ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 GALLOP : Ποιοι θελουν να φυγουν οι παρανομοι αλβανοι απο την Ελλαδα
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 06:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Η ψηφος μου παει στο να φυγουν απο την Ελλαδα ΟΛΟΙ οι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ Αλβανοι,να πανε σπιτια τους και να μην ξαναγυρισουν...
Οι νομιμοι Αλβανοι..αυτοι που εχουν πρασινη καρτα και πληρουν τις προυποθεσεις να μεινουν αρκει να τηρουν τους κανονες της Ελληνικης πολιτειας.Οποιος παρανομησει απο αυτους με τη μια σπιτι του.

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 11:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Εγώ λέω πρώτα να εξεταστεί αν μπορούν να νομιμοποιηθούν, τουλάχιστον όσοι το έχουν περισσότερο ανάγκη λόγω οικογενειών, δουλειάς κλπ.
Είναι κρίμα να πετάξουμε έναν άνθρωπο εκτός επειδή εισήλθε παράνομα, την στιγμή που αυτός πεινάει.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 12:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ lancelot, δεν ξέρω για ποιό λόγο θα μπορούσαμε να συζητήσουμε ένα τέτοιο θέμα κι ειδικά μόνο για μια μερίδα ανθρώπων στην χώρα μας.
Πόσο μάλλον να κάνουμε ένα gallop!
Φοβάμαι επίσης οτι τα όρια μιας συζήτησης σχετικά με αυτό το θέμα είναι πολύ χαλαρά κι ίσως πολύ "ασαφή", με τον κίνδυνο να πέσουμε σε μια μεγάλη παγίδα, που είναι ανεπίτρεπτη:
Το ρατσισμό...

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 04/03/2006 12:56:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 13:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Lancelot είσαι μισαλλόδοξος ρατσιστής σκοταδιστής και εσχατολάγνος

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 16:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
γιατι μονο οι αλβανοι και οχι ολοι οι παρανομοι αλλοδαποι;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 17:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
αγαπητέ lancelot επειδή είσαι και χριστιανός δε νομίζω το πρότυπό σου ο Ιησούς Χριστός να ήταν και πολύ χαρούμενος αν ακουγε την φράση

quote:
να φυγουν απο την Ελλαδα ΟΛΟΙ οι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ Αλβανοι,να πανε σπιτια τους και να μην ξαναγυρισουν...

χριστιανοί της αγάπης που αγαπάνε αλλήλλους σου λέει μετα...υποκρισία στο φουλ....

Κι εσύ εισαι παράνομος αν έχεις αντιγράψει κασσέτα, βιντεοκασέτα, dvd έστω και μια φορά στη ζωή σου...οπότε για δωσε μου τα στοιχεία σου παρακαλώ να σε αναφέρω στους μπάτσους...και γρήγορα...
Ακους εκεί...γκάλοπ...μα γκάλοπ!!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!
Κάποιοι φουκαράδες πένητες έπεσαν θύματα της φτώχειας και γενικά δυσάρεστων κοινωνικοιστορικών συγκυριών και επειδή εισήλθαν παράνομα εμείς αντί να κοιτάξουμε πως μπορούμε να τους βοηθήσουμε και να τους στηρίξουμε ζητάς να τους ξαποστείλλουμε!! Η Παναγιά δάκρυσε σήμερα με αυτά που είπε ο πιστος χριστιανός lancelot...


Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 17:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Τουλάχιστον ο WWalker μίλησε ορθότερα

για το σχόλιο του gigenis λυπάμαι

να δω πάντως αν θα τα έλεγαν αυτά κάποιοι σε περίπτωση που η ζωή τα είχε φέρει έτσι, ωστε οι κατήγοροι να είχαν βρεθεί στη δυσάρεστη θέση των κατηγορούμενων...
Αλλά μιλάμε εκ του ασφαλούς βεβαίως βεβαίως.....


Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 18:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ο γηγενης γενηθηκε στην γερμανια (λιπσταντ) απο ελληνες γονεις που πηγαν εκει νομιμα
πηγαν μετα απο νομιμες διαδηκασιες και αφου το γερμανικο κρατος
ειχε ζητησει να πανε εκει ατομα για συγγεκριμενη δουλεια

δεν περασαν συνορα παρανομα
δεν παρανομησαν καθολη την διαρκεια της παραμονης τους εκει
σεβαστικαν τους νομους του κρατους που τους φιλοξενουσε

αυτα τα λιγα για τον γηγενη

αν πιστευει ο καθε ενας οτι το καθε κρατος ειναι ξεφραγο αμπελι
ας μαζεψει τον καθε εναν που μπαινει στην χωρα και ας τον ταισει

τωρα αν καποιος στεναχωριεται με τις αποψεις μου δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
γιατι μονο οι αλβανοι και οχι ολοι οι παρανομοι αλλοδαποι;

Γιατί είναι αισθητά περισσότεροι από τους υπόλοιπους;
Σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει αυτό βέβαια να σημαίνει πως λόγω εθνικότητας τίθεται το ζήτημα που τίθεται, αλλά λόγω τάξης.

Επιμένω στην παραπάνω θέση μου περί νομιμοποίησης όσων γίνεται.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
αγαπητέ lancelot επειδή είσαι και χριστιανός δε νομίζω το πρότυπό σου ο Ιησούς Χριστός να ήταν και πολύ χαρούμενος αν ακουγε την φράση

quote:να φυγουν απο την Ελλαδα ΟΛΟΙ οι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ Αλβανοι,να πανε σπιτια τους και να μην ξαναγυρισουν...

χριστιανοί της αγάπης που αγαπάνε αλλήλλους σου λέει μετα...υποκρισία στο φουλ....

Κι εσύ εισαι παράνομος αν έχεις αντιγράψει κασσέτα, βιντεοκασέτα, dvd έστω και μια φορά στη ζωή σου...οπότε για δωσε μου τα στοιχεία σου παρακαλώ να σε αναφέρω στους μπάτσους...και γρήγορα...
Ακους εκεί...γκάλοπ...μα γκάλοπ!!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!
Κάποιοι φουκαράδες πένητες έπεσαν θύματα της φτώχειας και γενικά δυσάρεστων κοινωνικοιστορικών συγκυριών και επειδή εισήλθαν παράνομα εμείς αντί να κοιτάξουμε πως μπορούμε να τους βοηθήσουμε και να τους στηρίξουμε ζητάς να τους ξαποστείλλουμε!! Η Παναγιά δάκρυσε σήμερα με αυτά που είπε ο πιστος χριστιανός lancelot...


Καλά τι γίνεται σε αυτό το forum? Όποια πέτρα και να σηκώσεις πάλι για τον Χριστιανισμό και τους υποκριτές τους χριστιανούς θα ακούσεις;
Έλεος ρε παιδιά, ξεκολλήστε καθόλου τα μυαλά σας. Είναι που είναι το ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ για πέταμα και κυκλοφορούν διάφοροι κολλημένοι (συγνώμη, τον Schwabe εννοώ) εκεί μέσα που δεν λένε να μιλήσουν για τίποτα άλλο, θα το κάνουμε όλο το forum έτσι;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
ο γηγενης γενηθηκε στην γερμανια (λιπσταντ) απο ελληνες γονεις που πηγαν εκει νομιμα
πηγαν μετα απο νομιμες διαδηκασιες και αφου το γερμανικο κρατος
ειχε ζητησει να πανε εκει ατομα για συγγεκριμενη δουλεια

δεν περασαν συνορα παρανομα
δεν παρανομησαν καθολη την διαρκεια της παραμονης τους εκει
σεβαστικαν τους νομους του κρατους που τους φιλοξενουσε

αυτα τα λιγα για τον γηγενη

αν πιστευει ο καθε ενας οτι το καθε κρατος ειναι ξεφραγο αμπελι
ας μαζεψει τον καθε εναν που μπαινει στην χωρα και ας τον ταισει

τωρα αν καποιος στεναχωριεται με τις αποψεις μου δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο


πω πω φίλε, μάλλον στην Γερμανία πήγες δημοτικό...

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
πω πω φίλε, μάλλον στην Γερμανία πήγες δημοτικό...

ισως ισως παλι και να εμαθα μονος μου να γραφω ελληνικα

εκτως απο τα λαθη που κανω στην ορθη γραφη της γλωσσας εχεις να πεις κατι που να αφορα το θεμα η θα κανεις παλι το θεμα σαν τα μουτρα σου;

η θα μου πεις οτι ξερεις να πετας ιους και πρεπει να προσεχω τι γραφω;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
η θα μου πεις οτι ξερεις να πετας ιους και πρεπει να προσεχω τι γραφω;

Εγώ θα έλεγα να προσέχεις τι γράφεις.
Ειδικεύεσαι στο να χτυπάς τον αλλον εκεί που πονά.
Χτύπα λοιπόν, αλλά οχι στα απαγορευμένα σημεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Εγώ θα έλεγα να προσέχεις τι γράφεις.
Ειδικεύεσαι στο να χτυπάς τον αλλον εκεί που πονά.
Χτύπα λοιπόν, αλλά οχι στα απαγορευμένα σημεία.

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 22:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox

Μήπως επί τη ευκαιρεία να έφευγαν και οι παράνομοι Έλληνες μαζί
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 03:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το Θέμα αυτό απενεργοποιείται.

Ζητούμε ειλικρινά συγνώμη απ'όσους συμμετείχαν με καλή διάθεση σ'αυτό.

Επεξηγήσεις και η συνέχεια θα υπάρξουν στη... συνέχεια.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2006, 05:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Μία διευκρίνηση που βρίσκονταν σε "εκκρεμότητα", περισσότερο για την "ιστορική καταγραφή"... Εν μέρει εξάλλου έχει υπάρξει στο αντίστοιχο θέμα (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7878) που σχετίζεται με την αίτηση εξηγήσεων για το "αναίτιο κλείσιμο του Gallop" που ακολούθησε αυτό του "Gallop για την παραμονή του Gallop" (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7876).

Τέτοιου είδους θέματα δεν μπορούμε να επιτρέψουμε να φιλοξενηθούν στους χώρους των Συζητήσεων του ESOTERICA. Απλά γιατί η νοοτροπία που επιχειρεί να προωθήσει αυτή η Προσπάθεια Σύνθεσης είναι ασύμβατη με την διαιώνιση ακραίων εθνικιστικών και χωριστικών/ρατσιστικών τοποθετήσεων. Φυσικά και μπορούμε εδώ να συζητήσουμε για ζητήματα κοινωνικού, πολιτικού ή πολιτισμικού προβληματισμού, φτάνει όμως ο τρόπος θέασης να είναι Φιλοσοφικού τύπου(με την ευρύτερη έννοια) και να υπάρχουν πραγματικά στοιχειοθετημένες και δημιουργικές προτάσεις που δεν επιβοηθούν στην επιβίωση στάσεων "φόβου", αόριστου και ασαφούς - όπως αυτές που προσπαθούν τα "σκιώδη" κέντρα εξουσίας του πλανήτη να μας επιβάλουν στους καιρούς που ζούμε...

Όσον αφορά στην τοποθέτησή μας απέναντι σε ανθρώπινες ομάδες(οποιουδήποτε τύπου) επιβάλλεται να ήμαστε όσο πιο προσεκτικοί γίνεται(άλλωστε όλοι εμείς ανήκουμε ούτως ή άλλως σε τουλάχιστον μία, απ'όποια οπτική γωνιά και αν ερευνήσουμε του ζήτημα... και έτσι πάντα υπάρχει η περίπτωση να έλθουμε σε ανάλογη θέση "κατηγορούμενου" και "απόβλητου") και οπωσδήποτε διαδικασίες όπως Gallops δεν υποδεικνύουν προσοχή...

Ο άλλος λόγος της απενεργοποίησης του θέματος είναι η "πάλαι ποτέ" διαιώνιση "αψιμαχιών" που μέχρι το πρόσφατο παρελθόν ταλαιπώρησαν συγκεκριμένους χώρους Συζητήσεων και σχετίζονται με ακρότητες αντιπαραθέσεων ανάμεσα σε "ιδεολογικά ρεύματα". Κάτι τέτοιο, όπως έχει εδώ και καιρό σημειωθεί δεν μπορεί να συνεχιστεί και γι'αυτό ελπίζουμε συνεχώς στη συμβολή των ψυχραιμότερων από τα Μέλη των Forums καθώς και όσων επιθυμούν πραγματικά την Αναζήτηση της Ενότητας των Πραγμάτων και των Όντων και όχι του Χωρισμού τους...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy