ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ---Kάτι σαν ημερολόγιο....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 15:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρέξτε να προλάβαιτε την ζωή τώρα ...
Δεν προλάβατε ;;; , δεν πειράζει.

Πιάστε την απο την ουρά, θα σας ξετρελάνει στο πατινάζ .
( χρειάζεσθε απαραιτήτως ειδικούς τροχούς στα πόδια ), αλλιώς θα βγάλουνε καπνό τα παπούτσια σας , εκτός και αν φοράτε nike :
Αυτά αντέχουν .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.


κάλο μού ημερολογίο...


σημερά συνήσητοπόιησά οτί ζω στην πλόυσιοτέρη χωρά στον κοσμό!


ολά τα υλίκα αγάθα εινάι ακρίβοτέρα απο καθέ αλλή χωρά!


οι τραπέζες εινάι οι ακρίβοτέρες στην εύρωπη!


το φυσίκο αερίο ακολόυθει την τίμη του πέτρελάιου!


η εκκλήσια δεν πληρωνέι καθολόυ φορόυς!


εχόυμε δυο μονό κομμάτα, οπώς αμέρικη!

πρεπέι να ειμάι πλουσίος και να μην το εχώ κατάλαβέι - που εκρύψα τα λέφτα? - εκάψα συνάψή...

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τρέξτε να προλάβαιτε την ζωή τώρα ...
Δεν προλάβατε ;;; , δεν πειράζει.

Πιάστε την απο την ουρά, θα σας ξετρελάνει στο πατινάζ .
( χρειάζεσθε απαραιτήτως ειδικούς τροχούς στα πόδια ), αλλιώς θα βγάλουνε καπνό τα παπούτσια σας , εκτός και αν φοράτε nike :
Αυτά αντέχουν .


ΩΡΑΙΟ ΧΙΟΥΜΟΡ.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ;
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ, ΠΟΙΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟ;
Ο ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ, Ο ΤΣΙΦΤΗΣ... ΚΑΘΩΣ Ο ΧΑΡΟΝΤΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΜΕΓΕΘΟΣ.
ΤΟΝ ΤΡΩΕΙ Ο ΧΑΡΟΝΤΑΣ ΜΩΡΕ...

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
ΠΑΛΙ ΤΟΥΣ ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ;
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ; ΤΙΠΟΤΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 18:38:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΣΟΦΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ,
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΦΛΟΓΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 17:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αγάπη υπάρχει όπου οι άνθρωποι έχουν αυτοεκτίμηση, αλληλοεκτίμηση και συνεργατικότητα...

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα πως τα σκουλήκια δεν πρέπει να τα πατάμε αλλά να τα αφήνουμε να σέρνονται.
Μετά βέβαια σκέφθηκα να ασχολούμεθα με πιό σημαντικά πράγματα.

ΑΝ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥ, ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΣ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΕΘΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΟ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

27th_Thief
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 19:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 27th_Thief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρασκευή, 2 του Δεκέμβρη, 2005, Πάτρα

"ΠΡΟΣΟΧΗ: Επαγγελματίες & ερασιτέχνες προειδοποιούνται δια του παρόντος ότι ο ΘΕΟΣ προστατεύεται πλήρως από τους νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής, της Βρετανικής Κοινοπολιτείας, περιλαμβανομένου του Καναδά, και όλων των άλλων κρατών που υπέγραψαν τη σύμβαση της Βέρνης και τις άλλες παγκόσμιες συμβάσεις περί πνευματικών δικαιωμάτων, και υπόκειται στους νόμους περί συγγραφικών δικαιωμάτων. Όλα τα δικαιώματα, περιλαμβανομένων των επαγγελματικών και ερασιτεχνικών παραστάσεων, ηχογραφήσεων, κινηματογραφικής μεταφοράς, απαγγελίας, διδασκαλίας, δημόσιας ανάγνωσης, ραδιοφωνικής και τηλεοπτικής μετάδοσης, καθώς και τα δικαιώματα μετάφρασης σε ξένες γλώσσες, είναι αυστηρώς κατοχυρωμένα και απαιτείται γι' αυτά η εξασφάλιση γραπτής άδειας από τους οίκους Random House, Inc., New York.

Ειδική έμφαση δίνεται στο ζήτημα των αναγνώσεων.

Για πληροφορίες σχετικά με τα δικαιώματα και τις άδειες, απευθυνθείτε στον οίκο Samuel French, Inc, 25 West 45th Street, New York, New York 10036" Woody Allen

Deva


Edited by - 27th_Thief on 02/12/2005 19:26:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

27th_Thief
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 19:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 27th_Thief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κάθομαι εδώ, και διαβάζω τα γραπτά του. Σεσημασμένος γραφιάς...

Deva Parinito

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 16:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυό τρεις μείνανε
ζωντανοί
με διάχυτο ερωτισμό,
λεπταίσθητο κι εξιδανικευμένο
να ακκονίζουν την πένα στις δυσκολίες της μετρικής και της ρίμας
πάνοπλοι και στο χώρο της ελεύθερης γραφής
γιά να δώσουν ποίηση λεπταίσθητη στοχαστική
με ένα δάκρυ μεταφυσικής υπέρβασης.
Δυό τρεις μείνανε,
ίσως και χιλιάδες...

ΜΕ ΕΜΠΝΕΕΙΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 13:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Rubaiyat of Omar Khayyam
tr. 1859 by Edward FitzGerald


AWAKE! for Morning in the Bowl of Night
Has flung the Stone that puts the Stars to Flight:
And Lo! the Hunter of the East has caught
The Sultan’s Turret in a Noose of Light.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 20:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O κλώστης του χρόνου.
Το πέρασμα.
Οι δύσκολες καταστάσεις.
Σκέψη πριν την ενέργεια.
Υπομονή κι επιμονή.
΄Ενα χαμόγελο στους κύκλους των αλλαγών.
Γέννηση...
Εσωτερικό φως.
Αν είναι να σιωπήσω θα το κάνω...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 14:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
~*~

"There's no gene for fate"
Valnta + Gattaca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 03:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ...
--------------------------------------------------------
----------------------------
ΣΗΜΕΡΑ...ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΑ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΣ...ΣΤΑΘΕΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟΣ...ΣΑΝ ΒΑΣΗ.

quote:
"There's no gene for fate"

Do you think we're forever?
ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ ΜΑΣ

..

-----------------------------------------------------------
ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ
ΣΤΗ: ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
-----------------------------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 03:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Κι ο καλλιτέχνης, μέσα στην τέχνη ξεκουράζεται από τη δούλεψή της..."
(τρίτο πρόγραμμα κάθε μεσημέρι)

pixeldream, προσοχή με την τέχνη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 13:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 01:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.


Αγαπητο μου ημερολογιο, σημερα είδα ειδησεις και ενημερωθηκα!


Ο νεος οικουμενικος πατριαρχης ηρθε στην Ελλαδα και ζητησε οικονομικη βοηθεια (sic). O στρατός μας αντεδρασε αμεσα: Αρχισε να βομβαρδιζει μοναστηρια!


Ξενοι πραΧτορες απαγαγουν και ανακρινουν άτομα στην Ελλαδα εν αγνοια των αρχών της χωρας. Τα Ελληνικα ΜΜΕ αναφέρουν 6 άτομα, ενώ το BBC μιλαει για 27. Ετσι ή αλλιως, λείπει ένας στο μετρημα – εξαφανιστηκε!

Αλλά δε λέει και τιποτα - 270 παιδια τον χρονο εξαφανιζονται…


Το μεταναστευτικο ρευμα προς την χωρα μας ξεκινησε για να πηδηξει ο Καλουσης (εγραψε και βιβλίο!)


Στην Ελλαδα εχουμε ανεπτυγμενο τον θεσμο της οικογενειας και έτσι τα παιδια στηρίζουν τους συνταξιουχους γονεις (το κρατος δεν δυναται)


Δωστε φρεγατα στον λαο!!!


Να κηρυχθει κακουργημα η απραξια του Ελληνα!


Τραγουδουσε 3 μηνες με τον Ρεμο για να δει πως και γιατί τριβονται τα κοριτσια στις πιστες – ποσα τριψιματα χρειαζονται άραγε για να καταλαβει κανεις?


Πόσο νταλαρας εισαι? (δεν τοπα εγώ, άλλος τοπε)


Αχ, είναι παγωμενο! – πως αναπαραγεται? – από αυτήν εδώ την τρυπουλα – τόσο μικρή?


Και οι σταρ γλυστρανε και πεφτουν...


Ο Γονιδης ελεγχει μυγες με την ενεργεια του μυαλου του!!! (γεγονός! - μην το δοκιμασετε στο σπιτι μονοι)


Τι νομιζετε ότι είναι η σατυρα? (δε ρωτάω, μην ενοχλεισθε - μονος μου μιλαω...)

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 13:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ουφ!! Πολλά νεύρα έχω σήμερα...

Μπήκα να διαβάσω τίποτα να περάσει η ώρα αλλά το απλό διάβασμα
εδώ μέσα είναι βουτιά στο χάος.... Το λογικό + το παράλογο//
ένα κ το αυτό~ναι, το ξέρω, όλα τα πράγματα έχουν 2 πλευρές
αλλά αυτό το double face σε τέτοια έκταση είχα να το συναντήσω
από τα '80s που ήταν στα high τους εκείνα τα φρικτά μπουφάν....

Τελοσπάντων, μην γίνομαι κακιά αλλά..
δεν πάτε να δείτε καμοιά ταινία καλύτερα?
--να χαλαρώσετε κ σεις να ηρεμήσουμε κ μεις
(ή μάλλον εγώ, μην παίρνω κ άλλους στο λαιμό μου)-
που κάθε ανάγνωση είναι κ τσιμεντόλιθος που σκάει στο κεφάλι μου
από πενταόροφη πολυκατοικία....

Έκανα κ αυτό το τεστ με τις θεές
(ωραίο πράγμα να ψωνίζεσαι πρωί-πρωί,ε?)
κ βγήκα αχταρμάς Ήρα-Αφροδίτη κ ξαναεκνευρίστηκα,
λες κ δεν είχα αρκετά προβλήματα ήδη....

Τελικά κατέληξα να αυτουπνωτίζομαι με την υπογραφή
του TheChosenNone//καλά ε, it's a wonderful Internet!! --
γι'άλλο πας κ αλλού καταλήγεις-----ένα χάσιμο τύπου samorost**


τώρα τελειώνω κ αυτή την μπουρδοκαταχώρηση στο ημερολόγιο
κ λέω να την κάνω προς περίπτερο....
κάποιο περιοδικό έχει δώρο καραμπίνα~~γουάου!!!

Α! τελικά να υποθέσω ότι εκείνα τα θεματάκια
του αχλαδότυρου τα ρούφηξε το τρίγωνο των Βερμούδων??

Μartini, baby??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 14:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[επικαιρότητα]

Νο1
τον Οσάμα πότε τον βγάλανε "πρίγκηπα του σκότους" κ γω δεν πήρα χαμπάρι?


Νο2

χμ.. το αντίστοιχο ελληνικό άρθρο "βγαίνει" με δώρο
μια διαφήμιση Cofidis Cash Card που έρχεται κ σου κατσικώνεται
κ στον mac δεν κλείνει με τίποτα// αλλά αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει...

+ Νο3
"ταξιδιωτικό"


[valnta--->in dark mode]

Modern living/Neurotica series

+
+

Los Dias Sin Dias

+
+

Zlobin Toys


[άσχετα]

Googlism

Google Suggest

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 15:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ashes and Snow"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gabriel
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 22:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gabriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
I’ll tell you this...
No eternal reward will forgive us now
For wasting the dawn.

Back in those days everything was simpler and more confused
One summer night, going to the pier
I ran into two young girls
The blonde one was called freedom
The dark one, enterprise
We talked and they told me this story
Now listen to this...
I’ll tell you about texas radio and the big beat
Soft driven, slow and mad
Like some new language
Reaching your head with the cold, sudden fury of a divine messenger
Let me tell you about heartache and the loss of god
Wandering, wandering in hopeless night
Out here in the perimeter there are no stars

Out here we are stoned
Immaculate.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 03:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Αγαπητή μας Βάλντα,
ελάβαμεν μετά εκπλήξεως την υπόδειξιν μετά οιωνού της μυστικής τοποθεσίας όπου ήτο φυλαγμένο το προσωπικόν σας ημερολόγιον και σας ευχαριστούμε δια την μεγίστη τιμή να το εμπιστευτείτε στα ποταπά κι απαίδευτά μας χέρια, πόσο δε δια την παραχώρησιν ελευθέρας, δια την καταγραφήν των εξόχως βαρετών περιηγήσεων και ενίοτε γλυκανάλατων συνειρμών μας. Είμεθα καλά, το αυτό επιθυμούμε και δι υμάς...»

Η χαρά μας έχει υπερβεί τον μπαμπινιώτη και πια δεν χωράει σε αναγραμματισμούς και λεκτικά τερτίπια. Το ταξίδι μας συνεχίζεται με ρυθμούς γοργούς και χαλαρούς συνάμα και σε κάθε στάση γνωστοί κι άγνωστοι φίλοι μάς συντροφεύουν καθώς μοιράζονται μαζί μας ψωμί, κρασί, λίγο τυρί και ντομάτα κομμένη στα τέσσερα. Τα χαμόγελα στα πρόσωπά τους και το τραγούδι που βγαίνει αβίαστα δείχνει πως δεν χάσαμε το δρόμο μας μέχρις εδώ. Ένα βιβλίο μας συντροφεύει, το ίδιο πάντα χρόνια τώρα, το «Συμπόσιον» του Νικόλα, να θυμόμαστε -που και που- να κοιτάμε τα αστέρια, να κάνουμε σπονδή στον Οφθαλμό τον Παντεπόπτη κάθε που η καρδιά μας χτυπά την αγαλλίασή της στα μικρά κι ασήμαντα. «Εις υγείαν...».
Με τα κεφάλια μας γιομάτα οίνους και πνεύματα, φτάσαμε στο Ναό του Διόνυσου, κι από κει -μια ανάσα δρόμος- στο Μέγα Ταξιάρχη και στο Ναό του Απόλλωνα. Μας βρήκε η νύχτα στην Ερεσό κι ύστερα πάλι ο Άγιος Αλέξανδρος μας έδειξε το δρόμο. Σταθήκαμε κάτω από μια σκιά και μεταξύ λαδοτυριού και πλωμαριώτικου, οι φωνές μας πλήθυναν και ξύπνησαν τον Οδυσσέα και την Ελένη του, τον Αλκαίο, τη Σαπφώ και τον Φραγκίσκο Γατελούζο, τον Εφταλιώτη και τον Πανσέληνο. Χαμένοι στις χρονότρυπες του νου, ο Μόλυβος μέθυσε τη ματιά μας, καθώς χιλιάδες πεταλούδες απλώνονταν στα τέσσερα σημεία του ορίζοντα, με τις καλύτερες σκέψεις μας για όσα ήρθαν κι όσα θα φέρει η στιγμή κι όλες τις λέξεις που ταξίδεψαν από εδώ ως το υπερπέραν κι άγγιξαν καρδιές, μνήμες, αναρωτήσεις, πόθους, αινίγματα, ελπίδες κι όνειρα.
Νιώθουμε ευτυχείς, καθώς κοιτάζουμε τα κουκούτσια απ τις ελιές στο αυτοσχέδιο τραπέζι του Θεόφιλου– τόσα όσες κι οι ψυχές που μας αγκάλιασαν σε τούτο το ταξίδι. Και είναι εδώ… κι είναι και εκεί… και μας κοιτάνε πότε απ το θρόνο του Διός, πότε απ τη μήτρα της Αειπαρθένου, τον Βράχο τον αγέρωχο, τους κήπους με τα κλίματα (με «ι») και το μπαλκόνι με τον βασιλικό τον αγιορείτικο. Ο χρόνος μας δικαιώνει πάντα > έτσι γινόταν, έτσι γίνεται... κι έτσι θα γίνει. Μια φωνή οικεία σε κάποιο τοπικό ραδιόφωνο καθώς αφήνουμε πίσω μας έναν ακόμα κύκλο*. ((Όλυμπος Λέσβου, Κυριακή 10 Σεπτέμβρη 2007))

*«Time is on my side… yes it is / time-time-time is on my side… yes it is…»

Shukran
©MozΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 01:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
I'M NOBODY! WHO ARE YOU?
[Emily Dickinson]

I'm nobody! Who are you?
Are you nobody, too?
Then there's a pair of us -- don't tell!
They'd banish us, you know.

How dreary to be somebody!
How public, like a frog
To tell your name the livelong day
To an admiring bog!


ΥΓ: Πέτρα που κυλάει/χόρτα δεν πιάνει.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 19:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λευκό χαρτί, με γράμματα από μελάνι κάθισα κι έγραψα τα όνειρα μου. Προσεκτικά και ήρεμα πολύ, τα οργάνωσα από τα πιο μεγάλα μέχρι τα πιο μικρά… Ονειρα για ταξίδια και προορισμούς αγαπημένους, όνειρα για αγάπη ή εκδίκηση, όνειρα για κατανόηση και συντροφικότητα. Κι ανάμεσα μικρά χαριτωμένα όνειρα και επιθυμίες…. Μια μπάλα παγωτό πάνω σε ζεστές βάφλες και σιρόπι σοκολάτας, ένα δείπνο στην “Πυξίδα”, ένα καλαμπόκι αργά το βράδυ στην προκυμαία..

Που και που η πένα έσταζε, κι έτσι σταματούσα για να την καθαρίσω και να ταμπονάρω τα γράμματα. Αλλες φορές καθυστερούσα επίτηδες για να ανασύρω ακόμα και τις πιο ταπεινές και ασήμαντες επιθυμίες μέσα από την ψυχή μου… Ομως το γράμμα προχωρούσε κανονικά, γινόταν όλο και πιο ολοκληρωμένο. Κάθε όνειρο, κάθε επιθυμία, κάθε “θέλω” έβρισκε τη θέση του σε μια λίστα που δεν διέφερε πολύ απ’ αυτήν ενός παιδιού στον Αγιο Βασίλη… Βέβαια, μετά την απογοήτευση που μου έδωσε στα γενέθλια μου, είχα πάψει να πιστεύω σ’αυτόν (καθυστερημένα ίσως), αλλά συνέχιζα να ενημερώνω την λίστα μου με επιμονή..

Οταν κάποια στιγμή ήμουν ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα, έβγαλα από ένα ντουλάπι ένα φιαλίδιο με absolut από άνθη πορτοκαλιάς… Αν το μυρίσεις απευθείας, έχει μια οσμή οξεία και μάλλον δυσάρεστη. Ομως εγώ ήξερα το μυστικό του. Εβαλα σε ένα μπολ λίγο οινόπνευμα και έσταξα μία σταγόνα από το φιαλίδιο. Αυτό αμέσως ξεδίπλωσε ένα ακόμα όνειρο στον αέρα και μ’αυτό ράντισα το γράμμα μου…

Οταν το χαρτί στέγνωσε, το έκανα προσεκτικά ρολό και το έδεσα με μία διάφανη κορδέλλα. Με πολύ προσοχή τότε, το πέρασα στο εσωτερικό ενός μπουκαλιού από γαλάζιο γυαλί, τριμμένο από την θάλασσα. Ενας θεός ξέρει, πως κατάφερε και γλύτωσε το σπάσιμο, ενώ η επιφάνεια είχε αποκτήσει εκείνη την χαρακτηριστική υφή, που δίνει η τριβή με τα κύμματα και την άμμο… Εμοιαζε σχεδόν ζωντανό αυτό το μπουκάλι..

Είχα κρατήσει τον φελλό από ένα κρασί που κάποτε δοκίμασα και μου άρεσε, και με προσοχή έκλεισα το στόμιο του γαλάζιου μπουκαλιού, που περιείχε το γράμμα μου….

Φόρεσα το αγαπημένο μου κιμονό από γκρι και μαύρο σατέν, αυτό με τα σχέδια που γίνονταν ορατά μόνο με black light, κρέμασα στο λαιμό μου το διαμάντι που είναι δεμένο σε μαύρο όνυχα και ασήμι, άφησα τα μαλλιά μου ελεύθερα και με απόλυτη ψυχραιμία, πήρα το μπουκάλι με το γράμμα

και το έσπασα στον τοίχο


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DEVA PAR.
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 10:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DEVA PAR.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

-----------------------------------------------------
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ
-----------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimitris5
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2007, 13:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μηπως θυμαται κανεις ενα ωραιο τραγουδι του Μηλιωκα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 23:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητό (όχι και τόσο ) μαγικό ημερολόγιο..

χθες το βράδυ έπινα μπύρες ...σε μια pub ... με τον Rupert Sheldrake

ε ...λοιπόν ....ένα από τα πράγματα που με κάνει χαρούμενο τον τελευταίο καιρό είναι ότι πραγματικά βρίσκομαι ... six degrees of seperation ...από τους ποιο σημαντικούς και interesting ῀( τουλάχιστον για μένα).. ανθρώπους στον κόσμο.. ...

Γιώργος
"a happy bunny"... ή στην συγκεκριμένη περίπτωση ... happy αρκουδούλης


Υ.Γ α..ναι για να μην ξεχνιόμαστε LondON rules.... ρεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 11:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι πως και εγώ τα έχω πιει πολλές φορές μαζί του σε ένα από τα πολλά «μορφικά πεδία»… τυφλά γίναμε πάλι…..

Μου μένουν άλλοι 5 ακόμα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2008, 22:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα τριγυρω αλαζουν και ολο τα ιδια μενουν..
Θεα η Valnta,που να ειναι τωρα



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 00:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολα τριγυρω αλαζουν και ολο τα ιδια μενουν..
Θεα η Valnta,που να ειναι τωρα




Όλοι κάπου εδώ τριγύρω είμαστε. Μικρός πλανήτης η Γη......

Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 09:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλοι κάπου εδώ τριγύρω είμαστε. Μικρός πλανήτης η Γη......

Λες για αυτό να τρώγονται οι άνθρωποι μεταξύ τους;

Welcome back!



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy