ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2002, 13:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ είναι το πιο ιερό Βιβλίο των Χριστιανών, όμως είναι παραποιημένο. Έχουν αλλάξει τις ΟΡΘΟΔΟΞΕΣ ΕΣΤΙΕΣ ΦΩΤΟΣ και τις έχουν πάρει στο σκότος. Σε πολλά σημεία αναφέρουν για κακία, εκδίκηση, αδικία, οργή. Αυτά δεν είναι λόγια του ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ. Δεν είναι λόγια της ΑΓΑΠΗΣ. Δεν είναι λόγια της ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΟΣ. Δεν είναι λόγια του ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΤΡΙΑΔΙΚΟΥ ΘΕΟΥ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ μας, είπε, "μήν αλλάξετε ούτε ένα νι, ούτε ένα σίγμα, ούτε ένα σημείο στίξεως. Αυτό το είπε, διότι οι ΕΣΤΙΕΣ ΦΩΤΟΣ έπρεπε να παραμείνουν όπως τις έδωσε. Να μήν τις οικιοποιηθούν οι Δαίμονες. Σήμερα, οι Σιωνιστές έχουν παραποιήση όλα τα ΙΕΡΑ ΒΙΒΛΙΑ των Ορθοδόξων Χριστιανών, γιατί θέλουν να διασπάσουν τις δυνατές ενέργειες της ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ διότι τις φοβούνται και δεν τις αντέχουν. Μόνον έτσι θα μπορέσουν να ενθρονίσουν τον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ-666-ΜΕΙΤΡΕΓΙΑ ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΣΤΟ ΙΣΡΑΗΛ και να κυριαρχήσουν παγκοσμίως. Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ είναι ενσαρκωμένος με όλες τις σατανικές και καταχθόνιες δυνάμεις των ΑΡΝΗΤΙΚΩΝ ΣΑΤΑΝΙΚΩΝ ΣΤΕΡΕΩΜΑΤΩΝ και έχουν μείνει μονάδες χρόνια για να ενθρονισθή. Γι΄αυτό να μήν σας παραπλανούν και μην σας ξεγελούν. Εξ΄άλλου η ΚΕΦΑΛΗ ΤΗΣ ΓΗΙΝΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ έχει φθαρεί. Έχουν υποδουλωθεί στον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ. Εσείς πρέπει να μείνετε σταθεροί στην ΟΡΘΟΔΟΞΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ όπως την έδωσε ο ΚΥΡΙΟΣ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ. ΨΥΧΗ-ΠΝΕΥΜΑ-ΣΩΜΑ.
Η πρώτη ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ εγράφτηκε το 80μ.Χ. Οι Απόστολοι είχαν ήδη αποδημήσει εις Κύριον. Τα αυθεντικά χειρόγραφα τα έκλεβαν οι Εβραίοι, γιατί δεν ήθελαν να τα διαβάζουν οι πρώτοι Χριστιανοί για να μήν ενδυναμώνονται. Η πρώτη ρήξη ήδη ήρθε στους κόλπους της "πρώτης εκκλησίας". Την πρώτη σύμπραξη με τον Βασιλιά των Δαιμόνων ΜΕΦΙΣΤΟΦΕΛΗ, την έκαναν οι ΑΡΧΙΕΡΕΙΣ των Εβραίων, τρείς μέρες μετά την ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ, για να κυριαρχήσουν παγκοσμίως. Εκεί εδημιουργήθηκε και η πρώτη συνειδητή ΜΑΣΩΝΙΑ. Ο Μεφιστοφελής τους είπε ό,τι δέχεται, αλλά για να τους βοηθήση ήθελε την ενέργεια από όλες τις ψυχές των ανθρώπων. Οι Εβραίοι Αρχιερείς δέχτηκαν. Έτσι, άρχισαν να καλλιεργούν το έδαφος. Τούς χρειάστηκε 2000 χρόνια (δύο χιλιάδες) για να ετοιμάσουν το έδαφος, διότι πρέπει ο κόσμος με την Βούληση του να πάει για να πάρη το Σφράγισμα 666. Μήν ξεχνάτε ό,τι υπάρχουν πολλά Συγγράμματα των Αποστόλων που λείπουν. Υπάρχουν οι ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ ΕΝΩΧ που γράφουν πλήρη στοιχεία (ονόματα, χρονολογίες, χώρες, γήινα γεγονότα που θα συμβούν στην κυριολεξία). Γράφει ξεκάθαρα για την ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ κατακρατούνται και φρουρούνται ένοπλα. Τα γνήσια Συγγράμματα των Αποστόλων τα έχουν και τα μελετούν "ειδικοί". Καί σας ρωτώ. Τί γράφουν μέσα οι ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ, ΤΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ και τα διάφορα άλλα γνήσια χειρόγραφα των ΑΓΙΩΝ μας; Tι είναι εκείνα που κρύβουν από τους Χριστιανούς; Γιατί φοβούνται το πνεύμα των Χριστιανών; Γιατί δεν τους αφήνουν να έχουν ολοκληρωτική γνώση; Τι γνώσεις έδωσε Ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ διά μέσου ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ και γιατί τα φρουρούν; Με σεβασμό ΙΩΑΝΝΑ


RMCCTR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2002, 15:03:26  Εμφάνιση Προφίλ
Φιλη μου Λευκη Κουκουβαγια,
γιατι μου δημιουργειται η εντυπωση πως οποιοδηποτε μηνυμα στελνεις ειναι μια αντιγραφη απο κειμενα που εχεις διαβασει;
Αλλωστε η αμαθεια ειναι καλυτερη απο την ημιμαθεια

"ΡΕΕΙ Ο ΙΧΩΡ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΛΕΒΑ ΜΟΥ"

Edited by - RMCCTR on 06/09/2002 15:04:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2002, 18:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Λυπούμαι εάν το ένοιωσες έτσι. Δεν μπορώ να σου το άλλάξω αυτό το αίσθημα. Πρέπει μόνος σου να προσπαθήσης να το αλλάξης. Όμως απευθύνομαι και σε πιστούς Χριστιανούς που μπορεί να τους βοηθήση στους προβληματισμούς τους. Ο Χριστιανισμός πολεμάται παγκοσμίως και εσείς δεν κάνετε τίποτε. Κάνετε τους ρήτορες και τους ψευτοφιλόσοφους και έχετε ξεφύγει από την ουσία του ίδιου του πνεύματος σας. Το κακό είναι ότι παρασύρετε κι άλλους μαζί σας. Εάν δεν ενδιαφέρεστε, τουλάχιστον αφήστε τους συνανθρώπους σας να σώσουν την ψυχή τους. Είμαστε στην εποχή του Αντίχριστου και οι Εβραίοι κινούνται διά Παγκόσμια Κυριαρχία. Κάνουν συνεχώς Πλύση Εγκεφάλου, έχουν διαστρεβλώση τα πάντα και έχουν υποτάξει όλες τις ενέργειες του Πλανήτη ΓΗ από όλα τα όντα κααι σας μεταβιβάζουν την Άρνητική-βρώμικη. Έχουν ισοπεδώση Θρησκείες, Ιερά και Ιδανικά, Πατρίδες και δεν νοιάζεστε. Κάθεστε όλοι μέρα και φιλοσοφείτε αντί να πάρετε την ζωή σας στα χέρια σας. Τα Βαρυτικά Πεδία ήδη έχουν μπεί στον Πλανήτη ΓΗ και ήδη οι εκδηλώσεις ασθενειών και η διάσπαση της δομής του κυττάρου άρχισε ορατά. Οι πλήμμυρες ήταν η αρχή. Ακολουθούν σοβαρές ανίατες ασθένειες. Πρέπει να γνωρίζετε για να προστατευθήτε. Δεν σας ενδιαφέρει. Μην πείτε όμως ότι ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ. Δεν θα δεχτή καμμιά δικαιολογία στην ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ. Ανοίξετε λοιπόν τα μάτια σας και τα αυτιά σας για να δήτε και να ακούσετε. Είμαστε στη ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ. Είτε το παραδέχεστε είτε όχι. Αυτή είναι η αλήθεια. Έχετε γίνει όλοι ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΒΡΥΛΟΛΑΚΕΣ ΦΩΤΟΣ. Απορροφάτε την ενέργεια των αδύνατων ψυχών. Κάνετε ότι είστε ένα site με σεβασμό. Πλάνη, καμουφλάρισμα. Μόλις δεχτείτε κάποιες άλλες γνώσεις που δεν είναι στην δική σας ενεργοποίηση, αρχίζετε και αποκαλύπτετε τον πραγματικό σας εαυτό. Εάν τα δημοσιεύσει κάποιος Σατανάς τρέχετε και ασπάζεστε ο,τιδήποτε γράφη χωρίς να τα επιβεβαιώνεται από την ΘΕΙΑ ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ και παρασύρεσθε. Εάν αυτά που σας λέγω περάσουν απο Εκδοτικό Οίκο της Μασωνίας και του Σιωνισμού θα τα δεχτείτε σαν το Άγιο Φως. Σας λέγω τις εμπειρίες μου ΔΩΡΕΑΝ και τις γνώσεις μου από βιώματα και τα χλευάζετε. Σας άνοιξα την καρδιά μου και το πνεύμα μου και δεν το σεβαστήκατε. Το κάνατε κατάχρηση. Είστε άξιοι της τύχης σας. Σας αφήνω. Ευχαριστώ για την συνεργασία μας. Ήταν επικοδομητική.
ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΙΩΑΝΝΑ(ΠΥΡΗΝΑΣ ΙΕΡΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΥΠΡΟΥ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RMCCTR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2002, 19:02:13  Εμφάνιση Προφίλ
Φιλη μου Ιωαννα,
κατ' αρχας θα ηθελα να σε διαβεβαιωσω οτι δεν ειμαι ουτε σατανιστης ουτε αθεος αλλα χριστιανος ορθοδοξος.Σου εκανα αυτην την παρατηρηση γιατι τα κειμενα σου περιεχουν ορους που δεν τους καταλαβαινει κανεις και ετσι δεν βοηθας πολυ.
Θα μπορουσες να γραψεις με ποιο απλα λογια αυτα που θελεις να πεις, αλλωστε εγω πιστευω οτι η απλη γλωσσα ειναι αυτη που θα μεταδοσει καλυτερα το μηνυμα σου.

"ΡΕΕΙ Ο ΙΧΩΡ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΛΕΒΑ ΜΟΥ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2002, 21:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Aγαπητή φίλη Ιωάννα.
Οφείλω από την μεριά μου να σου ζητήσω συγνώμη αν κάτι από αυτά που έγραψα ένιωσες να σε προσβάλει και λυπούμαι ειλικρινά που αποφάσισες να εγκαταλείψεις το site.
Aλλά επειδή σε έναν χωρισμό δεν φταίει ποτέ ο ένας θα ήθελα να σκεφτείς που εφταιξες εσύ και επιπλέον να σου πω οτι ΚΑΙ εσύ δεν σεβάστηκες την προσωπικότητα και την νοημοσύνη μας οποια και αν είναι αυτή.
Υπήρξε και κάποιος άλλος εδώ που υποστήριζε οτι λαμβάνει σήματα από τους Ολύμπιους προς σωτηρία του γένους.
Νομίζεις οτι θα έπρεπε και αυτόν να πιστέψουμε χωρίς να ερευνήσουμε;
Πάντως ελπίζω η απόφαση σου να μην είναι τελεσίδικη και να μας ξανατιμήσεις με τα γραφόμενα σου (τα οποία οφείλω να ομολογήσω θα είχαν ενδιαφέρον αν τα αιτιολογούσες κιόλας)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2002, 21:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Ναι φίλοι και φίλες, είμαστε όλοι μας δαίμονες και βρυκόλακες φωτός κι απορροφάμε αδύναμες ψυχές.Ας αφήσουμε την αγαπητή Ιωάννα να συνεχίσει το "ταξίδι" της, μια κι εμείς δεν μπορέσαμε να καταλάβουμεαυτά που ήθελε να μας πει.

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 12:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Ζητάτε όλοι ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ. Ζητάτε όλοι λίγη ηρεμία. Ζητάτε όλοι ΕΙΡΗΝΗ. Ζητάτε όλοι ΑΓΑΠΗ. Πως θα τα έχετε όλα αυτά χωρίς την ΠΙΣΤΗ; Πως θα έχετε καθαρότητα σκέψεως αφού έχετε βάλει στο μυαλό και στην ψυχή τον Σατανά; Του δώσατε δικαίωμα με την θέληση σας και το ελεύθερο σας, να ελέγχη την ψυχή, το πνεύμα και το σώμα σας. Τρέχετε στους γήϊνους γιατρούς να θεραπευθείτε και σας κάνουν πειραματόζωα και σας εκμεταλλεύονται. Ξεχάσατε ό,τι την ΓΙΑΤΡΕΙΑ την δίδει ο ΚΥΡΙΟΣ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ. Είναι ο ΟΥΡΑΝΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ που θεραπεύει ψυχή-πνεύμα-σώμα. ΑΥΤΟΣ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ. Με το ΦΩΣ ηρεμεί η ψυχή και έρχεται η ΑΓΑΠΗ που φέρνει θαλπωρή στη ψυχή. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 12:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational
quote:

Πως θα τα έχετε όλα αυτά χωρίς την ΠΙΣΤΗ;

Ιωάννα … θα μας δώσεις σε παρακαλώ ορισμό για το πώς εσύ και οι ομοϊδεάτες σου αντιλαμβάνονται την «ΠΙΣΤΗ»

Το πώς την αντιλαμβάνομαι εγώ το έχω δηλώσει και σε άλλο μήνυμα …αλλά θα σου αντιγράψω τον ορισμό του Alan Watts

«Η Πίστη είναι μια στάση ζωής που είσαι τέλειος ανοιχτός/ή και εμπιστεύεσαι την αλήθεια και την πραγματικότητα, οποιαδήποτε κι’ αν είναι αυτή. Αυτή είναι μια επικίνδυνη και τολμηρή κατάσταση του μυαλού. Η πεποίθηση, με την θρησκευτική έννοια, είναι το αντίθετο της πίστης - επειδή είναι μια ένθερμη επιθυμία ή ελπίδα, μια καταναγκαστική προσκόλληση στην ιδέα ότι ο κόσμος τακτοποιείται και κυβερνάται κατ’ αυτόν και κατ’ αυτόν τρόπο. Η πεποίθηση είναι σαν να κρατιέσαι από έναν βράχο - πίστη είναι να μάθεις πώς να κολυμπάς - και αυτός ο κόσμος ολόκληρος κολυμπά στο απεριόριστο σύμπαν.»


Πίστευε και μη, … ερεύνα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 16:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Binational μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς την δική σου γνώμη τί σημαίνει για σένα "πίστη"; Δεν έχω διαβάσει την προσωπική σου τοποθέτηση.
Όσο για μένα θα σου απαντήσω "τί είναι Πίστη" με τις εμπειρίες μου. Πάντα είμαι ανοιχτό μυαλό. Ακούω από όλες τις πλευρές, σέβομαι τιδήποτε και βγάζω τα δικά μου συμπεράσματα. Για να μπορέσω να υπερασπισθώ κάποιο θέμα πρέπει να το πιστεύω και να το έχω σε ψηλό βάθρο μέσα στο μυαλό μου, διαφορετικά δεν έχω την δύναμη να το υποστηρίξω. Εάν κάποιος, άλλα λέει και άλλα κάνει δεν μπορώ να τον υπερασπισθώ κατά συνεχόμενη ροή. Να βοηθήσω στιγμιαία ναί. Δεν μπορώ όμως να υπερασπίζομαι ούτε τις υπουλίες, ούτε τα ψέματα, ούτε τις συκοφαντίες, ούτε τις αδικίες. Δεν λέω ότι εγώ είμαι η τέλεια, όμως προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατό πιο σωστή. Πολλές φορές συζητούμε διάφορα θέματα με τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ και ποτέ δεν ήρθε και να μου πή "να το κάνεις έτσι διότι το λέω εγώ που είμαι ο ΘΕΟΣ". Ούτε μου προκάλεσε καμμιά φορά τον φόβο. Αντιθέτω προσφέρει ηρεμία και Αγάπη. Όταν Τον ρωτώ τί να κάνω για κάποιο θέμα μου απαντά "Ιωάννα μου σου έδωσα την γνώση, την απάντηση θα την βρής μέσα σου" ή πολλές φορές μου λέει "εσύ τι πιστεύεις Ιωάννα μου;" Ποτέ δεν μου στέρησε την ελευθερία να σκέφτομαι, ούτε να εξερευνώ, ούτε να μιλώ. Πρίν μου δώσει ανώτερη γνώση με πέρασε από πάρα πολλές δοκιμασίες που δεν μπορώ να σας πώ γιατί θα ήταν αλαζονικό. Μπορείτε όμως να Τον ρωτήσετε. Εάν είναι έτοιμες οι ενέργειες να σας απαντήση σε κάτι που θέλετε, χωρίς να Του το ζητήσετε δεύτερη φορά. Η κάθε γνώση είναι φιλτραρισμένη από πολλές δοκιμασίες. Ο κάθε Άγιος μου έβαζε και την προσωπική του δοκιμασία. Δοκιμασίες από τους Δαίμονες, Βρυκόλακες, Διαβόλους, Σατανάδες, Σειρήνες και οποιοδήποτε αρνητικό στοιχείο μπορείτε να φανταστείτε. Είναι βιώματα αυτά που δεν υπάρχουν λόγια να σου τα περιγράψω. Ένα πράγμα σου λέω Binational. Ότι διαλαλώ είναι από προσωπικές εμπειρίες μου και συνομιλίες με την ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ.Είναι βιώματα και διδάγματα από αυτά που έζησα στο ΟΥΡΑΝΙΟ ΚΟΣΜΙΚΟ ΣΥΜΠΑΝ. Όταν περνούσα δύσκολες δοκιμασίες που νόμιζα ότι θα εκραγή η ψυχή μου, ο Χριστός μας ήταν κοντά μου, δίπλα μου και μου χάϊδευε το χέρι και μου έλεγε. "Ιωάννα μου, δεν μπορώ να σε βοηθήσω την στιγμή που περνάς δοκιμασία, διαφορετικά πως θα ήταν δοκιμασία; Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σε εμψυχώνω". Όταν τέλειωνε εκείνη η δοκιμασία και ερχόταν η "ώριμη στιγμή" όπως έλεγε ο Χριστός μας μου έδινε τις πνευματικές μου αμοιβές που κέρδιζα επάξια. Πολλές φορές μου λέει " Άξιζε τον κόπο η δοκιμασία Ιωάννα μου"; Αμέσως ξεχνώ τις δοκιμασίες και βάζω τον επόμενο πνευματικό στόχο μου. Είναι τόσο ήρεμος και αγαπημένος που προσπαθώ να μην τον στεναχωρώ. Ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ με έμαθε να σκέφτομαι ορθά. Να σέβομαι πάντα το "ελεύθερο και τ΄αυτεξούσιο αποιουδήποτε" έστω και άν αυτός θέλει να είναι μέσα στα αρνητικά. Με έμαθε να σέβομαι με ορθότητα την Προσωπικότητα, την Βούληση και με εδίδαξε όλες τις ενέργειες να τις αναλύω βασιζόμενη πάνω στην ΑΠΟΛΥΤΗ ΤΡΙΑΔΙΚΗ ΑΓΑΠH.
Αυτή είναι για μένα ΠΙΣΤΗ Binational. Να σέβομαι τον εαυτό μου και τον συνάνθρωπο μου. Με έμαθε να αγωνίζομαι για την ΑΓΑΠΗ και να μην καταθέτω τα όπλα σε μια δυσκολία. Μου έδωσε γνώσεις για να μπορώ να τις χρησιμοποιώ για την Αγάπη. Με έμαθε πως να αντιλαμβάνομαι και να ξεχωρίζω τις Αρνητικές Ενέργειες και τους Σατανάδες που έχω απέναντι μου. Μου δίδαξε τις Πνευματικές Δυνάμεις και πως να τις χρησιμοποιώ με αγάπη για την Αγάπη. Στην ουσία όταν αγωνιζόμαστε για εξαγνισμό είναι για το καλό της ψυχής μας και όχι του ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΤΡΙΑΔΙΚΟΥ ΘΕΟΥ. Με δίδαξε την ΚΟΣΜΙΚΗ ΚΛΙΜΑΚΑ και τόσα άλλα. Από εμπειρίες μου ένα πράγμα σας λέω. Μόνο η Ορθή Αγάπη και μόνο ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ μας παρέχει την απόλυτη ελευθερία και μας δίνει την απόλυτη ηρεμία και γαλήνη της ψυχής και του πνεύματος μας. Οι υπόλοιπες διαστάσεις είναι δεσμευτικές στις ενέργειες και διακεκομμένες και φέρνουν άγχος, καθήλωση, δυστυχία και ασθένειες. Απλώς χάνουμε χρόνο και καθυστερεί ο εξαγνισμός της προσωπικής μας ψυχής.
Μπορεί ο κάθε ένας να ζητήση να κάνη τον προσωπικό του αγώνα και να πάρη τους πνευματικούς του καρπούς. Το ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΣΥΜΠΑΝ ποτέ δεν στέρησε την επιθυμία οποιουδήποτε πνεύματος για νοητική εξέλιξη και ανάπτυξη. Όμως πρέπει να το κάνη με σεβασμό και προς τα άλλα όντα που ζούν στους άλλους Γαλαξίες και Πλανήτες. Δεν πρέπει να διαταράσσονται τα νηματίδια φωτός διότι υπάρχουν και άλλες ψυχές που ζούν με ηρεμία και επιτελούν εξαγνισμό σε άλλες σφαίρες με άλλο είδος γνώσης.
Με όλο μου τον σεβασμό ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 17:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational
Όλα αυτά που περιγράφεις, σαφώς και είναι εντυπωσιακά … αλλά είναι μονό δικά σου. Δεν μπορείς να πείσεις κανέναν με προσωπικά βιώματα.

Εάν είχες διαθέσει λίγο χρόνο να διαβάσεις τα αξιόλογα που γράφονται από την παρέα του Esoterica, θα είχες αντιληφθεί όχι μόνο την δική μου αλλά και των υπόλοιπων την τοποθέτηση στο θέμα της «πιστής» … και όχι μόνο.

Θα έβλεπες πως όλοι, με ελάχιστες και πρόσκαιρες εξαιρέσεις, είμαστε καλοπροαίρετοι μεν … πολύ προσεχτικοί σε ανυπόστατες και ατεκμηρίωτες θεωρίες δε.

Υπάρχουν δυνάμεις που δεν ανήκουν στον αιτιατό κόσμο … αλλά για να επιχειρηματολογήσεις υπέρ τους σε μια κουβέντα θα πρέπει να ψάξεις και να βρεις ενδείξεις-αποχρώσεις ώστε να μπορέσεις να στηρίξεις την άποψη σου.

Η θρησκευτική πεποίθηση που διαποτίζει τα γραπτά σου δεν είναι απόδειξη, ούτε καν ένδειξη-απόχρωση.

Αντίθετα, η επιστήμη έχει πολλές, τεκμηριωμένες και εργαστηριακά αποδεδειγμένες εξηγήσεις για τα φαινόμενα που περιγράφεις ότι βιώνεις.

Έχεις όλο το δικαίωμα να πιστεύεις ότι σου αρέσει … για να πείσεις άλλους όμως χρειάζεσαι επιχειρήματα … τα οποία έως τώρα δεν διάβασα.

Απ’ ότι φαίνεται, Ιωάννα μου, μπήκατε εσύ και ο ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ, σε αυτόν τον χώρο μόνο για να κάνετε μονόλογο και να προσηλυτίσετε. Αλλιώς δεν εξηγείτε η στάση σας.

Με όλη μου την κατανόηση …


Πίστευε και μη, … ερεύνα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 18:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Αγαπητή ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ παρακολουθώ με αμείωτο ενδιαφέρον τα γραφόμενα σου με τις όποιες διαφωνίες μου στον τρόπο που παραθέτεις τις γνώσεις σου.
Υπάρχει κάποιο topic «ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ» στο οποίο θα ήθελα να ακούσω την άποψη σου ή οπου αλλού θέλεις αν το κρίνεις και εσύ σκόπιμο.
Στους συμμετέχοντες θα θυμίσω τον μύθο της σπηλιάς του ΠΛΆΤΩΝΑ στον οποίο ο άνθρωπος που είχε βγεί στο ΦΩΣ ΜΙΛΟΎΣΕ με ακατανόητα λόγια σ‘αυτους που είχαν παραμείνει στο σκοτάδι βλέποντας τις σκιές.
Με ακατανόητα λόγια μιλούν και οι τρελοί βέβαια αλλά ας μην έχουμε τόσο εμπιστοσύνη στην μηδαμινότητα μας οτι μπορούμε να κρίνουμε.Και βέβαια να έχουμε απεριόριστη εμπιστοσύνη στο μεγαλείο μας ότι μπορούμε να διακρίνουμε, προχωρώντας ψηλαφιστά στο άγνωστο που μας περιβάλει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 19:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Το κακό Nagual είναι δεσμίδες φωτός που ξεφεύγουν από την κεντρική εστία φωτός και βγαίνουν αδύνατες. Όταν οι ακτίνες του φωτός πηγαίνουν κατ΄ευθείαν έχουν ιλιγγιώδη ταχύτητα, διαπερνούν και καίνε. Βγαίνουν από την Πηγή και καταλήγουν στον προορισμό τους. Οι πλάγιες ακτίνες επειδή είναι αδύνατες δηλαδή απαλύνει η ουσία του κυττάρου, αποκεντρώνονται και δεν έχουν την δύναμη της δυνατής ακτινοβολίας. Δηλαδή δεν έχουν τις απαιτούμενες ίνες στο κύτταρο και απαλύνει το φώς δηλαδή απαλύνουν οι χημικές ενώσεις της ουσίας του κυττάρου. Όταν είναι διάχυτο το φώς από τα Ηλιακά Συστήματα, δημιουργούν τροχιές ρευστότητας(σφαίρες-επίπεδα) και μεταφέρουν το Φως από Αγωγούς και από τις Μαύρες Τρύπες των Συμπάντων. Όπου απομακρύνεται το φώς απαλύνουν και τα νηματίδια συσπείρωσης και αναχαίτισης οποιασδήποτε ξένης αδύνατης χημικής ουσίας. Όταν αυξηθή κατά πολύ το χημικό στοιχείο του Κοσμικού Οξυγόνου στους κεντρικούς ιστούς και υπερνικά όλα τα άλλα ιχνοστοιχεία σύζευξης, τότε το Φως στις κοσμικές ακτινοβολίες της τροχιάς του, υιοθετεί άλλα χημικά συστατικά και αυτά με την σειρά τους επειδή δεν είναι δυνατά υιοθετούν στο πέρασμα τους άλλα χημικά συστατικά. Η ιεραρχία των δονήσεων. Γίνονται συμπυκνωμένες ενώσεις που δεν μπορούν να διαχωριστούν τα νηματίδια του φωτός γιατί φασματοποιούνται, διότι ήδη απάλυνε το φως και δεν έχει τους κατάλληλους κοσμικούς ιούς για αντισώματα και γίνεται ακόμη πιο διεγερτικό αλλά στις βίαιες χημικές εκρήξεις χημικών ενώσεων και στα συμπληρώματα χημικών ουσιών. Αυτή την λειτουργία του μειωμένου φωτός (φωτισμού) την οικιοποιούνται οντότητες στο Σύμπαν που με την παλμική σκέψη τους διακινούνται πάνω σε δεσμίδες χημικών στοιχείων ψυχρότητος. Στο τέλος η έξαρση του κακού δημιουργείται από πολλά συμπυκνωμένα στοιχεία ουσίας που όταν έρχονται επαφή το ένα με το άλλο δημιουργούν ανασταλτικές ίνες και διαχωρίζονται άγαρμπα και με βιαιότητα. Δεν έχουν την αρμονία της αποσυγκόλλησης. Τώρα, όταν φτάνουν αυτές οι ψυχρές ενέργειες στην ΓΗ μπαίνουν μέσα στα ενεργειακά σώματα διακεκομμένες, αδύνατες και ψυχρότατες και δημιουργούν βίαιες εκρήξεις διότι εδιασπάστηκε ήδη η δομή του κυττάρου. Δημιουργούν αμφιταλάντευση και άν κάποιος άνθρωπος με συνειδητότητα του εγκεφάλου του, δεν διαχωρίση αυτές τις ψυχρές ενέργειες που τον άγγίζουν με τις πέντε αισθήσεις, τότε θα προκαλέση οπωσδήποτε καταστροφή, διότι έχουμε την Βαρύτητα στην ατμόσφαιρα που τις ελκύουν και έρχονται κάτω στην φθαρτή υλική ύλη.
ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 02:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Δηλαδη(αν κατάλαβα καλά και σε παρακαλώ να με διορθώσεις όπου χρειαστεί)το ΚΑΚΟ είναι ΦΩΣ -μειωμένης φωτεινότητας-το οποίο έχει κάποιες λειτουργικές ιδιότητες τις οποίες εκμεταλεύονται κάποιες οντότητες και από αυτές πηγάζει το κακό.
Αυτό καθ‘αυτό το -μειωμένο φως-έχει ιδιότητες ΚΑΛΟΥ¨ή ΚΑΚΟΥ;
Γιατί παρακάτω λες οτι από μόνες τους αυτές οι «ενέργειες» απορυθμίζουν τον άνθρωπο ο οποίος με την συνειδητότητα του πρέπει να τις διαχωρισει.(Με τις 5 αισθήσεις τι εννοείς;)
Επίσης κάπου αλλού αναφέρεις γιά τον έκπτωτο Αγγελο.Μπορείς να το επεκτείνεις;
Ευχαριστώ γιά την προθυμία σου να απαντήσεις.
ΜΕ ΑΓΑΠΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 11:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Nagual καλημέρα σου.
Σωστό αυτό που λες. Το λιγοστό φως δεν φέγγει καθαρά. Φαντάσου το φώς από την λάμπα που βγαίνει από την τεχνική ύλη. Εάν κοιτάξης την λάμπα αντέχεις να την δής. Μπορείς να κάνης το ίδιο και με τον ήλιο; Λίγη διαρροή υπάρχει από την Τρύπα του Όζοντος και μπαίνουν αφιλτράριστες οι ακτινοβολίες του Ήλιου και καίνε τον κόσμο. Όλοι μιλούν για lotion με δείκτη προστασίας "τάδε". Αυτή η lotion είναι ενισχυμένη με τα κατάλληλα φίλτρα χημικών ιδιοτήτων. Το ίδιο συμβαίνει και με τον Ήλιο του Γήϊνου Γαλαξιακού μας Στερεώματος. Ο Ήλιος στην λειτουργική του τροχιά εκπέμπει ακτινοβολίες φαιδρότητας με δυνατές χημικές ενώσεις. Αυτό ποικίλει ανάλόγως με τα διεγερτικά φάσματα των αστρικών φαινομένων που τον επηρεάζουν. Σημαντική ρύθμιση στις ακτινοβολίες έχουν οι Ηλιακές Κηλίδες, οι οποίες αποτελούνται από δυνατό Νετρόνιο Στηρίξεων συνδετήρων. Αυτοί οι Συνδετήρες αποτελούνται από δυνατούς χημικούς κώδικες φασματογόνου Νετρονίου και όταν οι ακτινοβολές των ηλιακών κηλίδων φτάνουν στον παράγοντα ΓΗ, επηρεάζουν την ψυχορυθμική λειτουργία του γήϊνου ατόμου. Αυτά τα χημικά συστατικά από τις Ηλιακές Κηλίδες τροχοφορούν στο πέρασμα τους τις Φωτεινές Κηλίδες που διέρχονται από άλλες διαστάσεις του Σύμπαντος και ενώνονται φασματικά. Φτάνοντας πάνω από την Τρύπα του Όζοντος εισχωρούν στο εσωτερικό αμυντικό χημικό φάσμα της ιονόσφαιρας, επειδή τα Φίλτρα των μεμβρανών της χημικής υπόστασης έχουν απαλύνει και μάλιστα υπάρχουν συσσωρευτικά σημεία που έχουν εξουδετερωθεί. Αυτή η λειτουργία συνεχίζει ιεραρχικά την πορεία της και φτάνει στην χημική υλική υπόσταση του κόσμου της ΓΗΣ (γειωμένη Βαρύτητα). Στην Βαρύτητα των Φασματογόνων Ενεργειών λειτουργεί ο άνθρωπος όπωςτον γνωρίζουμε. Οι πέντε αισθήσεις καταστρέφουν ένα άνθρωπο όμως μπορούν και να τον εξαγνίσουν. Εξαρτάται πως τις χρησιμοποιεί. Πρέπει να τις χρησιμοποιεί με ήρεμία όχι φανατικά, διότι η βιαιότητα της σκέψης στέλλει παλμικούς εγκεφαλικούς ρυθμούς αμφιταλαντευόμενους και δεν τροχοφορείται ισορροπημένα η ενέργεια στους νευρικούς δεντρίτες του εσωτερικού αεραγωγού που ενεργοποιεί τον Αστρικό-Πνευματικό Οφφθαλμό. Όλες οι εσωτερικές παλμικές αντιδράσεις πρέπει να λειτουργούν ήρεμα για να πάλλετααι ευθεία - ομαλά η ενέργεια και σε ίσα ποσοστά στα νευρίνια. Εάν συσσωρευτεί περισσότερη ενέργεια σε ένα εγκεφαλικό αγωγό τότε μπλοκκάρεται και αφού υπάρχει πίεση, στέλλει μήνυμα στο αντιπροσωπευτικό σημείο του σώματος ότι πονά. Ο σωματικός πόνος που αισθανόμαστε είναι μήνυμα της εγκεφαλικής προσωπικής μας διεργασίας, ότι εσυσσωρεύτηκε πολλή ενέργεια και διογκώνεται και αυξάνεται συνεχώς. Εάν δεν ταξινομηθεί η συσσώρευση ενέργειας και να ομαλοποιηθή το αγγειακό νεύρο και αφού η δίοδος είναι κλειστή, από την διογκωμένη ενέργεια, θα εκτροχιαστή η παλμική σκέψη και μέρος της συμπιεσμένης ενέργειας θα αγγίξει άλλα νευρόνια και θα τα ενεργοποιήση λανθασμένα. Ξέρουμε πολύ καλά ότι το πνεύμα μας, η προσωπική μας σκέψη μας είναι ό άμεσος ρυθμιστής της ενέργειας.
Για τον έκπτωτο άγγελο θα σου μιλήσω άλλη φορά. Δεν πρέπει να συνδυαστούν αυτές οι ενέργειες του θέματος σε αυτούς τος διακύκλους εγγεφαλικής διέγερσης με τον Εωσφόρο.
Ευχαριστώ για την ευγένεια σου ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 18:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Θέλω να συγχαρώ τον/ην φίλο/η nagual για την προσπάθεια που κάνει να καταλάβει το σκεπτικό και από πού είναι ορμώμενη η σκέψη της Λευκής Κουκουβάγιας!!Κι αυτό γιατι στην ερώτηση που της έκανες είδα κάτι για phillips lux,coppertone,βιοχημεία(όπως την αντιλαμβάνετε βέβαια) και με κατάληξη στο κλασσικό παραμύθι!!
Εύγε,αν και θα έπρεπε(αν δεν το έχεις κάνει ήδη)να διαβάσεις από που προέρχονται οι γνώσεις αυτές που παραθέτει("Ο φιλόσοφος Αριστοτέλης"/Γνώση 11/09)!!
Ελπίζω εσύ τουλάχιστον να κατάλαβες την απάντηση που σου έδωσε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 18:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Συγγνώμη, στο ΣΟΦΙΑ και το μήνυμα ήταν στις 10/09

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 10:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Οι Δυνατοί αστέρες του Γήϊνου Στερεώματος είναι η ΠΟΥΛΙΑ, ο ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ και η ΠΟΛΙΚΗ ΑΡΚΤΟΣ. Σε συζυγία με τον δυνατό ΠΟΛΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ, έγινε η γέννηση του "ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ-666". Αυτά τα άστρα είναι πάρα πολύ δυνατά, σε αρνητικές ακτινοβολίες, περιβαλλόμενα από τους Κεντρικούς Αστέρες της Αρνητικής Τριαρχικής Δυνάμεως Ελαχίστων Αρνητικών Στερεωμάτων. Αυτή η συζυγία είχεν όλη την ισχύ, σε αρνητικές ακτινοβολίες, για να γεννηθή ο "ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ" με όλες τις αρνητικές ενέργειες ενσωματωμένες μέσα στο γήϊνο σώμα του. Ο μιερός ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ εγεννήθηκε ατο ΙΣΡΑΗΛ, από γυναίκα πόρνη τρισδιάστατης μορφής, γεννημένη από αιμομιξία με τον πατέρα. Ο "ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ " είναι γεννημένος από αιμομιξία με τον υιόν. Μόλις γεννήθηκε τον πήραν μέσα στη Ν.Α.Σ.Α. του ΠΕΡΟΥ και εκεί ετρεφόταν κατευθείαν από τα Αρνητικά Στερεώματα με όλες τις αρνητικές ακτινοβολίες Τριαρχικής μορφής. Δεν έπαιρνε γήϊνη τροφή, μέχρι τα 6 (έξη) του χρόνια. Μετά τον παρέδωσαν σε μιά οικογένειαα στις ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ που τον υιοθέτησαν. Το ζεύγος που τον πήρεε να τον μεγαλώση, είχε μετακομίσει εκείνο το χρονικό διάστημα από την ΙΤΑΛΙΑ και οι οποίοι ήταν πλήρως ενήμεροι από το ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΤΗΣ ΣΙΩΝ (ΑΔΥΤΑ). Έτσι είπααν ότι είναι δικό τους το παιδί. Φυσικά βοηθούσε πάντα ο Βασιλιάς των Δαιμόνων "ΜΕΦΙΣΤΟΦΕΛΗΣ". Κάθε έξη μήνες μεταφερόταν στον ΠΥΡΗΝΑ της ΔΑΙΜΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ και του έδιδαν τις ύψιστες αρνητικές ακτινοβολίες. Η μεταφορά γινόταν με εξαύλωση. Μιά φορά τον μήνα μεταφερότααν επίσης, πάλι με εξαύλωση συνοδεία του Βασιλιά των Δαιμόνων της Βασιλικής Τριαρχικής Δυνάμεως Ελαχίστων Αρνητικών Στερεωμάτων - ΜΕΦΙΣΤΟΦΕΛΗ στο άβατο Ιερατείο των Εβραίων, του Αρχιραββίνου όπου και έκαναν ανθρωποθυσίες και μάλιστα βρέφη. Έτσι έμαθε να βλέπη το αίμα των ανθρώπων και να το ρουφά όπως του υπέβαλλε ο ΜΕΦΙΣΤΟΦΕΛΗΣ έμπρακτα. Θυσίαζαν ζωντανά τα θύματα τους κάθε φορά. Τον έχουν μυήσει σε όλη την αρνητική γνώση και σοφία των Αρνητικών Στερεωμάτων. Σήμερα ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ, γήϊνον όνομα συνειδητόν "MEΪΤΤΡΕΓΙΑ", ζεί στην ΝΟΤΙΑΝ ΙΤΑΛΙΑ, προστατευόμενος και καθοδηγούμενος από τον ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ "ΜΕΦΙΣΤΟΦΕΛΗ" εν συνεννοήσει με τους ΜΥΣΤΕΣ της ΣΙΩΝ του ΙΣΡΑΗΛ. Ενημερώνεται κατευθείαν γενικά για την παγκόσμιαν κατάστασιν μέχρι την ενθρόνισιν του, που θα γίνη στις 22 ΝΟεμβρίου (την χρονολογία θα την δώσουν επισήμως οι ΔΥΟ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΕΝΩΧ ΚΑΙ ΗΛΙΑΣ που έχουν αναλάβει επισήμως από τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ ΠΥΡΗΝΑ την καταπολέμηση και την πάταξη του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ-666-ΜΕΙΤΤΡΕΓΙΑ).
Υ.Γ.
Το ζεύγος που μεγάλωσε τον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ-666-ΜΕΙΤΤΡΕΓΙΑ, έχει επίσημον δηλωμένην θρησκείαν, τον ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ.

Με την Αγάπη μου ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 11:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σου Λ.Κ.

Κατ' αρχήν σε κάποιο άλλο topic με θέμα το 666 έχω πει κάποια πράγματα στον Λευκό Αετό που θα ήθελα να τα διαβάσεις με προσοχή.

Αν αυτά που μας είπες για τον Αντίχριστο δεν είναι από σενάριο ταινίας μια συνέχειας του "Εξορκιστή", που "γυρίζεται" τώρα θα ήθελα να μας πεις για το όνομα MEΪΤΤΡΕΓΙΑ. Αυτό είναι το όνομα που υποστηρίζεις ότι έχει ο "Αντίχριστος", που ετοιμάζει η ΣΙΩΝ.

Δεν ξέρω αν γνωρίζεις αλλά αυτό το όνομα είναι το όνομα του επερχόμενου, μελλοντικού Βούδα στην θρησκεία του Βουδισμού. Δηλαδή θα είναι ένας Βούδας ένας πνευματικός απελευθερωτής όπως και ο τελευταίος Βούδας (Σιντάρτα Γκοτάμα).

Θελω να μας πεις ξεκάθαρα. Μήπως και οι Βουδιστές είναι στο "σενάριο" εφόσον έχουν "βαπτίσει" εδώ και αιώνες τον τωρινό Αντίχριστο;

Γιατί ένας "αντίχριστος" που ετοιμάζει η ΣΙΩΝ (υπάρχει σχέση με την ταινία MATRIX;) παίρνει το όνομα του θρησκευτικού πατέρα που περιμένουν εκατομμύρια Βουδιστές (οι οποίοι βέβαια δεν έχουν δόγμα για σατανά ή για αντίχριστο);

Και κάτι ίσως ακόμα πιο σημαντικό για το οποίο θέλω να μου απαντήσεις.

Οι άλλες θρησκείες που δεν είναι ορθόδοξες χριστιανικές ποιον θεό έχουν; Έναν ψεύτικο; Τον Σατανά; Τον Θεό των ορθοδόξων χριστιανών και δεν το γνωρίζουν; Υπάρχουν ελπίδες να σωθούν από τον Αντίχριστο αν δεν γίνουν ορθόδοξοι χριστιανοί και δεν ασπαστούν τα δόγματα αυτής της θρησκείας; Τι σου έχει πει για αυτά ο "ΕΝΩΧ" ή ο "ΗΛΙΑΣ" ή μήπως είναι νωρίς ακόμα να σου τα αποκαλύψουν;

Βέβαια θα βοηθούσε να μας στείλεις όπως έχω ζητήσει κατ' επανάληψη ένα πλήρες κατατοπιστικό κείμενο το οποίο να έχει μια αρχή ένα τέλος και διαφωτιστικά ειδικά σημεία για να μπορεί κάποιος να τοποθετηθεί σε μια πλήρη θεωρία. Αν συνεχίζεις έτσι φοβάμαι ότι θα εισπράττεις ειρωνίες. Αυτό το forum δεν είναι forum θεϊκών αποκαλύψεων αλλά συζήτησης πάνω σε κοινά ενδιαφέροντα, εσωτερικής αναζήτησης.

Σου υπενθυμίζω ότι στους κανονισμούς εγγραφης υπήρχε το ακόλουθο απόσπασμα:

Τα παραπάνω δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να θεωρηθούν ως προσπάθεια λογοκρισίας (καθώς οι υπεύθυνοι του ESOTERICA.gr επιθυμούν ακριβώς το αντίθετο: την πραγματική ελευθερία του λόγου και των ιδεών)αλλά σαν εγγύηση προστασίας της αξιοπρέπειας και της νοημοσύνης όλων ανεξαιρέτως των καλοπροαίρετων επισκεπτών του τόπου

Τόνισα κάποια σημεία για να τα σκεφτείς και να αναρωτηθείς μήπως δεν υπολογίζεις την νοημοσύνη των άλλων μελών; Δεν έχω σκοπό ως Διαχειριστής να λογοκρίνω τις απόψεις σου, αλλά οφείλω να σου πω ότι συνεχίζεις έναν ξεκάρφωτο μονόλογο, με απίστευτες, σχεδόν ακατανόητες ορολογίες, μέσα σε ένα forum σχεδιασμένο για διάλογο και όχι για "Βήμα Δογματικών Θρησκευτικών Αποκαλύψεων". Αυτό που κάνεις δεν είναι διάλογος, είναι περισσότερο κήρυγμα.

Θα σε παρακαλέσω να με καταλάβεις και να σεβαστείς τους κανονισμούς. Ίσως η παραπάνω πρόταση για άρθρα είναι καλύτερη, γιατί εκεί δεν θα κωλύεται ο διάλογος και θα αποκτήσουν τα μηνύματά σου μια πιο ταιριαστή θέση από ένα forum όπως αυτό.

Περιμένω τις απαντήσεις στις ερωτήσεις μου και τα σχόλια σου πάνω στους τελευταίους προβληματισμούς μου. Καλοδεχούμενη και η παράθεση των προσεγμένων και πολιτισμένων σχολίων από όλα τα μέλη, πάνω στους προβληματισμούς μου. Δεν πρόκειται να ψηφίσουμε, αλλά να εκφράσουμε ορθά τις σκέψεις μας, για τους προβληματισμούς αυτούς (που δεν είναι μόνο δικοί μου).

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 21:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
THOTH
Μου ζητάς σε κάθε γνώση που διατυπώνω να τρέχω να διαβάζω βιβλία και να σου παρααθέτω τις γνώσεις του συγγραφέα ή θέλεις την δική μου την γνώση σε ελεύθερα πεδία. Λυπούμαι, αλλά για μένα αυτός είναι μπλοκκαρισμένος και ελικοειδής τρόπος σκέψης και προσωπικά το θεωρώ μίμηση. Να σου πω τι πρόσεξα από τα θέματα που γράφετε και χειρίζεστε. Ανεβήκατε απότομα στην ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ χωρίς να θωρακίσετε το αμυντικό σας σύστημα και έχετε μπλοκκαρισθή όλοι μεταξύ γήϊνης Διάστασης και Αστρικής Διάστασης. Έχετε χάσει την προσωπικότητα του πνεύματος σας καθώς και την κελευθερία της κίνησης σας. Κινείστε μέσα σε περιοριστικά πλαίσια δονήσεων. Κάθε φορά που προσπαθείτε να εκφραστείτε ελεύθερα τρέχετε στους γήϊνους συγγραφείς να τα επιβεβααιώσετε. Σημαίνει ότι δεν έχετε εμπιστοσύνη στην δική σας κρίση. Ενώ γνωρίζετε από ορολογίες της ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ δεν αφήνετε το πνεύμα σας ελεύθερο να ανακαλύψη τους δικούς του δρόμους; Αφού μιλάτε τόσο άνετα για την Μεταφυσική και μπορείτε να κρίνετε ποιός είναι σωστός και ποιός λάθος τί φοβάστε; Αφού τα γνωρίζετε όλα. Μιλάτε για τον ΚΥΡΙΟ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ και λέτε ότι μιλούσε μέσα στις ψυχές όλων και είχε αγάπη μέσα του και κατέβηκε πολύ χαμηλά. Εκείνη την εποχή ήταν πιο συμπυκωμένες οι ενέργειες και ο κόσμος δεν είχε την νοητική ανάπτυξη που έχει σήμερα γι΄αυτό τους μιλούσε με συμβολισμούς και αλληγορίες. Εάν διαβάσετε προσεκτικά θα δείτε ότι μιλά και για τις επτά διαστάσεις και για τους ααιθέρες και για τις ψυχές που δέχονται μαθήματα και για την Δαιμονική Διάσταση και για την Κοσμική Σκάλα και για τον κύκλον ενσαρκώσεων και για εξαγνισμό και για εξωγήϊνη ζωή και για πολλά άλλα. Σήμερα είναι πιο δεισδυτική η γνώση και το μορφωτικό επίπεδο γενικά του Πλανήτη ΓΗ είναι σε πιο ψηλά επίπεδα. Ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ σέβεται αυτήν την πλανητική ανάπτυξη και ενσαρκώνεται ξανά για να δώση ανώτερη Μεταφυσική γνώση. Καί σε διαβεβαιώ ΤΗΟΤΗ ότι με την ενεργοποίηση που κάνετε έχετε χάσει την έκτην αίσθηση που είναι η "διαίσθηση". Εάν βρεθή ξανά ο Χριστός μπροστά σας θα τον αναγνωρίσετε; Θα τον νοιώσετε και θα τον σεβαστείτε; ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 00:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Αγαπητέ thoth αν μη τι άλλο η ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ αποτελεί τεράστια πρόκληση (σε όλους μας) αλλά γιά σένα ένα παραπάνω.
Αντάξια ενός ΕΡΜΗ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΥ.
Εγώ θα σου αφιερώσω το παρακάτω:
......Εκείνη τη στιγμή μία από τις τρεις σηκώθηκε και με
φωνη που φαινόταν να‘ρχεται μεσ‘απ‘τα βάθη
της θάλασσας,είπε:
«Η ζωή χωρίς Αγάπη είναι σαν ένα δέντρο χωρίς άνθη και
καρπούς.
Και η Αγάπη χωρίς Ομορφιά μοιάζει με άνθη χωρίς άρωμα
και καρπούς χωρίς σπόρους.
Η Ζωή,η Αγάπη και η Ομορφιά είναι τρείς οντότητες
μ‘έναν εαυτό,ελεύθερο κι απεριόριστο,
Που δε γνωρίζουν ούτε την αλλαγή ούτε το χωρισμό».
Είπε αυτά και κάθισε.


Μετά σηκώθηκε η δεύτερη σιλουέτα και με φωνή που
έμοιαζε σαν το βρυχηθμό ορμητικών νερών είπε:
«Η Ζωή χωρίς την εξέγερση είναι σαν τις εποχές χωρίς
άνοιξη.
Και η εξέγερση χωρίς δικαιοσύνη είναι σαν μία άνοιξη σε
μία ξερή και άγονη έρημο.
Η Ζωή,η Εξέγερση και η δικαιοσύνη είναι τρείς οντότητες
μ‘έναν εαυτό,
Και μέσα σ‘αυτές δεν υπάρχει ούτε αλλαγή ούτε χωρισμός».
Είπε αυτά και κάθισε.


Μετά σηκώθηκε η τρίτη σιλουέτα και μίλησε με φωνή
που ‘μοιαζε με τη βροντή του κεραυνού λέγοντας:
«Η ζωή χωρίς την ελευθερία είναι σαν ένα σώμα χωρίς
πνεύμα.
Και η ελευθερία χωρίς σκέψη είναι σαν ένα πνεύμα συγχυσμένο.
Η Ζωή,η Ελευθερία και η Σκέψη είναι τρείς οντότητες μ‘έναν
αιώνιο εαυτό,
Που ουτέ αφανίζονται ούτε παρέρχονται».


Τότε σηκώθηκαν και οι τρεις και με φωνές μεγαλόπρεπες,
που ξυπνούσαν το δέος είπαν:
«Η Αγάπη και όλα όσα γεννά,
Η Εξέγερση και όλα όσα δημιουργεί,
Η Ελευθερία και όλα όσα παράγει,
είναι τρείς πλευρές του θεού....
Και ο θεός είναι ο άπειρος νους του πεπερασμένου και
συνειδητού κόσμου».
Και μετά έπεσε σιωπή.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 01:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Αν και ήμουν έτοιμος να ΕΞΕΓΕΡΘΩ που η Λ.Κ. με έγραψε στα παλιά της τα... φτερά και δεν έκανε τον κόπο να απαντήσει ούτε σε ένα από τα συγκεκριμένα ερωτήματά μου, ήρθε το ποίημα που παρέθεσε ο Nagual και με έκανε να συγκρατήσω την οργή μου από ΑΓΑΠΗ. Έτσι αποφάσισα να μην ασχοληθώ περισσότερο με την "Πτερωτή Λευκή Γλαυκομάτα Θεά της Σοφίας" και να την αφήσω σε πλήρη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (για να μην πω... αφασία).

Αχ, Χριστέ μου, δεν ξέρω αν σε αναγνωρίσω όταν βρεθείς μπροστά μου, ένα ενδεχόμενο που θεωρεί ως πιθανό, η Λευκή Κουκουβάγια, και που με βάζει σε υποψίες μέχρι που σκέφτομαι να αρχίσω να ρωτάω τους περαστικούς μπας και είναι ο Χριστός. Αυτό που βίωσα πλέον είναι την λυτρωτική, μεγαλόψυχη φράση που είπε ο Χριστός στον Σταυρό: "Αφες αυτοίς, ου γαρ είδασι τι... γραφούσιν"

Πετάει ο γάιδαρος;;; Πετάει;;;

Πετάει, πετάει, πετάειειειειειε!!!!!!!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 03:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
...ξέχασα να γράψω οτι το ποίημα είναι του ΧΑΛΙΛ ΓΚΙΜΠΡΑΝ.

Οχι δικό μου...

Αντε να γελάσει και το χειλάκι μας λίγο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 04:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Καλημέρα σε όλους,ακόμα και σε εσένα Ιωάννα που μετά λύπης βλέπω πως το πράγμα συνεχίζεται...Συγγνώμη που δεν γιγνώσκω πολλά,αλλά έστω και να ήθελες να με μάθεις δεν το πράτεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 10:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά μεγάλα και μικρά. Υάκινθε πραγματικά θέλεις να μάθεις; Νοιώθεις έτοιμος; Όλα έχουν πάρει την πορεία τους. Όλες οι τροχιές έχουν μπεί στην τελική ευθεία. ΙΩΑΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 12:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Φυσικά και θέλω να "κατακτήσω" όσο πιο πολλές γνώσεις μπορώ.Όλοι το θέλουμε στο site αυτό,γι'αυτό και διατηρούμε και δημιουργούμε τις διάφορες συζητήσεις!!!Πάντα υπάρχει κάποιος που μπορεί να προσδώσει κάτι διαφορετικό,κάτι νέο,κάτι που να διατηρεί το ενδιαφέρον όλων "ενεργώ"!!
Εδώ θα σου υπενθυμίσω ότι η τακτική σου δεν βοηθάει όμως!!Σίγουρα ΚΑΙ οι δικές γνώσεις από κάπου θα προήλθαν!!Δεν είναι όλα δεδομένα γι'αυτό και συζητούνται,ειδάλλως δεν θα υπήρχε καμμία πρόοδος γενικά!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 17:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat
Λευκή Κουκουβάγια.
Προσπαθείς να διαστρεβλώσεις την πραγματική εικόνα του Εωσφόρου, αυτού που έφερε το φως στους ανθρώπους μέσω της γνώσης, στην προσπάθεια του ΙΧΒΧ να τους κρατήσεις στη λήθη.
Η κοσμοθεωρία που έχεις αναπτύξει κατά καιρούς στο site είναι διαστρέβλωση της μίας και πραγματικής κοσμοθεωρίας του τρόπου που ο Εωσφόρος δρα.
Ασ πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή.
Η Δημιουργία έγινε όχι μόνο από τον ΙΧΒΧ αλλά μαζί και με τη βοήθεια του Εωσφόρου που ήταν ίσος και ισότιμος με τον ΙΧΒΧ.
Ο κόσμος του Εωσφόρου μαζί με την κατοικία ήταν αρχικά ο Σείριος Β΄ του άστρου του Κυνός.
Οι ψυχικές αναδράσεις της περιφοράς τους οργανικού ψυχοπνεύματος του Εωσφόρου στην βασική θεμελιακή δομή του Σύμπαντος, είχε φέρει την αέναη ισορροπία. Οι αντιθετικές ενέργειες ήταν σε ισορροπία με την τάση περιστροφής της πλανητικής αντίθεσης. Η ζωή στο σύμπαν ευδοκιμούσε.
Τότε και σε αντίθεση με τα συμφωνημένα ο ΙΧΒΧ μετέτρεψε τον Σείριο Β΄σε τόπο εξορίας όλων αυτών που προσπαθούσαν να χρησιμοποιήσουν την ψυχοενέργεια του Εωσφόρου σε συνδυασμό με την θετική ενέργεια του αστρικού πεδίου. Αυτό το μέρος έγινε η υποτιθέμενη κόλαση, το μέρος όμως που πραγματικά όλοι βρίσκονταν κοντά στο μοναδικό θετικό πόλο του Σύμπαντος.
Όταν ο ΙΧΒΧ ξεκίνησε τον αποικισμό της Γης με ψυχές, κάνοντας άλλη μία φορά αντίπραξη, ο Εωσφόρος ως κύριος του Σειρίου με το όνομα του Θοθ, έφτασε στη Γη για να προλάβει άλλη μία καταστροφή.
Ο ΙΧΒΧ όμως είχε ήδη δώσει μία στρεβλή εικόνα στον άνθρωπο. Ο Εωσφόρος προσέφερε απλόχερα τη γνώση που ο ΙΧΒΧ αρνιόταν μαζί με την μετουσίωση της ψυχότροπής αντισφαιρικής ανάδρασης του αστρικού πόλου της ανθρώπινης ψυχής.
Αυτός που τώρα εσύ αποκαλείς αντίχριστο δεν είναι τίποτε άλλο παρά μόνο η αννθρωπομορφική ταυτοποίηση του Εωσφόρου στην προσπάθεια του να σώσει ξανά τον άνθρωπο.
Τα ψέματα όμως Λευκή Κουκουβάγια σε έχουν τυφλώσει και προσπαθείς και εσύ να τυφλώσεις του άλλους.
Δεν θα το ανεχθούμε άλλο, εμείς οι Φύλακες

Cave Canem
Tomcat


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 17:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Καλησπέρα φίλοι
Και ποιοί ακριβώς είστε εσείς οι Φύλακες μέλος Tomcat,που θα μας σώσετε από θεωρίες ανθρώπων όπως αυτών της Λ.Κουκουβάγιας?Και πώς είσαι τόσο σίγουρος για το τί συμβαίνει σε αυτόν τον λευκό νάνο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 18:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Τomcat γειά σου.
Όταν ένα μωρό είναι άρρωστο, το αντιμετωπίζεις σαν να είναι υγιές; Η πρώτη γέννηση του Εωσφόρου ήταν φαινομενικα αγνή και είχε το όνομα ΑΓΓΕΛΟΣ στην κυριολεξία. Στην δεύτερη ενσάρκωση του επειδή είχε αδύνατη δόνηση, στην εγκεφαλική του ενεργοποίηση αυξήθηκε το αρνητικό στοιχείΟ όμως δεν ήταν έντονο το κακό και ονομάστηκε γιός της ΑΥΓΗΣ. Στην τρίτη του ενσάρκωση δεν μπορούσε να έχει ούτε την αυγή(χάραγμα του φωτός) και άρχισε να πέφτη δηλαδή να ενεργοποιείται πιο πολύ στο σκότος η αδύνατη δόνηση που είχε. Σε αυτή την ενσάρκωση πήρε το όνομα ΕΩΣΦΟΡΟΣ δηλαδή ο φέρων το φώς έως ενός σημείου. Σε κάθε ενσάρκωση που έκανε έπαιρνε και ένα όνομα αναλόγως με τις ενέργειες που αντιπροσώπευε. Όμως δεν πρέπει να συγχύζουμε την ενεργοποίηση της κάθε ενσάρκωσης, διότι όταν εστιαζόμαστε παίρνουμε και τις ενέργειες εκείνης της προσωπικότητας εκείνης της εποχής. Αναφέρθηκες στον Σείριο Β΄. Τα έχης μπλεγμένα. Πρώτο, την Δημιουργία της ΓΗΣ την έκανε ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ θετικότατα που εκείνη την εποχή είχε άλλο όνομα. Δεύτερο, την αποίκιση της Γής δεν την έκανε ο Εωσφόρος αλλά ο Ζωροάστρης. Στον ΣΕΙΡΙΟ β΄ διεστραμμένοι αρνητικοί επιστήμονες ασχολούντο με πειράματα γενετικής, επενέβαιναν πάνω στο D.N.A. της φύσης και έκαναν εκτρώματα. Πολλές φορές τους ξέφευγαν και έκαναν κακό στους ανθρώπους. Οι άνθρωποι επαναστάτησαν και οι θετικοί επιστήμονες που ήταν πιο πολλοί, τους εκδίωξαν από το άστρο ΣΕΙΡΙΟ β΄ και ήρθαν εις τον ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ και μετέφεραν τα επιστημονικά εργαστήρια τους. Αυτή όμως ήταν η δεύτερη μετοίκηση του Πλανήτη ΓΗ σε δευτερογενή χρόνο του Σύμπαντος. Η πρωτογενής ήταν θετική. Ο ΛΕΥΚΟΣ ΝΑΝΟΣ ήταν "δορυφόρος" του άστρου Σείριου Β΄ και κραδασμικός δονητής του ΣΕΙΡΙΟΥ Α΄ εκείνη την εποχή.
Εσύ Tomcat, είσαι δυϊκός δορυφορικός ενεργοποιητής της ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ της Δυϊκής Νομαρχίας του Σύμπαντος. Δεν είσαι ΦΥΛΑΚΑΣ. Ζήτα από τον Εωσφόρο που έχεις επικοινωνία να σου ξεκαθαρίση τι είναι ΦΥΛΑΚΑΣ και τι είναι φύλακας και κάνε προσωπική τελειωτική αποσύνδεση αμέσως και άρχισε ΕΞΑΓΝΙΣΜΟ. Η ενεργοποίηση που έκανες είναι επικίνδυνη. Πρέπει να τα απαλύνεις γιατί θα σου κάνουν σωματική
βλάβη. ΙΩΑΝΝΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 19:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Συγγνώμη,μόνο εγώ τα διαβάζω αυτά???
Για να λέτε όλα αυτά δεν πρέπει να είστε μόνοι σας,οπότε γιατί δεν βγαίνετε όλοι μαζί να δηλώσετε-όχι αναγκαία μέσω βιβλίων υπάρχει και ο Ευαγγελάτος-ότι υπάρχει επιτέλους ζωή και σε άλλους πλανήτες,και σε άλλα άστρα????
Υ.Γ. Άραγε ποίος να είναι ο ταχυδρομικός κώδικας στον δακτυλοπόα??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 19:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

Είπε ο Tomcat

quote:
Όταν ο ΙΧΒΧ ξεκίνησε τον αποικισμό της Γης με ψυχές, κάνοντας άλλη μία φορά αντίπραξη, ο Εωσφόρος ως κύριος του Σειρίου με το όνομα του Θοθ, έφτασε στη Γη για να προλάβει άλλη μία καταστροφή.

Αν και είμαι βαθιά κολακευμένος με τον ρόλο που μου έδωσε ο Tomcat στην εξέλιξη του ανθρώπου (δεν λέγομαι τυχαία THOTH) κατά την ταπεινή μου γνώμη, μάλλον "πειράζει" την Λ.Κ. Ίσως για να δει τις αντιδράσεις της.

Κάνω λάθος Tomcat;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 20:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat
Φίλε Thoth με έπιασες
Αγαπητέ φίλε Υάκινθε, μην δαγκώνεις σκουληκάκια σε θολά νερά. Και βέβαια δεν πιστεύω τίποτε από όσα έγραψα, απλά ήταν ένα δόλωμα για την Λευκή Κουκουβάγια η οποία το τσίμπησε και κατάπιε και το αγκίστρι. Απλά τα περί Σείριου Β΄ τα πήρα από το βιβλίο "Ο άγνωστος Σείριος" που αναφέρεται σε κάποια αφρικανική φυλή που έχει γνώσεις για το άστρο αυτό, το οποίο (και είναι αυτό μία απάντηση στη Λευκή Κουκουβάγια) είναι ένας αστέρας νετρονίων. χωρίς απολύτος καμμία δυνατότητα φιλοξενίας ζωής.
Όσο για τη Λευκή Κουκουβάγια...δεν έχω καμμία συνομιλία με κανένα πνεύμα και πολύ περισσότερο με τον Σατανά (έξω από εδώ). Αυτό μπορείς να το καταλάβεις αν διαβάσεις άλλες σκέψεις μου στο forum.
Αυτά για την ώρα...

Όσο για το όμορφο cave canem σημαίνει προσοχή στον σκύλο (λατινικά) και το πήρα από ένα τεύχος του Αστερίξ ....

Φιλάκια
Tomcat


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy