ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τα Πνεύματα υπάρχουν
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
doraki19sakel
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 09:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους doraki19sakel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TA PNEUMATA YPARXOUN I TOULAXISTON,,,UPARXOUN GIA MERIKOUS(ELAFRO-ISKWTOUS)...I DIKIA MOU ISTORIA...XEKINISE OTAN IMOUN POLY MIKROULA..NOMIZW IMOYNA TOTE 6 XRONWN...OI GONEIS MOU ME EIXAN AFISEI STO SPITI KAI MOU EIXANE PEI OTI XREIASTW NA TO PW STON PAPPOU MOU POU MENEI AKRIBWS DIPLA KAI MOIRAZOMASTE TIN IDIA AYLI...EGW EKEINO TON KAIRO 8UMAMAI OTI EPAIZA PANTA KATW APO TO TRAPEZI..KAI OTI I MAMA MOY MOU EIXEPAREI MIA KASETA ME TA TRAGOUDIA APO TIS GIORTES OLOU TOU XRONOU(TA KALANTA..IR8ES PALI TRELO KARNNABALI...)ALLA PEITE MO GIATI EPREPE NA BALOUN MESA KAI TO XRISTOS ANESTEI???TI 8ELW N PW...(??)8ELW N PW OTI APLAA DEN MOU ARESE TO TRAGOUDI...(6XR EKKLISIASTIKA 8A AKOUGA?)KAI EIPANA VGW APOTO TRAPEZI GIA NA TO ALAXW...KAI EKEI ARXISE I MIKRO ISTORIOULA MOU..XAMILWSE I MOUSIKI PRIN PROLABW KAN NA VGW APO TO TRAPEZI KAI 8UMAMAI NA AKOUW MIA POLU BARIA ANASA APO TO POU8ENA ..KA8WS EBLEPA OLES TIS PI8ANES ESODOUS KAI EXODOUS TOU SPITIOU MOU POU EINAI 2...KAI ENW FWNAXA 8UMAMAI 2-3 FORES POIOS EINAI DEN MOU APANTISE KANEIS...AKOUSA TIN PORTA NA ANOIGEI KAI BIKE I MMA ME TON BABA MOU MESA..KAI EGW FANERA SOKARISMENI GIATI EIXA XASEI TON XRONO KAI GENIKA TA PASXALIA TO EIPA STIN MAMA MOU...KAI EKEINEI TOTE MOU EIPAN OTI EIXAN PAEI STIN KIDEIA TIN PROGIAGIAS MOU POU EIXE PE8ANEI KAI OTI DEN MOU TO EIXAN PEI GIA NA MIN STENAXWRE8W KAI PWS TO IDIO TIS EIXE SYNBEI KAI TIS MAMAS MOU TO PRWI...MOU EIPE OTI APLA...EIXE ER8EI GIA NA ME DEI GIA TELEYTAIA FORA...
PISTEYETE DEN PISTEYETE EMENA AYTO MOU SYMAIBEI KAI EPEIDEI IMOYN POLU PAIDAKI OPWS POLLOI BOREI NA SKEFTITE KAI OTI I FANTASIA TREXEI...8A SAS APANTISW OTI SIGOURA ETREXE I FANTASIA MOU ALLLA GIA ALLA PRAGMATA KAI OXI GIA FANTASMATA...KAI MEXRI TOTE...DEN IXERA KAN TIN YPARXI TOUS...TWRA XAIROMAI POU TO EZISA GIATI AN KAI SOKARISTIKA OTAN TO EMA8A...TO EZISA XWRIS NA TO FOBI8W...

d.s

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 09:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί άνοιξες το θέμα εις τριπλούν;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 10:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και γιατι στα greeklish?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 11:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ανοιξε μαλλον εις τριπλουν γιατι το σαιτ σερνετε.Πιο αργο φορουμ δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου.Παντα ετσι αργο ηταν?Γιατι δεν αλλαζουν σερβερ να βαλουν ενα πιο γρηγορο?Η λυση ειναι τοσο απλη,στο 2008 ημαστε.Εκτος εαν δεν εχουν χρηματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 11:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ανοιξε μαλλον εις τριπλουν γιατι το σαιτ σερνετε.Πιο αργο φορουμ δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου.Παντα ετσι αργο ηταν?Γιατι δεν αλλαζουν σερβερ να βαλουν ενα πιο γρηγορο?Η λυση ειναι τοσο απλη,στο 2008 ημαστε.Εκτος εαν δεν εχουν χρηματα.


παλιοτερα ηταν και πιο αργο... εχουν κανει καποιες αναβαθμισεις...



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 22:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Doraki καλώς ήρθες στο ESOTERICA .

Θα σε χρεώσω γυαλιά γιατί έβγαλα τα μάτια μου για να καταφέρω να διαβάσω τα greeklish που γράφεις…

Ippotis2012 υπάρχουν πολύ λόγοι που ένας σέρβερ μπορεί να είναι αργός… .

Βέβαια όπως αναφέρει και ο PREDATOR κάποιες αναβαθμίσεις έχουν γίνει, αλλά μαζί με τις αναβαθμίσεις είναι λογικό να υπάρχει και μεγαλύτερη επισκεψιμότητα, ειδικά σε ώρες μεγάλης αιχμής .

Ένας τρόπος για να μπαίνεις ποιο γρήγορα είναι να κάνεις προσθήκη στα αγαπημένα ορισμένα από τα θέματα που σε ενδιαφέρουν ή ακόμα και τα Ενεργά Θέματα και να μπαίνεις απ' ευθείας από εκεί .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2008, 04:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε Elo,Γιατί δυσανασχέτησες; Αγαπητικός του forum είσαι εδώ; Η δικηγόρος τους; Το πάράπονο που εξέφρασε ο Ιppotis2012 θεωρώ οτί ενδιαφέρει όλα τα μέλη του forum!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2008, 05:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Richter

Καλέ μου φίλε Elo,Γιατί δυσανασχέτησες; Αγαπητικός του forum είσαι εδώ; Η δικηγόρος τους; Το πάράπονο που εξέφρασε ο Ιppotis2012 θεωρώ οτί ενδιαφέρει όλα τα μέλη του forum!!!



Για την ακρίβεια, συμμετέχει στην Ομάδα Συνεργατών του ESOTERICA, Richter.

Και συμβάλλει στην ομαλή λειτουργία των συζητήσεων, προσφέροντας βοήθεια σε ένα καινούργιο μέλος, όπως ασφαλώς κάνουν και πολλά άλλα μέλη των forums (σαν τον PREDATOR στο παρόν θέμα, λόγου χάρη). Έχεις κάποιο πρόβλημα με αυτό;

Εσύ όμως, τι θέλεις να παριστάνεις;
Τον "έξυπνο" του forum, όπως την προηγούμενη φορά;
(βλ. σχετικό θέμα)

Πρόσεξε Richter, τέτοιου είδους συμπεριφορά δε θα την ανεχτούμε για 3η φορά. Αυτό αποτελεί μια σαφή προειδοποίηση!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2008, 05:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο τίτλος του θέματος άλλαξε από τα greeklish, στο ελληνικό:
"Τα Πνεύματα υπάρχουν"

Επίσης, τα άλλα δύο πανομοιότυπα θέματα απενεργοποιήθηκαν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2008, 16:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για την ακρίβεια, συμμετέχει στην Ομάδα Συνεργατών του ESOTERICA, Richter Καταρχήν δεν το ήξερα! Παρόλααυτά θεωρώ φασιστική την απάντηση που μου έδωσες!Αλλα δεν θα το συνεχίσω γιατί δεν θέλω να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμος μου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2008, 16:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακού εκεί "έχεις κάποιο πρόβλημα με αυτό" Αισθάνομαι λες και πούλησα τσαμπουκα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2008, 23:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Richter -Καλέ μου φίλε Elo,Γιατί δυσανασχέτησες; Αγαπητικός του forum είσαι εδώ; Η δικηγόρος τους; Το πάράπονο που εξέφρασε ο Ιppotis2012 θεωρώ οτί ενδιαφέρει όλα τα μέλη του forum!!!

Richter γιατί μου δίνεις την εντυπώσει ότι κυνηγάς τέρατα (ανεμόμυλους) εκεί που δεν υπάρχουν .

Απορώ που είδες την δυσανασχέτηση στο μήνυμα μου… αλλά και ποιος σου έχει δώσει το δικαίωμα το να προσβάλεις με αυτόν τον καθόλου έξυπνο τρόπο … χρησιμοποιώντας απλά το πρόβλημα που εξέφρασε το μέλος Ιppotis2012 .

Ο Ιppotis2012 πολύ σωστά εξέφρασε το παράπονο του, όπως το έχουμε εκφράσει όλοι μας στο παρελθόν, και φυσικά ο καθένας μας με τον τρόπο του προσπάθησε να δώσει κάποια βοήθεια και λύσεις σε αυτό το πρόβλημα, αλλά κανένας δεν προσπάθησε να το παίξει «έξυπνος» εις βάρος αλλού… αν σε ενδιαφέρει μπορείς να δεις και εσύ στα Forums … Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις..τα θέματα που έχουν ανοίξει .

Βλέπεις ο τρόπος σου, όσο και αν μην μου άρεσε την πρώτη φορά που με ειρωνεύτηκες, μέσα από το συγκεκριμένο τοπικ…Βιβλία της Ντορίν Βιρτού στα ελληνικά «Richter-Nα κοροιδέυω τους καμένους, μια και θίχτήκες μάλλον είσαι ένας απ αυτούς...!» προτίμησα να μην απαντήσω, αλλά μιας και βλέπω μια αδυναμία προς εμένα, να είσαι σίγουρος πως δεν θα ξανασυμβεί…

quote:
Richter- Για την ακρίβεια, συμμετέχει στην Ομάδα Συνεργατών του ESOTERICA, Richter Καταρχήν δεν το ήξερα! Παρόλααυτά θεωρώ φασιστική την απάντηση που μου έδωσες!Αλλα δεν θα το συνεχίσω γιατί δεν θέλω να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμος μου

Τώρα ότι συμμετέχω στην Ομάδα Συνεργατών του ESOTERICA, απλά θα σου πω ότι πολλά μέλη συμμετέχουμε σε αυτήν την προσπάθεια των Φόρουμ, ο καθένας βέβαια με τον τρόπο του, προσπαθώντας να έχουμε, αλλά και να κρατήσουμε έναν υγιή διάλογο μεταξύ μας .

Αλλά δυστυχώς εσένα αυτό που σε ενδιαφέρει είναι μόνο, όπως γράφεις… «γιατί δεν θέλω να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμος μου»… και όχι να συνεισφέρεις με τον διάλογο σου…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2008, 09:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα καταρχάς φίλε μου Elo 1)Δεν νομίζω οτι κυνηγάω τέρατα εκεί που δεν υπάρχουν! 2)Δέν θεωρώ οτί σε πρόσβαλλα με την έννοια οτι σε έβρισα 3)Δεν ξέρω γιατί μου κολλάτε την τάμπέλα του "έξυπνου" (επειδή ταυτίστηκα με το παράπανο του Ippoti 2012 to παίζω έξυπνος;) και 4)Όσο για την ειρωνική απάντηση που λές για να είμαι ειλικρινής η αλήθεια είναι ότι είχα φορτώσει απο αλλού και ξέσπασα πάνω σου αφού είχε προηγηθεί το αποτυχημένο αστειάκι πάντα κατά την κρίση της Κυρίας Amalias(προσοχή πρέπει να την καλοπιάνουμε!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
doraki19sakel
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 17:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους doraki19sakel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί άνοιξες το θέμα εις τριπλούν;;;

GATI ARGO

d.sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 17:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κατάλαβα καλή μου! Sorry που σου διέλυσα την θεματολογία!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 17:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρειτε μα μου φαινεται καπως να μου λετε οτι λογω επισκεψιμοτητας αργει το site.Ξερω απειρα φορουμ με 1000ασια επισκεψιμοτητα και πανε σφαιρα.Ειναι καθαρα θεμα σερβερ.Αυτος που εχετε ειναι εκνευριστικα αργος.Αλλαξτε εταιρια.Οσο για αυτο που μου λες να το σωζω στα αγαπημενα το εχω κανει και ακομα αργει.Δεν ειναι δυνατον να θελω να μπω να διαβασω ενα θεμα και να το εχω ανοικτο ποσα λεπτα και να μη μπαινει.Ειμαστε εν ετη 2008.Αν δεν εχει λεφτα ο ιδιοκτητης του site,τοτε παω πασο,μα δεν χρειαζονται και τα πολλα λεφτα για εναν φυσιολογικο σερβερ.Ειναι το μοναδικο site που μπαινω και αργει τοσο πολυ και μπαινω σε φορουμς με 1000ασια επισκεψιμοτητα και τρεχουν φυσιολογικα.Απ'οτι καταλαβα αυτο το προβλημα υπαρχει χρονια.Ειναι δυνατον να μενει στασιμο το φορουμ σε αυτο τον βραδινους σερβερ?Δεν τιθετε θεμα επισκεψιμοτητας,δεν εχει την ιδια στιγμη επισκεψιμοτητα 10000+ ατομα για να κρασαρει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 02:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή doraki19sakel, ενδιαφέρουσα η ιστορία σου.

Κι εμένα μου έχει τύχει να έχω κάποιου είδους "επικοινωνία" με πολύ αγαπημένο μου συγγενή που έχει πεθάνει, αλλά η περίπτωση αυτή συνέβαινε μέσα σε όνειρο που είχε όμως πολύ ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Μια φορά μάλιστα, πάνε πολλά χρόνια από τότε, μου είχε πει κάτι μέσα στο όνειρο και την επόμενη ημέρα που έψαξα γι' αυτό που μου είπε, ανακάλυψα ότι ίσχυε!! (Αφορούσε κάτι που μου είπε να βρω κάπου).

Θα σε παρακαλέσω πολύ, κάνε την προσπάθεια να γράφεις με ελληνικούς και όχι με αγγλικούς χαρακτήρες. Όπως θα έχεις δει αν επισκέφτηκες και άλλα θέματα, στα forums του esoterica χρησιμοποιείται η ελληνική γραφή. Να μη βγάζουμε και τα μάτια μας για να διαβάσουμε τα μηνύματα...

quote:
Richter

...αφού είχε προηγηθεί το αποτυχημένο αστειάκι πάντα κατά την κρίση της Κυρίας Amalias(προσοχή πρέπει να την καλοπιάνουμε!)



Richter μη με φοβάσαι, δαγκώνω μόνο όταν έχει Πανσέληνο!

Θα ήθελα όμως να σου απαντήσω και για μια φράση που έγραψες:
"Παρόλααυτά θεωρώ φασιστική την απάντηση που μου έδωσες!Αλλα δεν θα το συνεχίσω γιατί δεν θέλω να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμος μου!"

Πολύ εύκολο είναι να λέμε ότι κάτι είναι φασιστικό, όταν δεν μας βολεύει επειδή π.χ. θίγει τον εγωϊσμό μας ή μας θέτει όρια για τη συμπεριφορά μας (αναφέρομαι στην προειδοποίηση που σου έγινε). Ξεχνάμε όμως, ότι μπορεί να είναι εξίσου φασιστικό το να κάνουμε επίθεση σε κάποιον άλλον, υποβιβάζοντας την προσπάθειά του στο να βοηθήσει, όπως έγινε με αυτά που έγραψες στον elo και στάθηκαν αφορμή για να σου γίνει παρατήρηση και προειδοποίηση.

Στον χώρο αυτό που οι περισσότεροι τον αγαπάμε πολύ γιατί μας δίνει την ευκαιρία να μπορούμε να συζητήσουμε για τόσα ενδιαφέροντα πράγματα, το φυσιολογικό και το ωραίο είναι να βοηθάει ο καθένας όπου μπορεί για να διατηρηθούν οι συζητήσεις σε ένα υψηλό αλλά και λειτουργικό επίπεδο. Το να ρωτάς κάποιον ειρωνικά, αν είναι "αγαπητικός του forum" επειδή προσφέρει τη βοήθειά του, είναι κι αυτό φασιστικό όπως και επιθετικό στη νοοτροπία της καλής προαίρεσης και της διάθεσης συνεισφοράς που προωθείται στις συζητήσεις των forums.

Παρολαυτά, βλέπω ότι μπορείς να πάρεις πίσω μια προσβολή (δηλαδή να ζητήσεις συγνώμη) και αυτό είναι θετικό.

quote:
Ippotis2012

Με συγχωρειτε μα μου φαινεται καπως να μου λετε οτι λογω επισκεψιμοτητας αργει το site.Ξερω απειρα φορουμ με 1000ασια επισκεψιμοτητα και πανε σφαιρα.Ειναι καθαρα θεμα σερβερ.Αυτος που εχετε ειναι εκνευριστικα αργος.Αλλαξτε εταιρια.Οσο για αυτο που μου λες να το σωζω στα αγαπημενα το εχω κανει και ακομα αργει.Δεν ειναι δυνατον να θελω να μπω να διαβασω ενα θεμα και να το εχω ανοικτο ποσα λεπτα και να μη μπαινει.Ειμαστε εν ετη 2008.Αν δεν εχει λεφτα ο ιδιοκτητης του site,τοτε παω πασο,μα δεν χρειαζονται και τα πολλα λεφτα για εναν φυσιολογικο σερβερ.Ειναι το μοναδικο site που μπαινω και αργει τοσο πολυ και μπαινω σε φορουμς με 1000ασια επισκεψιμοτητα και τρεχουν φυσιολογικα.Απ'οτι καταλαβα αυτο το προβλημα υπαρχει χρονια.Ειναι δυνατον να μενει στασιμο το φορουμ σε αυτο τον βραδινους σερβερ?Δεν τιθετε θεμα επισκεψιμοτητας,δεν εχει την ιδια στιγμη επισκεψιμοτητα 10000+ ατομα για να κρασαρει.


Ippotis2012 το ESOTERICA έχει το μήνα πάνω από 300.000 επισκέπτες και πάνω από 10.000 επισκέπτες ημερησίως. Επίσης, συντηρείται από εμάς (την Ομάδα Υπευθύνων του ESOTERICA) όσον αφορά οτιδήποτε που χρειάζεται χρήματα και προσωπική εργασία για να συντηρηθεί και να βελτιωθεί, αλλά και από τεχνικής απόψεως.

Είναι όντως κάπως αργό ειδικά σε κάποιες ώρες (σε κάποιες λίγες ιδιαίτερες περιπτώσεις μπορεί να είναι και πολύ αργό, περιπτώσεις που έχουν συζητηθεί πολλές φορές στα forums), αν και η κατάσταση έχει βελτιωθεί πολύ τον τελευταίο καιρό μετά από διάφορες αναβαθμίσεις που έχουμε κάνει. Θα πρέπει πάντως να έχεις υπόψη σου, πως για ένα τόσο παλιό site με μια τόσο μεγάλη κίνηση, που η η συντήρηση και ανάπτυξή του βασίζεται σε λίγους ανθρώπους που το κάνουμε αυτό από αγάπη για έναν τέτοιο χώρο, η αύξηση της ταχύτητας δεν είναι μια απλή και εύκολη υπόθεση. Να προσθέσω επίσης, ότι τα forums και γενικότερα το site του ESOTERICA δεν είναι οι μόνες δραστηριότητές μας, υπάρχουν πάρα πολλά άλλα πράγματα που γίνονται ταυτόχρονα στα πλαίσια του ESOTERICA και χρειάζονται επίσης πολύ φροντίδα.

Πάντως, όσον αφορά στην επίσκεψη στις σελίδες των επί μέρους θεμάτων, το forum δεν είναι ιδιαίτερα αργό. Στις σελίδες όπως: "Ολα τα forums" και "Ενεργά Θέματα" μπορεί να αργεί κάποιες φορές αρκετά. Δοκίμασε λοιπόν όταν βλέπεις καθυστερήσεις, να μπαίνεις από τα επί μέρους θέματα. Επίσης όταν αργεί, δοκίμασε να μπεις χωρίς να κάνεις login.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 05:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να επανέλθω τώρα στο θέμα!!! Γενικά αγαπητό doraki19sakel εγω προσωπικά δεν ασχολούμαι με τον κόσμο των πνευμάτων, ήμουν της άποψης ότι τέτοια θέματα εξηγούνται επιστημονικά.Όμως όπως προανέφερε η Amalia, μου έχει τύχει και μένα προσωπικά να δω όνειρα (ακόμα βλέπω!) που έχουν σχέση με πολύ στενό συγγενικό μου πρόσωπο το οποίο μου έχει δώσει συμβουλή η με έχει προτρέψει να κάνω κάποιες κινήσεις για όφελός μου!! Για να είμαστε όμως προσγειωμένοι υπάρχει επιστημονική εξήγηση των ονείρων η οποία δίνεται αναλυτικά σε ένα θέμα που άνοιξε η Αmalia (μου διαφέυγει ο τίτλος του ΑΡΘΡΑ-ΝΕΑ κάτι τέτοιο) Εγώ απ την δική μου εμπειρία αν έδινα έναν ορισμό στα όνειρα θα έλεγα οτι είναι απωθημένες επιθυμίες.* Θυμήθηκα κάτι άσχετο τώρα σε κάποιο forum που είχε σχέση με όνειρα κάποιος ρωτάει τι σήμαινει όταν βλέπεις οτί αιωρείσαι ψηλά (νομίζω οτί ήταν δικιά σου ερώτηση Αmalia) επειδή τώρα τελευταιά βλέπω συχνά αυτο το όνειρο και το έψαξα μέσω Φροιντ(τον οποίο εγώ θεωρώ κορυφαίο) σημαίνει οτί θέλεις να ξεφύγεις απ την παιδική σου ηλικία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 06:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπαινω σε επι τοπους θεματα και ειναι αργο.Πιστευω οτι με εναν πιο γρηγορο σερβερ δε θα ειχατε προβλημα.Οποιος τεχνικος σας λεει οτι ο παρων σερβερ ειναι καλος σας δουλευει.Αλλαξτε εταιρεια.Δε νομιζω να εχετε επισκεψιμοτητα 10000 ατομα ταυτοχρονα,δε λεω την ημερα.Μα και να εχετε παλι λυνεται ανετοτατα με εναν γρηγοροτερο μετριο σερβερ.Αν ειναι θεμα χρηματων,τοτε παω πασο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 10:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να είμαστε όμως προσγειωμένοι υπάρχει επιστημονική εξήγηση των ονείρων η οποία δίνεται αναλυτικά σε ένα θέμα που άνοιξε η Αmalia (μου διαφέυγει ο τίτλος του ΑΡΘΡΑ-ΝΕΑ κάτι τέτοιο)

Φίλε Richter, προφανώς αναφέρεσαι στο θέμα < ΑΡΘΡΑ - ΝΕΑ > ESOTERICA 2006 - 2008 το οποίο ανανεώνεται σε συχνή βάση και περιλαμβάνει τα άρθρα που έχουν δημοσιευθεί είτε στην Κεντρική Σελίδα του Esoterica είτε στον τομέα Xpaths του Pathfinder το οποίο διαχειρίζεται το Esoterica και στο οποίο αναρτώνται τα άρθρα κάθε λίγες μέρες και περιέχει όλα τα άρθρα από την αρχή του 2006 έως σήμερα.

Επίσης, υπάρχει και το θέμα < ΑΡΘΡΑ - ΝΕΑ > ESOTERICA 2005 -----> 2002! στο οποίο είναι τα άρθρα για το διάστημα των ετών από το 2002 έως και το τέλος του 2005 κι έχουν παρουσιαστεί με χρονολογική σειρά σε φθίνουσα διάταξη.

Ελπίζω να βοήθησα είτε εσένα είτε όποιον άλλον φίλο ενδιαφέρεται για την αναζήτηση άρθρων.
Η αλήθεια είναι ότι ανάμεσα σ' αυτά τα άρθρα υπάρχουν πράγματι αρκετά για τα όνειρα.

quote:
Θυμήθηκα κάτι άσχετο τώρα σε κάποιο forum που είχε σχέση με όνειρα κάποιος ρωτάει τι σήμαινει όταν βλέπεις οτί αιωρείσαι ψηλά (νομίζω οτί ήταν δικιά σου ερώτηση Αmalia)

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως έχει σχέση και με την επιθυμία για απελευθέρωση του ατόμου σε διάφορα επίπεδα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 23:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
έχει σχέση και με την επιθυμία για απελευθέρωση του ατόμου σε διάφορα επίπεδα.

Δηλαδή;;; Όταν λές επίπεδα,τι εννοείς;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 00:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tο να είμαι περισσότερο ανοιχτόμυαλος μάλλον...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 11:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Richter, εννοώ την επιθυμία του ανθρώπου να απελευθερωθεί σε διάφορους τομείς στους οποίους ενδέχεται να έχει καταπιέσει - είτε αυτός ο ίδιος είτε κάποιος άλλος - κάποιες επιθυμίες του.
Αυτό μπορεί να αφορά την σεξουαλική απελευθέρωση, την κοινωνική όταν έχει αναλάβει κοινωνικές υποχρεώσεις που τον βαραίνουν πάρα πολύ κλπ.
Το πέταγμα λοιπόν συμβολίζει είτε την φυγή από αυτά που τον καταπιέζουν ή την απελευθέρωση αυτών που θέλει να φέρει στην επιφάνεια.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 13:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ippotis2012
Μπαινω σε επι τοπους θεματα και ειναι αργο.Πιστευω οτι με εναν πιο γρηγορο σερβερ δε θα ειχατε προβλημα.Οποιος τεχνικος σας λεει οτι ο παρων σερβερ ειναι καλος σας δουλευει.Αλλαξτε εταιρεια.Δε νομιζω να εχετε επισκεψιμοτητα 10000 ατομα ταυτοχρονα,δε λεω την ημερα.Μα και να εχετε παλι λυνεται ανετοτατα με εναν γρηγοροτερο μετριο σερβερ.Αν ειναι θεμα χρηματων,τοτε παω πασο.


Η εξυπηρέτηση δεν είναι θέμα μόνο υλικού (αριθμός και ταχύτητα επεξεργαστών, σκληρών δίσκων κλπ.) αλλά και διαθέσιμου εύρους ζώνης για τη διακίνηση των δεδομένων. Η απάντηση που δόθηκε πριν νομίζω λέει πολλά και έλυσε και δική μου απορία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 16:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Rankett ποιος μιλησε για επεξεργαστες και σκληρους δισκους?Εγω ειπα οτι ο σερβερ που καλυπτει το esoterica ειναι τραγικα αργος και πρεπει να αλλαξουν σε εναν πιο γρηγορο.Τωρα μην αναλυσω και τι ειναι σερβερ.Το ποσα mbps-gbps πρεπει να γινει εξαρταται απο τις αναγκες και οι αναγκες απ'οτι βλεπουν καθε μερα ολοι οι χρηστες του φορουμ αυτου ειναι μεγαλυτερες απο τον υπαρκτο σερβερ.Η λυση ειναι πολυ απλη.Αλλαγη εταιρειας ή καλυτερο σερβερ απο την ιδια εταιρεια,μα οπως ειπα αν δεν υπαρχουν χρηματα για κατι τετοιο παω πασο.

Edited by - Ippotis2012 on 27/08/2008 16:46:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 17:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ippotis2012
Rankett ποιος μιλησε για επεξεργαστες και σκληρους δισκους?


Εσύ. Μιλώντας για server αναφέρεσαι πρωτίστως στο υλικό του υπολογιστή που παρέχει την υπηρεσία. Μήπως λες "server" και εννοείς "bandwidth" (εύρος ζώνης);
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 18:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο συγκεκριμενος σερβερ εξυπηρετειται και με ορισμενο bandwidth.Δεν ειναι αρκετο,με πιο απλα λογια λυπαμαι δε μπορω να το πω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 18:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και με τα πνευματα λοιπον,τι εγινε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 19:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και με τα πνευματα λοιπον,τι εγινε;

Μπήκαν στον σερβερ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 19:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχαχα καλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2008, 20:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπήκαν στον σερβερ


πετυχημενο !!!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy