ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ελληνο-φρένεια...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mιλαμε για μεγαλο φασιστοαριστεριστακη.....

Ό,τι πείς παππούλι.

Χωρίς πλάκα,δέν ξέρω κάν τί σημαίνει αυτη η φράση:"φασιστοαριστεριστακη",είμαι άσχετος απο πολιτική.


Εσύ παππούλι,το μόνο που ξέρεις για μένα,είναι οτι δέν είμαι πατριώτης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 21:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κάθε μέρα προσπαθείς να γίνεις ποιο τέλειος από εχτές

Οκ,δεκτό.Έχω πάρα πολλές ερωτήσεις να σου κάνω,όπως π.χ. το πώς ή το πώς εσύ ορίζεις την τελειότητα,αλλά δέν θα σου τις κάνω,αφενός γιατί δέν βρισκόμαστε κάν σε τέτοιο τόπικ και αφετέρου για να μήν σε φέρω σε δύσκολη θέση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 21:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εννοώ οτι τα βλέπουμε απο το δικό μας νοητικό πρίσμα,φιλτράρουμε απο εκεί.Για να ξέρουμε με ποιόν έχουμε να κάνουμε,θα πρέπει ο άλλος να μας έχει πεί τα πάντα για τον ίδιο, και την ίδια στιγμή να μήν βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα απο αυτ΄σ που γράφει,γιατί μπορεί να μήν είναι έτσι.

από που θα φιλτράρεις από κάποιου άλλου το νοητικό πρίσμα;

σε κάθε θέμα κρίνουμε τις απόψεις που κατατίθονται και όχι το άτομο που τις εκφράζει
έτσι αν εγώ πω ότι η γη είναι επίπεδη δεν χρειάζεται να καταθέσω ούτε τα διδακτορικά μου ούτε το τι έχω κάνει στην ζωή μου αυτόματα θα με κράξουν για την κοτσάνα που είπα


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 21:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
από που θα φιλτράρεις από κάποιου άλλου το νοητικό πρίσμα;

Το νοητικό πρίσμα δέν βλέπει τα πράγματα έτσι όπως είναι,αλλά έτσι όπως πιστεύει οτι είναι,έχει μεγάλη διαφορά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 21:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Mιλαμε για μεγαλο φασιστοαριστεριστακη.....

Ό,τι πείς παππούλι.

Χωρίς πλάκα,δέν ξέρω κάν τί σημαίνει αυτη η φράση:"φασιστοαριστεριστακη",είμαι άσχετος απο πολιτική.


Εσύ παππούλι,το μόνο που ξέρεις για μένα,είναι οτι δέν είμαι πατριώτης.



Το μονο που ξερω για σενα,ειναι οτι εισαι τοσο βλαχοσκοταδιστης,που δεν σου κοβει να κρατας ουτε τα προσχηματα...Ο μονος λογος που δεν εισαι ακομα με το συναφι σου τους αναρχικους,ειναι οτι για να πουλησεις αυτη τη τζαμπα μαγκια αυτων,χρειαζεται και ελαχιστα κοτσια,που απλα δεν τα διαθετεις.....Αυτο το κρατος μας πλεον,ουτε σοβαρους αναρχικους δεν μπορει να παραγει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 21:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το μονο που ξερω για σενα,ειναι οτι εισαι τοσο βλαχοσκοταδιστης,που δεν σου κοβει να κρατας ουτε τα προσχηματα...Ο μονος λογος που δεν εισαι ακομα με το συναφι σου τους αναρχικους,ειναι οτι για να πουλησεις αυτη τη τζαμπα μαγκια αυτων,χρειαζεται και ελαχιστα κοτσια,που απλα δεν τα διαθετεις.....Αυτο το κρατος μας πλεον,ουτε σοβαρους αναρχικους δεν μπορει να παραγει....


Αυτό είναι ένα νοητικό πρίσμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 21:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
από που θα φιλτράρεις από κάποιου άλλου το νοητικό πρίσμα;

Το νοητικό πρίσμα δέν βλέπει τα πράγματα έτσι όπως είναι,αλλά έτσι όπως πιστεύει οτι είναι,έχει μεγάλη διαφορά.


αφού όλοι έχουμε ένα πρίσμα όλοι βλέπουμε τα πράγματα στο περίπου
τώρα πόσο διαφορά έχει από την πραγματικότητα θα πρέπει να μπορεί κάποιος να συγκρίνει παρόμοια περιστατικά παρελθοντικά που γνωρίζει το αποτέλεσμα και από εκεί θα πλησιάσει στην αλήθεια

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 21:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ,πίστευε ό,τι θές. Πρέπει να τερματίσω το πρόγραμμα victim-victimizer.Παράγει παράσιτα που δέν κάνουν καλό στην υγεία μας.

Κάθε φορά που ερχόμαστε σε αντιπαράθεση,πατάμε το on σε έν τέτοιο πρόγραμμα και όχι τίποτα άλλο,αλλά δέν τελειώνει.Χτυπάς,χτυπιέσαι και πάει λέγοντας.Κάτι τέτοιο δέν παράγει τίποτα.Εγώ πλώς είπα την άποψή μου,απλά η αύρα σας είναι πολύ εχθρική σε αυτούς που δέν είναι πατριώτες και απο αυτό παρασύρθηκα.Ξέρεις οτι είναι δύσκολο να μήν απαντήσεις σε κάποιον που έχει εσφαλμένη γνώση για σένα,αλλά πρέπει να το αφήσουμε στην άκρη. Με νευριάζει,το παραδέχομαι, που με μπερδεύτε με άλλους,αλλά στην τελική εγώ ευθήνομαι.

Μια συμβουλή,κρατήστε το μίσος για τους άλλους εδώ στο φόρουμ μακριά απο την αύρα σας (skartade) .Αν δέ το κάνετε,μέσα στις επόμενες ημέρες θα βρεθείτε σε δυσάρεστες καταστάσεις,είτε στην δουλειά σας είτε στο σπίτι σας.Όταν μισείς κάποιον,το σύμπαν σου το επιστρέφει αυτό,και δέν είναι και ότι ποιό ευχάριστο.Θα με θυμηθείτε,όταν θα βρίσκεστε εκεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 22:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινέ,πίστευε ό,τι θές. Πρέπει να τερματίσω το πρόγραμμα victim-victimizer.Παράγει παράσιτα που δέν κάνουν καλό στην υγεία μας.

Κάθε φορά που ερχόμαστε σε αντιπαράθεση,πατάμε το on σε έν τέτοιο πρόγραμμα και όχι τίποτα άλλο,αλλά δέν τελειώνει.Χτυπάς,χτυπιέσαι και πάει λέγοντας.Κάτι τέτοιο δέν παράγει τίποτα.Εγώ πλώς είπα την άποψή μου,απλά η αύρα σας είναι πολύ εχθρική σε αυτούς που δέν είναι πατριώτες και απο αυτό παρασύρθηκα.Ξέρεις οτι είναι δύσκολο να μήν απαντήσεις σε κάποιον που έχει εσφαλμένη γνώση για σένα,αλλά πρέπει να το αφήσουμε στην άκρη. Με νευριάζει,το παραδέχομαι, που με μπερδεύτε με άλλους,αλλά στην τελική εγώ ευθήνομαι.

Μια συμβουλή,κρατήστε το μίσος για τους άλλους εδώ στο φόρουμ μακριά απο την αύρα σας (skartade) .Αν δέ το κάνετε,μέσα στις επόμενες ημέρες θα βρεθείτε σε δυσάρεστες καταστάσεις,είτε στην δουλειά σας είτε στο σπίτι σας.Όταν μισείς κάποιον,το σύμπαν σου το επιστρέφει αυτό,και δέν είναι και ότι ποιό ευχάριστο.Θα με θυμηθείτε,όταν θα βρίσκεστε εκεί.


που το είδες το μίσος; τελικά έχεις το σύνδρομο του μάρτυρα

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 22:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
που το είδες το μίσος;

Εν πάσει περιπτώση,όλα τα αρνητικά συναισθήματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kardasian
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 23:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kardasian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγες μέρες λείψαμε και χάσαμε πολλά επεισόδια.Κόλαση έγινε..

Απο την βίλα μου στην Εκάλη λοιπόν, γυρνώντας μόλις απο την επιχείρησή μου, και αφού πήρα και την γραμμή απο τα αφεντικά μου, θα επιστρέψω στην κουβέντα μου με τον Εαρινό.

Οι παρακάτω θέσεις είναι προσωπικές εννοείται..

Λαός: Το σύνολο των πολιτών που κατοικεί μια γεωγραφική περιοχή. Ανεξαρτήτως καταγωγής και εθνικότητας. Π.χ οι Πομάκοι είναι τμήμα του ελληνικού λαού και οι Έλληνες ομογενείς τμήμα του λαού των ΗΠΑ, της Γερμανίας, της Αυστραλίας κτλ...

Πατρίδα: Η ιδιαίτερη πατρίδα κάποιου. Δηλαδή η περιοχή γέννησης ή (κυρίως) η περιοχή όπου μεγάλωσε ή έζησε τα περισσότερα χρόνια της ζωής του κάποιος.

Έθνος: Σύνολο ανθρώπων που μοιράζονται κάποια κοινά γνωρίσματα όπως η γλώσσα, η κουλτούρα, τα ήθη και έθιμα και (κυρίως) η εθνική ψυχοσύνθεση. Η τελευταία απεικονίζεται τέλεια σε περιπτώσεις αλλοεθνών στην πατρίδα μας οι οποίοι έχουν υιοθετήσει όλα (ή σχεδόν όλα) εκείνα τα χαρακτηριστικά που μας κάνουν να ξεχωρίζουμε σήμερα σαν "νεοέλληνες". Η λαμογιά, ο ξηπνητζιδισμός, η καγκουριά και ..η ασταμάτητη φραπεδοποσία.

Τα δήθεν κοινά φυλετικά, θρησκευτικά, ψευδοιστορικά και πολιτισμικά γνωρίσματα αποτελούν την καθ'όλα πλαστή για μένα έννοια της εθνικής συνείδησης. Έννοια που έρχεται να οχυρωθεί πίσω απο το επίσης επίπλαστο οικοδόμημα του Κράτους, ακόμα και του δήθεν πολυπολιτισμικού.

Μέσα απο αυτήν τη θεώρηση προσωπικά καταλήγω στον διεθνισμό και όχι στον εθνισμό ή τον εθνικισμό.

Σύνορα έχουν μόνο τα κράτη, όχι το κεφάλαιο και οι λαοί-έθνοι.

Οικονομική και διεθνιστική Παγκοσμιοποίηση λοιπόν. Ορκισμένος και φανατικός πολέμιος της πρώτης, σταθερός και ρασιοναλιστικός υπέρμαχος της δεύτερης..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 23:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινέ,πίστευε ό,τι θές. Πρέπει να τερματίσω το πρόγραμμα victim-victimizer.Παράγει παράσιτα που δέν κάνουν καλό στην υγεία μας.

Κάθε φορά που ερχόμαστε σε αντιπαράθεση,πατάμε το on σε έν τέτοιο πρόγραμμα και όχι τίποτα άλλο,αλλά δέν τελειώνει.Χτυπάς,χτυπιέσαι και πάει λέγοντας.Κάτι τέτοιο δέν παράγει τίποτα.Εγώ πλώς είπα την άποψή μου,απλά η αύρα σας είναι πολύ εχθρική σε αυτούς που δέν είναι πατριώτες και απο αυτό παρασύρθηκα.Ξέρεις οτι είναι δύσκολο να μήν απαντήσεις σε κάποιον που έχει εσφαλμένη γνώση για σένα,αλλά πρέπει να το αφήσουμε στην άκρη. Με νευριάζει,το παραδέχομαι, που με μπερδεύτε με άλλους,αλλά στην τελική εγώ ευθήνομαι.

Μια συμβουλή,κρατήστε το μίσος για τους άλλους εδώ στο φόρουμ μακριά απο την αύρα σας (skartade) .Αν δέ το κάνετε,μέσα στις επόμενες ημέρες θα βρεθείτε σε δυσάρεστες καταστάσεις,είτε στην δουλειά σας είτε στο σπίτι σας.Όταν μισείς κάποιον,το σύμπαν σου το επιστρέφει αυτό,και δέν είναι και ότι ποιό ευχάριστο.Θα με θυμηθείτε,όταν θα βρίσκεστε εκεί.


Εκείνο που πραγματικά με στενοχωρεί , είναι η πεποίθησή σου ... ότι υπάρχει μίσος ή έστω αρνητικά συναισθήματα απ-έναντί σου....

Σε διαβεβαιώ , ότι έχω διαβάσει όλες τις καταθέσεις των φίλων συνδικτύων -με τους οποίους και γώ κάποιες στιγμές είχα διαφωνίες σε κάποια επιμέρους πράματα....απόλυτα λογικό είναι αυτό...- και το μόνο που δεν διέκρινα , ήταν μίσος ή αρνητικά συναισθήματα..."ένταση" μπορεί να υπήρξε...ίσως και εκ-νευρισμός...μα οχι μίσος φίλε μου ... αλλοίμονο!

Και γώ , δε στο κρύβω , έχω διαφορετικές απόψεις απο τι δικές σου σε αρκετά πράγματα...μα αυτό δεν σε καθιστά ούτε κάφρο..ούτε οτιδήποτε άλλο..και ούτε εγείρει συναισθήματα μίσους ή έστω κακίας απ-έναντί σου..ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΘΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!

Λές ότι προσπαθώ να είμαι συμπαθής , κακό είναι δηλαδή αυτό ακόμα και αν συνέβαινε??

Αν θές την άποψή μου , δεν συμβαινει αυτό που λές...απλά είμαι ως άνθρωπος συναινετικός...και αυτό είναι όλο και μη ξεχνάς ότι κάθε πουλάκι...με την λαλιά του χαίρεται..!

Δεν υπάρχει μίσος φίλε μου , καταλαβέ το και στο λέω με απόλυτη πεποίθηση...ανθρώπινες αντιδράσεις απλά και τίποτ'αλλο..!



Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 05:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οικονομική και διεθνιστική Παγκοσμιοποίηση λοιπόν. Ορκισμένος και φανατικός πολέμιος της πρώτης, σταθερός και ρασιοναλιστικός υπέρμαχος της δεύτερης..

και πως θα επιτευχθεί το δεύτερο χωρίς το πρώτο;

για να δεις πόσο βλάκας είσαι θες να υπάρχει η προ 30ετιας οικονομική κατάσταση,άλλα τα σύνορα των κρατών να καταργηθούν αυτό μας λες θες δηλαδή να παίρνει μεροκάματο ο γερμανός 80 ευρό και ο πακιστανός 1 ευρό άλλα να έχει το δικαίωμα ο γερμανός να πάει να εργαστεί στο πακιστάν(που δεν πρόκειται)και ο πακιστανός στην γερμανία
μόνο ένας που δεν έχει εργαστεί ούτε λεπτό μπορεί να έχει τόσο χαζές απόψεις


έχουμε φτάσει σε σημείο που θα πρέπει να καταργηθούν τα σύνορα πρώτα όμως θα πρέπει να συμψηφιστούν οι αμοιβές σε όλον τον πλανήτη
αναγκαστικά θα πρέπει να υπάρξει ένα κοινο χρηματικό μετρικό σύστημα
ένα κοινό νόμισμα και μια πληρωμή ικανή για να ζήσει άνετα ο εργαζόμενος και έτσι θα υπάρχουν σε όλο τον πλανήτη ίσες ευκαιρίες για εργασία
έτσι ούτε οικονομικούς μετανάστες που φτάνουν σε όρια εξαθλίωσης θα έχουμε ούτε όλη την παρανομία που πηγάζει από την λαθρομετανάστευση θα έχουμε

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kardasian
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 08:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kardasian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και πως θα επιτευχθεί το δεύτερο χωρίς το πρώτο;

για να δεις πόσο βλάκας είσαι θες να υπάρχει η προ 30ετιας οικονομική κατάσταση,άλλα τα σύνορα των κρατών να καταργηθούν αυτό μας λες θες δηλαδή να παίρνει μεροκάματο ο γερμανός 80 ευρό και ο πακιστανός 1 ευρό άλλα να έχει το δικαίωμα ο γερμανός να πάει να εργαστεί στο πακιστάν(που δεν πρόκειται)και ο πακιστανός στην γερμανία
μόνο ένας που δεν έχει εργαστεί ούτε λεπτό μπορεί να έχει τόσο χαζές απόψεις


Είσαι σπίρτο τελικά... Ναι ρε γατούλα αυτό ακριβώς εννοούσα...

Λοιπόν όταν μάθεις να κάνεις διάλογο, έλα να τα πούμε. Μέχρι τότε δεν ασχολείσαι μαζί μου. Να στο πω και έτσι να το καταλάβεις. Τα λέγαμε μεγάλε.

Περιμένω αντίλογο του Εαρινού (που μπορεί να συζητήσει ο άνθρωπος) στις σκέψεις μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 10:26:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λίγες μέρες λείψαμε και χάσαμε πολλά επεισόδια.Κόλαση έγινε..

Απο την βίλα μου στην Εκάλη λοιπόν, γυρνώντας μόλις απο την επιχείρησή μου, και αφού πήρα και την γραμμή απο τα αφεντικά μου, θα επιστρέψω στην κουβέντα μου με τον Εαρινό.

Οι παρακάτω θέσεις είναι προσωπικές εννοείται..

Λαός: Το σύνολο των πολιτών που κατοικεί μια γεωγραφική περιοχή. Ανεξαρτήτως καταγωγής και εθνικότητας. Π.χ οι Πομάκοι είναι τμήμα του ελληνικού λαού και οι Έλληνες ομογενείς τμήμα του λαού των ΗΠΑ, της Γερμανίας, της Αυστραλίας κτλ...

Πατρίδα: Η ιδιαίτερη πατρίδα κάποιου. Δηλαδή η περιοχή γέννησης ή (κυρίως) η περιοχή όπου μεγάλωσε ή έζησε τα περισσότερα χρόνια της ζωής του κάποιος.

Έθνος: Σύνολο ανθρώπων που μοιράζονται κάποια κοινά γνωρίσματα όπως η γλώσσα, η κουλτούρα, τα ήθη και έθιμα και (κυρίως) η εθνική ψυχοσύνθεση. Η τελευταία απεικονίζεται τέλεια σε περιπτώσεις αλλοεθνών στην πατρίδα μας οι οποίοι έχουν υιοθετήσει όλα (ή σχεδόν όλα) εκείνα τα χαρακτηριστικά που μας κάνουν να ξεχωρίζουμε σήμερα σαν "νεοέλληνες". Η λαμογιά, ο ξηπνητζιδισμός, η καγκουριά και ..η ασταμάτητη φραπεδοποσία.

Τα δήθεν κοινά φυλετικά, θρησκευτικά, ψευδοιστορικά και πολιτισμικά γνωρίσματα αποτελούν την καθ'όλα πλαστή για μένα έννοια της εθνικής συνείδησης. Έννοια που έρχεται να οχυρωθεί πίσω απο το επίσης επίπλαστο οικοδόμημα του Κράτους, ακόμα και του δήθεν πολυπολιτισμικού.

Μέσα απο αυτήν τη θεώρηση προσωπικά καταλήγω στον διεθνισμό και όχι στον εθνισμό ή τον εθνικισμό.

Σύνορα έχουν μόνο τα κράτη, όχι το κεφάλαιο και οι λαοί-έθνοι.

Οικονομική και διεθνιστική Παγκοσμιοποίηση λοιπόν. Ορκισμένος και φανατικός πολέμιος της πρώτης, σταθερός και ρασιοναλιστικός υπέρμαχος της δεύτερης..


Απο που ν'αρχίσω και που να τελειώσω φίλε μου!

Εθνισμός..Εθνικισμός..Πατριωτισμός..παγκοσμιοποίηση ... κλπ..κλπ..!

Όροι επί όρων..κοινωνικοί όροι..εφευρεθέντες απο τους ανθρώπους , προκειμένου να αποδώσουν κάποια/ες στάσεις-θέσεις ζωής των ανθρώπων..!

Πίσω απ'ολα , βρίσκεται ο άνθρωπος και οι σκέψεις του...και ένα ολόκληρο σύστημα αρχών και πεποιθήσεων ...μια παρακαταθήκη πληροφοριών και βιωμάτων..ένας φόβος που οργανώνει -δικαίως ή αδίκως-
κάθε σκέψη και συμπεριφορά του!

Αναφέρεσαι φίλε μου σ'ενα οικουμενικό αίτημα για γκρέμισμα των συνόρων , όπου οι άνθρωποι δεν θα έχουν σύνορα..ταξικές διαφορές..και οτιδήποτε άλλο που θα χωρίζει και θα κατηγοριοποιεί..-αν κάνω λάθος , παρακαλώ διόρθωσέ με-...!

Προσωπικά , μπορώ να καταλάβω , τόσο την σκέψη αλλα και το συναίσθημά σου και μπορώ επίσης να αντιληφθώ το αίτημα το οποίο αναβλύζει απο το είναι σου και οργανώνει σκέψεις και διατυπώσεις σου και όπως δεν είναι αν-αίτιο κανενός ... κατ'αυτόν τον τρόπο δεν είναι αν-αίτιο και το δικό σου!

Όμως φίλε μου , καλώς ή κακώς ... η δική μου προσέγγιση στα πράματα ξεκινάει και τελειώνει με γνώμονα την καταστατικότητα του ανθρώπου και την δομή του και δεν μπορώ να "δώ" αυτό το οποίο ορίζεις ως ορθό...εφόσον πρωτίστως και θεμελιωδώς δεν υπάρξει το προ-απαιτούμενο...και ποιό είναι αυτό???

-Ασφαλώς δεν είναι άλλο απο το γκρέμισμα των τειχών που θέτει ο ίδιος ο εαυτός μας και αίρει την αρμονία εντός μας και στην συνέχεια με τους υπολοίπους συνανθρώπους μας σε καθημερινή βάση!

Οι κοινωνίες απαρτίζονται και δομούνται απο ανθρώπους και κάθε άνθρωπος απο έναν ολόκληρο άγνωστο και ανεξερεύνητο εαυτό...ως προϋπόθεση για την συγκρότηση "εμπνευσμένων" κοινωνιών εμφανίζεται η ύπαρξη "εμπνευσμένων" ανθρώπων...ανθρώπων που επιδρούν στον εαυτό τους και κρατούν οι ίδιοι το τιμόνι του εαυτού τους και όχι ο "άγνωστος εαυτός" επ'αυτών των ιδίων..!

Γνωρίζεις πολλούς τέτοιους ανθρώπους φίλε μου σήμερα???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 13:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είσαι σπίρτο τελικά... Ναι ρε γατούλα αυτό ακριβώς εννοούσα...

όταν λέω ότι είσαι βλάκας παρεξήγησε
βρε μπαγλαμά το μοντέλο που προτείνεις έχει γίνει και ξέρουμε και το αποτέλεσμα
το 60-70 η γερμανία και η αμερική λόγο της ανάπτυξης τους είχαν ανοίξει τα σύνορα και πηγαίναν χιλιάδες για εργασία το 80 λόγο κορεσμού των θέσεων άρχισε να γίνετε δυσκολότερο το να πας για εργασία και από το 90 και μετά πήγαν τις επιχειρήσεις τους στις χώρες που θα έβρισκαν φτηνά εργατικά χέρια

αν είχαν από την αρχή (αναφέρομαι μετά την λήξη του 2 πολέμου)
θεσπιστεί ίδια δικαιώματα και ίδιοι μισθοί σε όλο τον πλανήτη θα είχαμε παντού την ίδια ανάπτυξη και το ίδιο βιωτικό επίπεδο

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 14:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά έλεος , είναι αυτός τρόπος επικοινωνίας και συμπεριφοράς???
Αυτά θα "υποδείξουμε" και δια μέσου αυτών θα αναδείξουμε την όποια ποιότητά μας ως άνθρωποι εχουμε...απορώ αν βρισκόμασταν τετ-α-τετ..θα μιλούσαμε ο ένας στον άλλο κατ'αυτόν τον τρόπο???

Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω ότι στην πραγματικότητα είμαστε αυτοί που εμφανίζεται εδώ και δια μέσου των μηνυμάτων που ανταλλάσονται...

Τι είναι αυτά τα "γατούλα" και "μπαγλαμάς" και όλα τα συναφή...κάνουμε διαγωνισμό περί "ανταλλαγής φιλοφρονήσεων" και δεν το έχω καταλάβει???

Ειλικρινά απορώ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 19:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτά θα "υποδείξουμε" και δια μέσου αυτών θα αναδείξουμε την όποια ποιότητά μας ως άνθρωποι εχουμε...απορώ αν βρισκόμασταν τετ-α-τετ..θα μιλούσαμε ο ένας στον άλλο κατ'αυτόν τον τρόπο???

Bλέπεις φίλε Δήμο πόσο ελεύθερα μπορεί κάποιος να εκφράζεται ανώνυμα?

quote:
Τι είναι αυτά τα "γατούλα" και "μπαγλαμάς" και όλα τα συναφή...κάνουμε διαγωνισμό περί "ανταλλαγής φιλοφρονήσεων" και δεν το έχω καταλάβει???


Τέλεια.. τέλεια Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 19:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάντα κινούμαι στο επίπεδο του συνομιλητή

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 08/06/2010 22:35:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kardasian
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 00:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kardasian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άκυρο εντιτ..

δεν αξίζει..

Εαρινέ θα επανέλθω

Edited by - kardasian on 09/06/2010 00:51:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 05:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παράξενα πράγματα γίνονται η ΠΝΟ (Πανελλήνια Ναυτική Ομοσπονδία)

έχει προβεί σε κατάληψη του πλοίου “Ρόπαξ 1”,
με αίτημα την πρόσληψη τουλάχιστον 45 Ελλήνων.

ρε παιδιά τι πράγματα είναι αυτά αδέρφια μας δεν είναι όλοι ο εργαζόμενοι;
λίγα λόγια για την πνο

"η ΠΝΟ από τα πρώτα κιόλας βήματα της συνειδητοποίησε την σημασία της διεθνούς εργατικής συνεργασίας και αλληλεγγύης , οτι η Διοίκηση της Ομοσπονδίας απεφάσισε τον Δεκέμβρη του 1920 - ένα μόλις μήνα μετά την ίδρυση της- να προσχωρήσει στην Διεθνή Ομοσπονδία Εργατών Μεταφορών (ITF) και να αποτελέσει μία από τις αρχαιότερες οργανώσεις της δύναμης της Διεθνούς.

Αμέσως μετά την απελευθέρωση η ΠΝΟ επεχείρησε να ανασυνδέσει τις σχέσεις της με την Διεθνή Ομοσπονδία Εργατών Μεταφορών (ITF) με την ευκαιρία της σύγκλησης της Μικτής Ναυτιλιακής Επιτροπής (Joint Maritime Commission) της Διεθνούς Οργάνωσης Εργασίας (ΔΟΕ), στην Γενεύη, μέλος της οποίας ήταν και ο Γενικός Γραμματέας της ΠΝΟ συν. Μάνθος Πετρουλής. Στην ανωτέρω Επιτροπή μετείχαν οι περισσότεροι ηγέτες των συνδικαλιστικών οργανώσεων των ναυτικών χωρών, έργο της οποίας ήταν και εξακολουθεί να είναι η συζήτηση θεμάτων μεταξύ των κοινωνικών εταίρων της ναυτιλίας με στόχο την αναβάθμιση των συνθηκών εργασίας των ναυτεργατών και την προετοιμασία της Ναυτικής Συνόδου της ΔΟΕ για την υιοθέτηση διεθνών κανόνων ναυτικής εργασίας.

Αφού επετεύχθη η επανασύνδεση των σχέσεων μεταξύ ΠΝΟ - ITF, αντιπροσωπεία της Ομοσπονδίας έλαβε μέρος για πρώτη φορά τον Ιούλιο του 1950 στο Συνέδριο της Διεθνούς Ομοσπονδίας Εργατών Μεταφορών (ITF) που πραγματοποιήθηκε στην Στουτγάρδη της Γερμανίας και από τότε η ΠΝΟ παίρνει ενεργό μέρος σε όλα τα Συνέδρια της Διεθνούς."
http://www.pno.gr/frameset.htm

τι εγινε ρε παιδιά;!!!!!!!!!!!!!!!!!

από το 20 η πνο πολεμά για τα δικαιώματα των εργαζομένων στα πλοία δεν κοιτάζει χρώμα ούτε σημαία όλοι οι εργαζόμενοι ίσοι τώρα γιατί να χάσουν την δουλειά τους 45 αλλοδαποί και να εργαστούν 45 έλληνες;

ρε μπας και είναι φασίστες;
«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 10/06/2010 05:39:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2010, 03:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμπόδισαν τον απόπλου του «Ropax 1»
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_10/06/2010_403960
Tου Νικου MΠαρδουνια

Στο λιμάνι της Κορίνθου, από τον Πειραιά, μετέφεραν οι συνδικαλιστές της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας (ΠΝΟ) συνεπικουρούμενοι από μέλη του ΠΑΜΕ τις κινητοποιήσεις τους εμποδίζοντας τον απόπλου του πλοίου «Ropax 1» (μεταφέρει οχήματα) της εταιρείας Adriatic Lines &Spa, με το επιχείρημα ότι δεν απασχολούνται σε αυτό Ελληνες ναυτικοί. Μάλιστα το πλοίο δεν απέπλευσε ούτε χθες, παρά την απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Πειραιώς σύμφωνα με την οποία καλούνται οι ναυτεργάτες να μην εμποδίσουν τον απόπλου των σκαφών της εταιρείας.

Οι συνδικαλιστές της ΠΝΟ, σύμφωνα με δηλώσεις τους, εμφανίζονται αποφασισμένοι να μην επιτρέψουν τον απόπλου και του δεύτερου πλοίου της εταιρείας του «Ropax 2» το οποίο αναμένεται να καταπλεύσει στην Κόρινθο σήμερα στις 8 το πρωί. Χθες ο δικηγόρος της εταιρείας κατέθεσε μήνυση εναντίον των υπευθύνων της ΠΝΟ για παρακώλυση θαλάσσιων συγκοινωνιών και για μη συμμόρφωση με δικαστική απόφαση, ενώ το Λιμεναρχείο Κορίνθου διενεργεί προκαταρκτική εξέταση για την υπόθεση με εντολή του αρμοδίου εισαγγελέως Κορίνθου.

Οι εκπρόσωποι της ΠΝΟ και μέλη του ΠΑΜΕ (μεταξύ των οποίων και φοιτητές) χθες, παρά τη δικαστική απόφαση, εμπόδισαν τον απόπλου του σκάφους καταλαμβάνοντάς τον καταπέλτη και εμποδίζοντας τη φόρτωση οχημάτων. Οι ναυτεργάτες υποστηρίζουν ότι η οργανική σύνθεση του πλοίου είναι πολύ χαμηλότερη από ό, τι απαιτούν οι ανάγκες του, υποβαθμίζοντας την προστασία της ανθρώπινης ζωής. «Οι ναυτεργάτες του πληρώματος, 33 Ρουμάνοι, είναι ανασφάλιστοι και χαμηλόμισθο» υποστηρίζουν οι εκπρόσωποι της ΠΝΟ, σημειώνοντας ότι «προσπαθούμε να σταματήσουμε τον αθέμιτο ανταγωνισμό». Οι συνδικαλιστές της ΠΝΟ ζητούν να ναυτολογηθούν στα δύο πλοία από 55 Ελληνες ναυτικοί και δηλώνουν «αποφασισμένοι να συνεχίσουν τις κινητοποιήσεις τους έως ότου δικαιωθούν».

Τα δυο πλοία «Ropax 1» και «Ropax 2» μεταφέρουν φορτηγά και διαθέτουν από 110 θέσεις για τους οδηγούς φορτηγών. Φέρουν αγγλική σημαία και απασχολούν από 32 ναυτικούς έκαστο, 14 περισσότερους από όσους προβλέπει η νομοθεσία που τα διέπει, δηλαδή η ιταλική, σύμφωνα με την πλοιοκτήτρια εταιρεία. Οι ναυτικοί είναι Ρουμάνοι και η συλλογική σύμβαση εργασίας που εφαρμόζεται στα πλοία διέπεται από το ιταλικό δίκαιο, ενώ είναι εγκεκριμένη από τη Διεθνή Ομοσπονδία Εργατών Μεταφορών (ITF).

Οικονομικές απώλειες

Ο εκπρόσωπος της εταιρείας κ. Σάιμον Τέιλερ υποστήριξε ότι η εταιρεία σέβεται τη νομοθεσία και βάσει αυτής δεν έχει υποχρέωση να απασχολεί ελληνικά πληρώματα. Μάλιστα συμπλήρωσε ότι η εταιρεία βρισκόταν σε διαπραγμάτευση για τη ναύλωση δύο ακόμη πλοίων με ελληνικά πληρώματα, αλλά εξαιτίας της κατάστασης που δημιουργήθηκε θα επανεξετάσει το όλο θέμα. Κατά τον ίδιο, αντίστοιχες καταστάσεις δεν έχει συναντήσει σε κανένα λιμάνι της Ευρώπης, ενώ αναρωτήθηκε «πώς θα μπορέσει η Ελλάδα να ξεπληρώσει το χρέος της όταν δεν μπορεί να ελέγξει μια μικρή μερίδα συνδικαλιστών με νοσηρή νοοτροπία». Η πλοιοκτήτρια εταιρεία επικαλείται οικονομικές απώλειες από τις κινητοποιήσεις και ζητεί να εφαρμοστεί άμεσα η απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Πειραιώς που υποχρεώνει τους εκπροσώπους της ΠΝΟ να μην παρεμποδίσουν τη φόρτωση των πλοίων από το λιμάνι της Κορίνθου έως την 28 Ιουνίου 2010, ημέρα που θα συζητηθούν τα ασφαλιστικά μέτρα της εταιρείας.


θα ήθελα την άποψη σας πάνω σε αυτό που συμβαίνει

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2010, 20:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μούγκα στη στρούγκα
τι έγινε ρε παλικάρια; δεν θα χαρακτηρίσετε την κίνηση αυτή ως ρατσιστική και φασιστική; τι στην ευχή καμία αντίδραση στην είδηση;
δεν έχουμε λάβει ακόμη την κατευθυντήρια γραμμή από τα κεντρικά;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kardasian
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2010, 21:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kardasian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέχρι να συμψηφιστούν οι αμοιβές σε όλον τον πλανήτη, να υπάρξει ένα κοινο χρηματικό μετρικό σύστημα, ένα κοινό νόμισμα και μια πληρωμή ικανή για να ζήσει άνετα ο εργαζόμενος και έτσι να υπάρχουν σε όλο τον πλανήτη ίσες ευκαιρίες για εργασία... εγώ πιστεύω ότι είναι μια καλή κίνηση.

Μόλις μίλησα με τον ινστρούχτορα. Λίγο πιο πριν με είχε πάρει τηλέφωνο και ο Σόρος γιατί είδε και αυτός το ποστ σου. Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έχουν δουλειές και αυτοί, άνθρωποι είναι (καλά για το Σόρος δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, αλλα δεν το πάω παραπέρα γιατί μετά τη στοά θα μπει αμέσως να δει τί απάντησα).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2010, 07:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μέχρι να συμψηφιστούν οι αμοιβές σε όλον τον πλανήτη, να υπάρξει ένα κοινο χρηματικό μετρικό σύστημα, ένα κοινό νόμισμα και μια πληρωμή ικανή για να ζήσει άνετα ο εργαζόμενος και έτσι να υπάρχουν σε όλο τον πλανήτη ίσες ευκαιρίες για εργασία... εγώ πιστεύω ότι είναι μια καλή κίνηση.

τι λες ρε μεγάλε; και η ελεύθερη διακίνηση των ανθρώπων για εύρεση εργασίας σε οποίο μέρος του πλανήτη θέλουν πάει περίπατο;
εσύ δεν έλεγες ότι πρέπει να ανοίξουν τα σύνορα και να εργάζεται οποίος θέλει όπου θέλει;
αυτό έκαναν οι ρουμάνοι εργάζονταν σε πλοίο ιταλικών συμφερόντων

έφυγαν από την χώρα τους για να εργαστούν σε μια ξένη χώρα
και έρχεσαι εσύ που μέχρι χτες έλεγες ότι πρέπει ο κάθε ένας να εργάζεται σε όποια χώρα του αρέσει και βάφτιζες την όποια παρόμοια κίνηση ως φασιστική να πεις ότι καλά έκαναν,όσοι μέχρι εχτές τους ονόμαζες φασίστες;
τα βλέπεις λοιπόν ότι είσαι αλλού γι αλλού;


quote:
Μόλις μίλησα με τον ινστρούχτορα. Λίγο πιο πριν με είχε πάρει τηλέφωνο και ο Σόρος γιατί είδε και αυτός το ποστ σου. Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έχουν δουλειές και αυτοί, άνθρωποι είναι (καλά για το Σόρος δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, αλλα δεν το πάω παραπέρα γιατί μετά τη στοά θα μπει αμέσως να δει τί απάντησα).

κρύο το αστείο σου για αγγλία μεριά σε κόβω

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy