ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 deja-vou
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 20:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΔΕΕΣΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ/ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΤΛ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΟΤΕ????
ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ...ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ...ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΜΙΑ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ...ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ...ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΜΑ...ΕΨΑΞΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΖΟΥΣΑ ΕΚΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΖΩΗ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΘΑ ΔΩ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΗΔΗ....!!!
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΗΡΞΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΨΥΧΩΣΗ?

georgette

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 20:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχει ενας βουλουκος στην πατησιων, που κανει αναδρομες, αλλα ισως να ειναι επικινδυνο να το κανεις... ποτε δεν ξερεις με τι κυκλωματα μπλεκεσαι οταν ασχολεισαι με κατι τετοια.

θα ελεγα, να πας στο μερος αυτο, να δεις τι συναισθηματα σου βγαζει και δεν εχει και τοση σημασια τι εισουν στην προηγουμενη ζωη σου.

ισως εαν εχεις καποιες φοβιες σε αυτην εδω, να καταλαβεις απο τι πεθανες τοτε....

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 00:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου who knows !

Για το deja-vou υπάρχουν ήδη κάποια ενεργά τόπικς.
To μεγαλύτερο από αυτά είναι το παρακάτω:

Τα ΖΩ για δεύτερη φορα!!!
Εφόσον σε καλύπτει, μπορείς να συνεχίσεις εκεί τη συζήτηση.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 00:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΟΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΗ "astral-project"
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 00:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
astral-project ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΔΡΟΜΕΣ..ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ..ΕΙΔΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΑΝ ΟΝΕΙΡΟ ΠΑΡΑ ΣΑΝ ΑΝΑΔΡΟΜΗ...!ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ?ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ??ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΒΙΕΣ..ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΟ...ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΝΟΥ ΦΩΤΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΦΩΤΙΑ!ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΟΥΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΘΥΡΑ!!

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 00:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΕΨΑΞΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ 2 ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ...1ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ!

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 00:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξέρω who knows
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά για να τα βρω, αφού με τη λέξη-κλειδί "deja-vou" μου έβγαινε μονάχα το δικό σου θέμα...
Δοκίμασα όμως με τη λέξη "ξαναζήσει" και εκτός από αυτό που σου ανέφερα, βρήκα και τα ακολουθα:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=859
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2077
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2249
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3038

Πάντως το link που σου έδωσα πριν, είναι και το πληρέστερο!


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 01:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia thanks ΘΑ ΤΑ ΕΡΕΥΝΗΣΩ..ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ
ΠΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΦΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΡΑΜΜΕΝΗ

CYBERMASTER ΓΕΙΑ ΣΟΥ..ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ
2004,ΌΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΛΥΘΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ
ΕΓΡΑΨΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΝΑΔΡΟΜΕΣ...ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
ΓΙΑ ΤΟ deja vou !!!

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 01:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ deja vou.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΣΠΑΣΙΜΟ!!!!


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 17:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορεί κανείς με αστρική προβολή να "δεί" τις προηγούμενες ζωές του? Δεν έχω κάνει ακόμα αστρική προβολή, αλλά έχω διαβάσει ότι κάτι τέτοιο γίνεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 19:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ/ΤΗΝ WHO KNOWS ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΡΕΦΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.
ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ...
ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.ΤΗΝ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΤΡΙΔΑ...ΣΤΗΝ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΧΩΡΑ,ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ,ΓΛΩΣΣΑ,Κ.Τ.Λ.,ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ ΕΚΕΙ(ΑΠ'ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ).ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΠΑΙΡΕΤΕΡΩ...ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΘΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ:''Ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ''...ΟΙ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ ΣΤΟ ΚΟΛΟΣΣΑΙΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΤΕ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΖΟΜΟΥΝ ΕΝΤΟΝΑ ΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΑΥΤΗ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 04:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
girtos...ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΣΠΑΣΙΜΟ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΜΗ
ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ?ΧΕΧΕΧΕΧΕΕ
nefertity ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ...
ΜΙΛΑΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΨΥΧΩΣΗ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ....!!
ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΥΚΟΛΑ!
ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΗ?Η ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΟ?
stavros_p ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..


georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 05:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε βρίσκετε τίποτα στην αναζήτηση μάλλον επειδή πατάτε "deja-vou" αντι για "deja-vu"... Απ'ότι ξέρω το deja-vu οφείλεται στον εξής λόγο: Κατά τη διάρκεια του ύπνου, το αστρικό μας σώμα ταξιδεύει στο χώρο (δεν είμαι σίγουρος για το αν ταξιδεύει και στο χρόνο). Αν λοιπόν κάποια στιγμή της ζωής μας βρεθούμε σε μια περιοχή που έχει ήδη επισκευτεί το αστρικό μας, πλυμμηριζόμαστε απο βεβαιότητα πως έχουμε ξαναζήσει τη συγκεκριμένη σκηνή. Χονδρικά αυτή είναι η ορθότερη προσέγγιση του deja-vu που έχω ακούσει.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 05:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
anti-mi,ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!1
ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ...ΟΤΙ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ...,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΠΟΥΜΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΑΙΝΟΥ,ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ''ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ''?ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 05:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μπορεί κανείς με αστρική προβολή να "δεί" τις προηγούμενες ζωές του? Δεν έχω κάνει ακόμα αστρική προβολή, αλλά έχω διαβάσει ότι κάτι τέτοιο γίνεται.



Φίλε Σταύρο. Δεν έχω κάνει ούτε εγώ αστρική προβολή παρ'ότι θα το ήθελα πολύ... Ο λόγος είναι ότι στην αστρική προβολή χρειάζεσαι κάποιον να σε καθοδηγεί (από το να σε βοηθήσει στην πραγματοποίηση της μέχρι και να σε επαναφέρει σε περίπτωση που θα κινδυνεύει το αστρικό σου). Δεν έχω όμως βρει ως τώρα κάποιον που να μπορεί να με βοηθήσει και που να τον εμπιστεύομαι αρκετά. Σε συμβουλεύω λοιπόν να κάνεις κι εσύ υπομονή μέχρι να βρεις τον κατάλληλο "οδηγό", καθώς είναι ό,τι πιο εύκολο να σε βλάψει με οποιονδήποτε τρόπο αν το θέλει.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 19:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

anti-mi,ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!1
ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ...ΟΤΙ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ...,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΠΟΥΜΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΑΙΝΟΥ,ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ''ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ''?ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ?

Καλησπέρα! Δε μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά καθώς δεν είμαι βέβαιος όπως είπα για το αν μπορει να ταξιδέψει και στο χρόνο. Η παρατήρησή σου είναι καλή όμως και μάλλον έχεις δίκιο.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 20:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παλι επαθα σοκ οταν επισκευθηκα περυσι την γερμανια.

ενιωσα σαν να ειμαι σπιτι μου.

λετε να μουν οτεντοτος στην προηγουμενη ζωη μου?

(ξανθος, κοντοχοντρος και τριχωτος σαν τον νανο του τολκιν?? )

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 20:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ant-mi, απ'ότι έχω διαβάσει και ρωτήσει άλλους, μου έχουν πεί πως γενικά η αστρική προβολή βασικά δεν έχει κίνδυνο. Το (πρώτο) πράγμα που φοβάται κανείς περισσότερο είναι ο ίδιος ο φόβος του, τον οποίο η ΑΠ βοηθά να ξεπεράσει. Πάντα με "λογική" όσο γίνεται και χωρίς να προσπαθεί κανείς να κάνει "περίεργα" πράγματα, λογικά δεν κινδυνεύει. Βέβαια αυτό το ξέρει κανείς για σιγουριά μόνο με την εμπειρία. "Οδηγό" στην ΑΠ (πνεύμα) μπορεί να βρεί κανείς ή να τον βρεί ο οδηγός "άμα" και "όταν" χρειάζεται. Και όσο αναφορά τις προηγούμενες ζωές, χρειάζεται περισσότερη εξάσκηση.

quote:

quote:

Δεν μπορεί κανείς με αστρική προβολή να "δεί" τις προηγούμενες ζωές του? Δεν έχω κάνει ακόμα αστρική προβολή, αλλά έχω διαβάσει ότι κάτι τέτοιο γίνεται.



Φίλε Σταύρο. Δεν έχω κάνει ούτε εγώ αστρική προβολή παρ'ότι θα το ήθελα πολύ... Ο λόγος είναι ότι στην αστρική προβολή χρειάζεσαι κάποιον να σε καθοδηγεί (από το να σε βοηθήσει στην πραγματοποίηση της μέχρι και να σε επαναφέρει σε περίπτωση που θα κινδυνεύει το αστρικό σου). Δεν έχω όμως βρει ως τώρα κάποιον που να μπορεί να με βοηθήσει και που να τον εμπιστεύομαι αρκετά. Σε συμβουλεύω λοιπόν να κάνεις κι εσύ υπομονή μέχρι να βρεις τον κατάλληλο "οδηγό", καθώς είναι ό,τι πιο εύκολο να σε βλάψει με οποιονδήποτε τρόπο αν το θέλει.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...


Edited by - stavros_p on 22/05/2004 20:37:28

Edited by - stavros_p on 22/05/2004 20:39:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 22:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δε βρίσκετε τίποτα στην αναζήτηση μάλλον επειδή πατάτε "deja-vou" αντι για "deja-vu"...

Συμφωνω απολυτως με το φιλο Ant-mi.Πολλοι ισως ξερουν γαλλικα και γνωριζουν οτι deja-vu σημαινει "αυτο που εχει ηδη ειδωθει"- αν θελουμε ακριβη μεταφραση- η αλλιως, αυτο που εχουμε ηδη δει.

Πολλοι το ειδαν , λιγοι ομως μπηκαν στον κοπο να το σχολιασουν και μαλλον πρεπει να του αποδωσουμε τον σωστο τιτλο.

Θα ηταν προτιμοτερο να αλλαχθει και ο τιτλος απ'τον φιλο who knows γιατι το deja vou ειναι τουλαχιστον λαθος- για να μην πω χοντροκομμενο και ακομψο.

Χωρις παρεξηγηση βεβαιως.
Φιλικα
golden ariadne

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 23:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Ant-mi, απ'ότι έχω διαβάσει και ρωτήσει άλλους, μου έχουν πεί πως γενικά η αστρική προβολή βασικά δεν έχει κίνδυνο. Το (πρώτο) πράγμα που φοβάται κανείς περισσότερο είναι ο ίδιος ο φόβος του, τον οποίο η ΑΠ βοηθά να ξεπεράσει

Στην πραγματικότητα ο βασικότερος κίνδυνος κατά τη διάρκεια της αστρικής προβολής είναι οντότητες που θα επιχειρήσουν να "επιτεθούν" στο αστρικό μας σώμα. Ο "οδηγός" μπορεί να μας επαναφέρει σε περίπτωση τέτοιου κινδύνου όπως και στην περίπτωση που αδυνατούμε να επανέλθουμε από μόνοι μας.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 01:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HALLO "WHO KNOWS"!!!
ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ
ΠΡΩΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΧΑΖΕΨΕΙΣ
ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΝΤΕ ΖΑΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ!!!
ΠΡΕΠΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΝΤΑ ΖΑΒΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!!!
Α ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΠΡΟΣΕΧ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΣ/Η ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!
Α ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ!!!
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!
C YA DUDE!?!

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 20:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
golden_ariadne ΓΕΙΑ ΣΟΥ...!!Ε,ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΗΝ ΒΑΡΑΣ ΚΙΟΛΑΣ...ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΕΤΣΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ....!!ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ?
cybermaster ΧΕΧΕ,ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ...!!
astral_project ΧΑΧΑ,ΛΕΣ?
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙ ΑΥΤΗΝ...ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ!ΙΣΧΥΕΙ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 00:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΓ/ΔΑ

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 00:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΓ/ΔΑ

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 03:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μ/Γ Μ/Α

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 05:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙ ΑΥΤΗΝ...ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ!ΙΣΧΥΕΙ?

quote:

Στην πραγματικότητα ο βασικότερος κίνδυνος κατά τη διάρκεια της αστρικής προβολής είναι οντότητες που θα επιχειρήσουν να "επιτεθούν" στο αστρικό μας σώμα. Ο "οδηγός" μπορεί να μας επαναφέρει σε περίπτωση τέτοιου κινδύνου όπως και στην περίπτωση που αδυνατούμε να επανέλθουμε από μόνοι μας.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 00:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ "WHO KNOWS" ΜΕ ΤΟ Μ/Γ Μ/Α???

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 02:35:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μη Γνωρίζεις Μην Απαντάς ίσως...

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 02:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
yes anti-mi

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 15:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ ΤΗΕΝ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 15:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίτε μια ματιά στην σελίδα: http://www.geocities.com/artofwise/DejaVu.html

Άρθρο της Νεφέλη, γύρω από τις θεωρίες που προσπαθούν να εξηγήσουν το dejavu...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy