ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Προγνωστικά όνειρα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2010, 21:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΤΑΝ ΦΘΑΣΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

η αλήθεια ποια είναι τελικά ? ο "Ανώτερος" εαυτός μας ?

η ύπαρξη ανώτερου και "κατώτερου" εαυτού, μάλλον δεν τεκμηριώνετε

quote:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΕΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ

η "ψυχολογία" δεν έχει να κάνει μόνο με τους ανθρώπους, και η πλειοψηφία των ζώων έχουν συναισθήματα
Έχεις δει σκύλο να αποχωρίζετε το αφεντικό του ? εκεί να δεις σκυθρωπότητα , ούτε να φάει δε θέλει.
(άσε που στα ζώα έχει παρατηρηθεί πολύ μεγαλύτερη δυνατότητα αντίληψης πολλών γεγονότων, ποιο πολύ από το μέσο άνθρωπο)

είναι και πολλά άλλα , αλλά ξεφεύγουμε απο το θέμα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2010, 22:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 13:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΙΣ ΕΠΥΘΙΜΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΩΣΤΗ ΚΡΙΣΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΟΡΑΜΑΤΑ-ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 14:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΑ ΟΡΑΜΑΤΑ-ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ

Καλά fairry μη νομίζεις οτι όλος ο κόσμος βλέπει οράματα .
Εγω για παράδειγμα παιζει να έχω δει (θυμηθεί) 2-3 όνειρα όλα κι όλα στη ζωή μου , και φτάνω τα 40
Με τη δική σου λογική ο "εαυτός μου" οχι ανώτερος , αλλά μάλλον στο σταδιο Homo habilis πρέπει να είναι
Παρά ταύτα μια χαρά λειτουργώ και σωστά και αντικειμενικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 19:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΣΑΙ ΑΣΤΕΙΟΣ!!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΛΑΣΑ! ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ.

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 20:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΙΣΑΙ ΑΣΤΕΙΟΣ!!!!

Τωρα εγω πως να το παρω αυτο

και καλά 3 θαυμαστικά να το δεχτώ ... αλλά 4 ????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 20:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα 4 !!!! ειναι επειδή με εκανες να γελασω πολύ. και πραγματικα το εχω αναγκη πολύ!


fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 20:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΤΕΛΙΚΑ. ΣΥΝΕΒΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΑΡΩΣΩ.

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 11:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περαστικά να είναι ...

Άσχετα με το αν πιστεύω ή όχι σε τέτοια σενάρια από τη μια, από την άλλη είμαι απόλυτα σίγουρος οτι βοηθάει πολύ αυτή η επαφή (πίστη) είτε "ανώτερος εαυτός" λέγετε αυτό, είτε θρησκεία, ή όπως αλλιώς το ονομάσει ο καθένας, και σίγουρα κάνει θαύματα σε πολλούς τομείς .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 23:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
ΜΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΕΣ ΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ. ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ.ΚΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΗΔΗ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2010, 23:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείς κάτι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 14:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2010, 22:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ!;

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2010, 22:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε το 3ο Μάτι κι απάντησε σε αυτό που σε ρώτησε ο Dr
βάζουμε μια φωτιά και μετά σφυρίζουμε αδιάφορα ????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2010, 23:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
fairry τι εννοείς όταν λες «ολοκληρώνεται ένας κύκλος ζωής» …

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2010, 11:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΚΑΘΕΤΙ ΣΤΗ ΖΩΗΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2010, 11:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΑ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ ΚΛΕΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ.ΜΗΝ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ;

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2010, 14:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗΝ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Να μη θεωρούμε προσωπικά τα "όνειρα" που βλέπεις τελευταία ?
Δηλαδή δεν είναι μηνύματα προς εσένα ?
αλλά για μια γενικότερη "αλλαγή"
Αυτό θέλεις να πεις ?
γιατί ομολογώ οτι έχω μπερδευτεί λίγο, ίσως δεν έχω πιάσει τον νόημα

quote:
ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ

κι εδώ θα διαφωνήσω αγαπητή fairry,
είπαμε δεν έχει όλος ο κόσμος την "διορατικότητα" στα όνειρα όπως εσύ

Γι αυτό θα ήθελα να γίνεις ποιο ξεκάθαρη, αν βέβαια ισχύει αυτό που είπα παραπάνω οτι η ερμηνεία αυτών τον ονείρων αφορά μια γενική, "άσχημη" κατά τα λεγόμενα σου αλλαγή

Σ'ευχαριστώ

Edited by - AitheroVamon on 12/10/2010 15:08:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2010, 15:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΑ ΒΑΣΗ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΑ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ Η ΑΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ. ΟΛΑ ΟΣΑ ΒΛΕΠΩ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΩ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ. ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΤΟΥΣ. ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΥΣΗΧΗ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.


fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2010, 11:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά που βλέπεις, τα βλέπουμε όλοι λίγο έως πολύ στον ύπνο μας. Οπότε δεν βρίσκω κάποιο λόγο ανησυχίας φίλη fairry

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι τα όνειρα αυτά σημαίνουν κάτι, αλλά τροφοδοτούνται από εικόνες και συμβάντα της καθημερινής ζωής που μερικά από αυτά μας προβληματίζουν ή μας αγχώνουν. Δε νομίζω ότι στα όνειρα σου δίνεται κάποιο μήνυμα. Είναι απλά ανακάτεμα εικόνων στις οποίες εμείς αναζητάμε κάποιο νόημα χωρίς να σημαίνει ότι υπάρχει κιόλας.

Τώρα βέβαια αν κάποιος επιθυμεί οπωσδήποτε να ανακαλύψει κάποιο νόημα πίσω από ένα όνειρο, θα το βρει...
Ελπίζω να με καταλαβαίνεις...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2010, 12:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προχτες ειδα το εξης ονειρο

τερατα σε μεγαθος 3 και 4 φορες του φυσιολογικου ανθρωπου με κυνηγουσαν , με παραξενες φατσες και παραμορφωμενα σωματα ... τα χρειαστικα που λενε ... στο ονειρο ... ετρεχα να φυγω αλλα ΔΕΝ ... οτι και να εκανα μπροστα μου ... ξυπνουσα , επινα νερο και ΞΑΝΑ απο την αρχη με του που εκλεινα τα ματια μου τα ιδια ... ΤΑΠΑΙΞΑ ΛΕΜΕ

οταν το πρωι σηκωθηκα ειπα να δεις με τιμωρει το πνευμα γιαυτα που γραφω ... μετα λεω μπα ...γιατι να ασχοληθει μαζι μου το πνευμα ... ειπα μου τα στελνει ο αλεξ και ο αριστος για να μου δωσουν ενα καλο μαθημα που αμφισβητο τις πνευματοψυχες και τις διαστασεις ... ιδρωτας ... λες καθε βραδυ να γινεται αυτο? να φωναξω κανα παπα να με διαβασει ? να κανω εξορκισμο το μαξιλαρι μου ??? πανικ που λεμε στα ελληνικα ...

με βλεπει και η γυναικα μου ετσι ιδρωμενο και αγψομενο και μου λεει τι εχεις ? εισαι αρρωστος ?
ασε τις λες , αυτο και αυτο ... και η απαντηση πληρωμενη

ΚΑΛΑ παιζε εσυ 10 ωρες HALO στο XBOX και οχι τερατα τον θεο τον ιδιο θα δεις !!!

ερωτημα ... κοβω το halo ή αλλαζω γυναικα ?!!!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2010, 12:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

προχτες ειδα το εξης ονειρο

τερατα σε μεγαθος 3 και 4 φορες του φυσιολογικου ανθρωπου με κυνηγουσαν , με παραξενες φατσες και παραμορφωμενα σωματα ... τα χρειαστικα που λενε ... στο ονειρο ... ετρεχα να φυγω αλλα ΔΕΝ ... οτι και να εκανα μπροστα μου ... ξυπνουσα , επινα νερο και ΞΑΝΑ απο την αρχη με του που εκλεινα τα ματια μου τα ιδια ... ΤΑΠΑΙΞΑ ΛΕΜΕ

οταν το πρωι σηκωθηκα ειπα να δεις με τιμωρει το πνευμα γιαυτα που γραφω ... μετα λεω μπα ...γιατι να ασχοληθει μαζι μου το πνευμα ... ειπα μου τα στελνει ο αλεξ και ο αριστος για να μου δωσουν ενα καλο μαθημα που αμφισβητο τις πνευματοψυχες και τις διαστασεις ... ιδρωτας ... λες καθε βραδυ να γινεται αυτο? να φωναξω κανα παπα να με διαβασει ? να κανω εξορκισμο το μαξιλαρι μου ??? πανικ που λεμε στα ελληνικα ...

με βλεπει και η γυναικα μου ετσι ιδρωμενο και αγψομενο και μου λεει τι εχεις ? εισαι αρρωστος ?
ασε τις λες , αυτο και αυτο ... και η απαντηση πληρωμενη

ΚΑΛΑ παιζε εσυ 10 ωρες HALO στο XBOX και οχι τερατα τον θεο τον ιδιο θα δεις !!!

ερωτημα ... κοβω το halo ή αλλαζω γυναικα ?!!!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Mην την αλλάξεις , όποια και να πάρεις τα ίδια θα έχεις...είναι "εν-χάρακτο" -που λέει και ο Geo-stat- ως κοινός παρονομαστής στο D.N.A τους...

Τρώς βαριά τα βράδια..???
Κοκορέτσι..γαρδούμπα..κοντοσούβλι και σπληνάντερο απαγορεύονται...ομού και πίτες σουβλάκι...

Γιαουρτάκι μόνο TOTAL....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2010, 12:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λες εεε ??? χμμμ με βαζεις σε σκεψεις ΧΑΧΑΧΑ

οχι δεν τρωω τιποτα μετα τις 9 και κοιμαμε στις 12-1 εβρυ ντεϊ ... αλλα πρεπει να τελειωσω το HALO ... οποτε θελει "πολεμο" το πραμα ΧΑΧΑ μαχες σε αλλους πλανητες , λεϊζερ, εξωγηινοι ΧΑΜΟΣ λεμε ΧΑΧΑ

ομως εχει ενδιαφερον το γεγονος οτι το "μυαλο" κολλαει και συνεχιζει να παιζει το παιχνιδι για αρκετες ωρες μετα !!!! πραγματικα φοβερο !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 14/10/2010 12:37:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fairry
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2010, 17:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Αυτά που βλέπεις, τα βλέπουμε όλοι λίγο έως πολύ στον ύπνο μας. Οπότε δεν βρίσκω κάποιο λόγο ανησυχίας φίλη fairry

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι τα όνειρα αυτά σημαίνουν κάτι, αλλά τροφοδοτούνται από εικόνες και συμβάντα της καθημερινής ζωής που μερικά από αυτά μας προβληματίζουν ή μας αγχώνουν. Δε νομίζω ότι στα όνειρα σου δίνεται κάποιο μήνυμα. Είναι απλά ανακάτεμα εικόνων στις οποίες εμείς αναζητάμε κάποιο νόημα χωρίς να σημαίνει ότι υπάρχει κιόλας.

Τώρα βέβαια αν κάποιος επιθυμεί οπωσδήποτε να ανακαλύψει κάποιο νόημα πίσω από ένα όνειρο, θα το βρει...
Ελπίζω να με καταλαβαίνεις...

Με τη μονη διαφορα εγω βλεπω ονειρα που βγαινουν πραγματικοτητα. Εχω αναγνωρισει πολλες φορες το αρνητικο να συμβαινει εχω δει το θανατο δικων μου προσωπων και εχω πονεσει πολυ. Παντα τα ονειρα μου συνοδευονται απο οραματα που βγαινουν αληθινα. Ειναι σαν να ξερω την καθε στιγμη της ζωης μου τι θα συμβει το παρακατω δηλαδη.Τον τελαυταιο καιρο βλεπω εντονα μεσα μου αυτα τα οποια θα ερθουν. Οταν ενα δικο μου προσωπο φιλικο η συγγενικο εχει αναγκη το νιωθω και του τηλεφωνω αμεσως τοτε μαθαινω πως αντιμετοπιζει προβλημα και στεκομαι σε εκεινον. Ειναι σαν να λειτουργω ως δεκτης ,σαν να νιωθω τον πονο της ψυχης καποιου. Εχει συμβει πολλες φορες να με πλησιασει ανθρωπος που δεν με ξερει και χωρις λογο να μου λεει τον πονο του.Μπορω και διαβαζω την ψυχη του αλλου μονο με τα ματια νιωθω ολα οσα εχει μεσα του και αυτο πολλες φορες με εχει προφυλαξει απο το να αποφευγω ατομα και καταστασεις δυσαρεστες.Βλεπω ομως και τα καλα της ζωης και ξερω ποτε να τα περιμενω ερχονται με οραματα και προαισθησεις.Εδω κρατω την ανωνυμια και μπορω και μιλω για ολα οσα συμβαινουν.Ο καθενας μπορει να με παραξηγησει η ακομα να γελασει μαζι μου.

fairryΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2010, 16:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως δε βλέπω νεκρούς στον ύπνο μου. Μπορεί να μην έχω δει και ποτε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2010, 16:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://users.otenet.gr/~louka/dreams.htm


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2010, 18:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΑ ΒΑΣΗ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΑ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ Η ΑΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ. ΟΛΑ ΟΣΑ ΒΛΕΠΩ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΩ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ. ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΤΟΥΣ. ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΥΣΗΧΗ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.


fairry


Υπάρχει μια πολύ καλή σειρά,εγγλέζικη
"after life",έχει καποια σχέση μ'αυτό που
αναφέρεις.Συνήθως κάτι ζητούν οι ψυχές που
έχουν "φύγει".
Άν μπορείς να την βρείς,να την δείς.

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2010, 19:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2010, 20:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που λέμε προγνωστικό όνειρο, δεν καθορίζεται,πιστεύω,απο το
όνειρο,αλλά απο την προγνωση...Ξέρουμε, όλοι πιστεύω, καλά τη λεξη ενδιάμεσος, ή μέντιουμ, πιο γνωστά.Μεαφέρει μηνύματα, ή αισθάνεται...Τέτοια όνειρα, απλά βγάζουν, την ώρα του ύπνου, προαισθήματα, που αισθάνεσαι με άλλο τρόπο, σφίξιμο στο στομάχι, κλπ, τις άλλες ώρες της μέρας, όσοι τα αισθάνοντια και δνε αφορούν, όσους,δεν έχουν προαίσθηση...
Δεν ανήκουν στο πεδίο της δημιουργίας των ονείρων, αλλά σε αυτό της έκφρασης, μέσω ονειρων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
akishellas
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2010, 05:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akishellas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος akishellas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα κ χαιρετω την παρεα δεν θεωρω αδυνατο το να βλεπουμε ονειρα τα οποια μπορει να εχουν επιβεβαιωθει στο κοντινο μελλον η να εχουν καποια αμεση σχεση με αυτο που ειδαμε .
Μικρος ειχα χασει την ταυτοτητα μου εψαχνα μερες να την βρω διοτι τι χρειαζομουν για μια δουλεια (παντοτε ακαταστατος ) πεφτω ενα μεσημερι για υπνο κ απο την πολυ αναγκη να την βρω ... την ειδα στον υπνο μου οτι ειναι σε ενα ντουλαπι μεσα ,οταν λοιπον σηκωθηκα κοιταξα απο περιεργεια εκει κ την βρηκα ,οκ σκεφτηκα μπορει απλα να μου περασε σαν φωτογραφικη μηχανη το μυαλο μου η οικονα οπου την ειχα αφησει κ απλα ηρθε στον υπνο μου ).
Τα χρονια περναγανε εβλεπα συνεχως διαφορα ονειρα αλλα παντα συγκεκριμενα τα πιο πολλα η ολοκληρε4ς ταινιες χεχε,το αγαπημενο μου οτι πεταγα ,φοβερη αισθηση το εβλεπα πολλα χρονια κ το συσχετιζω με το αισθημα της ευτυχιας διοτι εκεινο τον καιρο ετσι ενιωθα .Εχω πολλα χρονια επισης να το δω κ μου λειπει διοτι εκει ημουν ηρεμος κ ευτχισμενος .
Πιο μικρος ειχα παει στο χωριο μου με ενα φιλαρακι μου τοτε πηγαμε π.χ. δευτερα απογευμα πεφτουμε για υπνο κ βλεπω τον ενα τον παππου μου που ειχε πεθανει (ειχα παρει το ονομα του κ δεν ειχα παει ο βλακας στην κηδεια του απο τεμπελια μου) να κραταει ενα αορσατο σκοινι εγω να προσπαθω να το πηδηξω αλλα να μην μπορω κ να πεφτω κατω . Ε την επομενη μερα λοιπον το φιλαρακι μου με χτυπησε με ενα φλομπερ απο πισω (πες ... καταλαθως) κ καθησα 20 μερες στο νοσοκομειο ειχα παει να χασω το νεφρο μου . Το φλομπερ το πηρα απο τον παππου μου που ειχε πεθανει μιας κ το επαιρνα κ εγω οποτε ηθελα κ το ειχα δωσει στο φιλαρακι μου μιας κ μου ειχε πει οτι ηξερε αλλα εκανε σημαδι πανω μου...τεσπα...
Ειχα δει στον υπνο μου οτι κατι ειχε γινει με το αυτ/το μου και ειχα μεινει μονο με το τιμονι στο χερι το αποτελεσμα ηταν να τρακαρω κ το αυτο/το βνα βγει off k παλι καλα την γλιτωσα λογο ζωνης ελαφρα κ η πλακα ποια ειναι ? εκεινο το βραδυ τα επινα με ενα φιλαρακι ,σοβαρα παιδια ειχα πιει 3 ποτα ολα κ ολα δηλαδη ημουν μια χαρα οποιος θελει το πιστευει ,το φιλαρακι αυτο μου λεει οταν τα πιναμε "ρε προσεχε γιατι σε ειδα στο ονειρο μου με την μανα μου αλλα δεν ηταν καλο ονειρο αυτο κ εμενα μου βγαινουν-εντωμεταξυ το παληκαρι αυτο εχει χασει την μανα του" κ το αλλο ειναι πως πριν καθισω με το παληκαρι ημουν με αλλη παρεα που εφυγε αλλα δεν την ακολουθησα που μου προτειναν κ εκατσα με αυτο το φιλαρακι .
Την μεγαλυτερη μου αγαπη την ειχα δει οτι δεν ηταν καλα κ περνω τηλ. την αδερφη μου διοτι εχουμε χωρισει κ δεν μιλαμε κ ενω με την αδερφη μου μιλαει ετσι ωστε να την ρωτησει αν ολα καλα , η αδερφη μου την πηρε μετα απο λιγο καιρο εντελει η πρωην μου ειχε κανει επεμβαση θυροειδη κ γενικα δεν ειχε καλη ψυχολογια ,βεβαια κ εγω μακρια της δεν νιωθω κ ειμαι στα καλυτερα μου .
Επισης οταν ημουν ακομα μαζι της ειχα δει αυτο που εχουν παθει πολλοι πως ενω κοιμομουν βλεπω σκια στο κρεβατι μας(ενω κοιμομουν μαζι με την πρωην ) κ πηγαινοερχοταν στα ποδια μου ,μου φενεται οτι το εβλεπα με ανοιχτα τα ματια προσπαθουσα να σηκωθω αλλα λες κ μου κρατουσαν τα χερια ,επισης κατι παρομοιο το ειχα παθει κ φανταρος.
Πριν κανα μηνα ειδα οτι το νεο μου αμαξι το σπαγανε καποιοι ενω εγω ημουν μεσα κ εντελει για τριτη φορα επεσε ενας πισω μου καλα με αποτελεσμα να παει για φτιαξιμο,τι στο καλο τριες φορες μεσα σε 7-8 μηνες κ τα αλλα δυο που ειχα μονο μια φορα τρακαρα κ αυτο το εβγαλα οφφ...
Απο ολα αυτα που εχω δει ενα ονειρο θελω να μου βγει κ ειναι πως το συγκεκριμενο οταν το εβλεπα δεν μου ηταν κ τοσο θετικο τελευταια φορα που το ειδα για πρωτη φορα ηταν τοσο θετικο κ αν γινει αυτο θα ειμαι σιγουρος οτι θα δω κ επειτα πως θα πεταω παλι... αλλα δυσκολο πολυ δυσκολο...
Δεν ξερω παιδια αλλα πιστευω οτι ολοι μας εχουμε καποιες δυναμεις αλλοι περισσοτερο αλλοι λιγοτερο ,δεν βγενουν παντα διοτι κ μερικα ειναι ετσι οπως θα τα θελαμε αλλα ειναι δυσκολα .
Μακαρι ολα να γινονται κ να πηγαινουν για το σωστο κ το καλο το θεμα ειναι να αγαπησουμε πρωτα τον εαυτο μας ,εγω προσπαθω μα δεν μπορω να το κανω βρισκω ελλατωματα-εχω τυψεις για το πως φαιρομουνα καμια φορα -κριτικαρω λεγοντας βεβαια το σωστο αλλα με πολυ αγριο λογο ,τωρα αν μπορεσω κ το καταφερω (αν βρω κ τον τροπο ) να ηρεμησω κ να αγαπησω τον εαυτο μου τοετ πιστευω οτι μετα θα λαμπω κ ετσι θα μπορεσει κ ο αλλος να μας πλησιασει κ να μας αγαπησει κ να μαςς αγκαλιασει . Το χαμογελο πιστευω ειναι μια αρχη ,θα δειξει ...
Για τα πιο εσωτερικα δυστυχως εννν ξερωωωωω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy