ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Σήκω πάνω Αχιλλέα!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 14:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ένα θέμα ... ξεσηκωτικό και αφιερωμένο στους κατουρημένους τάφους των ονείρων μας. Ξεκινώ με το νόημα :

Σαν είδανε οι Αχαιοί / πως χάνουνε τη μάχη / στου Αχιλλέα κίνησαν / να πάνε το τσαρδάκι. / Στους Μυρμιδόνες φτάσανε / και βλέπουνε τον μάγκα / να παίζει στο μπουζούκι του / ωραία ντριγκιντράγκα. / Σήκω πάνω Αχιλλέα! / βαλ' την περικεφαλαία / παρ' τα σέα και τα μέα / κι έλα στη παλιοπαρέα. / Μην απλώνεις την αρίδα / πάρε δόρυ και ασπίδα / σκέψου λίγο την πατρίδα / ... και την υφαλοκρηπίδα. / Παρεπιπτόντως, να λουστείς / και να ντυθείς πολεμιστής. / Οι Τρώες μας την πέσανε / και τρώμε κουνουπίδι / κι εσύ μου είσαι αραχτός / και λιάζεσαι σαν φίδι. / Αν όμως γίνεις βουλευτής / σε μια τετραετία / θα πάρεις όλο το χαρτί / και θα 'χεις κι ασυλία. / Σήκω πάνω Αχιλλέα! / βαλ' την περικεφαλαία / παρ' τα σέα και τα μέα / κι έλα στη παλιοπαρέα. / Μην απλώνεις την αρίδα / πάρε δόρυ και ασπίδα / σκέψου λίγο την πατρίδα / ... και την υφαλοκρηπίδα. / Παρεπιπτόντως, να λουστείς / και να ντυθείς πολεμιστής.

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 15:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόθεν έσχες κάτουρο ;

Το τελευταίο 24ωρο έλαβα 5 mails. Με "Μ" κεφαλαίο και "Σ" τελικό Μμμμέιλςςς. Δύο από αυτά μιλούσαν για μια συνωμοσία. Την συνωμοσία της κατούρλας. Συνεννοήθηκαν λέει, να ουρήσουν πέντε - δέκα τύποι πάνω στο κεφάλι μιας πυγολαμπίδας που παλιότερα φώτιζε το τετράγωνο της οικοδομής που μένω, την πλατεία πιο κάτω μέχρι το περίπτερο του Γιάννη κι έπιανε και λίγο και το εμπορικό λίγα μέτρα παραδίπλα. Στενοχωρήθηκα πολύ, όχι για την ποσότητα των ούρων που θα έπνιγε την συνοικία, αλλά για την πυγολαμπίδα. Μ' αρέσει αυτή η πυγολαμπίδα, δεν θέλω να την φάει ο κίτρινος πρωτεϊνικός χείμαρος των αληταράδων. Γι' αυτό, θα συγκεντρώσω όλες μου τις δυνάμεις, να μάζεψω την πυγολαμπίδα και να την πάω να ζήσει αλλού. Α! στέλνω και ένα μήνυμα σ' αυτά τα ζεβζέκια : "Πίσω ρε! κοπρόσκυλα!"

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 17:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωδή με μια χορδή για την πορδή ενός γκέι Μάγου

Το ξέρεις μανταμίτσα μου πως για σένα έχασα χθες το 3-2 της Ολλανδίας ; Ω! έχεις μια γεύση από ξυνίλα στα χείλη ... Μην μασάς! Θα σκίσω ...

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 17:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίκληση στο σκουριασμένο ξυραφάκι του Τζέιμς.

Ξούρα, σούρα και φιγούρα. Θα σου χαλάσω την μόστρα πονηρό σκουλήκι. Μην παίζεις με την διχαλωτή γλωσσίτσα μου ... σε βλέπω!

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 20:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip.. Tί πίνεις και δεν μας δίνεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Με φώναξε κανεις;...
Γιατι σαν απογονος του Αχιλλέα, μπορώ να τον εκπροσωπήσω ,νομίζω, λογω .....εντοπιότητας,εδώ...Τι λέει ρε φιλαράκι zip;
Για κάνε καμιά ερώτηση...
Εσύ, ποιός εισαι που καλείς;Έχεις κανένα τέτοιο δικαίωμα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 22:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 07:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστία στο χαλασμένο δόντι του Ιησού Χριστού.

Α, ήρθες βλέπω κουφαλίτσα! Το μόνο που μπορώ να κάνω για σένα, είναι μια ξεγυρισμένη και γρήγορη απονεύρωση. Μισό λεπτό μονάχα, να αποστειρώσω τα εργαλεία μου ... κουφαλίτσα!

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 07:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελεγεία για την κολοτρυπίδα ενός μπαμπουϊνου.

Φραπεδιά στο Ζάππειο ένα σπερνό. Άλλος μακρύ κι άλλος κοντό. Κάμποσοι λέν' οι Ρώσσοι φταίν' κι άλλοι φόροι που μας καίν'. Κάποιος θαρρεί πως την Αθήνα θα την σώσει, μόνο ένα ρίχτερ των εννιά αν την ξαπλώσει. Μόκο, τουμπέκα, για δέκα και για την μπεμπέκα.

allzzaro, πως κι έτσι ;

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 07:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξορκισμός στην πυραμιδοκέφαλη σκατόμυγα.

Να μην με λένε Χάρο, μπεμπέκα μου, αν απόψε δεν σου χαρίσω μια αξέχαστη νύχτα. Θυμήσου 6 με 7, τι θα συμβεί στο λεωφορείο ...

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 10:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατέβηκαν στου Στρέφη, τα ψευτοφρικιά, για πορεία..Κι ήταν απο Λάρισα, ένας φρικουλας, που ψάρωσαν όλοι στα Εξάρχεια, τότε το 85,
που πιάσαν ένα Άγγλο τουρίστα, για αναρχική δράση......
Κι ειπαμε για πορεία και ξεκινήσαμε, απο τα Εξάρχεια,να πάμε στην Ευελπίδων, 5 λεπτά δρόμος...
Κι εκεί,στο δρόμο, σιγά σιγά, ένα ένα τα φρικιά του σαλονιού, αποχωρούσαν...
Μόνος μου έφτασα στην Ευελπίδων...
Τόση μαγκιά της τηλεόρασης και του θεάματος...
Σαν ένα άλλο φρίκουλα, το 85 στη Θεσσαλονίκη, που μέσα απο την επιτηδευμένη κουλτούρα του, πούλουσε το κορμί του, σαν πουτάνα στη Συγγρού, σε ένα πάμπ που είχε φτιάξει και ξεπουλούσε κάθε μέρα την ψυχή του..
Κι ήταν το ίδιο κουρασμένος με αυτήν, όταν μετρούσε τα λεφτά το βράδυ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 10:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Zip είναι αυτός..???

Καλημέρα φίλε μου , τι συνέβη..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 11:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλημέρα φίλε μου , τι συνέβη..???

Κάποια σιχαμερά σκουλήκια, το 'βαλαν αμέτι μοχαμπέτι να βρωμίσουν τον κήπο της Βασίλισσας του Παραμυθιού. Γι' αυτό κι εγώ τους στέλνω ένα σπουργίτι για αρχή, να τους κελαηδάει, να τα τσιμπάει με το ράμφος του και να τα καβροχθίζει λαίμαργα. Για αρχή ...

"Μάνα μ', εγώ είμαι τ' άμοιρο, το σκοτεινό σπουργίτι,
όπου δεν έχω αδερφό, όπου δεν έχω σπίτι
Το δόλιο όπου κι αν στραφώ, απ' όπου κι αν περάσω
δεν βρήσκω πέτρα να σταθώ, κλονάρι να πλαγιάσω".

trexagireve, αν αυτό που έγραψες είναι δικό σου, εγώ είμαι ο Λοβέρδος.

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 11:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίκληση στον Σαμάνο της ξαναμμένης χωριατοπούλας

Με μια κίνηση απλή, θα του κλέψω ότι έχει ζήσει. Είμαι ένας μικρός Θεός, είμαι ένα στιχιό. Γειά σου Διονύση μου!

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 11:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τον Σαββόπουλο,δεν είχα ιδιαίτερες σχέσεις ,παλιότερα, πολύ γιατί,κουλτουτιάρης δεν ήταν, αλλά, του καναπέ, κι αυτός ήταν, απομονωμένος....
Γι αυτο και σου αρέσει...
Καραγκιοζλίκια, λέω εγώ...
Αλήθεια ρε δικέ μου, καμιά φορά, έζησες κανέναν θάνατο;
Έτσι απο κοντά...Γιατί, πιστεύω,ότι δεν θα είχες τα κότσια να τον κοιτάξεις κατάμουτρα...Όλο τον αποφεύγεις,στις λέξεις σου...Τον φοβάσαι; ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 11:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ερώτηση του Βουκεφάλα των Επτά Λιμνών.

Ι χα! Τι θες εδώ ρε ζαγάρ' ; Τράβα να ρουφήξ' κάνα τσιούκαρι!

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 11:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....Εσυ απο κει έρχεσαι, καλέ μου;...
Γι αυτό και παριστάνεις τον βουκόλο, μπουκάλο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 11:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, πληρωμένε δολοφόνε ... οι ώρες σου τελειώνουν! Πες ότι έχεις να πεις, κάνε ότι έχεις να κάνεις. Εμένα δεν με ξεγελάς. Φοράω πάνα - βρακάκι ultra νάνι και καπνίζω το μαγικό φλαμούρι του Βούδα. Μου α χαχαχαχαχα!

υ.γ το ξέρεις φαντάζομαι πως χθες το βράδυ ο Σατανάς πήρε την Παρθένα σου, ε ;

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"

Edited by - zip on 08/07/2010 11:54:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 12:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είναι ο διάβολος και ο χριστός και παίζουν τάβλι, κάποια στιγμη γίνετε ο παρακάτω διάλογος
διάβολος" η κόρη μου αγαπάει τον γιο σου"
χριστός"άι στο διάολο"
διάβολος " να(σταυροκοπιέται),μα την παναγία σου λέω"

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 12:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γιατί έχεις ανάγκη να προστατευτείς καλέ μου zip;...Βαμπιροκαταστάσεις;
Προς τι τα ματζούνια και οι αλοιφές;
Κάτσε μια μέρα στον ήλιο, απο τις 3 το μεσημέρι, έως τις 5....
Δεν θα ξανανοιώσεις αυτή τη δυσφορία...Ή θα σου κατσει μια ηλίαση, να με...θυμάσαι...
Ή, δεν γράφω εγώ για τρεις μέρες, οπότε πάλι δεν ξανανοιώθεις την δυσφορία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 12:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απορίες του καριόλη.

Χα, χα, χα! Λοιπόν, ας μιλήσουμε στην γλώσσα σας. Για να υπάρχει ο trexagireve εδώ μέσα, τόσο καιρό & με τόσα μηνύματα, δύο πράγματα είναι πιθανό να συμβαίνουν : ή οι υπεύθυνοι έχουν ελέγξει τον τύπο αυτόν και αποφάσισαν πως δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένας ανθρωπάκος, ταλαίπωρος, μίζερος, φουκαριάρης και καθόλου επικίνδυνος για το έργο τους οπότε χεστήκανε πατόκορφα τι κάνει ή τι γράφει ή ... ο trexagireve, υπηρετάκος, αγνώμων και χέστης όπως είναι, βρίσκεται - υπό την επίρροια του Καρατζαφέρη - σε μια εντεταλμένη υπηρεσία.

Το λέω αυτό γιατί τόσα χρόνια σε αυτό το φόρουμ - από τότε που ξεκίνησε το esoterica - , δεν υπήρξε ποτέ μέλος που να γράφει τόσες απίστευτες μαλακίες και - με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο - να παραμένει μέλος. Όσοι υπήρξαν ή καλύτερα ... όσοι χαρακτηρίσθηκαν "επικίνδυνοι" πήραν τον μπούλο. Όσοι πάλι - ακίνδυνα μυρμηγκάκια με απλωμένη την παλάμη σαν ζητιάνοι - έγραφαν μαλακίες, πήραν κι αυτοί τον μπούλο, ευγενικά, με μία δήλωση του τύπου - τέτοιες δηλώσεις αρχίζουν πάντα με το "αγαπητέ" - "αγαπητέ φίλε, ο λογαριασμός απενεργοποιείται καθώς η θεματολογία των μηνυμάτων σου δεν αρμόζει στον παρόντα χώρο". Εν ολίγοις, "λες μαλακίες, εδώ δεν λέμε μαλακίες, άντε σπιτάκι σου να φτιάξεις κάνα τσάι".

Δεν περιμένω ασφαλώς να βγει κανένας υπεύθυνος - βασιζόμενος στις αρχικές δύο υποθέσεις μου - και να απαντήσει επ' αυτών. Αυτές είναι δικές μου υποθέσεις και μακάρι να κάνω λάθος. Αυτό που ρωτάει ο καριόλης είναι το εξής : "Κάποτε, το esoterica ήταν ένα φόρουμ που κρατούσε ένα υψηλό επίπεδο και υπήρχαν θέματα που χαιρόσουνα να τα διαβάζεις, δωσμένα με αναπάντεχη έμπνευση, πραγματικά αριστουργήματα ευφυίας, λογοτεχνήματα που ξεσήκωναν τον αναγνώστη, τον έβαζαν να σκεφτεί, τον έκαναν να γελάσει και του μάθαιναν πράγματα. Πως και γιατί αυτό το φόρουμ αφέθηκε στην τύχη του ; Πως και γιατί αφέθηκαν μερικοί ζήτουλες να ξεφτυλίζουν τον Εσωτερισμό ;" Αυτά ρωτάει ο καριόλης.

Εν ολίγοις, γιατί υπάρχουν εδώ μέσα τύποι σαν αυτόν τον τραγικοηλίθιο ; Υπάρχουν φόρουμς όπου θα μπορούσε κάλλιστα να γράφει τις διαστημικές μαλακίες του και όλοι εκεί οι διαστημομαλάκες, να τον διαβάζουν και μάλιστα να τον επιβραβεύουν κιόλας. Και ειλικρινά, εγώ δεν έχω τίποτε με κανέναν διαστημομαλάκα. Αλλά, τι σκατά κάνει αυτός εδώ μέσα, σε ένα φόρουμ Εσωτερισμού ; Αναρρωτηθήκατε ; Γιατί υπάρχει ; Τι εξυπηρετεί ; Ποιον εξυπηρετεί ; Υπάρχει κάτι που να έχει γράψει που να αφορά τον Εσωτερισμό ; Έγραψε ποτέ μία κουβέντα που συνάδει με το esoterica.gr ; Έγραψε ; Αυτός μοιάζει με μύγα που πάει όπου πάει τ' άλογο. Μήπως λοιπόν αυτή η σκατόμυγα πήρε εντολή να είναι σκατόμυγα ; Και καλά να πήρε εντολή. Ασήμαντος όπως είναι, ανίκανος και αβοήθητος, υπάκουσε. Γιατί όμως δώθηκε μια τέτοια εντολή ;

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"

Edited by - zip on 08/07/2010 12:47:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 12:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα τώρα,..ζηλιάρη zip που νόμιζες ότι μπήκα για να σου πάρω
τη θέση.....Τουλάχιστον, απο οσα γράφεις, αυτά που πας να
χρεώσεις σε μένα, σε σένα μοιάζουν ζητούμενα....
Εμένα,με εκφράζει το "απελθέτω απο μου το ποτηριον τουτο" ...
Αλλά, ρε φίλε, τόσο μένος με τον Βαγγέλη τον Τολια απο τη Λάρισα;
Πνέεις μένεα,κατ εμένα....
Γιατί;....
Σφετερίζομαι κάτι που διεκδικείς;Σου πήρα τη μπουκιά απο το στόμα;
Εγώ προσωπικά, δεν θέλω να με θυμούνται σαν κάποιον που ειπε μεγάλες κουβέντες...Σαν ανακατωσούρα θέλω να με θυμούνται...
Να λένε, υπήρχε καποιος,διάολος,κανέις δεν τον πήγαινε, που όταν όλοι διάλεγαν μαξιλάρι να κοιμηθούν, τους έλεγε ξυπνείστε!!!!...
Πρεζάκια του ονείρου....
Ά και κάτι άλλο....Δεν έχεις ταλέντο στο στίχο.....Πρέπει να το παραδεχτείς....
Μην το χρεώνεις κι αυτό σε μένα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 12:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ προσωπικά, δεν θέλω να με θυμούνται σαν κάποιον που ειπε μεγάλες κουβέντες...Σαν ανακατωσούρα θέλω να με θυμούνται...

Δεν έχω τίποτε με σένα Βαγγέλη Τόλια ή Τόλη. Αγόρι μου, εσύ εδώ μέσα, γιατί γράφεις ; Για να κάνεις ανακατωσούρα όπως λες ; Είσαι σε λάθος φόρουμ, την ανακατωσούρα μπορείς να την κάνεις αλλού. Όχι εδώ μέσα.

Το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα είναι πως παλιότερα, στο esoterica δεν επιτρεπόταν τύποι που έκαναν ανακατωσούρα. Και καλώς δεν επιτρεπόταν. Τώρα, τι άλλαξε και επιτρέπονται ; Και γιατί επιτρέπονται ; Αυτό ρωτάει ο καριόλης.

Γιατί είσαι εδώ ; Τι ζητάς ; Τι ψάχνεις ; Γιατί γράφεις ; Μην μου πεις για την επικοινωνία. Για τον διάλογο. Διάλογο και επικοινωνία μπορείς να κάνεις στα χιλιάδες φόρουμ που υπάρχουν ή να γραφτείς σε κα'να club γνωριμιών και να μιλήσεις, να κάνεις παιχνίδι, να πεις ότι θες να πεις, και που ξέρεις, μπορεί να βγάλεις και καμιά γκόμενα. Το λέω για σένα. Για να εκμεταλλευτείς την μαλακία σου. Την έχεις που την έχεις, ε, καλό θα ήταν να την εκμεταλλευτείς.

quote:
Σφετερίζομαι κάτι που διεκδικείς;Σου πήρα τη μπουκιά απο το στόμα;

Από μένα ; Εμένα στα παπάρια μου ρε φίλε. Δεν είναι δικό μου το φόρουμ. Με απασχολεί όμως πως φαίνεται αυτό το φόρουμ παραέξω. Αυτό, δεν απασχολεί τους δημιουργούς του ; Τους εμπνευστές του ; Τους υπευθύνους του ; Τους συντονιστές του ; Δεν τους ενδιαφέρει δηλ. που υπάρχει σε ένα φόρουμ Εσωτερισμού ένας trexagireve που έχει 11000 μηνύματα και ούτε 1 που να αφορά αυτό το οποίο πραγματεύεται αυτός ο χώρος ; Αυτό είναι το περίεργο για μένα. Και αυτό είναι και το θλιβερό.

Εδώ δεν θα σε θυμάται κανένας σαν ανακατωσούρα αγόρι μου. Εδώ θα σε θυμούνται σαν καραγκιόζη και σαν ηλίθιο. Και δεν θα λένε αυτό που νομίζεις πως θα λένε - δηλ. "πρεζάκια του ονείρου" - αλλά θα λένε νέτο σκέτο "πρεζάκια" - άντε δηλ. να βάζουν και το "της μαλακίας", δηλ. "πρεζάκια της μαλακίας". Και θα γελάνε.

Ξέρεις πόσα χρόνια είμαι στο esoterica ; Από τότε που ξεκίνησε. Έχεις κάνει ποτέ "αναζήτηση" να δεις τι θέματα υπήρχαν εδώ μέσα το 2005; Έχεις διαβάσει κανένα απ' αυτά τα θέματα, να δεις τι ΤΙ έλεγαν τότε εκείνα τα μέλη ; ΠΩΣ το έλεγαν ; ΓΙΑΤΙ το έλεγαν ; Έχεις διαβάσει το μέλος ΠΛΩΤΙΝΟ π.χ ή το μέλος thoth ; Τι νομίζεις δηλ. ; Ότι πάντα το esoterica είχε τύπους σαν εσένα εδώ μέσα (οπότε 'ντάξει, άλλος ένας δεν πειράζει) ;

Με ποιο δικαίωμα λοιπόν εσύ, μπαίνεις εδώ μέσα και θέλεις να κάνεις ανακατωσούρα ; Ξέρεις τι είναι αυτό το φόρουμ ; Ξέρεις τι κάνει ; Ξέρεις ΠΟΥ βρίσκεσαι, κατ' αρχήν ; ΠΟΥ γράφεις ; Ξέρεις τους ανθρώπους που βρίσκονται από πίσω και το τι κάνουν αυτοί ; Έχεις ποτέ διαβάσει κάποιο άρθρο της συντακτικής ομάδας του esoterica να δεις την δουλειά αυτών των ανθρώπων και να δεις τον κόπο τους ;

Ξέρεις ότι το esoterica ήταν το πρώτο φόρουμ του διαδικτύου που ασχολήθηκε φανερά, χωρίς φόβο και πάθος, με τον Εσωτερισμό ; Συνειδητοποιείς που βρίσκεσαι ; Είναι σαν να είσαι μέσα σε μια φερράρι κι αντί να την πάρεις και να γουστάρεις κάνοντας τον γύρο του κόσμου, εσύ ασχολείσαι με το μπιχλιμπίδι που κρέμασε στο καθρεφτάκι της ο οδηγός της. Αυτό είναι μεγάλη προσβολή για την φερράρι αγόρι μου και απορώ πως δεν βρέθηκε κανένας ακόμη να σε πετάξει με τις κλωτσιές έξω.

Είσαι μεγάλος τενεκές Βαγγέλη Τόλια ή Τόλη από την Λάρισα και για μένα, θα έπρεπε να είχες φύγει αβλεπή από 'δω μέσα. Εκτός κι αν υπάρχει λόγος για να είσαι. Όχι ασφαλώς δικός σου λόγος, εσύ ούτως ή άλλως, δεν έχεις. Αλλουνού ή αλλονών λόγος.

Παλιότερα υπήρχε τσίπα στο esoterica. Τώρα, δεν ξέρω τι συνέβει.

Βλέπω μπήκες και στο θέμα "Μήνυμα από τον θείο Κομπαγιάσι". Δεν μου λες ; Το ξέρεις αυτό το θέμα ; Ξέρεις πότε ανοίχθηκε ; Ξέρεις το μέλος που το άνοιξε ; Ξέρεις τι λέει αυτό το θέμα ή μπήκες ρε τσόλι μόνο και μόνο για να σχολιάσεις εμένα ; Στα παπάρια σου πότε ανοίχθηκε, στα παπάρια σου τι λέει, στα παπάρια σου ποιος το άνοιξε, εσύ είδες zip και μπήκες. Και δεν υπάρχει ούτε ένας να σου πει "ε, τι κάνεις ρε ηλίθιε ; που πας ; που γράφεις ; γιατί το γράφεις αυτό που γράφεις ;". Ούτε ένας.

Γι' αυτό σου λέω, είσαι πολύ μεγάλος τενεκές.

Και κάτι άλλο ... δεν αφορά εσένα βλάκα! Γιατί υπάρχουν παλιά θέματα κλειδωμένα ; Επειδή το ζήτησαν να κλειδωθούν οι θεματοθέτες τους ; 'Ντάξει, σε κάποια που η συντονιστική ομάδα αποφάσισε να τα κλειδώσει, ok. Αλλά σε κάποια άλλα ; Γιατί τα κλειδώσατε ; Από σεβασμό στον θεματοθέτη ; Και ο σεβασμός στο esoterica ; Πάει ; Τον έφαγε ο θεματοθέτης ;


"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"


Edited by - zip on 08/07/2010 14:02:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρω καλέ μου zip, ότι είχες αναλάβει εργολαβικά τη δουλειά
και ένοιωσες ότι σου πήρα τη μπουκιά απο το στόμα,αλλα, θέλω να
με πιστέψεις, ότι δεν ειχα καμιά τέτοια πρόθεση...
Βλέπεις, εγώ στο ἑσωτέρικα", μπήκα γιατί είδα ένα ωραίο επίπεδο
διαλόγου,που έχω συνηθίσει, απο προσωπικές σχέσεις και έχω οφεληθεί πολύ..Κι αυτο, πέραν απο τα "τσιτάτα" και "στυλάκια",αναζήτησης, που πολλοί ασκούν,επειδή εδώ και 30 χρόνια τουλάχιστον, κι εγώ αναζητώ κάποια πράγματα..Στο φόρου,λοιπόν,ασχέτως προελεύσεως, πηγών και θέσεων, είδα ότι πελάζουμε...
Όσο για το ύφος,εκεί, την πατάς, απο μόνος σου...Βλεπεις, αυτός
που ειμαι, ενώ θα έπρεπε να με αναγνωρίζεις, δεν μπορείς να με καταλάβεις, επειδή έχεις συνηθίσει τις μάσκες...
Δεν μπορείς να δεις, ότι είμαι γυμνός,γίνεσαι σεμνότυφος και αντιδράς σαν γεροντοκόρη, με μουχλιασμένο αναπαραγωγικό σύστημα...
Εσένα, όμως, τι σε τρώει;...Γιατί, δεν είμαι εγώ το θέμα σου..Με μένα αντιδράς...Εσύ είσαι ο αντίπαλος σου και θέλεις γιατρεία,μου φαίνεται....
Λες να σε κάνω καλά;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ προσωπικά, δεν θέλω να με θυμούνται σαν κάποιον που ειπε μεγάλες κουβέντες...Σαν ανακατωσούρα θέλω να με θυμούνται...
Να λένε, υπήρχε καποιος,διάολος,κανέις δεν τον πήγαινε, που όταν όλοι διάλεγαν μαξιλάρι να κοιμηθούν, τους έλεγε ξυπνείστε!!!!...
Φίλε Βαγγέλη δε πιστεύω ότι τη κάνεις σωστά αυτή τη δουλειά.

quote:
Το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα είναι πως παλιότερα, στο esoterica δεν επιτρεπόταν τύποι που έκαναν ανακατωσούρα. Και καλώς δεν επιτρεπόταν. Τώρα, τι άλλαξε και επιτρέπονται ; Και γιατί επιτρέπονται ; Αυτό ρωτάει ο καριόλης.
-------------------------------------------------------
Πως και γιατί αυτό το φόρουμ αφέθηκε στην τύχη του ; Πως και γιατί αφέθηκαν μερικοί ζήτουλες να ξεφτυλίζουν τον Εσωτερισμό ;

Συμμερίζομαι την απορία σου.
Βέβαια πολλοί απο αυτούς είναι απλά "χαμένοι" όπως όλοι μας είμαστε ανα καιρούς..
Αλλά θα έπρεπε να γίνεται με άλλο τρόπο η εγγραφή μελών ώστε να αποτρέπονται τα φαινόμενα που αναφέρεις.
Σήμερα και η κουτσή Μαριό έχει ίντερνετ οπότε λογικό(ή μη λογικό) είναι να έχουν πολλαπλασιαστεί και οι "ζήτουλες".
Χρειάζεται λοιπόν.. μια άλλη "μεταναστευτική πολιτική" που λέμε..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν θα μάθεις να απαντάς, τότε τα ξαναλέμε ... Προς το παρόν τσίμπα την Ελεγεία του Δράκου απ' το Καζακστάν :

Χιπ, χοπ, χιπ, χοπ, το αφυδατωμένο μουνάκι μιας αρχαιολόγου χορεύει πάνω στα κόκκαλα του Ντίκι Μάρτιν.

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ,ρε ντόκτορ, έγινες κι εσύ ψώνιο;Δηλαδή, έφτασες να νομίζεις, ότι κάτι κάνεις, γράφοντας εδώ και πρέπει να υπάρχει έλεγχος, για τους υπολοιπους;
Ρε παιδιά..Ξεπεζέψτε λίγο´....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρειάζεται λοιπόν.. μια άλλη "μεταναστευτική πολιτική" που λέμε..

Δεν χρειάζονται μεταναστευτικές πολιτικές" φίλε. Χέσ' το, τις είδαμε και τις "μεταναστευτικές πολιτικές". 'Αλλο πράγμα χρειάζεται. Χρειάζονται συντονιστές, υπεύθυνοι, με γκατς. Τέτοιοι χρειάζονται σε όλες τις κοινωνίες. Και τέτοιοι θα χρειάζονται πάντα ...

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zigh Hail!!!!!!
Οπότε το θέμα, μπορεί άνετα να μετονομαστει σε "Σήκω πάνω Αδόλφε!!!".....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά έχω διαβάσει αρκετά παλιά θέματα,και σίγουρα είναι μακράν καλύτερα απο τα τωρινά,υπήρχαν άνθρωποι που πραγματικά πρόσφεραν κάτι,όπως ο Diostas π.χ. ή ο filosofos3.

Πιστεύω οτι λόγος που πλέον δέν υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι εδω πέρα,είναι οτι αηδίασαν με τους κανίβαλους που κυκλοφορούν και δέν τους αφήνουν να εκφραστούν ελεύθερα.Αν πούν κάτι αντισυμβατικό με την λογική τους,αμέσως θα κρίνουν,θα βρίσουν θα κοροιδέψουν και θα μολύνουν ακόμα περισσότερο τον χώρο.

Πολύ απλά κάποιοι μπαίνουν μόνο για να καταστρέψουν,δέν ξέρω αν είναι απο σχέδιο ή όχι,αλλά αυτό είναι που έχει χαλάσει το εσοτερικα.

Ετσι όπως το βλέπω εγώ,το esoterica forum.gr το μόνο που δέν υποστηρίζει,είναι ο εσωτερισμός.Αν μπείς εδω μέσα και μιλήσεις για εσωτερισμό,θα σε πάρουν με τις πέτρες.Δυστηχώς οι συντονιστές και οι διαχειριστές δέν κάνουν τίποτα για αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 14:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσκληση στο γουρούνι του Αβραάμ.

Χόρτασα. Αφρικάνινο σκουπίδι της Μεσογείου, με χαρά σε βρίσκω στην Ιερουσαλήμ. Κόπιασε να φας ...

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy