ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Αϊ Βασίλης και η σημασία του....τελικά -ασχέτως της υπαρξής του- είναι καλός ο Αϊ Βασίλης???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2010, 21:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παλι καλα που πεθανε η αδελφη σου και γλυτωσε απο τα σκατα σου αχρηστε.




έχεις ξεφύγει τελείως, έτσι???? Τι νομίζεις ότι κάνεις?? Μπήκες με ένα nick γεμάτος όρεξη για να πουλήσεις μαγκια σε όσα περισσότερα θέματα μπορείς? Κόφ'το. Έτσι κι αλλιώς είναι θέμα χρόνου να σε εντοπίσει η Αμαλία. Έλεος..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2010, 21:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2010, 21:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2010, 21:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι πολύ σκληρός allah,ενώ δεν υπάρχει λόγος,κακό στον εαυτό σου κάνεις.

Εαρινέ,τα ειλικρινή μου συλλυπητήρια,είμαι σίγουρος οτι θα την ξαναδείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2010, 21:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 00:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως Lupus ένα είναι σίγουρο….

Πως αν είχες γεννηθεί μεταξύ του 1450 και 1650 μ.Χ θα είχες κάνει μεγάλη καριέρα ως Ιεροεξεταστής, αφού τόσο καιρό που γράφεις το μόνο που έχεις καταφέρει είναι να φαίνεται ο άρρωστος φανατισμός σου …!!!
Σου στέλνω λίγες φωτογραφίες που σίγουρα η συλλογή αυτού του είδους, είναι το αγαπημένο σου χόμπι….



quote:
Allah (Lupus) -Παλι καλα που πεθανε η αδελφη σου και γλυτωσε απο τα σκατα σου αχρηστε.

Υ/Γ: και με αυτό το μήνυμα σου φαίνεται καθαρά το πόσο ψυχικά άρρωστος είσαι….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 00:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν πουλαω καμια μαγκια αγαπητη, μεχρι τωρα με ολα αυτα που εχει πει και εχει κανει θα του ειχα λιωσει το κεφαλι 1000 φορες. Αμα νομιζει η κοτα, οτι μπορει να κρινει και βουλωνει στωματα θα απαντησω αναλογα. Κοιτα την παρτη σου και μην φυτρωνεις εκει που δεν σε σπερνουν. Τα φαινομενα απατουν.



Ασυναρτησίες όλα και όσα λές και οι υποτιθέμενες απειλές...σαν τον Δαυίδ που υποτίθεται ότι σκότωσε τον γίγαντα τον Γολιάθ με μια σφεντονούλα...ιστορίες για να φτιάχνεσθε...και να πιστεύετε...
Μια ζωή Δαυίδες θα είστε...πρωινό για τον Μεγαλέξανδρο...

Τι έγινε δεν συντονίζεις τελικά το Blog σου ή Blogάρισες ο ίδιος Lupus..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 00:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 01:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Άρρωστε" Lupus αρκετά τάισα για σήμερα την μαυρίλα που έχεις μέσα σου …..
Όταν νιώσεις ξανά πως βαριέσαι να συνομιλείς με τα φαντάσματα που έχει δημιουργήσει η καταχνιά που υπάρχει μέσα στην ψυχή σου, τότε μπορείς να ρίξεις λίγα μπινελίκια εδώ μέσα ώστε να ασχοληθούμε ξανά λίγο μαζί σου.

Υ/Γ: όχι σύντομα όμως, γιατί βλέπεις είναι κουραστικό να ταΐζουμε συνέχεια το αχόρταγο εγώ σου….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 01:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 01:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 02:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Allah
troll


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 06:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allah  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 28/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 12:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...
Θα ήθελα να διατυπώσω ένα ερώτημα και ταυτόχρονα να κάνω και μια πρόταση στους συντονιστές του χώρου και αυτό διότι , έχω την αίσθηση πως ενώ υπάρχει η ανάγκη ή η απαίτηση -όπως θέλετε πείτε το- να ανταλλάξουμε απόψεις και μέσα απο αυτές να προσεγγίσουμε -πρωτίστως- ο ένας τον άλλο αλλα και να ξετυλίξομε το κουβάρι αυτό που συσκοτίζει την ύπαρξή μας .... αυτό για λόγους που όλοι γνωρίζουμε δεν μπορεί να "καρποφορήσει"....

Δεν γνωρίζω , αν αυτό μπορεί να γίνει αλλα νομίζω ότι αν δημιουργείτο ένας χώρος συζητήσεων , όπου θα ήταν απαιτητό απο το φόρουμ τα πλήρη στοιχεία των συμμετεχόντων , τότε έχω την αίσθηση πως όλοι θα το σκέπτονταν πολύ καλά πριν βρίσουν και προβούν σε αήθεις συμπεριφορές εμποδίζοντας την συνέχεια των συζητήσεων...
Θεωρώ ως δεδομμένο , ότι υπάρχουν πολλά -τα περισσότερα- μέλη , που θα τους ενδιέφερε ένας χώρος απαλλαγμένος απο εντάσεις και κακοήθειες...

Στον χώρο αυτό , δεν θα είναι κανένας υποχρεωμένος να συμμετάσχει .... παρά μόνον όλοι όσοι το επιθυμούν και μπορούν να σεβασθούν τους συνομιλητές τους αλλα και τον χώρο που τους φιλοξενεί...τα δε στοιχεία -τα πλήρη- των συμμετεχόντων μπορούν να μην ανακοινώνονται αλλα να είναι στην διάθεση του φόρουμ για ευνοήτους λόγους...

Αυτό είχα να προτείνω και αναμένω απάντηση , τόσο απο τους συντονιστές ... όσο και απο τους φίλους συνδίκτυους...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 13:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν λες π λ ή ρ η στοιχεία?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 13:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Allah, lupus ή όποιο άλλο όνομα χρησιμοποίησες ή σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις για να τιτλοφορήσεις τη γαϊδουριά σου,
σε ενημερώνω ότι μετά κι από το αισχρότατο μήνυμα που έστειλες (Απεστάλη: 27/11/2010, 21:09:50) συζητήσαμε το θέμα οι διαχειριστές του παρόντος χώρου. Μόνο και μόνο για το μήνυμα αυτό, κρίναμε ότι εσαεί, με οποιαδήποτε συνθήκη, δεν πρόκειται ουδέποτε να επιτρέψουμε να συμμετάσχεις εν γνώση μας στις συζητήσεις.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 14:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν λες π λ ή ρ η στοιχεία?



Πλήρη φίλη μου ...
Ονοματεπώνυμο..διεύθυνση...ΑΔΤ...όλα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 13:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Όταν λες π λ ή ρ η στοιχεία?



Πλήρη φίλη μου ...
Ονοματεπώνυμο..διεύθυνση...ΑΔΤ...όλα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...


Μάλιστα. Δεν ξέρω, μάλλον δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Πάντως, αν αυτό χρειάζεται για να διατηρηθούν οι ισορροπίες στο φόρουμ και να ανταλλάσσουμε με ηρεμία και πολιτισμό τις απόψεις μας... Ας απαντήσουν και άλλα μέλη, παρακαλώ, για να ακουστούν γνώμες.
Εαρινέ, κάνε σχετικό τόπικ αν θες.

Edited by - Narkissa555 on 29/11/2010 13:19:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κηφεύς
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3548 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 14:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κηφεύς  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός :
Πλήρη φίλη μου ...
Ονοματεπώνυμο..διεύθυνση...ΑΔΤ...όλα!!!

quote:
Narkissa555 :
Μάλιστα. Δεν ξέρω, μάλλον δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Πάντως, αν αυτό χρειάζεται για να διατηρηθούν οι ισορροπίες στο φόρουμ και να ανταλλάσσουμε με ηρεμία και πολιτισμό τις απόψεις μας... Ας απαντήσουν και άλλα μέλη, παρακαλώ, για να ακουστούν γνώμες.
Εαρινέ, κάνε σχετικό τόπικ αν θες.

Εγώ, πάντως, σύμφωνώ με την άποψη του Εαρινού . Ας επεξεργαστούν οι διαχειριστές-συντονιστές αυτήν την ιδέα, με ποιον τρόπο μπορεί να εφαρμοστεί, αφού βέβαια, εξετάσουν πρώτα, αν αυτό είναι εφικτό να γίνει (για διάφορους λόγους, που εκείνοι γνωρίζουν καλύτερα από μας) .

Ου τα πάντα τοις πάσι ρητάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 14:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω την αίσθηση , ότι όποιος συνδίκτυος πραγματικά ενδιαφέρεται να ανταλλάξει απόψεις και να ακούσει και την άλλη , την ολότελα διαφορετική άποψη και μπορεί να σταθεί επαρκώς σε αυτήν την "διαδικασία" και μόνον , τότε δεν θα έχει και κανένα πρόβλημα να καταθέσει τα πλήρη στοιχεία του , θέτοντάς τα υπ'οψιν του forum...

Γνωρίζοντας λοιπόν τον εαυτό του αλλα και τις δυναμικές αλλα και την ποιότητα που έχει ως άνθρωπος αλλα και την θεμελιώδη επιθυμία του που είναι να επικοινωνήσει και όχι να επιβάλλει αλλα και να βρίσει ή να ειρωνευθεί ή οτιδήποτε άλλο "όμορφο"...δεν θα έχει καθ'οιονδήποτε τρόπο κανένα πρόβλημα να θέσει υπ'οψιν του χώρου τα πλήρη στοιχεία του , γνωρίζοντας εξ'αρχής ότι κάθε προσπάθεια για ευτελισμό ή προσβολή συνανθρώπων του θα επιφέρει αυτομάτως την όποια δίωξή του....και τότε να δώ το μπόϊ μερικών συνδικτύων που κρυπτόμενοι πίσω απο την ανωνυμία αλλα και την φιλοξενία μαζί με την ανεκτικότητα τόσο των μελών ... όσο και των συντονιστών , θα έχουν το "ανάστημα" να λειτουργήσουν κατα τον ίδιο τρόπο...!!!

Παρατράβηξε το πράμα , με όλους όσους ως σκοπό έχουν το να επιβάλλουν τις ιδέες και τι απόψεις τους...

Όσοι θέλουν και αυτό είναι αυτο-σκοπός τους , ας παραμείνουν εκεί στα συγκεκριμένα τόπικς και ας αναλώνονται σε αυτό που τους εκφράζει...

Θα ήθελα την θέση των συντονιστών επ'αυτού...



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 14:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ονομα:geostat
Διευθ/νση:τριτο αστρο απο το ρουθουνι...προσοχη στη σκωληκοτρυπα
Τηλ/νο:λυπαμαι δεν εχετε ακομα την καταλληλη συσκευη,σε περιπτωση που πεσει στα χερια σας καμια ειναι ^(&&&@$%^#@...αν θυμαμαι καλα,δε με παιρνω και συχνα!


Α!εκει που μενω κανενας δεν αμφιβαλλει για την υπαρξη σου,οποτε δεν εχω ΑΔΤ...να με συμπαθατε!


Μας αρεσει πολυ η μουσικη σας...αλλα δε σας καταλαβαινουμε μερικες φορες!
να κατι τετοιο mind the lyrics!


You've got to fight for your right

to fight

Edited by - geostat on 29/11/2010 15:02:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 15:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ασφαλώς σε αυτό το νέο τόπικ που -ενδεχομένως- θα δημιουργηθεί , δεν θα υπάεχει η δυνατότητα να συμμετέχει κανένας που δεν θα έχει καταθέσει τα πλήρη στοιχεία του...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 16:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ας πούμε ότι καταθέτω τα στοιχειά μου
πως θα επαληθευτούν;

ποιος με καλύπτει αν μέσω της διασταύρωσης των στοιχείων μου με την κατάθεση των απόψεων μου δεν χάσω την εργασία μου(γιατί τυχαίνει ο προϊστάμενος μου να έχει αντίθετη άποψη με την δική μου, γνωρίζω περίπτωση ατόμου που έψαχνε για πωλητές και τους απέρριπτε κοιτώντας το τι έλεγαν στο facebook)
και η εργασία είναι μόνο ένα μικρο λιθαράκι στο όλο θέμα
ο ψηλός δεν έχει απειλήσει την καποδίστρια με ξυλοδαρμό;
ας πούμε ότι ο ψηλός είναι τόσο ζώο που μην μπορώντας να επιχειρηματολογήσει την στήνει στην καποδίστρια και την πατάει με το αυτοκίνητο του(γιατί είμαι σίγουρος ότι αν επιχειρήσει να πιαστεί στα χέρια θα τον κάνει τόπι στο ξύλο, ελάχιστες πιθανότητες έχει να κερδίσει τον 5χρονο ανιψιό μου στα σημεία)

πιστεύετε ότι αν υπήρχαν τα πλήρη στοιχεία θα μπορούσαν οι διάφοροι πιστοί της κάθε θρησκείας να βγάλουν την χωλή τους για τους αδογμάτιστους; όχι θα το έπαιζαν καλοί και με την πρώτη ευκαιρία θα έκαναν ότι έχουν μάθει να κάνουν (όσο μεγαλύτερο κακό μπορούσαν)

ο λουπους είναι ένα δείγμα του τι μπορεί να κάνει η μπουρδολογία της εκάστοτε θρησκείας
τυφλώνει τον άνθρωπο και τον κάνει να μισεί μέχρι και τα άντερα του

δεν είναι τυχαίο ότι τον χειροκρότησαν οι φανατικοί της κάθε μπουρδολογικής φανφάρας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 17:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παιδιά,Καλησπέρα
έχω να μπω στο εσοτερικα 3-4 ημέρες
και βλέπω πως συμβαίνουν ΠΡΑΜΑΤΑ και ΘΑΜΑΤΑ!!!

Τι εξελίξεις είναι αυτές!!!
Κατἀρχήν ο αγαπητός Εαρινός σοβαρεύει
το πράγμα πάρα πολύ,με τα πλήρη στοιχεία
που ζητά να κατατεθούν! (Προσωπικά δεν
έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα επ'αυτού,άλλωστε
νομίζω πως κάπου εδώ μέσα με αποκάλυψαν )

Όμως σίγουρα κάτι τέτοιο κρύβει πολλές "παγίδες"!
μια από αυτές,αυτό που σημειώνει ο αθεος:

quote:

αθεος:

ο ψηλός δεν έχει απειλήσει την καποδίστρια με ξυλοδαρμό;
ας πούμε ότι ο ψηλός είναι τόσο ζώο που μην μπορώντας να επιχειρηματολογήσει την στήνει στην καποδίστρια και την πατάει με το αυτοκίνητο του(γιατί είμαι σίγουρος ότι αν επιχειρήσει να πιαστεί στα χέρια θα τον κάνει τόπι στο ξύλο, ελάχιστες πιθανότητες έχει να κερδίσει τον 5χρονο ανιψιό μου στα σημεία)


Χα,χα χα
πλάκα κάνω!
Άλλωστε με τον ψηλό τα έχουμε "βρει"...

Όμως "άρρωστα" μυαλά όπως του "κυρίου" με τα
ποικίλα ψευδώνυμα, σαφώς και είναι
Ε Π Ι ΚΙ Ν Δ Υ Ν Α !!!
Και επίσης κακά τα ψέματα το ότι οι απόψεις μας
θεωρούνται στάση ζωής, παίζει ρόλο σε όποια
κοινωνική μας έκφραση και έκφανση !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 17:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως κατάντησε ο αη-βασίλης !!!

Πάμε πάλι από την αρχή,μήπως και βγει κάτι καλό
από το θέμα;;;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 17:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ας πούμε ότι καταθέτω τα στοιχειά μου
πως θα επαληθευτούν;

ποιος με καλύπτει αν μέσω της διασταύρωσης των στοιχείων μου με την κατάθεση των απόψεων μου δεν χάσω την εργασία μου(γιατί τυχαίνει ο προϊστάμενος μου να έχει αντίθετη άποψη με την δική μου, γνωρίζω περίπτωση ατόμου που έψαχνε για πωλητές και τους απέρριπτε κοιτώντας το τι έλεγαν στο facebook)
και η εργασία είναι μόνο ένα μικρο λιθαράκι στο όλο θέμα
ο ψηλός δεν έχει απειλήσει την καποδίστρια με ξυλοδαρμό;
ας πούμε ότι ο ψηλός είναι τόσο ζώο που μην μπορώντας να επιχειρηματολογήσει την στήνει στην καποδίστρια και την πατάει με το αυτοκίνητο του(γιατί είμαι σίγουρος ότι αν επιχειρήσει να πιαστεί στα χέρια θα τον κάνει τόπι στο ξύλο, ελάχιστες πιθανότητες έχει να κερδίσει τον 5χρονο ανιψιό μου στα σημεία)

πιστεύετε ότι αν υπήρχαν τα πλήρη στοιχεία θα μπορούσαν οι διάφοροι πιστοί της κάθε θρησκείας να βγάλουν την χωλή τους για τους αδογμάτιστους; όχι θα το έπαιζαν καλοί και με την πρώτη ευκαιρία θα έκαναν ότι έχουν μάθει να κάνουν (όσο μεγαλύτερο κακό μπορούσαν)

ο λουπους είναι ένα δείγμα του τι μπορεί να κάνει η μπουρδολογία της εκάστοτε θρησκείας
τυφλώνει τον άνθρωπο και τον κάνει να μισεί μέχρι και τα άντερα του

δεν είναι τυχαίο ότι τον χειροκρότησαν οι φανατικοί της κάθε μπουρδολογικής φανφάρας




Τα στοιχεία φίλε μου Άθεε , μπορούν να επαληθευθούν -υπάρχει τρόπος- και δεν θα κοινοποιούνται στα μέλη αλλα θα είναι στην διάθεση ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ για χρήση αν και εφόσον υπάρξει λόγος ....ακόμα και με μια επιστολή μπορεί να γίνει αυτό αποστέλλοντάς την στους υπευθύνους του φόρουμ...με το πραγματικό όνομα του επιθυμούντος -και το ψευδώνυμό του- να συμμετέχει σ αυτό το συγκεκριμμένο τόπικ , που θα είναι πλέον απαλλαγμένο απο τους ένθερμους οπαδούς και τους θέλοντες να επιβάλλουν και να βρίσουν αντί να ανταλλάξουν απόψεις....

Εκεί θα μπορεί να γίνει ελεύθερη διακίνηση ιδεών και κεί θα μπορουν να βρούν "στέγη" άνθρωποι απαλλαγμένοι απο δογματισμούς και φοβίες...άνθρωποι ευήκοοι και που αντέχουν να δοκιμασθούν σε νέες απόψεις και που θα μπορούν να αντισταθούν σε εσωτερικές φωνές διαμαρτυρίας του κώδικα πεποιθήσεών τους...και αυτό δεν θα είναι υποχρεωτικό ασφαλώς , όσοι αισθάνονται ότι μπορούν θα συμμετάσχουν...

Ούτως ή αλλως το ξεκατίνιασμα των Νεο-Ελλήνων και το όλο που το συνοδεύει αυτό , μπορούν όσοι είναι οπαδοί του να το βρούν παντού γύρω μας..ακόμα και στον εαυτό τους τον ίδιο...

Δεν υπάρχουν εμπόδια στο να γίνει αυτό και θεωρώ ότι θα είναι μια πάρα πολύ Θετική εξέλιξη...στο άλλο , το διαφορετικό που συνάδει με την ανθρωπιά και τον άνθρωπο...

Αυτά που ειδα τον τελευταίο καιρό , πραγματικά όχι μόνο με απογοήτευσαν αλλα με αηδίασαν ... και ασφαλώς και με εξενεύρισαν -μολονότι το χειρίσθηκα το μέσα μου- και δεν θα πρέπει έχω την αίσθηση , να παρακαλάμε τον κάθε -δεν θέλω να δώσω ορισμό- να σεβασθεί πρωτίστως τον εαυτό του ... τον χωρο που τον φιλοξενει αλλα και τους υπολοίπους συμμετέχοντες...!

Νισάφι πιά...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 17:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πως κατάντησε ο αη-βασίλης !!!

Πάμε πάλι από την αρχή,μήπως και βγει κάτι καλό
από το θέμα;;;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Σ'ευχαριστώ για την φωτό που κατάθεσες φίλη μου...εσύ είσαι αυτήν την στιγμή ο Αι Βασίλης , εσύ και η χαρά που αισθάνθηκα σαν είδα αυτήν την όμορφη φωτό...εσύ και οι κυράδες σου Κυρά μου...

Μακριά απο κάθε Θρησκευτική διασύνδεση , όλοι μας μπορούμε να είμαστε και ένας Αι Βασίλης ... που φέρνει την χαρά ή που με την προσδοκία της ελευσής μας στους διπλανούς μας , να προσφέρει όμορφα συναισθήματα φίλη μου...συναισθήματα απο κείνα , που σαν κάποτε έρθει η ωρα να σε επισκεφθώ , το πιο καλό κρασί και το πιο όμορφο κομματι της καρδιάς σου να μου προσφέρεις....την ζεστασιά σου και τον υπεροχο άνθρωπο που κρύβεις μέσα σου...

Σ'ευχαριστώ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 17:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινός :

... που σαν κάποτε έρθει η ωρα να σε επισκεφθώ , το πιο καλό κρασί και το πιο όμορφο κομματι της καρδιάς σου να μου προσφέρεις....την ζεστασιά σου και τον υπεροχο άνθρωπο που κρύβεις μέσα σου...


Έλα εσυ αγαπητέ μου Εαρινέ και
τι σε νοιάζει,τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ θα έχεις
από εμένα !

Τώρα έχω μια δουλίτσα ίσως αργότερα
να μπώ στο θέμα πάλι...

Πρός το παρόν φιλάκια...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 17:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ, αυτό που λες δεν γίνεται. Η γνωστοποίηση των προσωπικών στοιχείων στην διαχείριση, αφ' ενός αντιβαίνει στην παρούσα νομοθεσία περί προσωπικών δεδομένων και της συλλογής των, αφ' ετέρου δεν λύνει το πρόβλημα γιατί δεν μπορεί να υπάρξει επαλήθευση για την ορθότητα των πληροφορίων και των δεδομένων αυτών. (αυτό που σωστά λέει ο αθεος)

Πως θα επαληθεύει η διαχείριση ότι με λένε Ντίμη Καραπίπα ; Θα με παίρνει τηλ. στο κινητό μου και θα με ρωτάει "Γεια σας. Είμαστε από το esoterica.gr. Είστε ο Ντίμης Καραπίπας και διαμένετε στην Υπέροχη Πόλη της Τουλίπας ;"

Εαρινέ, πολύ σοβαρά την έχεις πάρει την όλη υπόθεση φίλε. Χαλάρωσε ... Αν δεν τους "τρέφεις" όλους αυτούς, δεν έχουν να πουν τίποτε. Και επειδή δεν έχουν τροφή, τρώνε τις σάρκες τους. Είναι πολύ απλό : Μην ασχολείσαι.

Νομίζω, σε κάποιες άλλες βάσεις (φόρουμς) υπάρχει μια επιλογή "ignore", όπου πας εκεί, βάζεις όποιον ΔΕΝ ΘΕΣ να βλέπεις μηνύματά του και τελειώνει η υπόθεση. Επειδή τα SNITZ είναι σχετικά παλιές βάσεις, δεν έχουν τέτοια επιλογή. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει τρόπος να γίνει. Αυτό το ξέρουν οι τεχνικοί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 18:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινέ, αυτό που λες δεν γίνεται. Η γνωστοποίηση των προσωπικών στοιχείων στην διαχείριση, αφ' ενός αντιβαίνει στην παρούσα νομοθεσία περί προσωπικών δεδομένων και της συλλογής των, αφ' ετέρου δεν λύνει το πρόβλημα γιατί δεν μπορεί να υπάρξει επαλήθευση για την ορθότητα των πληροφορίων και των δεδομένων αυτών. (αυτό που σωστά λέει ο αθεος)

Πως θα επαληθεύει η διαχείριση ότι με λένε Ντίμη Καραπίπα ; Θα με παίρνει τηλ. στο κινητό μου και θα με ρωτάει "Γεια σας. Είμαστε από το esoterica.gr. Είστε ο Ντίμης Καραπίπας και διαμένετε στην Υπέροχη Πόλη της Τουλίπας ;"

Εαρινέ, πολύ σοβαρά την έχεις πάρει την όλη υπόθεση φίλε. Χαλάρωσε ... Αν δεν τους "τρέφεις" όλους αυτούς, δεν έχουν να πουν τίποτε. Και επειδή δεν έχουν τροφή, τρώνε τις σάρκες τους. Είναι πολύ απλό : Μην ασχολείσαι.

Νομίζω, σε κάποιες άλλες βάσεις (φόρουμς) υπάρχει μια επιλογή "ignore", όπου πας εκεί, βάζεις όποιον ΔΕΝ ΘΕΣ να βλέπεις μηνύματά του και τελειώνει η υπόθεση. Επειδή τα SNITZ είναι σχετικά παλιές βάσεις, δεν έχουν τέτοια επιλογή. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει τρόπος να γίνει. Αυτό το ξέρουν οι τεχνικοί.



Αν υποθέσουμε , ότι όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να πάνε εκεί ακριβώς στην διεύθυνση του φόρουμ και καταθέσουν τα στοιχεία και την υπογραφή τους ή αν πανε σε αστυνομικό τμήμα και κάνουν μια δήλωση την οποία και θα στείλουν ταχυδρομικά , ούτε έτσι γίνεται ρε Zip..???

Eν πάσει περιπτώσει , έχω την αίσθηση ότι όλο και κάποιος τρόπος θα υπάρχει για να γίνει αυτό...μπορούν να ερωτηθούν νομικοί..αλλα κάπως θα μπορούσε να γίνει...

Νάσαι καλά Zip...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1416016
Maintained by Digital Alchemy