ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ο βραζιλιανος θεραπευτης joao de deus
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 04:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας και απο μενα...ειμαι καινουργιος στην παρεα σας.τυχαια ανακαλυψα το site και απο την πρωτη στιγμη μου φανηκε πολλη ενδιαφερον.αν και παλιοτερα διαβασα καποια βιβλια σχετικα με τα θεματα τα οποια ασχολειστε,μπορω να πω οτι ποτε δεν τα πηρα πολυ σοβαρα.ελεγα απλα οτι μπορει να συμβαινουν αλλα δεν ηθελα να το ψαξω παραπερα.ευτυχως η δυστυχως ομως,προσφατα εγινε κατι που με εκανε να αναθεωρησω τα μεχρι τωρα πιστευω μου.για να μην σας κουραζω μπαινω στο θεμα.την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ταξιδευσει στην βραζιλια.σκοπος του ταξιδιου η επισκεψη στον θεραπευτη joao de deus(ο γιαννης του θεου).πιστευω καποιοι να εχουν ακουσει γι αυτον.για οσους δεν ξερουν να πω επιγραμματικα οτι ειναι καποιος ο οποιος θεραπευει οποιαδηποτε ασθενεια.τυφλοι βλεπουν,αναπηροι περπατουν,καρκινοπαθεις γινονται καλα και σταματανε τις θεραπειες και τα φαρμακα,ατομα με aids κανουν εξετασεις μετα την επισκεψη τους εκει και ο ιος δεν εμφανιζετε πουθενα ...και αλλα αμετρητα παραδειγματα για οποιαδηποτε ασθενεια.οι θεραπειες πραγματοποιουνται με διαφορους τροπους.π.χ υπαρχει η θεραπεια στο δωματιο των κρυσταλλων,η θεραπεια με ενεργοποιημενα βοτανα η με ενεργοποιημενο νερο,η θεραπεια με διαλογισμο σε καποια δωματια η ακομα και η θεραπεια με εγχειρηση ορατη η αορατη.οι ορατες εγχειρησεις ειναι οτι πιο συγκλονιστικο.μπροστα σε ολο τον κοσμο κοβει με νυστερι καποιο σημειο του σωματος(χωρις ναρκωση!!!),χωρις να βγει αιμα(εκτος απο 2-3 σταγονες),και στη συνεχεια αφερει με γυμνα χερια καποιον ογκο η λιπωμα η οτιδηποτε αυτος κρινει.στη συνεχεια ραβει τον ασθενη ο οποιος εχωντας τις αισθησεις του σηκωνετε και ειναι πλεον υγιης.η μπορει να χωσει ενα ψαλιδι 20 περιπου εκ.στη μυτη του ασθενη.η να ξυσει με καποιον σουγια τα ματια καποιου αλλου.
δεν ξερω πως σας φενονται ολα αυτα.υπαρχουν βιντεο,φωτογραφιες καθως και μαρτυριες εκατονταδων ανθρωπων που εγιναν καλα απο τον joao.o ιδιος υποστηριζει οτι επιτιγχανει τις θεραπειες με την βοηθεια οντοτητων αλλων διαστασεων οι οποιες μπαινουν στο σωμα του.οι οντοτητες αυτες ειναι συνυθως πνευματα(αν μπορω να το πω ετσι)γιατρων η αγιων που εζησαν στη γη και ηταν μεγαλη η αγαπη τους για τους ανθρωπους.εχουν καταμετρηθει 36 οντοτητες στον εκει χωρο απο τις οποιες αλλες γνωστες και αλλες αγνωστες.ο joao μετα τις θεραπειες και αφου βγουν οι οντοτητες απο το σωμα του δεν θυμαται τιποτα και ζει σαν ενας κοινος ανθρωπος. η δουλεια αυτη γινετε 30 χρονια τωρα.ουτε ο ιδιος ουτε οι βοηθοι του περνουν ποτε λεφτα και αν του ζητησεις να κανεις κατι για να τον ευχαριστησεις ,το μονο που θα σου πει ειναι να αγαπας τους ανθρωπους....
παρακαλω πολυ τους συντονιστες,η οποιονδηποτε αλλον γνωριζει για το θεμα να μου δωσει καποια εξηγηση(αν υπαρχει) για το τι συμβαινει εκει περα...thanks που με ακουσατε

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 10:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε aris24

Καταρχάς σε καλωσορίζω.

Εγώ προσωπικά πρώτη φορά ακούω για αυτόν τον άνθρωπο.
Εάν πράγματι όλα αυτά είναι αλήθεια τότε είναι εντυπωσιακό.

Τωρα αναμένω και εγώ με την σειρά μου περισσότερες πληροφορίες για το θέμα απο αυτούς που γνωρίζουν.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 10:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου aris24.

Σε καλοσωρίζουμε στην κοινότητά μας.

Διάλεξες να ξεκινήσεις με ένα από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα του καιρού μας, με τον "John of God".

Αυτά που ακούμε και διαβάζουμε είναι όντως εκπληκτικά, αν ειναι όντως αληθινά.

Θεραπευτές με ιδιαίτερες ικανότητες υπήρχαν πάντα σε όλες τις θρησκείες και σε όλους τους πολιτισμούς. Ο "Ιωάννης του Θεού" από ότι ξέρεις μιλάει για οντότητες-πνεύματα (ψυχές γιατρών που έχουν πεθάνει) που μπαίνουν μέσα του και είναι αυτές που κάνουν τις θεραπείες μέσω αυτού. Όπως λέει βέβαια αυτή την δύναμη του την έδωσε ο Θεός.

Αυτά που ξέρουμε είναι αυτά που διαβάζουμε. Εσύ είχες αυτήν την εμπειρία από ότι μας λες. Άρα είσαι πιο αρμόδιος να μας πεις τι ισχύει και τι όχι.

Θα σε παρακαλέσουμε να μας γράψεις περισσότερα για την εμπειρία σου και να την μοιραστείς μαζί μας.

Σας δίνω και κάποια links για να γνωρίσετε καλύτερα αυτό το θέμα:

http://www.friendsofthecasa.org/Joao.htm

http://www.lynndebenham.com/mainpages/joao/joaodedeus.htm

http://www.soaringspirit.com/Dance.htm

Μην ξεχάσετε να δείτε την παρακάτω σειρά φωτογραφικών σλάιντς με εκπληκτικές φωτογραφίες ακόμη και εγχειρήσεών του:
http://www.healingjourneys.net/images/Visable/0.htm

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 16:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα links που εδωσε ο φιλος thoth περιγραφουν καπως την κατασταση που επικρατει εκει περα οσον αφορα το χωρο,τους ανθρωπους,τις θεραπειες.θα προσπαθησω να περιγραψω το πως νιωθει καποιος εκει.οι θεραπειες πραγματοποιουνται καθε τεταρτη,πεμπτη και παρασκευη.απο 8 το πρωι μεχρι τις 12 και ξανα απο τις 2 μεχρι τις 6 περιπου.περναμε ολοι με τη σειρα μπροστα απο τον joao η μαλλον απο την οντοτητα που ειναι μεσα του και μας λεει(μεσω του διερμηνεα)σε ποιο δωματιο να παμε η το ποτε θα μας εγχειρισει(αν χρειαζετε) η οτιδηποτε αλλο.χαρακτηριστικο ειναι οι οψεις που αλλαζει το προσωπο του οταν καποια οντοτητα μπαινει μεσα του.οι βοηθοι του καταλαβαινουν απο την σταση του σωματος του και το υφος του ποια οντοτητα ειναι καθε φορα.μπορει ο καθενας να τον ρωτησει οτι θελει.πολλοι ρωτουσαν για διαφορα αινιγματα της ανθρωποτητας οπως για την ατλαντιδα η για αλλες διαστασεις και τους εδινε απαντησεις.
τεταρτη κατα τις 9 βρισκομουν στη σειρα σε ενα απο τα δωματια θεραπειας.στον προθαλαμο θα ελεγα πριν απο το δωματιο που βρισκονταν ο joao.αυτο που εβλεπα ηταν ανθρωποι καθισμενοι σε παγκους ,ντυμενοι στα λευκα ,με κλειστα ματια,με τα χερια ακουμπισμενα στα γονατα και τις παλαμες ανοιχτες προς τα πανω για να δεχονται την ενεργεια.ακουγονταν χαλαρωτικη μουσικη.σε μερικους παρατηρησα οτι κουνιονταν το κεφαλι τους η το σωμα τους ανεξελεγκτα.μπορω να πω οτι αγχωθηκα και φοβηθηκα.δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο.
φτανουμε μπροστα απο τον joao kai ειμαι μπροστα του.με εντυπωσιασε η χαλαρωτητα και η ηρεμια του.μου πιανει το χερι και λεει στον ελληνα διερμηνεα σε ποιο δωματιο να παω.πηγαινω,καθομαι κλεινω τα ματια και προσπαθω να συγκετρωθω.αλλα ματαια..ημουν αγχωμενος,φοβισμενος και μονο αρνητικα πραγματα ερχονταν στο μυαλο μου.
φευγουμε αργοτερα με μενα μπερδεμενο οσο ποτε και επιστρεφουμε στις 2.ξαναπαιρναμε απο μπροστα του.αυτη τη φορα μου υπεδειξε να καθισω στο ιδιο δωματιο με αυτον.καθισα σε εναν παγκο μαζι με αλλους κλεινοντας τα ματια μου.απο τα πρωτα λεπτα διαπιστωσα οτι δεν ενιωθα πλεον αγχος και δεν ειχα αρνητικες σκεψεις.χαλαρωσα αμεσως.ενιωθα απολυτη ηρεμια.μετα απο 10 λεπτα ενιωσα κατι πρωτογνωρο.μουδιασμα σε ολο το σωμα μου απο το κεφαλι μεχρι τα ποδια και ενα ελαφρο ριγος.στη συνεχεια ενιωθα να μπαινει κατι μεσα μου (ενεργεια απο οτι μου ειπαν) και να διαχεεται παντου.ενιωθα πολυ ομορφα.σχεδον χαμογελουσα.μετα απο 5 λεπτα και ενω ειχα παραδοθει σε ολα αυτα που μου συνεβεναν ενιωσα τον πρωτο σπασμο στο στομαχι μου.ακολουθησε και δευτερος και τριτος..σε λιγα λεπτα το στομαχι μου συσπωνταν ανεξελεγκτα.δεν μπορουσα να το σταματησω.και ουτε ηθελα κιολας..περασα 2 ωρες περιπου σε αυτη την κατασταση και μετα σηκωθηκαμε και βγηκαμε στο προαυλιο να συναντησουμε τους δικους μας.βγαινοντας ενιωσα επισης κατι περιεργο.ενιωθα την αναγκη να χαιρετησω και να αγκαλιασω ανθρωπους.πραγμα περιεργο γιατι δεν ειμαι και πολυ κοινωνικος.χαιρετηθηκα και αγκαλιαστηκα με πανω απο 20 ατομα τα οποια ηταν στον ιδιο χωρο.ολοι νιωθαμε το ιδιο.το αισθημα της αγαπης και της ενοτητας ανεξαρτητα θρησκειας ,φυλλου,χωρας για το οποιο μιλαει ο joao το βλεπαμε στην πραξη και το νιωθαμε να πλυμηριζει τον χωρο.
οι επομενες 2 μερες ειχαν τα ιδια συναισθηματα.συγλονιστικο ηταν οταν ειδα ενα δωματιακι με δεκαδες πατεριτσες,αναπηρικα καροτσακια και γυαλια ορασης ανθρωπων που ειχαν προβληματα και εγιναν καλα.δεν ξερω κατα ποσο σας ειναι πιστευτα ολα αυτα.εγω παντως που ειμουν ας το πουμε απο αυτους που αμφεβαλαν ειμαι πεποισμενος οτι ολα ειναι αληθινα.ειδα με τα ματια μου εγχειρισεις και μιλησα με πολλους που οι γιατροι τους ειχαν ξεγραμμενους λογω βαρυτατων ασθενειων.οι ιδιοι γιατροι ερχονται τωρα στον joao για να θεραπευτουν συγγενικα τους προσωπα οι και οι ιδιοι.δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα και με ποια δυναμη συμβαινουν.ειναι κατι θεικο;ειναι σατανικο;ειναι μαγεια;ειναι κατι που ερχετε απο αλλους κοσμους και διαστασεις;δεν ξερω ακομη και αν πρεπει να συνεχισω να το ψαχνω...θα ηθελα παντως να το συζητησω μαζι σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimindy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 14:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimindy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
katapliktiko.........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 15:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΓΑΛΕ ΑΠΑΙΧΤΟ!!! ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ! ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΣ, ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 19:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον συγκεκριμενο θεραπευτη ηδη τον εχω προτεινει σε συγκενικο μου προσωπο που το παιδι του εχει ανιατη ασθενεια.Δεβ ξερω ομωσ κατα ποσο θα παρει το παιδι.Θελω ομωσ να ευχαριστησω τον φιλο ΑΡΗ24 που ανοιξε αυτο το τοπικ και εμαθα για αυτον τον ανθρωπο.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 16:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ηθελα να απαντησω στο ερωτημα του ghost για ποιον λογο επισκεφθηκα τον joao.o λογος λοιπον ηταν οτι συνοδευσα καποιον φιλο μου εκει με προβλημα υγειας.και επειδη σε τετοιες περιπτωσεις ειναι καλυτερα να εχεις καποιον για παρεα απο το να εισαι μονος σου πηγαμε μαζι.
και επειδη ghost σιγουρα θα θες να με ρωτησεις αν ο φιλος μου εγινε καλα ,θα σου απαντησω.επειδη ο φιλος μου δεν ειχε καποια σωματικη παθηση αλλα ψυχικη θα ελεγα ,πιστευω το πιο το σωστο ειναι να πουμε οτι οντως εγινε τελειως καλα αφου περασει καποιο χρονικο διαστημα.δεν ηταν π.χ τυφλος ,για να σου πω οτι δεν εβλεπε και τωρα βλεπει.αν ομως περασει καποιος καιρος και το παιδι μπορει να ζησει χωρις καποια φαρμακα που επαιρνε και βελτιωθει η κατασταση του τοτε θα μπορουμε με σιγουρια να μιλησουμε για αλλο ενα ¨θαυμα¨απο τα πολλα που συμβαινουν στο μικρο χωριο της βραζιλιας.παντως ηδη υπαρχει βελτιωση....
επισης θα ηθελα να ρωτησω τον Loucas τι εννοει οταν λεει οτι δεν ξερει το κατα ποσο θα παρει το παιδι.εννοεις αν θα το δεχθει να το δει ο joao;
δεν υπαρχει περιπτωση να μην το δει.καθε τεταρτη,πεμτη και παρασκευη βλεπει ολους οσους εχουν ταξιδευσει εκει ,οσοι και αν ειναι ,ανεξαρτητος φυλης,θρησκειας,εθνικοτητας η οτιδηποτε αλλο.και παντα χωρις πληρωμη.
οποιος θελει οποιαδηποτε πληροφορια για το πως θα παει εκει η για την ολη διαδικασια ειμαι διαθεσιμος να του απαντησω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 18:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΝΟΩ ΦΙΛΕ aris24 ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΙΒΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ aris24

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 22:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον φιλε lucas:

οι θεραπειες γινονται σε ενα χωριο ,την abadiania μιαμιση ωρα περιπου με αυτοκινητο απο την μπραζίλια την πρωτευουσα της βραζιλιας.υπαρχει καποιο ταξιδιωτικο γραφειο στην αθηνα που οργανωνει ταξιδια εκει 2 φορες το χρονο μονο για τον joao.η πρωτη φορα ειναι το πασχα και η δευτερη το δεκαπενταυγουστο.εγω ειχα παει με το group του πασχα.αθηνα-μιλανο , μιλανο-σαν παολο , σαν παολο-μπραζίλια και τελος μπραζιλια-αbadiania με λεοφωριο.μπορει καποιος βεβαια να παει μονος του αλλα απαραιτητη προυποθεση να γνωριζει την διαλεκτο για να μπορεσει να μιλησει με τον joao kαι να καταλαβει τι θα του πει.με το γκρουπ παντως ειναι πιο απλα τα πραγματα γιατι υπαρχει ξεναγος ο οποιος θα αναλαβει να μεταφρασει οτι ειπωθει απο τον joao kai γενικα να εξηγησει αναλυτικα την ολη διαδικασια.επισης πρεπει να σου πω οτι πολλες φορες η θεραπεια γινετε και με φωτογραφια του ασθενη.δηλαδη μπορει να παει καποιος αλλος αντι του ασθενη με μια φωτογραφια του και να γινει θεραπεια απο αποσταση.απαραιτητη προυποθεση να ειναι συγγενεις πρωτου βαθμου.αν μου δωσεις καποιο τηλεφωνο η email θα σου στειλω το τηλ.του ταξιδιωτικου πρακτορειου οπου μπορεις να παρεις και να ενημερωθεις πληρως.
θα ηθελα ομως να σου πω και καποιο δικο μου συμπερασμα απο την ολη ιστορια γιατι οπως βλεπεις και εγω δεν εχω κατανοησει τι ειναι αυτο που συμβαινει εκει περα και το ψαχνω.πιστευω πως παιζει μεγαλο ρολο το ποσο πολυ καποιος θελει να γινει καλα και ποσο το πιστευει οτι θα γινει.η εσωτερικη δυναμη δηλαδη του καθε ανθρωπου και η πιστη του οτι θα τα καταφερει


for those who believe no explanation is necessary
for those who do not believe no explanation is possible

λογια του ιγναντιου λογιολα.μια απο τις οντοτητες που θεραπευουν μεσω του joao....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 22:17:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΡΗ ΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ:

LOUCAS19@MSN.COM

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΗΛΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 17:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΟΑΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑ POST Η ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ E-MAIL ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ

Edited by - indigo_boy on 31/05/2003 17:47:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 17:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ.
ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΣΕ ΚΡΑΤΩ ΕΝΗΜΕΡΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 17:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ indigo_boy

ΘΕΛΩ ΟΣΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ(ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ).ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΩ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΗΛΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 18:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΛΟΥΚΑΣ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΟΡΑΤΕΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΟΡΑΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΑΟΡΑΤΕΣ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΜΕ ΑΛΛΑ 15 ΑΤΟΜΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ Η ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΟΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 15 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.ΕΚΕΙ ΠΟΛΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΡΑΜΑΤΑ......ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ.....ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗΣ Ο ΖΟΑΟ....ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΡΤΕΛΑΚΗ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ Η ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΔΗΛ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΕΚΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΟΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΕΚΦΩΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ....ΕΚΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΡΑΤΕΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ..ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΛΟΓΙΖΕΣΑΙ Η ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΕΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ..... ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΩΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ.ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΥΤΗ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ (ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΥΣ ΚΤΛΠ)ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ JOAO.....ΕΚΕΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ Η ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.ΤΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΟΡΑΤΗ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ Η ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΒΟΤΑΝΑ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ.......ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΑΝΕ ΤΟΥΣ ΚΡΥΣΤΑΛΟΥΣ ΤΟΥ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 1000 ΦΟΡΕΣ ΔΥΗΛΙΣΜΕΝΟ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΡΩΣ ΜΙΑ ΣΟΥΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΣ
ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΔΙΑΣΗΜΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΗΣΟΥΣ Ο ΣΩΛΟΜΟΣ Ο ΔΑΥΙΔ Ο ΛΟΓΙΟΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ
ΦΙΛΙΚΑ

Edited by - indigo_boy on 31/05/2003 18:46:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 18:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΣΤΑ SITES ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ............ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΤΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΩΡΟ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΜΕΝΕ Ο ΙΓΝΑΤΙΟΣ ΛΟΓΙΟΛΑ Ο ΙΔΡΥΤΗΣ ΤΟΥ ΤΑΓΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΙΟΥΣΗΤΩΝ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΕ ΠΑΤΕΡΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ.......ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ............ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΤΑΛΑΣΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ................................
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ
ΦΙΛΙΚΑ.................

ΣΙΩΠΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

Edited by - indigo_boy on 31/05/2003 19:11:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 17:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας και παλι μετα απο καιρο.συμφωνα με πληροφορια απο το www.friendsofthecasa.org ,o joao de deus θα βρισκεται στην χωρα μας απο 7-16 φεβρουαριου.δεν ξερω αν θα ερθει σαν θεραπευτης πραγματοπιωντας εγχειρησεις η σαν απλος ομιλιτης μιλωντας για τα πιστευω του αλλα οπως και να εχει θα εχει ενδιαφερον να γνωρισει καπιος αυτον τον ανθρωπο απο κοντα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 01:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα aris24 και σε ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία που μας φέρνεις. Ισως ο "Γιάννης του Θεού" να έχει έρθει για θεραπείες, ίσως κάποιοι να δουν το μήνυμά σου και το θέμα που έθεσες ξανά στα "ενεργά θέματα", και κάποιοι να σε ευγνωμονούν γιαυτό. Προσωπικά το εύχομαι.

Με χαρά σε καλωσορίζουμε και πάλι στις συζητήσεις μας, και με την ευχή αυτή τη φορά να μίνεις και να μοιραστούμε τις απόψεις μας και σε άλλα θέματα!

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 16:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω amalia για τα καλα σου λογια.πες μου αν θες την αποψη σου για τον γιαννη του θεου...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 18:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας. Θα ήθελα να συναντήσω αυτόν τον άνθρωπο. Ίσως με βοηθήσει σε ένα μικρό πρόβλημα ακοής που έχω. Αν έχετε περισσότερες πληροφορίες για την επίσκεψή του στην Ελλάδα ενημερώστε μας.
Ευχαριστώ!

LogicalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 23:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Aris24.

Διάβασα το τόπικ και τη δική σου περιγραφή καθώς και του indigo-boy (αλήθεια που άραγε είναι χαμένος;) και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Επίσης είναι πολύ θετικό ότι δεν παίρνει χρήματα, αν κι αναρρωτιέμαι από που είναι τα έσοδα π.χ. για το κτίριο που στεγάζεται (ίσως είναι από δωρεές).

Θα ήθελα πολύ να τον δω από κοντά τις μέρες που θα επισκεφτεί τη χώρα μας και θα το επιδιώξω, οπότε μία συζήτηση σχετικά θα είναι τότε πολύ επίκαιρη...

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 23:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω το οτι δεν παιρνει λεφτα για τις θεραπειες ειναι πολυ θετικο και παραξενο επισης στην ολη υποθεση.δεν ξερω αλλα οπου ακουω για χρηματα σε τετοια θεματα μυριζομαι απατη.χωρις να ειναι απολυτο αυτο.Ο τροπος που διατηρει το θεραπευτηριο στην βραζιλια ειναι αυτος που ειπε η αmalia.δωρεες απο ανθρωπους που εγιναν καλα ειναι δεκτες οχι ομως σε χρηματα που θα πανε στα χερια του joao.καποιος π.χ που ειχε θεραπευτει απο καρκινο ειχε πληρωσει τους εργατες και τα υλικα για να βαφτει το θεραπευτηριο σε ασπρο-μπλε χρωμα.επισης υπαρχει και ενα μαγαζακι με διαφορα αναμνηστικα.ημιπολυτιμους λιθους,βιβλια για το εργο του joao,βιντεοκασετες με ορατες εγχειρησεις κτλ σε πολυ χαμηλες τιμες.η βιντεοκασετα π.χ που αγορασα κοστισε περιπου 3 ευρο.Αλλα ολα αυτα ειναι προεραιτικα.Το μονο που θα πληρωσει καποιος εκει ειναι τα βοτανα.αν χρειαστει βεβαια να παρει.συνηθως ολοι παιρνουν γιατι ολοι λιγο πολυ κατι ασχημο εχουμε στον οργανισμο μας που πρεπει να το καθαρισουμε.αλλα και εδω μιλαμε για 10 ευρο περιπου τα 4-5 κουτια,θεραπεια δηλαδη 2 μηνων.
Ετσι αν υπολογισει κανεις οτι απο εκει περνανε 800-1000 ατομα την εβδομαδα απο ολο τον κοσμο ,πιστευω μαζευεται καποιο χρηματικο ποσο για να συντηρηθει το θεραπευτηριο.βαψιματα,κρεβατια για το αναρωτηριο,υλικα για την ενεργειακη σουπα η οποια διανεμεται δωρεαν μετα την συγκετρωση κτλ.
Ο ιδιος ο joao εχει πει οτι αν καποια στιγμη παρει προσωπικα ,χρηματα απο καπιον ως αντιτιμο για την θεραπεια του ,αυτοματως δεν θα μπορει να ενσωματωσει ποτε καμια οντοτητα ξανα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 23:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oσον αφορα την επισκεψη του στην Ελλαδα εδω μαλλον ειμαστε ατυχοι οι πιο πολοι.θα γινει στο σταδιο ειρηνης και φιλιας,14 και 15 φεβρουαριου.θα παραγματοποιησει θεραπειες αλλα δυστηχως για περιορισμενο αριθμο ατομων,1000 ατομα περιπου.οσους προλαβαινει να δει και στην βραζιλια 3 μερες.ρωτησα αν μπορουμε να παρουμε προσκλησεις απο καπου αλλα εχουν ολες εξαντληθει.θα ηθελα παντως πολυ να τον δω αλλη μια φορα εστω και για λιγο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 13:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτον οι προσκλήσεις δεν έχουν εξαντληθεί και δεύτερον δεν είναι ακριβώς προσκλήσεις...αφού πρέπει να καταβάλεις το "υπέρογκο" ποσό των 40 ευρώ για να τις αποκτήσεις...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 16:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε avallon

1ον. 40 ευρο ειναι για την μια μερα το σαββατο και 40 για την κυριακη.συνολο 80.αυτα τα χρηματα δεν τα δινεις στον joao.τα δινεις στους διοργανωτες.δεν το βλεπω υπερογκο ποσο.ειδικα αν υπολογισεις οτι κλεινεται ενας χωρος σαν το ειρηνης και φιλιας.οταν πρεπει να πληρωθουν τα εισητηρια και ολα τα εξοδα του θεραπευτη και των βοηθων του,οταν πρεπει να υπαρχει καποιος εξοπλισμος στον χωρο οπως καρεκλες για τους ανθρωπους,κρεβατια για οσους θα εγχειρηστουν,φαγητο για ολους.εξαλλου εκει θα βρισκονται ,εκτος απο καποιους που θα πανε απο απλη περιεργεια και καποιοι απελπισμενοι,με βαριες παθησεις που μπορει να εχουν ξοδεψει εκατομυρια για την παθηση τους και να μην εχουν γινει καλα η να μην εχου ελπιδες.λες να σκεφτουν τα 80 ευρο?
η μηπως κατα την γνωμη σου θα επρεπε ο joao που ερχεται πρωτη φορα στην ελλαδα ως προσκεκλημενος μας και ισως μοναδικη να πληρωσει μονος του ολα τα εξοδα του,τους εξοπλισμους και την ολη διοργανωση?
καποιος που θα ειχε αναγκη αυτον τον ανθρωπο λοιπον θα επρεπε να ταξισευσει ως την βραζιλια.ναι, εκει δεν θα πληρωνε τιποτα εκτος απο τα βοτανα.το ξερω γιατι πηγα και δεν μου ζητησε κανενας λεφτα.θα πληρωνε ομως τα εισητηρια και τα υπολοιπα εξοδα του τα οποια για μενα ειναι μεγαλο ποσο.επομενως ας μην κανουμε θεμα τα 80euro και ας περιμενουμε να περασει αυτο το σαβ/κο, αφηνωντας τους ανθρωπους που χρειαζονται βοηθεια να ελπιζουν,να πιστευουν οτι θα τα καταφερουν και μακαρι ολοι τους να δουνε στο προβλημα τους το θαυμα της θεραπειας.και τετοια θαυματα εχουν γινει χιλιαδες εδω και 40 χρονια,απο οταν ο joao 9 χρονων ανακαλυψε μεσα του το θεικο χαρισμα.
αφου περασει το σαβ/κο και τελειωσουν ολα αυτα θα μπορεσουμε ισως να μιλησουμε καλυτερα εχωντας και γνωμες αλλων που θα βρεθουν εκει ,για το ποσο τελικα μια τετοια διοργανωση μπορει να ειναι απατη η να υπαρχει οικονομικο συμφερον.

2ον.επειδη δεν μενω στην αθηνα δεν εχω πολλες γνωριμιες εκει.για τα εισητηρια με ενημερωσε ενας γνωστος μου που ανακατευεται με ολα αυτα και του οποιου οι διοργανωτες του ειχαν δωσει να μοιρασει καποια εισητηρια στον κοσμο.εχει παει πολλες φορες βραζιλια και εχει αρκετους γνωστους.επειδη λοιπον αργησα να τον ειδοποιησω για τον αν θα παω η οχι(δεν μπορουσα να λειψω απο την δουλεια)εμεινα χωρις προσκληση.τον πηρα τελαιυτεα τηλ.και μου ειπε οτι εχουν τελειωσει.ισως να εννουσε τα δικα του μονο.μπορει να υπαρχουν καποια που εχουν δωθει σε αλλα ατομα για να δωθουν στον κοσμο και να μην το ξερω.γιαυτο ειπα οτι τα εισητηρια εχουν εξαντληθει.δεν γνωριζω κανενα αλλον που θα μπορουσα να προμηθευτω

παντως αν ξερεις καποιον τροπο να βρεθει μια προσκληση η και παραπανω θα σου ειμουν ευγνωμων.δεν ειναι για μενα ,ειναι για μια κοπελλα και ειναι μεγαλη αναγκη.

φιλικα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 16:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνωμη για το ΄φιλε΄

φιλη avallon mallon...αργησα αλλα το ειδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 21:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Αρη μάλλον δεν αντιλήφθηκες το "πνεύμα" μου...
Ηθελα να πω ότι το ποσό είναι ευτελές και γι'αυτό έβαλα τη λέξη "υπέρογκο" μέσα σε αγκύλες για να δηλώσω την ειρωνία...(πω πω πως φαίνεται ότι είμαι τριτοδεσμίτισσα). Τέλος πάντων αναμένω με αγωνία να πάει κάποιος και να μας πει... Λουκά αν αυτοί οι γνωστοί σου με το παιδάκι είχαν μια πρόσκληση θα πήγαιναν ή μήπως είναι πολύ θρησκευόμενοι και έχουν κόλλημα? Ρωτάω μήπως και μπορώ να βρω καμμιά πρόσκληση γι'αυτούς...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 23:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry avallon

δεν αντελιφθηκα το πνευμα σου επειδη μαλλον εγω ημουν τεταρτοδεσμιτης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 23:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hρθε λοιπόν ο αγαπητός μας θεραπευτής και έγιναν πράματα και θαύματα για μια ακόμη φορά και προς έκπληξη κάποιων παραδόπιστων.
Η φίλη μου πήγε και μου τα είπε όλα χαρτί και καλαμάρι.
Βέβαια είδα κάτι στο δελτίο του ALTER και από το πως κατέκριναν την κατάσταση αυτή είμαι σίγουρη ότι θα έχει και συνέχεια αύριο η αγαπητή κυρία Κατινίδου (ωχ!συγνώμη! Στεφανίδου ήθελα να πω...)
Στήθηκε λοιπόν μια τέντα έξω από το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και όχι μέσα στον χώρο αυτό όπως όλοι μας αρχικά νομίζαμε... Οι θεραπείες γίνονταν από τις 9 μέχρι τις 3.30 με ένα διάλλειμα για καφέ γύρω στις 12.
Ο κόσμος που μαζεύτηκε πραγματικά πολύς και οι περισσότεροι φοράγαν άσπρα ρούχα ... η ενέργεια έρρεε άφθονη στον χώρο... το κρύο τσουχτερό αν και μέσα υπήρχαν συστήματα θέρμανσης.
Ο Joao τους είδε όλους προσωπικά αφού όλοι στο τέλος σχημάτισαν μιαν ουρά και πέρασαν από μπροστά του ένας ένας. Εκείνος τους ακουμπούσε και τους έλεγε -με τη βοήθεια διερμεινέα- αν θα γίνουν καλά ή αν χρειάζονταν να εγχειρηθούν, κάποιους άλλους αφού τους ακουμπούσε τους έλεγε ότι έχουν εγχειρηστεί εσωτερικά (αυτοί οι άνθρωποι εκείνη τη στιγμή ήταν τρομερά εξαντλημένοι λες και πραγματικά βγήκαν από χειρουργείο και έπρεπε να καθήσουν κάπου να ξεκουραστούν).
Σε όλους στο τέλος δόθηκε ενεργοποιημένο νερό...
Η φίλη μου δεν ήταν ανάμεσα στους τυχερούς...της είπε να πάει στην Βραζιλία...
Πολλές εγχειρήσης πραγματοποιήθηκαν εκεί μπροστά στον κόσμο χωρίς αναισθησία και χωρίς προφυλάξεις υγειηνής ή ράμματα. Τους εγχειρησμένους τους σήκωναν 3 άνθρωποι και τους πήγαιναν και τους ξάπλωναν σε ένα χώρο για να "ανανήψουν". Αυτοί ήταν εντελώς εξαντλημένοι και χαμένοι σαν υπνωτισμένοι...
Γενικότερα η όλη φάση δεν παρέπεμπε σε οικονομική εκμετάλλευση.
Την οργάνωση απ'ότι έμαθα αργότερα από μιαν άλλη φίλη την ανέλαβε μια οικογένεια ελλήνων η οποία προσκάλεσε τον Joao στην Ελλάδα.
Αυτό που είδα σήμερα στην τηλεόραση και μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ήταν ότι ένας που φερόταν ως κληρικός ή μάλλον μοναχός (γενειάδα και μαύρα ράσα) κρατούσε το χέρι του θεραπευτή και καθόταν δίπλα του κατά τη διάρκεια του διαλλείματος... Ισως μάθουμε στην συνέχεια από το ΑΛΤΕΡ περισσότερες λεπτομέρειες.
Απ'όσο ξέρω δημοσιογράφοι και κάμερες δεν έγιναν δεκτοί στο χώρο.
Το ρεζουμέ της όλης υπόθεσης είναι αγαπητοί μου φίλοι ότι και θαύματα πάλι έγιναν (θεραπείες είναι βέβαια ο σωστότερος όρος) αλλά και μέχρι τώρα δεν έχει ακουστεί τίποτα το κολάσημο για τον άνθρωπο αυτό...
Οσο για τους ανθρώπους που έχει κάνει καλά φθάνουν τα 15 εκατ. και είναι από όλο τον κόσμο...
Είδωμεν...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 16:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαύρο! μαύρο! μαύρο και εξοργιστικό το σημερινό ρεπορτάζ της Στεφανίδου...

αλλά τι περίμενες!

αναρωτιέμαι με τί θράσσος βγαίνουν και λένε τέτοια ψέματα οι δημοσιογράφοι!

βρέθηκα το Σαββάτο στο στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και είδα με τα μάτια μου ανθρώπους χαρούμενους, ανθρώπους να κλαίνε από τη συγκίνηση γιά αυτά που έγιναν σε εκείνον τον χώρο από το Juan.

το σημερινό ρεπορτάζ αποτελεί γιά μένα μιά επιβεβαίωση της εξοφρενικής παραπλήροφόρησης, την οποία δεχόμαστε καθημερινά από την Ελληνική τηλεόραση!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 18:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητοι φιλοι γεια σας

πριν λιγο επεστρεψα σπιτι μου απο την αθηνα.θα ελεγα οτι σταθηκα τυχερος μεσα στην ατυχια των αλλων.δεν ειχα μπορεσει να βρω προσκληση για τον joao αλλα πολλα ατομα δεν μπορεσαν να ερθουν λογω της κακοκαιριας που επικρατουσε στην αθηνα και ετσι ακυρωσαν τα εισητηρια τους.ολα πηγαν καλα.ο joao ηταν εκει πραγματοποιωντας εγχειρησεις στον κοσμο ορατες και αορατες και μιλωντας με τα καλυτερα λογια για τους Ελληνες.υποσχεθηκε οτι θα ειναι παλι κοντα μας οποτε τον χρειαστουμε και οποτε τον καλεσουμε.
πολυς κοσμος βεβαια επειδη ειχε πρωτη επαφη με την ολη διαδικασια δεν κατανοησε ορισμενα πραγματα.οπως το ποσο σημαντικο ειναι να εχουν ολοι κλεισμενα τα ματια τους και να ειναι συγκεντρωμενοι κατα την διαρκεια των χειρουργιων.ειναι κατι το οποιο διευκολυνει πολυ τον joao να κανει το εργο του αλλα και επτρεπει στην θεραπευτικη ενργεια να ρεει ελευθερα μεσα σε ολους οσους βρισκονται στον χωρο.οι βοηθοι του joao το επαναλαμβαναν ξανα και ξανα αλλα ο κοσμος ισως δεν καταλαβε την σημασια του και φυσικα η περιεργεια του να δει τις ορατες εγχειρησεις ηταν μεγαλη.
γενικα παντως πιστευω οτι ηταν μια πολυ καλη εμπειρια για ολους.
θα ηθελα να πω στον κοσμο που βρεθηκε εκει ελπιζωντας για θεραπεια στο προβλημα τους να μην απογοητευτουνε αν δεν δουνε καποιο αμμεσο αποτελεσμα.πολλες φορες χρειαζεται χρονος για να ξεκινησει η θεραπευτικη διαδικασια.παιζουν πολλα πραγματα ρολο οπως το ποσο προετοιμασμενος ειναι κανεις,το ποσο δεκτικος ειναι στην θεραπευτικη ενεργεια ,το ποσο πιστευει και ποσο θελει πραγματικα να γινει καλα.
σε οσους ειπε οτι θα πρεπει να πανε στην βραζιλια για να ολοκληρωθει η θεραπεια τους καλο ειναι να το προσπαθησουν.
ευχαριστω τον joao για την τιμη που μας εκανε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy