ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΣΙΓΟΜΟΥΡΜΟΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 12:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Καλημερα σας και καλο Σαββατοκυριακο να εχετε.Μαντις τι εγινε καλε και εχουν περασει τοσες μερες και δεν εχεις μπει να μας πεις καποιο παλιο στιχακι?που εχεις χαθει?.Μηπως χρειαζεται να φωναξουμε τον Χαρδαβελλα? Μηπως θες την Νικολουλη? Καποιον τελοσπαντων!Υ.Γ :Θυμαται κανεις το τραγουδακι των τιτλων της καντυ-καντυ?Αν ναι και εχει την καλοσυνη(αν δεν θελει να το πει εδω ας μου αφησει ενα μυνημα στο email που εχω δηλωσει.Ευχαριστω

Edited by - Το ξωτικό on 31/10/2003 19:54:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 17:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Οχι, δεν θέλω Χαρδαβέλα, ούτε Νικολούλη. Θέλω νέο pc γιατί το δικό μου είναι στην εντατική μονάδα θεραπείας και η οθόνη μου έπαθε εγκεφαλικό...
Το τραγούδι από τους τίτλούς της Κάντι-Κάντι είναι παλιά ανάμνηση που θα την ανασύρω σύντομα και θα την καταθέσω, αλλά σας έχω κάτι άλλο...

Ανθρωπάκι από ξύλο
τι θές να κάνεις στην ζωή!
Καλά είσουν μέσα στην σιωπή
χωρίς ψυχή!

Είσαι κούκλα, μαριονέτα
την λευτεριά σου σαν την θές
πρέπει να σπάσεις τις κλωστές,
γέλα μην κλαίες!
Πινόκιο, Πινόκιο, Πινόκιο....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 18:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ
---------------------------------------------------------------------

Περιστέρια άσπρα πετούν
στο μπαλκόνι σου θα'ρθουν να μπούν
Δέσε στο πόδι τους άσπρο πανί
στείλε ενα μήνημα σ'όλη τη γη

Θα περάσουν βουνά και θάλασσες
Θα βρούν τη χώρα που διάλεξες...

---------------------------------------------------------------------

Μιάς που με πήγατε σε αγαπημένες παιδικές αναμνήσεις για να σας τεστάρω λίγο...
Μήπως θυμάστε οι παραπάνω στίχοι απο ποιάς παιδικής σειράς κοινουμένων σχεδίων τους τίτλους είναι;

ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...

Edited by - ΑΡΓΩ on 02/11/2003 19:14:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 19:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Καλησπερα σας .Αχ ειναι φοβερο το ποσο περιεργη ειναι η μνημη...εχω χροοοοονια να ακουσω το συγκεκριμενο τραγουδακι αλλα αυτη την στιγμη....οχι απλα το θυμαμαι αλλα θυμαμαι και την μελωδια!
Αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι απο που ειναι..αν και λογω περιστεριων το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι ο Nils Holgerson(ασχετο ισως γιατι αυτος ειχε χηνες)αλλα.....πετουμενα τα μεν πετουμενα και τα δε
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 01:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ
quote:

Καλησπερα σας .Αχ ειναι φοβερο το ποσο περιεργη ειναι η μνημη...εχω χροοοοονια να ακουσω το συγκεκριμενο τραγουδακι αλλα αυτη την στιγμη....οχι απλα το θυμαμαι αλλα θυμαμαι και την μελωδια!
Αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι απο που ειναι..αν και λογω περιστεριων το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι ο Nils Holgerson(ασχετο ισως γιατι αυτος ειχε χηνες)αλλα.....πετουμενα τα μεν πετουμενα και τα δε


Σωστά Θυμάσαι ξωτικό (το συγκεκριμένο "παιδικό" τραγουδάκι υπάρχει και σε εκτέλεση απο τα "στρούμφ")
Κιεγώ θυμάμαι και την μελωδία και μαλιστα όποτε τυχαίνει να τ'ακούσω αυτό το τραγουδάκι παθαίνω εναν παλιμπαιδισμό και αρχίζω να το σιγοτραγουδώ...

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 09:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Καλημερα και εδω.Αργω σωωωστα! απο τα στρουμφακια το ξερω αυτο το τραγουδακι.Απο προχτες που το εβαλες εδω μεχρι την ωρα που τελικα αποκαλυψες απο που ηταν μου χε κολλησει και δεν ειχα σταματησει να το τραγουδαω και να προσπαθω να θυμηθω :Μα που το εχω ακουσει...μα που το εχω ακουσει...αλλα δυστυχως...δεεεν!
Ευτυχως που δεν αργησες να το αποκαλυψεις .
Μια καλη μερα να εχετε εστω και με βροχηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 11:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini
Καλη σας μερα ειδα το topic και απο περιεργεια μπηκα να δω τι λετε
Ειναι φοβερο παιδια παντως με το που διαβασα τους στιχους που αφησε η Αργω μου ηρθε ο Nils!τι μου θυμησατε ομως, τι χρονια ποσα χρονια....να'μαστε παντα καλα και να θυμομαστε τα προηγουμενα χρονια με ανοιχτο μυαλο και με αγαπη

Ξωτικο μου ...ολη μερα σιγομουρμουριζω και κατι..
Οσα ονειρευτικα..
καλη μας μερα...βροχερη

Edited by - Fotini on 04/11/2003 11:15:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 13:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini
Μεσημερακι και σιγοτραγουδω...

Ζω, ακόμη ζω
πες μου αν ζω, σαν ταινία το ένιωσα.
Σα βροχή, τη δυνατή
στις οθόνες τ' αντίο σου βρέχω.
Ζω, ακόμη ζω
σε μια σκηνή όπου όλα στα έδωσα.
Νικημένος φυγάς
κι ήταν λάθος μου που στο φανέρωσα.

Είμαι ο ήρωας που μένει μόνος του
τώρα οι τίτλοι του τέλους θα πέσουν για 'μένα
οι τίτλοι του τέλους θα γράψουν το θέμα.
Είμαι ο ήρωας που μένει μόνος του
τώρα οι τίτλοι του τέλους θα πέσουν για 'μένα
οι τίτλοι του τέλους θα γράψουν το θέμα.
Μα εγώ για 'σένα έπαιξα.

Ζω, ίσα που ζω
εσύ μου λες, η ζωή συνεχίζεται.
Σιωπηλός, σε κοιτώ
να πετάς τις ευχές στα καμένα.
Θες, να 'μαι καλά
λόγια φτηνά που η πρόθεση σκίζεται.
Να φανώ, δυνατός
σ' ένα πλάνο που πια δεν φωτίζεται.

......................

Δεν θελω να σας χαλασω τη μερα...αλλα καθοτι βροχερη..και fun του Χατζηγιαννη.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 14:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Φωτεινη ωραιο αυτο που μας ειπες ..αλλα για να εισαι και μεσα στο κλιμα..... θυμισου και το τραγουδακι απο την καντυ-καντυ...(τι ζηταω ε?)
Η βροχη και ο καιρος φταιει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 14:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini
αχμ...με δουλευετε ε? παρολο που ημουν κολλημενη στην τηλεοραση οταν ειχε το συγκεκριμμενο κομικ....δε θυμαμαι ουτε καν τη μουσικη!!!!

Αντε τωρα να θυμηθεις τους στιχους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 15:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Προς Mantis
quote:
θα 'θελα να μουν κηπουρός

Το τραγούδι λέγεται "ο κηπουρός", είναι του Βαγγέλη Γερμανού(κι όχι του Λουκιανού, ananasss), από τον δίσκο "τα μπαράκια".

Απ' αυτό το δίσκο είναι και το τραγουδάκι "μικρό" που πολλές φορές έρχεται στα χειλη μου:
"Κι άλλο καλοκαίρι περασε
ήλιο και φιλί με κέρασε.
Μια μικρη φωλιά θα χτίσω,
χελιδόνι γύρνα πίσω..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 20:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ
Απόσπασμα απο στοίχο τραγουδιού που συχνά διαπερνά την σκέψη μου

"Θέλω να ζήσω μα αν δεν σ'αγαπήσω δεν ξέρω αν θα μπορώ..."

Στον Καλό μου !

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG
Ακου Μάντις, ευτυχώς που μας κολλάνε κι αυτά στο μυαλό μας γιατί αλλιώς... αουουουουουουου... Κατάλαβες?
Επιασε βροχή, αγάπη καλοκαιρινή
φθινόπωρο ξανά
και η ζωή μου αδειανή
δεν φτιάχτηκε για μας ετούτη η εποχή.-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 18:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG
Γεια και χαρά σε όλους και ειδικά σε σένα αγαπητή Μάντις.
Επιασε βροχή, αγάπη καλοκαιρινή
φθινόπωρο ξανά και η ζωή μου αδειανή
δε φτιάχτηκε για μας ετούτη η εποχή...

ROGG


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 23:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Επιτέλους γύρισα κοντά σας φίλοι μου και χαίρομαι που κρατήσατε το θέμα ζωντανο...
Το pcάκι μου είναι πλέον "θεραπευμένο" και τώρα πια δεν με σταματά τίποτα!
1900 ευχαριστώ για την διεκρύνηση, να 'σαι καλά!
Το τραγούδι από την Κάντι μου διαφεύγει συνεχώς... ντροπή μου, γιατί παρακολουθούσα την σειρά με μανία.

Απόψε δεν έχει στοιχάκια, αλλά από αύριο....

Καταλαβαίνω καλή μου ROGG, καταλαβαίνω... Καλώς ήρθες σου σιγομουρμουρίζω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 00:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia
TO ΞΕΡΩ ΘΑ'ΡΘΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ
Ο ΙΔΙΟΣ ΗΛΙΟΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ
ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΘΑ ΣΚΟΡΠΟΥΝ ΤΟ ΦΩΣ Τ'ΑΣΤΕΡΙΑ
ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤΟ ΓΡΙΖΟ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΧΑΘΕΙ

ΜΑ ΔΕΝ ΘΑ'ΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟ ΧΤΕΣ
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΕΡΕΙ
ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕ ΓΕΜΙΖΑΝ
ΤΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 10:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ
quote:

Δεν είναι ακριβώς το θέμα μας, γιατί δεν είναι ένα τραγούδι που μου έχει κολλήσει. Eίναι ένα τραγούδι που το έχω ακούσει μια φορά κ ζητώ τη βοήθεια της Mantis που μου φαίνεται ότι γνωρίζει αρκετά τέτοια...

Λοιπόν, είναι ένα τραγούδι που λέει την ιστορία ενός τύπου που τον άφησε η γκόμενά του κ αυτός άφησε τον κόσμο να πιστέψει ότι την δολοφόνησε κ την έκανε...σαλάμι!

Σας παρακαλώ, όποιος το έχει ακούσει να μου δώσει μερικές πληροφορίες..

Thothoula η Bιετναμέζα
Mοναδική
απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου


ΑΡΓΩ πρός Valnta

Tο τραγουδάκι που ψάχνεις λέγεται "ένα αστείο" του Βασίλη Νικολαΐδη
Χτές το άκουσα στο ράδιο και μου θύμισε ξεχωριστές μου στιγμές...
Τέτοιου είδους τραγούδια λέγονται "σκοπτικά" και έχουν σατηρικό χαρακτήρα
Όπως σου γράφει και ο ryche στους "Βάτραχους" (μουσικό στέκι με ζωντανή μουσική στα εξάρχεια) μπορέι να τ'ακούσεις το συγκεκριμένο τραγουδάκι, όχι όμως απ'τον δημιουργό του
Άν τύχει να βρεθείς ποτέ εκεί ζήτα απ'τον Γ.Αραπάκη κάποια στιγμή να στο παίξει ξέρει και μερικά άλλα "σκοπτικά" που είναι επίσης πολύ κωμικά πχ. τους νεκρούς, τον κλανιάρη και πολλά άλλα...

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 10:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ
Α και κάτι ακόμα Valnta αφιερωμένο!

...και περιμένω μωρό μου να'ρθείς να τους πείς
πως είσαι καλά δεν είσαι σαλάμι και ζείς!!!

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 11:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Μαντις καλως ηρθες πισω και σιδερενιο? η καλοριζικο? το νεο pc σου.
Οσο καιρο ελειψες ειχες την ευκαιρια να θυμηθεις παλια στιχακια απο διαφημισεις η...θα πρεπει να βαλουμε και εμεις το μυαλο μας να δουλεψει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 12:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Καλό μου ξωτικούλι ευχαριστώ! Δυστυχώς όσο καιρό έλειπα είμουν πραγματικά πνιγμένη στη δουλειά, αλλά θα θυμηθώ παλιά στοιχάκια για χάρη σας.
Αυτό δεν σημαίνει πως και εσείς θα διαβάζεται μόνο!
Στίψτε το μυαλουδάκι σας!

Αυτό δεν είναι παλιό, δεν έχει επίπεδο, αλλά σίγουρα είναι πιπεράτο και έχει γέλιο....

Σε είδε ο παπαγάλος μου
ένα μεσημέρι
και μου 'πε πως σε θέλει
για δικό μου ταίρι.
Σε θέλει το πουλάκι μου
σε θέλω και εγώ
εμείς οι δυό μωράκι μου
θα κάνουμε χωριό.

Το λέει το πουλί μου
να έρθεις στην αυλή μου.
Το λέει το πουλί μου
σε θέλω βρέ κουκλί μου.

Κάνε το χατήρι, στο πουλάκι μου
και πιο πολύ σ' έμενα αγάπη μου
Σε θέλει το πουλάκι μου
σε θέλω και εγώ
εμείς οι δυό μωράκι μου
θα κάνουμε χωριό.

Και για όσους δεν το έχουν ξανακούσει...
Νίκος Βασιλόπουλος (ποιός????)~ Σε θέλεί το πουλάκι μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 18:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Τι νέκρα είναι αυτή εδώ μέσα
Νιώθω την παγωνιά του ΘΑΝΑΤΟΥ και της ΛΗΘΗΣ να πέφτει και να καλύπτει το ΣΙΓΟΜΟΥΡΜΟΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ... και μου έρχεται να .... κλάψω

....μπά! Ουτέ αυτό σας συγκίνεί!!!

Μα τι να κάνω? Έχει στερέψει η εμπνευση μου, μάλλον θα πάγωσε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 19:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
Mantis :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

το προηγουμενο ανηκει στην αντεργκραουντ εναλλακτικη προσευχη του πουλιου χααχαχαχαχαχαχχααχχααχαχαχααχαχαααααααχχαχαχαχααχαχαχααααα

ε..μα χααχαχχααχαχαχαχαααααααα

να ειστε καλα :)))))))))))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 20:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Γιατί, καλέ μου Μάνο, δεν έχει δικαιώματα το καημένο το παπαγαλάκι να έχει άποψη πάνω στο "ταίρι" του "μπαμπά" του
Γιατί, καλέ μου Μάνο, δεν έχει δικαίωμα το παπαγαλάκι να "προσευχηθεί"
Γιατί, μα γιατί, καλέ μου Μάνο, δεν πρέπει τα παπαγαλάκια όλου του κόσμου να ενωθούν και να ζητήσουν ίση μεταχείρηση με όλα τα άλλα πουλιά

(Τώρα νιώθω σαν την... Παπαρίγα... της Green Peace και της WWF)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 10:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
Mantis :)))))))))))))))))))

δεν ξερω για τα αλλα παπαγαλακια,μα αν ειχα παπαγαλακι ,θα με ειχε λουσει με βρισιες χαχαχααχαχαχχαχαχαχαχαχχααχα

του στυλ ...βλακα..εισαι βλακας..χαζε χαζε ..μπονταλα ..κλεισε το παραθυρο ...μπαζει..μπαζει...κρυωνω..κρυωνω...χαζε
χαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχααχααχχαχααχχααχχααχαχαχχαχααχχαχαχαχαχα
και αλλα πιο @#$%&* @#$%&* χαχααχαχχααχαχχααχχαχαχαχααχαχαχαχαχχααχαχαχαχααχαχαχαχαχ

ασε που δεν θα ειχε δει γυναικα για πολυ καιρο και θα ειχε ξεχασει πως ειναι χααχχχαχαχαχααχαχχαχχαχαχαχαχαχχααχχαχαχααχχαχαχα

οποτε θα αρχιζε τις δικες του προσευχες προς τον μανο χαχαχαχαχαχαχαχααχχαχααχχαχααχχχαχαχααχαχαχαχχααχαχαχαχαχαχχααχααχαχ

οποτε θα συμφωνησω μαζι σου ,αλλα τελικα τα πανο ποιος θα τα φτιαξει
χαχααχαχχαχαχαχαχααχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχααχ

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 18:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Μάνο μου μην ανυσιχείς, τα πανό θα τα φτιάξει η Θεία Μantis.
Μην ακούς τι θα σου έλεγε το παπαγαλάκι σου,... αν είχες. Είναι κακόβουλά και σατανικά πλάσματα.
Πάρε καλύτερα ένα καναρίνι ή ένα χάμστερ.
Ή μια γάτα, που αν την ταϊζεις θα σε αγαπάει για πάντα!

Και κάτι για να αλαφρίνουμε την ατμόσφαιρα:

Τα μωράκια πάνε Πηγή,
για ν' αγοράσουνε όμορφες πάνες.
Τα μωράκια πάνε Πηγή,
για ρουχαλάκια και πάνες μαζί!

Εγώ πότε θα γίνω ΜΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 18:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
δημητρα παπαδοπουλουυυυυυυυυυυυυυυυυ

ναιιιιιιχαχαχαχαχαχααχχαχααχχαχαχααχχαχαχααχαχχααχαχαχχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχααχχααχαχχααχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχ

η μανα του λοχου χαχααχχαχαχαχααχχαχαχαχααχαχαχχααχχαχααχχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχ

αχ βρε δημητρα τωρα σε επιασαν τα μητρικα ενστικτα ;;;;;και αυριο μερα ειναι αχχαχαχααχχααχχαχααχαχχααχαχχαχαχααχααχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχαχχαχααχαχαχαχαχχαχαχααχχαχαχαχχααχαχαχαχ

ασε που τωρα νυσταζω .....αχχααχχααχαχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχαχαχααχαχαχαχχαχαχααχαχχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχααχχαχαχαχχαχχαχααχαχαχαχχααχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Πόσο καιρό θα μείνω Θεία Mantis?
Δεν πρέπει να γίνω και εγώ Μάνα Mantis?

.... Καλά βρε Μάνο... δεν σου είπα να "πιάσεις δουλειά" τώρα αμέσως!

Θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο... να ξεκουραστείς! πως θα αποδώσεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
xaxaxaxaxaaxxaaxaxxaaxaxaxxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaaxaxxaxaaxaxaxax

καλα κοιμησου τωρα και αυριο βλεπουμε...... χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχχαχαχαχαχαχααχαχχαχαχααχαχαχχααχχααχαχαχαχαααχαχαχχαχαχαχααχαχχαχαχαχαχααχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχααχαχαχαχ

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Νάνι νάνι
το μωράκι μου θα κάνει....

Κοιμήσου αγγελούδι μου
μαζί με το τραγούδι μου....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
σλεεπινγ μαι μπειμπυ ,σλεεπινγ τοναιτ

λαρα λα ρα λα λα ρα λα λα χααχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχααχαχαχ

αου θελω την μαμα μου...ο μορφωνιος απο τον καραγκιωζη χχααχχααχαχχααχαχαααχαχαχαχαχαχαχα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy