ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΕΝΤΟΥΑΡΝΤ ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ ΚΡΑΟΥΛΕΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 11:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ Ο ΚΡΑΟΥΛΕΥ.ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ.ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΓΟΣ,ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ <ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΤΗΝΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ>.
ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?
ΗΤΑΝ ΜΑΓΟΣ `Η ΤΡΕΛΟΣ?
ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΚΑΤΕΛΗΓΑΝ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ ΨΥΧΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΕΨΑΞΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 11:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι ότι όπως και να αποκαλούσε τον εαυτό του
γεννήθηκε-έζησε-πέθανε!!! Όπως και όλοι οι άλλοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 15:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, Κάτια!
Πρώτον, λεγόταν Κρόουλι, Άλιστερ Κρόουλι(Aleister Crowley).
Δεύτερον, υπάρχει ήδη θέμα γι'αυτόν.

Πάντως τρελός δεν ήταν. Οι γνώσεις του, άπειρες. Αλλά ας μιλήσει κάποιος που είναι πιο εξοικιωμένος με το έργο του...

ΥΓ: Είναι και δικιά μου απορία το γιατί όσοι τον γνώριζαν καλά συνήθως τρελαινόντουσαν ή αυτοκτονούσαν (εκτός από τους μεγάλους μύστες της Golden Dawn φυσικά), διότι είναι ένα αδιαμφισβήτητο γεγονός...

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 18:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΡΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

http://www.supernatural.gr/files/man_crowley_a.htm

ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 18:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.
ΦΙΛΕ LOUKAS ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ.ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λεωνίδας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 20:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεωνίδας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mr. Crowley

Mr. Crowley, what went on in your head
Mr. Crowley, did you talk with the dead
Your life style to me seemed so tragic
With the thrill of it all
You fooled all the people with magic
You waited on Satan's call
Mr. Charming, did you think you were pure
Mr. Alarming, in nocturnal rapport
Uncovering things that were sacred manifest on this Earth
Conceived in the eye of a secret
And they scattered the afterbirth

Mr. Crowley, won't you ride my white horse
Mr. Crowley, it's symbolic of course
Approaching a time that is classic
I hear maidens call
Approaching a time that is drastic
Standing with their backs to the wall
I wanna know what you meant

το ωραιότερο τραγούδι του Ozzy
οι στοίχοι σίγουρα σχετικοί με το θέμα
:-)

""βάλε στόχους μικρούς αν θες να ευτυχίσεις , βάλε στόχους μεγάλους για να παραμείνεις νέος""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:06:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΩΝΙΔΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΩΝΙΔΑ.ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 17:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για τρελος δεν ξερω να σας πω σιγουρα δεν καναμε και παρεα με τον ανθρωπο παντως μια διαταραχη την ειχε στα σιγουρα

ποιος λογικος ανθρωπος θα εκανε τα κακακια του πανω σε χαλια γιατι τα θεωρει ιερα?

μαλλον την ειχε δει ΕΓΩ και εσεις

και φυσικα ποιος λογικος ανθρωπος θεωρει τον εαυτο του αντιχριστο?

αντιχριστοι υπαρχουν πολλοι αυτος ομως θεωρουσε τον εαυτο του τον εναν και μοναδικο

ισως να τον εφαγε και η κρεπαλη


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 23:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 00:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μπορω να κρινω αν αυτα που εγραψε εχουν καποια αξια ή οχι

αυτο το αφηνω σε οσους διαβασαν τα κειμενα του

τον εκρινα απο τη συμπεριφορα του η οποια δεν ειναι και πολυ λογικη οσο εκκεντρικος και να ειναι καποιος

πιστευω οτι τον εφαγαν τα ξενυχτια και η ασωτη ζωη.

αγαπητη κατια δεν μπορω να καταλαβω τι σε τραβηξε για να μαθεις για αυτον τον ανθρωπο γιατι μπορει να ειχε γνωσεις αλλα αυτο δεν σημαινει τιποτα αλλο απλα ειχε γνωσεις

ο καθενας μπορει να το καταφερει αυτο

μερικοι ανθρωποι μπερδευουν την γνωση με την σοφια κατι το οποιο δεν ισχυει βεβαια

γιαυτο γεμισαμε και απο μεντορες οπως λεει και το ασμα


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λεωνίδας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 18:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεωνίδας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικές φορές ορισμένες διάνοιες είναι τόσο μπροστά από την εποχή τους και από τον μέσο όρο των νοητικών δυνατοτήτων της κοινωνίας που συμμετέχουν , ώστε να αντιδρούν εκκεντρικά , προκλητικά και ...άκομψα για να επιδείξουν την ανικανότητα του ακροατηρίου τους.
Χωρίς να έχω ξεκάθαρη άποψη για τον βίο του crowley , θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή των κριτών , αντιπαραβάλλοντας την περίπτωση μας με αυτή ενός άλλου ...αντικοινωνικού (όχι στο αυτό επίπεδο βέβαια) της Ιστορίας , αυτού που έγινε γνωστός με το όνομα Παράκελσος .
Οι πολλοί συνήθως εστιάζουν την προσοχή τους στον τρόπο με τον οποίο εκφράζεται ένας αγορευόμενος και όχι στο νόημα της ομιλίας αυτου , με αποτέλεσμα η κρίση τους να γίνεται υποχείριο ρητόρων και μακιαβελιστών .


""βάλε στόχους μικρούς αν θες να ευτυχίσεις , βάλε στόχους μεγάλους για να παραμείνεις νέος""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 19:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Λεωνιδα δεν νομιζω οτι μπορουμε να συγκρινουμε τον Παρακελσο με το αλιστερ

ο δευτερος δεν ηταν εκκεντρικος αλλα κατι αλλο

πρωτα πρωτα ας δουμε τον λογο που τον εκανε να στραφει στην μαγεια

αφου πρωτα βουτηχτηκε στα οργια με ανδρες και γυναικες και εμεινε ανικανοποιητος αρχισε να ψαχνει για μεγαλυτερα επιπεδα ηδονης και κατεληξε στην μαγεια

δηλαδη ο σκοπος του δεν ηταν η γνωση και το πνευμα αλλα πως θα περασει καλα και θα κυριαρχησει

γιαυτο και εβαλε σκοπο της ζωης του να ανεβει ιεραρχικα στην στοα της χρυσης αυγης

και απο οτι καταλαβα οχι με την αξια του αφου αρκετα μελη πηραν το καπελακι τους και εφυγαν και τελικα η αγνωστη αστυνομια των εδιωξε απο την στοα και ολα μελι γαλα επιτελους (μολις δυο χρονια τον ανεχτηκαν)

αυτη η κακια συνηθεια που εχουν πολλοι να αποκαλουν μεγαλες μορφες οποιον κανει οτι βλακεια του ερθει στο κεφαλι μας εχει φερει στο χειλος της καταστροφης

χμ τα κανει σε χαλια και οργιαζει ειναι μεγαλη μορφη και οι πραξεις του θελουν να μας πουν κατι αλλα επειδη το πνευμα μας ειναι κατωτερο δεν μπορουμε να το καταλαβουμε γιαυτο ας ακολουθησουμε αυτον τον υπεροχο ανθρωπο με την μεγαλη σοφια για να μαθουμε.............ανοησιες

(θυμαστε στην ταινια forest gamb οπου ο ηρωας ετρεχε γιατι ετσι γουσταρε και ξαφνικα αρχισαν να τρεχουν μαζι του χιλιοι δυο ασχετοι γιατι τον θεωρησαν ηγετη?)

ακομα και αυτα που γραφει στα βιβλια του δεν τα καταφερνε απλα προσπαθουσε να κανει πραξη αυτα που του περναγανε απο το μυαλο

και ειχε κανει σαλατα το αρχαιο ελληνικο πνευμα με την μαγεια και οτι αλλο εβρισκε ενδιαφερον και εβγαλε δικη του κειμενα και ειχε και το θρασος να τα αποκαλει και δικα του

αλλο προκαλω με την γνωση και την εμπειρια και αλλο προκαλω με ασκοπες χυδαιοτητες μονο και μονο για να τραβηξω την προσοχη για να λαμψει ο εγωισμος μου


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα τα νομίσματα έχουν δύο όψεις.

Παράδειγμα: όταν ακούς έναν τραγουδιστή, σ' ενδιαφέρει αν μπορεί να τραγουδίσει κι όχι τί έφαγε για μεσημεριανό...

Απ' την άλλη μεριά κάθε καλλιτέχνης βγάζει ότι έχει μέσα του, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι αν δεν είναι ενάρετος, ανάλογη θα είναι και η ποιότητα του έργου του.

Αν το ζητούμενο είναι η αναζήτηση της μαγείας με κάθε τρόπο, ο άνθρωπος μάλλον ήταν κορυφή. Αν το ζητούμενο είναι ο εσωτερισμός, χωράει "πολύ νερό στο κρασί"...

Πάντως κάποτε άκουσα ότι κάποιον τον σταυρώσανε, επειδή κάποιοι θεωρούσαν ότι είναι ακραίος. Αυτό έγινε πολύ παλιά όμως...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2004 01:13:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 23:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


αγαπητη κατια δεν μπορω να καταλαβω τι σε τραβηξε για να μαθεις για αυτον τον ανθρωπο γιατι μπορει να ειχε γνωσεις αλλα αυτο δεν σημαινει τιποτα αλλο απλα ειχε γνωσεις

ο καθενας μπορει να το καταφερει αυτο



ΤΙ ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕ?ΚΑΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΑΚΡΑΙΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ 100% ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 00:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Με καταραστήκατε Άγιοι Ιερείς. Εγώ σας δίνω την ευχή μου. Ελπίζω η συνείδηση σας να ‘ναι καθαρή σαν τη δική μου και να ‘σαστε ηθικοί και θρήσκοι όπως εγώ."

Νίκος Καζαντζάκης


quote:
ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΑΚΡΑΙΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ 100% ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.


Εάν σ' ενδιαφέρει, μελέτα, βρες πηγές σχετικά και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα ελεύθερα. Μή δεσμεύεσαι από τα συμπεράσματα τρίτων.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2004 01:15:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 07:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok

συνεχιζεις να μην με καταλαβαινεις

κριμα

ευτηχως που δεν ειδα σχολιο για τα βιβλια του

παιρνω μια σελιδα ελληνικο πνευμα

μια παραγραφο ανατολικη φιλοσοφια

βαζω και μια σταγονα μαγεια απο ενα βιλιο που ειδα καπου

και ιδου τα σοφα κειμενα μου

και τι σχεση εχει το πνευμα του καζαντζακη

με το οινοπνευμα του αλιστερ?

ουτε ο ιδιος ο αλιστερ δεν τα καταφερνε τι να μας διδαξει?

την αποτυχια?

μετα απο απειρες ακαρπες προσπαθειες καταφερε να βαλει στην ζωη του το 666 εεεεεε και ασχετος να εισαι με λιγο πεισμα ολο και κατι θα καταφερεις

και δεν πιστευω να μην συμφωνεις γιατι το ελεγε και ο ιδιος

εκτος και αν μου πεις οτι δεν ηξερε τι ελεγε

και εκει ακριβως θελω να καταληξω

και συνεχιζοντας να απαντας σε post που ΔΕΝ εχεις διαβασει μας λες

quote:
Αν το ζητούμενο είναι η αναζήτηση της μαγείας με κάθε τρόπο, ο άνθρωπος μάλλον ήταν κορυφή

μα δεν εψαχνε την μαγεια με καθε τροπο αλλα την ηδονη

οποτε παριστανε αυτο το πραγμα που εχει απο πανω του την θαλασσα

δηλαδη τον πατο

κατια αν σε ενδιαφερει ο τυπος μπορεις να βρεις κειμενα του στο δυαδικτιο αλλα δεν εχει να σου πει και κατι αξιολογο

ενας απλος μλκς ηταν κατα την ταπεινη μου αποψη που απεκτησε φημη απο της χοντραδες και της ραδιουργιες του

και αυτοι που τον εζησαν τον πηραν χαμπαρι και τον εβαλαν στο περιθωριο

λετε να το εκαναν απο ζηλεια?

η μαγεια θελει πειθαρχεια και ο κυριος αυτος δεν την ηξερε αυτη την λεξη

επισης χρειαζεται μια ιδεα σοβαροτητας και αυτος ποτε την ειχε?

οταν τον εδινε?
οταν τον επαιρνε?
οταν μεθαγε?
οταν μαστουρωνε?

οποτε τι σκτ μαγος ηταν?

μια την εβλεπε αντιχριστος μια την εβλεπε οτι του εκανε εντυπωση και εγω την ειδα αμαρετι και τι με αυτο?

επειδη κανω παρεα με μαγους ειμαι και εγω μαγος?


κατια

αλλα αν θελεις να διαβασεις κατι αξιολογο καλυτερα να διαβασεις μερικα πραγματα για τον Παρακελσο τον οποιο τον ανεφερε ο φιλος Λεωνιδας


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 11:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΛΥ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΕΛΣΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΡΑΟΥΛΕΥ.ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΑΝ ΑΤΟΜΟ ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΑΓΟΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΩΝ.ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 12:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
συνεχιζεις να μην με καταλαβαινεις

Δεν ισχυρίστηκα ποτέ κάτι τέτοιο και δεν αναφέρθηκα στα γραφόμενά σου.

Ο καθένας έχει δικαίωμα στην γνώμη του, αν δεν κάνω λάθος.


quote:
και τι σχεση εχει το πνευμα του καζαντζακη

με το οινοπνευμα του αλιστερ?



Καμία άμεση. Έχουν σχέση έμμεση, γιατί όπως διευκρίνησα (κι απ' ότι βλέπω ούτε εσύ με διαβάζεις και με καταλαβαίνεις), θεωρώ ότι πρέπει να μελετάς, αν θέλεις να μάθεις κάτι κι όχι να ρωτάς από δω κι από κει.

Δεν υποβιβάζω την γνώμη κανενός και δεν κρίνω κανέναν, απλά άλλο είναι να λέω την γνώμη μου γενικά και αόριστα κι ότι θέλει ο καθένας κάνει κι άλλο να θεωρώ ότι η όποια γνώμη μου είναι η υπέρτατη αλήθεια. Ο μεγαλύτερος σοφός είχε πει "Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα". Λες να μην ήξερε ή απλά έκρινε ότι δεν έπρεπε να πει ότι ήξερε και ταυτόχρονα συνηδειτοποιούσε πώς κάθε στιγμή πλουτίζεις τη σοφία σου όλο και περισσότερο.

Και διευκρινίζω: αν μετράς μία επιφάνεια endorama, με το μέτρο, το αποτέλεσμα δεν μπορεί να είναι σε κιλά, σε εκατοστά, χιλιοστά και μέτρα θα 'ναι. Εφόσον κρίνεις τον Άλιστερ με γνώμονα την αρετή του, μάλλον το συμπέρασμα είναι εύλογο. Ήταν μόνον αυτό κι έμεινε στην ιστορία για την απύθμενη βλακεία του; Μπορεί!

Ας μελετήσει η αγαπητή katia κι ας βγάλει τα συμπεράσματά της. Αν την ενδιαφέρει η χαρακτηρολογία όπως λέει, ας διαβάσει κανένα βιβλίο ψυχολογίας, αντί ν' ασχολείται με τον "φαιδρό" Άλιστερ. Εξάλλου ούτε τ' ονομά του δεν ήξερε καλά - καλά. Άντε, ώρα να κλείσουμε το τόπικ. Ότι γράψαμε, γράψαμε...

quote:
και συνεχιζοντας να απαντας σε post που ΔΕΝ εχεις διαβασει μας λες

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Τί να πω;


quote:
επειδη κανω παρεα με μαγους ειμαι και εγω μαγος?

Όχι, αλλά θα κατανοούσες τουλάχιστον τις ιδιαιτερότητες των ανθρώπων.


Πάντως σου εύχομαι να μη συναντήσεις ποτέ μάγο με έλλειψη σοβαρότητας... Γιατί κυκλοφορεί και τέτοια έκδοση, αλλά είναι λίγο δυσεύρετη


quote:
αλλα αν θελεις να διαβασεις κατι αξιολογο καλυτερα να διαβασεις μερικα πραγματα για τον Παρακελσο τον οποιο τον ανεφερε ο φιλος Λεωνιδας

katia: να διαβάσεις, κορίτσι μου! Ξεκίνα απ' όπου θες. Αλλά διάβαζε και διάβαζε πολύ και τα ξαναλέμε... Άντε καλημέρα!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2004 01:16:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 17:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιασα
quote:
συνεχιζεις να μην με καταλαβαινεις

και απαντησες

quote:
Δεν ισχυρίστηκα ποτέ κάτι τέτοιο

αυτο ακριβως εννοω.

quote:
Και διευκρινίζω: αν μετράς μία επιφάνεια endorama, με το μέτρο, το αποτέλεσμα δεν μπορεί να είναι σε κιλά, σε εκατοστά, χιλιοστά και μέτρα θα 'ναι. Εφόσον κρίνεις τον Άλιστερ με γνώμονα την αρετή του, μάλλον το συμπέρασμα είναι εύλογο.
τον εκρινα απο την συμπεριφορα του και απο τα γραπτα του δηλαδη απο τι αλλο να τον κρινω απο το ντυσιμο του?

οσο για τα καλα μου λογια αυτο μου εχεις δωσει να καταλαβω

quote:
Πάντως σου εύχομαι να μη συναντήσεις ποτέ μάγο με έλλειψη σοβαρότητας... Γιατί κυκλοφορεί και τέτοια έκδοση, αλλά είναι λίγο δυσεύρετη
μαλλον ειναι πιο ευκολο να βρεις τετοια ατομα γιατι πλεον το παπατζιλικι φοριεται πολυ στις μερες μας

quote:
διαβάσεις, κορίτσι μου! Ξεκίνα απ' όπου θες. Αλλά διάβαζε και διάβαζε πολύ και τα ξαναλέμε... Άντε καλημέρα!

εδω ομως συμφωνω απολυτα και με σιγουρια μαζι σου


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 18:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ Aleister Crowley,ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙΑΣ ΤΟΝ ΕΜΑΘΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟ LINK ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ,Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΡΘΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΙΣΗΣΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΕΠΑΙΞΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΣΩΚΛΕΙΣΤΟΣ.ΜΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΕΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΡΟΠΟ.
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΨΥΧΙΚΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΣΟΦΟ ΑΝΘΡΩΠΟ Η ΕΝΑ ΜΑΓΟ.
ΘΑ ΨΑΞΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΔΙΑΤΑΡΑΓΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
ΦΙΛΙΚΑ


Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 18:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, ας μην πλακωθούμε ΚΑΙ για τον Άλιστερ... Ήδη πλακώνομαι σε ένα άλλο τοπικ! Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε?
Τώρα το αν τα κατάφερνε στημ μαγεία ή αν ήταν σωστός, είναι άλλο θέμα. Πάντως κάποια απ'τα βιβλία του είναι πολύ καλα.

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 22:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε οχι και βιβλια του

αν παρω μερικα κεφαλαια απο την Οδυσσεια και μερικα απο την Ιλιαδα θα θεωρηθω αντικαταστατης του Ομηρου?

κανονικα επρεπε να σαπισει στην φυλακη για λογους πνευματικης ιδιοκτησιας


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in it

Edited by - endorama on 13/12/2003 22:50:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 16:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εδω ομως συμφωνω απολυτα και με σιγουρια μαζι σου

Λες κατά βάθος και συνεχώς έως τώρα να συμφωνούμε απόλυτα κι απλά λέμε "άλλα λόγια";;;


Αγαπητέ endorama,

έχω την εντύπωση ότι όλοι όσοι διαφωνούν στο παρόν τόπικ, δεν εννοούν ότι επικροτούν τις όποιες διαταραχές του Άλιστερ. Εξάλλου "όποιος ψάχνεται με τα πίτουρα, τον τρων' οι κότες" κι ο Άλιστερ μάλλον κάπως έτσι την "ψώνισε".

Το θέμα είναι ότι χρειάζεται στη ζωή μας να μελετούμε καλά και βαθιά κάτι, πριν καταλήξουμε σε συμπεράσματα κι όχι να "πετάμε" μία ατάκα κι όποιον "πάρει ο Χάρος". Επιδερμικές μελέτες + πασαλείμματα = άγνοια.

Αν εσύ έχεις μελετήσει τον εν λόγω κι έχεις καταλήξει στα συμπεράσματά σου, είναι απόλυτα σεβαστό.
Εγώ προσωπικά έχω αποκομίσει κάποια πράγματα απ' τη μελέτη, τα οποία μου φάνηκαν χρήσιμα. Μπορεί να έτυχε.

Απλά, καμία φορά κι ο χρυσός στη λάσπη κρύβεται. Εμείς καθορίζουμε την στάση μας στη ζωή και η ύπαρξη των λεγόμενων αρνητικών παραδειγμάτων έχει κι αυτή τον στόχο της.

Η αγαπητή katia δεν έχω καταλάβει τί είδους έρευνα χαρακτήρων θέλει να κάνει και προτίμησε ν' ανοίξει ένα τόπικ και να συγκεντρώσει απόψεις, αντί να μελετήσει και να βγάλει συμπεράσματα. Νομίζω ότι πρέπει να 'ναι λογική κοπέλλα, ή όχι;

Προσωπικά γνωρίζω πολλούς διαταραγμένους (ο κουμπάρος μου ψυχίατρος είναι), ν' ανοίξουμε ένα τόπικ;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2004 01:18:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 19:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
εδω ομως συμφωνω απολυτα και με σιγουρια μαζι σου

Λες κατά βάθος και συνεχώς έως τώρα να συμφωνούμε απόλυτα κι απλά λέμε "άλλα λόγια";;;


Αγαπητέ endorama,

έχω την εντύπωση ότι όλοι όσοι διαφωνούν στο παρόν τόπικ, δεν εννοούν ότι επικροτούν τις όποιες διαταραχές του Άλιστερ. Εξάλλου "όποιος ψάχνεται με τα πίτουρα, τον τρων' οι κότες" κι ο Άλιστερ μάλλον κάπως έτσι την "ψώνισε".

Το θέμα είναι ότι χρειάζεται στη ζωή μας να μελετούμε καλά και βαθιά κάτι, πριν καταλήξουμε σε συμπεράσματα κι όχι να "πετάμε" μία ατάκα κι όποιον "πάρει ο Χάρος". Επιδερμικές μελέτες + πασαλείμματα = άγνοια.

Αν εσύ έχεις μελετήσει τον εν λόγω κι έχεις καταλήξει στα συμπεράσματά σου, είναι απόλυτα σεβαστό.
Εγώ προσωπικά έχω αποκομίσει κάποια πράγματα απ' τη μελέτη, τα οποία μου φάνηκαν χρήσιμα. Μπορεί να έτυχε.

Απλά, καμία φορά κι ο χρυσός στη λάσπη κρύβεται. Εμείς καθορίζουμε την στάση μας στη ζωή και η ύπαρξη των λεγόμενων αρνητικών παραδειγμάτων έχει κι αυτή τον στόχο της.

Η αγαπητή katia δεν έχω καταλάβει τί είδους έρευνα χαρακτήρων θέλει να κάνει και προτίμησε ν' ανοίξει ένα τόπικ και να συγκεντρώσει απόψεις, αντί να μελετήσει και να βγάλει συμπεράσματα. Νομίζω ότι πρέπει να 'ναι λογική κοπέλλα, ή όχι;

Προσωπικά γνωρίζω πολλούς διαταραγμένους (ο κουμπάρος μου ψυχίατρος είναι), ν' ανοίξουμε ένα τόπικ;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΑΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΕΧΩ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΚΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΜΕΛΛΩΝ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΔΙΞΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ.ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ.
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ SITE.ΣΤΟ ESOTERICA ΗΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ Ν'ΑΝΟΙΞΩ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΛΙΒΑΔΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 19:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΕΛΕΤΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ.ALEISTER CROWLEY ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 20:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε μας απαντάς όμως, katia μας!!!

Αφού είσαι τόσο μελετηρή, γιατί ρωτάς, κορίτσι μου;;;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2004 01:20:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 21:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΕΨΑΞΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ.

και

quote:
ΤΙ ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕ?ΚΑΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΑΚΡΑΙΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ 100% ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

και

quote:
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΡΑΟΥΛΕΥ.ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΑΝ ΑΤΟΜΟ ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΑΓΟΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΩΝ.ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.

και


quote:
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΑΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ


Μήπως είναι λίγο ασύνδετα όλα αυτά; Λέω, μήπως. Κάτι σα διχασμένη προσωπικότητα μου έκανε το "Μπράβο, Άτμα"! που έγραψες στο τόπικ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2885 Και μην αρπάζεσαι! Κουλ! Δε σε είπαμε και καμπούρα!

Εκτός αν σ' ενοχλεί η ελεύθερη σκέψη...


quote:
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

Ευτυχώς που μελετάς και ψυχολογία! Ε, τί να πω; Έδειξα κάτι τέτοιο;
Ήμαρτον!!!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2004 01:22:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 18:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZADOK ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΟΥ ΔΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΝΟΧΛΕΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ.ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΧΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΔΙΧΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΟΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΚΑΤΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 22:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ειναι τιποτα

ειναι ο χρυσος του αλιστερ


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 01:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε katia μας, προς Θεού! Δεν έγραψα ουδέποτε ότι δεν είσαι λογική!!!

quote:
Νομίζω ότι πρέπει να 'ναι λογική κοπέλλα, ή όχι;

Το ερωτηματικό το πρόσεξες;;;


endorama,


quote:
ειναι ο χρυσος του αλιστερ


με κολακεύεις!!!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2004 01:23:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1523438
Maintained by Digital Alchemy