ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Νυχτερινη επισκεψη με καψιματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2013, 14:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα. Ειμαι νέο μελος και χρειαζομαι τη γνωμη σας.
Η ιστορια μου θα είναι λιγο μεγαλη όμως πρεπει να σας δωσω αρκετες λεπτομερειες.

Ξεκινησα μια σχεση πριν από περιπου 8 μηνες. Από την αρχη της σχεσης αυτης ειχα μια αλλοπροσαλη συμπεριφορα. Και εγω η ιδια δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου. εκανα τη μια βλακεια πισω από την άλλη. Ειχαμε συνεχεια τσακωμους για πολλους μηνες.

Καποια στιγμη ένα βραδυ ενώ κοιμομουν ενιωσα την λεγομενη υπνικη παλαλυση (μορα) ηξερα τι είναι το ειχα νιωσει και πριν ένα χρονο ετσι το αναγνωρισα προσευχηθηκα και εφυγε. Αυτό συνεχιζοταν κάθε βραδυ όμως ετσι σκεφτηκα πως είναι λογω του στρες που περναω. Ένα βραδυ την ειδα. Εδώ θελω να τονισω ότι ο συντροφος μου εφευγε από το σπιτι στις 2 -3 το πρωι οποτε και εμενα μονη μου. ποτε δεν ειχε συμβει όταν ηταν και εκεινος.
Την ειδα λοιπον ένα βραδυ. Μου κοπηκαν τα ποδια. Δεν μπορουσα να κουνηθω προσπαθησα να ελευθερωθω αλλα ματαια. Την εβλαπα να καθεται πανω μου και να με κραταει από τα χερια. Όταν ελευθερωθηκα εφυγε. Αυτό συνεχιστηκε για πανω από μηνα οσπου ένα πρωι που μπηκα για μπανιο ενιωσα ένα τσουξιμο στην πλατη μου. ειχα μια κοκκινιλα. Δεν εδωσα σημασια. Παλι ειπα λογω στρες. Ενώ εβλεπα το μικρο τερατακι κάθε βραδυ να μου κανει τα ιδια.
Εφερα έναν παπα στο σπιτι και μου εκανε αγιασμο και μου διαβασε μια ευχη του αγ. Κυπριανου. Δεν εγινε τιποτα.

Περναγε ο καιρος με συνεχομενους τσακωμους για τους οποιους εφταιγα εγω και η αλλοπροσαλη συμπεριφορα μου. καποια στιγμη και ενώ ημουν μονη μου τα πραγματα αλλαξαν… εκτος από το μικρο τερατακι ειδα και μια γιγαντια σκια μιας γυναικας περιπου στα δυο μετρα υψος η οποια ηταν χωρις ποδια πανεμορφη φοραγε μια μακρια και φαρδια καπα και εδινε εντολες στο μικρο τι να μου κανει. Ενιωθα τσουξιμο σε ολο μου το σωμα. Όταν απελευθερωθηκα εξαφανιστηκαν και τα δυο όμως εγω ειχα καψιματα στο κορμι μου όπως και σημαδι τυπου πνιγμου στο λαιμο μου. εκεινη την ημερα πηγαμ ε τη μητερα μου στον αγ κυπριανο στη Χασια και από εκει ξεκινησε η ερευνα μου. εμαθα πως προφανως μας εχουν κανει μαγια. Ετσι μας ειπαν ότι μπορει να μας εχουν πεταξει οτιδηποτε στο σπιτι. Ψαξαμε αλλα ματαια. Η μητερα μου με πηγε σε μια κυρια μεγαλης ηλικιας την ιδια ημερα. Όχι μαγισσα όμως. Ολο της το σπιτι ηταν γεματο εικονες. Εκεινη μου ειπε πως προφανως αυτό το εχει κανει καποια γυναικα η οποια θελει τον αντρα μου. συνεχισα να πηγαινω σε παπαδες να εξομολογουμαι νηστεψα κοινωνησα διαβαζω κάθε μερα τεραστιες προσευχες αλλα τιποτε.

Ξεκινησα να βλεπω 3 μεγαλες μορφες σαν την μεγαλη που περιεγραψα ενώ το μικρο δεν ερχοταν πια. Ο συντροφος μου σταματησε να ερχεται στο σπιτι. Παρατηρησαμε πως όταν βρισκομαστε γινεται αυτό. Εάν δεν βρεθουμε δεν εχω ενοχλησεις. Οποτε ξεκινησαμε να πιστευουμε ότι είναι μαγια. Όταν πηγα να ξαναβρω τη γνωστη της μητερας μου εκεινη με κοιταξε τρομαγμενη και μου ειπε πως δεν θελει επαφες μαζι μου και να την αφησω ησυχη. Επιμενοντας εγω καταφεραμε να μιλησουμε σε μια εκκλησια μεσα. Μου ειπε πως για να σταματησει αυτό πρεπει να κοπουν τα δεσμα της σχεσης μου και πως αν δεν εχει παει ακομα στον συντροφο μου είναι εξ αιτιας της προσευχης μου. επισεις μου ειπε πως οσοι με βοηθησαν θα εχουν προβλημα. Ηδη ειχαν και η μητερα μου και η γιαγια μου. η δεν μανα μου ειχε σημαδια και η γιαγια μου η οποια μενει πολλα χιλιομετρα μακρια η οποια με πηγε σε έναν παππουλη ειδε τη μεγαλη μορφη η οποια δεν της εκανε τιποτα. Αυτά σταματησαν όμως.
Ξεκινησα να εχω σημαδια και στο προσωπο. Να τονισω πως τα σημαδια μου είναι σαν να με εχεις καψει. Ξεκινησα να εχω σημαδια και στο προσωπο και μια ημερα εχα και πανω στο βλεφαρο. Από εκεινη την ημερα βλεπω θολα από το ένα ματι.

Πηγα σε δερματολογο και μου ειπε ότι εχω μολυνση. Εγω γελαγα. Εκανα τη θεραπεια αλλα τιποτα φυσικα. Στο μεταξυ όλα πανε στραβα. Ψυχολογια, δουλεια του συντροφου όπως και διαρκεις πονοκεφαλοι.
Ξεκινησα ψυχολογο για την συμπεριφορα μου και δεν αντεξα και εξιστορησα τα γεγονοτα παρ ολο που φοβομουν μη με παρει για τρελλη αφου και εγω η ιδια τον εαυτο μου για σχιζοφρενη τον ειχα. Η ψυχολογος παγωσε μολις της εδειξα τα σημαδια μου. μοπυ ειπε πως εχει μια ακομα περιπτωση. Συναντηθηκα με την άλλη γυναικα ενώ 2 μερες πριν την συναντηση ο συντροφος μου κοιμηθηκε σπιτι και ενώ φανταζομουν ότι αυτό δεν θα ερθει, ηρθε και το ειδα μονο εγω εκανα σαν τρελλη. Εκεινο δεν με πειραξε αιωρηθηκε στο προσωπου του συντροφου μου σε αποσταση αναπνοης και σε εμενα και εφυγε παρα πολύ γρηγορα σε σχεση με άλλες φορες οστοσο πριν φυγει μου χαμογελασε. Εκεινος δεν ειδε τιποτα. Το επομενο βραδυ ηρθε το θεριο μαζι με ένα χειροτερο πλασμα διαβολικο και με σακατεψαν. Ειμαι μια εβδομαδα και δεν μπορω να καλυψω τις πληγες μου.

Η κοπελα λοιπον που προειπα μου ειπε πως της συνεβαιναν τα ιδια και μονο που εκεινη παντρευτηκε και όταν αυτό ερχοταν και ηταν ο αντρας της εκει εκεινο εκανε σημαδια στο 3 μηνων βρεφος της. Ετσι καποια στιγμη χωρισε με τον συντροφο της όμως ακομα και σημερα όταν θα συναντηθουν το βραδυ θα εχει προβληματα. Η γυναικα αυτή σημερα είναι 39-40 χρονων με ένα παιδι στα 10 πανεμορφη αλλα γεματη σημαδια παντου. Δεν μπορεσε να το λυσει. Το θεμα είναι πως μου ειπε πως θα δω κι αλλα και χειροτερα.
Να τονισω πως δεν τα βλεπω στον υπνο μου ειμαι ξυπνια και η ψυχολογια και η δικια μου και του συντροφου μου πιο πατο δεν παει όμως αυτό με βγαζει τρελλη πλεον.

Και θελω να ρωτησω: ειχε κανεις αναλογη εμπειρια? Τι μπορει να είναι? Πως λυνεται?


Baleria
troll

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2013, 19:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Baleria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ δεν εισαι τρελλη.. σου έχουν κάνει μάυρη μαγεία..

Πιστεψέτο βαθιά μέσα σου και πήγαινε σε ένα τραγόπαπα να το συζητήσεις...


που ξέρεις μπορεί ο χριστούλης και ο άγιος φανούριος να σε βοηθήσουν..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2013, 21:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Baleria, δεν πάς να παίξεις κάπου αλλού;

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Baleria
troll

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2013, 21:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Baleria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Iapete εσύ έχεις ψυχή δεκαοχτάχρωνου. Την κόκκινη μαγεία την ξέρεις που σε σκοτώνει ακαριαία;


ΥΓ Καλή νύχτα και πάλι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 05:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Baleria εάν δεν έχεις να σχολιάσεις κάτι σοβαρό και επί της ουσίας, άστο καλύτερα.
Μη μπαίνεις και σε κόπο...
-----------------------------------------------------------------------------------------

Γεια σου Κυριακή, καλώς ήρθες.
Διάβασα την ιστορία σου με ενδιαφέρον. Αυτά που γράφεις είναι αρκετά τρομαχτικά. Θα σου έλεγα κι εγώ να συζητήσεις το ζήτημα με έναν ψυχολόγο, αλλά λες ότι το έκανες. Δεν κατάλαβα όμως τελικά τι απέγινε η συζήτηση με την ψυχολόγο. Σου είπε για την άλλη κοπέλα, τη συνάντησες, κ.λπ. Από την πλευρά της ψυχολογικής υποστήριξης που έχεις, το θέμα σταμάτησε εκεί; Συνεχίζεις να βλέπεις την ψυχολόγο;

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θα πρέπει να απευθυνθείς στον κατάλληλο άνθρωπο (όχι απλώς ψυχολόγο, αλλά τον κατάλληλο-ικανό ψυχολόγο/ψυχοθεραπευτή) να το δείτε μαζί το θέμα με μια συνέχεια. Η ενασχόληση με παππάδες, τρισάγια, κ.λπ. μπορούν να μεγενθύνουν το πρόβλημα, ή να το καλύψουν κάτω από το χαλί με υποτιθέμενα ξόρκια (από αυτά που επιτρέπει η εκκλησία, τα δικά της τα ξόρκια δηλαδή).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 13:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αι θελω να ρωτησω: ειχε κανεις αναλογη εμπειρια? Τι μπορει να είναι? Πως λυνεται?
Να σε ρωτήσω κάτι Κυριακή; Τα της χριστιανικής θρησκείας, ευχέλαια κλπ, τα 'χεις δοκιμάσει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 17:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εφερα έναν παπα στο σπιτι και μου εκανε αγιασμο και μου διαβασε μια ευχη του αγ. Κυπριανου. Δεν εγινε τιποτα.

quote:
εκεινη την ημερα πηγαμ ε τη μητερα μου στον αγ κυπριανο στη Χασια και από εκει ξεκινησε η ερευνα μου.

quote:
συνεχισα να πηγαινω σε παπαδες να εξομολογουμαι νηστεψα κοινωνησα διαβαζω κάθε μερα τεραστιες προσευχες αλλα τιποτε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 18:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να απαντησω σε ολους μαζι. Τα της εκκλησιας τα εκανα και τα συνεχιζω ακομη. Τωρα αυτο που ξεκιναω ειναι να κανω εξετασε4ις οπως εγκεφαλογραφηματα και τετοια λοιπα. Νομιζω πως κατι δεν παει καλα με το κεφαλι μου. Ισως εχω καποιο προβλημα αλλης φυσεως. βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι σταματαω τα της εκκλησιας. Αλλα και προβλημα αλλης φυσεως να εχω και να βλεπω πραγματα... τα σημαδια πως εξηγουνται? γενικα δεν ξερω τι να πιστεψω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 19:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με πάτησες στο ευαίσθητο σημείο... Βασικα εμένα δε μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο όμως ουαί και αλίμονο σε όποιον τολμήσει να μου το κανει.

Απο αυτα που εχω διάβασει, τα της εκκλησίας έπρεπε να πιάσουν... Σταυρό φοράς ή κανένα φυλαχτό; Δοκίμασε να ζητήσεις απο αυτές τις οντότητες να φύγουν (χωρίς να τις φοβάσε). Αν δε δουλέψει πάλι κάπου είχα διάβασει (και στο supernatural το είχα δει) πως αν κάνεις έναν κύκλο απο αλάτι στο μέρος όπου είσαι δε μπορούν να σε πειράξουν.

Αν πάλι δε δουλέψει θα σου πω κάτι το οποίο είναι created by me. Πάρε ένα καθρέφτη (και καλλυντικών μας κανει), συγκεντρώσου στο είδωλο σου και στη συνέχεια γύρνα τον απο την άλλη μεριά και κανε έναν κύκλο έτσι ώστε να απεικονιστούν και οι 4 τοίχοι του δωματίου και πες: << Τα μάγια που μου καναν πίσω τα γυρνώ, ότι μου έχουν κανει να το πάθουν στο διπλό>> 3 φορές. Για να πετύχει πρεπει να έχεις πίστη στην εσωτερική σου δύναμη και στη συνέχεια να μην σκέφτεσαι καθόλου ότι έκανες.

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 20:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρες παππα ειδικο σε αυτα τα ζητηματα

Και καποια σημεια που ενδεχεται να λειτουργησουν επικουρικα

Αποχη απο ζαχαρη και κρεας για καποιο διαστημα , ενος μηνος τουλαχιστον μεχρι να διαπιστωσεις αν αυτα παιζουν καποιο ρολο στην κατασταση [και στα δυο εχει πολυ ευστοχα δοθει ο χαρακτηρισμος , τροφες της δυστυχιας]


ΟΙτροφες σου να ειναι το δυνατον φρεσκες και ζωντανες

Τελευταιο γευμα οχι μετα τις 19.00


Ολα αυτα τα εχω δει πραγματικα να αλλαζουν την οψη της ζωης μου [τουλαχιστον για οσο καταφερνω να τα κανω]


Επισης σεξουαλικη αποχη για καποιο διαστημα δεν εκανε κακκο σε κανεναν


Και ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 22:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αποχη απο ζαχαρη και κρεας για καποιο διαστημα , ενος μηνος τουλαχιστον μεχρι να διαπιστωσεις αν αυτα παιζουν καποιο ρολο στην κατασταση [και στα δυο εχει πολυ ευστοχα δοθει ο χαρακτηρισμος , τροφες της δυστυχιας]



Αίσχος, αυτα είναι φαγητα της παρηγοριάς και οχι της δυστυχίας. Εάν κακοπαθαινα κάθε φορά που έτρωγα ζάχαρη ή κρέας, τωρα δεν θα ήμουν ούτε σε θέση να πληκτρολογησω.

quote:

ΟΙτροφες σου να ειναι το δυνατον φρεσκες και ζωντανες

Τελευταιο γευμα οχι μετα τις 19.00


Αν φάει στις 00.00 θα τη σκοτώσει ο Σατανάς; Επίσης όταν λες φρέσκια και ζωντανή εννοείς να τρώει κυνήγι η κοπέλα;

quote:

Επισης σεξουαλικη αποχη για καποιο διαστημα δεν εκανε κακο σε κανεναν


Δεν φτάνει που την κυνηγάνε τα πνεύματα και την βασανίζουν, θα απέχει και απο το σεξ; Αυτό παραπάει...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 22:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αίσχος, αυτα είναι φαγητα της παρηγοριάς και οχι της δυστυχίας. Εάν κακοπαθαινα κάθε φορά που έτρωγα ζάχαρη ή κρέας, τωρα δεν θα ήμουν ούτε σε θέση να πληκτρολογησω.
Δυστυχώς θα συμφωνίσω με τον xristosxatz. Εντούτοις αυτό είναι άσχετο με το πρόβλημά της, αν είναι "μεταφυσικής".. φύσεως.
Αυτό που θα έπρεπε να κόψεις είναι κοκα κόλες, ποτό και γενικά οτιδήποτε απέχει πολύ απ' τη φύση. Βασικά καλύτερα να κόψει όλα τα αναψυκτικά και τους χυμούς, με εξαίρεση ίσως ορισμένες καλές μάρκες (ως προς τους χυμούς).
Επίσης να ακούει καλή μουσική, όπως μπαχ, μπετόβεν, μοζαρτ κλπ.
Το σεξ πράγματι μπορεί να κάνει χειρότερες τις κατάστασεις (και συχνά είναι και η αιτία τέτοιων καταστάσεων). Οι πολλές σχέσεις δημιουργούν προβλήματα, αλλά δε θα επεκταθώ πάνω σε αυτό για να μην ακουστώ πουριτανός. Το ευαγγέλιο μιλάει καθαρά πάντως, πολύ καθαρά.

quote:
Δεν φτάνει που την κυνηγάνε τα πνεύματα και την βασανίζουν, θα απέχει και απο το σεξ; Αυτό παραπάει...
Καλό θα ήταν να μελετήσεις τα εσωτεριστικά κείμενα του κόσμου, για να 'χεις μια κατανόηση πάνω στο ζήτημα. Και φυσικά τις αγίες γραφές, για αρχή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αίσχος, αυτα είναι φαγητα της παρηγοριάς και οχι της δυστυχίας. Εάν κακοπαθαινα κάθε φορά που έτρωγα ζάχαρη ή κρέας, τωρα δεν θα ήμουν ούτε σε θέση να πληκτρολογησω.


Το κρεας για καποιους λογους δημιουργει ευεξαπτους χαρακτηρες


Η ζαχαρη αποδυναμωνει το νευρικο συστημα και δημιουργει ελειψη ενεργειας με οτι αυτο συνεπαγεται

Η προσκαιρη παρηγορια που σου προσφερεται απο αυτες τις τροφες ανταλασεται με την διαιωνιση των προβληματων που προκαλουν


quote:
Αν φάει στις 00.00 θα τη σκοτώσει ο Σατανάς; Επίσης όταν λες φρέσκια και ζωντανή εννοείς να τρώει κυνήγι η κοπέλα;

Μετα τις 19.00 ο μεταβολισμος πεφτει και ολο το συστημα τεινει να αναπαυθει


Οταν λοιπον εμεις του βαζουμε φαγητο εμποδιζουμε αυτην την φυσικη διαδικασια


Αυτο εχει σαν αποτελεσμα δυσλειτουργια του πεπτικου συστηματος [κατασταση που συμφωνα με την ανατολικη ιατρικη εχει σχεση με την υγεια ολοκληρου του ψυχοσωματικου συστηματος]


Ελειψη ενεργειας την επομενη μερα την οποια αν καποιος δεν ξερει να την διαχειριστει καταληγει σε εναν αρνητικο νου με ολες τις συνεπειες


Επισης ειναι σε ολους γνωστο οτι γευματα τις βραδυνες ωρες σχετιζονται αμεσα με το κατωτερο αστρικο


Οταν λεω φρεσκια και ζωντανη ,ενοω οχι τροφες που ειναι σε κονσερβα ,πολυμαγειρεμενες και πολυκαιρισμενες γιατι χανουν εκτος απο τις βιταμινες τους ,και ολη την ζωη που μπορει να εχουν,


ΠΧ φρουτα λαχανικα δημητριακα και οσπρια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χυμούς να μην πίνει καθόλου, φτιάχνονται απο τα πιο άθλια φρούτα και αυτό το λέω εκ πείρας... Δεν μπορώ να καταλάβω όμως τι σχέση μπόρεσ να έχει η διατροφή με τα πνεύματα, τα σημάδια πνιγμού, τους πονοκεφάλους, τις μολύνσεις και την παράξενη διάθεση, εκτός και αν η κοπέλα έχει φάει δηλητηριώδη μανιτάρια και παραισθησιογόνους καρπούς, καπνίσε χόρτο, πήρε LSD και ήπιε τον Βόσπορο που λέει και το τραγούδι.
Δεν είναι θέμα μουσικής γιατι εγώ εκτός απο τα συμπτώματα της Κυριακής θα είχα και κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις μαζί με παράλυση των άκρων...
Συμφωνώ στο ότι οι σχέσεις δημιουργούν προβλήματα αλλα οχι ότι το σεξ θα σε κανει να έχεις παραισθήσεις... Το σεξ δεν είναι η βρώμικη πράξη που περιγράφει η εκκλησία, αν δεν είχε δημιουργηθεί η αίσθηση ότι το σεξ είναι αμαρτία δεν θα ήταν ένα θέμα ταμπού και οι γονείς θα το συζητούσαν με τα παιδιά τους πράγμα που θα βοηθούσε στην πρόληψη της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης.

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εντούτοις αυτό είναι άσχετο με το πρόβλημά της, αν είναι "μεταφυσικής".. φύσεως.

Ενας αρνητικος νους ειναι πολυ πιο ανοχυρωτος απεναντι στις αρνητικες δυναμεις αυτο ενοουσα οταν ελεγα οτι ολα αυτα μπορει να ειναι μια επικουρικη βοηθεια στο προβλημα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xristosxatz δε διαφωνώ μαζί σου αλλα μου είναι αδύνατο να πιστέψω πως γι αυτα που παθαίνει η κοπέλα ευθύνεται η διατροφή. Ναι, το κρέας και η ζάχαρη μπορει να σου δίνουν μια στιγμιαία ευχαρίστηση και τα γεύματα μετά τις 19.00 σε κάνουν να παχαίνεις αλλα οχι και να σου κάνουν βραδινές επισκέψεις παράξενες οντότητες... Αν ίσχυε αυτό, οι περισσότεροι Ελληνες θα υπέφεραν απο τέτοιου είδους επιθέσεις...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το σεξ δεν είναι η βρώμικη πράξη που περιγράφει η εκκλησία, αν δεν είχε δημιουργηθεί η αίσθηση ότι το σεξ είναι αμαρτία δεν θα ήταν ένα θέμα ταμπού και οι γονείς θα το συζητούσαν με τα παιδιά τους πράγμα που θα βοηθούσε στην πρόληψη της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης.

Το σεξ μπορει να ειναι η αιτια για μυρια αποτελεσματα που μπορει και να ειναι εκ διαμετρου αντιθετα

Εξαρτωνται κυριως απο το ποσο συμβατος ειναι ο καθενας με τον συντροφο του ,και απο ποια ειναι τα συναισθηματα που εχει κανεις για τον αλλο

Υπαρχουν βεβαια και αλλοι παραγοντες ομως δεν θα επεκταθω παραπερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το κρεας για καποιους λογους δημιουργει ευεξαπτους χαρακτηρες
Το κρέας δίνει πολύ yang στον οργανισμό, ενός είδος chi. Αυτό εξάπτει τα πάθη, γιατί δεν έχουμε μάθει να το χρησιμοποιούμε, όπως γενικά την ενέργειά μας.
quote:
Επισης ειναι σε ολους γνωστο οτι γευματα τις βραδυνες ωρες σχετιζονται αμεσα με το κατωτερο αστρικο
Το ίδιο και τα γεύματα κακής ποιότητας, τα αναψυκτικά, και διάφορες άλλες κακές συνήθειες και τρόφιμα κακής ποιότητας.
quote:
Οταν λεω φρεσκια και ζωντανη ,ενοω οχι τροφες που ειναι σε κονσερβα ,πολυμαγειρεμενες και πολυκαιρισμενες γιατι χανουν εκτος απο τις βιταμινες τους ,και ολη την ζωη που μπορει να εχουν,


ΠΧ φρουτα λαχανικα δημητριακα και οσπρια


Μπράβο. Και κατα το δυνατόν, βιολογικά (όχι μεταλλαγμένα-ντοπαρισμένα).

quote:
Camelot
Χυμούς να μην πίνει καθόλου, φτιάχνονται απο τα πιο άθλια φρούτα και αυτό το λέω εκ πείρας...
Ωραία παρατήρηση Camelot. Επομένως είναι αλήθεια.
quote:
Δεν μπορώ να καταλάβω όμως τι σχέση μπόρεσ να έχει η διατροφή με τα πνεύματα, τα σημάδια πνιγμού, τους πονοκεφάλους, τις μολύνσεις και την παράξενη διάθεση, εκτός και αν η κοπέλα έχει φάει δηλητηριώδη μανιτάρια και παραισθησιογόνους καρπούς, καπνίσε χόρτο, πήρε LSD και ήπιε τον Βόσπορο που λέει και το τραγούδι.
Η αλήθεια είναι και εγώ δεν θεωρώ οτι αυτά απο μόνα τους θα λύσουν το πρόβλημά της, αλλά συμφωνώ με το οτι δίνει αυτές τις συμβουλές.
Ανέφερες κάτι άλλο, τα ναρκωτικά. Πράγματι αν έχει παρελθόν αυτή (ή αυτός) σε ναρκωτικά, μπορεί να σσχετίζεται με όσα συμβαίνουν.

quote:
Δεν είναι θέμα μουσικής γιατι εγώ εκτός απο τα συμπτώματα της Κυριακής θα είχα και κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις μαζί με παράλυση των άκρων...
Εννοείται, απλά το αναφέρω στα πλαίσια του πώς χτίζεις την πνευματική σου υγεία. Και εγώ κάποτε άκουγα δυνατή μουσική.
quote:
Συμφωνώ στο ότι οι σχέσεις δημιουργούν προβλήματα αλλα οχι ότι το σεξ θα σε κανει να έχεις παραισθήσεις..
..Πολλά μπορεί να σε κάνει το σεξ. Δεν είναι οτι θα κάνει σεξ και θα δει παραισθήσεις, απλά το σεξ είναι μια τελετουργία, είναι απο τη φύση της πράξη σχετική με την ενέργεια δηλ. τη μαγεία. Πρέπει να το σεβόμαστε και οι περισσότερο δε το σεβόμαστε. Είναι μια μαγική πράξη.
quote:
ο σεξ δεν είναι η βρώμικη πράξη που περιγράφει η εκκλησία, αν δεν είχε δημιουργηθεί η αίσθηση ότι το σεξ είναι αμαρτία δεν θα ήταν ένα θέμα ταμπού και οι γονείς θα το συζητούσαν με τα παιδιά τους πράγμα που θα βοηθούσε στην πρόληψη της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης.
Σε αυτό εν μέρει συμφωνώ αλλά ταμπού είναι μόνο στη θεωρία. Στη πράξη ο καθένας κάνει οτι γουστάρει και το σεξ ειναι το ναρκωτικό που προωθείται περισσότερο στην εποχή μας, και προωθείται ως τέτοιο, δηλαδή ως ναρκωτικό. Διάσημο νακρωτικό. Όποιος πέσει στη παγίδα, τσουπ, έπεσε. Και οι περισσότεροι πέφτουν και είναι ένας απ' τους πολλούς λόγους που καταστρέφονται οι οικογένειες και πάμε κατα διαόλου. Αγοράζουμε οτι μας πλασάρει φτηνά η τηλεόραση, το ίντερνετ και όλα τα μέσα.

Edited by - Πύρινος on 31/03/2013 23:39:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενας αρνητικος νους ειναι πολυ πιο ανοχυρωτος απεναντι στις αρνητικες δυναμεις αυτο ενοουσα οταν ελεγα οτι ολα αυτα μπορει να ειναι μια επικουρικη βοηθεια στο προβλημα


Και για να γινω πιο σαφης ενας αρνητικος νους γινευαι μαγνητης για τις αρνητικες δυναμεις


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2013, 23:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.Πολλά μπορεί να σε κάνει το σεξ. Δεν είναι οτι θα κάνει σεξ και θα δει παραισθήσεις, απλά το σεξ είναι μια τελετουργία, είναι απο τη φύση της πράξη σχετική με την ενέργεια δηλ. τη μαγεία. Πρέπει να το σεβόμαστε και οι περισσότερο δε το σεβόμαστε. Είναι μια μαγική πράξη.


ΕΤΣΙ!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 00:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EXΩ ΝΗΣΤΕΨΕΙ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΝΗΣΤΕΙΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ. ΝΗΣΤΕΙΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ 40 ΜΕΡΕΣ.... ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΤΥΠΟΥ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 00:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω κι εγω... Ας δούμε τι έχει να πει και η Κυριακή πανω σε ότι είπαμε...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 08:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα αυτα στα οποια αναφερθηκα δεν ειναι ζητηματα διαρκειας 40 ημερων ,και μαλιστα χωρις την ικανοτητα, και την αφαιρετικη τακτικη, για να αξιολογησει κανεις την αποτελεσματικοτητα τους

Ειναι τακτικες οι οποιες οταν καποιος διακρινει την αποτελεσματικοτητα τους, απαιτει απο τον εαυτο του την συνεχη τηρηση αυτων


Πραγμα που βεβαια δεν θα το χαρακτηριζα και σαν το ευκολοτερο στον κοσμο


Αυτο που ενοω ειναι, αν θα μπορουσες να διακρινεις την διαφορα αλλαζοντας αυτες τις συνηθειες

Οσα αφορα εμενα εχω δει να αλλαζει η ζωη μου παρατωντας αυτες τις συνηθειες,και το ενοω οταν λεω οτι ενας νους που η αρνητικοτητα του εχει σαν αιτια,ασχημη σεξουαλικη συμπεριφορα,και καταναλωση ζαχαρης ,[και ενοειται οτι προερχεται απο αυτην ] γινεται η αιτια να γινομαστε μαγνητης για τις αρνητικες οντοτητες



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 09:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στο παρακατω κειμενο απο ''το ποτηρακι ο φιλος-η Yngwie δινει μια αποψη για το ποσο σημαντικη ειναι η καθαροτητα οταν καποιος εχει να κανει με υπερφυσικες οντοτητες

Ειναι επισης ενα τοπικ απο οπου θα μπορουσες ενδεχομενως να αντλησεις πολλες χρησιμες πληροφοριες


quote:
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα Απεστάλη: 13/11/2003, 02:32:10
quote:
Ο Φίλος YHVH έγραψε: Ένας γνωστός μου προχθές είχε την εξής ιδιοφυή ιδέα: Ήθελε να κάνει επίκληση πνευμάτων αλλά είχε ακούσει ό,τι λέγεται και εδώ, έκανε πρώτα LBRP (για να μην έρθει κακό πνεύμα ντε) και μετά επίκληση... Φυσικά κανένα πνεύμα δεν πλησίασε καν, ενώ αυτός παραλίγο να λιποθυμήσει. Γιατί παραλίγο να λιποθυμήσει?? Επειδή χρησιμοποίησε 2 άκρως αντίθετες τεχνικές σε συνδυασμό???

Ο φίλος ΩΝ έγραψε: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LBRP ΑΚΡΙΒΩΣ ! ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ!'
ΦΙΛΕ EVIL ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΑΙΜΟΝΑ ΚΑΙ ΤΡΧΑ ΓΥΡΕΥΕ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΤΟ Ε-ΜΑΙΛΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ? ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΑΞΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΠΑΣΧΟΝΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΝΕΥΜΑ ΟΠΩΣ Ο WICCA ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΜΕ ΠΟΤΗΡΙ ΠΑΡΑ ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ !ΤΕΣΠΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!

Καλοί μου φίλοι συνιστώ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

Για τον φίλο YHVH και ΩΝ. Ο φίλος σου κόντεψε να λιποθυμήσει για διάφορους πιθανούς λόγους και θα τους παραθέσω καθώς έχω ψάξει το LBRP σχεδόν σε κάθε τεχνική του πλευρά και το έχω κάνει εκατοντάδες φορές. Το συγκεκριμένο τελετουργικό υπάρχει σε τουλάχιστον 5000 σελίδες στο Ιντερνετ.
1ον Το LBRP χρειάζεται πολύ καλή δυνατότητα οραματισμού (visualization) καθώς δεν δουλεύουμε μόνο στο φυσικό πεδίο αλλά ταυτόχρονα και στο Αστρικό. Πρέπει να έχουμε κάνει αρκετές ώρες ασκήσεων οραματισμού και διαλογισμού.Ενώ κάνω το τελετουργικό (με κλειστά μάτια για συγκέντρωση) και σχεδιάζω το πεντάγραμμο στο φυσικό επίπεδο η συνείδηση μου είναι αλλού, σε Ναό πάνω στο Αστρικό το οποίο πήρε εβδομάδες να φτιαχτεί (σαν να φτιάχνατε ένα αυτοκίνητο κομμάτι κομμάτι στο μυαλό σας με την παραμικρή λεπτομέρεια).
2ον Επειδή το LBRP απαιτεί αυτόν τον οραματισμό ο ανεκπαίδευτος νούς παθαίνει υπερφόρτωση και για αυτό πολλοί έχουν τρελαθεί με τις μαγικές πρακτικές γιατί η διεύρυνση της συνείδησης και του Νού θέλουν μικρά βήματα,αρχίζουμε με οραματισμό, διαλογισμό κτλ και σιγά σιγά μπαίνουμε στην συνειδητή ονειροπόληση για να εισέρθουμε στο χώρο του Αστρικού πεδίου.
Το LBRP όπως και κάθε τέτοιο τελετουργικό ανυψώνει την συνείδηση σε φοβερά επίπεδα για να συνεχίσει ο τελετουργός κάποια εργασία.
Για αυτό και απαιτεί ασκήσεις πρίν την πρώτη μας απόπειρα αλλιώς θα λιποθυμήσουμε όπως ο φίλος μας ή θα προκαλέσουμε νοητική ανισσοροπία στον εγκέφαλο μας με τέτοια κόπωση. Επίσης χωρίς οραματισμό δεν είναι τόσο δυνατό για αυτό και δεν μπορούμε να το κάνουμε μόνο στο φυσικό επίπεδο γιατί η προστασία του είναι μηδαμινή έως ανύπαρκτη.
3ο Οι πεντάλφες πρέπει να σχεδιαστούν γεωμετρικά τέλεια στον αέρα και με πραγματική πίστη, ειδάλλως δεν "πιάνουν".Αυτο αναφέρουν πολλοί σοβαροί στο χώρο τελετουργοί και προειδοποιούν για την τελειότητα οποιουδήποτε γεωμετρικού σχήματος στο φυσικό επίπεδο καθώς αντανακλάται στο Αστρικό πεδίο. . Εγώ ξεκίνησα κάνοντας τες σε πίνακα με κιμωλία με κλειστά μάτια. Επίσης και στη φαντασία σας πρέπει να σχεδιάζονται ως μπλέ φωτεινές γραμμές σε μαύρο φόντο. Επίσης οι πεντάλφες πρέπει να κλείνουν τέλεια στο τελείωμα, ειδάλλως κάποιος επισκέπτης μπορεί να "εισέρθει" μέσω κακοσχεδιασμένου συμβόλου.Δεν πρέπει να αφήνουμε ανοιχτές πύλες.
4ο Το LBRP έχει και κάποιον κύκλο τον οποίο σχεδιάζουμε με τη φαντασία μας υποτίθεται στο Αστρικό πεδίο. Ο Κύκλος είναι με άσπρο φώς, αλλά το άσπρο φώς ελκύει όλων των ειδών τα όντα, άρα είναι σαν να βγάζεις φωτοβολίδα στο Αστρικό πεδίο και να λές Γιούχου εδώ είμαι.Αυτο είναι ένα μειονέκτημα του εν γένει. Ο κύκλος πρέπει να κλείσει τέλεια, είναι για ένα μικρό δωμάτιο και άν βγεις απο αυτό χάνει την ισχύ του και πρέπει να ξαναγίνει.
5ο τα ιερά εβραικά ονόματα του Θεού που φορτίζουν τα πεντάγραμμα όπως το ΥΗVH δεν πρέπει να προφέρονται χύμα, αλλά βιμπράρονται. Το βιμπράρισμα θέλει εξάσκηση όμοια με αυτή του επαγγελματία υψίφωνου. Την ώρα που σχεδιάζουμε το πεντάγραμμο και μόλις το κλείσουμε φανταζόμαστε ότι εισπνέουμε αυτο το εβραικό θείο όνομα έως ότου κατέβει στα πόδια μας και ύστερα ανεβαίνοντας γραφτεί στα εβραικά στην καρδιά μας με χρυσά ή λευκά γράμματα. Στην συνέχεια το εκπνέουμε συλλαβιστά σιγανά αλλά με όλη μας την δύναμη (O Crowley π.χ έλεγε ότι ο μαθητής δεν πρέπει να έχει ούτε τη δύναμη να σταθεί όρθιος και η ένδειξη ιδρώτα είναι καλό σημάδι)εκπνέοντας σαν σίφουνας νιώθοντας το να δονείται μέσα στο κεφάλι μας και το φανταζόμαστε να βγαίνει απο μεσα μας και να ανοίγει μεγαλώνοντας πρός το άπειρο σαν φωτοβολίδα για να δώσουμε σήμα πρός τα εκεί, να δονήσουμε το σύμπαν ουσιαστικά.
Απο την μικρή μου πείρα αντιλήφθηκα ότι θέλει πολύ πίστη τόσο όσο όταν τρέμει κάποιος προσευχόμενος στο θεό. Εάν δεν γίνει έτσι μην περιμένετε επιτυχία.
5)Η επίκληση των Αρχαγγέλων για να φυλάξει το χώρο μας προυποθέτει πίστη σε αυτούς και αφού έχουμε φτιάξει τόσο τέλεια την μορφή τους στη φαντασία μας διαλογιστικά που με το που κλείνουμε τα μάτια μας τους βλέπουμε σαν ζωντανούς.Στην αρχή τους βλέπεις σαν φωτογραφίες αλλά αργότερα οι εικόνες τους ζωντανεύουν και βλέπεις ακόμα και τις χλαμύδες τους να κυματίζουν. Ακόμα όμως καινα τους σκεφτεί κανείς σαν τοπία π.χ έναν καταρράκτη για το Γαβριήλ ή ένα λιβάδι για τον Ουριήλ αρκεί.Φυσικά δεν ερχόμαστε σε επαφή άμεσα με τους ίδιους ακόμα και άν μας μιλήσουν για κάποιο θείο δίδαγμα, αλλά με τις κοσμικές ακτίνες τους.
Πρέπει να δημιουργηθούν δηλαδή οι απαραίτητες σκεπτομορφές για να "κατοικήσουν" εκεί μέσα, να τους απευθύνουμε χαιρετισμό και με μεγάλο σεβασμό. Επίσης θέλει και καλό θυμίαμα. Βάζω αριστης ποιότητας μοσχολίβανο και σανταλόξυλο και κεριά αντίστοιχα με το χρώμα τους για Γή,Αέρα,Νερό και Φωτιά που αντιπροσωπεύουν.
6) Καθαρότητα ψυχής και πνεύματος είναι απαραίτητα. Τα θεία πνεύματα δεν εισακούγονται απο μολυσμένες ψυχές. Αφιερωση χρόνου για να απομακρυνθούν υλικές σκέψεις και κοσμικές έννοιες είναι απαραίτητη. Ενα καλό τελετουργικό μπάνιο με αλάτι είναι must πρίν το LBRP. Εάν υπάρχει και λινή ρόμπα ειδικά για αυτό το σκοπό είναι ακόμα καλύτερα. Ολα τα υλικά όπως κεριά,ρούχα, θυμιατήρια κτλ πρέπει να έχουν καθαγιαστεί με καποιο τελετουργικό, αντίστοιχη δουλειά με αυτή που κάνει ένας ορθόδοξος ιερέας, καθότι και αυτός εάν το καλοσκεφτούμε είναι απλά ένας λευκός τελετουργός μάγος. και εγώ πρίν απο κάθε LBRP ξεκινώ με το Πάτερ ημών και προσεύχομαι τόσο προσηλωμένα που συχνά πιάνω το σώμα μου να ριγεί. Φυσικά το LBRP σύμφωνα με πολλούς αποκρυφιστές μπορεί να γίνει και με άλλες θεότητες, υπάρχει και κάποιο site που αναφέρει Olympic LBRP με το δωδεκάθεο.

7) Σημάδια επιτυχίας απο όσο έχω δεί μέχρι τώρα (για μένα τουλάχιστον)είναι
Α) Το να νιώθουμε ,μούδιασμα στην πλάτη σαν κρυο νερό απο τη μεριά του Γαβριήλ, ζεστό το χέρι μας απο την πλευρά του Μιχαήλ, πιθανά μία ευθυγράμιση του καπνού του θυμιατηριού πρός το ταβάνι, τρεμούλιασμα των κεριών σε κλειστό δωμάτιο, μία αίσθηση αγιότητας και "αποστείρωσης" του χώρου,μια αίσθηση παρουσίας και προστασίας στο χώρο κτλ
Β) Σημάδια αποτυχίας (τουλάχιστον για μένα που βαζω κεριά).
Αν ο οραματισμός μου δεν είναι καλός ή κάποια σκέψη υπεισέρθει την ώρα του οραματισμού η δουλειά καταστρέφεται και συνήθως το άσπρο κερί που αφιερώνω στο κέντρο κάνει επάνω του κάποια περίεργα μπιμπίκια σαν φολίδες. Το χω ψάξει παρα πολύ και το χουν δει και κανά δύο φίλοι και είναι πραγματικά ανεξήγητο.

Για να το κάνει κανείς επιτυχώς θέλει δουλειά. Την 12η φορά που το έκανα και με κλειστή πόρτα στο δωμάτιο η μητέρα μου παραδίπλα είχε πέσει για ύπνο μετά απο μία κουραστική μέρα. Την επόμενη μου είπε οτι επάνω στο πρωτούπνι και όχι πλήρως κοιμισμένη είδε άγγελους και άλλα θαυμαστά. Λογικό γιατί στο πρωτούπνι είμαστε μεταξύ φυσικού υλικού και Αστρικού πεδίου. Αυτό μου έδωσε δύναμη και κουράγιο να συνεχίσω έως ότου γίνω "τεχνίτης"στο συγκεκριμένο τελετουργικό.

Τέτοιες τελετουργίες είναι παντοδύναμες, θέλουν καθαρή καρδιά, πίστη, προσήλωση,όχι για την πλάκα, σταγόνα οινόπνευμα, καθόλου φαγητό πρίν, απο πείρα έχω δεί ότι οι δυνάμεις και οι αισθήσεις πολλαπλασιάζονται εάν υπάρχει σεξουαλική εγκράτεια και είναι φοβερή εμπειρία που πρέπει να αντιμετωπίζεται με πολύ σεβασμό.

Το LBRP μπορεί να χρησιμεύσει ως εξορκισμός του χώρου,εξορκισμός προσώπου, των κακών σκέψεων μας,προστασία απο κακά πνεύματα,αποπομπή σκεπτομορφών,προστασία απο μαύρη μαγεία και ψυχική μεταφυσική επίθεση και επίσης ως προετοιμασία-άνοιγμα καθώς πρέπει να ανοίγει και να κλείνει κάθε ενδιάμεση τελετουργική πράξη.
Επίσης κάνει την αύρα φωτομοντέλο όπως λέει και ο φίλος endorama.
Ο γνωστός αποκρυφιστής της Golden dawn και γραμματέας του Aleister Crowley έλεγε ότι ο μάγος 2 τελετουργικά πρέπει να κάνει καθημερινά στη ζωή του, το LBRP καιτο MIDDLE PILLAR. Μετά, όταν κάποιος τα έχει κάνει πάμπολλες φορές μπορεί να ξαπλώσει στο κρεβατι του και να το παίξει όλο video στο μυαλό του επάνω στο Αστρικό πεδίο ή να έχει αποκτήσει τέτοια αύρα που φυσάει απλώς στις τέσσερις γωνιές του δωματίου εξαγνίζοντας αστραπιαία το χώρο (αυτά φυσικά σε υψηλούς βαθμούς).

Βλέπετε λοιπόν φίλοι μου ότι δεν αρκεί το να πάρουμε ένα βιβλίο και να εφαρμόσουμε ένα τυπικό. λειπει η μαγιά για να γίνει το ψωμί. Θέλει εκπαίδευση όπως το κάθε τι, είναι όπως ένα μουσικό όργανο. Αλλοι έχουν το ταλέντο και το πιάνουν αμέσως, άλλοι προσπαθούν και τους έρχονται κάπως εύκολα και άλλοι το κατακτούν κάπως δυσκολότερα. Οποιος όμως ασχολείται με το αόρατο και είναι επίδοξος ποτεράς ή ποτηράς όπως λέτε ,και δεν εξαγνίζει κορμί,πνεύμα,ψυχή και χώρο με κάποια μέθοδος όπως το LBRP (η οποια δεν ειναι η μόνη) παίζει με τα ΣΙΔΕΡΑ και πιθανά φλερτάρει το ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΙΟ.
Ελπίζω να σας κάλυψα όσο μπορούσα επι του θέματος.

Με αγάπη και εκτιμηση
Yngwie.



Σου ευχομαι το καλυτερο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 09:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβασε το προσεκτικα ειδικα τα κομματια
quote:
Τέτοιες τελετουργίες είναι παντοδύναμες, θέλουν καθαρή καρδιά, πίστη, προσήλωση,όχι για την πλάκα, σταγόνα οινόπνευμα, καθόλου φαγητό πρίν, απο πείρα έχω δεί ότι οι δυνάμεις και οι αισθήσεις πολλαπλασιάζονται εάν υπάρχει σεξουαλική εγκράτεια και είναι φοβερή εμπειρία που πρέπει να αντιμετωπίζεται με πολύ σεβασμό.

Το LBRP μπορεί να χρησιμεύσει ως εξορκισμός του χώρου,εξορκισμός προσώπου, των κακών σκέψεων μας,προστασία απο κακά πνεύματα,αποπομπή σκεπτομορφών,προστασία απο μαύρη μαγεία και ψυχική μεταφυσική επίθεση και επίσης ως προετοιμασία-άνοιγμα καθώς πρέπει να ανοίγει και να κλείνει κάθε ενδιάμεση τελετουργική πράξη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 10:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριακή ο ιερέας που σου διάβασε τις προσευχές σε πίστεψε είναι πολύ σημαντικό! Πρέπει εσύ πρώτα να πιστέψεις στις προσευχές, είναι πολύ σημαντικό για να αισθανθείς εσύ καλύτερα, μετά υπάρχουν πολλές προσευχές στους Αγγέλους από την Εκκλησιά μας περί βασκανίας, διάβασε κάποιο βιβλίο για αισθανθείς το φύλακα Άγγελο σου πρέπει εσύ πρώτα να πιστέψεις ότι θα γίνεις καλά, δεν υπάρχει καλό χωρίς κακό, όλα λύνονται. Έδωσες σε κανέναν παιδική σου φωτογραφεία ή στην πήρε κάποιος; Διάβασε τα brive μηνύματα σου για να σου φύγει από το μυαλό σου έστειλα κάτι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 11:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που ειναι τα μηνυματα μου??? Συγγνωμη δεν μπορω να τα βρω (ασχετη)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 11:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν πατάς φόρουμ πάνω και βγαίνει η σελίδα πας κάτω κάτω και βλέπεις αν έχεις μηνύματα,inbox μου φαίνεται είναι το προ τελευταίο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 11:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι τα βρηκα ευχαριστω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KALACHAKRA
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 18:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KALACHAKRA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας. Είμαι καινούριος εδώ πέρα και είδα το θέμα.
Αγαπητή Κυριακή αυτά που σου συνέβησαν εξηγούνται. Θα σου πω αυτά που γνωρίζω και από αυτά θα βγάλεις τα συμεράσματά σου. Αν θέλεις διευκρινίσεις μπορείς να με ρωτήσεις στη συνέχεια.

Ο άνθρωπος έχει εκτός από την ορατή ουσία του και αόρατες ουσίες που τη διαπρνούν. Αυτές είναι εν μέρει σε κάποια μορφή ως σώματα , τα λεγόμενα αόρατα σώματα και εν μέρει ως ενέργειες που ρέουν δια μέσου όλων των σωμάτων αυτών.
Η σύνδεση των σωμάτων γίνεται με ορισμένες ιδιαίτερες ουσίες κάθε σώματος που παίζουν το ρόλο γέφυρας. Αυτές δεν είναι σε μεγάλη ποσότητα μέσα μας και ο σκοπός όλων των μυητικών διαδικασιών είναι να υπάρξουν ώστε να λειτουργούμε ως μία ολότητα και όχι ως χαλαρά συνδεδεμένα μέρη ή σώματα.
Η ενοποίηση αυτή ονομάζεται μύηση και στο βουδισμό έχει συγκεκριμένα ονόματα. Το ίδιο και στις άλλες θρησκείες. Έχει πολλές φάσεις. Κανένα τυπικό δε θα σε βοηθήσει αν δεν σε συνδέει κάτι με αυτό, δηλαδή αν δεν έχεις κάποια βασική πίστη. Αν έχεις πίστη σε αυτό που κάνει δε χρειάζεται καν τυπικό. Η πίστη προϋποθέτει γνώση. Ο Βούδας έλεγε ότι πρέπει να αξιολογούμε τα πράγματα από το αποτέλεσμα. Ακόμη και τα πιο καλά μπορεί να είναι αναποτελεσματικά για μας αν δεν τα πιστευουμε , επειδή τα εμποδίζουμε να δράσουν. Υπάρχουν πολλές ιστορίες με λάμα που δε μπορούσαν να βοηθήσουν ανθρώπους ενώ σε άλλες περιπτώσεις υπάρχουν μη μύστες που πέτυχαν υπερφυσικά κατορθώματα.
Συνεπώς έχει σημασία πως τοποθετήσαι εσύ απέναντι σε αυτό που χρησιμοποιείς. Ίσως η εμπειρία αυτή να είναι μια αφορμή να ξεχωρίσεις μερικά πράγματα.

Επί του καψίματος τώρα. Το κάψιμο μπορεί να γίνει εξ όσων γνωρίζω με πολλούς τρόπους. Ξέρω δύο βασικούς: ο ένας είναι να οφείλεται σε δικές σου ουσίες (θα εξηγησω σε λίγο) και ο άλλος είναι να οφείλεται σε κάτι έξω από εσένα.

Γενικά οποιοδήποτε αόρατο ον δε μπορεί να εισέλθει στον προσωπικό μας χώρο, πόσο μάλλον να αγγίξει το σώμα μας αν πρώτα δεν αδυνατίσει η αύρα μας. Η αύρα περιβάλλει σαν αυγό τον άνθρωπο και δεν αφηνει να περάσει τίποτε αν δεν το θέλουμε.Εκτός από το περίβλημα έχει και κάτι σαν βελόνες πιο μέσα που όταν είναι κανείς υγιής και με ενέργεια έχουν μεγάλο μήκος και στέκονται "αισχμηρές" με την αιχμή τους προς τα έξω. Αν μειωθεί η ενέργεια πέφτουν και συρικνώνονται και ως προς το μέγεθος και ως προς την ακτινοβολία. Άρα σε εσένα η αύρα δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση.Πρέπει να ξανακλείσει και αυτό είτε θα γίνει προσωρινά από κάποιον που μπορεί να το κάνει ή θα γίνει με κάποιο φυσικό τρόπο αλλά πιο επώδυνο.

Ορισμένες δικές μας ουσίες , τα ένζυμα, έχουν πολλαπλές λειτουργίες και παράγοτναι στο συκώτι κυρίως. Λειτόυργούν ως γέφυρες με το λεγόμενο αιθερικό σώμα. Αν παραχθούν σε υπερβολική ποσότητα λόγω διανοητικής υπερ-λειτουργίας προς κάποια κατεύθυνση (άγχος,φόβος,πίεση κλπ) θα ενεργοποιήσουν κάποιους μηχανισμούς που προκαλούν τα λεγόμενα αυτοάνοσα νοσήματα. Δηλαδή θα ενεργοποιήσουν μικροοργανισμούς συνήθως φιλικούς σε πιο εχθρική συμπεριφορά προς το σώμα ή θα δράσουν τα ίδια τα ένζυμα στην περιοχή τους άμεσα διαλύοντας τα κύτταρα με κάποιο τρόπο. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μοιάζει με κάψιμο (στο δέρμα, ή εσωτερικό) η διάλυση αυτή ή με οποιαδήποτε άλλη ασθένεια. Είναι ευτύχημα να είναι έτσι γιατί αν ηταν στο νευρικό σύστημα θα ήταν χειρότερο.
Οτιδήποτε και αν είναι όμως θα επηρρεάζεται έντονα από την ψυχολογική σου κατάσταση η οποία είναι και το κλειδί της υπόθεσης.

Μπορείς να μειώσεις τις επιδράσεις με αυτές τις συμβουλές που έδωσαν πιο πάνω ορισμένοι φίλοι, περί διατροφής και σέξ. Το σεξ όχι από την άποψη της αμαρτίας αλλά από την άποψη ότι ενεργοποιεί χημικές διαδικασίες είναι καλό να αποφεύγεται για λίγο. Αν πάλι η αποχή ξεπεράσει τα όρια μπορεί να γίνει χειρότερο το φαινόμενο γιατί ο νους θα το σκέφτεται και όταν υπερλειτουργεί παράγονται πάλι αυτά τα φαινόμενα. Θα βρεις τη μέση λύση, η οποία είναι και η λύση για όλα , όπως έλεγε και ο Βούδας.

Προφανώς έχεις ασχοληθεί με κάτι εσωτεριστικό και ενίσχυσες τη δυναμη του νου σου ώστε να μπορεί να παράξει τέτοια φαινόμενα (διαλογισμός, συγκέντρωση , ασκήσεις ή τελετές). Γιαυτό χρειάζονται οι δάσκαλοι. Είναι κοινή πεποίθηση στην Ανατολή ότι τα ενεργειακά ρεύματα μπορούν να σε άψουν αν τα ενργοποιήσεις χωρίς να ξέρεις τι κάνεις. Το κάψιμο μπορεί να είναι κυριολεκτικό ή μεταφορικό, να καείς με τη λεγόμενη αυτόματη κάυση ή να σου προκαλέσουν προβλήματα υγείας.

Αναφορικά με αυτά που βλέπεις θα ήθελα να πω ότι είναι δυετερεύον. Τα αόρατα όντα για να εμφανιστούν πρέπει ή εμείς να δονηθούμε στο επίπεδό τους ή αυτά στο δικό μας ή σε κάποιο ενδιάμεσο και οι δύο. Όταν είναι ένα ανώτερο ον, αρκετά ανώτερο από εμάς, μπορεί να "κατέβει" σε εμάς και να το δούμε ξυπνητοί και με εγρήγορση και έχοντας τη λογική μας, γιατί έχει δικές του ουσίες και δε χρειάζεται από εμάς. Εμείς μπορούμε να το βοηθήσουμε αλλά δεν είναι απαραίτητο. Αν το θέλει μπορεί να εμφανιστεί από μόνο του. Αντιθέτως αν είναι πολύ χαμηλότερο από εμάς τότε δεν έχει δική του αυτονομία και μπορεί να εμφανιστεί μόνο αν του δώσουμε εμείς ουσίες από τα αόρατα σώματά μας μέσω του φόβου ή των έντονων συναισθημάτων ή και της άγνοιας , από λανθασμένες ενέργειές μας. Γιαυτό και αυτά ειδικεύονται στο πως να τα προκαλέσουν αυτά για να εμφανιστούν. Η παγκόσμιες παραδόσεις αναφέρουν πολλά στοιχεία καθώς και μεθόδους αποτροπής. Αν είναι σε επίπεδο σχεδόν ανθρώπινο θα είναι το φαινόμενο σε μικρότερη ένταση και πιο συνηθισμένο. Θα το βιώσουμε ως ευχάριστο ή δυσαρεστο όνειρο και μέχρι εκεί.Αν κανείς έχει έντονα συναισθήματα, ή ασχολείται ασύνετα με τον εσωτερισμό, δημιουργούνται μεγάλοι στρόβιλοι στην αύρα οι οποίοι μπορούν να διαπεράσουν και να την ανοίξουν για κάποια διαστήματα.
Τα χαμηλότερα όντα αν τα στέλνει κάποιος (προσωπικά δεν το πολυπιστεύω) τότε αυτός καταναλώνει από τη δική του ενέργεια.Το συνηθέστερο είναι να προκύψει κάτι από λανθασμένη δική μας ενέργεια επαναλαμβανόμενη.
Αν δεν βρεις κάποιον να σου λύσει το πρόβλημα σύντομα θα σου πρότεινα να βρεθείς σε έναν ιερό τόπο. Ιερό τόπος αν είσαι χριστιανή είναι κάθε εκκλησία ή κάθε τόπος που έζησε ένας άγιος ακόμη, και οπούδήπτοε βρίσκονται αντικείμενα αγίων. Πχ. πήγαινε σε ένα μοναστήρι για μερικές μέρες αν βρεις κάποιο να φιλοξενούν και παρατήρησε τι συμβαίνει. Εξακολουθεί ή εξασθενεί το φαινόμενο; Είπες ότι πήγες στη Χασιά. Παρακολούθησε και τις λειτουργίες , μπορείς να πιεις αγιασμό κλπ. Σήμερα είναι πρωτομηνιά και σε κάθε χριστιανικό ναό γίνεται αγιασμός και θα βρεις άμεσα. Μπορείς να το δοκιμάσεις. Είναι εύκολο και ανέξοδο. Αν είσαι βουδίστρια ή οτιδήποτε άλλο θα πρέπει να βρεις τους αντίστοιχους τόπους και ανθρώπους και τα αντίστοιχα μέσα.
Δεν έχει την ίδια επίδραση κάτι που κάνεις αν δεν το πιστεύεις μέσα σου με αυτήν που έχει όταν το πιστεύεις.
Πρέπει να το συζητήσεις και με το σύντροφό σου επίσης επειδή το φαινόμενο εντάθηκε περίπου τότε που άρχισε και η σχέση σας. Θεωρώ ότι θα βρεις τη λύση.
Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να με ρωτήσεις.

Καλό απόγευμα.

Edited by - KALACHAKRA on 01/04/2013 18:29:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 20:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.Πρέπει να ξανακλείσει και αυτό είτε θα γίνει προσωρινά από κάποιον που μπορεί να το κάνει ή θα γίνει με κάποιο φυσικό τρόπο αλλά πιο επώδυνο.

Κατ αρχην καλως ωρισες στην παρεα μας φιλε KALACHAKRA


Αν θα μπορουσες να μας δωσεις καποιες παραπανω εξηγησεις πανω στην παραπανω προταση σου

Με ενδιαφερει ιδιαιτερα η δευτερη περιπτωση

Επισης αν εχεις ιδεα, για το τι θα μπορουσε να κανει κποιος αν σε καποια στιγμη που βρεθηκε με αποδυναμωμενη αυρα,καποιες σκεπτομορφες που ηδη υπηρχαν πηραν ''θα ελεγα τεραστιες διαστασεις ''

Καποιοι φοβοι ας πουμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy