ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Βαμπιρισμός , Βαμπιριστές-ριες, Κυνηγοί, Ερευνητές
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vampirioum
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 15:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vampirioum
Ειμαι ερευνητης για Βαμπίρς και θέλω οποιαδήποτε πληροφορία εχετε σχετικά με το Θέμα.. Και αν 3ερετε πως μπο΄ρεί να γινει καποιος Βαμπιριστής..

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 00:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus
Πιστεύεις αλήθεια στα βαμπίρ; Κι εγώ κάποτε πίστευα, τα λατρεύω στα rpg αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν. Έχω πάντως ένα βιβλίο σε μορφή word που μπορεί να σε ενδιαφέρει. Λέγεται The Vampire, his kith and kin αλλά είναι στα αγγλικά. Εσύ ώς ερευνητής βαμπίρ τι έχεις κάνει;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 05:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΦΙΛΕ ΕΡΕΥΝΗΤΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ JIMMERLUS ΕΧΩ!?!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 08:06:38  Εμφάνιση Προφίλ
Προσωπικά δεν πιστεύω στην ύπαρξη τους, συνήθως οι συγκεκριμένοι θρύλοι δημιουργήθηκαν από διάφορα παθολογικά περιστατικά όπως για παράδειγμα νεκροφάνειες όπου ο άνθρωπος λόγο χαμηλού σφυγμού θεωρείται νεκρός.. μέχρι που «επανέρχεται» στην ζωή και ξυπνά είτε στο φέρετρο του (nightmare) είτε κατά την διάρκεια της κηδείας του (gross) άλλοτε πάσχει από σπάνιες ευαισθησίες στο φως οπότε αποφεύγει το ισχυρό φως της ημέρας για να προστατευθεί από εξανθήματα στο σώμα του ή ερεθισμούς στα μάτια του κτλ, τέλος υπάρχει και η πιθανότητα να πάσχει από σπάνιες ασθένειες του αίματος (δεν θυμάμαι το όνομα της συγκεκριμένης αυτή την στιγμή) οπότε λαμβάνει μια χρυσή – χλομή (καλύτερα) όψη μοιάζοντας σαν νεκρός κοκ..

Από εκεί και πέρα πάντως υπάρχουν άνθρωποι που δεν πάσχουν από τίποτε τέτοιο και όμως μοιάζουν με βαμπίρ, πριν μερικά χρόνια στην σχολή μου είχα συναντήσει μια πανέμορφη κοπέλα με απίστευτα gothic εμφάνιση, χλωμή σχεδόν κάτασπρη, με μεγάλα μαύρα μάτια, μαύρα μαλλιά μέχρι την πλάτη, ανέκφραστη και με χείλια κατακόκκινα.. να καπνίζει το τσιγάρο της κανονικά και να με κοιτά.. ~ ήταν το ομορφότερο «βαμπίρ» που είδα ποτέ χα,χα,χα !


Edited by - XD on 26/08/2004 08:07:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 00:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

Ειμαι ερευνητης για Βαμπίρς και θέλω οποιαδήποτε πληροφορία εχετε σχετικά με το Θέμα.. Και αν 3ερετε πως μπο΄ρεί να γινει καποιος Βαμπιριστής..

Πληροφορίες;
Αφθονες!
και απόψεις επίσης:

Βαμπιρ υπάρχουν αλλά δεν μοιάζουν με Μπραντ Πιτ

Βαμπίρ - Σατανιστές; Ή απλά κακούργοι;

"Βρικόλακες"

Βαμπιρισμός?

VAMPIRES

Βρυκόλακες στην Ελλάδα - Θρύλοι και δοξασίες

Μπορείς να διαβάσεις, αλλά και να συνεχίσεις τη συζήτηση σε κάποιο από τα παραπάνω, και βέβαια ως ερευνητης για Βαμπίρς θα έχεις να μας πεις κι εσύ πολλά καινούργια πράγματα - υποθέτω.

Το παρόν θέμα κλειδώνεται.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy