ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρικη Προβολη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alfacetauri
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2010, 20:32:39  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερα τα χαραματα προσπαθησα να δοκιμασω να κανω αστρικη προβολη για πρωτη φορα,ακολουθοντας τα βασικα βηματα.Στην αρχη της διαδικασιας που προσπαθουσα να συγκεντρωθω ενιωσα καποιους μυες του σωματος μου να κανουν συσπασεις,κυριως του χεριου μου και του ποδιου μου.Οταν ενιωσα οτι πλεον η συγκεντρωση εχει γινει πολυ πιο σταθερη, ρυγη διαπερασε πολλες φορες ολο μου το κορμι.Ενω ενιωθα οτι μπορουσα να ακουω καποιους θορυβους μικρους εξω απο το σπιτι,ξαφνικα ενιωσα σαν να εχω 'μπει' σε κατι αλλο ολα σαν να παγωσαν,και ολοι οι ηχοι για καποια δευτερολεπτα που κρατησε απομονωθηκαν.Στο μαυρο'κενο που εβλεπα οταν συγκεντωνομουν ενδιαμεσα και λιγο πιο πανω ενδιαμεσα απο τα ματια μου,αντικατασταθηκε με μια 'εικονα'.Ενιωσα οτι μπρορουσα να βλεπω σε μια πιο μεγαλη οπτικη γωνια π.χ 300 μοιρες δεξια αριστερα,πανω και κατω, ενω ειχα την αισθηση οτι ειμουν στο κεντο μιας 'σφαιρας' που περιβαλοταν απο χιλιαδες αστρα τα οποια γυριζαν γυρω απο την σφαιρα. Αυτο που με προβληματισε ηταν οτι η διαδικασια δεν κρατισε παραπανω απο 30 δευτερολεπτα γιατι τα βλεφαρα μου αρχισαν να τρεμοπαιζουν σε απιστευτα γρηγορο βαθμο και αρχισε να με ποναει και η μεση του μετωπου μου με αποτεσμα να ανοιξω τα ματια μου απο την 'πιεση' αυτη. Οποιος θα μπορουσε να μουν δωσει μια συμβουλη στο τι να κανω η στο τι φταιε θα μου ηταν πολυ χρησημη. Ευχαριστω

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2010, 23:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
alfacetauri καλώς ήρθες στο esoterica.

Για να μην έχουμε διπλά θέματα μπορείς σε αυτό το λίνκ…ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση...να ξαναγράψεις την προσωπική σου εμπειρία, καθώς και να διαβάσεις ή να συμμετάσχεις στον διάλογο με άλλα μέλη πάνω στην αστρική προβολή.

Ακόμα αν σε ενδιαφέρει να ψάξεις κάτι συγκεκριμένο μέσα στα φόρουμ, μπορείς να το κανείς από την "αναζήτηση" που υπάρχει επάνω αριστερά, το ίδιο επίσης και αν σε ενδιαφέρει να ανοίξεις ένα νέο θέμα και θέλεις να δεις αν υπάρχει παρεμφερές θέμα.

Σ’ ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Maria83
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 03:24:08  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα παιδια ειμαι καινουριο μελος και ουσιαστικα γραφτηκα για να μου λυσετε καποιες αποριες σχετικα με καποιες εμπειριες μαλλον αστρικης προβολης που κουβαλαω.
Κατ'αρχην τα "συμπτωματα" μοιαζουν πολυ με αυτα που διαβαζω σ'αυτο το φορουμ. βουητο στα αυτια οπως οταν εχει χιονια η τηλεοραση και δεν παιζει σε καποιο καναλι, δευτερον μουδιασμα και παραλυση σε ολοκληρο το σωμα, και τριτον αισθηση του σωματος να αιωρειται.
Την πρωτη φορα που το επαθα ημουν ξαπλωμενη με τον ανδρα μου και ενοιωσα τα παραπανω, οταν αισθανθηκα οτι φευγω δεν μπορουσε το σωμα μου απο τη μεση και κατω να ξεκολλησει σαν να ηταν βαρυ, κατι πολυ κουφο που μου δημιουργησε τρομερο φοβο ηταν πως κατι σαν μαυρο και σκοτεινο απο την ντουλαπα με τραβουσε βιαια, αυτο με εκανε να σκεπτω οτι ειναι κατι παραλογο και κατι σαν εφιαλτης αυτο που γινοταν αλλα ειχα πληρη συνειδηση και αυτο μου εκανε εντυπωση. Το σταματησα προσπαθωντας να ζητησω βοηθεια "φωναζοντας"
Η δευτερη φορα παλι εχω πεσει για υπνομε τον ανδρα μου διπλα και η τηλεοραση επαιζε με timer να κλεισει σε μιση ωρα περιπου. Επαθα το ιδιο και ειδα την τηλεοραση (σαν να ημουν 10 ποντους πανω απο το σωμα μου) η τηλεοραση ειχε κατι μπλε μολις την κοιταξα ξυπνησα αμεσως και οντως επαιζε κατι με μπλε φοντο.
Τις επομενες φορες με διαστηματα μεγαλυτερα 2-3 μηνων βγηκα κανονικα σχετικα φοβισμενη αλλα θυμαμαι οτι τη μια φορα αλλαξα οπτικη στο δωματιο(φοβαμαι πολ να κοιταξω το σωμα μου η τον ανδρα μου που κοιμαται διπλα αρα δεν εχω αποδειξη οτι ειναι οντως αστρικη προβολη) και την αλλη βγηκα απο τον τοιχο διπλα απο το κρεββατι και βρεθηκα στη βεραντα αισθανθηκα τα καγκελα παγωμενα αλλη μια ενδειξη που με ανησηχει εχουμε σε αυτη τη φαση αισθηση κρυου ή ζεστου????
Μπορειτε να μου απαντησετε αν αυτα ηταν αστρικες προβολες ή οχι?
Τελος ερχεται απο μονο του αυτο δεν πιστευω οτι μπορω να το προκαλεσω, δεν μπορω να χαλαρωσω τοσο ωστε να μη σκεπτομαι και να το καταφερω...ερχεται σε φασεις συνηθως που ειμαι πολυ κουρασμενη και πραγματικα δεν εχω τιποτε να σκεπτω και το σωμα μου γινεται ενα με το κρεββατι χωρις ενταση και απλα...συμβαινει. Ηξερα τι ειναι ολο αυτο(αν ειναι αυτο) απο μικρη διοτι η αδελφη μου διαβαζε καποια βιβλια και ειχα μια εικονα τουλαχιστον οτι γινεται. Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι ολα αυτα αν ειναι συνειδητα τελος παντον γιατι εγω νομιζω πως ναι και εννοειται οτι τα ζω εκεινη τη στιγμη οπως και οτι τα θυμαμαι μετα.

ευχαριστω πολυ μαρια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 18:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το παρόν θέμα απενεργοποιείται, καθώς η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο ήδη υπάρχουν θέμα:

ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.301758E-02
Maintained by Digital Alchemy