφέας
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 19:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε μου-AVATARGR θα ήθελα να παραθέσεις την γνώμη σου και να με πληροφωρίσεις για το που ακριβώς ο Μεγάλος Μύστης της αρχαίας Ελλάδας αναφέρει τις αντιθέσεις του κακού και του καλού.... Γιατί σύμφωνα με τον Πυθαγόρα τα πάντα προέρχονται από την <<ΜΟΝΑΔΑ>>....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 21:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με το φίλο Moondragon γιατί αφ’ ενός εδώ είναι το θέμα μας η «πεντάλφα» και αφ’ ετέρου θα ήθελα να κάνω κι εγώ κάποιες ερωτήσεις στον φίλο Gothic το οποίο θα το κάνω στο άλλο θέμα.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 00:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AvatarGR που στηρίζεις ότι η η κανονική-ανάποδη πεντάλφα συμβολίζουν ύλη-αντιύλη; Έχεις κάποια πηγή; Πολλά άλλα μέλη αν έχεις δει το τοπικ έχουν παραθέσει πολλές και διαφορετικές απόψεις.

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 03:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Moon Dragon και Ramoqlou έχετε απόλυτο δίκιο και ζητώ συγγνώμη.Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας φτιάξει ένα θέμα και είμαι μέσα.
Zadok ως συνήθως έχεις δίκιο. Το ξέρω ότι οι απαντήσεις μου είναι ελλειπείς αλλά το θέμα είναι μεγάλο.....
Κάνε υπομονή και σου υπόσχομαι να σε καλύψω

Hermes σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως
ΤΕΛΟΣ !
Τα λέμε αλλού αν θέλετε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoonDragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
120 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 03:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoonDragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Gothic
παραθετω το λινκ στο ηδη υπαρχον και ενεργο θεμα
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4086
τα λεμε εκει...
OVER!

Edited by - MoonDragon on 31/08/2004 03:58:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 04:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Φιλε Gothic
παραθετω το λινκ στο ηδη υπαρχον και ενεργο θεμα
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4086
τα λεμε εκει...
OVER!

OK

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 09:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Jimmerlus Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΘΕΤΩΝ ΕΙΝΑΙ..

quote:
Η ΥΛΗ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙ-ΥΛΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ???????????
ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ + ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ - ?????????????
ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ ??????
ΓΙΝ ΚΑΙ ΓΙΑΝΓ ?????
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΔΥΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ/ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ..

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ορφέα ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΒΡΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ...
ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ... (ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΘΕΤΩΝ ΚΑΛΟ/ΚΑΚΟ)

ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 10:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕΒΑΣΤΕ AVATARGR...ΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΠΩΣ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΜΗΣ?????????????????????????????????????????????????????????
ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ!!!!
ΑΛΙΜΟΝΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΤΕ ΕΛΕΓΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ειδες δηλ. εσυ πουθενα να λεω πως αυτη ειναι η εικονα του Ερμη????

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ!!!!!...
Η εικονα παρεπιπτοντως ειναι απο ενα βιβλιο...(ΤΟ Dantes Inferno: Η κολαση του Δαντη)...Δεν γνωριζω αν ηταν και στο προτοτυπο μεσα...αλλα τουλαχιστον στις εκδοσεις μου ηταν...ΤΕΛΟΣ!

Ιδου ο Ερμης...φιλε AVATAR...ο Ερμης του Πραξιτελη(ενα θαυμα)!
Y.Γ.
Παρακαλω να μην ξαναγινουν τετοια λαθη...!


Edited by - Hermes on 31/08/2004 11:01:48

Edited by - Hermes on 31/08/2004 11:52:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 11:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Hermes σε παρακαλώ αφαίρεσε μερικά από τα ερωτηματικά σου διότι έχει χαλάσει το format της σελίδας.

Αυτό μπορείς να το κάνεις με «επεξεργασία κειμένου» από το ανάλογο κουμπάκι.

Ευχαριστώ.



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 11:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΡΜΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ..

ΑΠΛΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΕΡΙ ΕΡΜΗ.
ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΡΜΟΜΕΝΟΣ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΩΣ ΕΡΜΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 11:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαταξτε Στρατηγε Ramoglou...!!!
Αποστολη εξετελεσθη....!!!!!!!!!!!

... Κι είπε ο Ερμης ο φτερωτός θερμά και λυπημένα: Ελα
καλή μου Καλυψώ, μη τα'χεις πια χαμένα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 13:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Hermesσ' ευχαριστώ πολύ, μα δεν ήταν διαταγή αλλά απλή παράκληση.

Καλή σου μέρα λοιπόν.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 00:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ramoglou ποιά είναι η δική σου άποψη για την πεντάλφα;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ερεβος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 18:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερεβος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δείτε και αυτό...
http://encyclopedia.thefreedictionary.com/PentacleΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 22:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Έρεβος πραγματικά ωραίο το link σου!

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy