ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 02:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ,(ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΙΑΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ),ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ,ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.... ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ...


ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ... ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΧΑΡΙΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΩΣ???
ΠΟΣΟΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ "ΘΥΜΑ" ???(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΡΔΙΑΚΟ).

ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΑΣΗ (ΑΠΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΘΙΜΑ ΜΕΧΡΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ (ΕΜΠΕΙΡΙΚΗ/ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ) ΝΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Horus, εμμέσως πλήν σαφώς σχεδόν απαντάς με τον τίτλο του θέματός σου :)

Πήρε η Γνώση αγκαζέ την Θέληση, κι αυτή την Υπομονή, κι έφτιαξαν έναν Άγγελο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 17:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον θέμα και όχι από τα συνήθη.
Αγαπητέ Horus κάνε μια αρχή για να ξεδιπλωθούν περισσότερα.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 02:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!!!


ΦΟΒΟΣ ΛΟΙΠΟΝ.....
ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ..
ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΗ ΦΟΒΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ Η ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑΥΤΑ...
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕΙ Η ΦΟΒΗΘΕΙ...???
ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ??ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ...???

Ο ΦΟΒΟΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΜΙΑ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΗ ΡΟΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ......
ΕΠΙΣΗΣ ΙΣΧΥΡΑ ΠΑΘΗ,ΗΘΙΚΟΣ ΠΟΝΟΣ,ΦΥΣΙΚΟΣ ΠΟΝΟΣ ΚΤΛ. ΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΑΜΕΣΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΤΟΥ ΖΩΤΙΚΟΥ ΡΕΥΣΤΟΥ(ΠΡΑΝΑ).....

ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΝΕΥΡΙΚΗ "ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ" ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΑΙΜΟΡΑΓΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ ΚΑΘΩΣ ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ.......
ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Η ΠΛΗΓΗ (ΦΟΒΟΣ) ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ Η ΑΠΩΛΕΙΑ.... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ "ΦΑΓΗΤΟ" ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ "ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ"...

ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...

ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ...
Ο ΦΟΒΟΣ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΝΥΧΤΑ ΑΠ ΕΞΩ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΒΑΜΠΙΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΙΚΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ...


ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΣ...
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΟΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΝΕΥΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ....
ΕΝΑΣ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΜΟΣ...
ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΕ ΝΕΥΡΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ ΚΑΙ ΑΠΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ...
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΑΓΩΜΑΤΟΣ......
ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΞΑΦΝΙΚΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΝΕΥΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ...

ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΠΟΖΗΤΟΥΝ...
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ "ΠΑΙΧΝΙΔΙ" ΠΟΤΗΡΑΚΙ...??ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ....

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΥΡΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η Β Α Σ Η ΑΛΛΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Horus σε χαιρετώ,

Δεν αντιλέγω με τις απόψεις που ως τώρα γράφεις...

Θα περιμένω να δω και τη συνέχεια πριν δραστηριοποιηθώ στο θέμα σου...

Μόνο να προσθέσω κάτι: Δεν είναι μόνο το αίσθημα του φόβου που έχει τέτοιες συνέπειες αλλά και άλλα...
φαντάζομαι πως με πιάνεις...

Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 01:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ nobody ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ... ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΕΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...

ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΩΣ ΔΡΑΣΤΕΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ "ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ" ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΨΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΝΕΥΡΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...

"ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ" ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ...ΚΑΘΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΝΕΥΡΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ....

ΕΤΣΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΑΣ...
Ο ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΣ(ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ HOLLYWOOD)ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ--- ΖΩΝΤΑΝΟΣ---ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΕΞΟΔΟΥ,ΠΕΡΙΠΛΑΝΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΤΟΥ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ΚΛΕΒΕΙ ΖΩΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ...
ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ(ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΜΟΡΦΗΣ)ΑΠΟ ΤΟ ΘΥΜΑ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΕΩΣ...
ΤΟ ΘΥΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΜΟΡΦΗ Η ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΑΓΡΙΟΥ ΖΩΟΥ...(ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ).
ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ Ο ΘΥΤΗΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΜΕ ΑΙΜΟΣΤΑΓΕΙΣ Η ΟΧΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ....

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ nobody (ΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ) ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΣΗ ΣΟΥ (ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ)ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ,ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ Η ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΝΕΦΕΡΑ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!!!!

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 15:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε Horus σε χαιρετώ,

Και όπως μου ζήτησες θα συμετάσχω στη συζήτηση ώστε να της δώσουμε και κάποια ώθηση (αν και κάπως «δειλά» σε πρώτη φάση...)

Για να δούμε λοιπόν:

Στα όσα αναφέρεις, προς το παρόν πάντα, θα μπορούσε κάποιος να κατέλιγε στα εξής συμπεράσματα:
- πως ο συγγραφέας τα διαβάζει από κάπου και τα μεταφέρει εδώ, έχοντας κατανοήσει μέχρι ενός βαθμού κάποια πράγματα
- πως ο συγγραφέας του θέματος γνωρίζει πολύ καλά σε τι αναφέρεται κτλ...
- πως ο συγγραφέας προσπαθεί να κάνει εντύπωση

Προσωπικά, αποκλείω την τρίτη περίπτωση και κλίνω προς το πρώτο ή το δεύτερο (κομπλιμέντο είναι, προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης), τώρα πιο από τα δύο ισχύει θα φανεί καθώς εσύ ο ίδιος θα οδηγίσεις τη συζήτηση περαιτέρο ...

Στο θέμα σου τώρα: Ως εδώ καλά τα λες, μόνο που σου «ξέφυγε» μία λεπτομέρεια...
- Σε προηγούμενο σου ποστ αναφέρεσαι σε μία από τις διάφορες «ενεργειακές διακυμάνσεις» επικεντρώνοντας την προσοχή σου στον τομέα του φόβο...
- Μετά φέρνεις το παράδειγμα (σε επόμενό σου ποστ) στην ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΕΩΣ...
- Μην σου διαφεύγει το γεγονός πως παρουσιάοντας την μία όψη του νομίσματος, σε κάποιον φίλο/η που παρακολουθεί τα έως τώρα γραφούμενά σου, του δημιουργηθεί το αίσθημα του φόβου?
- Τι θέλω να πω με αυτό: Πως στο προηγούμενό σου ποστ θα έπρεπε να πρόσθετες πως και το υποψήφιο «θύμα»,ας το πούμε μετά από κάποιο «στάδιο ή φάση», είναι σε θέση να αντικρούσει την «επίθεση» και να στείλει τους «Καλοθελητές» όπως τους αποκαλείς πάλι πίσω στα αγύριστα.... (Για να δίνουμε και μία πιο ολοκληρομένη εικόνα των περιστάσεων...)

Αυτά προς το παρόν...

Με εκτίμηση πάντα,


nobody

Edited by - nobody5001 on 04/03/2006 16:01:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕSOTERICA!!!!

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ nobody ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΝΕΦΕΡΕΣ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΟΣΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΩ ΤΥΧΟΝ ΛΑΘΗ ΣΤΟ "ΥΦΟΣ" ΓΡΑΨΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ...
ΕΠΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΕΞΗΣ..
ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑΒΙΒΑΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΚΕΣ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΒΑΣΗ ΣΤΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο LEVI OYTE O LEADBEATER...(ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΟΦΟΣ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ.... )

ΟΧΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 2002 ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΕSOTERICA ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΑΚΤΙΚΑ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ
ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ,ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ....
ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ...
ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΣ....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ,ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΕ ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ...
ΓΙΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΣΩΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ,ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ...
ΝΑ ΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΝΟ ΩΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΩ,ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΞΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΓΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ "ΑΞΙΑ" ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ NICKNAME ΕΙΜΑΙ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΔΕΙΧΤΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΠΩΣ???.....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ(ΓΙΑ ΜΕΝΑ).

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ..


ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ....
ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ nobody ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ,ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ...(ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟ/ΦΙΛΗ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ)..


ΦΙΛΕ nobody ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ Ο ΘΥΤΗΣ ΕΜΕΙΣ ΟΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΑΧΑΙΤΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΒΥΣΣΟ ΤΗΣ ΕΚΑΤΗΣ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ.......
ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ Η ΟΧΙ??ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ Η ΟΧΙ??ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΟΝΟ.......(ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΑ ΕΝΝΟΩ...ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΑΜΠΙΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..)
ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ???

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 21:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Horus σε χαιρετώ και πάλι,

Ας βγάλουμε πρώτα κάποια «πράγματα» από τη μέση:
- Είναι προς τιμήν σου που έχεις επίγνωση των πραγμάτων, και των όσων λες...
- Είναι προς τιμήν σου η ειλικρίνεια που σε διακατέχει
- Και εγώ δεν είμαι τίποτε άλλο από μία απλή και ταπεινή παχουλή, βδελυρή και πεθαμεναντζίδικη σκατόμυγα...

Στο θέμα μας λοιπόν:

- Τα ερωτήματά σου, της τελευταίας παραγράφου, που αναγράφεις είναι πολύ σωστά αλλά ανοίγουν μία πολύ μεγάλη συζήτηση
- Σαν μία πρώτη και «ωμή» απάντηση θα μπορούσε κανείς να πει πως εξαρτάται καθαρά στην κρίση του αμυνόμενου το τι θα πράξη και αναλόγος του επιπέδου του
- Δεν χρειάζεται απαραίτητα να τον «στείλει» αλλά μπορεί πολύ απλά να τον «μπλοκάρει»
- Είναι θέμα μονοπατιού που επέλεξε κανείς
- Τέλος μην σου διαφεύγει πως στις, ας τις αποκαλέσουμε, άλλες διαστάσεις «παίζουν πολλά»...

Αυτά προς το παρόν....

Περιμένω με ενδιαφέρον να διαβάσω τις επόμενες απόψεις σου...

Με εκτίμηση πάντα,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φ α ί δ ρ α
Νέο Μέλος


32 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 10:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Φ α ί δ ρ α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα αυτά που αναφέρετε μέχρι τώρα, μου δημιουργούν ένα απλό
ερώτημα : "Πώς μπορεί κάποιος να θωρακιστεί απέναντι στο φόβο;"
Με την αυθυποβολή; Με τη δυνατή πίστη ότι τίποτα δεν μπορεί να
τον βλάψει; Πώς μπορεί ένα άτομο να πιστέψει ότι τίποτα και
κανένας δεν μπορεί να του κάνει κακό εάν πρώτα δεν πιστεύει
στις δικές του ικανότητες; Και πώς φτάνει, τελικά, σε επίπεδο "ικανότητας";
Απαιτείται κάποιου είδους εκπαίδευση ή όλοι οι άνθρωποι κατέχουμε
αυτή την ικανότητα; (Είνα ικανότητα ή δυνατότητα; Εάν ισχύει το δεύτερο,
μέσα από ποια διαδιακασία μετατρέπεται η δυνατότητα σε ικανότητα;)
Σε κάποιον μη γνώστη, αλλά τολμηρό, αρκεί η δυνατή πίστη ότι
είναι ικανός να αντικρούσει πιθανές επιθέσεις χωρίς να έχει προηγηθεί
άλλου είδους προετοιμασία;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 22:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥΣ/ΦΙΛΕΣ!!!!

ΦΙΛΕ ΜΟΥ nobody ΣΥΜΦΩΝΩ...
ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΒΑΘΕΙΑ ΣΗΜΕΙΑ....ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕ (ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΑ)Η ΦΙΛΗ --Φ α ί δ ρ α--

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΑΙΔΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΜΠΗΚΕΣ!!!

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ Η ΠΙΣΤΗ....
ΠΙΣΤΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΗΧΑΝΙΚΗ(Π.Χ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ)ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΑ....

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ...
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.ΟΥΤΕ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΜΕΝΟΣ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ...
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΚΤΛ, ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΣΟ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ........
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ,ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ,ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΤΗΣ --ΚΑΘΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ --ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ...ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΑ..
ΤΟΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΦΟΒΟΥ.....,ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ.....

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΟΤΙ...
ΑΝ ΔΕΝ ΨΑΞΕΙΣ ΤΟ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ???ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ....ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΑΡΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟ...

ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ....ΟΠΟΙΟΣ ΚΡΟΥΕΙ ΕΓΚΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΘΥΡΑ Η ΘΥΡΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ....
ΔΥΝΑΜΗ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΟΥΝ.....ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΣΠΙΝΘΗΡΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ....

ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΣ ΠΑΠΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ???ΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ??
ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΩΤΙΣΗΣ??
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΦΩΤΙΣΗΣ....
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΝΟΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΙ,Η ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΛΛΗΣΙΑ....
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ...

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ "ΤΑ ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ"......

ΟΣΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΥΣ --ΣΩΣΤΑ--(ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΠΑΠΑΓΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΙΕΡΗ ΓΡΑΦΗ)ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑΥΜΑΤΑ(ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ).............

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΕΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΒΑΣΙΚΟ...
ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΗΘΟΙ(ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ)...
ΠΑΝΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ.ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΕΣΤΕΙ ΑΠΟ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΤΛ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ...ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ΦΑΙΔΡΑ ΣΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΕΙΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ...
ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΡΙΝ,ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ....


ΦΙΛΕ nobody ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ,ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ,ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΤΛ


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 23:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη μου Φαίδρα σε χαιρετώ στην παρέα μας...

Φίλε μου Horus σε χαιρετώ (και πάλι) και σαν μία ταπεινή και ασύμαντη μυγούλα «υπακούω» στις προσταγές σου...
Ναι, δεν αντιλέγω με τα γραφούμενα σου ως τώρα...

Θα προσθέσω μόνο το εξής (και θα παρακαλούσα κάποιους ‘κακούς’ μην πετάξουν καμία μαλ... πέρι διαφήμισης...)

Ρίξε μια ματιά στο θέμα μου (στην ενότητα του Παράξενου...) από τα μέσα της σελίδας 5 και μετά όπου άρχισα να καταπιάνομαι με θέματα γύρω από τα δικά σου...
Είμαι σίγουρος πως θα καταλάβεις πολλά... (αν και θα σου συνιστούσα να τα διάβαζες όλα εξ αρχής – ασχέτου όγκου – και είμαι σίγουρος, βασιζόμενος στις τελευταίες σου δηλώσεις, πως θα μπορέσεις να δεις πολλά ενδιάμεσα από τις γραμμές που γράφω...)

Πέρα τούτου:

Να απαντίσω σε μία ερώτηση της Φαίδρας:

Η αλήθεια, είτε μας αρέσει είτε όχι – και όσοι έχουν εντριφήσει σε αυτά θα συμφωνήσουν μαζί μου, είναι πως κάποιος από το αστρικό πεδίο μπορεί να «καθαρίσει» κάποιον «άνετα»...

Όμως!!!
- Θα πρέπει να είναι πολύ μα πάρα πολύ «προχωρημένος»
- Υπάρχουν και οι βοηθοί, όπως πολλοί σωστά αναφέρει και ο φίλος μας ο Horus, που θα πρέπει να παρακάμψει πρώτα κάτι το οποίο δεν είναι και τόσο εύκολο......)
- Καθώς και, ας υποθέσουμε πως κάποιος / α έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο να μπορεί να τους παρακάμψει, για να ασχοληθεί με σένα συγκεκριμένα και να σε βάλει στο «μάτι» θα πρέπει να υπάρχει και κάποιος πολύ σημαντικός λόγος, «αλλουνού παπά εβαγγέλιο τούτο»...
- Αυτοί που επί το πλείστον διεξάγουν τον αποκαλούμενο «αστρικό βαμπιρισμό» ανήκουν σε άλλο στάδιο (προς τον πυθμένα της δύναμης, δηλαδή)

Αυτά προς το παρόν...

Με εκτίμηση πάντα,

nobody

Edited by - nobody5001 on 05/03/2006 23:08:18

Edited by - nobody5001 on 05/03/2006 23:08:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 23:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φόβοι λοιπόν...

για το σκοτάδι, για τα ενεργειακά βαμπίρ, για τους λυκάνθρωπους... Ολα καλά μέχρι εδώ... ή μήπως όχι? Μήπως όλα αυτά προέρχονται από τον πιο καλά κρυμμένο φόβο του ανθρώπου να ζήσει ελεύθερος από φόβο? Μήπως προσπαθεί κανείς να εξευμενίσει το υποσυνείδητο του, δημιουργώντας τεχνητές προβολές των φόβων του προς τα έξω? και ακόμα καλύτερα όταν αυτό το "έξω" ανήκει στον αόρατο κόσμο?

Μήπως τελικά ο άνθρωπος φοβάται να είναι ευτυχισμένος, ήρεμος και ελεύθερος?

Η αστρική μας μορφή εκφράζει τις δικές μας δεσμεύσεις, τα δικά μας προσωπικά εμπόδια, τις δικές μας φυλακές... Ο,τι κι αν είναι αυτό που παρουσιάζεται στα μάτια ενός "εκπαιδευμένου" στην αστρική όραση δεν είναι αποτέλεσμα του φόβου, αλλά της προσπάθειας μας να μπλοκάρουμε την ελεύθερη ροή ενέργειας μέσα μας...

Ποιος θέλει να φοβάται? Αυτός που δεν φαντάζεται ότι υπάρχει κι άλλη επιλογή... Αυτός που έχει πειστεί ότι αυτός είναι ο φυσιολογικός και επιτρεπόμενος τρόπος σκέψης και ύπαρξης... Κουβαλάμε όλοι αυτούς τους φόβους σαν αποδεικτικά στοιχεία της σοβαρότητας και της υπευθυνότητας που περιμένουν οι άλλοι από μας...

και μόνο η Γνώση μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ψευδαίσθηση... Η επίγνωση του εαυτού μας και μέσα απ' αυτόν ολόκληρου του Κόσμου...

κάποιοι λένε : To know, to dare, to will, to be silent... μην το μπερδεύουμε με φόβο αυτό... είναι σεβασμός στην πορεία που έχει διανύσει ο καθένας και στο δικαίωμα του να κάνει τις επιλογές του... είτε στο διαδίκτυο είτε έξω απ' αυτό, αυτοί που Γνωρίζουν σέβονται πάνω απ' όλα αυτή τη διαδρομή... Κι αυτοί που "διδάσκουν" σπανίως Γνωρίζουν... κι αυτοί που έχουν ξεπεράσει τον φόβο βρίσκουν τρόπο να γνωρίσουν με την σειρά τους...


Galadriel, UK



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 23:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη G. σε χαιρετώ,

quote:

Μήπως τελικά ο άνθρωπος φοβάται να είναι ευτυχισμένος, ήρεμος και ελεύθερος?

Η αστρική μας μορφή εκφράζει τις δικές μας δεσμεύσεις, τα δικά μας προσωπικά εμπόδια, τις δικές μας φυλακές... Ο,τι κι αν είναι αυτό που παρουσιάζεται στα μάτια ενός "εκπαιδευμένου" στην αστρική όραση δεν είναι αποτέλεσμα του φόβου, αλλά της προσπάθειας μας να μπλοκάρουμε την ελεύθερη ροή ενέργειας μέσα μας...

Ποιος θέλει να φοβάται? Αυτός που δεν φαντάζεται ότι υπάρχει κι άλλη επιλογή... Αυτός που έχει πειστεί ότι αυτός είναι ο φυσιολογικός και επιτρεπόμενος τρόπος σκέψης και ύπαρξης... Κουβαλάμε όλοι αυτούς τους φόβους σαν αποδεικτικά στοιχεία της σοβαρότητας και της υπευθυνότητας που περιμένουν οι άλλοι από μας...

και μόνο η Γνώση μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ψευδαίσθηση... Η επίγνωση του εαυτού μας και μέσα απ' αυτόν ολόκληρου του Κόσμου...

κάποιοι λένε : To know, to dare, to will, to be silent... μην το μπερδεύουμε με φόβο αυτό... είναι σεβασμός στην πορεία που έχει διανύσει ο καθένας και στο δικαίωμα του να κάνει τις επιλογές του... είτε στο διαδίκτυο είτε έξω απ' αυτό, αυτοί που Γνωρίζουν σέβονται πάνω απ' όλα αυτή τη διαδρομή... Κι αυτοί που "διδάσκουν" σπανίως Γνωρίζουν... κι αυτοί που έχουν ξεπεράσει τον φόβο βρίσκουν τρόπο να γνωρίσουν με την σειρά τους...


Συνφωνώ μαζί σου

quote:

για το σκοτάδι, για τα ενεργειακά βαμπίρ, για τους λυκάνθρωπους... Ολα καλά μέχρι εδώ... ή μήπως όχι? Μήπως όλα αυτά προέρχονται από τον πιο καλά κρυμμένο φόβο του ανθρώπου να ζήσει ελεύθερος από φόβο? Μήπως προσπαθεί κανείς να εξευμενίσει το υποσυνείδητο του, δημιουργώντας τεχνητές προβολές των φόβων του προς τα έξω? και ακόμα καλύτερα όταν αυτό το "έξω" ανήκει στον αόρατο κόσμο?


Διαφωνώ, ή μάλλον συμφωνώ εν μέρη...

Προσεγγίζεις μέχρι ενώς σημείου τα πράγματα και μετά "χάνεσαι", κατά την ταπεινή άποψη μιας ταπεινής μύγας (εμένα, δηλαδή)

Με εκτίμηση πάντα,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 00:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προσεγγίζεις μέχρι ενώς σημείου τα πράγματα και μετά "χάνεσαι"

πού διαφωνείς?

quote:
κατά την ταπεινή άποψη μιας ταπεινής μύγας (εμένα, δηλαδή)

χμ...όλα καλά nun


Galadriel, UK


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 00:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη G. σε χαιρετώ,

quote:

χμ...όλα καλά nun

Στην προκειμένη περίπτωση δεν έχω παρά να σεβαστώ τις απόψεις σου περί των διάφορων θεμάτων, αντιλήψεων κτλ.. αλλά και να τερματίσω την τόσο επικοδομιτική, αν και σύντομη, συζήτησή μας...

Με εκτίμηση πάντα,

nobody

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 00:09:39

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 00:10:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 00:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην προκειμένη περίπτωση δεν έχω παρά να σεβαστώ τις απόψεις σου περί των διάφορων θεμάτων, αντιλήψεων κτλ.. αλλά και να τερματίσω την τόσο επικοδομιτική, αν και σύντομη, συζήτησή μας...


γιατί?

Galadriel, UK



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 04:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!


ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Galadriel ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ!!!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...

ΑΣ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΙΠΟΝ..
ΛΕΣ ΟΤΙ

quote:
για το σκοτάδι, για τα ενεργειακά βαμπίρ, για τους λυκάνθρωπους... Ολα καλά μέχρι εδώ... ή μήπως όχι? Μήπως όλα αυτά προέρχονται από τον πιο καλά κρυμμένο φόβο του ανθρώπου να ζήσει ελεύθερος από φόβο? Μήπως προσπαθεί κανείς να εξευμενίσει το υποσυνείδητο του, δημιουργώντας τεχνητές προβολές των φόβων του προς τα έξω? και ακόμα καλύτερα όταν αυτό το "έξω" ανήκει στον αόρατο κόσμο?

ΟΙ ΤΕΧΝΗΤΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΤΩΝ ΦΟΒΩΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΟΝΤΩΣ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΧΩΡΟ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΕΣ....
ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΕΣ.....
ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΑ...ΑΛΛΟ Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΑΣΤΡΙΚΗ ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΗ ΔΥΝΑΜΕΩΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ(ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΑ).
ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΙΑΣ ΦΟΒΙΑΣ ΑΘΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΗ...Η ΟΠΟΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ... ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ...

ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΠΙΣΗΣ Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΙΑΣ ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΗΣ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ....
ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΘΕΛΗΣΗΣ....
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Η ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΗ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ".......

ΑΛΛΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΕΛΗΣΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΞΟΔΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ...
ΣΤΟ ΕΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ(ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΕΣ) ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΒΡΩΜΟΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥΣ....
ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΕΞΟΔΟ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΗ ΖΩΤΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ,ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΑΝ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ.....

ΕΠΟΜΕΝΟ...

quote:
και μόνο η Γνώση μπορεί να ξεπεράσει αυτή την ψευδαίσθηση... Η επίγνωση του εαυτού μας και μέσα απ' αυτόν ολόκληρου του Κόσμου...

ΣΥΜΦΩΝΩ

ΕΠΟΜΕΝΟ...

quote:
κάποιοι λένε : To know, to dare, to will, to be silent... μην το μπερδεύουμε με φόβο αυτό... είναι σεβασμός στην πορεία που έχει διανύσει ο καθένας και στο δικαίωμα του να κάνει τις επιλογές του...

ΚΑΙ ΣΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΩ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ...

ΕΠΟΜΕΝΟ...

quote:
Κι αυτοί που "διδάσκουν" σπανίως Γνωρίζουν... κι αυτοί που έχουν ξεπεράσει τον φόβο βρίσκουν τρόπο να γνωρίσουν με την σειρά τους...

ΑΠΟΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΑΞΕΣ ΕΔΩ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΩΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ---ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ(ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟΥΣ )----ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ----ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΤΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ/ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ,ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΔΑΣΚΑΛΟΙ....

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ....

ΑΓΑΠΗΤΗ Galadriel ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΕΓΩ
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΙΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ..


ΦΙΛΕ nobody ΦΟΒΕΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ....

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 04:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ MIND CONTROL ΦΙΛΕ nobody


ΚΑΙ ΜΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΜΟΥ....???

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ!!!!!

ΠΑΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟΝ ΧΑΡΤΑΕΤΟ ΜΟΥ ΤΩΡΑ.....

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 04:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Horus σε χαιρετώ,

Να σαι καλά για τα καλά και ενθαρυντικά σου λόγια...

Επί του θέματός σου τώρα:

--- (διαγραφή κάποιων τοποθετήσεων μου... δες το επόμενο ποστ μου φίλε μου...)

Θα περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να διαβάσω και τις επόμενες σου απόψεις / παρατηρείσεις επί του θέματος και ανάλογα θα τοποθετήσω, και εγώ με τη σειρά μου, τις δικές μου επόμενες τοποθετήσεις...

Με εκτίμηση πάντα,


nobody

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 04:58:17

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 06:15:01

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 06:17:48

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 06:19:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 06:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε μου Horus σε χαιρετώ,

Να σαι καλά για τα καλά και ενθαρυντικά σου λόγια...

Επί του θέματός σου τώρα:

Έκανα μία αλλαγή (μάλλον διαγραφή) του ποστ μου, διότι έχω την αίσθηση πως "αμπιδάω" ολίγον τι προς τα εμπρος ενώ συνήθως ο δημιουργός του θέματος είναι αυτός που "δίνει" το ρυθμό...

Οπότε:

Θα περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να διαβάσω και τις επόμενες σου απόψεις / παρατηρείσεις επί του θέματος και ανάλογα θα τοποθετήσω, και εγώ με τη σειρά μου, τις δικές μου επόμενες τοποθετήσεις...

Με εκτίμηση πάντα,


nobody

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 04:58:17


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 06:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε μου Horus σε χαιρετώ,

Να σαι καλά για τα καλά και ενθαρυντικά σου λόγια...

Επί του θέματός σου τώρα:

----

Θα περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να διαβάσω και τις επόμενες σου απόψεις / παρατηρείσεις επί του θέματος και ανάλογα θα τοποθετήσω, και εγώ με τη σειρά μου, τις επόμενες τοποθετήσεις...

Με εκτίμηση πάντα,


nobody

Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 04:58:17


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 06:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμήν, τα κατάφερα....


quote:

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ!!!!!

ΠΑΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟΝ ΧΑΡΤΑΕΤΟ ΜΟΥ ΤΩΡΑ.....



Καλά να περάσεις και όλοι οι άλλοι φίλοι και φίλες...

Με εκτίμηση πάντα,

nobody


Edited by - nobody5001 on 06/03/2006 06:22:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 09:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

αγαπητέ Horus όταν μίλησα για τεχνητή προβολή των φόβων μας δεν αναφερόμουν στις σκεπτομορφές... Ολα αυτά ναι μεν υπάρχουν αλλά είναι το προφανές επίπεδο σκέψης... Αναφέρομαι σε κάτι ακόμα βαθύτερο, στο οποίο είναι λογικό να προβάλλει αντίσταση...

αυτό στο οποίο αναφέρομαι είναι μία λειτουργία η οποία είναι τεχνητή μεν υποσυνείδητη δε... Η ανάγκη του ανθρώπου να νιώθει ασφαλής μέσα στις δεσμεύσεις του, είναι αυτή που στην ουσία δημιουργεί το αίσθημα του φόβου... Και φυσικά δεν αναφέρομαι στον φόβο για την φωτιά ή το ηλεκτρικό ρεύμα π.χ. που μας βοηθούν να επιβιώνουμε χωρίς να βάζουμε σε κίνδυνο την ζωή μας...

όλοι αυτοί οι μεταφυσικού περιεχομένου "φόβοι" δημιουργούνται με μόνο σκοπό να κρατήσουν σε ισορροπία αυτό που έχουμε μάθει να βιώνουμε ως σοβαρή θεώρηση της ζωής...

είναι κυρίως ο φόβος του ανθρώπου να νιώθει ελεύθερος πάνω απ' όλα... κι απ' τον φόβο ακόμα... και όσο δεν μπορεί κανείς αυτό να το αποτινάξει μένει απλός παρατηρητής φαινομένων του αόρατου και η πραγματική του αλληλεπίδραση με τα εσωτερικά πεδία είναι περιορισμένη και συμπτωματική...

για να μπει κανείς στο ρόλο του δημιουργού ή έστω αυτού που μπορεί να δια-χειριστεί τις ενέργειες που μας περιβάλλουν, πρέπει να ελευθερωθεί από αυτά τα "δεσμά"....

συλλογίσου λίγο πάνω σ'αυτό αγαπητέ... ψάξε και δες για αρχή τη δύναμη των ονείρων (όχι αυτών που βλέπουμε στον ύπνο, αλλά αυτών που κάναμε παιδιά) και πόσο αυτά έχουν απωθηθεί από την ενήλικη πραγματικότητα...

Galadriel, UK


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 01:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!


ΑΓΑΠΗΤΗ Galadriel ΓΙΑ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ....
ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ.ΛΕΣ...

quote:
για το σκοτάδι, για τα ενεργειακά βαμπίρ, για τους λυκάνθρωπους... Ολα καλά μέχρι εδώ... ή μήπως όχι? Μήπως όλα αυτά προέρχονται από τον πιο καλά κρυμμένο φόβο του ανθρώπου να ζήσει ελεύθερος από φόβο?

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΡΙΝ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

ΕΣΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ(ΚΑΤΟΙΚΩΝ,ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ) ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ Η ΟΧΙ??
ΠΡΙΝ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΚΕΨΗΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ Galadriel..??


ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΡΑΦΕΙΣ

quote:
αυτό στο οποίο αναφέρομαι είναι μία λειτουργία η οποία είναι τεχνητή μεν υποσυνείδητη δε... Η ανάγκη του ανθρώπου να νιώθει ασφαλής μέσα στις δεσμεύσεις του, είναι αυτή που στην ουσία δημιουργεί το αίσθημα του φόβου... Και φυσικά δεν αναφέρομαι στον φόβο για την φωτιά ή το ηλεκτρικό ρεύμα π.χ. που μας βοηθούν να επιβιώνουμε χωρίς να βάζουμε σε κίνδυνο την ζωή μας...

όλοι αυτοί οι μεταφυσικού περιεχομένου "φόβοι" δημιουργούνται με μόνο σκοπό να κρατήσουν σε ισορροπία αυτό που έχουμε μάθει να βιώνουμε ως σοβαρή θεώρηση της ζωής...

είναι κυρίως ο φόβος του ανθρώπου να νιώθει ελεύθερος πάνω απ' όλα... κι απ' τον φόβο ακόμα... και όσο δεν μπορεί κανείς αυτό να το αποτινάξει μένει απλός παρατηρητής φαινομένων του αόρατου και η πραγματική του αλληλεπίδραση με τα εσωτερικά πεδία είναι περιορισμένη και συμπτωματική...



ΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ ΓΙΑ SCUBA...

ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΩΣΤΑ...
ΕΔΩ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΑΥΤΟ...ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ ΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ.. ΠΧ ΠΑΘΗ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΟΣΔΕΝΕΤΑΙ...ΟΠΟΤΕ (ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ)ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΦΟΒΟ...
ΣΩΣΤΑ??


ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ...
ΓΙΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΚΕΝΟΤΗΤΑ....
ΑΛΗΘΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ...

quote:
συλλογίσου λίγο πάνω σ'αυτό αγαπητέ..

ΑΝ ΣΥΛΛΟΓΙΣΤΩ ΔΕΝ ΣΥΛΛΟΓΙΖΟΜΑΙ ΚΑΘΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟ.....

quote:
ψάξε και δες για αρχή τη δύναμη των ονείρων (όχι αυτών που βλέπουμε στον ύπνο, αλλά αυτών που κάναμε παιδιά) και πόσο αυτά έχουν απωθηθεί από την ενήλικη πραγματικότητα...


ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΠΕΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ......ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ...
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ "ΟΡΑΣΗ" ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ...


ΚΟΙΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΟ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ... ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΦΩΤΙΖΕΤΑΙ....ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ
ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΙΠΤΑΜΕΝΗ ΜΑΥΡΙΔΕΡΗ ΡΟΥΦΗΧΤΡΑ ΚΑΠΟΥ...
ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ....ΔΕΝ ΖΥΓΩΝΟΥΝ...........ΧΕΧΕΧΕ

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ (ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ)ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΕΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ nobody ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ??ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ??
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ....


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 03:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ Galadriel ΕΠΕΙΔΗ ΕΘΕΣΕΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ... ΑΥΤΟ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ...

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ "ΠΕΤΥΧΑ" ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ....

quote:
Όνειρο λένε ότι είναι το αποτέλεσμα της εγκεφαλικής δράσης που παράγεται αυτόματα στη διάρκεια του ύπνου μας.
Το Λεξικό τα κατηγοριοποιεί ως εξής:
1. σε όσα συμβαίνουν στη διάρκεια του ύπνου - σκέψεις, εικόνες, αισθήματα, φαινομενικές πραγματικότητες.
2. σε όσα συμβαίνουν στη διάρκεια της εγρήγορσης
α) οράματα- που αποδίδονται στη φαντασία
β) ονειροπόληση

Όμως, σύμφωνα με τη Θεοσοφική άποψη, που δέχεται ότι ο άνθρωπος έχει και μια άλλη εσωτερική ύπαρξη, το όνειρο μπορεί να προκύψει εξαιτίας της μεταβίβασης εικόνων ή σκέψεων από το αόρατο Εγώ προς τον εγκέφαλο και αυτό μπορεί να συμβεί στη διάρκεια του ύπνου. Αυτό το αόρατο Εγώ αντιστοιχεί στο υποσυνείδητο της ψυχολογίας.
Πράγματι το όνειρο μας διαβεβαιώνει ότι στη διάρκειά του υπάρχει κάποιος που αντιλαμβάνεται και αισθάνεται, ενώ ο εγκέφαλος και το σώμα κοιμούνται. Και αυτό ακριβώς είναι και η απόδειξη ότι υπάρχει μια εσωτερική συνείδηση που έχει δραστηριότητα στο δικό της αντίστοιχο πιο εσωτερικό πεδίο.
Η εσωτερική συνείδηση - η αστρική συνείδηση - έχει κίνητρό της την επιθυμία, το ίδιο κίνητρο που έχει και η εξωτερική συνείδηση. Και αφυπνίζεται, στη διάρκεια του ύπνου, σε μια χαοτική δραστηριότητα από τις αναμνήσεις μας που συσσωρεύονται στη διάρκεια της ημέρας σταθερά από το ίδιο κίνητρο. Ό,τι εμφανίζεται στο όνειρο είναι άμεσα συνδεδεμένο με τη συνειδησιακή κατάσταση του ονειρευόμενου.
Ο Παράκελσος λέει ότι «στα όνειρά μας είμαστε σαν τα φυτά, τα οποία έχουν επίσης ένα στοιχειακό και ζωτικό σώμα, αλλά δεν έχουν πνεύμα.(δηλαδή συνειδητότητα) Στον ύπνο μας το αστρικό μας σώμα(το προσωπικό Εγώ) είναι ελεύθερο και εξαιτίας της ελαστικότητας που από τη φύση του κατέχει, είτε περιφέρεται γύρω από το κοιμισμένο σώμα ή πετάει ψηλά … ή επικοινωνεί με άλλους σε μεγάλες αποστάσεις. Όνειρα προφητικού χαρακτήρα, πρόγνωσης ή πρόρρησης και αναγκών που προκύπτουν από την καθημερινότητα, προέρχονται από ικανότητες της αστρικής μας φύσης….» (1)

Είδη Ονείρων
Προφητικά: εντυπώνονται στη μνήμη από τον Ανώτερο Εαυτό και είτε ακούγεται μια φωνή ή προβλέπεται το επερχόμενο γεγονός.
Αλληγορικά: ασαφείς εικόνες που συλλαμβάνονται από τον εγκέφαλο και παραποιούνται από τη φαντασία μας. Περιέχουν τη μισή αλήθεια.
Όνειρα που στέλνονται από άλλους είτε από Διδασκάλους είτε από υπνωτιστές ή από δυνατές σκέψεις άλλων αποφασισμένων να ακολουθήσουμε τη θέλησή τους.
Αναδρομικά, στα οποία βλέπουμε γεγονότα που ανήκουν σε προηγούμενες ενσαρκώσεις.
Προειδοποιητικά όνειρα για άλλους που είναι ανίκανοι να τα εντυπώσουν αυτοί οι ίδιοι.
Προειδοποιητικά όνειρα για τον εαυτό μας (μαντεία-πρόγνωση)
Όνειρα συγκεχυμένα, που οι αιτίες τους οφείλονται σε συγκεχυμένες εντυπώσεις.
Όνειρα που είναι μερικές φαντασιώσεις και χαοτικές εικόνες, οφειλόμενα στη χώνεψη, σε νοητικά προβλήματα ή σε τέτοιου είδους εξωτερικές αιτίες.

Όνειρα και Ιστορία
Στην αρχαιότητα τα όνειρα θεωρούντο υπερφυσικά γεγονότα που έφερναν προφητείες, προγνώσεις, μαντέματα και μηνύματα από τους θεούς. Ο αρχαιότερος ονειροκρίτης είναι του Τσέστερ Μπέατρυ πάπυρος της Αιγύπτου που χρονολογείται στο 2000 πΧ. Ερμηνείες των ονείρων είχαν επίσης οι Βαβυλώνιοι και οι Έλληνες, αν και ο Αριστοτέλης δεν δεχόταν ότι οι θεοί ήταν οι πηγές των ονείρων. Τον 2ο μ.Χ αιώνα ο Ρωμαίος Αρτεμίδωρος ο Εφέσιος ανέπτυξε το πλέον κατανοητό σύστημα ερμηνείας των ονείρων και πίστευε ότι τα ενύπνια ήταν οι συνέχειες των δραστηριοτήτων της ημέρας και ότι επηρεάζονταν απόλυτα από τη συμπεριφορά και τη νοητική κατάσταση του ανθρώπου.
Μεγάλη σημασία επίσης έδιναν στα όνειρα οι Χριστιανοί Πατέρες συμπεριλαμβανο-μένου και του Αυγουστίνου έως τον καιρό του Θωμά του Ακινάτη (1226-1274), ο οποίος ως πιστός οπαδός του Αριστοτέλη, τα αγνόησε.
Από τα πιο γνωστά είναι το όνειρο του Φαραώ ερμηνευμένο από τον Ιωσήφ.
Στα Ασκληπιεία και τα Αμφιαράεια το όνειρο του ασθενούς έπαιζε μεγάλο ρόλο στην ίασή του, καθώς οι θεράποντες ιερείς μέσω αυτού διαπίστωναν την αιτία της ασθένειας και με τη γνώση της αιτίας, πετύχαιναν τη θεραπεία. Η ψυχολογία εδώ και αρκετά χρόνια παρατηρεί τα όνειρα Φρόϋντ, Γιούνγκ. Λύσεις σε προβλήματα, ιδέες ακόμη και ανακαλύψεις γίνονται διαμέσου των ονείρων. Ο ποιητής Ουϊλλιαμ Μπλέηκ έβρισκε στα όνειρα μια ανεξάντλητη πηγή έμπνευσης, ο Σαλβατόρ Νταλί επίσης. Ο Ρόμπερτ Λούϊς Στήβενσον συνέλαβε την ιδέα της συγγραφής του «Ντ.Τζέκυλ και Μρ.Χάϋντ» στον ύπνο του, ενώ ο Ηλίας Χόουβ εμπνεύσθηκε τη ραπτομηχανή.

Το Όραμα
Όραμα είναι η θέαση μιας εικόνας, η οποία δεν ανήκει στον φυσικό κόσμο και το άτομο που το βλέπει δεν κοιμάται, αλλά έχει φυσική συνειδητότητα., δηλαδή βρίσκεται σε εγρήγορση. πχ. Το όραμα της Μεταμόρφωσης στο όρος των Ελαιών (Ματθαίος, κ.17, 2-8)-(Μάρκος, κ.9, 2-13)-(Λουκάς, κ.9, 28-36) , το όραμα του Ιεζεκιήλ (Παλ.Διαθήκη, α-β-γ κεφ) και χιλιάδες οράματα που αναφέρονται από γνωστούς διορατικούς έως απλούς ανθρώπους, π.χ.Σβέντεμποργκ, Μπαίμε, Πλωτίνος, Απολλώνιος, Νοστράδαμος και βέβαια το όραμα της Αποκάλυψης του Ιωάννη.

Πώς γίνεται ένα όνειρο
Στη διάρκεια του ύπνου παραμένει μόνο μια ζωντανή μορφή από πηλό - το φυσικό σώμα - της οποίας οι νοητικές δυνάμεις είναι εντελώς παράλυτες. Το αόρατο Εγώ παραλληλίζεται με δραπέτη που το σκάει από τη φυλακή όταν ο δεσμοφύλακάς του κοιμηθεί….
Αυτό το εσωτερικό Εγώ που είναι η ψυχική μας φύση έχει επίσης δύο όψεις, την αισθησιακή και την εξευγενισμένη. Η πρώτη ρέπει προς τα υλικά, η δεύτερη προς τα πνευματικά.
Η δραστηριότητα του εσωτερικού Εγώ με τις υλικές ροπές, προκαλεί όνειρα εφιαλτικά, συγκεχυμένα και μπορεί, όταν ο άνθρωπος ξυπνάει, να μη θυμάται. Η δραστηριότητα του άλλου τμήματος, αυτό του ανώτερου ψυχισμού, δίνει όνειρα που λέγονται "πραγματικά" επειδή αντανακλούν μια διαυγέστερη όψη της αλήθειας.
Αν παραδεχθούμε την ύπαρξη ενός άλλου Εγώ σε μας - που δεν είναι βέβαια το Πνευματικό μας Εγώ - μπορούμε να αντιληφθούμε ότι αυτά που αναγνωρίζουμε σαν όνειρα και τα οποία θεωρούνται από πολλούς άσκοπες φαντασιώσεις, στην πραγματικότητα είναι σκόρπιες αναμνήσεις που προέρχονται από τη ζωή και τις εμπειρίες του εσωτερικού Εγώ και η θολή ανάμνησή τους τη στιγμή της αφύπνισης παραποιείται λιγότερο ή περισσότερο από τη φυσική μας μνήμη.
Αυτές οι εντυπώσεις είναι αντανακλάσεις στον εγκέφαλο του κοιμούμενου, όπως είναι οι σκιές πάνω στους τοίχους ενός δωματίου. Τότε ο άνθρωπος λέει πως ονειρεύτηκε και αισθάνεται σαν κάτι να έχει ζήσει, αλλά στην πραγματικότητα είναι οι δράσεις του εσωτερικού Εγώ που σπάνια θυμάται.
Όταν ξυπνήσει τελείως, οι αναμνήσεις του γίνονται όλο και πιο ακαθόριστες και αναμιγνύονται με τις εικόνες που προβάλλονται από τον φυσικό εγκέφαλο και τις αιτίες που προκάλεσαν την αφύπνιση. Αυτές οι μνήμες με τη συνάρτηση των συνειρμών, θέτουν σε κίνηση σειρές ιδεών.
Η δράση του προσωπικού Εγώ στη διάρκεια του φυσικού μας ύπνου και η εμφάνισή του στη φυσική μας μνήμη, είναι το όνειρο.

Τα όνειρα είναι συγκεχυμένες αναμνήσεις που προέρχονται και από την κατάσταση της εγρήγορσης αλλά και από την κατάσταση του υποσυνείδητου, γιατί και τα δύο είναι άρρηκτα συνδεδεμένα μεταξύ τους. Ό, τι έχει το ένα, το φυσικό, έχει και το άλλο, δηλαδή το αστρικό ή υποσυνείδητο και αντίστροφα. Το αστρικό αντιστοιχεί στην ψυχονοητική μας φύση η οποία αποτελεί το αόρατο τμήμα της προσωπικότητάς μας.
Ό,τι επιθυμεί, σκέπτεται και αισθάνεται ο άνθρωπος προέρχεται από το εσωτερικό προσωπικό Εγώ. Σε τούτο καταγράφονται όλα τα εξωτερικά ερεθίσματα που συλλαμβάνει το άτομο μέσω των φυσικών του αισθήσεων, τα οποία το εσωτερικό Εγώ επεξεργάζεται βάσει των καρμικών δεδομένων του, δηλαδή των ροπών του. Στη συνέχεια τα αποτελέσματα της ψυχονοητικής διεργασίας μεταβιβάζονται προς τον φυσικό εγκέφαλο και μέσω των οργάνων γνώσης και δράσης εξωτερικεύονται σε πράξεις.
«Σαν κανόνας, αυτό που προσλαμβάνομε ως εμπειρία από ένα όνειρο που πηγάζει από τον εσωτερικό άνθρωπο, είναι ένα συναίσθημα που όμως όταν φθάνει στον εγκέφαλο διασπάται και μπερδεύεται. Ένα όνειρο που αφήνει μια βαθειά εντύπωση.. δεν μπορεί να είναι ένα όνειρο επιφανειακό.» (2)Συμβαίνει επίσης, ξυπνώντας να μη θυμόμαστε καθόλου το όνειρό μας, αλλά αργότερα, στη διάρκεια της μέρας, μπορεί η ανάμνησή του να έλθει σαν αστραπή στη μνήμη μας. Πώς γίνεται αυτό; Εξαιτίας ενός ήχου, μιας λέξης, μιας εικόνας, μιας οσμής που έχει σχέση με το όνειρο, μπορεί να αναδυθεί η ονειρική ανάμνηση.
Τα όνειρα πρόγνωσης φθάνουν στην αντίληψή μας συμβολικά. Ο αποσυμβολισμός τους μπορεί να γίνει μια άσκηση που διευρύνει την αντίληψη, εξασκεί τη μνήμη μας και καλλιεργεί τη συνέχεια της συνειδητότητας ανάμεσα στο υποσυνείδητο και την εγρήγορσή μας.

Το πραγματικό όνειρο
Υπάρχει όμως και ένα άλλο είδος ονείρου, που λέγεται πραγματικό όνειρο. Αυτό το είδος ονείρου είναι η δραστηριότητα του Ανώτερου Εγώ, της ανώτερης φύσης μας της εξευγενισμένης. Πρόκειται για την έδρα της ανθρώπινης ψυχής μας. Αν έχουμε καλλιεργήσει μια τέτοια φύση, τότε η δραστηριότητα του Ανώτερου Εγώ μπορεί να εντυπωθεί στον εγκέφαλο δίχως πολλές παραποιήσεις. Στη διάρκεια του ύπνου το εσωτερικό Εγώ, αν του το επιτρέπουν οι ευγενικές ή όχι ροπές μας, επικοινωνεί με πιο εξελιγμένα πνευματικά Όντα και κάποιες φορές πετυχαίνει να εντυπώσει στον εγκέφαλο το αποτέλεσμα της συνάντησης. Τότε ο ονειρευόμενος εντυπώνεται μια ιδέα, μια διδασκαλία, μια λύση, μια θεραπεία, την οποία θυμάται όταν ξυπνάει.
Όπως λέει και ο Ιακώβ: στα όνειρα και τα οράματα της νύχτας, ο άνθρωπος διδάσκεται.
«Υπάρχουν πολλών ειδών όνειρα… τα ανώτερα εξ αυτών είναι αναμνήσεις της δραστηριότητας του Εσωτερικού Ανθρώπου, αλλά αυτά δεν μεταβιβάζονται έως τη φυσική συνειδητότητα.» (3)
Στην περίπτωση των ανθρώπων που έχουν πραγματικά προφητικά όνειρα, είναι επειδή ο φυσικός τους εγκέφαλος και η μνήμη έχουν στενή επαφή και συντονισμό με το Ανώτερο Εγώ. Η σωστή προφητεία είναι το όραμα μιας εικόνας που στο μεγαλύτερο ποσοστό της εκφράζει μια αλήθεια.
Οι Πνευματικοί Διδάσκαλοι, που είναι αυτοί που έχουν κυριαρχήσει την κατώτερη φύση, δεν ονειρεύονται. Απλώς, παραλύουν το προσωπικό Εγώ και μένουν ελεύθεροι. Το όνειρο είναι μια πλάνη, προσωρινή εικόνα που σχηματίζεται από προσωρινή επιθυμία.

Ο ύπνος δίχως όνειρα που μοιάζει με κενό.

«Ο ύπνος δίχως όνειρα είναι μια από τις επτά καταστάσεις συνείδησης που είναι γνωστές στον Ανατολικό Εσωτερισμό. Σε καθεμιά απ’αυτές τις καταστάσεις μπαίνει σε δράση ένα διαφορετικό τμήμα του νου ή όπως θα το εξέφραζε ένας Βενταντιστής, το άτομο γίνεται συνειδητό σε ένα διαφορετικό πεδίο ύπαρξής του. Ο όρος «ύπνος δίχως όνειρα», το SUSHUPTI όπως λέγεται , στην περίπτωση αυτή, εφαρμόζεται αλληγορικά στο Σύμπαν για να εκφράσει μια κατάσταση κάπως ανάλογη με εκείνη την κατάσταση συνειδητότητας στον άνθρωπο, η οποία, επειδή δεν μπορούμε να τη θυμηθούμε κατά την εγρήγορση, μοιάζει με κενό. Ακριβώς όπως ο ύπνος του υπνωτισμένου υποκειμένου, όταν επιστρέφει στη φυσιολογική του κατάσταση, του φαίνεται σαν ένα ασυνείδητο κενό, παρόλο που στη διάρκειά του μιλούσε και δρούσε όπως ένα συνειδητό άτομο.»(4)


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 21:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!


ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΑΤΙ...
ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΦΟΒΟΥ.....
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ---ΛΟΓΟΣ--- ΚΑΚΟΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ ΝΟΗΜΑ.....


Η ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΛΟΙΠΟΝ....
ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΒΟΣ....


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 22:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΔΗ Η ΦΙΛΗ Galadriel ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ...


ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΕΥΡΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ....

I'LL BE BACK
ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ VAMPIRES......

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2006, 00:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!!!!


ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ Galadriel ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΒΑΜΠΙΡ ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥΣ....

ΟΛΟΙ ΠΑΝΩ/ΚΑΤΩ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ....
ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ....???
ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΒΑΜΠΙΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΑ???

ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ(ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΑΣ)ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΖΩΝΤΑΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΣΤΡΙΚΗ ΕΞΟΔΟ
ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ (ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΒΑΜΠΙΡΙΣΜΟΥ) Ο ΒΡΥΚΟΛΑΚΑΣ
ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟΣ....
ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ΚΛΟΠΗ ΤΗΣ ΖΩΤΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΕΩΣ...

Ο ΒΡΥΚΟΛΑΚΑΣ ΑΛΛΟΤΕ ΑΝΑΡΟΦΑ ΤΑ ΖΩΤΙΚΑ ΡΕΥΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΤΑ ΑΦΑΙΜΑΣΕΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΟΙΚΕΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗ ΖΩΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ...
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΑ....

ΤΑ ΣΚΟΡΔΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ....
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΓΕΥΣΤΙΚΗ ΣΚΟΡΔΑΛΙΑ....

ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΛΟΓΧΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΑΣΗ....
ΟΙ ΛΟΓΧΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΥΑΝ ΣΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ ΔΕΣΜΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΙ ΤΟ ΠΤΩΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΜΕΝΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ....
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΑ ΣΚΟΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΠΤΑΜΕΝΗ ΜΑΥΡΙΔΕΡΗ ΡΟΥΦΗΧΤΡΑ....


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2006, 03:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε Horus σε χαιρετώ,

ξεκινώντας με μία υποθετική ερώτηση:"Την βαμπιρέλα της φώτο τι την έβαλες? Βλέποντας την κάποιος /α μπορεί να γυρίσει και να πει: "Bite me!!!"

Πέρα την πλάκα, το πόστ σου πέρι ονείρου, εξηγεί πολλά πράγματα και δίνει μία γενική εικόνα των πραγμάτων (τα σέβη μου...)

Το θέμα σου το παρακολουθώ, απλά ακολουθώ το δικό σου ρυθμό και κινούμε αναλόγος τα γραφούμενά σου. Προς το παρόν, δεν έχω να προσθέχω κάτι (ή θα κρατίσω λίγο ορισμένες τοποθετήσεις μου) και θα περιμένω να διαβάσω με ενδιαφέρον τις επόμενες τοποθετίσεις σου...

Με εκτίμηση πάντα,

nobody

Edited by - nobody5001 on 08/03/2006 03:52:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2006, 05:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ ΚΑΤΙ ΒΑΜΠΙΡ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΒΑΜΠΙΡΕΛΑΣ...


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy