ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΟΙ ΔΥΟ ΝΑΟΙ ΚΑΙ Η ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2013, 21:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα αυτα καλα και ευπροσδεκτα αγαπητη φιλη ΜΥΘΗΡΑ

Ποια ομως θα πρεπει να ειναι η δραση μας οταν θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε τον εαυτο μας και την ιδια την ζωη μας γενικοτερα;


Κατι μου λεει οτι ολες οι θεωριες του κοσμου δεν προκειται να συνδραμουν στο ελαχιστο για αυτον τον σκοπο

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2013, 21:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - xristosxatz on 27/08/2013 21:32:44

Edited by - xristosxatz on 27/08/2013 21:33:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2013, 22:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολα αυτα καλα και ευπροσδεκτα αγαπητη φιλη ΜΥΘΗΡΑ

Ποια ομως θα πρεπει να ειναι η δραση μας οταν θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε τον εαυτο μας και την ιδια την ζωη μας γενικοτερα;


Κατι μου λεει οτι ολες οι θεωριες του κοσμου δεν προκειται να συνδραμουν στο ελαχιστο για αυτον τον σκοπο


σχολιο 15

,,,χμμ αυτο τοθεμα τςη καθημερινης διαβισης με αξιπρπεια οσο αυτο εινα δυνατον ειναι ενα μεγαλο θεμα που ναι το αντιμετωπιζω σχεδο 30 συναπτα ετη απο τοτε που αρχισα να καταλαβιανω τα κοινωνικα τεκταινομενα και τα εσωτερικα μου ...αρα η κληση υπαρχει επι μακρον ..καθημερινα προβληματα επιβιωσης και εκμηδενισμου ...εισοδηματακια της ξεπεινας και καποια σχετικα καλη τυχη βοηθουν ...μεσα ατσο συτημα της αποστασιας οι παραξενα σκεπτομενοι ειμαστε κατατρεγμενοι γενικα και ασθμαινοντες ...αλλα η ζωη συνεχιζεται ,,, και μεχρι το τελος ο πολεμος εναντια στο συστημα ...και η καθημερινη μαχη της επιβιωσης ..οσο για τις θεωριες .. βοηθουν ...κρατουν το ηθικο ακμαιο κι υψηλο σε αυτον το ανισο πολεμο ...που διεξαγει το συστημα εναντια στην ζωσα ψυχη μας φθειρονταε την με πολλους τροπους αλλα προπαντων μεσα απο την διαβιωτικη αγωνια ..( λοιπον φετος θα προσπαθησω να περασω με 10-15 ευρω την βδομαδα ...καταναλωση ελαχιστης τροφης ,,την μια βδομαδα αν αγορασω τυρι δε θα αγορασω ντοματες ,,την μια βδομαδα να αγορασω ζυμαρικα δε θα αγορασω πατατες ,,ωμες τροφες λιγα μαγειρεματα , κομενα τα σαμπουαν και τα αφρολουτρα κια τα πορρυπαντικα .. επιστροφη στο σαπουνι ...αν χρειαστει χωρις τηλεφωνο και χωρις ρευμα ....ρουχα δεκαετιας και πανω με μπαλωματα χμμμ κτλ ,,, δεν πολεμας αλλιως το Μπαρμπα ΣΕΘ ...ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΟΥΡΑΝΟ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ...παντως αναπτυσσω κι αλλες δραστηριοτητες αν θε ς να μαθεις πιο κινηματικες απλα τωρα ειπα να ετστιασω στην μυθογηση υψηλων κατατσσεων και προσωπων ,,,να κοιτα εδω ....

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=260117
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=238787

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=268386

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=217342
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=245740

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=209866

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=232350

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2013, 22:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 16

quote:
Ποια ομως θα πρεπει να ειναι η δραση μας οταν θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε τον εαυτο μας και την ιδια την ζωη μας γενικοτερα;

σχετικα με το τι μπορουμε να κανουμε διαβασε ΛΟΓΟ 5 εδω.......

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=209866

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2013, 22:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σχολιο 16

quote:
Ποια ομως θα πρεπει να ειναι η δραση μας οταν θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε τον εαυτο μας και την ιδια την ζωη μας γενικοτερα;

σχετικα με το τι μπορουμε να κανουμε διαβασε ΛΟΓΟ 5 εδω.......

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=80&t=209866

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............



ΛΟΓΟΣ 5

ΤΟ ΝΑ ΔΡΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΝΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΜΕΣΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙΝΗΜΑΤΙΑΣ ...

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑ Η ΣΩΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ,,, ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΙΝΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΑΜΕΣΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΜΑΣ ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΚΙΝΗΜΑΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΔΡΑΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ...ΤΙ ΑΛΛΟ ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΣΥΝΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΟΜΟΠΝΟΩΝ ,,,,

ΓΙΑΤΙ ΟΜΟΠΝΟΩΝ ...ΓΙΑΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ,, ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ΔΡΑΣΗ ΑΡΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ...
ΘΕΜΕΛΙΑΚΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΘΗΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΟΜΙΛΟΥ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΑΡΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΟΥΛΗΣΕΙΣ ... ΑΡΑ ΤΙΣ ΣΤΟΧΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΕΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ ...

ΤΑ ΟΜΟΙΑ ΕΛΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΟΜΟΙΑ ΑΠΩΘΟΥΝΤΑΙ...

...ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ ΑΡΧΗ ΜΟΝΑΧΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΤΗΘΟΥΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΕΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΣΥΝΟΜΑΔΩΣΕΙΣ ...ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΟΠΝΟΗ ΦΥΣΗ ΘΑ ΘΕΜΕΛΙΩΘΕΙ Η ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΚΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ -ΟΜΑΔΩΝ -ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΤΗΤΩΝ ..

ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΜΕΣΟΥ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΣΥΝΟΜΑΔΩΣΕΙΣ ...ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΙΑΜΕΣΟΥ ΤΩΝ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ ΤΟ ΟΜΟΠΝΟΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΤΩΝ ΚΙΝΗΜΑΤΙΩΝ ... ΟΙ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΕΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΥΓΧΝΩΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΦΥΣΕΩΝ ΤΩΝ ΚΙΝΗΜΑΤΙΩΝ ΑΡΑ ΤΩΝ ΕΠΙΔΙΩΞΕΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΧΕΥΣΕΩΝ ΤΟΥΣ ......

ΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΒΟΥΚΙ ΤΗΣ ΑΤΟΜΙΚΗΣ-ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΕΡΩΘΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΣΥΜΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΤΟΠΡΑΓΜΑΤΩΘΟΥΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ...ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ .....

ΑΧΧΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΑΤΕ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ !!!...ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΟΙΟΙ ΜΑΣ ,,, ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΑΣΦΥΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΛΙΑ ΤΗΣ ΜΟΝΩΣΗΣ ΜΑΣ ...Η ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΚΤΕΙ...ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ!!! ...

Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΩΝ ΟΜΟΙΩΝ ΑΝΑΣΑΛΕΥΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΠΙΚΡΗ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ΚΑΘΕ ΗΛΙΑΚΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ
ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΑΡΙΑ ΝΥΧΤΑ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ...ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΛΟΙΟ ΑΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΟΜΟΙΟΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΗΡΘΑΝ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΤΟ ΟΙ ΑΡΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ ΒΥΘΙΣΑΝ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΑΙΧΜΑΛΩΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΗΛΙΑΚΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ,, ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΛΑ ΔΕΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΜΩΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΝΗΛΙΑΓΑ ΜΠΟΝΤΡΟΥΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΔΙΑΝΕΜΗΘΕΙ ΣΥΜΠΟΡΕΥΤΕΙ Η ΑΝΑΣΑΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΛΩΘΕΙ Η ΦΩΤΟΧΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΝΙΓΜΕΝΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑΥΑΓΟΥΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ...ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΣΥΝΑΞΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΡΠΟΦΟΡΑ ΚΑΙ ΗΛΙΟΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΥΘΕΜΕΛΑ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΩΝ ΤΥΡΡΑΝΩΝ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ


ακουμε ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ το μουσικο κομματι < Νοσταλγια> απο το αλμπουμ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΛΛΩΝ 1994

( ΣΑς ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΝΩ )
http://www.youtube.com/watch?v=NJmBSsHhOjk

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 03:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΘΗΡΑ
quote:

...μ ετο μεγεθος των φωτο δεν μπορω εκ των προτερων να ξερω πως εμφανιζονται αυτες μεσα στο εσωτερικα ...

Μπορείς όμως να ελέγξεις κατα την αναζήτηση (υποθέτω μέσω Google image)
αν βάλεις απλα τον κέρσορα σου επάνω στην υποψήφια φωτογραφία, θα σε ενημερώσει για το μέγεθος της
(π.χ. 620 Χ 380)
το παραπάνω είναι ένα μεγάλο μέγεθος (οριακά) αποδεκτό
Αν δεις και η φωτογραφία ειναι πολύ μεγαλύτερη (2048 Χ 2048)
τότε θα την ανεβάσεις πρώτα σε ενα server (π.χ. http://imageshack.us)
και θα επιλέξεις "Image resize: 320Χ240"
θα παρεις το IMG link που θα σου δώσει στην θέση "Forums:"
και θα το τοποθετήσεις στην ανάρτηση σου.

quote:
επισης δεν εχω εικονιδιο διορθωσης κειμενου ..και καμμια τροποποιησησ δεν μπορω να κανω ..

Δεν μπορεί να μην εχεις...
Για κοίταξε καλύτερα, ειναι αυτό:
Σημ:
(επεξεργασία στα κείμενα σου μπορείς να κάνεις πριν εξαντληθεί το επιτρεπόμενο όριο των 3ων ωρών, απο την ωρα της ανάρτησης)

quote:
προσπαθωνα πεικοινωνησω αλλα τα προωοικα μου μαειλ μου γραφουν οτι εινα αδυνατη η αποστολη μηνυματος ..δεν μπορω να στειλω μηνυματα προσωπικα ...εχχμ τουλαχιστον πριν ενα μηνα τωρα δνε εχω ξαναδοκιμασει ...

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορούν έχουν τα "προσωπικά" σου e-mails
με τα PMs (private ή Personal message) και με τα e-mails που μπορείς να στείλεις σε κάποιο μέλος μας ή Συντονιστή/Διαχειριστή
πατώντας αυτό:
μια και οι παραπάνω ενέργειες διεκπεραιώνονται μέσω του esoterica.gr και οχι μέσω του δικού σου e-mail




not asked to learn how deep the secrets ... there are no

Edited by - AitheroVamon on 28/08/2013 03:18:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 09:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμβαίνει και σε μένα . Δεν έχω εικονίδιο διόρθωσης κειμένου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 10:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk δοκίμασε να αλλάξεις φυλλομετρητή (browser)




not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 11:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΘΗΡΑ πρέπει να κάνεις login πρώτα για να εμφανιστεί το εικονίδιο της διόρθωσης.
Και τα προσωπικά μηνύματα είναι άλλο πράγμα απο τα προσωπικά ειμέιλ. Τα ειμέιλ πάνε στο ειμέιλ (πρέπει να ανοίξεις το ειμέλ σου) ενώ τα άλλα πάνε κάπου εδώ στο σάιτ και πρέπει να είσαι log in.

Edited by - Πύρινος on 28/08/2013 11:45:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 13:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΥΘΗΡΑ
quote:

...μ ετο μεγεθος των φωτο δεν μπορω εκ των προτερων να ξερω πως εμφανιζονται αυτες μεσα στο εσωτερικα ...

Μπορείς όμως να ελέγξεις κατα την αναζήτηση (υποθέτω μέσω Google image)
αν βάλεις απλα τον κέρσορα σου επάνω στην υποψήφια φωτογραφία, θα σε ενημερώσει για το μέγεθος της
(π.χ. 620 Χ 380)
το παραπάνω είναι ένα μεγάλο μέγεθος (οριακά) αποδεκτό
Αν δεις και η φωτογραφία ειναι πολύ μεγαλύτερη (2048 Χ 2048)
τότε θα την ανεβάσεις πρώτα σε ενα server (π.χ. http://imageshack.us)
και θα επιλέξεις "Image resize: 320Χ240"
θα παρεις το IMG link που θα σου δώσει στην θέση "Forums:"
και θα το τοποθετήσεις στην ανάρτηση σου.

quote:
επισης δεν εχω εικονιδιο διορθωσης κειμενου ..και καμμια τροποποιησησ δεν μπορω να κανω ..

Δεν μπορεί να μην εχεις...
Για κοίταξε καλύτερα, ειναι αυτό:
Σημ:
(επεξεργασία στα κείμενα σου μπορείς να κάνεις πριν εξαντληθεί το επιτρεπόμενο όριο των 3ων ωρών, απο την ωρα της ανάρτησης)

quote:
προσπαθωνα πεικοινωνησω αλλα τα προωοικα μου μαειλ μου γραφουν οτι εινα αδυνατη η αποστολη μηνυματος ..δεν μπορω να στειλω μηνυματα προσωπικα ...εχχμ τουλαχιστον πριν ενα μηνα τωρα δνε εχω ξαναδοκιμασει ...

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορούν έχουν τα "προσωπικά" σου e-mails
με τα PMs (private ή Personal message) και με τα e-mails που μπορείς να στείλεις σε κάποιο μέλος μας ή Συντονιστή/Διαχειριστή
πατώντας αυτό:
μια και οι παραπάνω ενέργειες διεκπεραιώνονται μέσω του esoterica.gr και οχι μέσω του δικού σου e-mail




not asked to learn how deep the secrets ... there are no

Edited by - AitheroVamon on 28/08/2013 03:18:53


σχολιο 17

Αιθεροβαμονα ,,,κι ομως και τα δυο εικονιδια δεν τα εχω .. ουτε αυτο με το προσωπικο μηνυμα στο διαχειριστη ουτε τροποποιησης κειμενου ...κι εννοειται ειμαι διαρκως σε συνδεση Πυρινε ..εχω δυο μονο εικονιδια ...εχω εικονιδιο μονο παραθεσης, και αυτο που σε πηγαινει στην αρχη της σελιδας,,,κι αυτο αμεσως μετα την δημοσιευση ...τελος παντων ..αν μπορεις να κανεις κατι γαι την διορθωση των εικονων που ηδη δημοσιευσα καντο..αλλιως σβυσε τις γιατι και σε μενα φαινεται δυσχερης η διαχειριση του θεματος οταν υπαρχει μια μεγαλη εικονα ...

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 14:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 18

,, εκανα login,,οπως μου πε ο Πυρινος ,,,τωρα εχω ολα τα εικονιδια ..ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΕΙΚΟΝΕΣ ...
μα καλα δε καταλαβαινω τοσο καιρο εγραφα χωρις να εχω κανει εισοδο??? ...
αχ παραξενο φορουμ ολο δυσκολιες και μυστηρια ...αυτο το Login πρεπει να το κανω καθε φορα που συνδεομαι ???

..οσο για τα εμαιλ...,,, εννοουσα προσωπικα μηνυματα,,απλα λαθος εκφραση χρησιμοποιησα ..

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 28/08/2013 14:18:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 16:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βάλε να σε αποθηκεύσει, να θυμάται το όνομά σου για να μπαίνει αυτόματα όποτε το ανοίγεις.. Τα προσωπικά μηνύματα τα βρήκα στη σελίδα "όλα τα Φόρουμς"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 21:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακομη και η δικαιολογημενη αγανακτηση σου φιλη μου για τις καταστασεις που συμβαινουν στην ζωη μας μπορουν να αναχθουν στην λειτουργια του ψυχισμου μας και κατ επεκατση στην ενασχοληση μας με αυτην


Αυτο ειναι απο μονο του ενα πολυ μεγαλο και δυσκολο εργο, και φυσικα ακομα και αν θα ηταν εφικτη η αντισταση και η μαχη με τις δυναμεις που κυβερνουν αυτον τον κοσμο ,θα μας περιοριζε ο ανθρωπινος χρονος ζωης


Ειμαι σιγουρος οτι οταν καποιος θα αρχισει να υποψιαζεται πως απο την μια λειτουτργει ο ψυχισμος μας και απο την αλλη την φυση της ιδιας της ζωης θα χασει καθε ενδιαφερον να θελει να αλλαξει τα τεκταινομενα αυτου του κοσμου

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2013, 23:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.. Μύθηρα βασικά με τα τελευταία σου ποστ μου άνοιξες τα μάτια γιατο τι πρεσβεύει η όλη ιστορία σου. Σου βγάζω το καπέλο αλλά δεν έχει υπόκλιση...

3η φορά... αφού μπλέκεις κρόνο Δία κτλ θα ήθελα να μου πεις αν μπορείς να μου ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ κάπου τον ΟΦΙΩΝΑ στο όλο στόρυ. Ωραία καλός ο Κρόνος γνώμη σου σεβαστή, ο πρώτος βασιλιάς τι ρόλο βάραγε?
Αφού Δίας=Μπάρμπα θανάσης=Σατανας και Κρόνος=καλός πατέρας Οφίωνας=??????????? Για ανήξερο δεν σε έχω, μου το απέδειξες περίτρανα.

Επίσης, σε ξαναρωτάω τι γνώμη έχεις για τις ΑΝΘΡΩΠΟΦΑΓΙΕΣ και τις ΑΝΘΡΩΠΟΘΥΣΙΕΣ που τελούσαν οι οπαδοί του Κρόνου. Ο Δίας ως κακός γιατί τις ΚΑΤΗΡΓΗΣΕ από τη λατρεία του; Αν έχεις χρόνο σε παρακαλώ να απαντήσεις, με ενδιαφέρει. Θα σε ρωτάω μέχρι να απαντήσεις...

Μύθηρα, συγνώμμη, αλλά θέλω χρόνο για να καταλάβω... Η Λίλιθ-Λαμαστού- Μπελίλι- Λιλλάκε- η όπως αναφέρει η ΚΑΜΠΑΛΑ σύντροφος του Σαμαέλ- Σατανά αρχικά και του Κάιν του πρώτου αδερφοκτόνου μεταγενέστερα, το αρχέτυπο της Λάμιας, η μητέρα δαιμόνων και φόνισσα μωρών, το αρχέτυπο των succubus, είναι για να τη λυπόμαστε; Ακόμα και ο Δίας να ήτανε ο Σαμαέλ όπως εσύ τον παρομοιάζεις, η γυναίκα του άρχοντα του σκότους είναι η καημένη της ιστορίας; Μύθηρα με κάνεις πλάκα;

Τελικά το έφτασες εκεί που υποψιαζόμουνα...εξάλλου πάντα εκεί καταλήγει.

Ερώτηση κρίσεως και για μένα από τις πιο σημαντικές στην όλη υπόθεση. Αυτή η καημένη όπως την παρουσιάζεις, αφού ήταν το φίδι, οδήγησε τον άνθρωπο στη γνώση του καλού και του κακού. Πως το βλέπεις εσύ αυτό;

Μήπως τελικά μας έκανε καλό;
Μήπως να πούμε και ευχαριστώ;
Στην τελική γνώση μας έδωσε που μας την κρύβανε. Αρα ο Σαμαέλ πατέρας της αποστασίας και σύζυγος της ήταν καλός και μας βοήθησε.
μα για σένα ο αποστάτης ήταν ο Δίας και όχι ο Κρόνος. Ετσι λοιπόν ο Δίας είναι ο καλός. Μα πριν λίγο λέγαμε ότι ο Δίας είναι ο αποστάτης, και όχι ο καλός Κρόνος. Με τον Κρόνο η ιστορία έδενε... αλλά όχι , ο Δίας έιναι ο κακός. Μύθηρα μπορείς να μου δέσεις την ιστορία; Θα συνεχίσω όταν και αν έχεις χρόνο να απαντήσεις.

Τυράκια παντού... κάπου κρύβεται η φάκα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2013, 14:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 19

,,,,,,,καταρχην ευχαριστω για τις τεχνικες συμβουλες Αιθεροβαμονα και Πυρινο..το προβλημα με τα μεγεθη εικονων ,τις επιδιωρθωσεις και την επικοινωνια μεσω πμ ΛΥΘΗΚΕ ... χμμ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ...

......λοιπον Ιταλε .. ακου.. προκλητικα ρωτηματα εθεσες ,,,
ναι η θρυλικη αυτη Γυναικα η Λιλιθ,,, Αγελαιδα για την μυθιστορια που εισαγω ...η οποια εξεπεσε καταντωνας Μεγιστη Πορνη του Κοκκινου Παλαιου Ναου ,,,
κι η οποια εβαψε τα χερια της με ιαμα αθωων καθως ενεπλακη στις δολοπλοκιες του Ναου εκεινου,, ΚΑΙ ΤΑΥΤΙΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΕΙΟ ΜΙΑΣ <<ΒΑΣΣΙΛΙΣΑΣ-ΦΑΝΤΑΣΜΑ >> ΕΞΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΩΜΕΝΗΣ ΚΛΕΒΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑ (ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΖΟΥΣΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΛΑΝΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΔΙΔΑΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΙΕΡΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΝΑΟΥ ΕΚΕΙΝΟΥ ...

..ΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΚΛΥΤΗ ΚΙΑ ΕΚΤΡΟΠΗ ΓΥΝΑΙΚΑ-ΓΥΝΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ...ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΓΙΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΙΝΗΤΡΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΕΞΕΠΕΣΜΕΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ -ΜΠΑΡΠΜΑ ΣΕΘ ..ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ,ΤΟΝ ΕΚΤΡΟΠΟ ΝΑΟ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΓΙΑ ΤΟΥ

...ΕΝΑ ΝΑΟ ΠΟΥ ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΕΝΕΔΥΘΗΚΕ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΓΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΑΛΗΘΙΝΑ ΤΟΥ ΗΘΗ...

ναι η Λιλιθ ηταν ενα καταβαθος αμολυντο κοριτσι ...η εκλυτη ζωη μεσα στον Κοκκινο Ναο δεν πειραξε τον ΠΥΡΗΝΑ της αθωοτητας της ...ενα κοριτσι που παρα την φρικη της εξωτερικης της ΕΓΩΙΚΗς ταυτοτητας καταφερε μετα θανατον να σηκωθει πολυ ψηλα αφου πρωτα ειδε την Κολαση με τα ματια της ...ηταν μια εκπεσουσα μια ερπουσα ψυχη που αναπτερωθηκε και στεφανωθηκε και σφραγιστημε πλεον ως Ψυχη σε Ανωτερους Ολυμπιους τοπους με την ΔΥΝΑΜΗ-ΑΣΠΙΔΑ ΤΟΥ ΛΕΥΚΟΥ ΚΡΙΝΟΥ οι ...

..το Πνευμα της εχει επιστρεψει προ καιρου σε αυτον κοσμο ...ενεπνευσε τις μαγισσες του Μεσαιωνα, τις αφυπνιστριες κι επαναστατρΙες εναντια στην εκκλησιαστικη ασυδωσια κι την αποσιωπημενη διαφθορα της ,,οι περισσοτερες μαρτυρησαν στην πυρα ,, ενεπνευσε τις φεμινιστριες των περασμενων αιωνων και μεχρι τις μερες μας ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΙς ΕΜΠΝΕΕΙ ,, ενεπνευσε ολες τις μεγαλες αποκρυφιστριες γυναικες εναντια στην αντρικη φαλλοκρατικη καταδυναστευση στον τομεα της αποκρυφης γνωσης και συνεχιζει να εμπνεει στις μερες μας ολους εμας τους περιθωρικους κορακες και κορακινες που δρουμε σαν ελευθεροι σκοπευτες μοιραζοντας κρυμμενα μυστικα απο αυτα που κραταν καλα σφραγισμενα τα κατετσημενα αποκρυφιστικα αντρικα ταγματα και οι σχολες ...

ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΛΙΛΙΘ ΑΓΕΛΑΙΔΑΣ ΤΟ ΕΞΥΨΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΓΙΑΣΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ ΚΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΚΛΥΤΟ ΚΑΙ ΕΛΦΥΛΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ <<ΕΜΠΟΡΕΥΤΗΚΑΝ>> ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙΑ ΤΟΥΣ, ΟΙ ΙΕΡΑΧΡΕΣ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΝΑΟΥ ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΥΨΩΜΕΝΟ ΚΙ ΑΝΕΣΤΗΜΕΝΟ ΣΕ ΥΠΕΡΒΑΤΙΚΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ ΠΝΕΥΜΑ,,, ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΟΚΡΑΚΤΙΚΗ ΦΩΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΤΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ ...

Η ΑΝΕΣΤΗΜΕΝΗ ΛΙΛΙΘ-ΑΓΕΛΑΙΔΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΦΑΛΛΟΚΡΑΤΙΑΣ ,,,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΣΧΥΡΟΤΑΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΤΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΣΑΘΡΕΣ ΔΟΜΕΣ ΤΗΣ ΑΥΤΑΡΧΙΑΣ ΕΝΟΣ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΑΡΡΕΝΑ ΜΟΝΗΡΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟΚΡΑΤΟΡΑ ΘΕΟΥ ομφαλοσκοπου ,,,ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΑΧΑΜΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΠΕΧΘΗ ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ..ΚΑΙ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΕΙΡΗΜΕΝΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ!!!
ΝΑΙ Η ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΗ ΛΙΛΙΘ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΣΑΘΩΝΑ ,,,ΜΙΑΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧει ΕΠΑΝΑΛΗΜΕΝΑ ΔΙΑΠΡΑΞΕΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ ..!!!..

παμε παρακατω ....

...η γεννεα του <<Δια>> δεν ηταν ολη διεφθαρμενη .. προσωπικα οταν λεω γεννεα του Δια εννοω την κατωτερη βαθμιδα θεοτητων την εγγυτατη στον ανθρωπο ..και βεβαια τους δικους τους Ναους ..
..σε αυτη την βαθμιδα διακρινουμε δυο μεγαλες ομοταξιες ανθρωποθεοτητων..η μια οδευει πανω στο Βελος και η αλλη πανω στο Τοξο ...η Αποστασια εκδηλωθηκε απο την ομοταξια που βρισκεται πανω στο Βελος ...
...μιλαμε δηλαδη για τις κατωτερες ταξεις ανθρωποθεικων ψυχων ..αυτους που λεμε και ερπετικους ή φτερωτα ερπετα με ισχυροτατη την ταση για ερπετισμο ...

..ο ενας υιος ηταν ο Καιν -Σαθωνας( Μπαρμπα Θανασης ) ο ανυποτακτος και εναντιος στην ΘΕΛΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ ΤΟΥ ,,,ο αλλος ηταν ο Αβελ-Απολλωνας (Μπαρμπα Βαιλης- Πλατωνας)ο υποτακτικος και συννομος με την θΕΛΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ-ΜΗΤΕΡΩΝ του ..

...αυτη την διακριση προσπαθω να κανω κατανοητη μεσα απα την αναπτυξη αυτου του θεματος ...ΟΙ ΔΥΟ ΑΥΤΕΣ ΑΡΡΕΝΕΣ ΘΕΙΚΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΔΥΟ ΝΑΩΝ ,,,ΤΟΥ ΚΟΥΚΚΙΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΝΑΟΥ
( για την διαφορα τους θα μιλησουμε αναλυτικα περαιτερω )

κοιταχτε το σχημα....

Ανωτεροι Ναοι Αριστερης Πτερυγας ( Βελος της Ανοδου )με τελευταιο τον Παλαιο Κοκκινο Ναο και το ανακρουσμα του Νεο Κοκκινο Ναο
(2 Αποστατες Ναοι -διεφθαρμενοι της γεννεας του <<Δια>> επαναστατες ανυπακοοι - αντινομοι εκβιαστες της εξελιξης των οντων )


Ανωτεροι Ναοι της Δεξιας Πτερυγας( Τοξο της Επιστροφης )με τελευταιο τον Παλαιο Πρασινο Ναο και το ανακρουσμα του, Νεο Πρασινο Ναο ( οι 2 συννομοι κι υπακουοι Ναοι συνεχιστες της Υψηλης Θεικης Προνοιας και Προστασιας της εξελιξης της οντων )

...μη με μπλεκεις Ιταλε,,με τα συνοθυλευματα του Ησιοδου και τις ιστοριες για αγριους των αλλων,,, γιατι εκει μεσα γινεται της κακομοιρας το καγκελο ...αλλου συμβολικοι κωδικες ,αλλου ιστορικα γεγονοτα ,,,αλλου σπαραγματα της προιστορια της θεικης ....ολα αυτα μπλεκονται με ενα τροπο συγχυτικο και στην κυριλεξια εξουθενωτικο της λειτουργιας της κατανοησης μας ...

...ολα αυτα μπηκαν με ενα αναρχο κι ασυδωτο τροπο σε ενα καζανι ανακατευτηκαν με λαχανα και αλατοπιπερο λογοτεχνικο ,,,και σερβιριστηκαν να τα φανε οι κοτες ,, δηλ οι αφιλοσοφητοι κι αμυητοι ανθρωποι,,, ουσιαστικα στοχευοντας οι ""μαγειρες "" τους στην πνευματικη μας συγχυση σχετικα με την ιστορια και προιστορια του κοσμου μας ...χικ !!!
...καλη σας χωνεψη .......αλλα δε μπορω να μασησω πλεον τα κουτοχορτα και τους λαχανοντολμαδες των αλλων μυθολογων ,,,οσο δοξασμενοι κι αν εχουν γινει μεσα στο συστημα της Αποστασιας..........

...κραταω μοναχα τα σημεια που μου χρειαζονται ,,,τα ψηγματα τα ορθολογικα ( γιατι υπαρχουν και τετοια ) και προσπαθω να συγκροτησω μια πρωτοιστορια μυθιστορια του κοσμου μας μιλωντας για τα πιθανα τεκταινομενα σε Υπερσκηνιακο Επιπεδο Εξουσιας (δηλ σε επιπεδο Ναων )....χικ κρακαορακαξ!!

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 14:14:21

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 14:28:37

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 14:40:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2013, 15:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 20

κι ομως ειναι η ιδια ..

<<Καλησπέρα.. Μύθηρα βασικά με τα τελευταία σου ποστ μου άνοιξες τα μάτια γιατο τι πρεσβεύει η όλη ιστορία σου. Σου βγάζω το καπέλο αλλά δεν έχει υπόκλιση...>>

...εχμμμ ,,,αχ βρε καλε μου κρατα το καπελο οσυ στο κεφαλι και ασε και τις υποκλισεις ,,,δεν θα το κανουμε δω μαγαζακι του Μπαρμπαθαναση μονο σε αυτον αρεσουν τετοιες ταπεινοφροσυνες ...στασου στο υψος σου ..μη ξεχνας οτι μιλας σε καποια που εκπροσωπει σε αυτο το διαλογο το πνευμα της ανυψωμενης Λιλιθ και τα ανυψωμεν πνευματα δνε ανεχονται τις ταπεινοφροσυνες .....

<<3η φορά... αφού μπλέκεις κρόνο Δία κτλ θα ήθελα να μου πεις αν μπορείς να μου ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ κάπου τον ΟΦΙΩΝΑ στο όλο στόρυ. Ωραία καλός ο Κρόνος γνώμη σου σεβαστή, ο πρώτος βασιλιάς τι ρόλο βάραγε?
Αφού Δίας=Μπάρμπα θανάσης=Σατανας και Κρόνος=καλός πατέρας Οφίωνας=??????????? Για ανήξερο δεν σε έχω, μου το απέδειξες περίτρανα.>>>

.. ειλικρινα δε ξερω τιποτε για αυτο το στορυ ... οποτε πουθενα δε τον εχω τοποθετησει τον Οφιωνα στην μυθολογηση που εισαγω.. ισως ναι ναι στην Πατερικη Γεννεα (Κρονια)ως προπορευομενο θεο ..


<<Επίσης, σε ξαναρωτάω τι γνώμη έχεις για τις ΑΝΘΡΩΠΟΦΑΓΙΕΣ και τις ΑΝΘΡΩΠΟΘΥΣΙΕΣ που τελούσαν οι οπαδοί του Κρόνου. Ο Δίας ως κακός γιατί τις ΚΑΤΗΡΓΗΣΕ από τη λατρεία του; Αν έχεις χρόνο σε παρακαλώ να απαντήσεις, με ενδιαφέρει. Θα σε ρωτάω μέχρι να απαντήσεις...>>

...κοιτα αυτο το μυθευεμα με την ανθρωποφαγια θα μποροσαμε να το δουμε συμβολικα,,, ο Κρονος ειναι η αναμνηση αυτου που οφειλει καθε γεννεα θεων να δεχτει καθως ανελισσετια πανω στην θεικη σκαλα ,δ,ηλαδη την διαλυση τςη εγωικη υψηλης ταυτοτηα που αποκτα καθε ανθρωποθεικο ον.. οι θεοι που αρνουνται αυτη την καταθεση-διαλυση ταυτοτητας αρα αρνουνται την επιστροφη στο ομογενοποιημενο θειο -φως,,, αυτοι ειναι οι θεοι που εκδηλωνουν το φοβο της επιστροφης γατζωμενοι απο την διαφοροποιημενη ταυτοτητα τους κι αρα μοιραια γινονται οι αποστατες θεοι ...

<<Μύθηρα, συγνώμμη, αλλά θέλω χρόνο για να καταλάβω... Η Λίλιθ-Λαμαστού- Μπελίλι- Λιλλάκε- η όπως αναφέρει η ΚΑΜΠΑΛΑ σύντροφος του Σαμαέλ- Σατανά αρχικά και του Κάιν του πρώτου αδερφοκτόνου μεταγενέστερα, το αρχέτυπο της Λάμιας, η μητέρα δαιμόνων και φόνισσα μωρών, το αρχέτυπο των succubus, είναι για να τη λυπόμαστε; Ακόμα και ο Δίας να ήτανε ο Σαμαέλ όπως εσύ τον παρομοιάζεις, η γυναίκα του άρχοντα του σκότους είναι η καημένη της ιστορίας; Μύθηρα με κάνεις πλάκα;

Τελικά το έφτασες εκεί που υποψιαζόμουνα...εξάλλου πάντα εκεί καταλήγει.>>

...δεν λεω οτι ειναι η καημενη η αμοιρη καθε ευθυνης ...αλλα οτι ειναι η ταπεινωμενη η κατασχισμενη απο το σκοτος που ομως μεσα στο πυρηνικο της βαθος παρεμεινε αμολυντη η ταυτοτητα-προκαθορισμος του φωτος της και ειναι αυτη που τελικα την εξυψωνει ....και την καθαγιαζει ..

...ο Παλιος Σαθωνας δε εχει δει ακομη το μεγεθος της Κολασης του ...το φανταζεται ομως,,,,,,,, και γιαυτο κανει τα παντα για να κρατηθει απο το κουφαρι του... καθως δεν εχει ακομη απενσαρκωθει ...ενω η Λιλιθ εχει απενσαρκωθει προ πολλου εχει πληρωσει και εχει κατρακυλησει στην Κολαση της και εχει εξυψωθει σε τοπους που σφραγιστηκε η νεα της ψυχικη ταυτοτητα ...ουαου τι λεω τωρα !!!εεε μυθολογια ειναι αυτη ...βεβαια μη νομιζεις το παζλ παραμενει καπως ανολοκληρωτο μου λειπουν πολυ σημαντικα κομματια του,,,υπαρχουν καποιες τρυπες ακομη κια κενα στην αφηγηση ...καλως εοντων των πραγματων θα το δουλεψω αυτο τον Χειμωνα κλεινοντας αυτ ατα κενα ...περιμενω να μου δωσετε κι εσιε ςκαμμια ιδεα ...

<<Ερώτηση κρίσεως και για μένα από τις πιο σημαντικές στην όλη υπόθεση. Αυτή η καημένη όπως την παρουσιάζεις, αφού ήταν το φίδι, οδήγησε τον άνθρωπο στη γνώση του καλού και του κακού. Πως το βλέπεις εσύ αυτό;

Μήπως τελικά μας έκανε καλό;
Μήπως να πούμε και ευχαριστώ;
Στην τελική γνώση μας έδωσε που μας την κρύβανε. Αρα ο Σαμαέλ πατέρας της αποστασίας και σύζυγος της ήταν καλός και μας βοήθησε.
μα για σένα ο αποστάτης ήταν ο Δίας και όχι ο Κρόνος. Ετσι λοιπόν ο Δίας είναι ο καλός. Μα πριν λίγο λέγαμε ότι ο Δίας είναι ο αποστάτης, και όχι ο καλός Κρόνος. Με τον Κρόνο η ιστορία έδενε... αλλά όχι , ο Δίας έιναι ο κακός. Μύθηρα μπορείς να μου δέσεις την ιστορία; Θα συνεχίσω όταν και αν έχεις χρόνο να απαντήσεις.

Τυράκια παντού... κάπου κρύβεται η φάκα...>>

...αυτο το πακετο με τους συνειρμους και τους λογικους συμπερασμους ειναι αυθαιρετο πχ απο που επαγεται οτι επειδη η Λιλιθ βοηθα την επιγνωση μας αρα ο Σαμμαελ Σηθ ειναι καλος ?? μην εισαγεις αυθαιρετους συμπερασμους γιατι μας οδηγεις ετσι σε λαθος κρισεις αντιφατικες που μαλιστα παλι αυθαιρετα μου τους πρσαπτεις ...για κοιταξε το αυτο καλυτερα ...

εε ε οχι και τυρακια .. εδω μιλαμε για κεφαλοτυρι τεραστιων διαστασεων ..θα δεις στην συνεχεια ..

..μενει να πουμε πολλα ...
πχ που ζει ο Παλιος Σηθ Μπαρμπα Θανασης ...ποιος ηταν ?? ειναι ενασρκωμενος η εχει πεθανει ????ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΙΛΗ-ΠΛΑΤΩΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΚΥΡΑ ΦΡΟΣΥΝΗ -ΔΑΜΑΣΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΑΥΤΟΙ Η ΑΚΟΜΗ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΧΩΡΙΑ ??????

..χμμ και τι γινετια με τον Νεο Σηθ (Θανασουλια τον ανηψιο του Μπαρμπα Θαναση ουνα φατσα ουνα ρατσα ???? ) ααα ναι καινουργιο φρουτο της ιστοριας μας αυτο ...αχχ η ιστορια μας κυκλους κανει ...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΕΝ ΤΩ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΝΥΧΤΟΣ ΙΔΟΥ Ο ΝΥΜΦΙΟΣ ΕΝ ΟΝΟΜΑΤΙ ΚΥΡΙΟΥ ΣΕΘ ...αιντεεεε φτου κι απο την αρχη ...αχχ κουριαγιο στην καινουρια μας Αγελαιδα (Αγλαιτσα )...ελπιζω να μη πεσει στα λαθη της παλιαςς ...αλλα να βελτιωθει το πεπρωμενο ...να συνδεθει με λιγοτερο πονο ...ΑΜΗΝ !!!

..ο Μπαρμπαθανασης ,ο Μπαρμπα Πλατωνας η κυρα Φροσυνη, η Αγλαιτσα και ο Θανασουλιας και ο Βασιλης ειναι οι εξελληνισμενες μας ονοματικες εκδοχες μιας παραμυθιας για μικρα παιδια που ομως αναφερεται σε μεγαλες και κρισιμες για το μελλον τους κοσμου μας προσωπικοτητες ιστορικες παρακαλω ....

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 15:42:08

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 15:44:15

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 15:59:34

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 16:02:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2013, 18:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΜΟ 5

ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΕΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΘΕΙΚΩΝ ΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ

..αυτο ειναι ενα σχημα που προτεινουμε διευθετετησης των θεικων γεννεων πανω σε δυο Σκαλες -Εξελικτικες Καμπυλες -Ατραπους....

ΔΕΞΙΑ ΑΤΡΑΠΟΣ (ΤΟΞΟ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ )
1η Βαθμιδα ΤΙΤΑΝΕΣ ΘΕΟΙ ΠΡΟΠΑΤΟΡΑΣ + ΠΡΟΜΗΤΗΡ (ΑΠΟΛΛΩΝ +ΔΑΜΑΣΙΑ)
2η Βαθμιδα ΓΙΓΑΝΤΕΣ ΘΕΟΙ ΠΑΤΕΡΑΣ + ΜΗΤΕΡΑ ( ΑΠΟΛΛΩΝ +ΔΑΜΑΣΙΑ )
3η Βαθμιδα Υιος ....Κορη ( Παλαιος Απολλων ....Παλαια Δαμασια )
4η Βαθμιδα Νεος Υιος .....Νεα Κορη ( Νεος Απολλων.......Νεα Δαμασια )


ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΤΡΑΠΟΣ ( ΒΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ )
1η Βαθμιδα Θεος Προπατορας Μονηρης ( Αθωνας )
2η Βαθμιδα Θεος Πατερας Μονηρης ( Αθωνας )
3η Βαθμιδα Αποστατης Θεος Υιος ( Παλαιος Σαθωνας......Παλαια Αγελαιδα )
4η Βαθμιδα Νεος Αποστατης Υιος ( Νεος Σαθωνας...Νεα Αγελαιδα )

AYTΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΟΥ ...ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΣΥΝΟΜΟΤΑΞΙΕΣ ΘΕΙΚΩΝ ΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΔΥΟ ΣΚΑΛΕΣ ΘΕΙΚΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΑΡΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗΣ ΘΕΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ...


===========================================================

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 18:46:42

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 29/08/2013 19:06:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2013, 13:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΜΟ 6

.....ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΑΡΧΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΕΙΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΝΑΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΝΑΟΥΣ

Η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΑΥΤΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΞΩΤΑΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ..
ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΜΩΣ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ..
ΚΑΘΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΙΑΙΩΝΟΒΙΕΣ ΚΙ ΕΚΕΙ ΟΙ ΝΑΟΙ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΑΣΚΟΥΝ ΠΑΡΑ ΕΜΜΕΣΕΣ ΕΠΙΡΡΟΕΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΠΙΡΡΟΩΝ ΠΟΥ ΑΣΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΑΤΗ ΔΙΑΤΣΑΣΗ ,,,

ΟΙ ΝΑΟΙ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑI ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΑΣΚΟΥΝ ΕΛΕΓΧΟ ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΟ 1/4 ΤΗΣ ΥΛΟΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΟΛΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ...ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΗΝ ΦΛΟΥΔΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ...

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΣΠΑΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΟΓΟΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΔΩ ΕΞΩ ???..

ΧΜΜ ΕΔΩ ΤΙΘΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ ,,
Ο ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΑΘΩΝΑΣ (ΜΠΑΡΜΠΑ ΘΑΝΑΣΗΣ ) ΚΙ Η ΟΜΗΓΥΡΙΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΙΣΧΥΡΟΤΑΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΕΠΗΛΥΔΕΣ ,,
,,,ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΗΚΩΣΑΝ ΜΠΑΙΡΑΚΙ ΚΙ ΕΙΠΑΝ << ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΘΕΟΙ ,, ΑΛΛΟΙ ΘΕΟΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΑΝ ΕΜΑΣ >>..


TO ΑΝΤΙΤΙΜΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΗΤΑΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ << ΑΙΜΑ >>...ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΦΑΙΜΑΞΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΝΑΟΣ ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΑΣΥΔΩΤΗΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ .. ...ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕ ΣΥΣΤΗΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ,,, ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ .. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ..Η ΜΟΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΔΙΚΗ ,ΕΛΚΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΛΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΧΙΣΗΣ ...ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥ ΕΛΕΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΚΑΛΕΙΣ ,,,ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΣΥΝΑΛΛΑΧΤΗΚΕ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΝΑΟΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ...
,,,,ΜΙΑ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΕΧΙΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΠΛΕΙΣΤΑ ΔΕΙΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ..

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/09/2013 13:14:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2013, 15:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη, νομίζω ότι το μυθολόγημα που, όπως ισχυρίζεσαι, προσπαθείς να εισάγεις (!!) καθώς και ο τρόπος που επέλεξες να το κάνεις, προσωπικά μου δείχνουν προσπάθεια δογματικής διεξόδου, θεοσοφικού τύπου, σε αντιρρησίες χωρίς αιτία.

Επίσης, πάλι προσωπικά, θεωρώ ότι το πλαίσιο στο οποίο κινείσαι προκειμένου να επιτύχεις διάφορους αποσυμβολισμούς, είναι πολύ περιορισμένο και προσηλωμένο σε ανατολικού τύπου σκεπτικά καθώς κι ότι μπορεί να είναι επικίνδυνο μέρος ενός "μεγαλεπήβολου" σχεδίου, το οποίο εξυπηρετείς εθελούσια ή όχι...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2013, 16:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά, αν θέλεις τη γνώμη μου, δεν θα έλεγα οτι έχει να κάνει με ανατολικού τύπου σκεπτικά αλλά με καθαρά δυτικά new-age τύπου.

Η ερμηνεία διάφορων μυθολογιών, όπως της αρχαίας ελληνικής, κατα το δοκούν είναι κατεξοχήν φαινόμενο που συναντάμε στην Ελλάδα και στους διάφορους δυτικούς κύκλους απο "ξερόλες", μασώνους κλπ.

Edited by - Πύρινος on 05/09/2013 16:46:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2013, 16:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή φίλη, νομίζω ότι το μυθολόγημα που, όπως ισχυρίζεσαι, προσπαθείς να εισάγεις (!!) καθώς και ο τρόπος που επέλεξες να το κάνεις, προσωπικά μου δείχνουν προσπάθεια δογματικής διεξόδου, θεοσοφικού τύπου, σε αντιρρησίες χωρίς αιτία.

Επίσης, πάλι προσωπικά, θεωρώ ότι το πλαίσιο στο οποίο κινείσαι προκειμένου να επιτύχεις διάφορους αποσυμβολισμούς, είναι πολύ περιορισμένο και προσηλωμένο σε ανατολικού τύπου σκεπτικά καθώς κι ότι μπορεί να είναι επικίνδυνο μέρος ενός "μεγαλεπήβολου" σχεδίου, το οποίο εξυπηρετείς εθελούσια ή όχι...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ



σχολιο 21

....η μυθολογηση αυτη, να σου πω την αληθεια μου φιλε μου ,ειναι μια συνθεση που λαμβανει υποψιν της βασικα μυθευματα της παγκοσμιας μυθολογιας οπως..

-την Επανασταση Δια ,την Γιγαντομαχια και τα μυθευματα των Ελευσινιων Μυστηριων απο την αρχαιελληνικη μυθολογια
-στοιχεια απο τα ινδικα επη Ραμαγιανα και Μπαχαμπαρατα (ιδιαιτερως τη Μπαγκαβατ Γκιτα )
-στοιχεια απο ασσυροβαβυλωνιακη μυθολογικη παραδοση ,ειδικα τα σχετικα με την Ισταρ
-στοιχεια απο τη αιγυπτιακη μυθολογικη παραδοση ,ειδικα αυτα που εχουν σχεση με Ορισι και Ισιδα και Σεθ

-στοιχεια απο την ιουδαιο-ελληνο χριστιανικη παραδοση ειδικα αυτα τα μυθευματα μερι Παραδεισου και εκπτωσης απο αυτον και περι Επαναστασης των Αγγελων .........
κτλ
κτλ

...προσπαθησα ολα αυτα να τα συμπεριλαβω σε μια Υπερσκηνιακη Εξιστορηση για την Εξουσια κι επιπροη των Ναων μεσα στο κοσμο μας υπο το πρισμα των πιο συγχρονων θεοσοφικων αφηγησεων οπως αυτη ΠΕΡΙ ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΚΑΙ ΚΡΥΜΜΕΝΗΣ ΑΔΕΡΦΟΤΗΤΑΣ ...

....το κολαζ ειναι ετοιμο ηδη και κατεγραμμενο απο μενα σε χειρογραφο εδω και πολυ καιρο ..ειναι ενα τεραστιο παζλ που του λειπουν καποια ακομη βασικα κομματια .. ωστοσο αυτα τα κομματια δεν ειναι τοσο κρισιμα ωστε να μην μπορω να εκθεσω -παρουσιασω στους αλλους αυτην την μυθιστορια ..

...και βεβαια καθολου δεν με ενδιαφερει να δημοσιευτει κατι με το ονομα μου ,,,φευ!!και να περασει απο ολα αυτα τα καναλια της λογοκρισιας του συστηματος ,, ειναι καλυτερα ετσι στα κλεφτα με την λαθραια υποτυπωδη ελευθερια που μου δινει ενα φορουμ και την ανεση ανωνυμιας διαδικτυακης ,να διαδοσω αυτη την μυθιστορια η οποια ερχεται να συμπληρωσει μια μεγιστη συνομωσιολογικη θεωρια αυτη περι του <<Σχεδιου της Αποκλισης >> κοιτα εδω ..
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11722

...οι καιροι εχουν γινει επικινδυνοι ,, το Συστημα της Αποστασιας ειναι ετοιμο ακομη κι ενα ψευτοαρμαγεδωνα η ενα τριτο παγκοσμιο πολεμο εν ειδει πυρηνικου ολεθρου να οργανωσει ... προκειμενου να συγκαλυψει τα μεγιστα εκνομα κι εκβιαστικα που διαπρατει εναντια στην συλλογικη μας ζωη ..

...αν αυτη η μυθιστορια εχει καποια δυναμη αληθειας ,, η αποτερη ελπιδα μου ειναι μεσα απο την διαχυση πληροφοριων εστω και μυθογραφικου περιεχομενου , να συμβαλλει θετικα στην αποτροπη ολων αυτων των οδυνηρων για μας εδω του ανθρωπους της βασης σχεδιασμων που δρομολογουνται και να δρασει ως τρομοκρατικη δυναμη περιορισμου και ματαιωσης των εξωφρενικων σχεδιων των διεστραμμενων εγκεφαλων που ενοικουν μεσα στο Κοκκινο Ναο τον ξενοκρατουμενο πλεον ...χμμ να την παλι η μυθιστορια μπροστα μας.. ναι υπο αυτη την εννοια ειναι κατι ""μεγαλεπιβολο"" αυτη η μυθιστορηματικη προσπαθεια ......

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΥΘΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΩΝΥΜΑ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΠΩΣ ΑΠΟΜΩΝΩΜΕΝΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΓΙΑ ΠΑΣΑ ΧΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ...Η ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΝΑ ΞΕΤΥΛΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΥΘΙΣΤΟΡΙΑ ...

αρα ρ τροπος πουδιαδιδεται δεν εχει περιβολη δογματικης και ισχυρης θεωριας δμε προοπτικη διασημοποιησης .. τεοια πραγματα διαδιδονται μεσα απο πανισυχρα δικτυα των τεκτονων πχ και μεσα σε να 24ωρο εχουν γινει θεμα παγκοσμιας συζητησης ...αρα λαβετε σοαβρα υποψιν στην γνωησας για την μυθιστορι αυτη και τον περιθωριακο αυτον τροπο διαδοσης ...

..ζητω συγνωμη απο τον Αρχαιο μας Τραγο τον Μπαρμπα Σαθωνα ,,, αλλα ολα απο <<αγαααππηηηηηηηηηη>> γινονται οπως κι Εκεινος απο <<αγαπη>> ρουφαει αιωνες τωρα το αιμα μας !!!

..ειναι τρομερο αν το καλοσκεφτουμε ολο αυτο τον ζυγο της δουλικης ζωης με πυξιδα τον πονο και το θανατο τον τραβαμε εδω κατω στην βαση της πυραμιδας για να εχει Αιμα μια υψηλη ιεραρχια παρηκμασμενων θεοτητων ΓΕΡΟΝΤΩΝ ΞΕΚΟΥΤΗΔΩΝ που ξεπουλησαν πανω στο κοσμο μας τα παντα για να αποκτησουν την Τεχνολογια της Αφαιμαξης ( θα μιλησουμε για αυτη ) απο τους τους Ξενους ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΠΟΤΕ ( σας θυμιζει κατι ??εε ναι Πητερ Παν το αγορι που δεν ηθελε να γερασει χμμμμμ!!!!σαπουνοφουσκα χολυγουντιανης παραμυθίας τωρα πια πολυ γνωστης προελευσης )


=====================================
ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/09/2013 17:00:55

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/09/2013 17:05:49

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/09/2013 17:19:08

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/09/2013 17:29:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2013, 18:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΜΟ 7

...Ο ΜπαρΜμπα Θανασης -Σαθωνας ηταν πολυ βαρια αρρωστος ,, η Κυρα Φροσυνη ( Παλαια ΔΑμασια ) ειχε εξαφανιστει .. εδω υπαρχει ενα κενο ενα κομματι που λειπει ,, η τυχη της Παλιας Δαμασιας...χμ (θα τον ξαναπιασουμε αυτον τον μιτο αργοτερα )

...η Αγελαιδα ειχε αποθανει ...ΚΙ ΩΣΑΝ ΩΡΑΙΑ ΚΟΙΜΩΜΕΝΗ ΤΟ ΠΤΩΜΑ ΤΗΣ ΦΥΛΑΓΟΝΤΑΝ ΚΑΙ.......... ΦΥΛΑΓΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΑΥΛΗ...

.. η περιοδος ακμης και των οργιαστικων τελετουργιων ΜΕΘΥΣΙΩΝ ΑΠΟ ΑΙΜΑ ΨΥΧΗΣ ειχε παρελθει οριστικα για εκεινον τον Ναο .. ολοι οι Μεγαλοι της Ιεραχριας του Παλαιου Κοκκινου Ναου ηταν βαρια αρρωστοι ,,,ψυχορραγουσαν ,,,εξαιτιας της ασυδωτης οργιαστικης ζωης τους ...

...τοτε ηταν που κτυπησαν την πορτα οι ΞΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ..η μαλλον τα βιοκλωνωματα που εχουν για να κανουν τις συναλλαγες τους με τους εκποιημενους Δικαιουχους των Κοσμων που επισκεπτονται ..

<< θελουμε να δουμε τον Κυριο >> ειπαν ...<< ξερουμε τι εχει Αναγκη >> ..<< εμεις εχουμε την ΛΥΣΗ που ζητα >> εννοουσαν την Τεχνολογια της Αφαιμαξης Ζωης απο ζωντανα πλασματα και διαχυτα πεδια ...ΜΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΩΣ ΤΟΤΕ Ο ΠΑΛΑΙΟς ΚΟΚΚΙΝΟς ΝΑΟΣ ΑΓΝΟΟΥΣΕ ( ΟΧΙ ΕΝΤΕΛΩς ΟΜΩς )ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΝΑΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΦΕΙΔΩΛΟΙ ΣΤΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ ΥΨΗΛΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΗΘΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΠΕΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΚΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥΣ ..

...χμμ ετσι ειπαν ,, κι οι Θυρες σχιστηκαν στα δυο για να περαοσυν σε υψηλη ακροαση ,,,χμμ οι <<προσευχες>> του γερο Σαθωνα που ψυχορραργουσε γατζωμενος στο κουφαρι του ειχαν πιασει ,, χμμμμμμμμμμ οι <<προσευχες >>!!!!!!

( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ...>>)

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/09/2013 18:06:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2013, 00:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΘΗΡΑ

quote:
( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ...>>)


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 13:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 22

..............ΑΧ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΙΚΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙ ΑΓΡΙΑ ΚΑΤΟΧΗ -ΞΕΝΟΚΡΑΤΙΑ ..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΞΕΠΕΣΜΕΝΟΙ ΙΕΡΑΧΡΕΣ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΝΑΟΥ ,, ΟΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΞΙΠΑΣΜΕΝΗ ΕΝΣΑΡΚΗ ΖΩΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ .. ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΑΝ ΤΡΕΛΑ ΑΣΥΔΩΤΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ..

ΑΧΧ ............ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ -ΣΚΛΑΒΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΑΣ...

ΑΧΧΧ ΑΛΙΜΟΝΟ ... ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΤΗ Η ΚΑΤΟΧΗ ΕΧΕΙ ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΘΕΣΑΝ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ,ΤΟΥΣ ΕΛΕΕΙΝΟΥΣ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑ ΖΩΗΣ ... ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΗΘΙΚΟ ΠΡΟΤΑΓΜΑ !!!!!

ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΔΕΣ ,, ΟΙ <<ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ >>...ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟ ΜΑΣ ...

ΤΕΤΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΧΙΖΙΟΝ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΕΡΑΧΡΕΣ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΝΑΟΥ ..ΞΕΠΕΣΜΕΝΟΙ ,ΕΚΠΤΩΤΟΙ, ΕΚΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥΣ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ, ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΠΙΚΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΚΟΣΜΟΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΔΙΚΗ ...ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ,,,ΑΥΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΑΔΕΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΤΟΠΙΖΕΙΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ...ΕΙΝΑΙ ΕΚΝΟΜΟΙ ΕΚ ΦΥΣΕΩΣ ...ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΙΚΑΣΤΟΥΝ ΕΝΩΝΠΟΝ ΤΗΣ ΑΦΥΠΝΙΣΜΕΝΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ ΤΟΥ ΠΑΛΙΑΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΝΑΟΥ ...

ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΕΔΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ..ΚΑΘΟΤΙ ΟΙ ΙΣΧΥΡΟΤΑΤΟΙ ΦΟΡΕΙΣ <<ΔΙΚΑΙΟΝΟΜΙΑΣ>> ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΟΡΝΕΥΜΕΝΟΙ ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ ... ΑΛΛΑ Η ΖΗΜΙΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΟ <<ΑΓΙΟΠΟΙΗΜΕΝΟ >>ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΔΙΑΛΑΛΗΘΕΙ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΗΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΑΣ ΣΑΘΩΝΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ !!!

ΑΧΧ ΣΑΣ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ...ΑΧΧ!!!

http://www.youtube.com/watch?v=_z40m4mW2Lg

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 07/09/2013 13:39:16

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 07/09/2013 13:56:14

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 07/09/2013 13:59:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 21:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
..οσο για τις θεωριες .. βοηθουν ...κρατουν το ηθικο ακμαιο κι υψηλο σε αυτον το ανισο πολεμο ...που διεξαγει το συστημα εναντια στην ζωσα ψυχη μας φθειρονταε την με πολλους τροπους αλλα προπαντων μεσα απο την διαβιωτικη αγωνια ..( λοιπον φετος θα προσπαθησω να περασω

Ισως να εχεις και δικιο οτι και οι θεωριες ειναι απαραιτητες

Η δικια μου αποψη ειναι οτι ,ισως εχοντας μια πιθανη ερμηνεια για την κεντρικη αιτια των καταστασεων της ζωης μας ,''εστω και αν δεν ισχυει''
γινομαστε πιο ευκολα παρατηρητες και ερευνητες της ζωης μας

Υπαρχει βεβαια και καποια αλλη αποψη για την αιτια ολου αυτου που βιωνουμε, και αφορα το οργανο ΚΟΥΝΤΑΡΤΙΓΟΥΑΔΟΡ, που εδραζεται στον κοκυγγα, το οποιο αν θυμαμαι καλα απο την γνωστικη θεωρια τοποθετηθηκε στην ανθρωποτητα απο καποιες ανωτερες ιεραρχιες με σκοπο την σταθεροποιηση του φλοιου της γης


Συμφωνα παντα με την θεωρια το οργανο αυτο μπορει να εξαλειφθει ,με εσωτερικη εργασια σε συνδοιασμο παντα με το ανεβασμα της ΚΟΥΝΤΑΛΙΝΗΣ


Κουνταλινη ειναι συνθετη λεξη απο το ΚΟΥΝΤΑ δηλαδη κουνταρτιγουαδορ και ΛΙΝΙ που σημαινει τελος

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 22:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σιγουρα ομως για ολα αυτα θα μπορουσε να μας διαφωτισει καλυτερα καποιος που εχει μελετησει καλυτερα τα κειμενα του δασκαλου Samael Aun Veor

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ

Edited by - xristosxatz on 07/09/2013 22:48:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 02:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
xristosxatz
Υπαρχει βεβαια και καποια αλλη αποψη για την αιτια ολου αυτου που βιωνουμε, και αφορα το οργανο ΚΟΥΝΤΑΡΤΙΓΟΥΑΔΟΡ, που εδραζεται στον κοκυγγα, το οποιο αν θυμαμαι καλα απο την γνωστικη θεωρια τοποθετηθηκε στην ανθρωποτητα απο καποιες ανωτερες ιεραρχιες με σκοπο την σταθεροποιηση του φλοιου της γης
Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. Το όργανο αυτό αποτελείται από τον "ξερό υδράργυρο" των αλχημιστών. Θα επανέλθω μια άλλη στιγμή που θα 'χω χρόνο για να το αναλύσω περισσότερο.
Να αναφέρω οτι το ίδιο όργανο το αναφέρει ο Gurdjieff ως "kundabuffer".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2013, 18:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 23

.... το ερμηνευτικο σχημα που προτεινουμε ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΩΝ ΤΕΚΤΑΙΝΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΔΟ ειναι...


ΕΛΕΥΣΗ ΧΡΥΣΑΥΓΗΣ ------>προσπαθεια απο τους ΕΠΗΛΥΔΕΣ-ΑΠΟΙΚΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ που εκμεταλλευονται το κοσμο μας εχοντας αλωσει απο τα μεσα τον ΠΑΛΑΙΟ ΝΕΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΝΑΟ ( ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΝΑΟΙ )προσπαθεια λοιπον απο αυτους ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΑΥΓΗΣ ------------------>ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ ΜΕ ΚΡΙΣΙΜΟ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΟ ΑΞΟΝΑ ΤΟΥ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ ( ΕΠΙΤΑΧΥΝΤΕΣ )---------------> συμμετοχη της ανθρωπινης τεχνολογιας στην κατασκευη τους και αναληψη του υψηλου τους κοστους απο τις ανθρωπινες κοινωνιες ------->αναγκη εντατικοποιησης του οικονομικου ελεγχου για την εξοικονομηση των απαιτουμενων πορων ------->δεσμευση των μεγαλων επιχειρησεων στην χρηματοδοτηση των Εργων ----------------> προκατ οικονομικη κριση για να βγουν τα σπασμενα και να εξασφαλιστει η υπερμεγεθυνση της κερδοφοριας η απαιτουμενη για να διοχτευονται απλετοι ποροι στα απορητα πανακριβα εργα ...


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 12:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
συμμετοχη της ανθρωπινης τεχνολογιας στην κατασκευη τους και αναληψη του υψηλου τους κοστους απο τις ανθρωπινες κοινωνιες ------->αναγκη εντατικοποιησης του οικονομικου ελεγχου για την εξοικονομηση των απαιτουμενων πορων ------->δεσμευση των μεγαλων επιχειρησεων στην χρηματοδοτηση των Εργων ----------------> προκατ οικονομικη κριση για να βγουν τα σπασμενα και να εξασφαλιστει η υπερμεγεθυνση της κερδοφοριας η απαιτουμενη για να διοχτευονται απλετοι ποροι στα απορητα πανακριβα εργα ...


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............



Με λιγα λογια ''εξυπνη'' χρηση ξενων για αυτους δυναμεων για την επιτευξη τρων σκοπων τους

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ

Edited by - xristosxatz on 21/09/2013 12:43:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 13:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με λιγα λογια ''εξυπνη'' χρηση ξενων για αυτους δυναμεων για την επιτευξη τρων σκοπων τους


Edited by - xristosxatz on 21/09/2013 12:43:58


σχολιο 24

...ναι η οικονομικη κριση που διανυουμε ειναι μια προκατ κριση με σκοπο να προκυψουν οι οικονομικοι ποροι που χρειαζονται για τα Εργα Παγκοσμιας Ολκης ,, που απαιτονται για την εντατικοποιησησ του ΣΧΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ ,,Εγκεφαλος του οποιου ειναι ο Παλαιος και Νεος Κοκκινος Ναος δηλαδη οι ξενοκρατουμενοι κι διεφθαρμενοι απο τα μεσα Αποστατες Ναοι............

...στην πραγματικοτητα οι Δικαιουχοι αυτοι Ναοι ειναι Εθελουσιοι Ομηροι μια Αγριας Κατοχης ...που εχει αλλοτριωσει βαθυτατα το ελληνικο πνευμα τους ...

...η οικονομικη κριση μαρτυρα οτι οι αθρωπινες κυβερνησεις και τα λομπυ των πολυεθνικων ,,,εχουν πλεον εδω κι 100 χρονια μπει για τα καλα στο χορο μιας τρομερα ενεργοβορας κουρσας Απορρητων Εργων ΥΨΗΛΗς ΑΣΦΑΛΕΙΑς που συμπληρωνουν τα ΕΡΓΑ που η αναληψη τους γινεται αμεσα απο τους Αποστατες Ναους ..

τα ΕΡΓΑ αυτα ειναι ΚΥΡΙΩς ..

- δημιουργια τεραστιων διαστασεων επιταχυντων ,, τα Θηρια που διαστρεφουν την πλανητικη και κοσμικη μας τροχια ... με σκοπο ο κοσμος μας να μην ακολουθησει την νομοτελεικα προγεγραμμενη κεντρομολο σπειροειδη προς τα μεσα τροχια του ...

- δημιουργια εκτεταμμενων δικτυων κεραιων που ειναι οι πυλωνες του Ηλεκτρομαγνητικου Τειχους που μα εγκλειασφυκτικα απο τοενα ακρο στο αλλο ...

- αλλες υπογειες εγκαταστασεις βοηθητικες η υψηλης αφαλειας ..σε πολλες απο αυτες προριζονται να φιλοξενηθουν οι ΚΟΙΤΩΝΕΣ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΟΝΟΘΥΕΛΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΘΕΣΟΥΝ ΣΤΙΣ <<ΚΟΙΛΑΔΕΣ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ>> ΤΙΣ ΑΠΟΦΡΑΔΕΣ ,,,ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΜΑΥΡΕΣ ΤΡΥΠΕΣ ΚΑΤΑΣΧΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ ΤΗ ΔΙΑΣΤΡΙΚΗ ...

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy