ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 Terminal Station : Mystery
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 18:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Death of the nymphe


Leaving...


Suicide


Gothic angel


Angel of death

Shore

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 01:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_____________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
_____________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 01:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιά και το θέμα είναι Gothic, σκέφτηκα να παραθέσω μια ελληνική παραλλαγή
του gothic..
Σε ελεύθερη ελληνική μετάφραση " Ζωή σε λόγου μας"..

Ελληνικό, ντόπιο και πολύ πρόσφατο.. Χωρίς σκιές, χωρίς σκοτεινιά , χωρίς ομίχλη, αλλά κάτω από το άπλετο, σκληρό ακόμα, φώς του αυγουστιάτικου ήλιου.Τι αντίθεση, ο θάνατος , το μαύρο, μέσα σ΄αυτό το φώς! Κι όμως, καμμιά αντίθεση.. μπροστά στο θάνατο, όλες οι αντιθέσεις εξαλείφονται, όλα γίνονται ένα..

_________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
_________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 01:33:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://img110.imageshack.us/img110/2771/protonecangel01ko2.jpg" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 01:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://img180.imageshack.us/img180/9590/protonecmultiplecrossxl2.jpghttp://img180.imageshack.us/img180/9590/protonecmultiplecrossxl2.jpg" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 01:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry, αλλά οι παραπάνω δύο φωτογραφιες δεν φαίνονται.. φοβάμαι ότι μάλλον είναι πολύ μεγάλες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2006, 11:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Nα'σαι καλά αγαπητή Γωγώ,εσύ και οι καλλιτέχνες που τις δημιούργησαν...Σε εσένα θα αφιερώσω την παρακάτω, ίσως μια από τις πιο ευαίσθητες εικόνες που διαθέτω στη συλλογή μου. Έχω προσέξει ότι τα μηνύματα που στελνείς ακτινοβολούν αυτό ακριβώς.Ρομαντισμό και ευαισθησία.Σου ταιριάζει λοιπόν...



και επειδη είμαι τοσο πολυ αφηρημενη και το ειδα τωρα... ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω στον πολυ καλο φιλο...mercury...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2006, 11:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τη σειρα μου να σας δειξω λιγοστα απο τα εργα της Josephine Wall



the untold story


spirit of flight


prelude to a kiss


minervas mellody


love is in the air


alternative reality


και φυσικα το Crystal of enhancement..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 01:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Dying κανε τον κόπο σε παρακαλώ να μειώσεις το μεγεθος των φωτογραφιών που έστειλε η Nausika317...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 22:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μέγεθος των φωτογραφιών που είχε παραθέσει η αγαπητή Nausika317 όντως μειώθηκε επειδή ήταν πολύ μεγάλο.

Αν κι η Κατηγορία αυτή είναι αφιερωμένη σε θέματα που έχουν να κάνουν με τις εικόνες, θα συμβούλευα να αποφεύγουμε την παράθεση πολύ μεγάλων φωτογραφιών, οι οποίες έχουν ως αποτέλεσμα όχι μόνο να χαλάνε το format μιας σελίδας αλλά και να κάνουν πολύ αργό το άνοιγμα της.

Μια ανάλυση 800 x 600 νομίζω πως είναι μια χαρά.
Τι λέτε?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chrisos_tomos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
235 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 09:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chrisos_tomos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα. Ωραίο topik!
Πρέπει να έχω κάτι και για εδώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chrisos_tomos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
235 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 11:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chrisos_tomos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 20:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The path

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 13:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Point of View 1&2

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 13:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Real Lady of Justice

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 15:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Mercury, η δεύτερη φωτογραφία που παρέθεσες στο μήνυμα που έστειλες στις είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΗ!!!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 20:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ήταν τυχαίο αγαπητέ μου Dying...Στα αριστουργήματα απαντάς με αριστουργήματα...Και αριστούργημα ήταν βέβαια το "the path" που έστειλες χθες...Απλά λοιπόν δεν μπορούσα να αφήσω αναπάντητη μια τέτοια πρόκληση

Λοιπόν μια και μπήκα να κάνω και καμμιά δουλειά...Το μεσημέρι ανακάλυψα αυτό το καταπληκτικό μουσικό βιντεάκι που είμαι σίγουρος ότι δεν θα αφήσει κανένα ασυγκίνητο,και ιδίως τα κορίτσια του εσωτέρικα.

http://www.metacafe.com/watch/183003/the_gravity_of_love/

Συνδυασμός Final Fantasy υπό τους ήχους του υπέροχου Gravity of Love των αναπανάληπτων Enigma...Επιλέξτε full screen δυναμώστε τον ήχο όσο πάει και απολαυστε το.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 20:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 03:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το Elder Scrolls IV: Oblivion.....
για όσους ψάχνουν τον εσωτερισμό στα games.....

Ο Μαχητής Μπροστά στην Πύλη της Λησμοσύνης

Άρπυια

Η Ομορφιά της Φύσης

Αρχαίοι Ναοί

Ο Σκοτεινός Πρίγκιπας

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 04:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άτιμο που είναι είναι το ίντερνετ ρε παιδί μου....

Ζητώ συγνώμη για την αλλαγή που προέκυψε στην πρώτη φωτογραφία.

Να τη και πάλι...

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 08:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ήταν τυχαίο αγαπητέ μου Dying...Στα αριστουργήματα απαντάς με αριστουργήματα...Και αριστούργημα ήταν βέβαια το "the path" που έστειλες χθες...Απλά λοιπόν δεν μπορούσα να αφήσω αναπάντητη μια τέτοια πρόκληση

Η συγκεκριμένη φωτογραφία πλέον είναι σαν φόντο στην οθόνη του υπολογιστή μου!
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως, φίλε μου!

quote:
Το μεσημέρι ανακάλυψα αυτό το καταπληκτικό μουσικό βιντεάκι που είμαι σίγουρος ότι δεν θα αφήσει κανένα ασυγκίνητο,και ιδίως τα κορίτσια του εσωτέρικα.

Για τα αγόρια του Esoterica παίζει τίποτα?

quote:
Άτιμο που είναι είναι το ίντερνετ ρε παιδί μου....

Ζητώ συγνώμη για την αλλαγή που προέκυψε στην πρώτη φωτογραφία.


Για αυτόν ακριβώς το λόγο, φίλε μου A. Kircher φροντίζουμε πάντα να ανεβάζουμε την φωτογραφία που παραθέτουμε (είτε είναι από τον υπολογιστή μας είτε από κάποιο link) σε κάποιο site όπως το www.imageshack.us για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Μερικές φορές άλλη φωτογραφία μπορεί να βάλουμε κι άλλη φωτογραφία μπορεί να δούμε.
Κι ίσως να μην είναι κι ό,τι καλύτερο!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 22:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - Marte on 19/09/2006 22:25:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 22:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και με λιγη προσπαθεια...



ΟΣΟ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΣΟ ΜΕ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 18:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Gloomy day I


Gloomy day II

Lady in black


Mourning lady


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 18:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Angel without wings


Angel I

Angel II


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 18:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Castle I

Castle II


Castle III


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2006, 21:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2006, 22:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 22:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

=======================

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...

Edited by - Marte on 19/10/2006 22:43:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 00:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

The Castle and the Dragon

Phoenix

Aerial


Unicorn & Pegasus

The land of Serenity


Lost


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy