ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΧ ΒΡΕ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 16:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου endorama,
Πιστεύω ότι σε ορισμένα σημεία έχεις δίκιο, όμως διαβάζοντας τα κείμενά σου συνειδητοποίησα ότι σύμφωνα με αυτά που γράφεις και εσύ δεν διαφέρεις από αυτούς τους οποίους σχολιάζεις. Γράφεις:
quote:

ο χλευασμος ειναι οτι χειροτερο αλλα δεν βλεπω να κανει καποιος κατι για αυτο

ειναι δυσκολο να καταλαβουν μερικοι οτι οταν καποιος σχολιαζει ανθρωπους και οχι αποψεις πρεπει να του γινει καποια συσταση?



ενώ πριν από 4-5 προτάσεις είχες δηλώσει:
quote:

τι θελουν το συντονιστιλικι?
ας πανε στην ομονοια να πουλανε καστανα που ειναι και πιο ευκολο

τι το θελουν το συντονιστιλικι?
μαζι με τα καστανα να βαλουν ακομα εναν παγκο και να πουλανε και κουλουρια



Θα συμφωνήσω μαζί σου πάντως ότι όλοι μας θα πρέπει πρώτα να γνωρίσουμε τον εαυτό μας.

Με εκτίμηση
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 21:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jejeje ποιο πριν ομως ειχα πει
quote:
αλλα απο ολα τα μελη (και δεν βγαζω τον εαυτο μου εκτος)
καποιοι ομως φροντισαν να πανε κατευθειαν στο ζουμι

και

καμια φορα πρεπει να προκαλεις καποιες καταστασεις ωστε να βγει το προβλημα στην επιφανεια σε real time

ημουν σιγουρος οτι μετα απο αυτο το post θα βγει καποιος συντονιστης
για να πει δυο λογακια

πιο πριν ζητηθηκαν link
προτιμησα να δειξω το προβλημα μεσα στην συζητηση

γιατι καλα τα link αλλα ειναι λογια που εγιναν καποτε

για να μην λενε μερικοι οτι αερολογω και υπερβαλω

για να δουμε τι αλλο απο τα λεγομενα μου θα εμφανιστουν στο θεμα.

ευτηχως που δεν μιλησα για σεισμους και καταποντισμους


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 21:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ευχαριστω δεν θα παρω δεν ειμαι φιλος

endorama δεν έχω καμία αντίρρηση να μην σε αποκαλώ "φίλε" αν κάτι τέτοιο σε ενοχλεί.
quote:
μπραβο σου κυρα συντονιστρια


Από την άλλη, θα ήθελα να σε παρακαλέσω, να αποφεύγεις εκφράσεις όπως οι παραπάνω, ή χαρακτηρισμούς που αφορούν το ευγενές επάγγελμα των καστανάδων, διότι αφενός δεν σου έχει δώσει κανείς από εμάς το δικαίωμα να επιδυκνείεις τέτοιου βαθμού "οικειότητα" και αφετέρου, καταλήγεις να συμπεριφέρεσαι ακριβώς με τον τρόπο τον οποίο στα μηνύματά σου καταδικάζεις.

Οσον αφορά τα εξείς:

quote:
τοσα post επαιρνες απουσια
με το που αναφερθηκε η λεξη συντονιστης ξεπροβαλες και εδωσες βροντερο παρων
σε εθιξα και ηρθες να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους?

αν και ο ρόλος σου ως αυτόκλητος απουσιολόγος δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός, μιας και δεν ξέρεις ποια θέματα μπορεί εγώ ή κάποιος άλλος να διαβάζει, αλλά να κρίνει πως δεν πρέπει να επέμβει,
δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο, θεωρείς πως μπορείς να προσβάλλεις κάποιους και να σε ενοχλεί η απάντησή τους.

Εσύ ο ίδιος, όταν έγινες αποδέκτης ειρωνίας, θεώρησες σωστό να υπερασπίσεις τον εαυτό σου και μάλιστα με τρόπο αρκετά επιθετικό. Τώρα που προσβάλλεις κάποιους άλλους, γιατί σε ενοχλεί που σου λένε ευγενικά πως τους πρόσβαλλες;


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 21:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου endorama,
Δεν θέλω να συνεχίσω τη συζήτηση (μια μικρή παρέμβαση / παρατήρηση έκανα). Σέβομαι την άποψή σου. Γενικά δεν συμμετέχω σε τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις γιατί πιστεύω ότι αφενός δεν οδηγούν πουθενά, αφετέρου δημιουργούνται από τον εγωισμό των συμμετεχόντων σε αυτές. Σου εύχομαι μέσα από σκέψη να βρεις την απάντηση στα ερωτήματά σου.

Φιλικά
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 21:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης endorama,

Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica...

Στο παραπάνω θέμα και στη σελίδα όπου αναφέρεται το λινκ, βρίσκεται μήνυμά μου που ακολουθεί δικό σου μήνυμα (στο οποίο έχουν γίνει επεμβάσεις) σχετικά με την αντιμετώπισή σου σε κάποιο μήνυμα που ήταν (ή θεώρησες πως ήταν) ειρωνικό.

Στην επόμενη σελίδα, απαντώντας στην παρατήρηση που σου κάνω σχετικά με τον μη κόσμιο τρόπο που αντέδρασες, μου γράφεις τα εξείς, που αποτελούν -αν θες- και πρόκληση:

"εσενα πως θα σου φαινοταν αν ετρεχα πισω απο τα post σου και αντι για τα λεγομενα σου σχολιαζα εσενα?

πως θα αντιδρουσες αν με διαφορα τεχνασματα σε προσβαλα συνεχως?

γιατι για να προσβαλεις καποιον δεν ειναι απαραιτητο να τον βρισεις υπαρχουν και αλλοι μεθοδοι πιο υπουλοι

σαν της μεθοδους των μπαμπουινων

λοιπον?"

Επειδή λοιπόν, στο παρόν τόπικ με προσβάλλεις (εμένα, όπως και τους υπόλοιπους συντονιστές), οι απαντήσεις μου σε αυτές τις προσβολές, είναι και η απάντηση στο παλιό αυτό ερώτημά σου.

Σύγκρινέ τις με τον τρόπο που είχες απαντήσει εσύ, και βγάλε μόνος σου συμπεράσματα.
Οχι για το ποιος από τους δύο μας είναι ο πιο σωστός - αυτό η ψυχή μας το ξέρει.
Αλλά με το ποια τακτική επιλέγεις να ακολουθήσεις, με τις όποιες συνέπειες που μπορεί να έχει αυτή λόγω των κανονισμών των forums, αλλά και της πιθανής αντίδρασης των συνομιλητών σου.

Εγώ προσωπικά, έχω επιλέξει.


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 22:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!
ΑΝΑΨΑΝΕ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩΤΑ ΠΟΣΤ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΦΤΑΖΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ (ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ)......

ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ "ΥΠΟΤΥΘΕΜΕΝΟ" ΠΑΛΙΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΜΩΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΔΡΟΜΕΝΑ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ "ΞΕΣΠΑΕΙ" ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΦΑΣΗ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ (ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΠΗ ΟΠΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ....)
ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΣΟΠΑΙΝΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΦΗΝΕΙ ΩΣ ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙ ΜΑΥΡΗ ΧΟΙΡΑ (ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ????????)!!!

ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΓΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΟΣΤ ΜΕΛΩΝ ΠΝΙΓΕΙ ΤΟ ΠΟΣΤ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΤΟΥ ΑΦΑΝΤΟΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....
ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΜΑΣ ΦΙΛΟΥ ΕΝΔΟΡΑΜΑ:


quote:
απο την στιγμη που δεν υπαρχει σεβασμος προς τον εαυτο μας οτι αποφασεις και να παρθουν δεν θα αλλαξει τιποτα

ομως απο οτι φαινεται οι συντονιστες επαναπαυονται σε αυτη την σκεψη και αδρανουν σε πολλες περιπτωσεις οπου θα μπορουσαν να παρουν θεση και να βαλουν καποια πραγματα στην θεση τους

γιατι μπορει να μην υπαρχει σεβασμος ομως αυτο δεν σημαινει οτι θα πρεπει να παραμενουν θεατες

πρεπει να κανουν αισθητη την παρουσια τους και να βαζουν τα πραγματα στην θεση τους

πρεπει να παιρνουν μερος στις συζητησεις και οχι να παρακολουθουν καυγαδες και να περιμενουν ποτε θα τελειωσουν για να σβησουν λεξεις και να βαλουν πιπερι στην γλωσσα

αν δεν μπορουν να παρεμβουν σε μια συζητηση ωστε να κρατηθουν οι τονοι χαμηλα

τι θελουν το συντονιστιλικι?
ας πανε στην ομονοια να πουλανε καστανα που ειναι και πιο ευκολο

αν δεν μπορουν να επεμβουν σε καποια κατασταση οπου καποιο μελος νοιωθει αδικημενο και περιμενει καποιες εξηγησεις

τι το θελουν το συντονιστιλικι?
μαζι με τα καστανα να βαλουν ακομα εναν παγκο και να πουλανε και κουλουρια

αν τα βρουμε με τον (αληθινο) εαυτο μας
αν κανουν και οι συντονιστες μερικα απλα πραγματα
αν απομονωθουν οι δηθεν
πιστευω οτι θα εχουμε καποια θετικα αποτελεσματα

οπως ειδες δεν περιμενω κατι απο καποιους συγκεκριμενους
αλλα απο ολα τα μελη (και δεν βγαζω τον εαυτο μου εκτος)

ουδεις αλαθητος γιαυτο και καποιοι πρεπει να προσεχουν για τυχον εκτροχιασμους.


ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΣΤ ΒΛΕΠΟΥΜΕ (Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ) ΤΑ ΕΞΗΣ:


quote:
ειδες κανεναν συντονιστη?
ενταξει εγω τα βγαζω περα και χωρις αυτους
αλλα δεν γινεται καθε μερα να απαντω σε σχολια που δεν εχουν να κανουν με καποια αποψη μου αλλα με εμενα τον ιδιο
του απαντησα οπως νομιζα και εκλεισε το θεμα
αυριο ομως θα την πει σε καποιον αλλον
με διαφορετικο χαρακτηρα και ισως πιο οξυθυμο

ετσι γινεται

πεταει καποιος μια βλακεια σε ενα θεμα
δεν του λεει κανενας τιποτα παιρνει θαρρος
και παει στο επομενο και πεταει μεγαλυτερη βλακεια
και ολα αυτα με την ανοχη των συντονιστων αλλα και την ανοχη την δικη μας

με εξαιρεση τον 1900 ποιος αλλος ειπε κατι στον δηθεν?

εσυ gretel? οχι

κανενας απο οσους μπηκαν στο θεμα αυτο
για ποιο λογο?
γιατι δεν τους ενδιαφερει
το δικο τους σπιτι καιγεται?
οταν παρει ομως φωτια το δικο σας σβηστε το μονοι σας
τα αφηνετε ολα να περνανε ετσι
γιατι δεν σας αφορουν
δεν θελετε να χανεται τον χρονο σας με μικροπραγματα
ελα ομως που ολα αυτα τα πραγματακια εχουν μαζευτει και σε λιγο θα μας πλακωσουν

κανετε ολοι σας μεγαλο λαθος
υποτιθεται οτι ειμαστε μια ομαδα
ποια η καταληξη της ομαδας οταν ολοι κοιτανε τον εαυτουλη τους?

δεν λεω να παιρνουμε σβαρνα τα θεματα και να το παιζουμε δικαστες ομως αφου γραφεις που γραφεις ενα post μιλα και για το λαθος που μπορει να εχει καποιος

ετσι για να μην παιρνουν θαρρος μερικοι και στην πορεια να σκεφτονται πριν κανουν κλικ στην απαντηση

αλλα οχι δεν σας ενδιαφερουν το μονο που σας νοιαζει ειναι να πειτε και να περασετε την αποψη σας και ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες

ευχομαι να θελετε να κανετε μια ουσιωδη συζητηση και να σας λενε μονο κουταμαρες
να λετε την αποψη σας και να σχολιαζουν το προσωπο σας

και ετσι θα γινει γιατι αγωνιστηκατε για αυτο
εχετε τοσο κλειστα τα ματια σας που θα κολησουν τα βλεφαρα σας
δεν ειναι και μικρος αυτος ο αγωνας
μπραβο σας πηρατε το χρυσο

το χρυσο των εσωτεριστων (ατομιστων) αντε και με εναν καλο σπονσορα


ΕΧΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΙΩΣΩ Η ΝΑ ΠΑΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ "ΕΞΟΥΣΙΑΣ" (ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ ΧΕΧΕ)
ΒΡΕ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΑΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΟΚΟΙ???
ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΟΥΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΟΝΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΑΡΕΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ!!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΔΝ ΦΑΝΗΚΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΨΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΕΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???
ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΛΟΥΚΕΤΑ Η ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΙΟΘΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΩ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΚΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ!!!
ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΚΡΑΤΕΙ ΕΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΑΠΟ ΟΛΑ...!!!


ΛΟΙΠΟΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΟΛΟ ΤΟΠΙΚ......


ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ Η ΑΜΑΛΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑ...:

quote:
Φίλε endorama μιλάς απόλυτα και με μεγάλη σιγουριά για κάποιους ανθρώπους και κάποια πράγματα, που σαφέστατα δεν γνωρίζεις. Πως θα γινόταν άλλωστε να γνωρίζεις τί σκέψεις κάνει ο καθένας που πράτει με κάποιον τρόπο, ή που διαθέτει τον χρόνο του;

Παρόλα αυτά, δεν έχεις κανέναν ενδοιασμό να προσβάλλεις ανθρώπους, που ίσως και την στιγμή που το κάνεις αυτό, να ξενυχτούν για να μπορεί να υπάρχει ένας χώρος όπου θα τους αποκαλέσεις "καστανάδες"...

Το ESOTERICA φίλε endorama, δεν είναι μόνο το "συντονιστιλίκι". Ούτε και η προσπάθεια που κάνει η ομάδα των συνεργατών είναι "συντονιστιλίκι". Σε διαβεβαιώ, πως υπάρχουν πολλοί περισσότεροι και πιο ευγενείς λόγοι για να θέλει κάποιος να συμμετέχει σε μια τέτοια προσπάθεια και ίσως αυτοί οι λόγοι να κάνουν τις προσβολές του τύπου "ας πανε στην ομονοια να πουλανε καστανα" να μην αποθαρρύνουν τους ανθρώπους που προσπαθούν πίσω από το ESOTERICA για να μπορεί να υπάρχει το ESOTERICA.

Ωστόσο endorama, μου κάνει μεγάλη εντύπωση.
Τόσο εύκολα προσβάλλεις, επιτίθεσαι και πληγώνεις ανθρώπους;
Γιατί;
Επειδή δεν είναι σύμφωνα με τις δικές σου προσδοκίες;
Η με τις προσδοκίες κάποιου άλλου;
Το ξέρεις, πως εάν ζητήσεις από κάθε μέλος τη γνώμη του, ο καθένας θα έχει ανά περίπτωση, διαφορετική άποψη σχετικά με το τι είναι δίκαιο και τι άδικο; Που σταματάει το δίκιο του ενός και που αρχίζει το άδικο; Μπορείς να διακρίνεις τη διαχωριστική γραμμή;

Μα μονάχα, κρίνεις...


ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ!!!
ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ!!!
ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΟ 100% ΤΩΝ ΠΡΟΣΔΟΚΙΩΝ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!!

ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΟΡΑΜΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΩΣ ΓΝΗΣΙΟΣ ΘΕΡΜΟΑΙΜΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ....(ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΔΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ)

quote:
ευχαριστω δεν θα παρω δεν ειμαι φιλος

τοσα post επαιρνες απουσια
με το που αναφερθηκε η λεξη συντονιστης ξεπροβαλες και εδωσες βροντερο παρων
σε εθιξα και ηρθες να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους?
και εμενα με εθιξαν αλλα δεν σε ειδα πουθενα

καλα εκανες και εμφανιστικες γιατι αυτο ηθελα να παρουσιασω

μπραβο σου κυρα συντονιστρια
να σε ξαναδουμε στο επομενο post που θα περιεχει την λεξη συντονιστης

πισω ρε!



ΧΜ ΦΙΛΕ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΙΓΜΕΝΟΣ ΔΛΔ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙΣ???
ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΝ ΔΗΛΩΣΕΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΕΡΑ???
ΜΗΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΥΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΩΝΙΣΤΩΝ ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΠΡΕΟΤΥΝΕΙΣ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΑΝΤΙΠΑΡΑΙΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΔΝ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΠΤ (=> ΒΛΕΠΕ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ)

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΗ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ......

quote:
endorama δεν έχω καμία αντίρρηση να μην σε αποκαλώ "φίλε" αν κάτι τέτοιο σε ενοχλεί.Από την άλλη, θα ήθελα να σε παρακαλέσω, να αποφεύγεις εκφράσεις όπως οι παραπάνω, ή χαρακτηρισμούς που αφορούν το ευγενές επάγγελμα των καστανάδων, διότι αφενός δεν σου έχει δώσει κανείς από εμάς το δικαίωμα να επιδυκνείεις τέτοιου βαθμού "οικειότητα" και αφετέρου, καταλήγεις να συμπεριφέρεσαι ακριβώς με τον τρόπο τον οποίο στα μηνύματά σου καταδικάζεις.

Οσον αφορά τα εξείς:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
τοσα post επαιρνες απουσια
με το που αναφερθηκε η λεξη συντονιστης ξεπροβαλες και εδωσες βροντερο παρων
σε εθιξα και ηρθες να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους?
--------------------------------------------------------------------------------


αν και ο ρόλος σου ως αυτόκλητος απουσιολόγος δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός, μιας και δεν ξέρεις ποια θέματα μπορεί εγώ ή κάποιος άλλος να διαβάζει, αλλά να κρίνει πως δεν πρέπει να επέμβει,
δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο, θεωρείς πως μπορείς να προσβάλλεις κάποιους και να σε ενοχλεί η απάντησή τους.

Εσύ ο ίδιος, όταν έγινες αποδέκτης ειρωνίας, θεώρησες σωστό να υπερασπίσεις τον εαυτό σου και μάλιστα με τρόπο αρκετά επιθετικό. Τώρα που προσβάλλεις κάποιους άλλους, γιατί σε ενοχλεί που σου λένε ευγενικά πως τους πρόσβαλλες;



ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΕΚΜΙΡΙΩΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΖΑΙ ΠΑΡΑΘΕΤΟΝΤΑΣ ΤΑ ΕΞΗΣ.......


quote:
Επίσης endorama,

Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica...

Στο παραπάνω θέμα και στη σελίδα όπου αναφέρεται το λινκ, βρίσκεται μήνυμά μου που ακολουθεί δικό σου μήνυμα (στο οποίο έχουν γίνει επεμβάσεις) σχετικά με την αντιμετώπισή σου σε κάποιο μήνυμα που ήταν (ή θεώρησες πως ήταν) ειρωνικό.

Στην επόμενη σελίδα, απαντώντας στην παρατήρηση που σου κάνω σχετικά με τον μη κόσμιο τρόπο που αντέδρασες, μου γράφεις τα εξείς, που αποτελούν -αν θες- και πρόκληση:

"εσενα πως θα σου φαινοταν αν ετρεχα πισω απο τα post σου και αντι για τα λεγομενα σου σχολιαζα εσενα?

πως θα αντιδρουσες αν με διαφορα τεχνασματα σε προσβαλα συνεχως?

γιατι για να προσβαλεις καποιον δεν ειναι απαραιτητο να τον βρισεις υπαρχουν και αλλοι μεθοδοι πιο υπουλοι

σαν της μεθοδους των μπαμπουινων

λοιπον?"

Επειδή λοιπόν, στο παρόν τόπικ με προσβάλλεις (εμένα, όπως και τους υπόλοιπους συντονιστές), οι απαντήσεις μου σε αυτές τις προσβολές, είναι και η απάντηση στο παλιό αυτό ερώτημά σου.

Σύγκρινέ τις με τον τρόπο που είχες απαντήσει εσύ, και βγάλε μόνος σου συμπεράσματα.
Οχι για το ποιος από τους δύο μας είναι ο πιο σωστός - αυτό η ψυχή μας το ξέρει.
Αλλά με το ποια τακτική επιλέγεις να ακολουθήσεις, με τις όποιες συνέπειες που μπορεί να έχει αυτή λόγω των κανονισμών των forums, αλλά και της πιθανής αντίδρασης των συνομιλητών σου.

Εγώ προσωπικά, έχω επιλέξει.


ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ Η ΑΜΑΛΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΕΝΔΟΡΑΜΑ (Η ΓΕΝΙΚΗ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΟΡΑΜΑΤΟΣ) ΚΑΙ ΚΑΑΤΚΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΝΔΟΡΑΜΑ(ΤΟΣ) ΜΕ ΙΣΩΣ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕΣΑ....

ΩΣ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΦΤΑΣΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΛΗ!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ???
ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ???
ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΔΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ???
ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΝ ΥΠΟΤΥΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ????(ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΝΗΡΟΥΛΗΣ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ)

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΒΓΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ!!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΗΚΟΙ (ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΥΠΗΡΞΑ ΠΑΝΤΑ) ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ....

ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΛΑ!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΔΙΚΑΙΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΕΣΗ???

ΟΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΜΕΝΟΥΝ ΑΚΑΛΗΠΤΑ ΔΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ???

ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ???

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΕΤΕΡΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ:

ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΝΒ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΔΙΚΙΟ???

ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ???
ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΟΛΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΙΟ ΗΡΕΜΟΙ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΙΚΟΙ ΟΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΜΑΣΤΑΝ????

ΜΗΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΝ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ????

ΜΗΠΩΣ ΠΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΔΙΑΜΑΧΗΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΜΙΑΣ ΠΑΡΕΞΕΙΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΥΓΜΕΝΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΜΑΣ????

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ???

ΟΛΟΙ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΕΤΡΟΙ) ΔΝ ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ??? ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΟΠΟ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΝΑ ΠΑΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ.... ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ??????????????


ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΣΟΒΑΡΑΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ Η ΟΧΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΨΣΑΝΕΦΕΡΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ...!!!

Η ΕΙΡΗΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΟ ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΛΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΗΣ ΔΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 23:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ βρε CYBERMASTER!
(νομική είπαμε;...τι; όχι;...)

Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου!

Δεν έχουμε τίποτε να χωρίσουμε.
Πρέπει να βρούμε και να δουλέψουμε στα πράγματα που μας ενώνουν. Που μας φέρνουν πιο κοντά μεταξύ μας, αλλά και πιο κοντά στον αληθινό μας Εαυτό, ο οποίος είναι ταυτοποιημένος και γιαυτόν τον λόγο δεν βιώνει την χωριστικότητα, όπως μπορούμε να την βιώνουμε καθημερινά όταν ταυτιζόμαστε με κάποιο συναίσθημα ή μόνο κάποια έκφραση της προσωπικότητάς μας.

Διαφωνίες και συγκρούσεις μπορεί να υπάρχουν. Αλλωστε, βρισκόμαστε σε ένα ζωντανο σύστημα (το ESOTERICA) και είμαστε και ζωντανοί άνθρωποι. Η τριβή ανάμεσα στα ξύλα έχει σαν αποτέλεσμα τη δημιουργία της σπίθας, της φωτιάς. Μπορούμε κι εμείς να δούμε τις συγκρούσεις μας σαν μία φωτιά, η οποία δεν καταστρέφει, αλλά ζεσταίνει, ενώνει και καθαρίζει.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 00:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειρηνη ημην!!!!!!!!!
εχει γουστο να φτασει το σιγεκριμενο τοπικ της 20 σελιδες και βαλε...

Πολύ πιθανό! Έστω και αν γράφουν όλο οι ίδιοι.

Φίλε endorama,

σίγουρα δεν κρύβεσαι εσύ πίσω από τον Motumbo; Κανείς άλλος δεν έχει υποστηρίξει τις θέσεις του!

Είναι φυσικό μεταξύ εσωτεριστών και αναζητητών οι ίντριγκες και οι αψιμαχίες να είναι εντονότερες. Αυτό συμβαίνει διότι εξωτερικεύουν το καλά ψαχμένο και ενισχυμένο εσωτερικό τους.
Κι εγώ δε συμφωνώ με κάποιες κινήσεις τις συντονιστικής ομάδος. Μπορεί όμως να υπάρξει ένα θέμα όπου ο καθένας να καταγράφει τις απόψεις και τις ανάγκες του απλοϊκά κι ευγενικά και χωρίς να επιτίθεται σε κανέναν. Ίσως στο forum "τεχνικά προβλήματα - Λύσεις" να άνοιγε ένα τέτοιο θέμα χωρίς να μεταβαλλόταν σε ένα ακόμα Fighting Club! (Πρέπει να παραδεκτούμε πως απολαμβάνουμε να βρίζουμε)

Μπορεί πίσω από ένα ψευδώνυμο να κρύβεται ένας ολόκληρος κόσμος αλλά στην πραγματικότητα δε γνωριζόμαστε (άλλο αν πενθούμε για κάποιον που χάθηκε!). Επομένως δεν έχουμε τπτ το προσωπικό.

Αν τελικώς υπάρχει με κάποιο μέλος (όπως τα άτομα που αναφέρει ο Motumbo) ή με τους συντονιστές υπάρχουν και τα προσωπικά mail!

Προσωπικά έχω αποστείλει και προσωπικά mail (αλλά καλύτερα μην προβώ σε λεπτομέρειες).


Ο Κάλλισσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 00:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αχ βρε CYBERMASTER!
(νομική είπαμε;...τι; όχι;...)

sorry amalia αλλά αυτό δεν ήταν αστείο....

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 00:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αχ βρε CYBERMASTER!
(νομική είπαμε;...τι; όχι;...)

sorry amalia αλλά αυτό δεν ήταν αστείο....

...ακόμη και το χιούμορ έχει τους κανόνες του

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 00:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αχ βρε CYBERMASTER!
(νομική είπαμε;...τι; όχι;...)


Ε ΕΓΩ ΔΝ ΣΕ ΕΒΡΙΣΑ!!!
ΤΙΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΣ "ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ" ΤΙΣ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ!!! (ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΝ ΝΟΜΙΚΗ ΤΗΝ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΚΤΛ ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΟΥΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΑ ΤΗΝ ΚΒΑΝΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΜΗΠΩΣ??? ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΒΙΟΛΟΓΙΑ Η ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΗ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΣΠΗΛΙΑΣ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ!!!!!)

quote:
Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου!

Δεν έχουμε τίποτε να χωρίσουμε.



ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!

quote:
Πρέπει να βρούμε και να δουλέψουμε στα πράγματα που μας ενώνουν. Που μας φέρνουν πιο κοντά μεταξύ μας, αλλά και πιο κοντά στον αληθινό μας Εαυτό, ο οποίος είναι ταυτοποιημένος και γιαυτόν τον λόγο δεν βιώνει την χωριστικότητα, όπως μπορούμε να την βιώνουμε καθημερινά όταν ταυτιζόμαστε με κάποιο συναίσθημα ή μόνο κάποια έκφραση της προσωπικότητάς μας.


ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΕΚΤΩΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΥΤΟ ΔΝ ΤΟ ΑΜΦΗΣΒΗΤΩ!!!!

quote:
Διαφωνίες και συγκρούσεις μπορεί να υπάρχουν. Αλλωστε, βρισκόμαστε σε ένα ζωντανο σύστημα (το ESOTERICA) και είμαστε και ζωντανοί άνθρωποι. Η τριβή ανάμεσα στα ξύλα έχει σαν αποτέλεσμα τη δημιουργία της σπίθας, της φωτιάς. Μπορούμε κι εμείς να δούμε τις συγκρούσεις μας σαν μία φωτιά, η οποία δεν καταστρέφει, αλλά ζεσταίνει, ενώνει και καθαρίζει.


ΟΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΑΜΑΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ "ΣΥΓΚΡΟΥΣΤΗΚΑΝ" ΝΑ ΑΠΟΚΟΜΙΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ!!!
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ ΤΟΤΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΔΙΚΙΑΣ!!!

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΝ ΜΕΡΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΟΡΗΘΩ ΙΔΙΕΤΑΙΡΑ ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΦΕΡΘΗΚΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ!!!
ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΕΝΤΑΞΕΙ" ΤΣΑΚΩΜΟΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΟΥΝ (ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΟΡΚΟ) ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΠΛΕΟΝ ΕΙΚΟΝΑ ΔΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΠΟΔΙΟΠΟΜΠΕΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΣ (Ε ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ ΑΥΤΟ) ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 01:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αχ βρε CYBERMASTER!
(νομική είπαμε;...τι; όχι;...)

sorry amalia αλλά αυτό δεν ήταν αστείο....

...ακόμη και το χιούμορ έχει τους κανόνες του




galadriel εάν θέλεις να δημιουργηθεί πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει, εγώ δυστυχώς δεν θα συμμετέχω.

Θα συμμεριστώ την άποψη του jejeje όσον αφορά την οποιαδήποτε αντιπαράθεση (ιδιαίτερα όταν δεν υπάρχει καν λόγος).

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 01:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CYBERMASTER, ΘΥΜΙΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ Kaiser


=====================


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΟΤΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ "ΑΠΟΨΕΙΣ -ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ" ΠΕΡΙΜΕΝΑ 38΄
ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΞΑΚΟΛΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΑΡΓΑ!

ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΚΤΕΙ!

ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟΧΩΡΟΝ ΜΕΛΟΣ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΠΩΣ "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΓΥΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΚΤ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕΣ".

ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ "ΧΡΟΝΟΥ ΦΕΙΔΟΥ" ΠΗΡΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΑΠΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 20/11 ΕΥΕΛΠΙΣΤΩΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΑΔΕΛΦΟΜΕΝΟΥΣ, ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ!


Καλή αναζήτηση!

Ο Κάλλισσος (για την ορθή προφορά)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 02:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε endorama,

σίγουρα δεν κρύβεσαι εσύ πίσω από τον Motumbo;


δεν νομιζω οτι εχω την αναγκη της κλωνοποιησης

ουτε εχω την αναγκη να κρυβομαι πισω απο αλλους οταν θελω να πω κατι.

αμαλια μιας και εγραψες για τα παλια να σου θυμησω οτι τοτε περιφεροντουσαν καποια ερωτηματα

και η απαθεια σας ηταν αρκετα εκνευριστικη
ρωτουσαμε και ξαναρωτουσαμε και κανενας δεν φιλοτιμηθηκε να μας μιλησει

επρεπε να φτασω στα ακρα και να χρησιμοποιησω την ιδια μεθοδο για να μας κανετε το χατηρι να μας μιλησετε

και τι ειχατε πει?

αερολογιες ολοι περιμενατε τον admin για να συνεχισει την μπουρδολογια αλλα το ειχα αναλυσει και αυτο μην τα ξαναλεμε

αν θυμαμαι καλα ο thoth εδωσε της απλες απαντησεις που περιμενα
και αν θυμασαι της δεχτηκα χωρις προβλημα

δεν αμφισβητησα τιποτα απο τα λεγομενα του
και αυτοματα εληξε και το θεμα για μενα

οποτε για ποια συμπεριφορα μου μιλας?
δηλαδη τι θελατε τοτε?
να εκανα μπανιο και να ερχομουνα να σας ικανοποιησω ερωτικα για να κερδισω λιγη απο την σημασια σας?

quote:
αν και ο ρόλος σου ως αυτόκλητος απουσιολόγος δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός, μιας και δεν ξέρεις ποια θέματα μπορεί εγώ ή κάποιος άλλος να διαβάζει, αλλά να κρίνει πως δεν πρέπει να επέμβει
ενω εσυ σαν πιο αντικειμενικη εκρινες οτι επρεπε να επεμβεις μονο στο ακουσμα της λεξης συντονιστης


ετσι κανατε και τοτε

και κοιτα να δεις συμπτωση
και τοτε εμφανιστηκες μονο αφου ειχα αρχισει να τα παιρνω

ποτε μην μου λες για το ποιος ειναι αντικειμενικος
σε προσβαλα και εμφανιστικες να μου κανεις κυρηγμα

πιο πριν που ειχα δηλωσει οτι απαιτω μια συγνωμη που ησουν?

αλλα ειπαμε πρεπει να πεις την λεξη συντονιστης για να σε καλεσουμε

σαν τα πνευματα.

quote:
Εσύ ο ίδιος, όταν έγινες αποδέκτης ειρωνίας, θεώρησες σωστό να υπερασπίσεις τον εαυτό σου και μάλιστα με τρόπο αρκετά επιθετικό.
ας ησουν εκει να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους πριν εξελιχθουν ετσι τα πραγματα

μηπως φοβοσουν μηπως σε παρεξηγησει κανενας φιλος σου και περιμενες να χασω την ψυχραιμια μου για να επεμβεις?

δεν ξερω εσυ θα μας πεις τι εκανες πριν χασω την ψυχραιμια μου

και τα post ειναι ακομα εκει μπορει οποιος θελει να παει να δει πως εξελιχθηκε η ολη ιστορια και οχι μεσα απο copy paste κοματια του θεματος

quote:
ΧΜ ΦΙΛΕ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΙΓΜΕΝΟΣ ΔΛΔ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙΣ???
απαντησες μονο σου σε αυτο αλλα δεν ειναι μονο αυτο

και

με καλυψες αρκετα στο τελος του post σου


quote:
Αλλά με το ποια τακτική επιλέγεις να ακολουθήσεις, με τις όποιες συνέπειες που μπορεί να έχει αυτή λόγω των κανονισμών των forums
ισχυουν και αυτοι στο ακουσμα της λεξης συντονιστης?


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 06:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαιρετώ το Topic!

quote:
ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΝ ΝΟΜΙΚΗ ΤΗΝ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΚΤΛ ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΟΥΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΑ ΤΗΝ ΚΒΑΝΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΜΗΠΩΣ??? ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΒΙΟΛΟΓΙΑ Η ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΗ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΣΠΗΛΙΑΣ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ!!!!!)

Cybermaster σου ζητώ φιλικά να ανακαλέσεις. Το αν η ιστορία είναι επιστήμη ή όχι, δεν το διαπραγματεύεσαι. Είναι αυταπόδεικτο το γεγονός οτι είναι επιστήμη η ιστορία και μάλιστα μια από τις μεγαλύτερες επιστήμες. Σου ζητώ ή μάλλον απαιτώ να ανακαλέσεις γιατί ως φοιτητής Ιστορίας-Αρχαιολογίας θίγομαι απο τα οσα έγραψες.

Τώρα για τις θεωρητικές επιστήμες γενικά δεν χρειάζεται να σου πω οτι η Φιλοσοφία είναι η μητέρα όλων των επιστημών. Δεν άρχισαν ξαφνικά οι άνθρωποι να κάνουν πειράματα. Όλα ξεκίνησαν απο την φιλοσοφική (θεωρητική) ανάλυση της φύσης. Λιγο σεβασμό λοιπόν στίς θεωρητικές επιστήμες.

quote:
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΗ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΣΠΗΛΙΑΣ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ

Χωρίς τις θεωρητικές επιστήμες μπορεί να ζούσες σε σπηλιά χωρίς να το αντιλαμβάνεσαι.

Πάντα με φιλική διάθεση φίλε CYBERMASTER!


EΛΛΑΣ = ΕΛ-ΛΑΣ = ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 07:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
endorama, ελπίζω να καταλαβαίνεις τουλάχιστον αυτό:

Όλα τα πράγματα έχουν τα όριά τους.

Σίγουρα τα όριά της έχει και η ανοχή...

endorama:
"μπραβο σου κυρα συντονιστρια
να σε ξαναδουμε στο επομενο post που θα περιεχει την λεξη συντονιστης"

"και σταματα επιτελους το γλυψιμο ειδικα αυτο που περναει μεσα απο την πλακιτσα."

"τι θελουν το συντονιστιλικι?
ας πανε στην ομονοια να πουλανε καστανα που ειναι και πιο ευκολο

...

τι το θελουν το συντονιστιλικι?
μαζι με τα καστανα να βαλουν ακομα εναν παγκο και να πουλανε και κουλουρια"

"και τι ειχατε πει?

αερολογιες ολοι περιμενατε τον admin για να συνεχισει την μπουρδολογια αλλα το ειχα αναλυσει και αυτο μην τα ξαναλεμε
"

"δηλαδη τι θελατε τοτε?
να εκανα μπανιο και να ερχομουνα να σας ικανοποιησω ερωτικα για να κερδισω λιγη απο την σημασια σας?"

Σε ποιους ή καλύτερα να πω "σε τι" θεωρείς ότι μπορείς να αναφέρεσαι με έναν τέτοιον τρόπο;
Και χρησιμοποιώ αυτήν την αντωνυμία γιατί μου φαίνεται από τα λόγια σου σαν να αντιμετωπίζεις τους ανθρώπους ως "αντικείμενα" που μπορούν να εξυπηρετήσουν ή όχι τον οποιοδήποτε "δικό" σου στόχο...

... όπως για παράδειγμα "να σου μιλήσουν", "να σου δώσουν σημασία", να σου απαντήσουν "με το έτσι θέλω" και με τον τρόπο που εσύ θέλεις για πράγματα που είτε δεν έχουν λεκτική απάντηση ή ακόμη χειρότερα όταν η απάντηση είναι προφανέστατη, να σου ικανοποιήσουν κάποιου είδους ακόρεστη - μη δημιουργική - περιέργια για πράγματα που δεν θα έπρεπε να σε αφορούν...

Πάντως δεν κάνεις καλά κατά την γνώμη μου να παραπονείσαι για την "μη επέμβασή" των συντονιστών σε περιπτώσεις όπου θίχτηκες ή θεωρείς ότι θίχτηκες!

Εφόσον ο ίδιος λες:
"ειδες κανεναν συντονιστη?
ενταξει εγω τα βγαζω περα και χωρις αυτους"

όπως και:
"επρεπε να φτασω στα ακρα και να χρησιμοποιησω την ιδια μεθοδο για να μας κανετε το χατηρι να μας μιλησετε"

"και τοτε εμφανιστηκες μονο αφου ειχα αρχισει να τα παιρνω"

"μηπως φοβοσουν μηπως σε παρεξηγησει κανενας φιλος σου και περιμενες να χασω την ψυχραιμια μου για να επεμβεις?"

Θα προσπαθήσω να σου αποσαφηνίσω κάποια πράγματα... σε περίπτωση που δεν τα έχεις καταλάβει(αν και πολύ φοβάμαι πως δεν θα σε "ικανοποιήσουν" καθώς ίσως θα σου φανούν "μπουρδολογίες" - παρολαυτά δεν απευθύνομαι σαφώς μόνον σε σένα):
- Το ESOTERICA δεν είναι μόνον τα Forums. Είναι πολλά άλλα και πολλά περισσότερα πράγματα.
- Μέσα από(και μέσα σε) τις Ομάδες Συζήτησης(Forums), οι άνθρωποι του ESOTERICA οραματισθήκαμε κάποια στιγμή πριν από χρόνια ένα "Περιβάλλον" όπου θα κυριαρχεί ο ορθολογικός και χωρίς περιορισμούς(τεχνητούς ή ορμώμενους από τα ίδια τα πάθη και τους εγωισμούς των Συζητητών) Διάλογος πάνω στα Θέματα του ευρύτερου χώρου της Εσωτερικής Αναζήτησης και της Έρευνας της Μεταφυσικής. Αυτό το Όραμα ισχύει ακόμη και μάλιστα με μεγαλύτερη και πιο "στέρεη"¨δύναμη.
- Δεν επιθυμούμε να επιβάλλουμε με κανέναν τρόπο κάτι τέτοιο γιατί απλούστατα δεν πιστεύουμε ότι μπορεί να ωθηθεί μέσω οποιασδήποτε μορφής πίεσης, αλλά μπορεί όμως να γίνει πραγματικότητα όταν αναδυθεί από την ψυχή και τον νου των Ανθρώπων ώς μία ανάγκη.
- Πιστεύουμε ακράδαντα στο αστείρευτο Δυναμικό των Ανθρώπων και ιδιαίτερα των Φίλων μας που μας τιμούν τόσα χρόνια τώρα με την παρουσία τους και τη συμμετοχή τους! Ξέρουμε με απόλυτο τρόπο πως πολλά Μέλη των Forums έχουν κάνει υπερβάσεις των "δεδομένων" ή θεωρούμενων ορίων τους και πολλοί μπορούν να κάνουν ακόμη περισσότερες, ενεργοποιώντας μερικές από τις πλέον πνευματικές των δυνατοτήτων τους και μάλιστα με τρόπο τέτοιο που να επηρεάζουν θετικά και άλλους.

Υπάρχουν βέβαια πολλά ακόμη που θα μπορούσα να προσθέσω για τα Όνειρα και τις Προσδοκίες μας για την γενικότερη προσπάθεια του ESOTERICA, όμως δεν αφορούν το ζήτημα που "πραγματευόμαστε" εδώ και έχουν "ειπωθεί" αρκετές φορές σε άλλα σημεία και σε άλλες περιστάσεις...

Από τα παραπάνω νομίζω πως μερικά πράγματα μπορούν να εξαχθούν συνεπαγωγικά πάρα πολύ εύκολα:
- Στα Forums, αλλά και γενικότερα στο ESOTERICA, συμμετέχουν(ή έτσι θα θέλαμε να γίνεται) μόνον όσοι και όσες το επιλέγουν πραγματικά γιατί αυτός ο χώρος τους εκφράζει σε ένα ή σε περισσότερα σημεία.
- Όποιος Φίλος μας κάποια στιγμή θεωρήσει ότι ο χώρος αυτός έπαψε να καλύπτει τις ανάγκες του ή ότι τον "προσβάλει" ή τον "περιορίζει" με οποιονδήποτε τρόπο είναι βέβαια απόλυτα ελεύθερος να επιλέξει να μην συμμετάσχει πλέον. Είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη ανάγκη να πω κάτι τέτοιο, όμως απλώς επαναλαμβάνω αυτό που όλοι γνωρίζουμε πάρα πολύ καλά έτσι ώστε να τονίσω την πεποίθησή μου ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να αισθάνεται κάποιος άσχημα όταν αυτό δεν τον βοηθά με δημιουργικό τρόπο.
- Σαφώς στο ESOTERICA(και στα Forums του) είναι καλοδεχούμενοι όσοι μπορούν να τα "βγάλουν πέρα μόνοι τους"(άλλωστε σε κάτι τέτοιο πιστεύουμε ως έκφραση της Ελεύθερης Βούλησης του Ανθρώπου), όμως δεν νομίζουμε καθόλου πως συμπεριφορές "των άκρων", της "απώλειας της ψυχραιμίας" κ.ο.κ. όταν επαναλαμβάνονται και γίνονται "καθ'έξιν" βοηθούν στις Συζητήσεις. Ευτυχώς οι περισσότερες από αυτές τις συμπεριφορές περιχαρακαρώνονται και απομονώνονται από τους υπόλοιπους Συνομιλητές. Όταν τέτοιες καταστάσεις ξεφεύγουν από τον έλεγχο και υποπίπτουν στην αντίληψή μας, στα πλαίσια του χρόνου που είναι εφικτό και ανθρωπίνος δυνατόν για εμάς να διαθέσουμε καθώς και της δικής μας αντιληπτικής ικανότητας, προσπαθούμε να επέμβουμε με τρόπους που, ει δυνατόν, θα αφήσουν ώφελος τόσο στην ίδια την πορεία των Συζητήσεων, όσο και σε όλα τα εμπλεκόμενα "μέρη".

Θα σου πρότεινα λοιπόν endorama, υπό το φως όλων των παραπάνω, να στοχαστείς πάνω στην έννοια μίας αρχαιοελληνικής λέξης που λέγεται "Ύβρις", στα πράγματα που σε κάνουν να αντιδράς και να αντιμετωπίζεις άτομα, που ούτε καν γνωρίζεις, με τόση αγένεια και πάνω απ'όλα σε αυτά που σε ώθησαν ή σε ωθούν να συμμετέχεις σε αυτήν την Κοινότητα Διαλόγου...

------------------------

Σε γενικότερα πλαίσια πάντως θα ήθελα να σας εκμυστηρευτώ μία από τις σκέψεις μου πάνω σε "συμβάντα" που κινητοποιούνται ή συνοδεύουν "θέματα Συζήτησης" όπως αυτό εδώ. Όπως φαίνεται κατά καιρούς επανεμφανίζεται ένα "αγαπημένο" σενάριο:
- ένας 2ος, 3ος... Λογαριασμός-Κομήτης Μέλους που μιλάει "έξω από τα δόντια" και υπό την κάλυψη της πλήρους ανωνυμίας, "αποκαλύπτει" πράγματα ή απλά παραθέτει δακρύβρεχτες καταστροφολογίες
- κάποια "λόγια" λέγονται σε συναντήσεις ή μέσω e-mails(ας θυμήσω εδώ την "πολύκροτη" περίπτωση ngw ) σε ανθρώπους που είτε είναι ευαίσθητοι(με τον έναν ή τον άλλον τρόπο...), είτε αγαπούν υπερβολικά το "μυστήριο και τη συνομωσιολογία", είτε έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους, είτε απλά... κατοικούν σε άλλους πλανήτες
- ενίοτε συνεπικουρεί στο "θέαμα" μία συνοδευτική παράσταση όπου δύο ή περισσότεροι άνθρωποι εμπλέκονται - πάντα με την "υποστήριξη φίλων" - σε προσωπικές διαμάχες μεταξύ τους που σαφώς δεν αφορούν τη θεματολογία μας αλλά που καταλήγουν να βαρύνουν και να ενοχοποιούν, ώς δια μαγείας, όσους δεν υποστήριξαν τον έναν ή τον άλλον, που "τυγχάνει" πολύ συχνά οι τελευταίοι να είναι και συντονιστές ή συνεργάτες γενικότερα του ESOTERICA...

Στην αρχή αυτών των "σεναριακών ασκήσεων" δημιουργούνταν μία ομολογουμένως άσχημη ατμόσφαιρα. Σιγά-σιγά πιστεύω ότι τα περισσότερα από τα Μέλη μας, απέκτησαν "αντισώματα" ή απλά αντιλαμβάνονται πολύ γρήγορα την "γελοιότητα" του θέματος...

Αποτέλεσμα: "απώλεια της δύναμης του σεναρίου να εντυπωσιάζει τον Θεατή"

Κάτι πρέπει να γίνει, δεν νομίζετε;

Η πρότασή μου θα αφορούσε, στην περίπτωση βέβαια που δεν θα ήταν τόσο προσκολλημένοι σε εκτός εποχής θέματα οι Παραγωγός, Σκηνοθετής, Σεναριογράφος και Ηθοποιοί, πιο γενναίες και "αντρίκιες" προσπάθειες και όχι στη συνέχιση συμπεριφορών που θυμίζουν περισσότερο πλιατσικολόγους και τυμβωρύχους.

Τέλος πάντων...
Όλα, ακόμη και τα φαινομενικά "αρνητικά" ή "άσχημα", μπορούν να είναι σπόροι γονιμότητας, εάν εμείς μπορύμε να τα δούμε ως τέτοια.

------------------------

Τέλος, παρακινούμενος από το παραπάνω μήνυμα του ΚΑΛΛΙΣΣΟΥ(ελπίζω πραγματικά να μην χρειαστεί να περιμένεις για έναν μήνα...), θα ήθελα να πληροφορήσω τους Φίλους και Φίλες πως όλες οι τελευταίες καθυστερήσεις(όντως πολύ μεγάλες ορισμένες ώρες) και δυσλειτουργίες των Forums οφείλονται στον "αγώνα" που κάνουμε εδώ και αρκετό καιρό να μεταφέρουμε την τεράστια βάση Δεδομένων των Συζητήσεων στα Forums σε ένα άλλο Format που θα δώσει μία πραγματική ώθηση στην ταχύτητα λειτουργίας τους. Έχουν υπάρξει πάρα πολλά προβλήματα, κάνουμε κάθε προσπάθεια να μην χαθεί τίποτα από τις συζητήσεις, όμως είναι ένα πραγματικά δύσκολο έργο και ιδιαίτερα επίπονο. Μία πραγματική "Σπαζοκεφαλιά"... Ατελείωτες ώρες, ξενύχτια επί βδομάδες ολόκληρες, πολύ άγχος και κούραση... φυσικά και η συνεπαγόμενη απουσία από τις ίδιες τις Συζητήσεις.

Ευτυχώς τις τελευταίες ημέρες έχουμε καταλήξει στη χρήση μίας μεθοδολογίας που όπως φαίνεται μπορεί να μας οδηγήσει με σχετική ασφάλεια στο ποθούμενο αποτέλεσμα. Χρειάζεται όμως ακόμη προσπάθεια, δοκιμές και... υπομονή. Και από την πλευρά όσων ασχολούνται με το θέμα αλλά και από την πλευρά των αγαπητών Μελών/Συζητητών.

Εκ των προτέρων πάντως θα ήθελα να παρακινήσω όσους/ες από τα Μέλη μας έχουν αλλάξει το Password που χρησιμοποιούν για την είσοδό τους στα Forums σε κάποιο άλλο από το αρχικό που περιέχει και ελληνικούς χαρακτήρες, να το αλλάξουν ξανά σε κάποιο που περιέχει μόνον λατινικούς χαρακτήρες και αριθμούς.

Όπως αποδεικνύεται, η καινούργια βάση έχει μία φυσική αντίδραση στα Passwords που χρησιμοποιούν άλλες κωδικοσελίδες εκτός της Δυτικής/Λατινικής. Καλύτερα λοιπόν να προετοιμαστούμε από τώρα.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 08:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
galadriel εάν θέλεις να δημιουργηθεί πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει, εγώ δυστυχώς δεν θα συμμετέχω

Δεν το κατάλαβα αυτό amalia.... τώρα δηλαδή δεν έχει κανείς δικαίωμα άποψης για οτιδήποτε? ειδικά δε, αν σε αφορά?

Κρίμα γιατί είχα άλλη γνώμη για σένα.... προσπαθείς δηλαδή να αποδείξεις ότι έχουν δίκιο γι'αυτά που γράφονται?

Μην συμμετέχεις, δεν πειράζει.... έτσι κι αλλιώς δεν είδα και καμιά φοβερή συνεισφορά γενικότερα.....

Α ! και φτιάξτε κι αυτό το έρημο το "edit".... γιατί δεν χρωστάει τίποτα ο κόσμος να διαβάζει διπλά και τριπλά μηνύματα από ένα λάθος πάτημα πλήκτρου.....

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 10:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν αγαπητέ Admin να σαι καλά! Μου έφτιαξες τη μέρα!! Οι σκέψεις σου στα "συμβάντα" που κινητοποιούνται ή συνοδεύουν "θέματα Συζήτησης" ήταν πολύ εύστοχες!

Φίλε μου Κάλλισε (αν το γράφω σωστά) έγραψες:

quote:

Μπορεί όμως να υπάρξει ένα θέμα όπου ο καθένας να καταγράφει τις απόψεις και τις ανάγκες του απλοϊκά κι ευγενικά και χωρίς να επιτίθεται σε κανέναν. Ίσως στο forum "τεχνικά προβλήματα - Λύσεις" να άνοιγε ένα τέτοιο θέμα χωρίς να μεταβαλλόταν σε ένα ακόμα Fighting Club! (Πρέπει να παραδεκτούμε πως απολαμβάνουμε να βρίζουμε)

Σε παρακαλώ, όχι στη θεματική ενότητα "Τεχνικά Θέμαρτα, Προβλήματα - Λύσεις". Αρκετή ησυχία υπάρχει εκεί!! Μη τη διαταράξουμε!!! (προβλέπω νέο fight club).

Αγαπητή galadriel έγραψες,

quote:

και φτιάξτε κι αυτό το έρημο το "edit".... γιατί δεν χρωστάει τίποτα ο κόσμος να διαβάζει διπλά και τριπλά μηνύματα από ένα λάθος πάτημα πλήκτρου.....


Nα σου υπενθυμίσω τη λειτουργία της Προεπισκόπησης. Έτσι μπορούν να διορθωθούν πολλά!!!

Σας χαιρετώ
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 14:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή jejeje,

έχεις δίκιο! γιατί έγραψα για το edit (το οποίο ούτως ή άλλως θα έπρεπε να υπάρχει) ενώ ήθελα να γράψω για το delete. Εκεί δυστυχώς η προεπισκόπιση δεν μπορεί να βοηθήσει...

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 14:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 17:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΗΜΕΝΟ ESOTERICA ΤΙ ΣΟΥ ΕΜΕΛΛΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ
ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΚΟΠΑΘΕΙΣ....

ΦΙΛΟΚΑΛΟΥΝΤΕΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (ΜΕΤΑ Η ΑΝΕΥ ΜΑΛΘΑΚΟΤΗΤΑΣ)
ΕΣΕΝΑ ΚΑΤΑΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ..


ΑΧ ΒΡΕ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ...
ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΑΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 18:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αντε παλι τα ιδια

μολις μιλησα για συντονιστες περασατε ολοι μια βολτα

quote:
endorama:
"μπραβο σου κυρα συντονιστρια
να σε ξαναδουμε στο επομενο post που θα περιεχει την λεξη συντονιστης"
συγνωμη θα το πω πιο ευγενικα
αγαπητοι συντονιστες γιατι συνηθως εμφανιζεστε μετα απο καποιο post στο οποιο αναφερονται οι συντονιστες

ενω συνηθως ειναι αισθητη η απουσια σας σε στιγμες που θα επρεπε να πειτε μερικα πραγματα?


τελος παντων δεν θα συνεχισω να σχολιαζω το post σου admin
οχι επειδη το βρισκω ηλιθιο
ηταν ωραιοτατο το post σου

ομως για αλλη μια φορα επρεπε να ακουστει η λεξη συντονιστης για να ξεκινησετε να απαντατε σε μερικα πραγματα

πιο πριν αντι να ξεκινησει μια συζητηση αναλωθηκαν μερικοι σε συγκρισεις παλιοτερων post μου κανοντας στην ακρη τα "σημερινα"

quote:
οπως ειδες δεν περιμενω κατι απο καποιους συγκεκριμενους
αλλα απο ολα τα μελη (και δεν βγαζω τον εαυτο μου εκτος)

ολα τα σχολιασατε αυτο ομως οχι

να περνατε να λετε μια καλησπερα γιατι οπως βλεπεις ετσι λυνονται γρηγορα και ευκολα αρκετα προβληματακια
οπως το απλο προβλημα της ταχυτητας,edit

quote:
στα πράγματα που σε κάνουν να αντιδράς και να αντιμετωπίζεις άτομα, που ούτε καν γνωρίζεις, με τόση αγένεια

δεν αντιδρω επιστρεφω οτι μου δινουν.


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 00:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή galadriel, έγραψες:
quote:

γιατί έγραψα για το edit (το οποίο ούτως ή άλλως θα έπρεπε να υπάρχει) ενώ ήθελα να γράψω για το delete. Εκεί δυστυχώς η προεπισκόπιση δεν μπορεί να βοηθήσει...


Ίσως είναι η κούραση της ημέρας αλλά δεν σε καταλαβαίνω. Συγχώρεσέ με! Τι εννοείς ότι δεν υπάρχει το delete; Γράφω ένα κείμενο, χρησιμοποιώ την προεπισκόπηση για την εύρεση πιθανών ορθογραφικών λαθών, το οριστικοποιώ και το αποστέλλω. Αν θέλω να συμπληρώσω κάτι στη συνέχεια, το γράφω σε νέο μήνυμα με παραπομπή. Μάλλον κάπου χάθηκα!!!

Φίλη μου Zadok, βοήθησέ με!!

Παρεπιπτώντως @ galadriel, είμαι αγαπητός!!!

Φιλικά
--Je^3--

YΓ: HTML ενεργή;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 01:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Jejeje,

η αγαπητή galadriel είχε γράψει:

quote:
και φτιάξτε κι αυτό το έρημο το "edit".... γιατί δεν χρωστάει τίποτα ο κόσμος να διαβάζει διπλά και τριπλά μηνύματα από ένα λάθος πάτημα πλήκτρου.....

βάλε λοιπόν, όπου "edit" τη λέξη "delete".

Διευκρίνηση "μεταφραστή"(εγώ ):

Κάποιες φορές, ενώ γράφουμε ένα μήνυμα, φαίνεται σα να περνάει διπλά ή και τριπλά όταν το στέλνουμε στο σύστημα και προκύπτουν πολλά ίδια. Τότε, ο συγγραφέας τους δεν μπορεί να σβήσει τα παραπανήσια...
Σ' αυτό δε βοηθά η "προεπισκόπιση", γιατί οφείλεται σε σφάλμα της δεδομένης αποστολής.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 02:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρόλο που έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω στο forum, πήρα την απόφαση να επισημάνω 2-3 πράγματα γιατί η κατάσταση με εκνευρίζει αφάνταστα πλέον εδώ μέσα.

Πρώτον για να μην σας τρώει η περιέργεια, σας δηλώνω εξαρχής ότι είμαι παλιό μέλος αλλά διάλεξα να κάνω αυτό το post με νέο όνομα, όχι γιατί φοβάμαι να αποκαλυφθώ, εξάλλου και το παλιό μου user name δεν παύει να είναι ένα nick name που διαφυλάσσει την ανωνυμία, απλώς το έκανα για να ακούσετε αυτά που θέλω να σας πω αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά υπό το βάρος της εικόνας που έχετε για το παλιό μου user name.

Περνάω κατευθείαν στο ψητό λοιπόν:

Πρώτον: Κατά καιρούς διάφορα μέλη έχουν κρούσει το κουδούνι του κινδύνου ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά εδώ μέσα και έχουν εκφράσει την δυσαρέσκεια τους, αλλά ο Admin και η παρέα του πέρα βρέχει,…
Αποτέλεσμα ??
Τα πιο πολλά αξιόλογα μέλη να έχουν αποχωρήσει από την κοινότητα και αυτή την στιγμή το 90% των θεμάτων να ανοίγονται από ευκαιριακούς χρήστες ή χρήστες με αμφίβολο επίπεδο εσωτερισμού και φιλοσοφικής αναζήτησης.
Θέλετε Αποδείξεις ?? Δείτε τα θέματα που έχουν παρελάσει από μπροστά μας το τελευταίο διάστημα: «Ποδοσφαιρική Επικαιρότητα», «Καταγόμαστε από τον Σείριο?», «Ατάκες για Καμάκι», «Εσείς Καπνίζετε ?», «Προτείνετε όνομα για την γάτα μου» και άλλα πολλά ευτράπελα…

Δεύτερον: Δυστυχώς τα μέλη αντιμετωπίζονται τελείως υποκειμενικά με πολύ προκλητικό τρόπο.
Θέλετε παραδείγματα ?? Χρήστης άνοιξε στο παρελθόν θέματα τα οποία πραγματεύονταν την φιλοσοφική θεματαλογία: «Σελοτειπ», «Αλουμινόχαρτο» κτλ. και αντί να τον πετάξετε έξω με τις κλωτσιές καθόσασταν και γράφατε μπούρδες στα θέματα του και τα φτάσατε 10 σελίδες το καθένα επειδή μόνο και μόνο ήταν φίλος σας. Αν είχε ανοίξει τα θέματα αυτά ένας νέος χρήστης δεν θα είχαν κλειδωθεί το επόμενο λεπτό ??
Θέλετε και άλλο παράδειγμα ? Η ΑΤΜΑ. Το μόνο που κάνει είναι να βρίζει από το πρωί μέχρι το βράδυ και να υποβιβάζει τους συνομιλητές της και δεν βρέθηκε ένας να την πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων ? Γιατί ?? Αυτά τα accounts που έχετε μέχρι τώρα κλειδώσει έβριζαν περισσότερο ή ήταν λιγότερο χυδαίοι ? Ή μήπως θεωρείτε ότι κλειδώνοντας τον λογαριασμό της για πέντε μέρες μόνο την κάνατε να βάλει μυαλό ?

Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι προσωπικά ρε ΑΤΜΑ ?

Κορίτσι μου δεν μπορείς να γράφεις στα forums σαν άνθρωπος ?

Όταν//Ανοίγεις 1 Θέμα + Λές τις απόψεις//Σου δεν μπορείς++Να χρησιμοποιείς{Το Συντακτικό}//Που χρησιμοποιούμε όλοι{}μας???????

Γιατί γράφεις έτσι ? Είσαι Ψώνιο ?? Αγράμματη ?? Είσαι από άλλο πλανήτη ?? Θες να δείξεις ότι διαφέρεις από εμάς τους άλλους ?? Τι συμβαίνει πες μας ! Οι γερμανοί είναι φίλοι μας και θέλουν το καλό μας …


Τρίτον: Δεν υπάρχουν σοβαροί διαχειριστές με γνώσεις και άποψη να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους.
Για παράδειγμα:
Αμαλία: Εκτός από “Προτάσεις για την αποφυγή Greeklish” έχεις κάτι άλλο να προσφέρεις σε αυτόν τον τόπο ?? Πες μου μια φορά που κατέθεσες τεκμηριωμένη άποψη για ένα σοβαρό θέμα. Μην βασίζεσαι μόνο στις προσωπικές σου σχέσεις με το «ιερατείο»…
Morent: 40 χρόνια διαχειριστής και έχει μόνο 5 posts. Αυτό τα λέει όλα νομίζω.

Δυστυχώς μόνο ο Avatar δεν φέρνει την άνοιξη….

Α πριν κλείσω θα ήθελα να πω και κάποια πράγματα που με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Masvidal + Kapodistria: Ξέρετε υπάρχει και το Dating Club αν θέλετε να ερωτοτροπήσετε. Εδώ μέσα έχετε καταντήσει κουραστικοί. 9 στα 10 post που ανοίγετε είναι «Ζουζουνι μου σε αγαπώ», «Ευχαριστώ που βρέθηκες στην ζωή μου», «Τι ήμουνα πριν σε γνωρίσω», «Μωρό μου τι φαγητό θέλεις να σου φτιάξω σήμερα», «Ελπίζω να θυμήθηκες να κατεβάσεις τα σκουπίδια κάτω», «Γύρνα σπίτι ξέχασα τον θερμοσίφωνα ανοιχτό» και άλλα τέτοια Esoterica θέματα φιλοσοφίας.

Επίσης αγαπητή Zadok σταμάτα πια να γλύφεις το «αρχηγείο» του esoterica. Στο τέλος θα πάθεις οσφυοκαμψία. Θυμίζεις τον φύτουκλα που είχαμε στο σχολείο και έτρεχε πίσω από τους καθηγητές να τους γλύφει για να παίρνει καλούς βαθμούς.
Εσύ τι θα πάρεις εδώ μέσα ? Το πολύ πολύ να σε κάνουμε διαχειριστή. Αν είναι αυτό το πρόβλημα σου, μην ανησυχείς την θέση την έχεις καπαρώσει. Πρόσεχε μόνο μην γλιστρήσεις στα σάλια που έχεις αφήσει πίσω σου.

Τώρα θα μου πείτε, γιατί ρε αφού δεν σου αρέσει εδώ μέσα κάθεσαι και τα διαβάζεις ? Γιατί δεν πάς στο Merafysico ? Στο Innernet ? Στο Forum του ANT1 να μιλάς για την Καλομοίρα και τον Ευταξία ??

Να σας πω ρε παιδιά. Το αγαπάω το Esoterica. Το πονάω το site και το forum δεν το βλέπω σαν ιδιοκτησία του Admin, ούτε και της παρέας του.
Το Esoterica είμαστε εμείς που του δίνουμε ζωή. Αν δεν ήμασταν εμείς να καταθέτουμε τις απόψεις μας να αφήναμε 2-3 φίλους να γράφουν τα δικά τους τότε το forum θα έμοιαζε με αυτό του συλλόγου διάσωσης της ορεινής μπεκάτσας που γράφει μόνο ο Admin κάνα χρόνια πολλά μια φορά τον χρόνο κάθε Χριστούγεννα άντε και Πάσχα. Δεν γουστάρω να τσακώνομαι με μέλη, παλιά ή νέα. Το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό αλλά θέλω να δω κάποια στιγμή το esoterica αξιόλογο και αξιοπρεπές όπως παλιά.


Για πρώτη και τελευταία φορά, γεια σας….

Η Μαύρη Κουκουβάγια ...


Αμα δεν γουσταρεις το site πια παενε φτιαξε ενα μονο σου!
forum ειναι ρε εδω και απο την στιγμη που εχει και μια τουλαχιστον γενικη κατηγορια συζητησεων μπορουμε εκει τουλαχιστον να λεμε οτι @@ρια θελουμε!

Αντε γεια!

Το μαμησατε παλι το θεμα...

-------------------------

Πειράζει που είμαι μεγάλη φίρμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 08:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ Zadok για την βοήθεια στην συννενόηση

Συγνώμη jejeje για την αλλαγή φύλου

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 10:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aρχικά καλημέρα σε όλες και όλους.
Αγαπητή Zadok, έγραψες
quote:

Κάποιες φορές, ενώ γράφουμε ένα μήνυμα, φαίνεται σα να περνάει διπλά ή και τριπλά όταν το στέλνουμε στο σύστημα και προκύπτουν πολλά ίδια.


Πραγματικά δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει αυτό!!! Δηλαδή συντάσσεις ένα μήνυμα, κλικάρεις (μία φορά) στο "Αποστολή Νέας Απάντησης" και το κείμενο αποστέλλεται περισσότερες φορές!!! Εδώ μιλάμε για bug στο snitz (αν και μου φαίνεται λίγο απίθανο γιατί παρακολουθώ το forum του snitz και δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο). Οπότε θεωρητικά το ενδεχόμενο που παραμένει είναι να κλικάρεις στο "Αποστολή Νέας Απάντησης" παραπάνω από μία φορές. Δηλαδή με αυτό το σκεπτικό όσες περισσότερες φορές κλικάρεις τόσο περισσότερες φορές το κείμενο αποστέλλεται. Πάντως θεωρητικά και αυτό το σενάριο είναι λίγο απίθανο να υλοποιηθεί (βλέπε λειτουργία του button). Από ότι γνωρίζω από άλλα forums δεν είναι δυνατή η αποστολή περισσότερων της μίας απαντήσεων σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Για το snitz θα το τεστάρω στην ενότητα "Τεχνικά Θέματα".

Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση αν και να σου πω την αλήθεια η βοήθεια που ήθελα είχε να κάνει με τη φωτογραφία που είχες επισυνάψει!

Φιλικά
--Je^3--

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 10:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου Zadok,
Από ότι φαίνεται δεν είναι δυνατή η πολλαπλή αποστολή μηνυμάτων. Για περισσότερες πληροφορίες κοίτα εδώ. Μπορείς να μου στείλεις το link με το πρόβλημα; Ευχαριστώ.

--Je^3--

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 14:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Jejeje,

δεν γνωρίζω τεχνικά θέματα για να στο αναλύσω, αλλά μου έχει συμβεί και εμένα.
Κι όταν μου συνέβη, κατάλαβα... (έτσι γίνεται σχεδόν πάντα εξάλλου)

Συνήθως, αυτό το πρόβλημα προκύπτει αν τύχει και μπλοκάρει (πράγμα σπάνιο ) το esoterica και δείχνει ότι δεν έχει πάρει το μήνυμα και μάλλον μετά από επαν-αποστολή του.

Εκεί τα 30 δευτερόλεπτα δεν "παίζουν"!!

Αυτά μπορώ να καταλάβω.

Τώρα, να σου πω την αλήθεια, δεν είχα καταλάβει για πιο πράγμα μου ζήταγες βοήθεια κι έτσι πήρα την "κουρτίνα 3" .

Η εικόνα πήγαινε κατά το "μία εικόνα χίλιες λέξεις" και είχε τουλάχιστον διπλό μήνυμα:

1. Καραμελίτσες για να γλυκαθούμε.
2. Ποιοτικές καραμελίτσες για να πάψουμε να πιπιλάμε τις ίδιες άγευστες πλέον καραμέλες.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 14:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ερωτησούλα....

...μήπως, λέω μήπως να μαζεύαμε τα μπαγκάζια μας όλοι και να πηγαίναμε να συζητήσουμε και τίποτα άλλο?

γιατί οι κουκουβάγιες και τα κουκουβαγιόπουλα πολύ θα έχουν γελάσει με την εξέλιξη του τόπικ?

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy