ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Τί το ήθελα;;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2003, 23:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι σίγουρα μια φράση που είπατε κάποια στιγμή στον κινηματογράφο... Πότε έγινε αυτό; Με άλλα λόγια πότε "κλάψατε τα λεφτά σας";;;

Προσωπικά το πρωτοείπα στον "Οργασμό της Αγελάδας". ΤΙ ΠΑΤΑΤΑ ΗΝΤΟΥΝΑ ΕΤΟΥΤΗ!!!!!

Μετά ακολούθησαν και άλλες, όπως: "Οι Μαχητές των Δρόμων", "Περιπέτεια στην άκρη της γής" και φυσικά στο αμίμητο "Spice World", που ήταν και ο λόγος που σταμάτησα να ακούω Spice Girls (ναι το έκανα και αυτό στη ζωή μου...)

-------------------------
They buy your dreams, so they can sell your soul,
is it any wonder we've last contol?

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2003, 00:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Landscape, Billy Elliot

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2003, 01:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακριά από το Vanilla sky!
Μια άλλη που θυμάμαι να με τσάντισε πραγματικά που πήγα και την είδα ήταν το πολυδιαφημισμένο Gangs of the New York.
Εντάξει δε λέω. Τα σκηνικά καταπληκτικά, τα κουστούμια εξαίσια, το κλίμα της ταινίας αυτό που έπρεπε, ένας Daniel Day Lewis όλα τα λεφτά, ένας απροσδόκητα καλός Di Caprio αλλά 3 ολόκληρες ώρες ταινία δε μπορούν να "χωνευτούν" μόνο με αυτά!
Άσε που την πασάρανε ώς την ταινία της χρονιάς!! Άκουσον άκουσον...

Υ.Γ.:Και για να μη ξεχνιόμαστε. Οι ταινίες που αξίζει να δείτε είναι: The life of David Gale και 25th Hour! Μέσα στη λίστα είναι και ο Άρχοντας των Δακτυλιδιών αλλά αυτό προϋποθέται να έχετε δει και το πρώτο μέρος της τριλογίας.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2003, 01:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα το είδα! Φίλε Warface με θλίβεις. Δε σου άρεσε το Billy Elliot;;;
Πιστεύω ότι είναι μια ταινία που βλέπετε άνετα από όλους. Προσωπικά βέβαια μου άρεσε πολύ.
Τί δε σου άρεσε; Αν δε σε βάζω σε κόπο θα ήθελα να μας απαντήσεις. Θα με ενδιέφερε πολύ η άποψή σου...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Antinoos
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2003, 10:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Antinoos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Blair witch project"
(αχ!! πανε τζάμπα 3 χιλιάρικα!!!!)
quote:
Μακριά από το Vanilla sky!


Το "Vanilla sky"δεν ήταν και οτι καλύτερο μπορεί να δει κανεις.
Σιγουρα ομως αξίζει να δείτε το "abre los hojos" που είναι και η πρώτη εκδοχή της ταινίας.
Μεγάλο λάθος της Penelope να παίξει στο "Vanilla sky". Η ερμηνεία της στο "abre los hojos" ηταν πραγματικά καλή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2003, 03:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To "EYTYXIA"

Δεν εχω δει στην ζωή μου πιο πολύ δυστυχία, μαυρίλα, απαισιοδοξία !!!!!!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
natalia
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2003, 16:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους natalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ έκλαψα τα λεφτά μου στην "καταιγίδα" ειδικά την ώρα των συστάσεων των παρολίγο πνιγμένων με του αμερικανούς διασώστες.. (Η Πατάτα σε όλο το μεγαλείο) Μετά η σκηνή μου κάνει σούζες το καράβι στα κύμματα; (ανατριχιαστικό)
Δεύτερη ταινία
"Βλέπω τον θανατό σου" Δεν καταλάβαινα αν έβλεπα θρίλλερ ή κωμωδία.
Ειδικά σε μια σκηνή που για να πεθάνει μία επι 5 λεπτά βλέπαμε διάφορα και αυτή δεν πάθαινε τίποτε. Θυμήθηκα τ Το "τρελλές σφαίρες"
και τη αρχή του που ο άμοιρος μαύρος (sorry αλλά δεν ξέρω ποιος ηθοποιός είναι) είχε τραβήξει του κόσμου τα ατυχήματα...
Στο μόνο που με βοήθησε η ταινία αυτή "Βλέπω το θάνατό σου" ήταν ότι μου έδωσε το ερέθισμα να προβλέψω και εγώ το θάνατο αυτού που μου το πρότεινε την επομένη στο γραφείο
:))

ΝαταλιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 23:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!!!! Γύρισα από διακοπές όπου είχα τη διάθεση για θερινό σινεμαδάκι.

Γράφω πάλι σε αυτό το topic διότι όπως καταλαβαίνετε την ξαναπατάτησα...

Μια λέξη μονάχα... Insomnia

Τι βαρεμάρα ήταν αυτή... Κάτι τα πλάνα με την ομιχλώδη Αλάσκα, κάτι οι στιγμές σιωπής και περισυλλογής... πάνε τα 7€. Α ναι! Κοιμήθηκα και 4 φορές. Όχι 1, όχι 2... 4 !!!

Το περίεργο είναι ότι ενώ θυμάμαι ότι κατάλαβα την ταινία, την πλοκή και το τέλος... ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!! Μιλάμε για πολύ νύστα...

Τί να σου κάνουν και οι Πατσίνο, Ουίλιαμς αν το έργο δεν τραβάει....

Γενικό συμπέρασμα... Χάλια.....(μαύρα!!!!)

-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 00:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα βασικά το βλέπω τον θάνατό σου 2 μου άρεσε πολύ, είχε καλά εφε και είχα ρίξει πολύ γέλιο θυμάμαι.

Η ταινία που έκλαψα τα λεφτά μου ήταν η «¨Η Λόλα που τα κάνει όλα» επειδή δεν πετούσε (χοχοχοχοχο) δυστυχώς πολύ μα πολύ σπάνια να πάω κινηματογράφο.

Edited by - Satanist on 02/09/2003 00:29:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 03:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το top 5 της Πατάτας :

1.Η Λίζα και οι άλλοι (μοντέλοι και μοντέλες σε ομιλούντες ρόλους)
2.Vanilla Sky (Η "μεγάλη" προσπάθεια του Cruise να τσακίσει
την γοητευτική εικόνα του)
3.Το μάτι (Manga, remake και Oriental)
4.8 miles (Ακόμα δε κατάλαβα γιατί)
5.Panic Room (Το παιδί θαύμα εν δράσει!)

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 13:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟΠ...

η εκδίκηση του τεράστιου μουσακά... (εννοείται Ελληνικό)


Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 14:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H xeiroteri tainia pou exo dei se kinhmatografo htan to "Blair witch project"...
emeina me tin aporeia kai anakatemeno stomaxi apo ta mi sta8era plana


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 15:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λιλιθάκι μου να σε διορθωσω ...."Η επιθεση του γιγάντιου μουσακά" ...Την ψάχνω εδώ και καιρό μόνο και μ'ονο που ειναι cult !~!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 20:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟΠ...

η εκδίκηση του τεράστιου μουσακά... (εννοείται Ελληνικό)


Λίλιθ μου, υπάρχει τέτοια ταινία; Για λέγε! Ελληνική ; Σκηνοθεσία; Χρονολογία;

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 00:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι υπάρχει ...και παίζει η Ρεα τουτουνζη, Τζένη μπαλατσινού ....και κάτι αλλες μοντέλες ....γιαυτό λέω οτι ειναι Cult!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Η2Ο
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 01:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Η2Ο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ο Μελισσoκόμος"!
Λυπάμαι...
Maybe another place, another time...

ΝΑΦΕΚΑΙΜΕΜΝΑΣΑΠΙΣΤΕΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 16:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποκάλυψη τώρα
τί ταινία και αυτή! στο τελευταίο τεταρτο της ταινίας έβλεπες δύο άτομα μεσα σε μία μουντίλα να συζητάνε και να φιλοσοφούν...
ένας λοχαγός εκεί που έπεφταν οι βόμβες διέταξε έναν στρατιώτη να κανει surf στο ποταμι και μετά οι πρωταγωνιστες της ταινίας έκλεψαν την συγκεκριμενη σανίδα με αποτέλεσμα να τους ψαχνει ο λοχαγός στη ζουγκλα με ένα ελικόπτερο για να παρει τη σανίδα . Δεν ήταν κωμωδία αλλα περιπετεια αλλα είχε διαφορα τετοια κουλα μεσα...

απο ένα σημείο και μετα , αν ήσασαταν απο μία πλευρά να με βλέπετε ,θα με βλεπατε να εχω γείρει το κεφαλι μου στον ώμο του φίλου μου έτοιμος να με παρει ο ύπνος...

πιο πολυ δεν έχω μετανιωσει για ταινία! για καμια βδομαδα μετα όποτε το σκεφτόμασταν με το φίλο μου σκάγαμε στα γέλια για την εξαίρετη επιλογή μας...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 18:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμ... Τ-seeker... ΔΙΑΦΩΝΩ!
Δεν είμαι σε θέση τώρα να σου εξηγήσω ΤΙ μου άρεσε στην ταινία, μπορεί κ να μην υπήρχε ΚΑΤΙ που μου άρεσε... Το σίγουρο είναι ότι με ταρακούνησε... Εχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που την είδα, αν την ξανάβλεπα δεν ξέρω αν θα είχα την ίδια γνώμη, πάντως αποκλείεται να κοιμόμουν ή να την θεωρούσα γελοία ως ταινία...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 04:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Matrix II *reloaded*
Αλλά τα'θελα και τα'παθα γιατί ήταν αναμενόμενο, κάθε "ΙΙ" μυρίζει πατάτα (με τρανή εξαίρεση τον Τ2 φυσικά)

Με τόση ίντριγκα, κουτσομπολιό, πάλη για εξουσία και γενικά ανθρώπινα χαρακτηριστικά σε πλήρη έκθεση, στο τέλος ήμουν με τα computer.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 16:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χμμ... Τ-seeker... ΔΙΑΦΩΝΩ!
Δεν είμαι σε θέση τώρα να σου εξηγήσω ΤΙ μου άρεσε στην ταινία, μπορεί κ να μην υπήρχε ΚΑΤΙ που μου άρεσε... Το σίγουρο είναι ότι με ταρακούνησε... Εχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που την είδα, αν την ξανάβλεπα δεν ξέρω αν θα είχα την ίδια γνώμη, πάντως αποκλείεται να κοιμόμουν ή να την θεωρούσα γελοία ως ταινία...

δεν αναφέρομαι σε αυτήν την εκδοχή . Η ταινία που είδα βγήκε πριν περίπου 2 χρόνια . Πρέπει να αναφέρεσαι στην παλια ταινία με το ιδιο story .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 16:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, στην παλιά αναφέρομαι αλλά αν δεν κάνω λάθος κ η καινούργια είναι η ίδια ταινία με επιπλέον σκηνές (;)... Δεν ξέρω, μπορεί να λέω κ βλακείες...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morph
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 18:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑΑΡΡΡΡΡΓΚΚ, οσο και αν αντισταθηκα, δεν αντεξα να βλέπω αγαπημενες μου ταινιες να μπαινουν στη κατηγορια "ΤΙ ΠΑΤΑΤΑ ΗΝΤΟΥΝΑ ΕΤΟΥΤΗ"
και συνεχιζω:

quote:
To "EYTYXIA"
Δεν εχω δει στην ζωή μου πιο πολύ δυστυχία, μαυρίλα, απαισιοδοξία !!!!!!!!!!!

μα αυτο ειναι το νοημα. δεν μπορεουν ολες οι ταινιες να ειναι ωδες στην αυτυχια, την ασπριλα και την αισιοδοξια. για καθε amelie (πχ) χρειαζεται και μια ¨ΕΥΤΥΧΙΑ" για να ερχεται το κινηματογραφικο συμπαν στα ισα του.

επιπλεον, ενταξει συμφωνω οτι το panic room δεν φτανει το fight club και το se7en. αλλα και παλι ο fincher εδωσε ενα αξιολογο θριλερ στα πλαισια του μαζικου κινηματογραφου.

για τις συμμοριες της νεας Υορκης τι να πω. μαλλον ανηκω στους λιγους που πιστευουν οτι ηταν το βασικο ελλατωμα της ηταν πως ειχε πολυ μικρη διαρκεια (3ωρες κατι) για να χωρεσει ολα οσα ηθελε να πει. θα περιμενω στο μελλον καμια 5ωρη directors cut για να φανει το πληρες οραμα του καλλιτεχνη.

για το αποκαλυψη τωρα (αποκαλυψη τωρα:redux ειναι ο τιτλος του directors cut που κυκλοφορησε λιγο καιρο πριν) εχω τοσα να πω (αφου ειναι σιγουρα στο τοπ-10 μου) που καλυτερα να σιωπησω γιατι θα εχουμε σφαγες.παντως valnta εχεις δικιο. η ταινια ειναι η ιδια με επιπλεον σκηνες που ειχαν κοπει εναντια στη θεληση του coppola για να γινει μικροτερη η ταινια και να εχει καποια τυχη στο κινηματογραφο. (γιατι κακα τα ψεμματα, ταινια 4 ωρων δεν την βλεπεις ευκολα).

τέλος κατω τα χερια απο τον ΜΟΥΣΑΚΑ!!!!!!
σοβαρα τωρα η επιθεση του γιγαντιαιου μουσακα (σκηνοθετης: χρηστος Κουτρας) είναι ενα απο τα ελαχιστα μεταkitch-camp δημιουργήματα που εχει να επιδειξει η Ελλαδα. αφηστε που εχει κανει μεγαλη επιτυχια σε διαφορα cult-film φεστιβαλ απο τοκυο εως λονδινο. αχ, τυφλα να εχει ο john waters!!!

και για να μην ειμαι με αυτο το post μου εκτος θεματος να καποιες ταινιες που εγω εντασσω στη κατηγορια "πατατας".

terminator3. μα καλα δεν καταλαβαν τιποτε απο τις 2 προηγουμενες οριακες ταινιες; ο μονος τροπος να τη δεις χωρις να βριζεις την ωρα και τη στιγμη που εκοψες εισιτηριο, ειναι σαν κωμωδια. αν ομως εχετε λατρεψει τα 2 πρωτα μερη θα ελπιζετε να εκλεχθει ο σβαρτσενεγκερ κυβερνητης της καλιφορνια για να μην εχει χρονο να γυρισει και 4η συνεχεια.

daredevil: οντας κομιξακιας απο μικρο παιδι, δεν αντεξα να δω ολοκληρο τον κινηματογραφικο βιασμο ενος απο τους αγαπημενους μου ηρωες. σκοτωστε τον ben affleck ΤΩΡΑ...

το μαντολινο του λοχαγου κορελλι: πως ενα συναρπαστικο βιβλιο μπορει να γινει τοσο αδιαφορη ταινια. προσοχη: η ταινια δεν ειναι τοσο κακη. θα προτιμουσα ομως να ηταν κακη παρα ΤΟΣΟ ΑΔΙΑΦΟΡΗ
αυτα


"de profundis domine, τι ζώον είμαι..."
Ρεμπω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 19:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω δει τόσο αποτυχημένες ταινίες, που δεν θυμάμαι καν τους τίτλους!
Και πιστέψτε με, ήταν πολύ χειρότερες από το "Panic Room" που αναφέρετε (εμένα μου άρεσε πάντως).

Μου θυμίσατε 2 ταινίες βέβαια (έχω δει και χειρότερες): "Αποκάλυψη τώρα" και "Βλέπω τον θάνατό σου 2". Τέτοιες ταινίες δεν αξίζουν τα χρήματα που πληρώνεις στον κινηματογράφο.

Υ.Γ. Διαφωνώ ότι η μόνη καλή συνέχεια είναι το Τ2.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 19:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΑΟΥΡΟΡΑ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΟΥΦΑ ΤΑΙΝΙΑ
ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ!!!!!!!!!!!
ΤΟ 97% ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΗΜΟ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ...... ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ

ΣΑΣ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ

DREAMWALKER
"ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Cube 2...
Στο τέλος όλοι πεθαίνουν και δε μαθαίνουμε τι πραγματικά έγινε...

Τέτοιος θα είναι ο χαρακτήρας εκείνου του πρωινού
που το απλό πέρασμα του χρόνου δεν μπορεί να φέρει την αυγή του


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 12:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Cube 2...
Στο τέλος όλοι πεθαίνουν και δε μαθαίνουμε τι πραγματικά έγινε...

Giati vre Cronos apokalipses to telos tis tainias, ego h8ela na tin do...


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 23:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το cube2 είναι αυτό που είναι όλο σε ένα άσπρο χώρο και κάποιοι ψάχνονται; Είχα πάει να δω το σπίτι της τρελλής τότε και το είδα σε διαφήμιση. Άσχετο: Το Σπίτι της Τρελλής..... ΤΡΕΛΛΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!! (Ειδικά εκεί που η Queen Latifa πάει να κάνει τρομερό εραστή τον Steve Martin). Τέλος άσχετου.....

Αυτό είναι το Cube2;;;

-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 15:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό είναι το Cube2;;;

Ναι αυτό.
Μακριά από spoilers φίλοι μου...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 10:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι το ήθελα!!!
τι πατάτα ήντουνα ετούτη???
μα που χάθηκε αυτή η μιάμισυ ώρα από τη ζωή μου!!!

να θυμηθώ, άλλη φορά να προσέχω με τα "σίκουεντς", τις Νο2 πατατοποιήσεις κάποιων επιτυχημένων ταινιών...

ο λόγος γιά το...

ΞΑΝΑΝΑΛΥΣΕ ΤΟ!

με τον Ρόμπερτ ντε Νίρο.
αντίθετα με την πρώτη ταινία -ανάλυσέ το- που ήταν έξυπνη και καλοστημένη, η δέυτερη είναι -πάντα προσωπική άποψη εκφράζω-
ειλικροινά γιά τα σκουπίδια!

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 15:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαν λατρης της science fiction δανειστηκα το 2001 a space odyssey του Kubrick μιας και δεν το ειχα δει στο παρελθον.

Και τι καλα που ειχα κανει.

Δυστυχως η πληρη απογοητευση για την best ever ταινια της επιστημονικης φαντασιας.
Η ταινια ηταν τοσο αργη τοσο βαρετη σε ορισμενα σημεια που απορω με τους χαρακτηρισμους που της εχουν δωθει.

Ειναι φυσιολογικο αυτο ή να αρχισω να ανησυχω?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 21:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε omega μην ανησυχείς καθόλου. Εμένα με πήρε ο ύπνος 2(!) φορές κατά τη διάρκεια της ταινίας.
Όμως λάβε υπόψη και την εποχή που γυρίστηκε. Για τότε ήταν ένα μεγάλο "βήμα" προς τα εμπρός. Μια προφητεία(ας μου επιτραπεί ο όρος).

Φιλικά

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy