ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ανεξήγητη εμπειρία... έζησε κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
escape
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 11:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους escape  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι του φορουμ ειμαι καινούργια στην παρέα σας, δεν γνωριζω πολλά σχετικά με το παραφυσικό αλλα πάντα το έψαχνα διαβάζοντας βιβλία η στο ιντερνετ..πάντα μου κινούσε την περιέργια.. και αρκετες φορές μου εχουν συμβει καταστάσεις που δεν δινόταν μια φυσιολογική απάντηση!

Ειμαι εδώ τωρα για να σας διηγηθώ κατι που μου συνεύει προ ημερών (νομιζω ηταν ξημερωματα 2/9/2006), και θα ήθελα να μάθω αν συνεβει ποτέ κατι παρομοιο σε κάποιον απο εσας!

Είχα γυρίσει σπίτι μου απο μια βόλτα και πηρα τηλέφωνο τον καλό μου για να τον καληνυχτήσω. Ηταν όλα όμορφα ως τότε,δεν είχε συμβεί κατι και ημουν και εγω και εκείνος πολυ ηρεμοι...
Βγήκε στο μπαλκόνι του να μου μηλησει ως συνηθως... (Εδω να πω πως συνεχώς απο εκεινο το σημείο του ουρανου πολυ συχνά το βράδυ ενώ μου μηλαει τυχαίνει και περναει ενα φως πολυ γρηγορα και εξαφανίζετε.
Το ειχαμε συνηθίσει πλέον, λεγαμε UFO θα ναι και γελούσαμε... ΕΔΩ ΡΩΤΑΩ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ UFO?).
Εκει που μηλουσαμε, το ειδε παλι...
Ξαφνικά αρχισα να ζαλίζομαι, δεν είπα τιποτα(δεν το θεώρισα σοβαρο),ομως το ιδιο και εκείνος...
Ειχαμε αρχισει να νιώθουμε το ιδιο, την ίδια ''περίεργη'' ζαλαδα η οποία δυναμωνε και χαλαρωνε την ιδια χρονικη στιγμη και στους δυο μας... Μετα βλεπαμε και οι δύο τα πάντα σε slow κινηση... κουνουσα το χέρι μου και το εβλεπα αργο, το ιδιο και εκείνος... ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΠΑΘΑΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ!
Με τρομαζε παρα πολυ η ιδέα το οτι καποιος αισθανετε το ιδιο με μενα... τον ιδιο πονο,τις ίδιες ''ενοχλήσεις''...
Νιώθαμε τόσο κουρασμένοι, σαν κατι να μας ''ρουφούσε'' την ενεργεια,την δυναμη...
Κλησαμε το τηλεφωνο για να ετοιμαστεί να ερθει σπιτι μου, φυσικα και δεν γινοταν να το περασουμε ο καθένας ξεχωριστα κατι τετοιο...
Μολις κλησαμε το τηλεφωνο,συνεχισε ακόμα πιο δυνατα... Νομιζα οτι ισως να πεθενα, τα ποδια μου τρέμανε απο την περιεργη κουραση ομως ενοιθα πως αμα σταματουσα να περπατάω δεν θα ξανασηκωνομουν...θα λιποθιμούσα!ανοιξα την πορτα και βγηκα εξω, ηθελα να βλεπω ανθρώπους γιατι φοβομουν μονη μεχρι να ερθει το αγόρι μου!
Κοιταξα τον ουρανο... τα σύνεφα ηταν κόκκινα,το δικαιολόγησα απο μεσα μου οτι ισως να ηταν επιδη θα εβρεχε κοκκινοχωμα(δεν εχει βρέξει ακομα)!(Δεν γινόταν να το δικαιολογησω οτι ηταν απο την δυση του ηλιου γιατι ηταν περιπου 2 η ωρα το βράδυ)!
Ηρθε ο καλός μου... νιώθαμε ακόμα το ίδιο.
Μας αφηνε και μας επιανε αυτο το περίεργο συναίσθημα(ΣΥΝΧΡΩΝΩΣ),καποιες φορές βουηζαν και τα αυτιά μας...
Πεσαμε να κοιμηθουμε καποια στιγμη,
Ακουσαμε να περναει απο πανω μας πολλες φορες κατι σαν μαχητικο αεροπλάνο και μολις περνουσε αυτο και βγαιναμε στο μπαλκονι να δουμε τι ειναι ,ξαφνικα φυσουσε δυνατος αερας... μετα απο λιγο σταματουσε, και οταν ξαναπερνουσε,ξανα αερας!Δεν προλαβαμε να δουμε τι ηταν... (παντως ισως οντως να περνουσαν μαχητικα αεροπλανα επιδη καποια χλμ πιο κατω εχει αεροδρομιο)!
Κοιμηθηκαμε καποια στιγμη(επιτελους)...
Την επομενη μερα ηρθε σπιτι μου ενας φίλος που μενουμε στην ιδια γειτονια... Μου ειπε οτι το χθεσινο βραδυ ενιωθε τις κινήσεις του,slow και νομιζε οτι εβλεπε σκιές πισω απο κατι αμάξια (δουλευε security την νυχτα)- Το δικαιολογισε στο οτι ειχε να κοιμηθει δυο μερες, δεν το πηρε στα σοβαρα... εμενα ομως με σοκαρε που ακομα ενας ενιωσε κατι τετοιο!
(Να πω πως δεν ειμασταν κατω απο επηρρια ναρκωτικών ουσιων,αλλιως ποιος ο λόγος να γράφω τωρα)

Απο εκεινη την νυχτα μεχρι και σημερα πολλες φορες εμενα και τον καλο μου(συνχρώνως)μας πιανει αυτο το περιεργο ζαλισμα...
Δεν ξέρω, ισως πρεπει να μαθουμε πλέον να ζούμε με αυτο...

Θα θελα πολυ να μάθω τι ήταν αυτο, σε ποιον ''ειδικο'' μπορουμε να μηλησουμε, χωρις να μας βγαλουν τρελους!

Αν καποιος ειχε κατι παρομοιο ας το διηγιθει...


jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 13:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


σε ποια περιοχη συνεβησαν αυτα?


καλως ηρθες στο φορουμ!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 14:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειμαι εδώ τωρα για να σας διηγηθώ κατι που μου συνεύει προ ημερών (νομιζω ηταν ξημερωματα 2/9/2006), και θα ήθελα να μάθω αν συνεβει ποτέ κατι παρομοιο σε κάποιον απο εσας!



quote:
τα σύνεφα ηταν κόκκινα,το δικαιολόγησα απο μεσα μου οτι ισως να ηταν επιδη θα εβρεχε κοκκινοχωμα(δεν εχει βρέξει ακομα)!(Δεν γινόταν να το δικαιολογησω οτι ηταν απο την δυση του ηλιου γιατι ηταν περιπου 2 η ωρα το βράδυ)
!



Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 15:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

gigenis = ΓΑΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 16:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φίλοι,
καλό είναι να μην αρχίσουμε την πλάκα και πάλι τουλάχιστον μέχρι να αποδείχτεί ότι όντως είναι πλάκα

escape,
κανείς δεν θα σου δώσει σημασία σ'αυτά που λες, ιδιαίτερα σε ένα διαδυκτιακό χώρο που βασιλεύει η ανωνυμία αν δεν μας δώσεις πιο ακριβείς πληροφορίες και κάποιες αποδείξεις.

Όπως ρωτάει και ο jonniebegood που έγιναν αυτά; Υπάρχουν άλλοι μάρτυρες που είδαν κάτι που πιστοποιεί αυτά που λές;

quote:
Εδω να πω πως συνεχώς απο εκεινο το σημείο του ουρανου πολυ συχνά το βράδυ ενώ μου μηλαει τυχαίνει και περναει ενα φως πολυ γρηγορα και εξαφανίζετε.
Το ειχαμε συνηθίσει πλέον, λεγαμε UFO θα ναι και γελούσαμε... ΕΔΩ ΡΩΤΑΩ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ UFO?).

Τι ώρα ακριβώς περνάει το φώς αυτό; Έχεις εξαντλήσει την περίπτωση να είναι δορυφόρος ή αεροπλάνο;
Εδώ μπορείς να κάνεις tracking τους διάφορους δορυφόρους που περνάνε από οποιοδήποτε σημείο της γης.
http://science.nasa.gov/Realtime/JTrack/

quote:
Απο εκεινη την νυχτα μεχρι και σημερα πολλες φορες εμενα και τον καλο μου(συνχρώνως)μας πιανει αυτο το περιεργο ζαλισμα...
Δεν ξέρω, ισως πρεπει να μαθουμε πλέον να ζούμε με αυτο...

Έχεις πάει σε κάποιο γιατρό και έχεις προσπαθήσει να δώσεις κάποια λογική εξήγηση για αυτό;

Το παράξενο ξεκινάει εκεί που τελειώνει το λογικό γι'αυτό πρεπει πρώτα να εξαντλήσεις όλες τις λογικές αιτίες και μετά να στραφείς στο ανεξήγητο.

Ο Καρλ Σάγκαν είπε ότι οι εντυπωσιακοί ισχυρισμοί απαιτούν και εντυπωσιακές αποδείξεις.

Δώσε μας τουλάχιστον κάποιες αποδείξεις. Χωρίς αυτές κανένας ούτε εδώ ούτε πουθενά αλλού δεν θα σε πάρει στα σοβαρά.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τυραννόσαυρος
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 17:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τυραννόσαυρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gigenis

quote:Ειμαι εδώ τωρα για να σας διηγηθώ κατι που μου συνεύει προ ημερών (νομιζω ηταν ξημερωματα 2/9/2006), και θα ήθελα να μάθω αν συνεβει ποτέ κατι παρομοιο σε κάποιον απο εσας!

quote: τα σύνεφα ηταν κόκκινα,το δικαιολόγησα απο μεσα μου οτι ισως να ηταν επιδη θα εβρεχε κοκκινοχωμα(δεν εχει βρέξει ακομα)!(Δεν γινόταν να το δικαιολογησω οτι ηταν απο την δυση του ηλιου γιατι ηταν περιπου 2 η ωρα το βράδυ)
!


quote:

ellovos

gigenis = ΓΑΤΑ


Δε λέω, μπορεί στην πορεία να αποδειχτεί ότι οι γάτες... όντως νιαουρίζουν!

Όμως, στο μεταξύ, ας έχουμε υπόψη μας ότι η προσδιοριστική έκφραση που χρησιμοποιείται μετά τη δωδέκατη νυχτερινή είναι αυτή ακριβώς - και είναι σωστή!

Το λάθος βρίσκεται στο «2 η ώρα το βράδυ» αλλά αυτό -το συγκεκριμένο- είναι ένα τόσο κοινότατο ¨ολίσθημα¨ στην καθομιλουμένη (μάλιστα συχνά γίνεται Χαλίφης στη θέση του Χαλίφη....) που δεν νομίζω ότι στο παρόν -προς το παρόν- δείχνει να υποκρύπτει κάτι από αυτό που, ανάμεσα στις γραμμές, μοιάζει να καταλογίζεται...

Κατά συνέπεια, η αντίφαση που υποδεικνύεται είναι φαινομενική.

Από την άλλη, εγώ θα εντόπιζα στοιχεία της αφήγησης που παραπέμπουν σε συγκεκριμένες βιβλιογραφικές αναφορές πολύ ορισμένου τύπου και φύσης και προσομοιάζουν, κάποια μέρη αυτής (της αφήγησης), με παράξενη εμπειρία γνωστού συγκάτοικου...

Ωστόσο, αγαπητέ μου Ντόκτορ Γουώτσον, είναι ακόμη νωρίς!..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 19:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα θελα πολυ να μάθω τι ήταν αυτο, σε ποιον ''ειδικο'' μπορουμε να μηλησουμε, χωρις να μας βγαλουν τρελους!


Μην ανησυχείς...είσαι τώρα υπό την προστασία του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ....είσαι σε καλα χέρια.....


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 19:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όμως, στο μεταξύ, ας έχουμε υπόψη μας ότι η προσδιοριστική έκφραση που χρησιμοποιείται μετά τη δωδέκατη νυχτερινή είναι αυτή ακριβώς - και είναι σωστή!


οτι πεις εδω θα τα χαλασουμε
θες απο τις 00.00.01 να ειναι ξημερωμα
ειναι
οπως και απο τις 12.00.01 ειναι σουρουπο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 19:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω βρε παιδιά... αλλά μέχρι να μας απαντήσει η φίλη escape και να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες για το (υποτιθέμενο μέχρι τότε) συμβάν... πολύ βζίνν βζουνν μου φαίνονται όλα αυτά (για να δανειστώ μια έκφραση που διάβασα σε αυτό το φόρουμ )
(ελπίζω να μήν πείραξε κάποιον το βζινν βζουνν ή να είναι copyright κάποιου συγκεκριμένου συμφορουμίτη... είμαι καινούριος εδώ και ζητώ να με συγχωρέσετε )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 20:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

(ελπίζω να μήν πείραξε κάποιον το βζινν βζουνν ή να είναι copyright κάποιου συγκεκριμένου συμφορουμίτη... είμαι καινούριος εδώ και ζητώ να με συγχωρέσετε )

χμμμ....πρέπει πρώτα να ρωτήσεις τις θυληκές εξωγήινες οι οποίες βιάζουν γήινους ανδρες και μιλάνε μεταξύ τους λέγοντας βζινν βζουννν....


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 20:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εεε...χμμμ..και... πού θα βρώ μία από αυτές???
(λες να με βιάσουν και εμένα? και είμαι και παντρεμένος άνθρωπος!!!)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τυραννόσαυρος
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 07:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τυραννόσαυρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οτι πεις εδω θα τα χαλασουμε
θες απο τις 00.00.01 να ειναι ξημερωμα
ειναι
οπως και απο τις 12.00.01 ειναι σουρουπο


Εάν δεν κάνεις χιούμορ... να τα χαλάσουμε Διότι δεν περίμενα ποτέ πως θα μπορούσε να κατανοηθεί έτσι αυτό που έγραψα!!

Όταν λέμε μία η δυο τα ξημερώματα, η έκφραση αυτή είναι σωστή και χρησιμοποιείται αρκετά συχνά (απορώ πως και δεν το έχεις ακούσει ποτέ να λέγεται). Είναι η... κυριλέ φράση, ας πούμε, που θα ακούσεις να χρησιμοποιείται στερεοτυπικά σε ένα... μεταμεσονύκτιο τηλεοπτικό πάνελ λόγου χάρη, η οπουδήποτε αλλού εμφανίζεται ένας κάπως πιο προσεγμένος -η ξύλινος- λόγος (γι αυτό και η απορία).
Η χρήση της είναι συχνότατη!

Αλλά πρόσεξε!
Δεν σημαίνει εννοιολογικός ότι 01:00 η 02:00 τη νύχτα είναι... ξημέρωμα (κατά το 12:01 μεσημεριάτικα είναι σούρουπο) όπως νόμισες πως εννοούσα!

Απλά, μετά τις 12:00 τη νύχτα (όπου αλλάζει και η ημερολογιακή ένδειξη) -αυτή είναι η φράση που είθισται να χρησιμοποιείται (ρώτα σχετικά κι έναν φιλόλογο). Όχι βέβαια με την έννοια μιας πολύ προχωρημένης ώρας κάπου κοντά πριν το χάραμα. Αλλά με αυτή των πρώτων ωρών της καινούριας ημέρας που ξημερώνει.
Δηλαδή αυτές οι ώρες είναι τα ξημερώματα της αλλά με την έννοια της απαρχής της –και όχι κάποιου, λίγο πολύ, ακριβολογικού χρονικού προσδιορισμού .-Σε αυτά τα πλαίσια είναι που χρησιμοποιείται.

Στην καθομιλουμένη βέβαια τη συγκεκριμένη φράση οι περισσότεροι τη μεταχειριζόμαστε συνήθως αλλιώς. Λέμε ξημερώματα εννοώντας τη χρονική περίοδο της πολύ προχωρημένης νύχτας πριν το χάραμα η κάπου κοντά στο ξεκίνημα του (γι αυτό και το εν λόγο μικρό μπέρδεμα). Άλλωστε και σε μένα κάποτε μην έχοντας υπόψη τα προηγούμενα ακουγόταν σχεδόν σα λάθος.

Δες το κι κι απ΄ την ανάποδη: Μετά τις 12:00μμ έχουμε ημερολογιακή αλλαγή.
Μπήκε νέα μέρα δε λέμε; -Αλλά πια μέρα; Αφού έξω είναι νύχτα!

Επιστρέφοντας, ελπίζω η escape να μην έχει αποδράσει ως ότου να ξημερώσουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τυραννόσαυρος
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 07:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τυραννόσαυρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βέβαια... τώρα που το ξανασκέφτομαι, το ζήτημα είναι σε πια εννοιολογική υπόσταση χρησιμοποιήθηκε εξαρχής η φράση από την ίδια την escape -μια που πολλοί τη μεταχειρίζονται και έτσι και γιουβέτσι.

Αλλά φοβάμαι τώρα αυτό δεν είναι εύκολο να εξακριβωθεί!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

escape
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 09:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους escape  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στη Ρόδο εγινε παιδιά,
Οσο για την λέξη ''ξημερωματα'' οk ισως εκφράστικα λάθος, μην με κακολογιτε με την πρώτη.Εγινε λοιπον ''αργα το βράδυ''.Οποια λεξη θελετε που αντιπροσωπευει την ώρα απο τα μεσανυχτα και μετα χρησιμοποιήστε.
Οσο για το φώς που περνάει πολλες φορες απο το σπίτι του αγοριού μου και χανετε γρηγορα, οχι δεν εχω εξακριβώσει αν είναι καποιος δορυφόρος, πως θα γινοταν να εξακριβώσω κατι τετοιο?γινετε?
Αυτο με το φως ετσι κ αλλιως μπορει να ήταν και μια τεραστια συμπτωση. Δεν βγάζω συμπερασμα απο τα γεγονότα οτι ηταν εξωγιηνοι, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΗΤΑΝ και αυτο ειναι που θελω να μαθω... Θα θελα να καταληξω κάπου για να μην αρχίσει η σκεψη να με τρελαίνει.
Οχι δεν εχουμε μηλησει σε καποιον γιατρό η ειδικο, γιατι φυσικα ολα αυτα ακούγοντε τρελα.
Δεν εχει ζησει ποτε κανεις κατι παρομοιο?Να νιωθει τα ιδια με καποιον αλλον... και γενικα οτι εγραψα παραπανω?

Να πω πως δεν εχω λογο να πω ψεμματα, δεν ειναι πλακα και οσοι δεν με χουν παρει στα σοβαρα παρακαλω να μην ξανααπαντησουν στο θέμα, απλο ειναι.


Ευχαρίστω προκαταβολικά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 13:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρουσα εμπειρία, από αυτή κρατώ την σημείωση ότι κοντά στην επίμαχη περιοχή υπάρχει αεροδρόμιο βάση του οποίου μπορεί να εξηγηθεί το παρατηρούμενο ιπτάμενο φως (απογείωση ή προσγείωση αεροσκάφους) ενώ δεν αποκλείω να υπάρχει και κάποια έστω και ασαφής σύνδεση με την βιολογική εμπειρία σας -πχ. λειτουργία κάποιου ισχυρού ΡΑΝΤΑΡ οπότε έκθεση σε υψηλή Ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, συχνότητες κτλ. -εδώ χρειαζόμαστε την γνώμη κάποιου ειδήμονα.

Υ.Γ.
Εάν οι ζαλάδες και γενικότερα η αδιαθεσία συνεχισθούν καλό είναι να απευθυνθείτε σε κάποιο ιατρό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 14:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
escape καλώς ήλθες στο esoterica.
Δεν τίθεται θέμα για τις λέξεις ξημερώματα και 2.00 το βράδυ, όπως ειπώθηκε χρησιμοποιούνται ευρέως όπως ακριβώς τις χρησιμοποίησες και εσύ.

Έχω ξανακούσει τέτοιες περιγραφές όμως δεν έχω παρόμοια εμπειρία οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω επί συγκεκριμένου. Αυτό που θα σκεφτόμουν εάν μου συνέβαινε, είναι να πάω σε κάποιον γιατρό, παθολόγο πιθανόν, χωρίς να αναφέρω για φώτα κ.α. παρά μόνο για την ζαλάδα, την κατάπτωση και ίσως το βουητό. Ούτως ή άλλως αυτά ήταν το σωματικό σύμπτωμα, τα υπόλοιπα ήταν θέμα αντίληψης.
Εάν ήμουν από παθολογικής απόψεως καλά τότε θα άρχιζα να σκέφτομαι τις οποιεσδήποτε άλλες πιθανές εξηγήσεις.

Πιστεύω ότι είναι το πρώτο που πρέπει να κάνουμε σε παρόμοιες περιπτώσεις έτσι ώστε να είμαστε ισορροπημένοι. Ποτέ δεν σκεφτόμαστε ως πρώτη εξήγηση το παράξενο. Ακόμα και να υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις που να δείχνουν σε κάποια συγκεκριμένη κατεύθυνση, πρέπει να αρχίσουμε εντελώς πεζά και ορθολογικά να τις αναλύουμε.

Ο ορθολογισμός δεν μειώνει την αξία της οποιασδήποτε εμπειρίας, μας προστατεύει από λανθασμένα συμπεράσματα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 17:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Escape!
Ωραία η Ρόδος! Εχω πάει! Είχα μείνει στην Ιξιά σε ένα πολύ καλό ξενοδοχείο με θέα την θάλασσα. Η θέα ήταν υπέροχη! Αυτό όμως που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ήταν η πολύ συχνή διέλευση μαχητικών αεροσκαφών σε χαμηλό ύψος και με μεγάλη ταχύτητα! Το ίδιο ακριβώς παρατήρησα και όταν ήμουν στην Χιο (εκεί έκατσα 10 μηνες).Απ' ότι έμαθα από στρατιωτικούς,τα μαχητικά (είτε είναι Ελληνικά,είτε Τούρκικα) περνάνε σε πολύ χαμηλό ύψος και ανάμεσα από τα βουνά των νησιών ώστε να μην γίνονται εύκολα αναγνωρήσιμα από τα ραντάρ.Τώρα για τα υπόλοιπα που λες...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι για το τί τα προκάλεσε.Ισως να είναι όπως τα λέει και ο φίλος XD για τα ραντάρ και τις ακτινοβολίες. Πάντος σίγουρα καλό θα ήταν να πάτε σε κάποιον γιατρό για τους πονοκεφάλους και τις ζαλάδες. Σε τέτοιες περιπτώσεις καλή είναι μία αξονική τομογραφία ή ένα εγκεφαλογράφημα
Ευχαριστώ
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
escape
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 09:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους escape  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας ευχαριστω ολους πολυ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 11:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Α.Κircher

συγνώμη που ρωτάω αλλα μήπως θα μπορούσες να μου πείς ποιόν δορυφόρο
είδες εσύ τελευταία απο το μπαλκόνι σου να αναβοσβήνει περνόντας απο
πάνω σου με ταχύτητα, και τί μέγεθος πρέπει να είχε για να τον έβλεπες
δια γυμνού οφθαλμού, άνευ προσοφθάλμιου, ή ματοκυάλιου, ή τηλεσκοπίου?

(άμα δεν φόρτωνες το πρόγραμμα της ΝΑΣΑ για να τον εντοπίσεις αλλιώς?)

quote:

Έχεις πάει σε κάποιο γιατρό και έχεις προσπαθήσει να δώσεις κάποια λογική εξήγηση για αυτό;

Περιέγραψε μια εμπειρία, δεν έδωσε εξήγηση - ΖΗΤΗΣΕ μία.
Δέν πήγε σε γιατρό, γιατί ήταν όπως περιγράφει κοινή εμπειρία 2 ατόμων
και έπειτα τρίτου. Οπότε μιλάμε για ψυχίατρο αλλα παρόλαυτά η κοπέλα
το είπε ξεκάθαρα...

quote:

Θα θελα πολυ να μάθω τι ήταν αυτο, σε ποιον ''ειδικο'' μπορουμε να μηλησουμε, χωρις να μας βγαλουν τρελους!

Νομίζω πλέον το επόμενο βήμα είναι το Postarisma των ταυτοτήτων, και
ειδική καταγγελία για Δαφνί...αφού κρύβονται πίσω απο την ανωνυμία,
και ότι και αν πούνε είναι για γέλια,

(εδώ οι επίσημες φωτο της ΝΑΣΑ είναι για γέλια η κοπέλα δεν θα είναι?)

Edited by - ALOS on 08/09/2006 12:06:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 12:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ALOS για την NASA δεν ξέρω αλλά όσον αφορά στα υπόλοιπα να προσέχεις τις εκφράσεις σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 12:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή pyramid

όπως κατάλαβες εγώ πιστεύω την κοπέλα αλλα έχει ξεκινήσει να
δημιουργείται η πεποίθηση οτι όποιος εδω μέσα δεν αναφέρει όνομα
τότε αυτό που λέει είναι ψέμματα, και ότι παράξενο νοιώσει είναι
για γέλια. Συμφωνείς ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 12:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τυρανοσαυρε ας δεχτω οτι η χρηση της φρασης εγινε ετσι οπως το λες

υπαρχουν και αλλα κενα στην μαρτυρια

1)ο νεαρος ειδε το φως και εκεινη την βραδια

2)η κοπελα οταν βγηκε εξω απο το σπιτι ειδε στον ουρανο κοκκινα συνεφα

αφου ηταν 02.00 το βραδυ πως καταφερε να δει το χρωμα που ειχαν τα συνεφα
και πως με συνεφια ειδε ο νεαρος το φως

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


Edited by - gigenis on 08/09/2006 12:59:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 13:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ALOS δεν το κατάλαβα γι΄αυτό σου έγραψα να προσέχεις τις εκφράσεις σου. Ακριβώς επειδή διαπιστώνω αυτό που αναφέρεις και δεν έχουμε κανένα λόγο να κάνουμε ανθρώπους να νοιώθουν άβολα θεώρησα καλό να σου γράψω.

Ευχαριστώ για την εξήγηση που μου έδωσες και ζητώ συγγνώμη για το μήνυμά μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 13:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ συγνώμη άν δημιουργήθηκε η αντίθετη άποψη περι της γνώμης μου και
εγώ ευχαριστώ που υπάρχει ενεργή παρέμβαση επι των αμφισβητούμενων
θεμάτων, που μπορεί να πάρουν άλλη δυσάρεστη τροπή.

Αγαπητή escape δεν ξέρω αν βοηθάνε οι συζητήσεις αυτών των ανθρώπων

http://www.talkaboutsleep.com/message-boards/viewtopic.php?t=8871&sid=a7bad7abadab01a17b0d65e6fea661a6
http://www.hppdonline.com/board/viewtopic.php?p=32160&sid=e0c0cffb0939ebaba0dafcbd49b3b20e
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τυραννόσαυρος
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 14:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Τυραννόσαυρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αφου ηταν 02.00 το βραδυ πως καταφερε να δει το χρωμα που ειχαν τα συνεφα
και πως με συνεφια ειδε ο νεαρος το φως

Συντοπίτη, έτσι όπως το θέτεις, αφού είναι βράδυ, πως είναι δυνατό να είδε καν τα σύννεφα;;! –Αλλά δεν είμαι δικηγόρος της escape.

Άλλωστε ήδη έχω επισημάνει κάτι...
Ας αφήσουμε λιγάκι τη ροή να κυλήσει και βλέπουμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

escape
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 14:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους escape  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.talkaboutsleep.com/message-boards/viewtopic.php?t=8871&sid=a7bad7abadab01a17b0d65e6fea661a6
http://www.hppdonline.com/board/viewtopic.php?p=32160&sid=e0c0cffb0939ebaba0dafcbd49b3b20e

[/quote]

( ΑLos?
Πραγματικά σε ευχαριστώ, στο δευτερο link ομως βγαζει error!και παλι ομως σε ευχαριστώ πολυ! )
------
Η αληθεια είναι πως εγραψα θεμα σε αυτο το φορουμ γιατι πιστευα πως οι περισσοτεροι θα κατανοουσαν καποια τετοιου ιδος κατασταση και ισως να χε περασει και καποιος αλλος κατι τετοιο παρομοιο... ομως ειδα πως οι περισσοτερες απαντησεις ηταν απαντησεις αμφιβολιας μηπως κανω πλακα.Ποιος ο λογος να κανω πλακα?και ειπα και παραπανω οποιος εχει ορεξη για πλακα καλητερα να μην απανταει στο θεμα. εμενα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να βγαλω μια ακρη. Ποιος ο λογος να μπαινετε σε ενα τετοιο φορουμ αν δεν περνετε τετοιες καταστασεις στα σοβαρα?Αν σας φενετε κατι παραλογο και αστειο, μην απαντατε! Την επομενη φορα που θα συμβει κατι παρομοιο σε καποιον(που για να συμβει κατι παραλογο,παρονοικο,αφυσικο, λογικα αυτος ο καποιος δεν θα βρισκετε και σε καλη ψυχολογικη κατασταση),αφου θα χει διαβασει τις απαντησεις που δινετε, θα φοβατε να το γραψει ακομη και σε ενα τετοιου ειδους φορουμ για να βρει ''λυση''. Θα προτειμαει να σωπασει για παντα.


Οσο για τα συνεφα, ειπα ηταν κοκκινα γιαυτο και φενοντουσαν, αν και πολλες φορες συμβαινει να χει πολυ φεγγαρι εξω και να διακρινοντε τα συνεφα και χωριςς να ναι κοκκινα!
Την λαμψη που ειδε ο φιλος μου στο σπιτι του, να ερχετε και να φευγει γρηγορα , γινοταν να την δει γιατι τα συνεφα δεν καλιπταν ολο τον ουρανο αλλα ηταν αραια... αλλιως λογικα αν ηταν πυκνα και μαζεμενα , θα χε βρεξει, και οπως ειπα ακομα δεν εχει βρεξει, και ετσι θα δικαιολογουσα και το χρωμμα τους αφου θα ταν ισως απο κοκκιχωμα!
Και κατι ακομα, ο φιλος μου μενει σε αλλη περιοχη απο μενα, ισως εκει να μην ειχε καν συνεφα!μεχρι να ερθει ειχα βγει εξω οπως ειπα παραπανω για να βλεπω ανθρωπους γιατι φοβομουν μονη μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 14:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλη escape μην αφήνεις τις αμφιβολίες των μελών να σε στενοχωρούν και να σε θυμώνουν. ίσως να έχουν γίνει δύσπιστοι από προηγούμενα post που να αποδείχτηκαν φούμαρα. και λογικό να κρατάς πολλές ΄φορές κάποιες επιφυλάξεις γιατί σε τέτοια forums πολλές φορές μπαίνουν άτομα μόνο και μόνο για να σπάσουν πλάκα.

εγώ προσωπικά τέτοια εμπειρία δεν είχα ποτέ και ούτε έχω ακούσει για κάτι παρόμοιο. όμως αφού όπως λες το ίδιο ένιωσαν και άτομα σε διαφορετική περιοχή από τη δική σου (και με το δεδομένο ότι δεν μένεις σε μια μεγαλούπολη με πολλά κέντρα υγείας και νοσοκομεία), ίσως μια επίσκεψή σου στο νοσοκομείο να σε διαφώτιζε αν και άλλα άτομα ένιωσαν έτσι εκείνο το διάστημα. σίγουρα αν ήταν κάτι μαζικό θα το έχουν συγκρατήσει τα άτομα του νοσηλευτικού προσωπικού γιατί θα τους έκανε εντύπωση.
θα σου πρότεινα να πας μια βόλτα από κει, καλήτερα παρέληψε τα περί φωτός κλπ για ευνόητους λόγους, και ψάρεψε να δεις μήπως μάθεις κάτι παραπάνω.
το πιο φυσιολογικό θα ήταν πως άν και άλλα άτομα ένιωθαν έτσι περίεργα και με το σκεπτικό πως λίγοι μπαίνουν σε φορουμ σαν αυτό, βοήθεια θα ζητούσαν από το γιατρό.
καλά αποτελέσματα λοιπόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 15:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Σεληνη ηταν στη "γεμιση" της. Ειναι φυσικο να φαινονται τα συννεφα οπως και το χρωμα τους!!!
Το εχω δει πολλες φορες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 15:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυραννόσαυρος οταν ειναι βραδυ και κοιταξεις τον ουρανο αν εχει συνεφα θα το καταλαβεις γιατι

1)δεν θα φαινονται τα αστρα
2)αν εχει φεγγαρι θα φωτιζει ειτε μεσα απο συνεφα αν ειναι καλυμενο
η θα φωτιζει τα συνεφα που θα ειναι γυρο του

quote:
Η αληθεια είναι πως εγραψα θεμα σε αυτο το φορουμ γιατι πιστευα πως οι περισσοτεροι θα κατανοουσαν καποια τετοιου ιδος κατασταση και ισως να χε περασει και καποιος αλλος κατι τετοιο παρομοιο... ομως ειδα πως οι περισσοτερες απαντησεις ηταν απαντησεις αμφιβολιας μηπως κανω πλακα.

συγνωμη που εχουμε αμφιβολιες

quote:
Ποιος ο λογος να κανω πλακα?

μα για να περασεις την ωρα σου

quote:
και ειπα και παραπανω οποιος εχει ορεξη για πλακα καλητερα να μην απανταει στο θεμα.

αν η αμφιβολια ειναι για σενα πλακα
τοτε δεν ξερεις τι θα πει ανταλαγη αποψεων

quote:
Ποιος ο λογος να μπαινετε σε ενα τετοιο φορουμ αν δεν περνετε τετοιες καταστασεις στα σοβαρα?

για να παρω μια κατασταση στα σοβαρα πρεπει να μου δειξει το ατομο που γραφει την κατασταση οτι οι αμφιβολιες μου δεν εχουν βαση
και λυπαμε αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω πιστει οτι τα πραγματα εγιναν ετσι οπως τα παρουσιαζεις


quote:
Αν σας φενετε κατι παραλογο και αστειο, μην απαντατε!

τοτε καλο θα ηταν να γραψεις στο εισαγωγικο σου μηνυμα

<<οσοι εχουν αμφιβολιες να μην απαντησουν
θα απαντω μονο σε οσους δεχτουν οτι τα πραγματα εγιναν ετσι οπως τα γραφω>>

στην τελικη το μηνυμα σου δεν μου φαινετε ουτε παραλογο ουτε αστειο
απλα δεν ειναι πιστευτο τουλαχιστον οχι ακομη

quote:
Οσο για τα συνεφα, ειπα ηταν κοκκινα γιαυτο και φενοντουσαν,

και πουα με μοβ βουλες να ηταν απ οτην στιγμη που ειναι σε καποιο αλφα υψος στις 02.00 το βραδυ δεν προκεται να δεις το χρωμα

quote:
αν και πολλες φορες συμβαινει να χει πολυ φεγγαρι εξω και να διακρινοντε τα συνεφα και χωριςς να ναι κοκκινα!


στην δικη σου περιπτωση ειχε φεγγαρι η οχι;

quote:
Την λαμψη που ειδε ο φιλος μου στο σπιτι του, να ερχετε και να φευγει γρηγορα , γινοταν να την δει γιατι τα συνεφα δεν καλιπταν ολο τον ουρανο αλλα ηταν αραια...

αρκετα βολικο δεν νομιζεις;;

quote:
αλλιως λογικα αν ηταν πυκνα και μαζεμενα , θα χε βρεξει, και οπως ειπα ακομα δεν εχει βρεξει, και ετσι θα δικαιολογουσα και το χρωμμα τους αφου θα ταν ισως απο κοκκιχωμα!


δεν ειναι απαραιτητο οτι οταν ειναι πυκνα βρεχει

quote:
Και κατι ακομα, ο φιλος μου μενει σε αλλη περιοχη απο μενα, ισως εκει να μην ειχε καν συνεφα!

το βολικο που λεγαμε
αλλα εδω μας βγαινει ενα ακομη προβληματακι

ο φιλος σου μενει σε αλλη περιοχη αλλα η επιροη που του ασκητε απο το α.τ.ι.α.=αγνωστης ταυτοτητας ιπταμενο αντικειμενο
ειναι τοσο υσχυρη που επιρεαζει και εσενα
ενω δεν επιρεαζει τους αλλους μεσα σε αυτην την περιοχη


quote:
μεχρι να ερθει ειχα βγει εξω οπως ειπα παραπανω για να βλεπω ανθρωπους γιατι φοβομουν μονη μου.

δεν το ξεχασα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 18:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Escape, απόρροια αυτών των φαινομένων θα μπορούσαν επίσης να είναι η λειτουργία κεραιών κινητής τηλεφωνίας τρίτης γενιάς (3G) κοντά σας καθώς εκπέμπουν ισχυρότερη ακτινοβολία από το απλό GSM και είναι ύποπτες για την πρόκληση ζαλάδων, πονοκεφάλων και αδυναμίας συγκέντρωσης όταν βρίσκονται κοντά σε κατοικημένες περιοχές.

Υ.Γ.
Είναι κρίμα να μετατραπεί το θέμα σε ένα ακόμα flame.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 21:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ gigenis

σεβαστές οι απόψεις σου, αλλα δεν σεβάστηκες και την άποψη του μέλους
escape, που ήταν όποιος δεν με πιστεύει, να μήν συνεχίσει να απαντάει.
(μπορούσες απλά να διαβάζεις). Δέν υπάρχει απαγόρευση μήν το πάρεις
αλλιώς, αλλα σεβασμός για την άποψη ενός ανθρώπου. Θα μπορούσε να
έλεγε είδα τον Έλβις χθές και κατέβηκε απο μιά ιπτάμενη Κάντιλακ,
φορώντας τα μπλέ του τα παπούτσια με τη ρίγα τη λαδί, αλλά εκεί δεν
θα απαντούσες, γιατί θα ήξερες οτι η πλειονότητα δεν θα την πίστευε
άρα εσύ δεν θα είχες να κάνεις κάτι για να συνεισφέρεις στην φώτιση
της αλήθειας, αφού για όλους θα ήταν ηλίου φαεινότερον. Αλλα με την
εσωτερική σου στάση να επιμείνεις να απαντήσεις ώς σκεπτόμενο όν,
φούλ απο επιχειρήματα δεν σε κάνει ούτε περισσότερο σκεπτόμενο (που
είσαι δεν έχω καμία αμφιβολία - και ιδιαίτερα οξυδερκή θα έλεγα),
ούτε περισσότερο υπερασπιστή της αλήθειας, όταν για κάποιον αυτή,
συμπορεύεται με τον σεβασμό, του εαυτού του πάνω απ'όλα.

Σίγουρα υπάρχει ανωνυμία εδώ, αλλα πολύ εύκολα οι μάσκες πεφτουν όταν
βρεθούμε μαζί, αύριο σε κάποια συγκέντρωση και όλοι θα αποκτήσουμε
όνομα και επώνυμο. Βλέπεις υπάρχουν δεκάδες μέλη εδώ που συνεχίζουν
χρόνια να υπάρχουν, και δεν είναι διάτοντες αστέρες, που διατείνουν,
μια άποψη και φεύγουν, του στύλ "Είδα ένα ούφο" και δεν ξανα-απαντάνε,
αφήνοντας μόνο εντυπώσεις.

Αυτό που μου κάνει εμένα εντύπωση ώς προς την αληθοφάνεια είναι η
εσωτερική της ανάγκη να το μοιραστεί, και να ψάξει ΤΙ ήταν αυτό, και
άν ήταν ΚΑΤΙ σαν αυτό, που με κάνει να την πιστεύω για αυτό που
έννοιωσε, όχι για αυτό που ΛΕΓΕΤΑΙ οτι έννοιωσε. Έχει διαφορά.

Το trailing vision είναι κοινό σε ανθρώπους, με υπερευαισθησία,
σε συγκεκριμένα φάρμακα, και καταστάσεις, καθώς όμως αυτή η
υπερευαισθησία, συνοδεύεται απο αντίστοιχη ευαισθησία σε ακοή,
(μαχητικά, αέρηδες), κλπ. είναι πολλές φορές πρόδρομος κάποιων
άλλων ασθενειών. Η συμβουλή της pyramid ήταν απο της καλύτερες,
θα έλεγα, καθώς βάζοντας διάφορα "παράλογα" πράγματα σαν εξήγηση,
μπορούμε να χάσουμε την πιο λογική, οπου θα μπορούσε να είναι
κάτι πιο απλό. Απο κεραίες τηλεφωνίας πχ. μέχρι οτιδήποτε.

ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ είναι οτι μιλάμε για παραπάνω απο 1 ή δύο άτομα.
που είχαν τα ίδια συμπτώματα και αυτό είναι ανησυχητικό άν είναι,
δωσμένο ακριβώς έτσι.

Τώρα ως προς τα σύννεφα που λές

quote:

και πουα με μοβ βουλες να ηταν απ οτην στιγμη που ειναι σε καποιο αλφα υψος στις 02.00 το βραδυ δεν προκεται να δεις το χρωμα

Ότι ώρα και άν είναι τα σύννεφα θα φαίνονται στον ουρανό. Δέν
χρειάζεται επιστημονική ανάλυση ούτε μπορώ να καταλάβω την
επιμονή σου για το αντίθετο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy