ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΧ ΒΡΕ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Motumbo
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 22:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Motumbo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλο που έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω στο forum, πήρα την απόφαση να επισημάνω 2-3 πράγματα γιατί η κατάσταση με εκνευρίζει αφάνταστα πλέον εδώ μέσα.

Πρώτον για να μην σας τρώει η περιέργεια, σας δηλώνω εξαρχής ότι είμαι παλιό μέλος αλλά διάλεξα να κάνω αυτό το post με νέο όνομα, όχι γιατί φοβάμαι να αποκαλυφθώ, εξάλλου και το παλιό μου user name δεν παύει να είναι ένα nick name που διαφυλάσσει την ανωνυμία, απλώς το έκανα για να ακούσετε αυτά που θέλω να σας πω αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά υπό το βάρος της εικόνας που έχετε για το παλιό μου user name.

Περνάω κατευθείαν στο ψητό λοιπόν:

Πρώτον: Κατά καιρούς διάφορα μέλη έχουν κρούσει το κουδούνι του κινδύνου ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά εδώ μέσα και έχουν εκφράσει την δυσαρέσκεια τους, αλλά ο Admin και η παρέα του πέρα βρέχει,…
Αποτέλεσμα ??
Τα πιο πολλά αξιόλογα μέλη να έχουν αποχωρήσει από την κοινότητα και αυτή την στιγμή το 90% των θεμάτων να ανοίγονται από ευκαιριακούς χρήστες ή χρήστες με αμφίβολο επίπεδο εσωτερισμού και φιλοσοφικής αναζήτησης.
Θέλετε Αποδείξεις ?? Δείτε τα θέματα που έχουν παρελάσει από μπροστά μας το τελευταίο διάστημα: «Ποδοσφαιρική Επικαιρότητα», «Καταγόμαστε από τον Σείριο?», «Ατάκες για Καμάκι», «Εσείς Καπνίζετε ?», «Προτείνετε όνομα για την γάτα μου» και άλλα πολλά ευτράπελα…

Δεύτερον: Δυστυχώς τα μέλη αντιμετωπίζονται τελείως υποκειμενικά με πολύ προκλητικό τρόπο.
Θέλετε παραδείγματα ?? Χρήστης άνοιξε στο παρελθόν θέματα τα οποία πραγματεύονταν την φιλοσοφική θεματαλογία: «Σελοτειπ», «Αλουμινόχαρτο» κτλ. και αντί να τον πετάξετε έξω με τις κλωτσιές καθόσασταν και γράφατε μπούρδες στα θέματα του και τα φτάσατε 10 σελίδες το καθένα επειδή μόνο και μόνο ήταν φίλος σας. Αν είχε ανοίξει τα θέματα αυτά ένας νέος χρήστης δεν θα είχαν κλειδωθεί το επόμενο λεπτό ??
Θέλετε και άλλο παράδειγμα ? Η ΑΤΜΑ. Το μόνο που κάνει είναι να βρίζει από το πρωί μέχρι το βράδυ και να υποβιβάζει τους συνομιλητές της και δεν βρέθηκε ένας να την πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων ? Γιατί ?? Αυτά τα accounts που έχετε μέχρι τώρα κλειδώσει έβριζαν περισσότερο ή ήταν λιγότερο χυδαίοι ? Ή μήπως θεωρείτε ότι κλειδώνοντας τον λογαριασμό της για πέντε μέρες μόνο την κάνατε να βάλει μυαλό ?

Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι προσωπικά ρε ΑΤΜΑ ?

Κορίτσι μου δεν μπορείς να γράφεις στα forums σαν άνθρωπος ?

Όταν//Ανοίγεις 1 Θέμα + Λές τις απόψεις//Σου δεν μπορείς++Να χρησιμοποιείς{Το Συντακτικό}//Που χρησιμοποιούμε όλοι{}μας???????

Γιατί γράφεις έτσι ? Είσαι Ψώνιο ?? Αγράμματη ?? Είσαι από άλλο πλανήτη ?? Θες να δείξεις ότι διαφέρεις από εμάς τους άλλους ?? Τι συμβαίνει πες μας ! Οι γερμανοί είναι φίλοι μας και θέλουν το καλό μας …


Τρίτον: Δεν υπάρχουν σοβαροί διαχειριστές με γνώσεις και άποψη να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους.
Για παράδειγμα:
Αμαλία: Εκτός από “Προτάσεις για την αποφυγή Greeklish” έχεις κάτι άλλο να προσφέρεις σε αυτόν τον τόπο ?? Πες μου μια φορά που κατέθεσες τεκμηριωμένη άποψη για ένα σοβαρό θέμα. Μην βασίζεσαι μόνο στις προσωπικές σου σχέσεις με το «ιερατείο»…
Morent: 40 χρόνια διαχειριστής και έχει μόνο 5 posts. Αυτό τα λέει όλα νομίζω.

Δυστυχώς μόνο ο Avatar δεν φέρνει την άνοιξη….

Α πριν κλείσω θα ήθελα να πω και κάποια πράγματα που με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Masvidal + Kapodistria: Ξέρετε υπάρχει και το Dating Club αν θέλετε να ερωτοτροπήσετε. Εδώ μέσα έχετε καταντήσει κουραστικοί. 9 στα 10 post που ανοίγετε είναι «Ζουζουνι μου σε αγαπώ», «Ευχαριστώ που βρέθηκες στην ζωή μου», «Τι ήμουνα πριν σε γνωρίσω», «Μωρό μου τι φαγητό θέλεις να σου φτιάξω σήμερα», «Ελπίζω να θυμήθηκες να κατεβάσεις τα σκουπίδια κάτω», «Γύρνα σπίτι ξέχασα τον θερμοσίφωνα ανοιχτό» και άλλα τέτοια Esoterica θέματα φιλοσοφίας.

Επίσης αγαπητή Zadok σταμάτα πια να γλύφεις το «αρχηγείο» του esoterica. Στο τέλος θα πάθεις οσφυοκαμψία. Θυμίζεις τον φύτουκλα που είχαμε στο σχολείο και έτρεχε πίσω από τους καθηγητές να τους γλύφει για να παίρνει καλούς βαθμούς.
Εσύ τι θα πάρεις εδώ μέσα ? Το πολύ πολύ να σε κάνουμε διαχειριστή. Αν είναι αυτό το πρόβλημα σου, μην ανησυχείς την θέση την έχεις καπαρώσει. Πρόσεχε μόνο μην γλιστρήσεις στα σάλια που έχεις αφήσει πίσω σου.

Τώρα θα μου πείτε, γιατί ρε αφού δεν σου αρέσει εδώ μέσα κάθεσαι και τα διαβάζεις ? Γιατί δεν πάς στο Merafysico ? Στο Innernet ? Στο Forum του ANT1 να μιλάς για την Καλομοίρα και τον Ευταξία ??

Να σας πω ρε παιδιά. Το αγαπάω το Esoterica. Το πονάω το site και το forum δεν το βλέπω σαν ιδιοκτησία του Admin, ούτε και της παρέας του.
Το Esoterica είμαστε εμείς που του δίνουμε ζωή. Αν δεν ήμασταν εμείς να καταθέτουμε τις απόψεις μας να αφήναμε 2-3 φίλους να γράφουν τα δικά τους τότε το forum θα έμοιαζε με αυτό του συλλόγου διάσωσης της ορεινής μπεκάτσας που γράφει μόνο ο Admin κάνα χρόνια πολλά μια φορά τον χρόνο κάθε Χριστούγεννα άντε και Πάσχα. Δεν γουστάρω να τσακώνομαι με μέλη, παλιά ή νέα. Το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό αλλά θέλω να δω κάποια στιγμή το esoterica αξιόλογο και αξιοπρεπές όπως παλιά.


Για πρώτη και τελευταία φορά, γεια σας….

Η Μαύρη Κουκουβάγια ...

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 23:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν δεν εβλεπα nickname θα νομιζα οτι το εγραψα εγω αυτο το post

τωρα για μερικα θεματα μη εσωτερικου θεματος ειναι κατι που εχει εξηγηθει και παλιοτερα

ειναι για στιγμες χαλαρωσης δεν γινεται να εισαι συνεχεια σοβαρος

και μερικα αστεια μεταξυ των μελων του forum δημιουργει καλο κλιμα

και προτιμω να βλεπω την καθε ανοησια σε αυτα τα θεματα παρα μεσα στα "σοβαρα" θεματα

δες το σαν αναγκαιο κακο.

ολα αυτα που ειπες ειναι ενας καλος λογος να πεις
"αμαν πια παω να την κανω"
αυτα απο καποιον που το ειχε πει αλλα ξαναγυρισε


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 00:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ....

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕΡΙΚΑ ΤΟΠΙΚΣ....

ΦΙΛΕ/Η Motumbo ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ?????

Εννιά Ουπανισάδες (Σειρά Γνώσης)
Ινδική φιλοσοφία - ΒΙΒΕΚΑΝΑΝΤΑ (Σειρά Γνώσης)
Πρακτικη + Συμβουλευτικη Φιλοσοφια
Ταοισμός
ΜΥΗΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ή ΤΑΓΜΑΤΑ
ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΨΙΑ
ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ
ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ή ΜΑΣΟΝΙΑ
Το μυστικό των Ναϊτών
Υποταγη συνηδεισεως
Ινδοευρωπαίοι – πως, γιατί και πότε
Η παλαιά διαθήκη βασισμένη στην ελληνική μυθολογία
ΔΡΟΜΟΣ/ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ
Περι Ενθεογενών/"Ψυχεδέλειας":Ωδή προς Όλους
H AΓΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ & ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΗΣ
<Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ>
ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
ΑΡΑΓΕ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ....
**** Π Ε Ν Τ Ε Λ Η ****
ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΙΩΝΙΣΜΟΣ - Τι ακριβώς είναι;
2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ;
Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΙΡΙΟ????
Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΟΠΙΚΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ?????
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ?????

ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ????

ΦΙΛΕ/Η Motumbo ΜΙΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΗΣ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΣ ΤΟ ESOTERICA.gr ΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ....

ΑΣΕ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΑ...

ΝΑΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΖΩΗ ΣΤΟ ESOTERICA.gr..

ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ...
ΚΥΡΙΩΣ ΟΙ ΝΕΟΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 00:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΩΣΤΟς ΣΩΣΤΟς!!!!

Πρεζες... υπαρχουν πολλες ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 01:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γνωστέ-Άγνωστε Motumbo,
διάβασα με ιδιαίτερη προσοχή τα όσα παρέθεσες και θα ήθελα με την σειρά μου και εγώ ως παλαιό μέλος και μάλιστα εμπλεκόμενο στην συντονιστική ομάδα του Esoterica, να παραθέσω κάποιες σκέψεις μου.

Καταρχάς δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο δεν βγήκες με το παλαιό σου user name να γράψει τα όσα έγραψες. Δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση τα περί αντικειμενικότητας που αναφέρεις, περί δήθεν "χρωματικού" επηρεασμού των όσων αναφέρεις με βάση το παλαιό user name.
Και δεν το δέχομαι βασικά για δύο λόγους.
1ον. Αναφέρεσαι σε συγκεκριμένα μέλη ή υπονοείς άλλα (βλέπε δημιουργούς των topics που αναφέρεις), ενώ εσύ κρύβεσαι πίσω από την "ασφάλεια" της ανωνυμίας σου. Εξαιρετικά ανήθικο κατά την γνώμη μου.
2ον. Το αληθές ή όχι των όσων κατηγοριών προσάπτεις, νομίζω ότι ο καθένας που έχει στοιχειώδες μυαλό έχει ήδη αξιολογήσει και βγάλει κάποια συμπεράσματα. Φαίνεται από τα γραπτά του καθενός εδώ μέσα. Δεν χρειάζεται να μου πεις ότι το τάδε μέλος φέρεται με Χ τρόπο, καθώς αυτό αντανακλάται στα μηνύματά του. Τι πιο φανερό!

Έχω βαρεθεί ειλικρινά να βλέπω διάφορους να προσπαθούν να διαμορφώσουν κοινή γνώμη, γράφοντας κάποια πράγματα. Επαναλαμβάνω. Δεν κρίνω το κατά πόσο έχουν βάση ή όχι. Κρίνω ακριβώς αυτή την προσπάθεια διαμόρφωσης κοινής γνώμης. Ευτυχώς ή δυστυχώς όλα είναι καταγεγραμμένα. Αν δεν αρέσει σε κάποιον σηκώνεται και φεύγει. Έτσι απλά.

Το βρίσκω ειλικρινά μαζοχιστικό να συνεχίζει κάποιος να ασχολείται με μία κατάσταση που την βρίσκει αρρωστημένη. Αυτό ισχύει βέβαια εφόσον δεν υπάρχει Εγωισμός και ρεβανσιστική διάθεση.

Η πορεία του Esoterica είναι προδιαγεγραμμένη από τους έχοντες την διακυβέρνησή του. Το αποτέλεσμα θα δείξει εάν τελικά έχουν αυτοί δίκιο ή όχι. Εάν είναι "ετοιμοθάνατο" με βάση αυτά που αναφέρεις, απλά θα πεθάνει.

Αν και τους τελευταίους τουλάχιστον 12 μήνες συμμετέχω από ελάχιστα ως καθόλου, εντούτοις δεν ξεχνώ ότι για ένα σημαντικό διάστημα ασχολήθηκα σημαντικά και ενεργά με το esoterica. Είδα και βίωσα πολλά πράγματα. Και αρνητικά και θετικά. Απαραίτητα και τα δύο για την επίτευξη ισορροπίας. Ισορροπία που εκ των πραγμάτων φαίνεται πλέον ότι λείπει σε όλα τα επίπεδα.


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 01:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρόλο που έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω στο forum, πήρα την απόφαση να επισημάνω 2-3 πράγματα γιατί η κατάσταση με εκνευρίζει αφάνταστα πλέον εδώ μέσα.

Πρώτον για να μην σας τρώει η περιέργεια, σας δηλώνω εξαρχής ότι είμαι παλιό μέλος αλλά διάλεξα να κάνω αυτό το post με νέο όνομα, όχι γιατί φοβάμαι να αποκαλυφθώ, εξάλλου και το παλιό μου user name δεν παύει να είναι ένα nick name που διαφυλάσσει την ανωνυμία, απλώς το έκανα για να ακούσετε αυτά που θέλω να σας πω αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά υπό το βάρος της εικόνας που έχετε για το παλιό μου user name.

Περνάω κατευθείαν στο ψητό λοιπόν:

Πρώτον: Κατά καιρούς διάφορα μέλη έχουν κρούσει το κουδούνι του κινδύνου ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά εδώ μέσα και έχουν εκφράσει την δυσαρέσκεια τους, αλλά ο Admin και η παρέα του πέρα βρέχει,…
Αποτέλεσμα ??
Τα πιο πολλά αξιόλογα μέλη να έχουν αποχωρήσει από την κοινότητα και αυτή την στιγμή το 90% των θεμάτων να ανοίγονται από ευκαιριακούς χρήστες ή χρήστες με αμφίβολο επίπεδο εσωτερισμού και φιλοσοφικής αναζήτησης.
Θέλετε Αποδείξεις ?? Δείτε τα θέματα που έχουν παρελάσει από μπροστά μας το τελευταίο διάστημα: «Ποδοσφαιρική Επικαιρότητα», «Καταγόμαστε από τον Σείριο?», «Ατάκες για Καμάκι», «Εσείς Καπνίζετε ?», «Προτείνετε όνομα για την γάτα μου» και άλλα πολλά ευτράπελα…

Δεύτερον: Δυστυχώς τα μέλη αντιμετωπίζονται τελείως υποκειμενικά με πολύ προκλητικό τρόπο.
Θέλετε παραδείγματα ?? Χρήστης άνοιξε στο παρελθόν θέματα τα οποία πραγματεύονταν την φιλοσοφική θεματαλογία: «Σελοτειπ», «Αλουμινόχαρτο» κτλ. και αντί να τον πετάξετε έξω με τις κλωτσιές καθόσασταν και γράφατε μπούρδες στα θέματα του και τα φτάσατε 10 σελίδες το καθένα επειδή μόνο και μόνο ήταν φίλος σας. Αν είχε ανοίξει τα θέματα αυτά ένας νέος χρήστης δεν θα είχαν κλειδωθεί το επόμενο λεπτό ??
Θέλετε και άλλο παράδειγμα ? Η ΑΤΜΑ. Το μόνο που κάνει είναι να βρίζει από το πρωί μέχρι το βράδυ και να υποβιβάζει τους συνομιλητές της και δεν βρέθηκε ένας να την πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων ? Γιατί ?? Αυτά τα accounts που έχετε μέχρι τώρα κλειδώσει έβριζαν περισσότερο ή ήταν λιγότερο χυδαίοι ? Ή μήπως θεωρείτε ότι κλειδώνοντας τον λογαριασμό της για πέντε μέρες μόνο την κάνατε να βάλει μυαλό ?

Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι προσωπικά ρε ΑΤΜΑ ?

Κορίτσι μου δεν μπορείς να γράφεις στα forums σαν άνθρωπος ?

Όταν//Ανοίγεις 1 Θέμα + Λές τις απόψεις//Σου δεν μπορείς++Να χρησιμοποιείς{Το Συντακτικό}//Που χρησιμοποιούμε όλοι{}μας???????

Γιατί γράφεις έτσι ? Είσαι Ψώνιο ?? Αγράμματη ?? Είσαι από άλλο πλανήτη ?? Θες να δείξεις ότι διαφέρεις από εμάς τους άλλους ?? Τι συμβαίνει πες μας ! Οι γερμανοί είναι φίλοι μας και θέλουν το καλό μας …


Τρίτον: Δεν υπάρχουν σοβαροί διαχειριστές με γνώσεις και άποψη να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους.
Για παράδειγμα:
Αμαλία: Εκτός από “Προτάσεις για την αποφυγή Greeklish” έχεις κάτι άλλο να προσφέρεις σε αυτόν τον τόπο ?? Πες μου μια φορά που κατέθεσες τεκμηριωμένη άποψη για ένα σοβαρό θέμα. Μην βασίζεσαι μόνο στις προσωπικές σου σχέσεις με το «ιερατείο»…
Morent: 40 χρόνια διαχειριστής και έχει μόνο 5 posts. Αυτό τα λέει όλα νομίζω.

Δυστυχώς μόνο ο Avatar δεν φέρνει την άνοιξη….

Α πριν κλείσω θα ήθελα να πω και κάποια πράγματα που με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Masvidal + Kapodistria: Ξέρετε υπάρχει και το Dating Club αν θέλετε να ερωτοτροπήσετε. Εδώ μέσα έχετε καταντήσει κουραστικοί. 9 στα 10 post που ανοίγετε είναι «Ζουζουνι μου σε αγαπώ», «Ευχαριστώ που βρέθηκες στην ζωή μου», «Τι ήμουνα πριν σε γνωρίσω», «Μωρό μου τι φαγητό θέλεις να σου φτιάξω σήμερα», «Ελπίζω να θυμήθηκες να κατεβάσεις τα σκουπίδια κάτω», «Γύρνα σπίτι ξέχασα τον θερμοσίφωνα ανοιχτό» και άλλα τέτοια Esoterica θέματα φιλοσοφίας.

Επίσης αγαπητή Zadok σταμάτα πια να γλύφεις το «αρχηγείο» του esoterica. Στο τέλος θα πάθεις οσφυοκαμψία. Θυμίζεις τον φύτουκλα που είχαμε στο σχολείο και έτρεχε πίσω από τους καθηγητές να τους γλύφει για να παίρνει καλούς βαθμούς.
Εσύ τι θα πάρεις εδώ μέσα ? Το πολύ πολύ να σε κάνουμε διαχειριστή. Αν είναι αυτό το πρόβλημα σου, μην ανησυχείς την θέση την έχεις καπαρώσει. Πρόσεχε μόνο μην γλιστρήσεις στα σάλια που έχεις αφήσει πίσω σου.

Τώρα θα μου πείτε, γιατί ρε αφού δεν σου αρέσει εδώ μέσα κάθεσαι και τα διαβάζεις ? Γιατί δεν πάς στο Merafysico ? Στο Innernet ? Στο Forum του ANT1 να μιλάς για την Καλομοίρα και τον Ευταξία ??

Να σας πω ρε παιδιά. Το αγαπάω το Esoterica. Το πονάω το site και το forum δεν το βλέπω σαν ιδιοκτησία του Admin, ούτε και της παρέας του.
Το Esoterica είμαστε εμείς που του δίνουμε ζωή. Αν δεν ήμασταν εμείς να καταθέτουμε τις απόψεις μας να αφήναμε 2-3 φίλους να γράφουν τα δικά τους τότε το forum θα έμοιαζε με αυτό του συλλόγου διάσωσης της ορεινής μπεκάτσας που γράφει μόνο ο Admin κάνα χρόνια πολλά μια φορά τον χρόνο κάθε Χριστούγεννα άντε και Πάσχα. Δεν γουστάρω να τσακώνομαι με μέλη, παλιά ή νέα. Το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό αλλά θέλω να δω κάποια στιγμή το esoterica αξιόλογο και αξιοπρεπές όπως παλιά.
Για πρώτη και τελευταία φορά, γεια σας….
Η Μαύρη Κουκουβάγια ...


ΕΜΕΝΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΜΕΛΗ "ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΟΥ", ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΗ ΜΕΧΡΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ.

ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΜΕΛΗ "ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΟΥ" ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΜΕ ΝΕΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ -ΠΑΛΑΙΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΜΕΘΟΔΟΣ- ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΙΚΕΣ ΕΡΙΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΓΙΑΣΕΙ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο/Η .... ΚΑΙ ΛΕΕΙ: "ΔΕ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΟΤΟΥΜΠΟ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΠΑΧΑΛΙΑΣΩ ΠΑΛΙ?"

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ "ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΙ Ο ΜΟΡΕΝΤ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΝΩ ΕΣΥ ΣΚΟΤΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΣΩ-ΤΕΡΙΚΑ.

"ΟΠΟΙΟΣ ΣΠΕΡΝΕΙ ΑΝΕΜΟΥΣ ΘΕΡΙΖΕΙ ΘΥΕΛΛΕΣ"


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 01:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή Motumbo,

Κατ' αρχάς χαίρομαι που επισημαίνεις:

quote:
Πρώτον για να μην σας τρώει η περιέργεια, σας δηλώνω εξαρχής ότι είμαι παλιό μέλος

Όμως, να σε ρωτήσω κάτι.

Σε τι ωφελούν όλα αυτά που λες, όταν δεν έχεις κάτι να προτείνεις;


Λες ότι έχουν ανοιχθεί κάποια ανούσια θέματα.

Εσύ τί θέμα άνοιξες, ώστε το forum να γίνει πιο εποικοδομητικό;


Παρατηρείς διάφορα μέλη, για διάφορους λόγους.

Εσύ, πώς έχεις συνεισφέρει, για να αλλάξουν τα πράγματα;


Και δεν κατάλαβα το:

quote:
Για πρώτη και τελευταία φορά, γεια σας….

Αν πραγματικά είσαι εδώ επειδή "το αγαπάς και το πονάς το esoterica", θα παραμείνεις ενεργά, για να συμβάλλεις κι εσύ με τον τρόπο σου.

Και σύντομα με το γνωστό σου nick.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 01:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θέλετε και άλλο παράδειγμα ? Η ΑΤΜΑ. Το μόνο που κάνει είναι να βρίζει από το πρωί μέχρι το βράδυ και να υποβιβάζει τους συνομιλητές της και δεν βρέθηκε ένας να την πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων ?

Οχι Motumbo!
Προφανώς θα σου άρεσε πολύ περισσότερο ένας χώρος όπου άνθρωποι πετιούνται στον κάλαθο των αχρήστων. Οπότε το ESOTERICA δεν είναι ο τόπος ο οποίος ανταποκρίνεται στις δικές σου προσδοκίες.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 01:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρώτον: Κατά καιρούς διάφορα μέλη έχουν κρούσει το κουδούνι του κινδύνου ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά εδώ μέσα και έχουν εκφράσει την δυσαρέσκεια τους, αλλά ο Admin και η παρέα του πέρα βρέχει,…

Στου κουφού τη πόρτα όσο θέλεις βρόντα.


ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 02:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρώτον για να μην σας τρώει η περιέργεια, σας δηλώνω εξαρχής ότι είμαι παλιό μέλος αλλά διάλεξα να κάνω αυτό το post με νέο όνομα, όχι γιατί φοβάμαι να αποκαλυφθώ, εξάλλου και το παλιό μου user name δεν παύει να είναι ένα nick name που διαφυλάσσει την ανωνυμία, απλώς το έκανα για να ακούσετε αυτά που θέλω να σας πω αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά υπό το βάρος της εικόνας που έχετε για το παλιό μου user name.
Αν ήταν έτσι όπως μας τα λες δε θα δήλωνες καν οτι είσαι παλιο μέλος.
Μερικοι εδω μεσα τελικα περνάτε τους υπόλοιπους για εντελώς ηλίθιους

Θέλεις επίπεδο; Κατσε εδώ κι αγωνίσου. Ανοιξε θέματα επιπέδου! Ενοχλήσαι με πραγματα που κάνουν ορισμένα μέλη; Κάτσε εδώ κι όταν τους δεις να τα επαναλαμβάνουν, μίλα τους. Στα ίσα· "ξέρεις αυτό που κάνεις μ' ενοχλεί" Αυτό λέγεται επικοινωνία.

ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΟΥΛΩΧΤΑ...ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΟΧΙ ΠΙΣΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ (!)

Ασε δηλαδη που είσαι ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ. Αλλα μάλλον αυτό ήθελες. Σου λέει τώρα που ηρέμησαν τα πράγματα κατσε να πάω να τους κάνω ανω κάτω, μια που δεν έχω και τιποτα καλυτερο να κάνω στη ζωή μου, έτσι;

"Το αγαπάω","Το πονάω" λεει το esoterica!....
Σιγα, θα μας πάρουν τα ζουμιά!

Words of a sick desperation
are the sign of the great depression



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 04:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ το Topic!

Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου. Είμαι σχετικά νέο μέλος του Esoterica αλλά το έχω ήδη αγαπήσει. Νιώθω τυχερός που μπορώ να συμμετέχω κι εγώ πλέον. Παρακολουθούσα τα forum για αρκετό καιρό πρίν πάρω την απόφαση να γίνω μέλος, μιας και σε κάθε αναζήτηση που έκανα στο δίκτυο, πάνω σε θέματα εσωτερισμού ,υπερφυσικών φαινομένων, παραψυχολογίας και UFO, έβρισκα πάντοτε παραπομές σε forums του Esoterica. Σχεδόν πάντα τα θέματα ήταν εξαιρετικά και οι απαντήσεις ανάλογες.

Στο πρώτο και μοναδικό Topic που άνοιξα μέχρι τώρα στο Forum Γνώση με θέμα τον συνειρμό και πως λειτουργεί (διαφήμιση ), η ανταπόκριση ήταν αρκετά μεγαλύτερη απο την αναμενόμενη και έγινε γόνιμος διαλογος.
Η οικογένεια του esoterica με αγκάλιασε απο τη πρώτη στιγμή. Έλαβα δεκάδες "καλώς όρισες" απο τα πρώτα μου ακόμα μηνύματα. Απο παλιά αλλά και πιο νέα μέλη.

Δεν μπήκα ποτέ με διάθεση να διαλύσω τις συζητήσεις ή να εκφράσω τα διάφορα complex και προκαταλήψεις που μπορεί να έχω. Ωστόσο το παρατήρησα αυτό απο κάποια άλλα μέλη τα οποία όμως είναι ελάχιστα και δεν εκφράζουν τον βασικό κορμό του Esoterica.

Επίσης έχω ακούσει αρκετές φορές το περίφημο:

quote:
Τα πιο πολλά αξιόλογα μέλη να έχουν αποχωρήσει από την κοινότητα και αυτή την στιγμή

Εγώ πρέπει να είμαι βλάκας τότε που πιστέυω οτι τα περισσότερα ενεργά μέλη σήμερα είναι αξιόλογα.

quote:
το 90% των θεμάτων να ανοίγονται από ευκαιριακούς χρήστες ή χρήστες με αμφίβολο επίπεδο εσωτερισμού και φιλοσοφικής αναζήτησης.


Το δικό σου ανοίκει στο υπόλοιπο 10% φαντάζομαι.
Ε σήκωσε το τότε το τιμημένο!

Εγώ λοιπόν ως γνήσιο μέλος του Esoterica που παρακμάζει σου λέω καλώς όρισες και σου εύχομαι καλή αναζήτηση. Έτσι μου έμαθαν να κάνω σε αυτό το κατάπτιστο Site που ο καθένας γράφει οτι θέλει.
Πως είπες; Είσαι παλιό μέλος; Ναι .. ναι το ξέρω.


EΛΛΑΣ = ΕΛ-ΛΑΣ = ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 05:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την αγαπητή gretel.

Τώρα, ειδικότερα, μια και μου έκανες την τιμή ν' ασχοληθείς μαζί μου:

quote:
Επίσης αγαπητή Zadok σταμάτα πια να γλύφεις το «αρχηγείο» του esoterica. Στο τέλος θα πάθεις οσφυοκαμψία. Θυμίζεις τον φύτουκλα που είχαμε στο σχολείο και έτρεχε πίσω από τους καθηγητές να τους γλύφει για να παίρνει καλούς βαθμούς.
Εσύ τι θα πάρεις εδώ μέσα ? Το πολύ πολύ να σε κάνουμε διαχειριστή. Αν είναι αυτό το πρόβλημα σου, μην ανησυχείς την θέση την έχεις καπαρώσει. Πρόσεχε μόνο μην γλιστρήσεις στα σάλια που έχεις αφήσει πίσω σου.


Ε, αν το έχω πετύχει αυτό, με το ύφος με το οποίο γράφω (ευτυχώς που τα "γραπτά μένουν" δηλαδή) ή εσύ χρειάζεσαι γυαλιά ή εγώ είμαι φαινόμενο και πρέπει να ειδοποιήσω το Χαρδαβέλλα!!!

Όσο για το "πρόβλημά μου":

Αλήθεια, αν σε "γλύψω" κι εσένα, τί λες να κερδίσω;


Προς τους διαχειριστές: δεν κάνω ανήθικες προτάσεις, μόνο ηθικές!!!

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 13:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρηνη ημην!!!!!!!!!
εχει γουστο να φτασει το σιγεκριμενο τοπικ της 20 σελιδες και βαλε...

Πρεζες... υπαρχουν πολλες ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 14:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... υπάρχει βέβαια και το τραγουδάκι που λέει "σ'όποιον αρέσουμε"

... και φυσικά υπάρχουν κι άλλα φόρουμ να επισκεφθεί κανείς και να τα "αγαπήσει" εξίσου άδολα και αγνά...

εμείς πάλι θα κάτσουμε εδώ να βράζουμε στο ζουμί μας και στο ζουμί μιας μαύρης αμπελοφιλοσοφίας γιατί για γέλια είμαστε και όχι για σοβαρές συζητήσεις, όπως μερικοί παλιοί κρίνουν.

βεβαίως, βεβαίως.... του Θεμιστοκλέους βεβαίως, βεβαίως....

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 17:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σιγα!!! σιγα!!!
ολοι θα φατε

quote:
Αλήθεια, αν σε "γλύψω" κι εσένα, τί λες να κερδίσω;
μερικους μηνες φυλακη ή προστιμο για σεξουαλικη παρενοχληση.

quote:
ή εσύ χρειάζεσαι γυαλιά ή εγώ είμαι φαινόμενο και πρέπει να ειδοποιήσω το Χαρδαβέλλα!!!
τα γυαλια εχει αποδειχτει οτι τα χρειαζεσαι εσυ και μαρτυρες τα παλια σου post
πολλα post δεν τα κατανοεις και καποια αλλα δεν μπαινεις στον κοπο να τα διαβασεις

δεν ηξερα το γιατι αλλα μιας και αναφερθηκες στα γυαλια καταλαβα

quote:
Προς τους διαχειριστές: δεν κάνω ανήθικες προτάσεις, μόνο ηθικές!!!
και σταματα επιτελους το γλυψιμο ειδικα αυτο που περναει μεσα απο την πλακιτσα.

quote:
Εγώ πρέπει να είμαι βλάκας τότε που πιστέυω οτι τα περισσότερα ενεργά μέλη σήμερα είναι αξιόλογα.
δεν εισαι βλακας απλα εισαι νεο μελος

εγω επρεπε να φτασω στα 1000 post για να καταλαβω μερικα πραγματα
εσυ σαν πιο εξυπνος (και δεν το λεω ειρωνικα) θα καταλαβεις με λιγοτερα post
ηδη ειπες την μαγικη φραση

quote:
Εγώ λοιπόν ως γνήσιο μέλος του Esoterica που παρακμάζει

quote:
Προφανώς θα σου άρεσε πολύ περισσότερο ένας χώρος όπου άνθρωποι πετιούνται στον κάλαθο των αχρήστων
υποθετω οτι ο/η Motumbo εννοουσε οτι ειμαστε ηδη μεσα στο καλαθι.

quote:
ΕΜΕΝΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΜΕΛΗ "ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΟΥ", ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΗ ΜΕΧΡΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ
απο την στιγμη που ανοιγουν συνεχεια τετοια θεματα σημαινει οτι υπαρχει προβλημα και τα προβληματα δεν λυνονται με το να γυριζουμε την πλατη μας σε αυτα

και οσο δεν ξεκαθαριζουν καποια πραγματα το προβλημα θα υπαρχει

επισης οταν ανοιγονται τετοια θεματα τα οποια φτανουν τις 10+ σελιδες κατι σημαινει

εδω πριν λιγο καιρο δυο πραγματακια ρωτησαμε και επρεπε να φτασουμε στα ακρα για να παρουμε καποιες απαντησεις

quote:
Αν πραγματικά είσαι εδώ επειδή "το αγαπάς και το πονάς το esoterica", θα παραμείνεις ενεργά, για να συμβάλλεις κι εσύ με τον τρόπο σου
με το να κλεινει τα ματια?

quote:
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΟΠΙΚΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ?????
ωραιοι τιτλοι τα post ομως τι λενε?
μηπως αυτα που περιγραφει ο/η Motumbo?

quote:
Καταρχάς δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο δεν βγήκες με το παλαιό σου user name να γράψει τα όσα έγραψες
την ιδια απορια εχω και εγω ομως υποθετω οτι δεν εγινε απο φοβο


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 17:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αλήθεια, αν σε "γλύψω" κι εσένα, τί λες να κερδίσω;
μερικους μηνες φυλακη ή προστιμο για σεξουαλικη παρενοχληση.

quote:
ή εσύ χρειάζεσαι γυαλιά ή εγώ είμαι φαινόμενο και πρέπει να ειδοποιήσω το Χαρδαβέλλα!!!
τα γυαλια εχει αποδειχτει οτι τα χρειαζεσαι εσυ και μαρτυρες τα παλια σου post
πολλα post δεν τα κατανοεις και καποια αλλα δεν μπαινεις στον κοπο να τα διαβασεις

δεν ηξερα το γιατι αλλα μιας και αναφερθηκες στα γυαλια καταλαβα

quote:
Προς τους διαχειριστές: δεν κάνω ανήθικες προτάσεις, μόνο ηθικές!!!
και σταματα επιτελους το γλυψιμο ειδικα αυτο που περναει μεσα απο την πλακιτσα.


Ό,τι πεις, σου χαλάω εγώ χατήρι;;;


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 18:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ENDORAMA "ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΤΙ?" ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΩΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ -ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ- ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΛΥΣΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΛΥΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΦΟΡΜΗ.

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΑΣΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΑΝΑΜΑΣΣΩΝΤΑΣ ΠΑΛΙ "Η ΑΤΜΑ ΑΥΤΟ, Η ΖΑΝΤΟΚ ΕΚΕΙΝΟ, ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΤΟ ΑΛΛΟ...." ΦΑΝΕΡΩΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΡΤΗΡΙΟΣΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΗΡΑΣ -ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ- ΠΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΡΚΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ.

ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΚΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ -ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΤΙΛΗΨΗ- ΔΙΠΛΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ, ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΤΟΠΙΚΣ "ΤΟ ΧΑΛΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ" Κ.Λ.Π.

ΛΕΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΙΣ 10 ΣΕΛ. ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ. ΝΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΙ 10 ΣΕΛ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΟΠΩΣ Ο ΛΟΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ.

ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΖΟΥΝ, ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ.
ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΕΣΩ-ΤΕΡΙΚΑ ΛΕΜΕ: "ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΜΑ ΠΑΛΙΩΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΜΟΤΟΥΜΠΟ". ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΑΝ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ: "ΑΣΕ ΝΑ ΠΗΞΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ, ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ, ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ..." ΟΤΙ ΟΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ. ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΓΕΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕΛΗ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΛΙΓΗ ΑΠΟ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΗ ΑΠΟ ΤΗ ΧΟΛΗ ΤΟΥΣ.
ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΩΦΕΛΕΙ ΟΥΤΕ Η ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ (ΝΕΟ NICK NAME, NEW IDENTITY).


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 19:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, μάλιστα! Τι έλειπε απ' αυτό το forum τελευταία;
Το βρήκα: Ένας ακόμα χώρος ξεκατινιάσματος!
Στ'αλήθεια, βαθύτατα εσωτερικό. Το Εγώ μου άμα πετύχει πουθενά το Εγώ σου θα το σπάσει στο ξύλο. Τώρα πράγματι θα αναβαθμίσουμε αυτόν τον παρηκμασμένο τόπο!
Ας είναι καλά η "παλαιά" σοφία.
ΟΚ people. Καληνύχτα.


ΥΓ: Μια πρόταση: Αν όντως δεν θέλουμε να τιμήσουμε αυτό το θέμα περισσότερο απ'όσο πρέπει κι αν όντως δεν θέλουμε να ανταλλάσουμε ύβρεις και προσβολές εδώ μέσα μήπως θα ήταν καλό να σταματήσουμε να στέλνουμε άλλα μηνύματα; Μήπως κι έτσι καταφέρουμε να μη φτάσει τις 20 σελίδες από ντροπιαστικές ανοησίες και ανούσιες κόντρες;
Εγώ, πάντως, δεν θα επανέλθω. Θέλει κανείς να πράξει ανάλογα;

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 11:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Περνούσα από το topic, και σκέφτηκα να σας πω ένα γεια.

Την καλημέρα μου σε όλους.

Να είστε ευλογημένοι.

Με αγαθή Αγάπη Χριστού 7Χ7.

Just a man.

999


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 18:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ
δεν νομιζω οτι ο χωρος εχει χαλασει απο τετοια θεματα
ο χωρος παιρνει την κατω βολτα απο την συμπεριφορα και τα post μερικων μελων τα οποια ειναι διασπαρτα στο esoterica και οχι σε topic με θεμα "το μαυρο χαλι του forum"

εχω μιλησει για αυτα τα πραγματα αρκετες φορες αλλα δεν ειδα καμια ανακαμψη

επισης η δυσκινησια του "ιερατειου" και η εντυπωση στρατοπεδων προσκειμενων στην ιερατικη παραταξη ειναι συχνο φαινομενο

σε παλιοτερο θεμα επρεπε να φτασω στα ακρα για να παρω μερικες σοβαρες απαντησεις οι οποιες δεν ηρθαν απο το ατομο που περιμενα να απαντησει

και φυσικα καταλαβα οτι για να μαθεις κατι απο τους υψηλοβαθμους (που ισως τους ενοχλει η ερωτηση) πρεπει πρωτα να πεσεις χαμηλα στα ματια των υπολοιπων για να παρεις την απλη απαντηση που περιμενεις


ετσι ωστε να σκεφτεις πολυ σοβαρα την επομενη φορα που θα αναρωτηθεις για κατι αν αξιζει τον κοπο να ρωτησεις

ο εξεφτιλισμος μελων απο αλλα μελη δεν ειναι σοβαρο προβλημα?
και γινεται ακομα μεγαλυτερο οταν η αδρανεια ειναι ο νομος

και ακομα χειροτερο και εξοργιστικο οταν καποιο στρατοπεδο κανει ολο μαζι επιθεση σε καποιο ατυχο μελος το οποιο ειχε την κακη ιδεα να διαφωνησει με στρατιωτακι του στρατοπεδου

τωρα θα μου πεις οτι ο καθενας μπορει να τα βγαλει περα χωρις βοηθεια

σωστο και αυτο αλλα θυμιζει λιγο νομο της ζουγκλας οπου επιβιωνει ο δυνατοτερος και ο βαρβαροτερος
η δικη σου σωστη αποψη θα καταπατηθει απο την δικη μου που την διαβασα στο ciao γιατι εχω δυνατοτερο χαρακτηρα και ταλεντο στο να σε κανω σκουπιδι

γιαυτο και η υπαρξη σελιδων και σελιδων οπου το θεμα μεταμορφωνεται σε πεδιο μαχης για το ποιου η γνωμη ειναι η καλυτερη εις βαρος της προσωπικοτητας καποιων που το μονο που ηθελαν ηταν να πουν την γνωμη τους και πολλες φορες ηθελαν απλα να την παρουσιασουν αλλα κυματα αντιδρασης τους επνιξαν και τους πληγωσαν

ειναι κανενας που αμφιβαλει για αυτο?
ειναι δυνατον η απορια καποιου να ειναι αιτια για χλευασμο και συντριβη της προσωπικοτητας επειδη η ερωτηση του μας φανηκε ηλιθια?

τι να κανουμε ρε παιδια? δεν ειμαστε ολοι εξυπνοι
εγω προσωπικα το εχω δηλωσει πολλες φορες ειμαι ηλιθιος τι να κανω?

τι θα κανετε θα με διωξετε?
ηλιθιος δηλωσα οχι ανεγκεφαλος

δεν ειναι απαραιτητο να παρουμε σοβαρα ερωτηση τυπου
"τι νουμερο παπουτσι φοραει ο θεος" εκει μπορουμε να αστειευτουμε λιγο με το θεμα (δεν ειναι κακο ισα ισα) αλλα θεωρω οτι δεν ειναι και λογος να ριξουμε στον κεαδα τον δημιουργο του θεματος

εσεις σαν πιο εξυπνοι υποθετω οτι μπορειτε ευκολα να δωσετε καποια απαντηση που θεωρειτε σωστη και να πειτε και το αστειο μετα

αλλα δεν νομιζω να γινει αυτο γιατι οι περισοτεροι εχετε λασπες στα παπουτσια σας την οποια θελετε να την καθαρισετε στην πλατη καποιου

οξω ρε!!

quote:
κι αν όντως δεν θέλουμε να ανταλλάσουμε ύβρεις και προσβολές εδώ μέσα μήπως θα ήταν καλό να σταματήσουμε να στέλνουμε άλλα μηνύματα
μεχρι στιγμης δεν εβρισε κανενας μονο αποψεις βλεπω
οι προσβολες ειναι στα αλλα θεματα ασχετα με θεμα του topic που βρισκομαστε ισως να τις δεις στο επομενο θεμα που θα επισκεφτεις

quote:
Μήπως κι έτσι καταφέρουμε να μη φτάσει τις 20 σελίδες από ντροπιαστικές ανοησίες και ανούσιες κόντρες;

τα ιδια με τα πιο πανω

quote:
ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΑΝ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ: "ΑΣΕ ΝΑ ΠΗΞΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ, ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ, ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ..."
ολοι ειναι αντιθετοι με αυτη την αποψη ομως οταν βρεθει η θεσουλα θα πουν

τοσοι και τοσοι το κανουν εγω μλκας ειμαι να μην βολευτω?

μου θυμιζει κλασσικη περιπτωση αναρχικου εφηβου που αργοτερα θα κινηθει στην αριστερα και μετα της σπουδες του θα κατσει στο γραφειακι διπλα στο γραφειο του πλουσιου μπαμπα του

αν μπει καποιος στο forum και δηλωσει
"σας προσφερω εργασια με 5000 ευρω τον μηνα και δεν θα κανετε τιποτα αλλα να ξεχασετε της φιλοσοφικες μπουρδες"

ξερεις τι εχει να γινει?

θα κλεισει το μαγαζακι
ολα τα σοφα ρητα και οι εσωτερικες αποψεις αυτοματα θα φαντασουν αμπελοφιλοσοφιες στα κεφαλια αρκετων εσωτεριστων

και ποσοι διαφημιζουν τον πλουσιο εσωτερισμο τους εδω μεσα γιατι εχουν χρονο να τον καλιεργησουν μιας και τα ξυνουν ολη μερα και θεωρουν παραλογο να μην συμφωνει καποιος μαζι τους
δεν ειναι δυνατον να εχει λαθος αποψη αφου τα ξερει ολα
ολη μερα ξαπλα κλεισμενος στο δωματιο του διαβαζει πανακριβα βιβλια
γεματα θεωριες και διασημα ονοματα και γενικα οποιο βιβλιο ειναι στην μοδα

χρονο για μελετη εχει
μονο που δεν περισευει χρονος για να γινει ανθρωπος

αναβαθμισμενος εσωτεριστης

δεν μπορει καποιος που διαθετει λιγοτερο χρονο για αναζητηση να ξερει περισσοτερα απο εμενα

τι να μας πει δεν εχει διαβασει ουτε ενα απο τα βιβλια μου

για ολους εσας λοιπον εχω να πω
ανοιξτε και κανενα παραθυρο τα βιβλια δεν εχουν ολες της απαντησεις
και μην τρωτε μονο οτι σας δινουν
βρειτε και κανενα ταιρι γιατι θα σας φαει η αυτοικανοποιηση
οχι τιποτα αλλο αλλα την πληρωνουμε και εμεις την νυφη

και ελεος μην γραφετε μονο ξενες αποψεις πειτε και κατι δικο σας
αν ειναι να μην γραφουμε τιποτα αλλο εκτος απο λογια που διαβασαμε να σκαναρουμε ολοκληρα βιβλια και να τα κανουμε post

θα δουμε και ποιος εκδοτικος οικος ειναι καλυτερος

quote:
Την καλημέρα μου σε όλους
καλησπερα


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 19:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΝΤΟΡΑΜΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΣΤΑ ΟΣΑ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΑΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΛΕΥΑΣΤΗΚΕ ΤΟΣΟ ΚΑΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΟΜΑΔΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 20:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΛΕΥΑΣΤΗΚΕ ΤΟΣΟ ΚΑΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΟΜΑΔΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ.

φυσικα αν θελεις να μαθεις για καποιο συγκεκριμενο θεμα να ψαξω να σου βρω το link
υπαρχουν τα post-αποδειξη για οσα εχω πει

δεν μιλησα για καταστασεις του αερα
αυτα που ειπα βασιστηκαν σε καταστασεις που βιωσα

θελεις link για στρατοπεδα? να σου αναφερω
θελεις link ανεγκεφαλιτιδας?
να σου δειξω ενα post μου στο οποιο δηλωσα οτι το μελος zadok με εθιξε και οτι περιμενω μια συγνωμη και ελαβα την απαντηση
η οποια πανω κατω μου ελεγε

οτι δεν ειχε κρινει οτι με εθιξε και οτι αν εκρινε κατι τετοιο θα ζητουσε συγνωμη

ακομα κρινει την κατασταση

zadok εδω γυρω κυκλοφορεις οποτε μια απαντηση σου θα με γλυτωνε απο αρκετη αναμονη φορτωσης καποιων σελιδων
προσεχε τα post υπαρχουν

ειναι δυνατον να κρινει ο αλλος αν σε εθιξε ή οχι?

θελεις link οπου καποιος ειχε απορια και επαιξε ο χλευασμος της αρκουδας?

να παραθεσω το link με τους ψεκασμους που ειναι και ευκολο να το βρω γιατι δεν εχω και την γρηγοροτερη συνδεση
εκει επαιξε η φαση της αυτοματης ειρωνιας

θελεις link που να φαινεται οτι καποια μελη ειναι στα οπα οπα?

οπως ειπα και πιο πανω βασιστηκα σε post και θεματα που ειδα και οχι στην φαντασια μου

αν σε ικανοποιησει μια λιστα με link να το κανω

και ειλικρινα ηθελα να το κανω γραφοντας το τελευταιο μου post ομως θελει λιγο ψαξιμο και δεν ηθελα να αναλωσω τον χρονο μου στην ερευνα

ειπαμε πολυ αργη συνδεση ομως για να μην αφησω τυχον αμφιβολιες πες μου για ποιο απο ολα θελεις link και θα ψαξω να το βρω


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaiser
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 22:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaiser  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να σου δειξω ενα post μου στο οποιο δηλωσα οτι το μελος zadok με εθιξε και οτι περιμενω μια συγνωμη και ελαβα την απαντηση
η οποια πανω κατω μου ελεγε

οτι δεν ειχε κρινει οτι με εθιξε και οτι αν εκρινε κατι τετοιο θα ζητουσε συγνωμη

ακομα κρινει την κατασταση

zadok εδω γυρω κυκλοφορεις οποτε μια απαντηση σου θα με γλυτωνε απο αρκετη αναμονη φορτωσης καποιων σελιδων
προσεχε τα post υπαρχουν

ειναι δυνατον να κρινει ο αλλος αν σε εθιξε ή οχι?

θελεις link οπου καποιος ειχε απορια και επαιξε ο χλευασμος της αρκουδας?

να παραθεσω το link με τους ψεκασμους που ειναι και ευκολο να το βρω γιατι δεν εχω και την γρηγοροτερη συνδεση
εκει επαιξε η φαση της αυτοματης ειρωνιας

θελεις link που να φαινεται οτι καποια μελη ειναι στα οπα οπα?

οπως ειπα και πιο πανω βασιστηκα σε post και θεματα που ειδα και οχι στην φαντασια μου

αν σε ικανοποιησει μια λιστα με link να το κανω

και ειλικρινα ηθελα να το κανω γραφοντας το τελευταιο μου post ομως θελει λιγο ψαξιμο και δεν ηθελα να αναλωσω τον χρονο μου στην ερευνα

ειπαμε πολυ αργη συνδεση ομως για να μην αφησω τυχον αμφιβολιες πες μου για ποιο απο ολα θελεις link και θα ψαξω να το βρω



Aυτός με πείραξε και μετά εγώ τον πείραξα και αυτός θίχτηκε διότι τον έθιξα μερικά posts μου πιο πάνω και μου απάντησε χλευάζοντας με και εν συνεχεία εγώ τον έβρισα διότι ενοχλήθηκα απο αυτά που μου είπε θίγοντας με.... και πάει λέγοντας!
Κυρία, κυρία, κάντε ντα εκείνο το παιδάκι, με πείραξε! Πέστε του να μου ζητήσει συγνώμη, αλλιώς θα κλαίω όλη νύχτα και θα τοπώ στη μαμά μου!
Τι να σου πω ρε endorama, ακόμα και τα ρεζίλια του fame story πιο ώριμα απο εσένα είναι.. Δεν θέλουμε να μας παραθέσεις ΚΑΝΕΝΑ link. Θέλουμε τέτοια topics που χρησιμεύουν μόνο για ξεκατίνιασμα να κλείσουν, μπας και δει άσπρη μέρα αυτό το ταλαίπωρο το esoterica. Που θα πάει πια αυτή η ιστορία? Ο κάθε μ...ας που έχει κάποιο πρόβλημα με κάποιο άλλο μέλος ανοίγει topic για να εκφράσει αυτή του τη δυσαρέσκεια, topics τα οποία γίνονται ανάρπαστα στις προτιμήσεις( συχνά πιάνουν πάνω απο 10 σελίδες!!!), επίσκιάζοντας άλλα αξιολογότατα topics, που μένουν στην αφάνεια διότι του κύριου τάδε του κάπνισε να έρθει και να βγάλει τα αποθημένα του σε ένα χωριστό topic.
ΑΣ ΔΩΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΙΣΧΗ!
Kaiser*
* πρώην kaizer


ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2004, 02:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kaiser εσύ πάλι ώπου υπάρχει ευκαιρία για νταϊλίκια, τσαμπουκά και μπινελίκια εκεί και 'συ.
Μιλάς για ωριμότητα; Εδω ο άλλος κάτι είπε για το Μέγα Αλέξανδρο και συ του είπες οτι θα τον σκοτώσεις!

Τι να πω ρε πουστη μου
Έχετε ξεφύγει εντελώς εδω μέσα μερικοί
Βεβαια όλα αυτά που διαδραματίζονται εδω μέσα είναι μικρογραφία της κοινωνίας μας, τι άλλο θα μπορουσε να περιμένει κανεις; Την ουτοπία;
Με τόσα "φρούτα" μόνο τη Φρουτοπία.
Σαπίλα εξω, σαπίλα μέσα.

Αν κάποιος έρχεται εδώ μέσα για να ξεφύγει απ' την πραγματικότητα είναι διπλά γελασμένος.
Πρωτον γιατι αν κάτι του ξυνίζει εκει έξω να ναι σίγουρος οτι θα το βρει και δω μέσα, οπότε το μονο που κανει είναι να μαζοχίζεται.
Και δεύτερον είναι μια εικονική πραγματικότητα, μια ξωή που δεν τη ζεις κι όποιος ταυτίζεται πλανάται σε μάυρα σκοτάδια.

Αλήθεια; Ποια αλήθεια;

Ο καθένας λέει αυτα που θέλει να πει
Βλέπει αυτά που θέλει να δει
Ακούει αυτά που θέλει ν' ακούσει
Φανταστείτε ενα πλήθος καταδικασμένο μια ζωή να μιλάει στο πουθενα.
Ένα μάτσο τελάληδες!

Μπλα,μπλα,μπλα,μπλα,μπλα,μπλα...
...όλοι θα κατηγοροποιηθείτε...Απο μόνοι σας το κάνετε...μη στεναχωριέστε...θα σας βάλουν στη κατηγορία που διαλέξατε...όλοι χωρανε...Όλους θα σας φάει το τέρας που φτιάχνετε...Εμπρός, όλοι στη γκριζα γραμμή της ανθρωπότητας...

Το ψέμμα είναι η μόνη ανθρώπινη αλήθεια
Το πιο ζεστό κρεβάτι.
Κουκουλωθείτε! Ειναι ωραία...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2004, 02:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν θέλουμε να μας παραθέσεις ΚΑΝΕΝΑ link.
εσενα φιλε μου δεν σου παρεθεσα κανενα link
το ζητησε καποιο μελος για να δικαιολογησω τα λεγομενα μου

σωστα?

οποτε δεν σου πεφτει λογος και ουτε εχεις το δικαιωμα να μου πεις αν θα βαλω καποια link ή οχι

σωστα παλι?

οπως ειδες με το μπηκες ησουν αδικος δυο φορες

δεν πειραζει ουδεις αλαθητος και ακομα περισοτερο εγω

οσο για το fame story συμπαθα με αλλα δεν το παρακολουθω

εσυ που απο οτι φαινεται το παρακολουθεις ισως να μπορεις να μας πεις τα κοινα σημεια που εχουν το esoterica με το fame story

quote:
επίσκιάζοντας άλλα αξιολογότατα topics, που μένουν στην αφάνεια διότι του κύριου τάδε του κάπνισε να έρθει και να βγάλει τα αποθημένα του σε ένα χωριστό topic.

εσενα φιλε μου τι σε εμποδιζει να λαβεις μερος σε αυτα τα αξιολογα θεματα και προτιμας να χανεις τον χρονο σου στα Β' κατηγοριας θεματα?

quote:
Που θα πάει πια αυτή η ιστορία? Ο κάθε μ...ας που έχει κάποιο πρόβλημα με κάποιο άλλο μέλος ανοίγει topic για να εκφράσει αυτή του τη δυσαρέσκεια,
απο οτι βλεπω ομως δεν εχασες χρονο εσπευσες να δωσεις το βροντερο παρων στο κατινοθεμα
που στο κατω κατω δεν το δημιουργησα εγω

και

που δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να δωσει καποια απαντηση

και που μπορει πολυ ευκολα να παρει μερος σε ενα αξιολογο θεμα αποφευγοντας να επισκεφτει θεματα σαν αυτο

και θα σου πω και ενα μαγικο

μπορεις να στειλεις post σε πανω απο ενα topic
δηλαδη μπορεις να γραψεις στο παραξενο και μετα να γραψεις στο μυθος και θρησκεια και αν εχεις χρονο κοιτας και το αχλαδοτυρο

οποτε ποιο το προβλημα σου?

ποιος σε εχρισε τροχονομο των topics?

σου ζητησε κανενας να ρυθμισεις την ιση κατανομη των post μεσα στο forum?

εμποδιζει κανενας καποιον να γραψει την αποψη του σε καποιο σοβαρο θεμα?

ειναι υποχρεωτικα τα post σε καποια θεματα?

σε βρισκω λιγο παραλογο

quote:
Πέστε του να μου ζητήσει συγνώμη, αλλιώς θα κλαίω όλη νύχτα και θα τοπώ στη μαμά μου!
καλα μην κλαις ξερουμε οτι τα βγαζετε περα γιατι εχετε δυνατο χαρακτηρα

αλιμονο απο εμας τους ηλιθιους

αλιμονο στο μελος που θα φαει λασπη στα μουτρα απο καποιον με μεγαλυτερο θρασος και τσαμπουκα

δεν ειναι λογος για να τρεξει στην μαμα του αλλα ειναι λογος για να χαρακτηρισει τα δυνατα μελη του forum
και να φτιαξει και την αναλογη εικονα για το forum

και εγω δεν δηλωσα δυνατος

επισης

δεν με πηραν τα κλαματα απλα ηθελα να δειξω την ωραια συμπεριφορα που εχουν μερικοι

λεω για κατι τυπους που δεν μασανε και πετανε διαφορες ατακες σε ατομα που δεν γνωριζουν και που δεν εχουν καταλαβει τι θελουν να πουν με καποια post τους

και παραθετω ενα παραδειγμα

ενα post που ταιριαζει απολυτα σε ανθρωπο που λαμβανει μερος μονο σε σοβαρες συζητησεις και αποφευγει την κατινια

quote:
Τι να σου πω ρε endorama, ακόμα και τα ρεζίλια του fame story πιο ώριμα απο εσένα είναι

quote:
Πέστε του να μου ζητήσει συγνώμη, αλλιώς θα κλαίω όλη νύχτα και θα τοπώ στη μαμά μου!

quote:
Ο κάθε μ...ας που έχει κάποιο πρόβλημα με κάποιο άλλο μέλος

συγνωμη αλλα δεν μπορω να σε ακολουθησω στις σοβαρες σου συζητησεις γιαυτο θα μεινω εδω στα ανωριμα θεματα
εσυ βεβαια μπορεις να συνεχισεις τον ωριμο διαλογο σου σε καποιο σοβαρο θεμα

προσεχε μονο μην σκονταψεις σε κατι που διαβασες εδω

quote:
ΑΣ ΔΩΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΙΣΧΗ!
και καταλαβεις οτι τα αισχη δεν ειναι αυτα που ισως να διαβασες εδω αλλα στην συμπεριφορα καποιων
και στις ενεργειες τους για να σε κανουν ρεζιλι
(το λιγοτερο)

γιατι μπορει να ανακαλυψεις οτι ο λασποπολεμος ποναει καμια φορα οσο δυνατος και να εισαι


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 18:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΚΑΙ ΠΛΑΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΜΟTUMBO ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΔΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΠΤ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΡΦΗ!!!!
ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΙΣΟΥ ΑΞΙΟΛΟΓΑ!!!!


------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 18:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΔΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΠΤ

φιλε μου το ιδιο σκεφτομουν και εγω και υποθετω οτι απλα ηθελε να μιλησει για μερικα θεματα που τον/την προβληματιζουν και οχι να αναλωθει σε λεκτικες επιθεσεις

ετσι γλυτωσε απο την καταληξη που ειχαν τα υπολοιπα topic με το ιδιο θεμα

quote:
ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΡΦΗ!!!!
ισως στα λογια σου να κρυβεται και η απαντηση στο παραπανω ερωτημα σου

ισως το θεμα να ξεκινησε για να σκεφτουμαι και οχι για να μιλησουμε


quote:
ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΙΣΟΥ ΑΞΙΟΛΟΓΑ!!!!
πιστευω οτι η ποιοτητα ενος θεματος εχει να κανει με τα μελη που γραφουν σε αυτο και οχι στον τιτλο του topic

απο την αλλη μερικοι τιτλοι ισως τραβουν και λαθος μελη

αλλα cybermaster και σε αυτο εδωσες απαντηση

quote:
ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

πολυ ωραια πραγματα οταν συζητας με καποιον που εχει της απαντησεις


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 20:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ENDORAMA ΦΙΛΕ ΛΕΣ:

"θελεις link για στρατοπεδα? να σου αναφερω
θελεις link ανεγκεφαλιτιδας?

θελεις link οπου καποιος ειχε απορια και επαιξε ο χλευασμος της αρκουδας?

να παραθεσω το link με τους ψεκασμους που ειναι και ευκολο να το βρω γιατι δεν εχω και την γρηγοροτερη συνδεση
εκει επαιξε η φαση της αυτοματης ειρωνιας

θελεις link που να φαινεται οτι καποια μελη ειναι στα οπα οπα?"

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟΣ ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΥΣΟΥΡΙΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΔΟ ΤΗΣ ΡΙΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΙΓΕΙ -ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ- ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΞΕΡΑΓΕΙ ΘΙΧΤΗΚΑΝ.

ΑΛΛΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΙ, ΑΛΛΟΙ ΠΙΟ ΕΥΕΡΕΘΙΣΤΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΣΑΪΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΧΛΕΥΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΥΡΕΙΑ ΚΛΙΜΑΚΑ.

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕΛΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΟΠΑ-ΟΠΑ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΒΛΕΠΩ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΕΣΥ ΓΙΝΟΣΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΣ? ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΡΑΠΟΝΑ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 03:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΙ, ΑΛΛΟΙ ΠΙΟ ΕΥΕΡΕΘΙΣΤΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΣΑΪΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
δεν διαφωνω ισα ισα ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα

ομως αλλο αυτο που περιγραφεις και αλλο το να βγαζουν καποιοι τα κομπλεξ τους εδω μεσα

κατα την γνωμη μου πολλα ξεκινανε απο το γεγονος οτι αρκετοι θελουν να δειξουν κατι το οποιο δεν ειναι
και μπερδευουν τον αληθινο τους χαρακτηρα
με αυτον που μας πασαρουν

και πως να συζητησεις με καποιον που δεν μπορει να βρει ακρη με τον εαυτο του?

quote:
ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΕΣΥ ΓΙΝΟΣΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΣ?

τιποτα

δεν δηλωσα σωτηρας του εσωτερικα
μιλησα για μερικα πραγματα τα οποια με απασχολουν/ενοχλουν

εχει να κανει με αυτο που πολυ σωστα ειπε ο cybermaster
ο καθενας θα πρεπει να κοιταξει τι θα κανει με τον εαυτο του

και απο την στιγμη που δεν υπαρχει σεβασμος προς τα υπολοιπα μελη

χμ! τι λεω?
απο την στιγμη που δεν υπαρχει σεβασμος προς τον εαυτο μας οτι αποφασεις και να παρθουν δεν θα αλλαξει τιποτα

ομως απο οτι φαινεται οι συντονιστες επαναπαυονται σε αυτη την σκεψη και αδρανουν σε πολλες περιπτωσεις οπου θα μπορουσαν να παρουν θεση και να βαλουν καποια πραγματα στην θεση τους

γιατι μπορει να μην υπαρχει σεβασμος ομως αυτο δεν σημαινει οτι θα πρεπει να παραμενουν θεατες

πρεπει να κανουν αισθητη την παρουσια τους και να βαζουν τα πραγματα στην θεση τους

πρεπει να παιρνουν μερος στις συζητησεις και οχι να παρακολουθουν καυγαδες και να περιμενουν ποτε θα τελειωσουν για να σβησουν λεξεις και να βαλουν πιπερι στην γλωσσα

αν δεν μπορουν να παρεμβουν σε μια συζητηση ωστε να κρατηθουν οι τονοι χαμηλα

τι θελουν το συντονιστιλικι?
ας πανε στην ομονοια να πουλανε καστανα που ειναι και πιο ευκολο

αν δεν μπορουν να επεμβουν σε καποια κατασταση οπου καποιο μελος νοιωθει αδικημενο και περιμενει καποιες εξηγησεις

τι το θελουν το συντονιστιλικι?
μαζι με τα καστανα να βαλουν ακομα εναν παγκο και να πουλανε και κουλουρια

αν τα βρουμε με τον (αληθινο) εαυτο μας
αν κανουν και οι συντονιστες μερικα απλα πραγματα
αν απομονωθουν οι δηθεν
πιστευω οτι θα εχουμε καποια θετικα αποτελεσματα

οπως ειδες δεν περιμενω κατι απο καποιους συγκεκριμενους
αλλα απο ολα τα μελη (και δεν βγαζω τον εαυτο μου εκτος)

ουδεις αλαθητος γιαυτο και καποιοι πρεπει να προσεχουν για τυχον εκτροχιασμους.

quote:
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΧΛΕΥΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΥΡΕΙΑ ΚΛΙΜΑΚΑ.
υπαρχουν ομως
γιατι να υπαρχουν?

ο χλευασμος ειναι οτι χειροτερο αλλα δεν βλεπω να κανει καποιος κατι για αυτο

οι συντονιστες αναλωνονται στο να σβηνουν λεξουλες που μπορει να προσβαλουν καποιους

η προσβολη ομως δεν ερχεται μονο απο τις βρισιες

ειναι δυσκολο να καταλαβουν μερικοι οτι οταν καποιος σχολιαζει ανθρωπους και οχι αποψεις πρεπει να του γινει καποια συσταση?

οταν ερχεται ο αλλος απο το πουθενα και μου λεει

quote:
Τι να σου πω ρε endorama, ακόμα και τα ρεζίλια του fame story πιο ώριμα απο εσένα είναι..
δεν θα με ενοχλησει?
δεν σχολιασε το θεμα αλλα εμενα

ειδες κανεναν συντονιστη?
ενταξει εγω τα βγαζω περα και χωρις αυτους
αλλα δεν γινεται καθε μερα να απαντω σε σχολια που δεν εχουν να κανουν με καποια αποψη μου αλλα με εμενα τον ιδιο
του απαντησα οπως νομιζα και εκλεισε το θεμα
αυριο ομως θα την πει σε καποιον αλλον
με διαφορετικο χαρακτηρα και ισως πιο οξυθυμο

ετσι γινεται

πεταει καποιος μια βλακεια σε ενα θεμα
δεν του λεει κανενας τιποτα παιρνει θαρρος
και παει στο επομενο και πεταει μεγαλυτερη βλακεια
και ολα αυτα με την ανοχη των συντονιστων αλλα και την ανοχη την δικη μας

με εξαιρεση τον 1900 ποιος αλλος ειπε κατι στον δηθεν?

εσυ gretel? οχι

κανενας απο οσους μπηκαν στο θεμα αυτο
για ποιο λογο?
γιατι δεν τους ενδιαφερει
το δικο τους σπιτι καιγεται?
οταν παρει ομως φωτια το δικο σας σβηστε το μονοι σας
τα αφηνετε ολα να περνανε ετσι
γιατι δεν σας αφορουν
δεν θελετε να χανεται τον χρονο σας με μικροπραγματα
ελα ομως που ολα αυτα τα πραγματακια εχουν μαζευτει και σε λιγο θα μας πλακωσουν

κανετε ολοι σας μεγαλο λαθος
υποτιθεται οτι ειμαστε μια ομαδα
ποια η καταληξη της ομαδας οταν ολοι κοιτανε τον εαυτουλη τους?

δεν λεω να παιρνουμε σβαρνα τα θεματα και να το παιζουμε δικαστες ομως αφου γραφεις που γραφεις ενα post μιλα και για το λαθος που μπορει να εχει καποιος

ετσι για να μην παιρνουν θαρρος μερικοι και στην πορεια να σκεφτονται πριν κανουν κλικ στην απαντηση

αλλα οχι δεν σας ενδιαφερουν το μονο που σας νοιαζει ειναι να πειτε και να περασετε την αποψη σας και ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες

ευχομαι να θελετε να κανετε μια ουσιωδη συζητηση και να σας λενε μονο κουταμαρες
να λετε την αποψη σας και να σχολιαζουν το προσωπο σας

και ετσι θα γινει γιατι αγωνιστηκατε για αυτο
εχετε τοσο κλειστα τα ματια σας που θα κολησουν τα βλεφαρα σας
δεν ειναι και μικρος αυτος ο αγωνας
μπραβο σας πηρατε το χρυσο

το χρυσο των εσωτεριστων (ατομιστων) αντε και με εναν καλο σπονσορα


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 15:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε endorama μιλάς απόλυτα και με μεγάλη σιγουριά για κάποιους ανθρώπους και κάποια πράγματα, που σαφέστατα δεν γνωρίζεις. Πως θα γινόταν άλλωστε να γνωρίζεις τί σκέψεις κάνει ο καθένας που πράτει με κάποιον τρόπο, ή που διαθέτει τον χρόνο του;

Παρόλα αυτά, δεν έχεις κανέναν ενδοιασμό να προσβάλλεις ανθρώπους, που ίσως και την στιγμή που το κάνεις αυτό, να ξενυχτούν για να μπορεί να υπάρχει ένας χώρος όπου θα τους αποκαλέσεις "καστανάδες"...

quote:
αν δεν μπορουν να παρεμβουν σε μια συζητηση ωστε να κρατηθουν οι τονοι χαμηλα

τι θελουν το συντονιστιλικι?
ας πανε στην ομονοια να πουλανε καστανα που ειναι και πιο ευκολο

αν δεν μπορουν να επεμβουν σε καποια κατασταση οπου καποιο μελος νοιωθει αδικημενο και περιμενει καποιες εξηγησεις

τι το θελουν το συντονιστιλικι?
μαζι με τα καστανα να βαλουν ακομα εναν παγκο και να πουλανε και κουλουρια



Το ESOTERICA φίλε endorama, δεν είναι μόνο το "συντονιστιλίκι". Ούτε και η προσπάθεια που κάνει η ομάδα των συνεργατών είναι "συντονιστιλίκι". Σε διαβεβαιώ, πως υπάρχουν πολλοί περισσότεροι και πιο ευγενείς λόγοι για να θέλει κάποιος να συμμετέχει σε μια τέτοια προσπάθεια και ίσως αυτοί οι λόγοι να κάνουν τις προσβολές του τύπου "ας πανε στην ομονοια να πουλανε καστανα" να μην αποθαρρύνουν τους ανθρώπους που προσπαθούν πίσω από το ESOTERICA για να μπορεί να υπάρχει το ESOTERICA.

Ωστόσο endorama, μου κάνει μεγάλη εντύπωση.
Τόσο εύκολα προσβάλλεις, επιτίθεσαι και πληγώνεις ανθρώπους;
Γιατί;
Επειδή δεν είναι σύμφωνα με τις δικές σου προσδοκίες;
Η με τις προσδοκίες κάποιου άλλου;
Το ξέρεις, πως εάν ζητήσεις από κάθε μέλος τη γνώμη του, ο καθένας θα έχει ανά περίπτωση, διαφορετική άποψη σχετικά με το τι είναι δίκαιο και τι άδικο; Που σταματάει το δίκιο του ενός και που αρχίζει το άδικο; Μπορείς να διακρίνεις τη διαχωριστική γραμμή;

Μα μονάχα, κρίνεις...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 16:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε endorama

ευχαριστω δεν θα παρω δεν ειμαι φιλος

τοσα post επαιρνες απουσια
με το που αναφερθηκε η λεξη συντονιστης ξεπροβαλες και εδωσες βροντερο παρων
σε εθιξα και ηρθες να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους?
και εμενα με εθιξαν αλλα δεν σε ειδα πουθενα

καλα εκανες και εμφανιστικες γιατι αυτο ηθελα να παρουσιασω

μπραβο σου κυρα συντονιστρια
να σε ξαναδουμε στο επομενο post που θα περιεχει την λεξη συντονιστης

πισω ρε!


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy