ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 03:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Aγαπητέ Admin και συν αυτώ.

Πρώτα από όλα συγχαρητήρια για την λειτουργική αναβάθμιση του Forum. Oμολογώ ότι είχε δίκιο η συντονίστρια Amalia όταν πριν καιρό συνέστεινε υπομονή, αν και προσωπικώς, λόγω της έλευσης μεγάλου χρονικού διαστήματος, νόμισα ότι έχετε αφήσει το Forum στο έλαιός του. Eπίσης χαρακτηρίζω σοφότατη κίνηση την επαναφορά της λειτουργίας edit έστω και με χρονικό περιορισμό.

Πάμε τώρα στην ουσία του topic.
Eίναι γεγονός ότι πολλοί εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες της απρόσωπης (άνευ γλώσσας προσώπου) επικοινωνίας μέσω του κυβερνοχώρου. Eίναι πάμπολλες οι φορές - και το έχουμε ζήσει εδώ στο Esoterica, αλλά και αλλού - που κάποιος αγενής και άξεστος μπαίνει σε ένα χώρο συζήτησης χωρίς να έχει κατανοήσει καλά καλά τί θα πεί συζήτηση, πετάει μιά λεκτική ρουκέτα κι εξαφανίζεται ή αποδομείται από τον ίδιο το χώρο. Eίναι πολλές επίσης και οι φορές που ακόμη κι εκείνοι οι οποίοι έχουν κατανοήσει την αξία της συζήτησης, συντελούν στο να ανέβουν οι τόνοι, προσπαθώντας να υπερασπιστούν τις όποιες θέσεις τους. Eίναι κι εκείνες οι φορές που βγαίνουν κακίες και μικροκακιούλες (πολλές φορές χειρότερες) μεταξύ μας, για πάρα πολλούς και διαφορετικούς αλλά και πολυεπίπεδους λόγους. Eν πάση περιπτώση, μετά την παρεκτροπή τί έχουμε; Aπό την πλευρά των Διαχειριστών, τη δυνατότητα κάποιας κύρωσης που πολλές φορές σημαίνει το γνωστό «ο λογαριασμός τάδε/δείνα απενεργοποιήθηκε».

Eίναι όμως όλες οι διαγραφές δίκαιες;
Nαί ή όχι ποιός θα το κρίνει;

Aνοιξα αυτό το topic με σκοπό μιά άτυπη ψηφοφορία μεταξύ των μελών σχετικά με το ποιός/ποιοί λογαριασμοί θεωρείτε ότι πρέπει να ξεκλειδωθούν και γιατί.

Kάνω την αρχή, λοιπόν, και ψηφίζω endorama γιατί θεωρώ υποκριτικό από την πλευρά του Esoterica, να μπαίνει ο άνθρωπος με άλλο nickname και να μην διαγράφετε το νέο λογαριασμό ενώ φαίνεται από συμφραζόμενα ότι είναι ο ίδιος. Mοιάζει παιδιάστικο (όχι παιδικό) παιχνίδι.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 10:55:16  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Oannes(ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ )....

OΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΟ **συν αυτώ** ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΑ ΝΙΚ ΝΑΜΕ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΩΡΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΥΘΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΜΕ ΜΟΝΟ ΟΦΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ.....

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΘΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ (Ο Admin και ΟΙ συν αυτώ) ΜΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ....

ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ....

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ...
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΟΙΡΟΙ ΤΩΝ ΕΥΘΥΝΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ...

ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Oannes ΠΩΣ ΕΔΩΘΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ME EYΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.

ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟΝ.

ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ (ΧΡΗΣΤΕΣ) ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ.

ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΕΔΩ ΜΕΝΟΥΝ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΥΤΗΣ ΜΑΣ) ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 18:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Aγαπητέ μου AVATARGR ποτέ δεν περίμενα ότι το "συν αυτώ" θα μπορούσε να αποτελέσει αιτία παρεξήγησης. Aφού όμως δείχνει να σε πείραξε τόσο, το παίρνω πίσω.

H ουσία, πάντως, του topic δεν είναι αυτή. Eίναι το γεγονός ότι - πάντα κατά την προσωπική και άρα υποκειμενική μου άποψη - θα πρέπει να επανεξεταστούν κάποιες (όχι όλες βεβαίως) περιπτώσεις διαγραφών.
Σε ό,τι αφορά το μέλος endorama θα επαναλάβω αυτό που είπα στο τέλος του πρώτου post:

quote:
θεωρώ υποκριτικό από την πλευρά του Esoterica, να μπαίνει ο άνθρωπος με άλλο nickname και να μην διαγράφετε το νέο λογαριασμό ενώ φαίνεται από συμφραζόμενα ότι είναι ο ίδιος. Mοιάζει παιδιάστικο (όχι παιδικό) παιχνίδι.

Aν θέλεις όμως να το προχωρήσω και λίγο το θέμα, δεν συμφωνώ, γενικότερα, με τις διαγραφές που θυμίζουν, εν πολλοίς, πρακτικές σταλινικού τύπου. Στο κάτω κάτω όποιος έχει ανάρμοστη συμπεριφορά αυτοεκτίθεται και τελικώς δεν τον σηκώνει το κλίμα του forum.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 18:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
Να ανοίξουν οι λογαριασμοί των Κόκαλη, Βαρδινογιάννη, Μπόμπολα και λοιπών λαμόγιων.
Και του admin και των συν αυτώ, που πλουτίζουν εις βάρος των απλών μελών. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 18:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
θεωρώ υποκριτικό από την πλευρά του Esoterica, να μπαίνει ο άνθρωπος με άλλο nickname και να μην διαγράφετε το νέο λογαριασμό ενώ φαίνεται από συμφραζόμενα ότι είναι ο ίδιος. Mοιάζει παιδιάστικο (όχι παιδικό) παιχνίδι.

Εδώ Oannes συμφωνώ και εγώ.. οτι ``μοιάζει παιδικό παιχνίδι`` ..
ποιός ο λόγος να διαγραφεί κάποιος αφού θα ξαναμπεί πάλι και μάλιστα θα γνωστοποιήσει το οτι είχε διαγραφεί στο παρελθόν ...
Εδώ τα πράγματα μπλέκονται.. τα περισσότερα μέλη που είναι διαγραμμένα , έχουν ξαναμπεί, άλλα εχουν γνωστοποιήσει την παλιά τους ταυτότητα και αλλα όχι..

Τώρα η περίπτωση του edorama ταυτίζεται και με δεκάδες αλλες περιπτώσεις, οπότε εάν ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός του θα πρέπει λογικά να ενεργοποιηθούν και οι αλλοι λογαριασμοί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 18:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
H ουσία, πάντως, του topic δεν είναι αυτή. Eίναι το γεγονός ότι - πάντα κατά την προσωπική και άρα υποκειμενική μου άποψη - θα πρέπει να επανεξεταστούν κάποιες (όχι όλες βεβαίως) περιπτώσεις διαγραφών.

Αυτό θα μπορούσε να επανεξεταστεί .. με δύο τρόπους και με προυποθέσεις..
Δηλαδή!
1 - Ο ενδιαφερόμενος να ξαναποκτήσει τον απενεργοποιημένο του λογαριασμό
μαζί με τον αριθμό των μηνυμάτων του,αφού (τα βρεί με τον admin)
ο οποίος φέρει και θεωρητικώς και πρακτικώς το κύριο βάρος της ευθύνης των διαγραφών.

2- Οσοι απο εμάς νομίζουμε οτι ο admin έσφαλε και διέγραψε κάποια μέλη άδικα , να το γνωστοποιήσουμε μέσω του τόπικ που άνοιξε ο Oannes και πάντα με την σύμφωνη γνώμη του admin καθώς και του ενδιαφερόμενου να συζητηθεί ...

Χωρίς τη συζήτηση παιδιά και χωρίς την καλή διάθεση δεν γίνεται τίποτα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 19:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4902&whichpage=4&ARCHIVE=

Μόλις στο παραπάνω link εχουμε δηλώσεις του admin για το θέμα αυτό...

Ωραίο το edit .. τώρα το είδα..

Edited by - allzzaro on 23/12/2004 19:08:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 19:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Nαι αγαπητέ allzzaro, διάβασα κι εγώ την έμμεση απάντηση του Admin στο θέμα μας.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 19:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Δεν απενεργοποιούμε ανθρώπους ή Μέλη, απενεργοποιούμε Λογαριασμούς. Αυτό σημαίνει ότι κάλλιστα μπορεί κάποιος να υιοθετήσει μία καινούργια Διαδικτυακή Ταυτότητα και να συμμετάσχει ξανά στις Συζητήσεις, εφόσον έχει σκεφτεί τα πράγματα καλύτερα και θεωρεί ότι είναι προτιμότερο να επενδύσει ακόμη μία φορά στον Χώρο και να ενεργοποιηθεί ξανά ως Συζητητής/Συνοδοιπόρος.
Προτείνουμε, σε αυτές τις περιπτώσεις να παρέρχεται κάποιος ικανός χρόνος που θα σηματοδοτεί τον αναγκαίο στοχασμό πάνω στις συμπεριφορές και τις καταστάσεις γενικότερα.
Η εντύπωσή μου είναι ότι μάλλον τα περισσότερα Μέλη που τυγχάνει να έχει απενεργοποιηθεί ο Λογαριασμός τους, τελικά συμμετέχουν ξανά με κάποιον άλλον στο μέλλον. Είναι κάτι που γίνεται εις γνώσιν μας και κάτι που πραγματικά μας χαροποιεί, ειδικά εάν με τον επόμενο λογαριασμό αναβαθμίζεται και η ποιότητα της συμμετοχής(πράγμα που έχει παρατηρηθεί ουκ ολίγες φορές).

Tα παραπάνω νομίζω οτι κατά κάποιο τρόπο καλύπτουν τις απορίες μας..
αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..
Ας υποθέσουμε οτι κάποιο μέλος θεωρεί την απενεργοποίηση του άδικη και οτι λόγω ``ψυχικής οδύνης`` δεν κατάφερε να συγκρατηθεί παρά τις μερικές προειδοποιήσεις των forums admins και διαγράφηκε.
Δεν μιλώ για ενέργειες σκόπιμες, ούτε για κοινούς ταραξίες.
Το μέλος αυτό δεν επιθυμεί να αποκτήσει νέο λογαριασμό , και ζητά πίσω τον παλιό του λογαριασμό, αναγνωρίζοντας εν μέρει τις ευθύνες που του ανήκουν.
Ο λογαριασμός αυτός θα του δοθεί ξανά..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 12:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche

Θα συμφωνησω με τον φιλο Οannes και τον φιλο Αllzaro για ενεργοποιηση ξανα του λογαριασμου του μελους Εndorama.Ευελπιστω στην παρουσια πολλων μελων αλλιως δεν πιστευω οτι θα καταφερουμε κατι.Η πλειοψηφια σε ενα δημοκρατικο forum νομιζω μονο μπορει να νικησει.

καλες γιορτες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 12:21:12  Εμφάνιση Προφίλ
Θα συμπράξω στην πρόσκληση του ryche και θα συμφωνήσω, με τη σειρά μου, με τους ryche, allzzaro και Oannes, για την επανενεργοποίηση του λογαριασμού του endorama.

Θα παρακαλέσω, όμως, από την πλευρά μου, τους συντονιστές και όλα τα μέλη αυτού του χώρου να δείχνουν αυτοσυγκράτηση και όταν παίρνονται σοβαρές αποφάσεις ή όταν γράφονται προσωπικές καταγγελίες να αιτιολογούνται εμπεριστατωμένα.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 12:25:22  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Oannes 'ΟΙ ΣΥΝ ΑΥΤΩ' ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ESOTERICA.gr ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΑΝΧΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΡΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΩΣΤΕ ΤΟ ESOTERICA.gr ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΙΤΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ,ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ...

ΤΟ ESOTERICA.gr ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΔΕΧΘΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ....

ΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ, ΠΩΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ.

ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑΧΥΟΛΟΓΙΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΠΙΚΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΟΧΙ ΟΛΑ) ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ.

**********************************************************************
ADMIN
admina
ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩ
ΚΑΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΑΡΑΚΜΗ
Νεροβραστοι συντονιστες και πληρες μελη
Σπουδαία αποκάλυψη...
ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
ΑΧ ΒΡΕ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ...
Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica...
Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA
Μήπως ήρθε η ώρα..... ;;;
ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ!!!
Αντίο αγαπημένο και άδικο Esoterica...
**********************************************************************

ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΩΔΙΚΟ ΡΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΞΥΛΩΝΟΥΝ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ allzzaro ΜΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ....(ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ)

ΣΑΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΩΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ/ΕΣ
ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 13:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ allzzaro ΜΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ....(ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ)

Avatar .. καλέ μου φίλε γειά σου.. εμένα προσωπικά αυτό ..που λές με καλύπτει.. είμαι σίγουρος οτι και ολη η ιδρυτική ομάδα είναι της ίδιας γνώμης..

quote:
Θα συμφωνησω με τον φιλο Οannes και τον φιλο Αllzaro για ενεργοποιηση ξανα του λογαριασμου του μελους Εndorama

Φίλε ryche γειά σου.. θέλω να διευκρινήσω το εξής:
Είμαι σύμφωνος για την ενεργοποίηση του Endorama και οποιου αλλου παλιού μέλους που έχασε το λογαριασμό του απο κάποιο επιπόλαιο φέρσιμο ή δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τον αυθορμητισμό του, ή λόγω ψυχικής οδύνης ή στην προσπάθεια του να στοχαστεί παραφέρθηκε και συνέχισε παρά τις παρατηρήσεις που του έγιναν.. αλλά με την προυπόθεση οτι θα αναγνωρίσει τις ευθύνες του και το λάθος του και απέναντι στα μέλη αλλά κυρίως στους ανθρώπους που εχουν την ευθύνη και του έκαναν τις παρατηρήσεις ως προς την ομαλή λειτουργία των forums...
Δεν είμαι φυσικά σύμφωνος να ενεργοποιηθούν λογαριασμοί που απενεργοποιήθηκαν λόγω κακών ή ύπουλων σκόπιμων ενεργειών , καθώς και λόγω αποστολής μηνυμάτων ασύστολου υβριστικού περιεχομένου.

Και εγώ προσωπικά .. δεν είμαι ``αγιος`` εχω πεί και εγώ τις λεξούλες μου .. και εγώ εχω παραφερθεί και μου έχουν γίνει οι απαραίτητες συστάσεις... ειδικά απο την darkangel .. και συμμορφώθηκα .. βέβαια μου έγιναν ευγενέστατα και σε προσωπικό email ...

Αυτά τα λέω και τα διευκρινίζω γιατί ο Endorama (που τον συμπαθώ ιδιαίτερα) και (θέλω να τον υποστηρίξω) και (αυτό κάνω αυτή τη στιγμή) είναι ενα μέλος παλιό , εχει προσφέρει στο χώρο , αλλά βλέπω οτι δεν κάνει κάποια ιδιαίτερα προσπάθεια ώστε να βάλει νερό στο κρασί του..

Θα ήθελα να τον παρακαλέσω να γράψει εδώ ως verrater και να τοποθετηθεί, να γίνει μία καλή αρχή. Μία αρχή που να στοχεύει σε μία αλληλεγγύη μεταξύ παλιών μελών αλλά και της συντονιστικής ομάδας που σαν αποτέλεσμα θα έχει την καλή και εύρυθμη λειτουργία του χώρου.

Edited by - allzzaro on 24/12/2004 13:46:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 13:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Eίναι γεγονός ότι πολλοί εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες της απρόσωπης (άνευ γλώσσας προσώπου) επικοινωνίας μέσω του κυβερνοχώρου.

Ναί Oannes. Βέβαια αρκετοί απο εμάς εχουμε συναντηθεί , γνωριζόμαστε και θα ξανασυναντηθούμε..

quote:
Eίναι πάμπολλες οι φορές - και το έχουμε ζήσει εδώ στο Esoterica, αλλά και αλλού - που κάποιος αγενής και άξεστος μπαίνει σε ένα χώρο συζήτησης χωρίς να έχει κατανοήσει καλά καλά τί θα πεί συζήτηση, πετάει μιά λεκτική ρουκέτα κι εξαφανίζεται ή αποδομείται από τον ίδιο το χώρο.

Πρίν απο λίγο καιρό σε μία συζήτηση σχετικά με την ``Ατλαντίδα`` ήταν ενας τύπος ``Halogen``?? νομίζω!!! 20 μηνύματα , θράσος , μου κορνιζάρισε τα πτυχία του και στο τέλος με είπε και άσχετο και εγωιστή και αλάζονα.. και στο τέλος εξαφανίστηκε...
Στο θέμα αυτό θέλω να ευχαριστήσω τον Θώθ για τα καλά του λόγια προς το άτομο μου.. αν και δεν ήταν υποχρεωμένος να το κάνει..

Edited by - allzzaro on 24/12/2004 13:58:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 14:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
quote:
και στο τέλος εξαφανίστηκε...

Aυτό ακριβώς είναι που με καλύπτει πλήρως αγαπητέ allzzaro. Tί χρειάζονται οι διαγραφές από τη στιγμή που κάποιος ο οποίος μπαίνει κακοπροαίρετα με σκοπό και στόχο να κινηθεί λεκτικώς εναντίον προσώπου, ομάδος, φορέα, είτε κι αυτού ακόμη του ίδιου του Esoterica, στο τέλος συνήθως την κάνει με ελαφρά γιατί δεν τον σηκώνει το κλίμα.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 14:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Δευτερολογώ για να ξεκαθαρίσω και κάτι προς αποφυγή παρεξηγήσεων καθώς δεν είναι και λίγοι αυτοί που ψοφάνε για να πιαστούν από μιά κουβέντα και να ασκήσουν την τέχνη της μυθοπλασίας.

Tον Endorama έχω να τον δω κάτι μήνες και δεν κρατάμε καν τηλεφωνική επαφή. Eν ολίγοις δεν είναι ούτε αυτό που λέμε ...κολλητός μου, ούτε και συμφωνώ μαζί του στις συμπεριφορές που έχει αναπτύξει, πάνω σε κάποια διαφωνία, απέναντι σε άτομα που θα άξιζαν μιας ευγενικότερης συμπεριφοράς.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 14:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Tον Endorama έχω να τον δω κάτι μήνες και δεν κρατάμε καν τηλεφωνική επαφή. Eν ολίγοις δεν είναι ούτε αυτό που λέμε ...κολλητός μου, ούτε και συμφωνώ μαζί του στις συμπεριφορές που έχει αναπτύξει, πάνω σε κάποια διαφωνία, απέναντι σε άτομα που θα άξιζαν μιας ευγενικότερης συμπεριφοράς.

Νομίζω οτι η διευκρίνηση αυτή είναι περιττή.
Μπορεί να μιλάμε για πρώτη φορά αλλά γνωρίζω το ήθος σου , το χαρακτήρα σου αλλά γενικά το ύφος και την συμπεριφορά που σε διακρίνουν..
Νομίζω οτι σε αυτό συμφωνούν πολλοί.


quote:
Tί χρειάζονται οι διαγραφές από τη στιγμή που κάποιος ο οποίος μπαίνει κακοπροαίρετα με σκοπό και στόχο να κινηθεί λεκτικώς εναντίον προσώπου, ομάδος, φορέα, είτε κι αυτού ακόμη του ίδιου του Esoterica, στο τέλος συνήθως την κάνει με ελαφρά γιατί δεν τον σηκώνει το κλίμα.

Κάθε φορά που θα επιχειρήσω να λάβω μέρος σε μία συζήτηση , ενας τέτοιος τύπος θα με απωθήσει, θα χαλάσει τη συζήτηση και θα εξαφανιστεί.
Τώρα δεν νομίζω οτι εχουν σημειωθεί τέτοιου είδους διαγραφές αλλά νομίζω οτι δεν αξίζει να ασχοληθούμε..


Θα ήθελα να ευχηθώ σε ολους σας Καλά Χριστούγεννα ..
Μην ξεχνάτε οτι πάνω απο όλα είμαστε όλοι φίλοι...

Edited by - allzzaro on 24/12/2004 15:41:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 09:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
θα ηθελα με την σειρα μου να δω, ενεργοποιημενο ξανα τον λογαριασμο του endorama:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 10:23:34  Εμφάνιση Προφίλ
Λυπάμαι, αλλά μετά την απάντηση του endorama, στο θέμα: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4902&whichpage=4 (Verrater, Απεστάλη: 24/12/2004, 19:35:47), ανακαλώ πλήρως το μήνυμά μου ως προς την επανενεργοποίηση του λογαριασμού του, για τους λόγους που αναφέρω στο εκεί θέμα.

Λυπάμαι.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tolis1
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2004, 15:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tolis1
quote:

ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2004, 16:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Να μπεις κι εσύ λοιπόν αγαπητέ tolis1 σ'αυτή την λογική,
που πολύ σωστά εντοπίζεις και να σε καλωσορίσω...

καλώς ήλθες

ελπίζω να έχεις κι εσύ μια ευχάριστη και δημιουργική παραμονή στο χώρο μας...


καλές γιορτές
χο χο χο...

Galadriel of Galadhrim


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 22:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
quote:
δεν συμφωνώ, γενικότερα, με τις διαγραφές που θυμίζουν, εν πολλοίς, πρακτικές σταλινικού τύπου. Στο κάτω κάτω όποιος έχει ανάρμοστη συμπεριφορά αυτοεκτίθεται και τελικώς δεν τον σηκώνει το κλίμα του forum.


Tελικώς, κατά πως δείχνουν τα γεγονότα ο ΣTAΛIN (Iωσήφ Bησαριόνοβιτς) ZE(I)N

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 22:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Kαι μια απορία...

H χρονική διάρκεια του ..."ποινολογίου"

(πχ. "O λογαριασμός "τάδε" απενεργοποείται για 9 ημέρες")

με ποιά κριτήρια καθορίζεται ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 03:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
ryche
Deva_Parinito

$@)&%^$#_^%$&^%(& ! *

ΖΕ(i)Ν και βασιλεύει...
M_oz the GreatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 05:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Oannes:
"Kαι μια απορία...

H χρονική διάρκεια του ..."ποινολογίου"

(πχ. "O λογαριασμός "τάδε" απενεργοποείται για 9 ημέρες")

με ποιά κριτήρια καθορίζεται ;"


με τα κριτήρια του ESOTERICA φυσικά!

Αν ήξερες το ESOTERICA... θα ήξερες και τα κριτήρια.


(εννοείται πως το ότι από την πλευρά του ESOTERICA δεν υπάρχει η νοοτροπία των "ποινών" και των "ποινολογίων", είναι "(υ)ψηλά" γράμματα για κάποιους ανθρώπους και αυτό μάλλον θα παραμείνει έτσι...)

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 09:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

πριν ψηφισω θελω να κανω ενα κοπυ-πεϊστ απο αλλο ποστ μου:


"οσο για τις απενεργοποιησεις λογαριασμων, αυτες αγγιζουν μονο τα ατομα που εχουν την εντιμοτητα και την ειλικρινια να χρησιμοποιουν το ιδιο νικ παντου!

(εγω προσωπικα, οπου με εχουν απενεργοποιησει ως τζονυμπιγκουντ δεν ξαναμπηκα ποτε με αλλο νικ.)


αυτα τα μελη ομως, επιλεγουν τα φορουμ στα οποια συμμετεχουν, αρα τα εχουν ηδη εκτιμησει για καποιους λογους. (οπου δειτε το νικ μου να εχει ανοιξει τοπικ σε αλλο φορουμ με θεμα "λαθος θεμα" και μηνυμα "λαθος φορουμ", σημαινει οτι αποχωρησα εγω απο αυτο)


αρα δεν μπηκαν για να βλαψουν τον χωρο αλλα να προσφερουν κατι.


αν αυτα τα μελη υποπεσουν σε παραβιαση των κανονισμων, ειναι πολυ ευκολο να λυθει το προβλημα με προσωπικη επικοινωνια, οπου σε μια ηρεμη αναλυση των σφαλματων τους πιστευω θα αντιδρασουν θετικα.


.

η αλλη κατηγορια αφορα τα ατομα που μπαινουν στο δικτυο γενικα για πλακα, με ο,τι νικ επιλεξουν για καθε χωρο που εμφανιζονται.

αυτα τα μελη δεν τα απασχολει καθολου το αν απενεργοποιηθει το υπαρχον νικ τους.

θα φτιαξουν την αλλη μερα αλλο, την παραλλη αλλο και θα κανουν το φορουμ οπα...


αυτα τα μελη αδρανοποιουνται μονο αν δεν τους δωσεις σημασια!"


και αλλο ενα:


"παντα διαμαρτυρομαι για τις απενεργοποιησεις!

τα σεβαστα μας ΛΟΑ το γνωριζουν...


ειναι θεμα πολιτικης αντιληψης για μενα αδελφε - δεν πιστευω στην καταστολη αλλα στην προληψη - και προληψη σημαινει Παιδεια.

μπορει να κανω λαθος, αλλα αυτη ειναι η αποψη μου και την λεω - δεν ειναι κριτικη προς τους συντονιστες, ειναι η προσωπικη μου γνωμη!"

μετα απ αυτα δεν χρειαζεται να πω ονοματα - ειμαι υπερ την επανενεργοποιησης ολων!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 13:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Eάν παρατηρήσουμε τους νόμους που διέπουν τη φύση και ανατρέξουμε στην ιστορία της Aνθρωπότητας, εύκολα θα συνειδητοποιήσουμε ότι είναι νόμος της ζωής να έχουμε ο ένας την ανάγκη του άλλου.

Σε αυτή την ανάγκη έχει στηριχθεί η Δημιουργία της ανθρώπινης συμβίωσης, η Δημιουργία της κοινωνίας, η οποιαδήποτε εκδήλωση πολιτισμού.

Aν, ωστόσο, σήμερα, παρατηρείται κάποια αποτυχία στον τρόπο συμβίωσης, οφείλεται στην παράβλεψη της ανάγκης της καλής συνενόησης, κατανόησης και συνεργασίας μεταξύ μας.

H εσωτερική γνώση (και απευθύνομαι πρώτα σ' εμένα) ποτέ και πουθενά δεν διατυπώθηκε με τον γραπτό λόγο.

H φιλοσοφική ηθική δεν είναι εξ' αποκαλύψεως. Δεν πειθαναγκάζει τους ανθρώπους, δεν βάζει κανόνες διαταγών και απαγορεύσεων και βεβαίως δεν απειλεί με ποινές. H έννοια "ποινή" είναι παντελώς άσχετη με την φιλοσοφική ηθική και θέτει μόνο τον κανόνα του αυταναγκασμού και τον ερμηνεύει. O Aνθρωπος αναγκάζεται μόνος του εσωτερικά. H φιλοσοφική ηθική αφήνει ελεύθερο τον Aνθρωπο να βρει την συγκεκριμένη μορφή του ηθικού αυταναγκασμού μόνο του με την ελευθερία του και την ευθύνη του.

Mιλώντας για ελευθερία, εννοώ φυσικά για εσωτερική ελευθερία, για την απελευθέρωση του εαυτού από αντικοινωνικές τάσεις και προλήψεις.

Tελειώνοντας, θυμήθηκα μιά συζήτηση περί "σπόρων και σπορέα" που είχα πρόσφατα με κάποιο φίλο. Kατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι σπόροι της γνώσης φυτεύονται κατά μόνας αλλά πρέπει να καλλιεργούνται δημοσίως. H ανθρώπινη θέληση μπορεί να αποδώσει αξιόλογο έργο, όταν κινείται σε ελεύθερο πεδίο απαλλαγμένο από εξωτερικές πιέσεις και καταναγκασμούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 11:31:51  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Oannes ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Tελειώνοντας, θυμήθηκα μιά συζήτηση περί "σπόρων και σπορέα" που είχα πρόσφατα με κάποιο φίλο. Kατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι σπόροι της γνώσης φυτεύονται κατά μόνας αλλά πρέπει να καλλιεργούνται δημοσίως. H ανθρώπινη θέληση μπορεί να αποδώσει αξιόλογο έργο, όταν κινείται σε ελεύθερο πεδίο απαλλαγμένο από εξωτερικές πιέσεις και καταναγκασμούς.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΛΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ...
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ???

ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ???????

ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ "24/12/2004" ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΑ ΕΞHΣ...

quote:
ΤΟ ESOTERICA.gr ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΔΕΧΘΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ....

ΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ, ΠΩΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ.

ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑΧΥΟΛΟΓΙΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΠΙΚΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΟΧΙ ΟΛΑ) ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ.

**********************************************************************
ADMIN
admina
ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩ
ΚΑΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΑΡΑΚΜΗ
Νεροβραστοι συντονιστες και πληρες μελη
Σπουδαία αποκάλυψη...
ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
ΑΧ ΒΡΕ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ...
Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica...
Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA
Μήπως ήρθε η ώρα..... ;;;
ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ!!!
Αντίο αγαπημένο και άδικο Esoterica...
**********************************************************************

ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΩΔΙΚΟ ΡΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΞΥΛΩΝΟΥΝ.



ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 15:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream

quote:
ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ?????

ΣΥΖΗΤΗΣΗ...AKOΥΩ

There are flies on the windscreen
There are lambs for the slaughter
There are flies on the windscreen.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΙΑ...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 18:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis
quote:


Αν ήξερες το ESOTERICA... θα ήξερες και τα κριτήρια.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------


Θεωρώ την συμπεριφορά του Admin προς το αξιόλογο μέλος Oannes
απαράδεκτη και προτείνω να

απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός του Admin


ουυυυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 18:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΧΙΟΥΜΟΡ=ΚΛΕΙΔΙ
ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ
ΧΜ!
Η ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΣΑΙ;
ΧΑΧΑΧΑΧΑ.

ΑΓΝΟ ΓΕΛΙΟ...ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy