ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΙΡΛΙΑΝ. Η ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΜΕΘΟΔΟΥ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 22:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΝΑΛΑΛΥΨΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ;

Αυτό το φαινόμενο της φωτογραφίας Κίρλιαν, αποτελεί ένα αμφιλεγόμενο θέμα γιά το οποίο εκφράστηκαν πολλές απόψεις.
Ποιά είναι η δική σας άποψη;
Μήπως έχουμε στα χέρια μας ένα εργαλείο γιά να πλησιάσουμε και να κατανοήσουμε ή και να καταγράψουμε την απρόσιτη έννοια της ανθρώπινης ψυχής;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.

WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 22:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείς να αναλύσεις λίγο το θέμα περισσότερο γιατί δεν μου φαίνεται να την έχω ξανακούσει τηεν μέθοδο (sorry πολλές σκοτούρες).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 23:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαητοί φίλοι ΑΦΡΟΔΙΤΗ και WINDWALKER,

Ας ελπίσουμε ότι με την δημιουργία των ομάδων εργασίας να κάνουμε
στο εγγύς μέλλον μια πλατιά συζήτηση για την μέθοδο Kirlian.Τυχαί-
νει να είμαι από τους πρώτους κατασκευαστές στην Ελλάδα τέτοιας πει-
ραματικής συσκευής και έχω εμβαθύνει αρκετά στο συγκεκριμένο θέμα.
Βέβαια θα συμφωνήσω ότι είναι αρκετά αμφιλεγόμενης αξίας και σημα-
σίας θέμα.Σε κάποιο μάλιστα topic που είχε ανοίξει η φίλη και μέλος
ΑΜΑΛΙΑ, είχα παραθέσει χονδρικά την λειτουργία της σύγχρονης συσκευ-
ής Kirlian καθώς και την εξήγηση του χρωματικού κώδικα, για τα χρώ-
ματα που προκύπτουν από μίας τέτοιας μεθόδου φωτογράφιση.
Δυστυχώς η φιλοσοφία της λειτουργίας της συσκευής και των φωτογραφιών
που προκύπτουν με την μέθοδο αυτή, δεν είναι δυνατόν να αναλυθούν σε
ένα topic.


Φιλικότατα
Πέτρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 11:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΜΕΘΟΔΟΣ kIRLIAN ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΦΟΥ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ
ΑΥΡΑΣ.
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗ
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΘΕΩΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΝΑ
ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΙ ΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΑΥΡΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 17:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΙΡΛΙΑΝ ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 60...

ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΓΝΩΜΗ ΣΕ ΑΥΤΟ....
ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 17:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας ελπίσουμε ότι με την δημιουργία των ομάδων εργασίας να κάνουμε
στο εγγύς μέλλον μια πλατιά συζήτηση για την μέθοδο Kirlian.Τυχαί-
νει να είμαι από τους πρώτους κατασκευαστές στην Ελλάδα τέτοιας πει-
ραματικής συσκευής και έχω εμβαθύνει αρκετά στο συγκεκριμένο θέμα.
Βέβαια θα συμφωνήσω ότι είναι αρκετά αμφιλεγόμενης αξίας και σημα-
σίας θέμα.Σε κάποιο μάλιστα topic που είχε ανοίξει η φίλη και μέλος
ΑΜΑΛΙΑ, είχα παραθέσει χονδρικά την λειτουργία της σύγχρονης συσκευ-
ής Kirlian καθώς και την εξήγηση του χρωματικού κώδικα, για τα χρώ-
ματα που προκύπτουν από μίας τέτοιας μεθόδου φωτογράφιση.
Δυστυχώς η φιλοσοφία της λειτουργίας της συσκευής και των φωτογραφιών
που προκύπτουν με την μέθοδο αυτή, δεν είναι δυνατόν να αναλυθούν σε
ένα topic.


Φιλικότατα
Πέτρος


Αγαπητέ φίλε Πέτρο, θα είμαι από τους πρώτους που θα έρθουν στην ομαδα εργασίας σου. Το θέμα αυτό, όπως και άλλα παρόμοια που έχουν σχέση με διαφορες συσκευές περισσότερο ή λιγότερο "αντισυμβατικές" αποτελούν ένα πολύ ενδιαφέρον πεδίο για μένα, λόγω των αναζητήσεων αλλά και της επιστήμης μου.

Θέλω επίσης να μου υποδείξεις το topic όπου αναφέρεσαι εκτενώς για τις φωτογραφίσεις kirlian.

Εγώ αν και γνωρίζω το φαινόμενο, εντούτοις δεν ξερω και πάρα πολλά και σε βάθος, και θα ήθελα να το ερευνήσω περαιτέρω...

Περιληπτικά, νομίζω ότι είναι η μέθοδος φωτογράφισης ενός αντικειμένου (ανθρώπου, ζώου ή πράγματος) το οποίο ευρίσκεται υπό υψηλή τάση, αλλά σε υψίσυχνο εναλλασσόμενο ρεύμα, οπότε λόγω του skin-effect δεν παθαίνει απολύτως τίποτα (πχ ηλεκτροπληξία, κλπ) αλλά παίρνουμε πολύ ενδιαφέρουσες φωτογραφίες με κάποιες χρωματικές αποχρώσεις γύρω από το αντικείμενο (άσπρες, γαλάζιες, πράσινες, κλπ). Κάποιοι ισχυρίζονται ότι αυτό το "φωτοστέφανο" που περιβάλλει το αντικείμενο είναι η αύρα του ή η "ενεργειά" του ή το "πεδίο" του, ενώ άλλοι λένε ότι τα διαφορετικά χρώματα απλώς οφείλονται στη διαφορετκή αναλογία νερού, ιδρώτα, μεταλλικών στοιχείων, κλπ,κλπ στην επιδερμίδα ή επιφάνεια του αντικειμένου.

Εγώ είμαι κάπου στη μέση και κλίνω προς τη δεύτερη εξήγηση, σαφώς περισσότερο επιστημονική και με λιγότερο "παράξενες" προεκτάσεις, όμως δεν παύω να πιστεύω ότι έτσι κι αλλιώς το θέμα έχει εξαιρετικό ενδιαφερον έστω και μόνο από τεχνικής ή καλλιτεχνικής απόψεως...

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 20:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ PY8AGORAS,
το θέμα στο οποίο αναφέρεται ο Πετρος είναι το
ΑΥΡΑ: Μπορούμε να την δούμε; (σελ 4)και (Σελ 5)

Από όσα πάντως έχω διαβάσει και έχω καταλάβει, θα συμφωνήσω μαζί σου πως πιθανότερη (για να μην πω βεβαία) είναι «η δεύτερη εξήγηση», δηλαδή πως με αυτόν τον τρόπο «φωτογράφησης» δεν γίνεται ορατό κάτι που προϋπάρχει αλλά απλά (λόγω του «φαινομένου κορώνας» = corona effect) παράγεται – δημιουργείται ένα αποτέλεσμα οπτικά παραπλήσιο με την ιδέα που οι περισσότεροι ενδεχομένως έχουμε σχηματίσει για το πώς θα φαινόταν η αύρα αν μπορούσαμε να την δούμε.

Αν πάντως κατασκευάσετε κάποια συσκευή τύπου Kirlian για πειραματισμό, πιστεύω, ότι κάνοντας μερικά πειράματα ελέγχου θα μπορέσετε να επιβεβαιώσετε ή να αποκλείσετε μία από τις δύο εξηγήσεις στις οποίες αναφέρθηκες.

Πράγμα που καθιστά ακόμη πιο βέβαια την «δεύτερη εξήγηση» γιατί, αν πράγματι μπορούσαμε με αυτόν τον τρόπο να «φωτογραφήσουμε» την αύρα τότε οι υποστηριχτές αυτής της άποψης θα είχαν να παραθέσουν πραγματικά αξιόπιστα επιχειρήματα, πειραματικά επαληθεύσιμα από κάθε ενδιαφερόμενο. Κάτι που, από όσο γνωρίζω, μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει…


Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 22:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΩΤΕΡΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 22:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το αντικείμενο είναι αρκετά ενδιαφέρον και σίγουρα θα ενδιαφερθούν πολλοί για τα πρακτικά αποτελέσματα αυτής της έρευνας.

Η συσκευή με την οποία πρόκειται να γίνουν οι λήψεις ή μετρήσεις, θα είναι ιδιοκατασκευή ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 23:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Πολλές οι ερωτήσεις και με μεγάλο ενδιαφέρον. Πιστεύω σε σύντομο
(σχετικά) χρονικό διάστημα (περιμένουμε την δεύτερη συνάντηση των
μελών) να καταφέρουμε να ανακοινώσουμε και των ειδικών θεμάτων
συγκεντρώσεις.
Αγαπητέ μου φίλε Vril (χαθήκαμε πάλι). Ναι η συσκευή είναι ιδιοκα-
τασκευή.
Αγαπητέ ΠΥΘΑΓΟΡΑ,ζητώ μια κατανόηση και κάποια υπομονή.Εάν δεν κατα-
φέρουμε να έχουμε κάποια συγκέντρωση μέσα στο καλοκαίρι,πιστεύω από
τις αρχές Σεπτεμβρίου να ξεκινήσουμε.Πάντως ρίξε μια ματιά στις σελί-
δες που σε παραπέμπει το μέλος Ampere.(Ευχαριστούμε πολύ καλέ μας φίλε
για την υπόδειξη και υπενθύμιση).


Φιλικότατα
Πέτρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 21:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ φίλοι Πέτρο & Ampere για τις υποδείξεις σας!
Η ανάπτυξη που κάνεις Πέτρο στο topic που αναφέρει ο Ampere είναι εξαιρετική!

Όταν ξεκινήσεις την ομάδα σου ή ορίσετε κάποια συνάντηση ειδοποίησε με έγκαιρα,και μέσω email

Και πάλι ευχαριστώ

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 22:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 01:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟ...ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΠΛΕΞΙΓΚΛΑΣ...ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ...ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΨΗΛΗ ΤΑΣΗ...ΤΡΥΠΑΕΙ ΣΑΝ ΤΡΥΠΑΝΙ...ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΦΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΜΕΓΑ...ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ζ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ.

ΦΙΛΙΚΑ...ΤΟ ΚΑΜΕΝΟ PIXEL ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 01:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ...ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΥΠΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ...ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΥΨΗΛΗ...ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 23:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Κανονικά η συγκεκριμένη απάντηση ίσως θα έπρεπε να αποτελέσει
θέμα για κάποιο άλλο topic με τίτλο (ίσως): ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ
ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ "ΤΡΥΠΑΚΙ"....
Θα το πω για άλλη μία ακόμα φορά και ας γίνομαι ίσως αντιπαθής,
παλαιομοδίτης και βαρετός.
"Οταν βλέπετε κάποιο θέμα με κάποιο ενδιαφέρον,που πολλοί μπο-
ρεί να το έχουν ακούσει ή να μη το γνωρίζουν πλήρως,καλό είναι
να μην απαντάται με "δόση ειρωνείας",ψευτομαγκιάς και μιας "υπο-
φαινόμενης γνωστικής αυθεντίας του θέματος".Επίσης καλό είναι
που και που να ρίχνεται και καμμιά ματιά στα profiles των μελών
διότι μερικές φορές,μερικά από αυτά,δίνουν πλήρεις περιγραφές
αυτών." Κάποτε κάποιο μέλος "πειράχτηκε" όταν το παρέπεμψα στο
profil μου...Αναγκαστηκά το ίδιο θα κάνω και για τον φίλο
PIXELDREAM.Καλέ μου φίλε τα όσα αναφέρεις τα ασπάζομαι και απλά
σε ενημερώνω ότι ΚΑΙ λόγω επαγέλματος ΚΑΙ διδασκαλικής δραστηρι-
ότητας τυχαίνει να τα γνωρίζω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ !!!
Πιστεύω να μην παρεξηγηθώ με τα γραφόμενά μου.Εμείς οι ίδιοι μπο-
ρούμε,εάν θέλουμε,να κρατήσουμε σε υψηλό επίπεδο την επικοινωνιακή
μας συμπεριφορά και σχέση.

Φιλικότατα
Πέτρος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 03:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΡΟΦΙΛ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ...Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ...ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ...ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ

ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ ΑΥΘΕΝΤΙΑ...ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΔΩΣΑ...ΦΙΛΙΚΕΣ...ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΩΘΗΚΑΝ...ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

quote:
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ.

ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΙΞΩ ΑΥΘΕΝΤΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΙΡΛΙΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ ΤΟ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.


..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 12:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΙΡΛΙΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.

Ουπς.
Άπειρες;
Πόσες πολλές δηλαδή;

Αυτό είναι ενδιαφέρον.
Προσωπικά θα μου άρεσε να διαβάσω και μια δική σου ανάλυση, όπως διάβασα από τον Πέτρο.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 13:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Πέτρο, αυτό που κατάλαβα και εγώ από τις ενθέσεις (posts) του pixeldream ήταν πως δεν είχε αρνητικές προθέσεις (κάθε άλλο μάλιστα), αν και θα επιθυμούσα να αναφερθεί κυρίως, στα όποια συμπεράσματα είχε αποκομίσει από τους πειραματισμούς του.

Αλήθεια, αγαπητέ pixeldream, έχεις διαμορφώσει κάποια άποψη για το αν αυτό που απεικονίζεται με τις συσκευές Kirlian είναι η αύρα ή αν απλώς παράγεται ένα οπτικό αποτέλεσμα ανεξάρτητο από την ύπαρξη η μη ύπαρξή της; Θα μπορούσες να αναφερθείς σε κάποιο πείραμά σου που σε έκανε ενδεχομένως να θεωρείς πιθανότερη τη μία ή την άλλη εκδοχή;


Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 15:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ampere ΧΩΡΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ...ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΡΑ...Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΨΥΧΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΥΡΕΣ ΕΝΤΟΝΕΣ...ΨΥΧΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΑΥΡΑ...ΤΡΑΥΜΑΤΑ...ΦΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥ...ΜΗΠΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΜΑΣ "ΚΑΙΝΕ" ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑ;

amalia
quote:
Άπειρες;
Πόσες πολλές δηλαδή;

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ...ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΕΠΑΙΖΑ ΑΥΘΕΝΤΙΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΑΠΕΙΡΕΣ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΑΥΘΕΝΤΙΑ...ΛΕΩ... ΚΑΜΜΙΑ.

quote:
Προσωπικά θα μου άρεσε να διαβάσω και μια δική σου ανάλυση, όπως διάβασα από τον Πέτρο.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΡΑ...ΛΙΓΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΜΕΛΩΝ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 17:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πέτρο να με υπολογίζεις,όταν είναι να γίνει η σύσταση ομάδας εργασίας ,θά'θελα να είμαι "μέσα",με ενδιαφέρει να γνωρίσω την λειτουργία και να ενημερωθώ "γύρω" απο την μέθοδο και την συσκευή.

σε ευχαριστώ καλέ μου φίλε

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 18:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ pixeldream, η αλήθεια είναι ότι μπήκες λίγο "δυναμικά" και κάπως "πατερναλιστικά" θα έλεγα στο θέμα μας, και αυτό ήταν φυσικό να ενοχλήσει ανθρώπους σαν εμένα και πολύ περισσότερο τον Πέτρο ο οποίος και μεγαλύτερός μας είναι σε ηλικία υποθέτω, και περα από τις γνώσεις του κουβαλάει και πολύ περισσότερη εμπειρία.

Δεν αμφισβητώ τη φιλική σου διάθεση και πρόθεση και με μια δευτερη ανάγνωση είδα ότι δεν λές και κάτι που να είναι πάρα πολύ ακραίο ή να θίγει άμεσα, αλλά είναι αυτός "ο τρόπος" που λέμε, που στον αμέριμνο αναγνώστη "χτυπάει κάπως"...

Από την άλλη όμως τόσο ο Πέτρος όσο και εγώ ασχολούμαστε με ηλεκτρονικά και ηλεκτρισμό εν γένει, όχι απλώς ερασιτεχνικά, αλλά και σαν κύριο επάγγελμα. Οπότε το λιγότερο οφείλουμε να γνωρίζουμε το αντικείμενό μας και τον τρόπο χειρισμού του (και μιλώ για τα ρεύματα και τις τάσεις), δεν συμφωνείς?

Αρα λοιπόν να είσαι σίγουρος ότι για μας ισχύει αυτό που λέγανε οι παλιοί ηλεκτρολόγοι: "Το ρεύμα δεν το φοβόμαστε, αλλά το σεβόμαστε!"

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 04/06/2005 18:24:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 20:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια που λετε για τις κιρλιαν φωτογραφιες, εγω εχω μια απορια:


τι διαφορα εχουν αυτες οι φωτογραφιες, απο την θερμογραφια που προσφερει το megamed στην αθηνα.

αφορμη για το παραπανω, οι διαφημισεις στο περιοδικο vita ιουνιου.


εμενα ιδιες μου φανηκαν.


Edited by - astral-project on 04/06/2005 20:18:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 22:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
astral-project ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗ.

ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ.


ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΥΧΑΙΑ ΣΕΛΙΔΑ...ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΔΩ
PY8AGORAS
quote:
Αρα λοιπόν να είσαι σίγουρος ότι για μας ισχύει αυτό που λέγανε οι παλιοί ηλεκτρολόγοι: "Το ρεύμα δεν το φοβόμαστε, αλλά το σεβόμαστε!"

ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΦΡΑΣΗ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΡΟΠΤΙΖΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΥΝ.


..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 11:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ASTRAL PROJECT,

Είδα κάπως καθυστερημένα την πάρα πολύ σοβαρή ερώτηση-απορία σου.
Πράγματι πολύ εύκολα μπορεί κανείς να μπερδέψει το αποτέλεσμα μιας φωτογρα-
φίας , κατά μέθοδο Kirlian, με αυτήν μίας, κατά θερμογραφική μέθοδο.
Σαφέστατα οι διαφορές είναι μεγάλες τόσο από τεχνικής όσο και από δεοντολογι-
κής, επί του αποτελέσματος, σκοπιάς.
Η θερμογραφική φωτογραφία, αποτελεί μία απόλυτα καταξιωμένη μέθοδο, που χρη-
σιμοποιείται τόσον από την διαγνωστική ιατρική, όσον και από την «μηχανική»
διαγνωστική.
Το βασικό σκεπτικό της μεθόδου αυτής είναι η φωτογράφιση των διαφορών θερμο-
κρασίας, που μπορούν να αναπτυχθούν, γενικά, πάνω σε ένα σώμα. Αφορμή για
την ανάπτυξη της μεθόδου αυτής απετέλεσε η εφεύρεση και χρήση του υπέρυθρου
φίλμ. Το φιλμ αυτό είναι στην ουσία θερμογραφικό. Δηλαδή μπορεί χρωματικά να
αποδώσει θερμικές διαφορές. Γι’αυτό και όταν φωτογραφίζουμε με υπέρυθρο τα
χρώματα που αποτυπώνονται δεν είναι τα φυσικά.
Εάν θερμογραφίσουμε το ανθρώπινο σώμα, τότε η λαμβανόμενη φωτογραφία είναι
πλήρης από διαβαθμίσεις κόκκινου, κίτρινου, πράσινου και μπλέ χρώματος.
Θερμογραφία, συνεπώς, είναι η τεχνική που απεικονίζει και μετρά την θερμότητα και
κατά συνέπεια και της διαφορές αυτής, με ειδικές κάμερες που καταγραφουν την θερμοκρασία, χωρίς να έλθουν σε επαφή με το θερμογραφούμενο σώμα η αντικείμε-
νο. Ο οπτικός φακός της ειδικής κάμερας εστιάζει στην εκπομπή της υπέρυθρης
ακτινοβολίας (βλέπε θερμότητα) που εκπέμπεται από το εξεταζόμενο σώμα. Στην συνέχεια ο ανιχνευτής υπερύθρων, που βρίσκεται μέσα στην κάμερα, στέλνει τα
λαμβανόμενα δεδομένα στους ηλεκτρονικούς αισθητήρες όπου μέσω αυτών, γίνεται
η μετατροπή τους σε έγχρωμη θερμική εικόνα.
Μία χονδρική εξήγηση των αποτυπωμένων χρωμάτων στην φωτογραφία έχει ως εξής:
ΣΚΟΥΡΟ ΠΡΑΣΙΝΟ: Μικρή πιθανότητα επικινδυνότητας.
ΣΚΟΥΡΟ ΚΙΤΡΙΝΟ: Ένδειξη αποχρώσας επικινδυνότητας.
ΣΚΟΥΡΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ : Ένδειξη επικίνδυνης κατάστασης.
ΣΚΟΥΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ : Σοβαρή και επικινδυνότατη κατάσταση.

Φυσικά αποτυπώνονται και άλλες χρωματικές διαβαθμίσεις μεταφραζόμενες ανάλο-
γα από τους ειδικούς γιατρούς ή τεχνικούς όταν η μέθοδος αυτή χρησιμοποιείται και
στην «μηχανική διαγνωστική».

Σε γενικές γραμμές η μεθοδολογία που ακολουθείται από την κάμερα Kirlian, είναι
παντελώς διαφορετική αποσκοπούσα στην αποτύπωση του υποτιθέμενου αιθερικού
μας ενεργειακού πεδίου. Βέβαια σε δικές μου φωτογραφίσεις π.χ. δακτύλων χεριού,
είχαν αποτυπωθεί, με εντονώτερο κόκκινο χρώμα, φλεγμονές που οφείλοντο σε «πα
ρανυχίδες» ή μικροαμυχές (κοψίματα κλπ).
Στην φωτογράφιση κατά μέθοδο Kirlian αποφεύγεται η χρήση υπερύθρου φίλμ. Ο
λόγος είναι καθαρά τεχνικός καθ’όσον εφαρμόζοντας το προς φωτογράφιση αντικεί-
μενο πάνω στην επιφάνεια του υπέρυθρου φιλμ, άνετα μπορούμε να προ-διαμορφώ-
σουμε την αποτυπούμενη εικόνα, με αποτέλεσμα να οδηγηθούμε σε λάθος συμπερά-
σματα κατά την μελέτη αυτής.

Φιλικότατα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 16:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΠΕΤΡΟ...

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΛΕΚΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 25-27 ΕΤΗ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΚΙΡΛΙΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA.gr...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΕΤΡΟ ΞΕΚΙΝΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ....

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΦΕΡΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 17:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ρωτήσω κάτι η άσχετη ?

Πως υποθέτουμε πως είναι η ανθρώπινη αύρα που αποτυπώνεται κ όχι ένα νοήτο περίγραμμα?

Οι χρωματισμοί στις αύρες διαφέρουν σε κάθε άνθρωπο ή όλες έχουν το ίδιο χρώμα?

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 17:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α.

πετρο σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

β.
περι αυρας, να πω οτι περσι που ειμουν αρρωστη, για μια εβδομαδα εβλεπα τις αυρες των αλλων ανθρωπων χωρις να χρειαζομαι αυτην την μεθοδο.
επισης, σε κουβεντα που ειχα με μια φιλη μου, που εχει ενεργεια θεραπευτη, μου πε οτι η ενεργεια των κοινων ανθρωπων συγκεντρωνεται στην παλαμη ενω των θεραπευτων στα δακτυλα.
κανοντας ενα μικρο πειραμα ενιωθα οποτε με ακουμπουσε ηλεκτρικο ρευμα και τσιμπιματα.

υπαρχει καποιο θεμα εδω, που να αναφερεται στα χρωματα της αυρας????
και την σημασια τους???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 22:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astral progect μου κινεις την περιεργεια.Τι ειδους νοσος προσδιδει τετοιες ικανοτητες? Για την αυρα θα ηθελα να πω οτι εχω διαβασει
οτι δεν χρειαζεται να την δουμε με το ματι .Σημασια εχει να νιωσουμε τι χρωμα εκπεμπει ο αλλος και να αντιληφθουμε το παραγομενο συναισθημα. φιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 20:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια σοβαρη εγχειρηση... για καποιες μερες εβλεπα το σχημα της αυρας και το χρωμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 21:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR
quote:
ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΠΕΤΡΟ...

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΛΕΚΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 25-27 ΕΤΗ.


ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ

Ο PIXELDREAM ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕΙ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ...ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΗΤΑΝ ΗΣΥΧΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 22:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη ASTRAL PROJECT,

Σχετικά με την ερώτησή σου για την εξήγηση της χρωματολογίας της
"αύρας", είχα κάνει μία σύντομη και γενική αναφορά σε σχετικό θέμα
του μέλους ΑΜΑΛΙΑ.
Σου παραθέτω την URL που πιστεύω να είναι σωστή:
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=970
Εκεί θα βρείς και αρκετά πράγματα,σε γενικότητες,για την μέθοδο
Kirlian (ημερ/νία 20/02/2005).

Φιλικότατα
Πέτρος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy