ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΣΙΓΟΜΟΥΡΜΟΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 13:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Καλά είπα πως εδώ είναι το προαύλιο του παιδικού σταθμού του Εσωτερικού μας κόσμου....

συνέχισε την καλή... δουλειά mano μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG
Αγαπητή Μάντις αναφέρατε ότι θα λείπετε το Σαββατο κύριακο και όμως βλέπω τη σημερινή απάντησή σας. Τόσο πολύ δεν μπορείτε μακρυά μας??
Και γιατί απαραίτητα να είναι φαλλοκρατικό το μάτι της Θαντέρα?? Η σειρά πάντως όχι απλά άπαιχτη!! Αληθινή μαγεία!! Δε νομίζετε ότι μας λείπει κάτι τέτοιο από τη σημερινή τηλεόραση? Τα παιδιά δεν διδάσκονται τη μαγεία και γίνονται ολοένα και πιο πεζά και σκληρά μέσα τους... Παραμύθια χρειαζόμαστε... να μας μαθαίνουν να αγαπάμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
ναι και γυρω απο το μετωπο του φοραγε ο λαιανο κατι που θυμιζε αρχαια ελλαδα -αραουκανους

θυμαμαι μια παιδικη σειρα που εξελισοταν και εκεινη στο διαστημα ,την παρακολουθουσα με πολυ αγαπη,θυμαμαι και το τραγουδακι που τελειωνε με ....ΑΣΤΑΡ ΛΕΙΖΕΡ ...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Πολυαγαπημένη μου ROGG,
Η αλήθεια είναι ότι δήλωσα πως θα απουσιάζω το ΣαββατοΚύριακο, αλλά προβήματα στο υδραυλικό σύστημα κατέστησαν απαραίτητη την παραμονή μου στην Πρωτεύουσα και την απομάκρινση μου από το άνδρο μου αδύνατην.
Επίσης μετά-μεταμεσονύχτιες πολλαπλές -έξι τον αριθμό- ενοχλήσεις τύπου SMS κατέστησαν το νευρικό μου σύστημα κουρέλι και θρυψάλλιασαν το υπέροχο ονείρεμα που βίωνε το υποσυνήδιτο μου εκείνη την δεδομένη στιγμή.

Για την ορθότερη ενημέρωση σας, σχετικά με το "Μάτι της Θαντέρας" σας παραπέμπω στα πρηγούμενα posts μεταξύ εμού και του καλού μας Ξωτικού.

Μετά τιμή,
Mantis.

Edited by - Mantis on 15/11/2003 19:13:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
quote:

ναι και γυρω απο το μετωπο του φοραγε ο λαιανο κατι που θυμιζε αρχαια ελλαδα -αραουκανους

θυμαμαι μια παιδικη σειρα που εξελισοταν και εκεινη στο διαστημα ,την παρακολουθουσα με πολυ αγαπη,θυμαμαι και το τραγουδακι που τελειωνε με ....ΑΣΤΑΡ ΛΕΙΖΕΡ ...


Ορθότατο σας βρήσκω στην πρώτη παρατείτηση κύριε Μάνο μας.

Η σειρά στην οποία κάνεται μνεία, μήπως είχε για πρωταγωνιστές κάπιοα πολύχρωμα, ανθρωπόμορφα πουλιά?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG
Τι μου λέτε! Τα υδραυλικά σας... Μα τι σύπμτωση και τούτη! Διότι και στο δικό μου σπίτι παρόμοια προβλήματα λίγες μέρες πριν. Αναρωτιέμαι τι είδους ενόχληση να ήταν αυτά τα μηνύματα που μας αναφέρετε...
Οπως και ναχει, ανέβηκα στην πεπεριά να κόψω ένα πιπέρι
κι η πεπεριά τσακίστηκε και μου' κοψε το χέρι.
Δως μου το μαντηλάκι σου το χρυσοκεντημένο
να δέσω το χεράκι μου που είναι ματωμένο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
Mantis :)))))))))

οχι η σειρα που αναφερεσαι ειναι πιο καινουργια απο αυτην που αναφερα...

πολυ πολυ πισω στον χρονο ...:)))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

υ.γ σε μορφη ολογραμματος ο ηγετης(διας;;) που τους συμβουλευε και προειδοποιουσε και ο κεραυνος που εριχνε για να κατατροπωνει τις βασεις ...μηπως μου ξεφυγε κατι ;;;;;;;;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 15:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
quote:

υ.γ σε μορφη ολογραμματος ο ηγετης(διας;;) που τους συμβουλευε και προειδοποιουσε και ο κεραυνος που εριχνε για να κατατροπωνει τις βασεις ...μηπως μου ξεφυγε κατι ;;;;;;;;;;;

Τίποτα, μάνο μου τίποτα, σωστό, απόλυτα σωστό σε βρήσκω! και λίγο μεγαλούτσικο επίσης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 15:21:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Ποια σειρα ηταν αυτη? κατι μου θυμιζει αλλα δεν μπορω να το προσδιορισω Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 19:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Το όνομα δεν το θυμάμαι, αλλά βέβαια είμαι και μια πενταετία νεότερη από τον μάνο.
Μήπως το θυμάσε εσύ μάνο????

Ήταν μια σύνθετη αγγλική λέξη... Νομίζω πως είχε και κάτι σαν κεραυνό μέσα, χωρίς να είμαι έστω και λίγο σίγουρη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 19:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
To Flash Gordon mhpws einai ayto pou psaxnoume?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 20:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Οχι, το Flash Gordon ήταν με ανθρώπους εκ σου και το "Gordon", το όνομα του ήρωα.
Αυτό που ψάχνουμε ήταν κινούμενα σχέδια.

Άλλο... άλλο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 23:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
και τωρα η ωρα να ξεκαρδιστουμε ....:)))....ΛΑΛΑΚΗς Ο ΕΙΣΑΓΩΜΕΝΟς ...EEEEEE παπουτσακι εεεε....απο .....,πουκαμισακι εεε ..απο....

χαααχαχαχχααχαχχαχααχχααχαχαχχααχαχααχχααχαχαχαχαχχααχαχχαχα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 23:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Το κουκί και το ρεβύθι.

Κύλησε νερό στο μύλο
να ξυπνήσ' η μυλωνού.
Στο παιδί μου να τη στείλω
που 'ναι άστρο τ' ουρανού.
Να του πεί ένα παραμύθι.
Το κουκί και το ρεβύθι.

Μέλισσα που κάνεις μέλι
και με το κεντρί τρυπάς.
Θα σου το 'παν οι αγγέλοι
το παιδί μου ν' αγαπάς.
Που ακούει παραμύθι.
Το κουκί και το ρεβύθι.

Φύσα αγέρα καβαλάρη
στο νυχτιάτικο κλαδί.
Να 'ρθει ο ύπνος και να πάρει
το καλό μου το παιδί.
Που ακούει παραμύθι.
Το κουκί και το ρεβύθι.

από την γλυκίτατη φωνή της Νάνα Μούσχουρη, σε μουσική του Λουκιανού Κηλαϊδόνη και με στοίχους του Λευτέρη Παπαδόπουλου.

Καληνύχτα μας με όνειρα γλυκά και απονήρευτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 00:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
...μιχαλακη...οχι στα βαθεια παιδι μου....χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχαχαχχαχαχαχααχχααχαχαααχ

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

Edited by - manos on 16/11/2003 00:19:56

Edited by - manos on 16/11/2003 00:20:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 01:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος
I'm coming down, coming down like a monkey, but it's alright
Like a load on your back that you can't see, ooh but it's alright
Try to shake it loose, cut it free, just let it go, get it away from me.

Cos tonight, tonight, tonight - oh, I'm gonna make it right
Tonight, tonight, tonight - oh. - Genesis

Γιώργος
.....tonight λοιπόν..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 01:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Καλός όρισες Γιώργο στα μέρη μας...

Για καλό και γαλήνιο ύπνο..

Θα κεντήσω
πάνω στ' αλόγου σου τη σέλα
με διαμαντόπετρες σωρό
του φεγγαριού το πήγαιν'-έλα
στο πελαγίσιο το νερό.
Αγόρι μου να σε χαρώ.

Θα κεντήσω
στ' ασημοπίστολα σου πλάι
της χελιδόνας το φτερό
κι ένα σταυρό να σε φυλάει
τις νύχτες που σε καρτερώ.
Αγόρι μου να σε χαρώ.

Θα κεντήσω
πάνω στο δίκοπο σου λάζο
το βλέμμα σου το καθαρό
αυτό το βλέμμα το γαλάζιο
που δεν χορταίνω να θωρώ.
Αγόρι μου να σε χαρώ.

Μαρίζα Κώχ ~ Νανούρισμα

Καλή Νύχτα σε όλους μας!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 01:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
quote:

Για καλό και γαλήνιο ύπνο..

Θα κεντήσω
πάνω στ' αλόγου σου τη σέλα
με διαμαντόπετρες σωρό
του φεγγαριού το πήγαιν'-έλα
στο πελαγίσιο το νερό.
Αγόρι μου να σε χαρώ.

Θα κεντήσω
στ' ασημοπίστολα σου πλάι
της χελιδόνας το φτερό
κι ένα σταυρό να σε φυλάει
τις νύχτες που σε καρτερώ.
Αγόρι μου να σε χαρώ.

Θα κεντήσω
πάνω στο δίκοπο σου λάζο
το βλέμμα σου το καθαρό
αυτό το βλέμμα το γαλάζιο
που δεν χορταίνω να θωρώ.
Αγόρι μου να σε χαρώ.

Μαρίζα Κώχ ~ Νανούρισμα

Καλή Νύχτα σε όλους μας!!!



Αλικη Βουγιουκλακη στην Νεραιδα και το Παληκαρι (ετσι δεν λεγεται ο τιτλος?)
Εγω τουλαχιστον απο εκει το ξερω αυτο το νανουρισμα

Καλο μας υπνο λοιπον και να ειναι η βδομαδα που ξημερωνει αυριο πολυ καλη για ολους μας Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 15:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Ξωτικό μου, δεν γνωρίζω αν είχε ακουστεί αυτό το τραγούδι στην ταινία αυτή, μιας και ποτέ δεν κατάφερα να παρακολουθήσω μέχρι τέλους κάποια ταινία του ζεύγους "Βουγιουκλάκη-Παπαμηχαήλ".

Το τραγούδι αυτό που έχει τίτλο "Νανούρισμα" έχει στοίχους καμωμένους από τον Λευτέρη Παπαδόπουλο (που τα λόγια του αγαπώ πολύ), μουσική από τον Μάνο Λοϊζο (που όλα όσα έγραψε και τραγούδισε "μιλούν" βαθιά στην καρδιά μου) για την υπέροχη και μεταξένια φωνή της Μαρίζα Κώχ, το 1970.

Βέβαια τα τραγούδια δεν ανήκουν στους τραγουδιστές, αλλά σε όλους όσους μαγεύονται και ταξιδεύουν με αυτά...

Με αγάπη,
η Mantis σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 15:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Μαντις καλη μου δεν εχει τυχει να ακουσω(απο οτι ξερω) την Κωχ να το τραγουδαει αλλα πιστευω οτι στον καθενα μας μενει η ερμηνεια απο τον τραγουδιστη απο τον οποιο πρωτακουσε ενα τραγουδι

Εγω θεωρω την φωνη της Βουγιουκλακης κατι παραπανω απο τελεια οταν τραγουδησε το συγκεκριμενο νανουρισμα και οσες ερμηνειες και να ακουσω απο εκει και περα η πρωτη ειναι αυτη που με εχει συγκινησει ωστε να μου μεινει το τραγουδι

Καλη μας εβδομαδα

Edited by - Το ξωτικό on 17/11/2003 15:21:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 23:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG
Λοιπόν, η πρώτη εκτέλεση ήταν φυσικά από την υπέροχη και μοναδική Μαρίζα Κωχ, αλλά, ναι!! έγινε πολύ γνωστό από την ταινία με τη Βουγιουκλάκη που το είπε πολύ καλά και προσωπικά μου άρεσε. Αχ, κάτι παραπάνω από θαυμάσιο νανούρισμα... Είναι το αγαπημένο μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 02:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Η αρχική "αποστολή" του "Σιγομουρμουρίζοντας" ήταν να νιώθουν οι αναγνώστες-συγγραφείς του πως υπάρχει κάποιος χώρος για να βγάλουν από μέσα τους ότι τους απασχολέι με όποιο τρόπο μπορούσαν...

.... και επειδή τα τραγούδια πάντα λένε ότι εμείς είναι αδύνατον να εκφράσουμε...

Βάρα νταγερέ, βάρα νταγερέ
σαν το κύμα να χορέψω
σαν φωτιά μωρέ,
κι όταν ζαλιστώ και ξαμυαλιστώ
μ' ένα αχ να ξεμπερδέψω
απ' τον κόσμο αυτό.

Βάρα νταγερέ, βάρα νταγερέ
να πλαντάξει ο πόνος μου μωρέ.
Γύπας η αγάπη και μου τρώει την καρδιά.
Σβύνω σαν ανθός στην αμμουδιά.

Τι να πρωτοπείς, τι να πρωτοπείς
όταν μπλέκεις με μαχαίρια
πάντα θα κοπείς.
Άιντε βρέ παιδιά, φέρτε τσικουδιά
ρίξτε τσίπουρο στ' αστέρια
να καεί η καρδιά.

Βάρα νταγερέ ~ Χάρις Αλεξίου.

Καλή μας νύχτα....

Edited by - Mantis on 18/11/2003 02:32:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 20:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Πρόσφατα κάποιος φίλος αντικαπνιστής μου επισήμανε την ύπαρξη ένος ποιήματος... για καπνιστές, αλλά με βαθύ αντικαπνιστικό νόημα, λέμε τώρα...

Το τραγούδι του σταχτοδοχείου.

Θα ήθελα να 'μουν ένα βιτρό,
όμορφο σαν παλιό μπιμπελό,
σε παράθυρο παλιάς εκκλησίας,
ή σε σπίτι μαρκησίας.
Όμως τι κρίμα, τι κακό,
τι άσχημο, τι θλιβερό,
δεν είμαι παρά ένα πλό τασάκι
στου Βίλι Χάνσεν το μπαράκι.

Συνήθως δίπλα στον πάγκο
πάνω απ' την μπύρα στον πάγο,
στέκομαι από τις έξι το βραδάκι
μέχρι τις πέντε το πρωί που πιάνει τ' αεράκι
και κλείνει ο Βίλι το μαγαζί,
μπροστάμου άνθρωποι πολλοί.
Δεν είμαι παρά ένα απλό τασάκι,
στου Βίλι Χάνσεν το μπαράκι.

Όλοι πίνουν και φωνάζουν δυνατά
είναι σύντομη η νύχτα και είναι σκοτεινά.
Οι άντρες καπνίζουν χωρίς σταματημό
πίνουν για να ξεχάσουν τον καημό
θέλουν να βρούν τον λυτρωμό
μές στου τσιγάρου τον καπνό.
Παίρνουν εμένα για τασάκι
στου Βίλι Χάνσεν το μπαράκι....

... Κι όταν φτάσει το πρωί
κλείνει το μπάρ και ηρεμεί.
Ο Βίλι μένει και συγυρίζει
πλένει ποτήρια και καθαρίζει
ρίχνει τις στάχτες, σκουπίζει παντού
σβήνει τα φώτα, φεύγει γι' αλλού,
και τότε ηρεμεί και το τασάκι
στου Βίλι Χάνσεν το μπαράκι.

Θα 'θελα να 'μουν ένα βιτρό,
όμορφο σαν παλιό μπιμπελό,
οι άνθρωποι να με βλέπουν, να με θαυμάζουν,
να μην με πιάνουν, να με κοιτάζουν,
αχ, οχι δεν το ανέχω, δεν το μπορώ,
είναι αλήθεια ότι προτιμώ
να είμναι ένα βρώμικο τασάκι
στου Βίλι Χάνσεν το μπαράκι.

Τώρα για τυχόν ομοιότητα σε ονόματα, καταστάσεις και χαρακτήρες... δεν ευθυνόμαστε εμείς...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 20:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG
Θυμήθηκα μια παμπάλαιη - σαν και μένα!! - διαφήμιση κονσέρβας ψαριών??
ε, πού να θυμάμαι και καλά!!

ΣΟΡΙ ΣΟ τα ψάρια διαλεγμένα
ΣΟΡΙ ΣΟ τα ψάρια ρωσικά
νόστιμα και καλομαγειρεμένα
είναι και πολύ χορταστικά...

Κάτι τέτοιο τέλος πάντων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 06:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical
Θυμήθηκα τώρα μια άλλη διαφήμιση που έλεγε:

Δεν τα βλέπεις ρε κεφάλα;
Είναι αλλιώτικα από τ'άλλα!

LogicalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 17:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Αγαπητοί σιγομουρμουρίζοντες φίλοι,

Είμαι εδώ για να σας ευχηθώ ένα πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ καλόόόόό ΣαβατοΚύριακο!!!

Την Δευτέρα πίσω πάλι με πρισσότερη έμπνευση και στοιχάκια!

Με εκτίμηση,
Mantis.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 18:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG
Καλά, LOGICAL, να'σαι καλά! Πέθανα στα γέλια μ' αυτό που έγραψες!! Πού το θυμήθηκες??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 22:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Αγαπητοί μου σιγομουρμουρίζοντες φίλοι και όλοι εσείς που μας διαβάσατε,
Πρίν από λίγο καιρό δημιούργησα αυτό το topik για γράψει ο κάθε ένας μας την "τρέλα" του.
Παρακολούθησα το "πνευματικό" μου γέννημα (που μπορεί και να μην ήταν και τόσο πνευματικό) να μεγαλώνει και σε στιγμές υποτροπής το "έσπρωξα" για να πάει λίγο παραπέρα.

Τώρα πια με ορθή κρίση και με αυτογνωσία, είδα πως το Σιγομουρμουρίζοντας όλη μέρα, δεν μπορεί να πάει παραπέρα. Ολοκλήρωσε τον κύκλο του και έφτασε στην παρακμή του.
Έτσι παρακαλώ τα μέλη που γράφουν σε αυτό, να το παραδώσουν στην Λύθη.

Αν κάποιος από έμας που πέρασε καλές στιγμές, ανάμεσα σε φίλους που σιγομουρμούριζαν, θέλει να γράψει έναν άξιο επικείδιο (πιο άξιο από τον δίκο μου εννοώ), τον παρακαλώ να το κάνει.

Φίλοι μου ευχαριστώ για την συμμετοχή σας και για τα χαμόγελα και γέλια που μου χάρισαν οι απαντήσεις σας.

Με απέραντη εκτίμηση,
Mantis.

Edited by - Mantis on 24/11/2003 07:36:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 23:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Μαντις καλησπερα και καλως γυρισες.
Καλη μου μια απορια εχω,γιατι να κλειδωθει το τοπικ?
Αυτη την στιγμη μπορει να μην εχει προσελευση αλλα ποτε δεν ξερεις τι θα γινει σε μια βδομαδα η σε ενα μηνα.
Αλλωστε αν κλειδωνονταν ολα τα παλια τοπικς η τα τοπικς που δεν εχουν κοσμο αυτη την στιγμη θα ηταν μονο καμια 100η(?) τοπικς μονο,αλλα αν πας στην αναζητηση θα δεις οτι υπαρχουν παρα πολλα τοπικς που ανασυρονται καθε τοσο.Σου μιλαω εκ πειρας...σε λιγο θα με πουν..το φτυαρι του εσωτερικα με τοσα τοπικς που ξεθαβω.....
Ισως θα επρεπε να το ξανασκεφτεις κομματακι(αποψη μου).

Καλο σας βραδυ και καλη εβδομαδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 23:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μάντις…. ούτε να το συζητάς!!!

Ακου θα κλήσει το θέμα….

Ξέρεις τι σιγομουρμούριζα όλη μέρα σήμερα??

Ρίξε μια ζαριά καληηηηηηηη!!!!!!
Και για μένα βρε ζωηηηηηηη!!!!!!

Που με αφηνεις μονοοοοοο...

Τι πας να κανεις τι..?
ντιχτιρ ντιιιι

…. και πιο καντεμικα…

Θα τα κααααψω ολα....

Φωτια μου βαλατε...(Αυτο δεν το θυμαμαι!)

Από φλέβες….μέχρι βιτριόλι…και βαλε!!!

Περιμενω.... υμνους!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy