ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η συνομωσία με τις μεταλλαγμένες τροφές...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 22:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε μου ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύ χρησιμες πληροφορίες που έδωσες... Πραγματικά ήταν πολύ ενδιαφέρουσες... Να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...


Ωραίος!!!!

Για να δούμε λίγο προσεκτικότερα:

Στο σύνδεσμο http://www.e-e-e.gr/ στην "Αναφορά Νέων" διαβάζουμε

"Το τίμημα της ελευθερίας είναι η αιώνια επαγρύπνησις".

Ξέρει κάποιος ποιός το είπε ή το έγραψε αυτό;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 22:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δείτε Κούλογλου ΤΩΡΑ στην ΝΕΤ και τα αυγά που έφαγε η αυτού μεγαλειότητα βλάκας GEORGE BUSH Jr. , από διαδηλωτές κατά την διάρκεια της 2ης ορκωμοσίας του ως πρόεδρος...

Τώρα δείχνει τον πανίβλακα...... απολαύστε τον πανίβλακα BUSH...

Φυσικά είδατε τίποτα από όλα αυτά στα κοινά καθημερινά ΜΜΕ και ειδήσεις;;;
Όχι βέβαια...

έπρεπε να περιμένουμε τον Κούλογλου...


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 22:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέχασες να μας πεις τις πηγές σου skeptic. Και δεν εννοώ τα site και τις 4ης και 5ης γενιάς αντιγραφές που στήριξαν την όπως πάντα αμερόληπτη έρευνά σου, αλλά τις πρωτότυπες πηγές:

Πηγή 1:

Οι Ιππότες της Αόρατης Αυτοκρατορίας της Ku Klux Klan, μέσω των εκδόσεων Empire

Πηγή 2:

Ο ιδρυτής του National States Rights Party, Edward Fields, πρώην Μέγας Δράκων της Νέας Τάξης Ιπποτών της Ku Klux Klan.

Αυτοί οι δύο έχουν εκδόσει πάμπολλα φυλλάδια με τις ανοησίες που υιοθέτησες άκριτα.

Τελικά το θράσσος ορισμένων ανθρώπων δεν έχει όρια: κάποιος που έχει χρηματίσει Μέγας Δράκων της Νέας Τάξης Ιπποτών τολμά να μιλάει για παγκόσμιες αποκρυφιστικές συνωμοσίες! [Η βλακεία και η μισαλλοδοξία φυσικά ξέρουμε ότι δεν έχει όρια, γι' αυτό και υπάρχουν πολλοί που τον πιστεύουν.]

Όσο για την πιστοποίηση Kosher:

-Ναι, υπάρχει.
-Στοιχίζει τόσο λίγο που καμία εταιρία δεν υπολογίζει το κόστος ανά τεμάχιο (χαρακτηριστικά για ένα αναψυκτικό το κόστος είναι περίπου $0.00000065 ανά κουτάκι).
-Οι εταιρείες σπεύδουν να την υιοθετήσουν, γιατί τους εξασφαλίζει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στα 6.000.000 αμερικανοεβραίων καθώς και σε σημαντική μερίδα του πληθυσμού που εσφαλμένα τη θεωρεί ένδειξη καλύτερης ποιότητας.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 22:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kατά τ άλλα εγώ είμαι αυτός που αποπροσανατολίζει τον κόσμο...

Kι εγώ νόμιζα ότι το θέμα του topic είναι για τα μεταλλαγμένα τρόφιμα.

Aλλα λόγια ν αγαπιόμαστε.


Y.Γ. Eίναι πολλά τα computers και όποιος κατάλαβε κατάλαβε


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 12:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είσαι μασόνος, δικό σου πρόβλημα ... αλλά η μασονία ως σύστημα που χρησιμοποιείται εναντίον των ελευθεριών μας είναι δικό μας πρόβλημα...

Δεν σου αρέσει ο ιστός “E”;
κανένα πρόβλημα, δες εδώ από άλλη πηγή:

Ο φόρος τροφίμων Kosher

Η υπηρεσία φαρμάκων και τροφίμων των ΗΠΑ δεν είναι αρκετά καλή για τους Εβραίους!

Ο φόρος τροφίμων Kosher είναι μια απάτη εναντίον του Αμερικανού καταναλωτή. Ρίξτε μια ματιά στα προϊόντα σας(αναφέρεται στους Αμερικάνους) και θα βρείτε είτε ένα σύμβολο (U) ή (K) στις ετικέτες σε σχεδόν κάθε ένα από αυτά. Αυτά τα σύμβολα αντιπροσωπεύουν μια εβραϊκή «ευλογία» (και καλά) , η οποία σημαίνει ότι χωρίς την θέλησή σας πληρώσατε ένα φόρο στην θρησκευτική ομάδα των εβραίων (τα χρήματα πάνε στους σιωνιστές και στα γεράκια της Νέας Τάξης θα διόρθωνα). Αυτά τα σύμβολα μπορεί να βρίσκονται οπουδήποτε στην συσκευασία γι’ αυτό ψάξτε προσεχτικά.

Edited by - skeptic on 17/01/2005 22:11:04



Πήγα σήμερα το πρωι να πάρω ντομάτες από το μανάβη, αλλά δεν πήρα γιατί είχε ένα τρίγωνο πάνω στο ταμείο και υποψιάστηκα ότι ήταν μασόνος.

Επίσης μετά από πολύωρη σκέψη κατάλαβα ότι στο πρόσφατο ταξίδι μου στο Λονδίνο υπήρξε μια απίστευτη συνωμοσία που δεν πήρα χαμπάρι μέλη της οποίας είναι οι "ύποπτοι Κύπριοι εισαγωγείς χαλουμιού".

ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ.
Πιστεύω ότι θα ήταν λάθος να εντάξουμε το θέμα με τα μεταλλαγμένα τρόφιμα σε μια ιστορία συνωμοσιολογίας.

Η τακτική του Δυτικού Ανθρώπου είναι να πριονίζει το κλαδί που κάθεται στο ονομα του κέρδους.

Να μην υπολογίζει τη φύση και την διαταραχή της βιολογικής αλυσίδας.

Να γράφει την μολυνση και το περιβάλλον στα...

Τα μεταλλαγμένα είναι ταχύτερα στην ανάπτυξη, αρα φέρνουν πιο πολλά φράγκα.

Τώρα αν κατάλαβα καλά το να κατηγορήσουμε τους Εβραίους και τους Μασώνους και γι'αυτό -μια και είναι πίσω απ'όλα χα, χα..- είναι σα να πιστεύουμε ότι για τον αφανισμό της αρκτικής φώκιας φταίει ο φιλιπινέζος γείτονας Manzoor πού τρώει ψάρια.

ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΕΡΔΟΥΣ, ΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΤΩΝ ΑΞΙΩΝ, Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΕΔΟ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 14:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε τους δράκους της ΚΚΚ junk.
Δεν σε συμφέρει...

Η οργάνωση αυτή χτίστηκε από μασόνους των ΗΠΑ, και βρίθει μασονικού τύπου στοιχεία και χαρακτηριστικά.

quote:

-Στοιχίζει τόσο λίγο που καμία εταιρία δεν υπολογίζει το κόστος ανά τεμάχιο (χαρακτηριστικά για ένα αναψυκτικό το κόστος είναι περίπου $0.00000065 ανά κουτάκι).
-Οι εταιρείες σπεύδουν να την υιοθετήσουν, γιατί τους εξασφαλίζει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στα 6.000.000 αμερικανοεβραίων καθώς και σε σημαντική μερίδα του πληθυσμού που εσφαλμένα τη θεωρεί ένδειξη καλύτερης ποιότητας.


Λάθος κάνεις. Που τις αντλείς αυτές τις παρα-πληροφορίες Junk, από το ADL (www.adl.org);
Πήγαινε ρώτα μια εταιρία για την πιστοποίηση KOSHER και πόσο κοστίζει και μετά μίλα...

Πρώτον: Την υιοθετούν γιατί αλλιώς θα χαρακτηριστούν αντισημίτες από τους φασίστες του ADL.

Δεύτερον: Υποτίθεται ότι απευθύνετε στους ορθόδοξους εβραίους που είναι ένα μικρό νούμερο σε σχέση με αυτό που αναφέρεις... Στη πραγματικότητα όμως τα φράγκα συσσωρεύονται και πηγαίνουν αλλού... στους σκοπούς του σιωνισμού και όχι μόνο.

Tρίτον: To αληθινό κόστος παραμένει μυστικό. Καμία εταιρία δεν το ανακοινώνει επισήμως και με στοιχεία πόσο πληρώνεις στις υπηρεσίες KOSHER για την πιστοποίηση. Δες τις παραπάνω δημοσιεύσεις σε γνωστά έντυπα όμως καθώς και τις δηλώσεις των ίδιων των Ραβίνων που παραδέχονται την κερδοσκοπία και το ποσοστό για να πειστείς...

Το ντοκιμαντέρ του Κούλογλου μπορεί να μην είχε άμεση σχέση με τα τρόφιμα, άλλα είχε άμεση σχέση με το σύστημα, και πως αυτό λειτουργεί.
Θα έλεγα ότι ήταν διαφωτιστικότατο και όσοι δεν το είδατε χάσατε!

flip-flop , flip-flop Kerry, flip-flop
Shut-UP !!! SHUT UP FOX!!!!

FOX Sponsored by Murdok (δηλαδή ο κ.Μαρδοχάι)

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantism

Edited by - skeptic on 18/01/2005 14:20:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 14:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
flip-flop , flip-flop Kerry, flip-flop
Shut-UP !!! SHUT UP FOX!!!!


ΠΕΣ ΤΑ ΔΑΣΚΑΛΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΙΔΑΞΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 15:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άσε τους δράκους της ΚΚΚ junk.
Δεν σε συμφέρει...

Δεν ανέφερα εγώ τα δηλητηριασμένα ψέμματά τους σε αυτό το φόρουμ. Θρασσύτατε. Έχει και η βλακεία τα όριά της και τα έχεις ξεπεράσει περίπου από την πρώτη στιγμή.


quote:

Λάθος κάνεις. Που τις αντλείς αυτές τις παρα-πληροφορίες Junk, από το ADL (www.adl.org);
Πήγαινε ρώτα μια εταιρία για την πιστοποίηση KOSHER και πόσο κοστίζει και μετά μίλα...

Υποθέτω ότι εσύ το έκανες, έτσι; Υποθέτω ότι μπήκες στα άδυτα της Kellog's και βρήκες πόσο ακριβώς πληρώνουν, έτσι δεν είναι; Δε ντρέπεσαι λιγάκι ρε φίλε;

quote:

Πρώτον: Την υιοθετούν γιατί αλλιώς θα χαρακτηριστούν αντισημίτες από τους φασίστες του ADL.

Σιγά μη χαρακτηριστούν και αδερφές. Είναι προφανές ότι οι έννοιες της ελεύθερης αγοράς και της θρησκευτικής ελευθερίας σου διαφεύγουν εξ ολοκλήρου. Και πρόσεξε πάρα πολύ πως μιλάς για αντιρατσιστικές οργανώσεις.

quote:

Δεύτερον: Υποτίθεται ότι απευθύνετε στους ορθόδοξους εβραίους που είναι ένα μικρό νούμερο σε σχέση με αυτό που αναφέρεις... Στη πραγματικότητα όμως τα φράγκα συσσωρεύονται και πηγαίνουν αλλού... στους σκοπούς του σιωνισμού και όχι μόνο.

Γιατί; Επειδή το λες εσύ;

http://www.detnews.com/2001/food/0104/09/c09-208222.htm

Εδώ λέει ότι η Orthodox Union εισπράττει $20.000.000 ετησίως.

Μη χαίρεσαι: Για 250.000 προϊόντα σε σε 68 χώρες, τα οποία επιθεωρεί δύο φορές το χρόνο. Το όλον 500.000 επιθεωρήσεις προϊόντων. 40 δολλάρια ανά επιθεώρηση, 80 δολλάρια το χρόνο ανά προϊόν.

Ώστε η κόκα-κόλα πληρώνει 80 δολλάρια το χρόνο για να εξασφαλίσει πιστοποίηση Kosher για τα 10 δισεκατομμύρια λίτρα αναψυκτικού που παράγει κάθε χρόνο.

Για να δούμε, 10 δισεκατομμύρια λίτρα είναι περίπου 30 δισεκατομμύρια κουτάκια. Ώστε όταν αγοράζω ένα κουτάκι κόκα-κόλα πληρώνω το ιλιγγιώδες ποσόν των $2,6x10^(-9) δολλαρίων (σα να λέμε 2.6 δισεκατομμυριοστά του δολλαρίου, σα να λέμε 1 δεκάκις εκατομμυριοστό % του προϊόντος) για την πιστοποίηση Kosher. Ρε τους κερατάδες τους Εβραίους, πως απομυζούν τον ιδρώτα του κοσμάκη! Πως θα πάρω εγώ αυτοκίνητο αν οι κωλοεβραίοι μου τρώνε 0.1 σεντ[!] σε όλη μου τη ζωή για το Kosher τους;

Επίσης μη χαίρεσαι: Είναι non-profit οργανισμός που σημαίνει ότι και το παραμικρό δολλάριο που παίρνει ελέγχεται διεξοδικά από το IRS. Λίγο δύσκολο να τα χώνει σε σκοπούς του διεθνούς σιωνισμού. (ξέρεις τι παναπεί IRS skeptic; Μπροστά του οι Σιωνιστές είναι φτερά στον άνεμο. Φυσικά είμαι σίγουρος πως έχεις την εντύπωση ότι το IRS ελέγχεται και αυτό από τους Σιωνιστές, α για αυτό ούτε συζήτηση...).

quote:

Tρίτον: To αληθινό κόστος παραμένει μυστικό.

Οπότε ΠΩΣ ξέρεις πόσα λεφτά βγάζουν οι Κακοί Εβραίοι από αυτήν την ιστορία; ΕΕΕ;

quote:

Καμία εταιρία δεν το ανακοινώνει επισήμως και με στοιχεία πόσο πληρώνεις στις υπηρεσίες KOSHER για την πιστοποίηση.

Πράγματι, δεν είναι και πάρα πολλές οι πολυεθνικές που δημοσιεύουν ότι ξοδέψανε 80 δολλάρια το χρόνο για μια πιστοποίηση. Βλέπεις αντιπροσωπεύει το 0.00001% ακόμα και των φόρων που πληρώνει μια εταιρεία. Περισσότερα κοστίζει να το καταγράψεις παρά να το δώσεις! Και σκέψου ότι φοροαπαλάσσεται!

quote:

Δες τις παραπάνω δημοσιεύσεις σε γνωστά έντυπα όμως καθώς και τις δηλώσεις των ίδιων των Ραβίνων που παραδέχονται την κερδοσκοπία και το ποσοστό για να πειστείς...

Όχι ρε φίλε, δεν πείθομαι γιατί δεν είμαι ούτε πυροβολημένος ούτε φανατικός και πες με καχύποπτο αλλά δεν πολυεμπιστεύομαι τη ναζιστική προπαγάνδα, ειδικά αν είναι τόσο πολύ ηλίθια.

quote:

Το ντοκιμαντέρ του Κούλογλου μπορεί να μην είχε άμεση σχέση με τα τρόφιμα, άλλα είχε άμεση σχέση με το σύστημα, και πως αυτό λειτουργεί.
Θα έλεγα ότι ήταν διαφωτιστικότατο και όσοι δεν το είδατε χάσατε!

Αναρωτιέμαι τι ακριβώς κατάλαβες από το ντοκυμαντέρ του Κούλογλου. Δε βαριέσαι, μάλλον θα το μάθουμε σύντομα...

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 15:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΗΓΕΤΗ Skeptic!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 17:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EEEEE!! NA KI EΓΩ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 04:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ME ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΕΝΤΟΛΗ ΔΙΑΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ «Ε» ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΕΘΝΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ:

ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΪΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ: ΣΑΛΜΟΝΕΛΑ, ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΑ, ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΞΙΝΕΣ, ΕΑΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΡΕΑΣ, ΤΟ ΖΩΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΦΑΓΙΑΣΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΣΦΑΓΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΣ.


ΤΥΧΟΝ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΟΣ ΘΑ ΔΙΩΚΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΥΤΑ KAI ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΕΩΣ, ΩΣ ΑΚΡΩΣ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ:
http://www.e-e-e.gr


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΗΔΑΜΙΝΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΟΡΡΗΤΟ.


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 08:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επαναφέρω αυτό το θέμα ύστερα απο πάρα πολύ καιρό και σας ζητώ όποιος ξέρει να μας πει κάτι για τις τροφές κοσέρ...
Φιλικά...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ChristosGR
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 22:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ChristosGR  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ChristosGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας, είναι το πρώτο μου μύνημα εδώ, και διάβασα με ενδιαφέρον τις απόψεις σας. Δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα δυστυχώς, αλλά δε πιστεύω πως κρύβονται συνομωσίες πίσω απο αυτό. Σίγουρα υπάρχουν άλλες συνομωσίες αλλά αυτή είναι τραβηγμένη.

Συγνώμη που κάποιοι μπορεί να θιχτούν, αλλά το επιχείρημα "μου το πε μια φίλη μου, που της το πε ένας φίλος της, και δε μπορεί να σας μιλήσει τώρα" μου θυμίζει παιδάκια δημοτικού σχολείου... Δε μπορεί κάποιος να μας λέει κάτι τόσο σοβαρό για τη παγκόσμια δημόσια υγεία και να μας σερβίρει αυτό το επιχείρημα, είναι γελοίο. Είτε έχεις στοιχεία είτε δεν έχεις, αλλιώς είναι απλά ο λόγος σου και πόσο αξιόπιστος είσαι, και ο λόγος κάποιου που μιλάει πίσω απο ψευδώνυμο δεν είναι αξιόπιστος...

Επίσης θεωρώ αδύνατο να γίνεται κάτι τέτοιο σε παγκόσμια μαζική κλίμακα, και να μην έχει μαθευτεί ακόμα. Σε άλλες υπαρκτές συνομωσίες, οι εγκέφαλοι λειτουργούν σε μια "need to know basis" και μόνο τα μεγάλα κεφάλια γνωρίζουν το μεγαλύτερο μέρος της αλήθειας. Όμως για να γίνει κάτι τέτοιο, μιλάμε για εκατομμύρια κόσμο που θα έπρεπε να γνωρίζει. Κάτι τέτοιο δε μένει μυστικό έτσι απλά...

Επίσης θα ήθελα κάποιος να αναφέρει, απο πότε ισχύει ο φόρος αυτός, και σε τι επίπεδο ήταν η τεχνολογία τροφίμων την εποχή που θεσπίστηκε.Αν για παράδειγμα ήταν το 1920, να με συγχωρείτε αλλά δεν πιστεύω πως έχει καμία σχέση με μεταλλαγμένα.

Τέλος θα ήθελα να ζητήσω απο όλους να αποσύρετε αυτές τις αηδιαστικές πραγματικά εικόνες. Και οι δυο πλευρές, "ραββίνοι" και "έψιλον". Μα είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Ακόμα και στη περίπτωση που πρόκειται για χιούμορ, παραείναι χοντροκομμένο. Αυτή τουλάχιστον είναι η άποψή μου, χωρίς να επιδιώκω να θίξω κανέναν.

Edited by - ChristosGR on 25/06/2007 23:53:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 23:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά... καλά... μην αγχώνεσαι φίλε μου. Εσύ μήπως γνωρίζεις κάτι για τις τροφές κοσέρ; Τότε τα ξαναλέμε...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ChristosGR
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2007, 00:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ChristosGR  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ChristosGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά... καλά... μην αγχώνεσαι φίλε μου. Εσύ μήπως γνωρίζεις κάτι για τις τροφές κοσέρ; Τότε τα ξαναλέμε...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"


Όπως είπα δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω, απο όσα διάβασα απο τους προηγούμενους. Επίσης επισκέφτηκα τα link.

Ο λόγος που απαντάω σε αυτό, είναι γιατί ενώ με ρωτάς αν γνωρίζω, δεν απάντησες στα επιχειρήματά μου. Το θέμα είναι πως εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα ζήτημα απο το πουθενά, χωρίς αποδείξεις. Σου ζητήθηκαν επανηλειμμένως και δεν τις έδωσες. Ούτε ένα στοιχείο. Εδώ έχουμε να κάνουμε με μία περίπτωση που τα επιχειρήματα είναι σχεδόν μονόπλευρα. Η πλευρά πως δεν υπάρχει συνομωσία, "παίζει" μόνη της. Το μόνο "στοιχείο" που είδα περί συνομωσίας μέχρι τώρα, είναι κάτι μισόλογα ενός άγνωστου ατόμου που εξαφανίστηκε. Και σε αυτά πρέπει να προσθέσουμε και τα όσα λένε αντισημίτες, που απο όσο ξέρω στηρίζονται στον αέρα.

Δηλαδή γιατί θα πρέπει να διαιωνίσουμε ένα θέμα, όταν δεν υπάρχει. Θεωρώ πως συνομωσία με αυτά τα προϊόντα δεν φαίνεται με τα στοιχεία που έχουμε. Θα ήθελα όμως εσύ που ανακίνησες το θέμα, να μας δώσεις κάτι καινούριο, αν έχεις. Και να απαντήσεις στα επιχειρήματα μου. Αν δεν έχεις κάτι να προσθέσεις, τότε γιατί εξακολουθείς να πιστεύεις σε αυτή τη συνομωσία;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2007, 18:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν... θα πω κάτι που έχω παρατηρήσει σε όλα σχεδόν τα φόρουμ και δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τυχαίο. Σε όποιο φόρουμ και να έχω μπει αν τύχει κάποιος και γράψει κάτι που φαίνεται ότι θίγει τους Εβραίους, πάντα υπάρχει κάποιο μέλος που παίρνει το μέρος τους και σχεδόν όλοι χρησιμοποιούν την ίδια επιχειρηματολογία. Μου θύμίζει όταν ήμουν νέος τους κνίτες που πήγαιναν στις ΚΟΒ και τους έδιναν γραμμή για το πως και τι θα απαντούν στους συμμαθητές τους στους φίλους τους ή στον οποιονδήποτε τους έκανε δύσκολες ερωτήσεις ή παρατηρήσεις. Όποτε λοιπόν άκουγες έναν κνίτη και όποιον άλλον κνίτη που μιλούσε (πχ για την εισβολή στο Αφγανιστάν τότε...) ήταν σαν να είχες βάλει ένα μαγνητόφωνο και έπαιζε την ίδια μαγνητοταινία...
Νοιώθω ότι το ίδιο γίνεται και με εσάς φίλε μου. Σε όποιο φόρουμ σας πετυχαίνω τα ίδια κάνετε και η απορία μου είναι η εξής πολύ απλή.
Πληρώνεστε για αυτό ή το κάνετε απο ιδεολογία;
Το ότι δεν μπόρεσα τελικά να λάβω τα στοιχεία που ήθελα αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και ψέμματα. Το γεγονός ότι ξανάνοιξα το θέμα δεν έγινε τυχαία. Περιμένω κάτι. Μπορεί να γίνει μπορεί και όχι. Υπάρχει κάποιος άνθρωπος ο οποίος έχει κάποια γνώση επι του θέματος και τον παρακάλεσα να γράψει... Μου είπε ότι θα το κάνει μπορεί και όχι.
Είτε σου αρέσει είτε όχι (το να βγαίνουν παραέξω οι συνήθειές σας) είναι γεγονός ότι οι λεγόμενες τροφές κοσέρ (οι ευλογημένες απο τους ραββίνους) υπάρχουν, όπως και οι λίστες με τις οποίες αυτές χαρακτηρίζονται, όπως και οι χώροι απο τους οποίους τις προμηθεύεστε... Θα μου πεις και ποιους ενδιαφέρει αυτό; Μπορεί κανέναν... Όμως ακόμα και έναν να ενδιαφέρει να ξέρει τι γίνεται, κάποιος που ξέρει κάτι οφείλει να το κοινοποιεί... Για να μην νομίζετε ότι μπορείτε πάντα να λειτουργείτε εν κρυπτώ.
Και με την ευκαιρία λύσε μου μια απορία...
Γιατί έχετε τόσο καλά φρουρούμενη την συναγωγή σας στην οδο Μελιδώνη; Εκτός του ότι έχετε επιβάλει στην αστυνομία να σας έχει μόνιμη φρουρά απ' έξω ενω η εγκληματικότητα βράζει στην Αθήνα, έχετε επιβάλλει και τον αποκλεισμό του δρόμου απο την κυκλοφορία... Τι φοβάστε; Αφού είστε τοσο καλοί άνθρωποι ποιος θα σας πειράξει;


"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2007, 19:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επαναφέρω αυτό το θέμα ύστερα απο πάρα πολύ καιρό και σας ζητώ όποιος ξέρει να μας πει κάτι για τις τροφές κοσέρ...

οι τροφες κοσερ ειναι οι τροφες που εχουν οι εβραιοι σαν βροσημες
δηλαδη δεν πρεπει να περιλαμβανουν χοιρινο η παραγωγα αυτου
δεν πρεπει να εχουν μαγειρευτει η να ειναι στο ιδιο πιατο μαζι κρεας και γαλα η παραγωγο του γαλακτος του ζωου
αυτα σε γενικες γραμμες

σε απλα λογια οι εβραιοι χωριζουν τις τροφες σε "βρομικες" και καθαρες

τωρα αν θες πες μας ποια ειναι η καινουργια συνομοσια
που ανακαλυψες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2007, 19:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρακάτω μου το έστειλαν σήμερα το πρωί.
Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια η όχι, απλά το αντιγράφω μήπως γνωρίζεται εσείς κάτι παραπάνω.

mpliax...

Είναι το κρέας των Mc Donald και των KFC, πραγματικό κρέας;

ΟΧΙ! Αν νομίζεις ότι αυτό που τρως στα McDonald 's είναι « κιμάς σόγια» ή κρέας
αλόγου, αφού διαβάσεις αυτά που ακολουθούν, θα ευχόσουν να είχες φαει τον
υγιεινό «κιμά σόγιας» και το μη τοξικό κρέας αλόγου . Σύμφωνα με πηγές
εξουσιοδοτημένες από το πανεπιστήμιο του Μίσιγκαν , προέκυψε πρόσφατα, ότι το
κρέας που χρησιμοποιούν τα McDonald's για τα Χάμπουργκερ, προέρχεται από
τεράστια «ζώα», χωρίς πόδια και κέρατα , τα οποία τρέφονται μέσω συνδεδεμένων
σωλήνων στα στομάχια τους και που στην πραγματικότητα δεν έχουν κόκαλα , αλλά
μικρούς χόνδρους που δεν αναπτύσσονται ποτέ . Όποιοι τα έχουν δει, διαβεβαιώνουν
ότι είναι πολύ αντιπαθή πράγματα, διότι πέρα από το ότι παραμένουν ακίνητα για
όλη τους τη «ζωή», δεν έχουν μάτια, ούτε ουρά και σχεδόν δεν έχουν τρίχωμα (!),
στην πραγματικότητα τα κεφάλια τους έχουν το μέγεθος της μπάλας του τένις και το
μόνο που διαφαίνεται είναι αυτό που τους έχει μείνει για « στόμα». Η γενετική
παραποίηση την οποία έχουν υποστεί, τα έχει μετατρέψει σε άψυχα αντικείμενα με
τρομακτική ζελατινώδη εμφάνιση.

Όταν η κυβέρνηση προσπάθησε να τους αναγκάσει να αποσύρουν τις ανακοινώσεις τους
που λένε ότι τα χάμπουργκερ τους έχουν βάση βοδινό κρέας, δικαιολογήθηκαν
λέγοντας ότι στα λατινικά «βάση βοοειδών» σημαίνει ΠΡΑΓΜΑ , και ότι παράγουν
κρέας ΠΡΑΓΜΑ , οπότε ναι , μπορούν να λένε ότι το κρέας που χρησιμοποιούν έχει
ΒΑΣΗ ΒΟΟΕΙΔΩΝ. Παρόλο που το επιχείρημά τους δεν στέκει και είναι αρκετά δόλιο,
η Οικονομική δύναμη είπε ότι το προσυπογράφει, αφού δωροδοκήθηκαν πολλοί
άνθρωποι, σε διαφορετικές θέσεις , σε πολύ υψηλά κυβερνητικά κλιμάκια. Για αυτό
το λόγο, η McDonalds έχει την πολυτέλεια να ανακοινώνει ότι αυτό που βάζουν στα
χάμπουργκερ είναι 100% κρέας που έχει ΒΑΣΗ ΒΟΟΕΙΔΗ , δηλαδή κρέας « ΠΡΑΓΜΑ»,
εκείνων των πραγμάτων που ξέρουν ότι αφήνουν να μεγαλώνουν σε ψευδό- στάβλους και
με Διαδικασίες αμφιβόλου ηθικής. Αλλά ΠΟΤΕ δε θα δείτε να υπάρχει καμία
επεξήγηση ή ανακοίνωση όπου τα McDonald's να λένε ότι το κρέας που χρησιμοποιούν
είναι « Βοοειδών», που είναι η κατάλληλη ονομασία για τον γενικό καθορισμό των
ταύρων και των αγελάδων.
Το χειρότερο από όλα αυτά, δεν είναι ότι τα McDonalds χρησιμοποιούνται η
γενετική παραποίηση για να διατηρήσουν μεγαλύτερη την παραγωγή , αλλά ότι αυτό το
κρέας , έχει έμμεσες επιπτώσεις στην υγεία. Οι ουσίες και οι τοξίνες που
αναπτύσσουν τα « ΠΡΑΓΜΑΤΑ» που εκτρέφουν τα McDonald's , προκαλούν με το πέρασμα
του χρόνου μη αναστρέψιμες ζημιές στην υγεία. Αν νομίζατε ότι αυτό το κάνουν
μόνο τα McDonalds , πρέπει να ξέρετε ότι τα χάμπουργκερ των McNuggets και των
McPollo, γίνονται από τα περισσεύματα της παραγωγής των KFC ( παρακάτω θα
διαβάσετε το σημείωμα σχετικά με τα KFC, και θα μάθετε την ποιότητα «φαγητού»
που μας πουλάνε ).
Τα πρώτα αποτελέσματα λοιπόν, φαίνονται την επομένη που έχετε φάει χάμπουργκερ
των McDonald 's . Μεγάλο ποσοστό ανθρώπων , υφίστανται δυσπεψία και κολίτιδα .
Αρχικά φαινόταν ότι αυτά τα συμπτώματα δεν ήταν ύποπτα αλλά με το πέρασμα του
χρόνου, η ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ των έμμεσων επιπτώσεων είναι
ευδιάκριτη.
Είναι ένα φαινόμενο παρεμφερές με αυτό του AIDS ,
Εφόσον επωάζεται και παραμένει κρυμμένο για πολλά χρόνια , μέχρι τη στιγμή που
λίγο λίγο φανερώνει τις κακοήθεις επιπτώσεις του . Παρόλο που δεν ισχύει σε όλες
τις περιπτώσεις , σε μέρη όπως τον Καναδά , την Αυστραλία και φυσικά τις ΗΠΑ, έχει
γνωστοποιηθεί από επιστήμονες ειδικευμένους στο αντικείμενο, ότι η νόσος του
Αλτσχαϊμερ σχετίζεται με την κατανάλωση χάμπουργκερ των McDonald's , όπως και
άλλες ασθένειες των οποίων η προέλευση δε σχετίζεται με άλλες αιτίες .
Όπως διαπιστώνετε, όλα αυτά είναι εξαιρετικά δυσάρεστα, και για αυτό το λόγο ,
είναι πολύ σημαντικό όλοι να μάθουν , τι ποιότητα « φαγητού» μας προσφέρουν σε
αυτά τα μέρη. Δεν θα επιτρέψουμε να μας πουλάνε κάτι που δεν είναι αυτό που
λένε. Μόνο με την πίεση θα μπορέσουμε να προκαλέσουμε να χρησιμοποιούν τα
McDonald' s αληθινό κρέας βοδινού και όχι κρέας «ΠΡΑΓΜΑ».

Και το KENTUCKY ; Τα KFC έχουν εδώ και χρόνια ξεφύγει από την παράδοση . Πολλοί
είναι οι άνθρωποι που τρώνε στα KFC με θρησκευτική ευλάβεια. Δεν ξέρουν όμως τι
πραγματικά τρώνε. Κατά τη διάρκεια μιας πρόσφατης έρευνας για τα KFC που έγινε
στο πανεπιστήμιο του Νέου Χαμσαϊρ, ανακαλύφθηκαν ορισμένα ενοχλητικά γεγονότα.
Πρώτα από όλα παρατηρήθηκε ότι η εταιρεία άλλαξε το όνομά της . Από Kentucky
Fried Chicken (Τηγανιτά Κοτόπουλα Κεντάκι) έγινε KFC . Μπορεί κάποιοι να πουν , Ε
και; Αρχικά θεωρήθηκε ότι ήταν λόγω του τρόπου παρασκευής « FRIED»( τηγανιτά ).
Δεν είναι όμως αυτό . Ο λόγος που μετονομάστηκε σε KFC είναι γιατί δεν μπορούν να
χρησιμοποιήσουν τη λέξη « CHICKEN». Γιατί ; Τα KFC δε χρησιμοποιούν « αληθινά
κοτόπουλα» . Χρησιμοποιούν γενετικά παραποιημένους οργανισμούς . Αυτά που
αποκαλούν « κοτόπουλα» διατηρούνται ζωντανά μέσω διασωληνώσεων στο σώμα τους που
διοχετεύουν αίμα και θρεπτικές ουσίες στη δομή τους . Δεν έχουν ράμφη, φτερά ούτε
πόδια. Η δομή τους έχει περιοριστεί δραματικά ώστε να περιέχει μόνο κρέας . Αυτό
είναι πολύ καλό για τα KFC εφόσον δεν έχουν μεγάλο κόστος παραγωγής . Δεν
χρειάζεται να τα ξεπουπουλιάζουν, ή να αφαιρούν ράμφος ούτε πόδια. Η κυβέρνηση
τους υπέδειξε να αλλάξουν όλα τα μενού τους έτσι ώστε να μην αναφέρεται πουθενά
η λέξη « κοτόπουλο». Αν προσέξετε θα το παρατηρήσετε. Ακούστε και τις διαφημίσεις
τους. Εγγυώμαι ότι δε θα δείτε ή θα ακούσετε τη λέξη «κοτόπουλο». Είναι ένα θέμα
αρκετά ενοχλητικό . Ελπίζω οι άνθρωποι να αρχίσουν να το συνειδητοποιούν και να
το μεταφέρουν και σε άλλους .

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2007, 20:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το παρακάτω μου το έστειλαν σήμερα το πρωί.
Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια η όχι, απλά το αντιγράφω μήπως γνωρίζεται εσείς κάτι παραπάνω.

δεν ειναι αληθεια

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2007, 20:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γνωστό αυτό Ευστράτιε !

πρέπει κάθε φορά να βάζουν κι ένα δεύτερο συνθετικό (π.χ. chicken nuggets) διότι δεν μπορούν να χρησιμοποιούν σκέτα τη λέξη "κοτόπουλο"

όσο για τα αποτελέσματα...δε χρειάζεται να δοκιμάσεις...απλά κοίταξε το σωματότυπο που παρουσιάζουν σήμερα οι αμερικανοί και ειδικότερα τα μικρά παιδιά

τα περισσότερα είτε είναι ήδη παχύσαρκα είτε θα γίνουν εν καιρώ

το βιβλίο fast food nation που μεταφράστηκε και στα ελληνικά,τα λέει όλα με ανατριχιαστική ακρίβεια και περιγραφή

η αλήθεια είναι όμως πως πλεόν η mc donalds ύστερα από κάποιες χαμένες δικαστικές διαμάχες δεν είναι στο απυρόβλητο

το πιο ενδιαφέρον όμως είναι ότι στα χαρτιά η εταιρεία αυτή (και φαντάζομαι και η kfc όπως κι άλλες παρεμφερείς)δεν παρουσιάζεται ως εταιρεία σίτισης και εστίασης αλλά ΩΣ ΚΤΗΜΑΤΟΜΕΣΙΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2007, 08:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα αγαπητοί...
μακάρι η διαλογή ως προς τις τροφές κοσέρ να είχε να κάνει μόνο με το θέμα του χοιρινού...
Εγω δεν θα πω τίποτε περισσότερο... θα περιμένω απο έναν φίλο αν θα κρατήσει την υπόσχεσή του. Εκτός αν με πουλήσουν δεύτερη φορά...
Βέβαια και πάλι ότι και να πει κάποιος όταν κάποιος άλλος θέλει να αμφισβητήσει δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτε... πάλι τα δικά του θα λέει...


"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2007, 16:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλημέρα αγαπητοί...
μακάρι η διαλογή ως προς τις τροφές κοσέρ να είχε να κάνει μόνο με το θέμα του χοιρινού...
Εγω δεν θα πω τίποτε περισσότερο... θα περιμένω απο έναν φίλο αν θα κρατήσει την υπόσχεσή του. Εκτός αν με πουλήσουν δεύτερη φορά...
Βέβαια και πάλι ότι και να πει κάποιος όταν κάποιος άλλος θέλει να αμφισβητήσει δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτε... πάλι τα δικά του θα λέει...

εις αυριον τα σπουδαια

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 16:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

1/7/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ElieV
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 20:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ElieV  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.

Διάβασα με ενδιαφέρον τις προηγούμενες δημοσιεύσεις και αυτό μου έδωσε το κίνητρο να γραφώ στο ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε που πωλούνται τροφές κοσέρ και στην ελλάδα έτσι ώστε να λήξει αυτό το θέμα; Έτσι ώστε να πάει ο κάθε δύσπιστος και να αγοράσει και να σταματήσει αυτή η άθλια συνομωσιολογία;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 20:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα αγαπητέ...
μήπως εσύ γνωρίζεις τι είναι οι τροφές κοσέρ; Γιατί εγω έχω δεχθεί ενορχηστρωμένη επίθεση... Βλέπεις είναι παντού.. σαν τις κατσαρίδες...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΤΑΜΠΕΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ
ΚΑΙ ΧΡΗΣΗ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗΣ ΜΕ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ ΧΡΟΙΑ

1/7/2007
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 20:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε που πωλούνται τροφές κοσέρ και στην ελλάδα έτσι ώστε να λήξει αυτό το θέμα; Έτσι ώστε να πάει ο κάθε δύσπιστος και να αγοράσει και να σταματήσει αυτή η άθλια συνομωσιολογία;

ακομη δεν ξερουμε την συνομωσιολογια
κατσε πρωτα να την μαθουμε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 20:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

1/7/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 20:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα εγω ότι είμαι εσωτεριστής; Χα χα... ευχαριστώ πάντως... αλλά αφού σε κάνω και γελάς αυτό είναι καλό... το γέλιο δίνει μακροζωία...
Και επίσης ευχαριστώ για την διευκρίνιση ότι δεν είσαι εβραίος... ομως δεν θα με χάλαγε να έμπαινε κάποιος ιουδαίος εδω να μας έλεγε τι ακριβώς γίνεται με την ιστορία αυτή... Πάντως εγω επιμένω.. μπορεί κάποιος να μας πει που θα βρούμε να προμηθευτούμε απο αυτές τις τροφές; Μπορεί να είναι καλές και να μας κάνουν καλό στην υγεία... πέστε ρε παιδιά που τις πουλάνε να πάμε να αγοράσουμε;

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ElieV
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 21:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ElieV  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά γιατί δε λέτε στο Απέρριτο που τις πωλούν αυτές τις τροφές κοσέρ να υσυχάσει επιτέλους; Σας το έγραψα από την πρώτη μου δημοσίευση.Συνεχώς οι φασίστες ανακαλύπτουν θέματα εκ του μη όντως για να δικαιολογούν την ύπαρξη τους.Γιατί δε του λέει κάποιος που πωλούνται αυτές οι τροφές για να κλείσουν μερικά στόματα επιτέλους;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 21:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

1/7/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy