ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΟΙ ΔΥΟ ΝΑΟΙ ΚΑΙ Η ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 13:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
xristosxatz ο Lock_Smith αναφέρεται σε αυτά που είπε η ΜΥΘΗΡΑ περι Αλεξάνδρου εδώ:

Στο παρελθον εχουν γινει απειροι πολεμοι ,μονο και μονο επειδη καποιοι ,ειχαν διαφορετικες αποψεις στο θεμα της πιστης απο καποιους αλλους

Πολεμοι που για χαρη του δογματος,και του σεβασμου και καλα ,απεναντι σε αυτο ,δεν σεβαστηκαν την ιδια την ζωη

Οσον αφορα μενα προσωπικα γνωριζω οσα η ΙΣΤΟΡΙΑ αναφερει για τον μεγα Αλεξανδρο


Δηλαδη καποιος η καποιοι συγγραφεις που ετυχε να γραψουν για αυτον !!

Ειναι μια θεωρητικη γνωση, ακριβως οπως και αυτη των θρησκειων !!!!!!


Τωρα μαλιστα ειδα οτι εκτος απο την υπαρχουσα πεποιθηση για τον Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ υπαρχουν επισης και αλλες που ερχονται σε αντιθεση με αυτη


Κατι παρομοιο βεβαια εχει συμβει επανειλημενα με ζητηματα θρησκειας


Πιστευω οτι το να μην σεβομαι τους συνανθρωπους μου και γενικα να δημιουργω περιβαλοντα που δεν ειναι για κανενα ευεργετικα ειναι η χειροτερη μορφη βεβηλωσης που μπορω να διαπραξω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 13:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 46

....αλλα ας συνεχισουμε ...το απογευματακι ...θα μιλησουμε για να αποκαλυψουμε μυθολογικα παντα τι περιειχε το πακετο που εφεραν δωρο στο Μπαρμπα οι ξενοι απο το πουθενα οταν του κτυπησαν την πορτα και τι του ζητησαν για ανταμοιβη ...

..αχ ρε Μπαμπα Θνας σκτα τα κανες...αχ ρε Μπαρμπα !!τι το θελες αυτο το""πακετο""...

..και δε μου λες ρε Μπαρμπα ποσο καιρο τη <<βαρουσες>> την ωραια κοιμωμενη Ελενισα-Αγλαιδα μας αφοτου πεθανε μεσα στο <<στυγιερο θερετρο ??? αχ ρε Μπραμπα γιατι ρε Μπαρμπα γιατι δε σου χαν μαθει πωε τα ρουχα των πεθαμενω δν επρρπει να τα πειραζιε κανεις ??????


η συνεχεια το απογευμα ...

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 22:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστευω οτι το να μην σεβομαι τους συνανθρωπους μου και γενικα να δημιουργω περιβαλοντα που δεν ειναι για κανενα ευεργετικα ειναι η χειροτερη μορφη βεβηλωσης που μπορω να διαπραξω



Αλλωστε και ο Βουδας ,οπως και πολλοι αλλοι , μεγαλοι ανθρωποι ,εχουν καταδειξει οτι αυτο που θα ηθελαν απο αυτους που τους ακολουθουν δεν ειναι η προσωπολατρεια, αλλα το να ακολουθει καποιος ζωη που συναδει με την διδασκαλια που ειχαν δωσει !

Επι τη ευκαιρια ομως και αφου ο φιλος Lock Smith to εθιξε ,θα μου αρεσε να ανοιγαμε ενα θεμα ,με το ποια ειναι η γνωμη του καθενος απο εμας ,στο ποσο η πατριδολατρεια ειναι χρησιμη ,σε μια υποτιθεμενη αναγκη υποστηριξης της πατριδος

Και αναρωτιεμαι...... δεν θα υποστηριζα αραγε τον τοπο μου ,αν δεν ειχε υπαρξει ολη αυτη η προπαγανδα, και η μυθιστορηματικοτητας, ,περι ηρωων αγωνων και ξεχωριστοτητος που οδηγουν ισως σε μια τυφλη πατριδολατρια


Ποσα και ποια απο αυτα ειναι ΑΛΗΘΕΙΑ

Και ολο αυτο ας μην το μεταφρασει καποιος σε ασεβεια απεναντι σε οτι εχουμε μαθει απο γεννησιμιου μας οτι ειναι ιερο , ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ και θα θυσιαζομουν για αυτην αν μου δινοταν η ευκαιρια

Ομως θελω παντα να διατηρω το ''δικαιωμα της αναρωτησης ''για ολα αυτα που το συστημα εχει περασει στον ψυχισμο μου ,επειδη εχω μαθει πλεον οτι δεν μπορω να το εμπιστευομαι !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2014, 04:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ποσο η πατριδολατρεια ειναι χρησιμη

Φίλε μου, μην μπερδεύεις την πατριδολατρεία με την πατριδοκαπηλεία, είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγμματα, με μια μεγάλη παγίδα.

Η παγίδα είναι να σε κάνουν να τα μπερδέψεις στο μυαλό σου και να νομίζεις ότι: Πατριδολατρεία = Πατριδοκαπηλεία = Ναζισμός.
Σε κάνουν δηλαδή να νιώθεις ενοχές που αγαπάς τη Χώρα σου, με στόχο να σε εντάξουν στο αδρανές αναλώσιμο απόθεμά τους, ξέρεις για ποιούς μιλάω, αν όχι μπορώ να στο κάνω "κέρματα", αλλά δε νομίζω οτι το έχεις ανάγκη.

quote:
Ποσα και ποια απο αυτα ειναι ΑΛΗΘΕΙΑ

Πολές φορές έχω παρεξηγηθεί ως νευρωτικός, υπερβολικός κ.λ.π.
Εγώ όμως ξέρω να βλέπω και να ξεχωρίζω τη βλακεία απο την κακοήθεια, ας το έχουν αυτό υπ' όψιν όχι μόνον οι συνομιλητές αλλά και οι διαχειρηστές, όταν ο κλειδαράς φωνάζει, βλέπει πίσω απο τη μάσκα του καθ' ενός την κακοήθεια, να το θυμάστε αυτό!

Όταν μάθεις απο εμπειρία και οξυδέρκεια να κάνεις το ίδιο, τότε θα μπορείς κι' εσύ να ξεχωρίσεις την αλήθεια απο τις αηδίες του κάθε κομπλεξικού βλάκα, πως το έλεγε ο Πορτοκάλογλου? "Αντάρτες της πορδής με τα λεφτά του μπαμπά", θες επεξήγηση?

quote:
Τωρα μαλιστα ειδα οτι εκτος απο την υπαρχουσα πεποιθηση για τον Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ υπαρχουν επισης και αλλες που ερχονται σε αντιθεση με αυτη

Κατι παρομοιο βεβαια εχει συμβει επανειλημενα με ζητηματα θρησκειας


Πρώτα απ όλα να ξεκαθαρίσουμε κάτι γιατί τα έχεις μπερδέψει λίγο.
Ο Μέγας Αλέξανδρος δεν ήταν Θεός ούτε μυθικό πρόσωπο, ήταν ένας στρατηλάτης που όμοιός του δεν θα ξανα-υπάρξει ποτέ σε αυτό τον κόσμο.
Ήταν υλικά υπαρκτό πρόσωπο, δεν έχει να κάνει με θρησκευτικές/μυθοπλαστικές καταστάσεις αόρατων πλασμάτων.

Σε ότι αφορά πεποιθήσεις παραλλαγής της Ιστορίας θα σου απαντήσω μονολεκτικά, "Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Όλοι αυτοί που προσπαθούν να μειώσουν το φαινόμενο Μέγας Αλέξανδρος φίλε μου, όσο και να λυσάξουν οι σελλίδες της Ιστορίας δεν έχουν χώρο για να γράψουν το όνομά τους, γι' αυτό τρελαίνονται και βγάζουν αφρούς.

Είμαι διαθέσημος να τραβήξουμε τη συζήτηση όσο μακρυά γουστάρεις, φιλικά, ο κλειδαράς.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 11:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 7


http://www.youtube.com/watch?v=iX7ldsGW8xQ

Ο ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ 7 ΚΑΤΣΙΚΑΚΙΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΟΥ ΔΙΑΤΗΡΗΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΙΑΣ ΑΡΧΕΤΥΠΗΣ ΜΥΘΙΣΤΟΡΙΑΣ ΕΠΕΞΗΓΗΜΑΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΚΟΣΜΟΥ ΣΑΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ,,,


...μη νομιζετε και μενα που ειμαι η μυθογραφος αυτης της παραξενης υψηλου επιπεδου μυθολογιας με βλεψεις κοσμοιστορικης αφηγησης και αναλυσης που προσπαθει να ανατεμει την μυθικη δαιμονοθεικη προσωπικοτα του Αρχαιου που λατρευεται ως Σατανας Μεγας Αρχιτεκτων Απολυτος Μοναρχης απο πληθος εκκλησιων , μυστικιστικων οργανωσεων και στοων ..

… κι μενα με εχει προβληματισιε εντονα τι θα μπορουσε να ειναι η ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΝΟΣ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ ΜΕ ΘΕΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΕΤΥΠΑ ΣΗΚΩΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ... ..γιατι ενας υιος τεοιας καταβολης και προορισμου να αποταχθει απο τα Πατρογονικα του Πληρωματα και την δικη Τους Προστασια και προφανως υψηλη παρΟχη ευεργετηματων ψυχης αρα φωτος ....

..χμ δνεν ξερω εσεις τι εξηγηματικη κατευθυνση θα ακολουθουσατε .. εγω ομως ακολουθησα ενα πολυ ανθρωπινο δρομο ερμηνειας τετοιο που ταιριαζει στους φοβους και τις συναισθηματικες διακυμανσεις ενός θνητου πλασματος ...

…ο μεγαλος μας <<Μπαρμπα Θανας >> απλα ειχε κανει καταχρηση της βιονεργειας του ...λογω εκλυτης οργιωδους ζωης .. ειχε εξαντλησει τα αποθεματα της περιουσιας του φωτος του εριγμενος μεσα σε ενσαρκα παθη οργιωδη κι αναλωτικα τη ψυχης ...ειχε γινει ενα βιοενεργειακο κουρελι

...και βεβαια τοτε η ζωτικης σημασιας συνδρομη απο τους Ανωτερους Ναους χμμ που ποτε δεν επαψε να χορηγειται με ορισμενο όμως ρυθμο και με φειδω ..του φαινονταν του Μπαρμπα μας κατι χειροτερο απο ελεημοσυνη ...

ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΡΕΨΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΝΑΟΥΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΝΑΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΚΑΘΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡΑΝΩ ΗΛΙΑΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΒΑΘΟΣ ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΜΑΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΕΙΚΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΟΧΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ …

..στην εξαθλιωτικη κατασταση απο ενεργειακης αποψης που εχει εκπεσει ο Μπαρμπα Θανασας η ηπια παροχη και συνδρομη των Πατρογονικων Πληρωματων του φανοταν χμμ ασημαντη και ανικανη να παραξει τα αμεσα και μεγιστα κι αμεσα αποτελεσματα που εκεινος ταλαιπωρος από την τραγικη ενεργειακη εκπτωση του ,επιζητουσε ..

…ο Μπαρμπα -Θανας ηθελε φως οσο περισσοτερο γινονταν ,,απλετο φως.. αδιαφορωντα ςγια το πως θα το προμηθευε και τις ηθικες συνεπειες της κατακλοπης και καταχρησης του φωτος τ.. ηθελε αμεσο αποτελεσμα πανω στο κουρελιασμενο ενεργειακο του σωμα που μερα με την μερα ενιωθε να λιωνει σαν τα κερι ..κια να σβυνει …χμμμ οι συντηρητικες προτροπες της γερουσιας των ανωτερων ναων των πατρογονικων του φανοταν χμμ αστεια χρονοτριβη δεν μπορουσε να εκτιμησει το βαθος την αποτελσματικοτητας και το αλαθητο τους σε μακρος χρονου ...

…φως λοιπον περισσοτερο φως και μια τεχνολογια ωστε να μπορει να ασυδωτει κλεβωντας ζωη απο ο,τι ζωντανο υπηρχε γυρω του ...αυτο ηταν το εκβιαστικο ονειρο του Μπαρμπα μας !!!

χμμμ...

…ααααυτο ακριβως τον υπερφιαλο ,υπορρητο και ασυδωτο ποθο του για εκβιαστικη καταχρηση της ζωης των αλλων πλασματων χμμ ηρθαν με τοσο ευκολο τροπο και χωρις βεβαια ηθικες αναστολες να καλυψουν οι περιεργοι Ξενοι απο το πουθενα…..

….ο Μπαρμπας ενιωσε σα να τον επισκεφτηκαν «αγγελοι απο το υπερπεραν»...δεν μπορουσε στιγμη να φανταστει οτι αυτοι δεν ηταν παρα τα κλωνωματα υποεχειρια ανοητα και τηλεκατευθυνομενα μιας συνομοταξιας εξαθλιωμενων συνασπισμενων αρχαιοτατων δαιμονων καταχραστων των κοσμων που τους αποικιζαν και ζουσαν παρασιτικα οπου μυριζονταν κατασταση εκπτωτων Ναων ...δε μπορουσε να δει τις κεντρικες μορφες που κειτωνταν ελεεινες , απεχθεις ,σκοτεινες κι αποστεωμενες μεσα στα αβατα των αστρικων στολων των Αποικιστων …..γατζωμενες από τους εκπτωτους θεους …κρατωντας τους ομηρους και αιχμαλωτους και αναλωνοντας κι αλλοτριωνοντας την ψυχη τους !!!...


,,,οι Ξενοι προσεγγισαν τον Αρχαιο μας με ενα πακετο λυσεων αναστυλωσης του κουρελιασμενου του βιοενεργεικου σωματος του δικου του και των ομοιων του μεσα σε εκενη την Αυλη ,,,το πακετο αυτο περιλαμβανε …χμμ …τι αλλο μια Τεχνολογια Συριγγας για την οποια εχουμε λαλησει ξανα αποκαλωντας την τεχνολογια <<γαλαξιακου δονητη >>

…φευ..ο μεγαλος μας γουρλωσε τα ματια μεθυσε απο την επαρση μιας αλλοκοτης υπερδυναμης που θα του εδινε λυσεις ζωης και θα τον εκανε υποτιθεται κυριαρχο πανω στος ζωες των αλλων .. ναι ενιωθε οτι αυτος είναι ο ενας και μοναδικος θεος που αλλος σα και αυτον δεν υπηρχε ….αυτος που θα καταφερνε οτι δεν μπορεσαν οι αλλοι της ρατσας του… να διαιωνισει το παχυλο κατωτερο σωμα του εις τον αιωνα των αιωνων ...αλιμονο γιατι τουτη η επαρση ηταν θαρρω η βαθυτερη ψυχολογικη αιτια της Αποστασιας και ακολουθως της κοσμικης μας καταληψης από του αποικιοκρατες Ξενους τους εκμαυλητες των κοσμων και αναλωτες των φυσικων μας πορων με πιο σπουδαιο πορο που λεγεται βιοενεργεια !!!...

<<<ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ..ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΥΠΗΡΧΕ..ΟΥΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ…. ….ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΤΑΧΕΡΙΑ ΜΟΥ… ΕΙΜΑΙ Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΜΟΝΑΡΧΗΣ ..ΚΙ Η ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΥΣΩ ΚΑΘΕ ΔΕΣΜΟ Μ Ε ΤΟΥΣ ΓΗΡΑΛΕΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΔΥΜΑΜΗ ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΙ ΕΞΟΥΣΙΑ ...ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΦΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ...ΝΑ ΟΡΘΩΣΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΘΕΟΚΡΑΤΙΚΟ ΦΑΛΛΟΚΡΑΤΙΚΟ ΣΥΜΠΑΝ ...ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΩΝ ΓΡΑΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΕΡΩΝ ΘΕΩΝ ΔΕ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΟΡΘΙΟ ...ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΒΥΣΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΓΗΣ …ΤΥΡΡΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΥΣ ΓΙΓΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΤΑΝΕΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ..ΚΙ ΕΓΩ ΛΥΤΡΩΤΗΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ …ΕΚΕΙΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΠΕΡΑΤΟΣ …ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΝΗΣ ΦΥΣΗΣ ….ΕΓΩ ΜΟΝΑΧΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΑΡΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΤΑ…. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΘΕΟΣ…… ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΘΕΟΙ ΘΑ ΣΒΥΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΟΙ ΝΟΜΟΣ... ΕΓΩ Ο ΜΟΝΟΣ ΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ...ΕΓΩ ΒΑΠΤΙΖΩ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΑΝΥΠΟΤΑΞΙΑΣ ΜΕΓΙΣΤΟ ΙΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ ΘΕΙΚΟ ....

KAI EKEINOYΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΔΙΔΟΥΝ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΣΙΩΠΗΜΕΝΑ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΜΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥ ΣΤΙΓΜΑΤΙΖΩ ΩΣ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΚΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΚΑΘΙΣΤΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΩΣ ΤΕΡΑΤΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΚΙ ΩΣ ΔΙΑΒΟΛΟΥΣ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΟ-ΘΕΟΚΡΑΤΙΑΣ ΜΟΥ !!! !!!!!!!!>>>

Eτσι μιλησε ο Μπαρμπα Θανας στο εαυτο του ….το μισοσβυσμενο του βλεμμα το χαμενο μεσα στο αποστεωμενο προσωπο του αστραψε μεσα στο σκοταδι εκεινης της θανατηφορου Αυλης με τα πεπλα της ενοχης σιωπης και της οδυνης να σκεπαζουν καθε γωνια της ,κάθε της πετρα κάθε της διαδρομο , αιθουσα και δωμα ,,ετσι αστραψε το βλεμμα του Μπαρμπα Θανας όταν επεσαν πανω στη Τραπεζα των Διαπραγματευσεων με τους Ξενους οι << λυσεις οι ιατρικες τους και τα αλλοκοτα θεραπευτικα τους πακετα>> .. που με αυτά ο Αρχαιος μας θα αναγεννιονταν πινοντας με την βοηθεια ειδικης τεχνολογιας το βιοενεργειακο αιμα των καλυτερων και πιο ζουμερων ανθρωπινων παιδων της κάθε γεννιας και νυμφευομενος καθε φορα την καλυτερη Κορη από το Αγριο Αλωνι του κοσμου μας με το περισσοτερο και καθαροτερο αιμα αποστραγγιζοντας τη και πετωντας την.,, σαν το κουρελι κατοπιν για να παει στην επομενη Κορη της επομενης γεννιας κοκ …


…ετσι θα κυβερνουσε εις το Αιωνα των Αιωνων μεσα απο ένα ανελεητο και ασυδωτο και ηθικα αδιαφορο βιασμο της ψυχης των αλλων ……..αυτο του υποσχεθηκαν οι Ξενοι από το πουθενα … αυτοι που ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΙ ΟΔΥΝΗΡΗ ΚΑΤΑΣΧΙΣΗ μεσα στις χαβουζες και τα παραπηγματα και τις χαραδρες και τιυς βουθουλες τους ανακυκλωτικους του γαλαξια !!!

..αλιμονο !!!!!!!!

ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΑΠΟΣΤΑΣΙΑ………….. Η ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ << ΑΙΜΑΤΟΣ >> ΨΥΧΗΣ

...και μια μουσικη υποκρουση για να μεδωσουμε κια συναισθηματικα την μυθιστορια αυτη ...

http://www.youtube.com/watch?v=DDA0wS0LYUM


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 09/03/2014 12:18:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RJ45
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 14:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γίνεται λόγος για βιβλία τα οποία προβάλλονται

και διαφημίζονται από τηλεοράσεως σε προγράμματα

τηλεπωλήσεων με τίτλο "τα δύο πρόσωπα του κακού".

Τί δύναται να είναι η πραγματεία των διαφημιζομένων βιβλίων,

και ποιά δύναται να είναι η σημασία αναφερθέντων όρων

σε τίτλο βιβλίων και πονημάτων περί "τα δύο πρόσωπα" και "του κακού";

________________________
Plug cable be connectedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 16:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γίνεται λόγος για βιβλία τα οποία προβάλλονται

και διαφημίζονται από τηλεοράσεως σε προγράμματα

τηλεπωλήσεων με τίτλο "τα δύο πρόσωπα του κακού".

Τί δύναται να είναι η πραγματεία των διαφημιζομένων βιβλίων,

και ποιά δύναται να είναι η σημασία αναφερθέντων όρων

σε τίτλο βιβλίων και πονημάτων περί "τα δύο πρόσωπα" και "του κακού";

________________________
Plug cable be connected


σχολιο 8

...το κακο πιστευω δεν εχει προσωπο καθως προσωπο εχει μονο εκεινο που δεν εχει φθαρει ως προς το φως του...αρα οντοτητες που εχουν περασει το κατω αυτο οριο δε μπορουν να χαρακτηριστουν προσωπα .. .. ωστοσο το κακο με αυτην την εννοια του εξατοιμικευμενου κακου ...εχει παμπολα προσωπεια αυτο εινα αληθεια ...μασκες δηλαδη που κρυβουν το αλλοιωμενο και φθαρμενο απο το σκοτος προσωπο ...

.....εκεινοι που προσεγγισαν τον κοσμο μας παζαρευοντας το "παλαιοχωραφο" με τεχνολογια συριγγας ειναι αρχαιοτατα αποπροσωποποιημενα πλεον καθικια με πολλα προσωπεια ωστοσο και μασκες που καλυπτουν το αποκρουστικο τους φθαρμενο προσωπο ...

...με το ΜπαρμπαΣεθ ομως ποτε ΔΕΝ ηρθαν προσωπο με προσωπο .. οι διαπραγματευσεις εγιναν μονο μεσω των διαγονιδιακων κλωνωματων των αποικιστων ...τα χερια και οι συναψιες γινανε με κουφια δηλαδη κουφαρακια-αψυχα αναλωσιμα καθευθυνομενα κι υποτακτικα να εξυπηρετουν τους σκοπους του αρχαιου αυτου δικτυου των αποικιστων ....για το οποιο εχουμε ηδη χρησιμοποιησει τον κωδικο Ε.Ν.Ι.Ο.
...

...ο Μπαρμπας εκχωρησε δικαιωματα ασυδωτης διαχειρισης στο παλαιοχωραφο του κοσμου μας κι εκεινοι εδωσαν τεχνολογια συριγγας στον Μπαρμπα ...

ΧΜΜ ΑΘΕΜΙΤΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΚΑΘΩΣ ΑΝΤΑΛΛΑΧΤΗΚΑΝ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥ ΟΙΚΟΥ ΜΕ ΜΑΡΑΦΕΤΙΑ ΤΣΗ ΚΛΟΠΗΣ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΑ ...ΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΕΓΙΝΕ ...

ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΟΙΚΟΣ ...

ΑΝΤΑΛΛΑΧΤΗΚΕ ΜΕ ΣΥΡΙΓΓΕΣ ΑΦΑΙΜΑΞΗΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΓΕΘΩΝ ...ΦΕΥ!!!


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 09/03/2014 18:35:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 20:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπαρχουν ναοι εξουσιας.

Ξυπνα ρε συ Μυθηρα.
Στη ζωη αυτη ηρθαμε για να ερθουμε σε συνειδητοποιηση με την υπαρξη μας. Τι αλλο αλλωστε θα μπορουσε να ειναι.
Μιας και η ψευτικη ζωη μας μονο σε απογοητευση μας οδηγει.
Οταν σου φαινεται ο ουρανος ομορφος,οταν συζητας με εναν φιλο σου και νιωθεις οντως την κουβεντα,οταν ολα ειναι πιο ανοιχτοχρωμα,τοτε ΖΕΙΣ.
ΕΣΥ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΝΑΟΙ ΕΞΟΥΣΙΑΣ.

Δεν σε εξουσιαζει κανενας Μυθηρα.Ειναι επιλογη σου να επιλεξεις να
απαρνηθεις αυτες τις βλακειες που σου δημιουργουν ενα εξαρτησιογονο αισθημα αδρεναλινης.

Ολα ειναι ενα ψεμα.Δεν υπαρχει μαγεια,ουφο,ναοι εξουσιας,διαβολος,μορα,σκιες,φαντασματα κτλ...Τουλαχιστον αυτα δεν εχουν θεση στη ζωη ενος ανθρωπου που ζει.Γιατι οταν οντως ΖΕΙ τοτε αυτα εξαφανιζονται.Πως αλλωστε να τραφουν απο τη ζωη.Μονο απο τη φθορα και το θανατα τρεφεται ο ιδιος ο θανατος.

Εχεις κανει πολυ πολυπλοκη τη ζωη σου ,Μυθηρα και αυτο θα σε οδηγησει σε δυστυχια.Ελπιζω ομως να βρεις το δρομο σου την ωρα που θα εχεις φτασει σε απογνωση.Γιατι με το που θα περνανε τα χρονια,και θα κανεις απολογισμο στη ζωη σου,θα δεις τι μπαρουφες ειναι ολα αυτα.Γ
ιατι φοβασαι το κακο αφου δεν ζεις τη ζωη οπως της αξιζει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 20:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panosfromlydian

Γυρεύοντας πήγαινες!
Κοίτα τι θα επακολουθήσει τώρα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 08:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν υπαρχουν ναοι εξουσιας.

Ξυπνα ρε συ Μυθηρα.
Στη ζωη αυτη ηρθαμε για να ερθουμε σε συνειδητοποιηση με την υπαρξη μας. Τι αλλο αλλωστε θα μπορουσε να ειναι.
Μιας και η ψευτικη ζωη μας μονο σε απογοητευση μας οδηγει.
Οταν σου φαινεται ο ουρανος ομορφος,οταν συζητας με εναν φιλο σου και νιωθεις οντως την κουβεντα,οταν ολα ειναι πιο ανοιχτοχρωμα,τοτε ΖΕΙΣ.
ΕΣΥ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΝΑΟΙ ΕΞΟΥΣΙΑΣ.

Δεν σε εξουσιαζει κανενας Μυθηρα.Ειναι επιλογη σου να επιλεξεις να
απαρνηθεις αυτες τις βλακειες που σου δημιουργουν ενα εξαρτησιογονο αισθημα αδρεναλινης.

Ολα ειναι ενα ψεμα.Δεν υπαρχει μαγεια,ουφο,ναοι εξουσιας,διαβολος,μορα,σκιες,φαντασματα κτλ...Τουλαχιστον αυτα δεν εχουν θεση στη ζωη ενος ανθρωπου που ζει.Γιατι οταν οντως ΖΕΙ τοτε αυτα εξαφανιζονται.Πως αλλωστε να τραφουν απο τη ζωη.Μονο απο τη φθορα και το θανατα τρεφεται ο ιδιος ο θανατος.

Εχεις κανει πολυ πολυπλοκη τη ζωη σου ,Μυθηρα και αυτο θα σε οδηγησει σε δυστυχια.Ελπιζω ομως να βρεις το δρομο σου την ωρα που θα εχεις φτασει σε απογνωση.Γιατι με το που θα περνανε τα χρονια,και θα κανεις απολογισμο στη ζωη σου,θα δεις τι μπαρουφες ειναι ολα αυτα.Γ
ιατι φοβασαι το κακο αφου δεν ζεις τη ζωη οπως της αξιζει?



σχολιο 9

..μα η ζωη ειναι κατι πολυ περιπλοκο ..παιζεται σε πολλες διαστασεις υλοενεργειακες .. και με ζωντανες υπαρξεις που κυκλοφορουν εκει ..με καλεις να ξεχασω οτι η ζωη μοιαζει με ενα πορτοκαλι με καρπο και κουκουτσι και να περιοριστω στην φλουδα της τρωγωντας μονο αυτη??????????

...να ξεχασω οτι υπαρχουν τοσo καθοριστικες επιρροες απο τα μεσα ??..και οντοτητες που ειναι οι προμοτορες των επιρροων αυτων ???.. να ξεχασω οτι εδω στην φλουδα της ζωης κινουνται αυτοι που δεν εχουν εσωψυχη ζωη αρα ειναι σα να προοριζονται για την απωλεια και εξαφανιση απο το συμπαν και γιαυτο πολεμανε την επαφη μας με τα εσωψυχα???

..να ξεχασω οτι λογικα και μονο λογικα αν το παρουμε η εξελιξη μεσα στο γαλαξια γεννα πολιτισμικα ανωτερες ονοτητες που στην μοιρα τους ειναι να επιδρουν στους πολιτισμικα κατωτερους κοσμους ???

..να ξεχασω οτι στο γαλαξια συμβαινει ο,τι και στο κοσμο μας αναλογικα ..δηλαδη μια στυγνη αποικιοκρατια των πορων του Νοτου απο τον γαλαξιακο Βορρα και αυτο μεχρι να εξευγενιστει επαρκως ο Βορρας και να εκδιωξει τις αποικιοκρατικες δυναμεις και να ξηλωσει τα δικτυα τους ...

...με καλεις να παθω αμνησια να εριχθω μεσα στην επιδερμικοτητα μιας ανουσιας ηδονοληπτικης και χαζοχαρουμενης ζωης .. περιορισμενη στην φλουδα της .. να ζησω με την θυμαπατη οτι ειμαι αυτεξουσια ως οντοτητα και η μονη υπευθυνη για την ζωη μου .. οτι δεν υπαρχει εχθρος αλλα προφανως ουτε φιλος ... με καλεις να βιωσω οτι ειμαι ενα τιποτε .... κατι που ηρθε απο τιποτε και στο τιποτε θα επιστρεψει ??

...εεεε αυτο με καλεις να καταταλαβω ???με καλεις να κοινωνησω τον μηδενισμο σου ???????????και να μεθυσω απο το τιποτε ?????να δαγκασω τις ψευδαξιες του κενου και την τυχαρπαστοσυνης σου ...και να ηρεμησω ???αν το εκανα τοτε θα επεφτα σε βαρια καταθλιψη ...η ηθικη επικινδυη αδιαφορια που μπορει να γινει και εγκληματικη ...αυτο θες ???

...εεε μα!!!!!!!!πιστεψε με ολα αυτα μου δινουν νοημα και κρυφη δυναμη ζωης ... η μυθοστορηματικη κοσμοιστορικης σημασιας εξηγηση που εχει φωλιασει μεσα στο συνειδητο μου ως λογικο πλαισιο και πανισχυρη ερμηνευτικη δομη του κακου και του πονου μεσα στο κοσμο μας αυτη και μονο αυτη με κραταει ζωντανη ...

.....ακομη κι αν ολα αυτα που λεω να μη εχουν συμβει ..λεμε τωρα.. ακομη και τοτε εχουν μια μοναδικη αξια ως αποπειρα μυθιστοριματικη κι αυτοθεραπευτικης καθε μανιοκαταθλιπτικης ανθρωπινης υπαρξης ( οπως ειμαστε ολοι μας )

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΕΕ??????.. ΝΑ ΤΡΥΠΩΣΩ ΣΤΗΝ ΜΥΘΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΩΝ ΜΥΘΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ ΚΑΤΑ ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΩΣ ΘΝΗΤΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΝΑΓΚΕΣ, ΦΟΒΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΕΣ ....ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ Η ΛΑΤΡΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΙΟ ΤΗΣ...

... ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΣΜΟΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ....ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΡΕΜΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΙΚΙΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ...

ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ...ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΦΗΓΗΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΜΥΘΟΙΣΤΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΠΕΙΡΑ...

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ???? ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΙΑ ΜΥΘΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΜΑΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ..ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΥΠΑΡΚΤΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΟΧΙ, ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΣΕΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΩΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ !!!!!ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΟΜΟΤΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ..ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ !!!!!!

και ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ αυτο...

τιποτε δεν υπαρχει στην φαντασια μας η ως επινοημενη ιδεα που να μην εχει ηδη υπαρξει και πραγματωθει στο παρελθον ή να μην μπορει να πραγματωθει και να υπαρξει στο μελλον .........

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 10/03/2014 08:50:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 13:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panosfromlydian

ικανοποιήθηκες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 16:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 10

...οι εκκλησιες του Σατανα ακμαζουν βρισκονται σε μια εκπληκτικη εξαπλωση διεθνως ...με μητρες τους το διεθνη τετκτονιμο αποτελωντας παραφυαδες του οπως και οι ροδοσταυροι ...σε ολους αυτους τους υπναγωγημενους λατρεις αυτης τη μυθικης αποστατικης αναρχικης προσωπικοτητας τι πρεπει να πουμε ..πως να τους ξορκισουμεμε…???με το σταυρο στο χερι???.. χμμ θα αρχισουν απλα να γελανε μαζι μας ..ο εποχες εχουν αλλαξει ….ο σταυρος δεν προκαλει πλεον φοβο μεταμελειας σε κανεναν ..απλα γιατι ειναι ο ιδιος συμβολο τυρρανιας και ταιριαζει ως εργαλειο σε ασυδωτους καταχραστες εξουσιας …

…το Ξορκι που χειριζομαι εγω με την Μυθιστορια μου ειναι αλλης φυσης ..

<<<.. αγαπητοι μου λατρεις ελατε να σα δειξω τα αχαμνα του υπερτατου Κυριου σας ...οσοι ειστε της φυσης του ΟΥΝΑ ΦΑΤΣΑ ΚΑΙ ΡΑΤΣΑ δεν θα παραξενευτειτε μπορει και να τον λατρεψετε ακομη πιο πολυ ..οσοι ομως ειστε απλα παραπλανημενοι θα το βαλετε στα ποδια ...φτυνοντας στο κορφο σας για το που πηγατε να μπλεξετε ..

Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΕΘ -ΜΠΑΡΜΠΑ ΘΑΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΙΜΟΡΟΦΙΛΙΚΟΣ ΚΛΕΠΤΟΜΑΝΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ..ΧΜΜ ...ΠΟΥ ΖΕΙ ΜΕ ΕΝΕΣΙΜΟ ΦΩΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ..ΧΜΜ

ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΟΙΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΔΥΝΑΜΗ????????????????

ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΡΟΥΦΗΞΕΙ ΟΛΗ ΣΑΣ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ …

ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΟΠΩΣ ΕΓΩ …ΝΑ ΤΟΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΩΤΟΤΡΟΝΙΚΟ ΘΕΡΕΤΡΟ ΤΟΥ ΝΑ ΨΥΧΟΡΡΑΓΕΙ.. ..ΑΥΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΕΤΕ ΩΣ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΣΑΣ ..ΧΜΜΜ!!!

ΟΙΚΤΟ ΝΑΙ ΟΙΚΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΕΒΕΙΑ ΛΑΤΡΕΙΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΟΝ ΥΠΟΤΑΓΗ ΣΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ!!

ΧΑ !!!

ΕΛΑΤΕ ΤΩΡΑ..ΝΑ ... ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΕΔΩ ΧΑΜΗΛΑ…. ΕΔΩ ΣΤΑ ΑΧΑΜΝΑ ΤΟΥ… ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΕΒΡΑΚΩΝΟΥΜΕ …ΧΜΜ ΤΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ????????,,

…ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΕΕΕΕΕΕ ????????ΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ..

ΧΑ!!!ΚΡΑΞ!!!

Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΑΣ Ο ΑΦΕΝΤΗΣ ΤΗΣ ΝΟΣΗΡΗΣ ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΙΘΥΦΑΛΙΣΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΕΝΑΣ ….

ΑΧΒΑΧ ΧΑΧ ………..ΕΥΝΟΥΧΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑΙ ΕΥΝΟΥΧΟΣ ….
Ο ΜΠΑΡΜΠΑ ΘΑΝΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΥΤΟΕΥΝΟΥΧΙΣΜΕΝΟΣ !!!ΑΧΧΧ ΒΑΒΑΒΑΧ!!!!!!!!!

…που και ποτε το εκανε αυτό στο εαυτο του ???…μη ρωτατε ???....μονο κοιταχτε …κοιταχτε !!!ειναι ένας ευνουχος !!!το συμβολο της φαλλοκρατιας σας είναι ένα ευνουχος!!!!!!!!!!!>>>>>>>>>>>


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 10/03/2014 16:58:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 17:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panosfromlydian

Αυτό ήταν τα...ρέστα!

πρέπει να είσαι ικανοποιημένος τώρα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 10:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σχολιο 10

...οι εκκλησιες του Σατανα ακμαζουν βρισκονται σε μια εκπληκτικη εξαπλωση διεθνως ...με μητρες τους το διεθνη τετκτονιμο αποτελωντας παραφυαδες του οπως και οι ροδοσταυροι ...σε ολους αυτους τους υπναγωγημενους λατρεις αυτης τη μυθικης αποστατικης αναρχικης προσωπικοτητας τι πρεπει να πουμε ..πως να τους ξορκισουμεμε…???με το σταυρο στο χερι???.. χμμ θα αρχισουν απλα να γελανε μαζι μας ..ο εποχες εχουν αλλαξει ….ο σταυρος δεν προκαλει πλεον φοβο μεταμελειας σε κανεναν ..απλα γιατι ειναι ο ιδιος συμβολο τυρρανιας και ταιριαζει ως εργαλειο σε ασυδωτους καταχραστες εξουσιας …

…το Ξορκι που χειριζομαι εγω με την Μυθιστορια μου ειναι αλλης φυσης ..
...


Μέχρι εδώ κάτι πας να πεις - μετά... χάνεσαι; σε χάνω; Θα βοηθούσε λίγη εστίαση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 10:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλα ζητας πανπαμ..!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 11:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 11

..τι δεν καταλαβατε βρε παιδια οτι ειναι μεγαλο ξορκι για τους λατρεις του Μπαρμπα Σεθ που τον ΠΡΟΣΚΥΝΑΝΕ ως το αιωνιο ιθυφαλλικο και
μνομπιχτη ,,, ειναι μεγαλο ξορκι να τους πεις μια ιστορια που να μιλα για τον αυτευνουχισμο του Κυριου τους ...εε δεν νομιζετε οτι ειναι καλο ξορκι ???..

...πως να λατρεψεις σαν κυριο τη δυναμης σου και προστατη σου καποιον που κρατιεται στην ζωη με ενεσιμο φως και κειται σε ειδικο θυλακα επεξεργασμενου φωτος για συντηρηση της σαρκα του που τεινει να εμβανισει σημαδια ραγδαιας και μη αντιστρεψιμης σηψης ???

...αυτος ειναι ο Αρχοντας του Σκοτους??? ..αυτος που ζει με κλεμενο φως για να μη σαπισει το σαρκιο του ???

...πως να προσκυνησεις και να θυσιασεις σε καποιον σαν αυτον ζητωντας του να σου δωσει δυναμη ???????

...να σε κατι τετοιες κρυπτες- θυλακες κατοικουν οι Αρχοντες του Παλαιου Κοκκινου Ναου ΒΕΒΕΙΑ πολυ πιο πολυτελεις και αχανεις με απαστραπτων κοκκινο φως λουσμενες ...μεσασε φερετρα τεχνητου διαχυτου φωτος αποστεωμενοι σε ημικομματωδη κατασταση και με συνεχη παροχη ενεσεων φωτος ..
...

...σε αυτους θυσιαζουν οι λατρεις .. αυτους επικαλουνται ..την δικη του δυναμη επιζητουν ... αλιμονο οι λατρεις αυτοι δεν ειναι παρα τα αναλωσιμα στο βωμο των αρχαιων αυτων αιμορροφιλικων !!!!!!

Η ΛΑΥΤΡΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑ ΘΑΝΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΜΟΓΑΛΑΚΤΩΝ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΑΡΑΣΜΟΥ ΚΙ ΑΠΟΝΕΚΡΩΣΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ...ΟΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ ΘΥΣΙΑΣΤΗΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΑΥΤΩΝ ΒΡΙΚΟΛΑΚΩΝ ...
να γιατι η λατρεια Σατανα στην εποχη μας ακμαζει .. απλα γιατι υπαρχει τρομερη αναγκη για παροχετευση αιματος βιονεργειακου δηλαδη μεσω τη λατρειας και των τελετουργικων με ειδικες γιγαντιες βελονες που εστιαζουν στους τοπους συγκεντρωσης αυτου του αιματος ...


...τοποι αφαιμαξης δεν εινα μονο οι τοποι επιτελεσης μαυρων τελετουργικων και θυσιαστηριων με επικληση σατανολατρευτικη αλλα και ...
-τα μεγαλα κλαμπ και νυχτερινα κεντρα διασκεδασης
-οι μεγαλες συναυλιες
-οι μεγαλες αθλητικες διοργανωσεις παιχνιδιων
-οι μεγαλες πολιτικες συγκεντρωσεις φανατισμενου πληθους
-τοποι μαζικων ατυχηματων
-τοποι μαζικης ψυχαγωγιας (πχ Allou Fan Park)
κτλ
κτλ


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 12:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Πολλα ζητας πανπαμ..!

Κοιτά εσύ στην πλειοψηφία των ποστ σου απλά χλευάζεις και πουλάς ξυνή εξυπνάδα - κυρίως ώς δεκανίκι σε ανεπαρκείς "γνωστούς-αγνώστους" σου. Αλλά για την περίπτωση που είσαι εδώ με κάποια καλή διάθεση να σου πω τι τρέχει με τη Μύθρα και άλλους.
Κάποιος πρόσφατα παρέθεσε ένα απόσπασμα που περιέχει το πιο κάτω.
quote:
…"Βοήθεια!" κράζεις, Κύριε. "Βοήθεια!" κράζεις, Κύριε, κι ακούω. Μέσα μου οι προγόνοι και απογόνοι κι οι ράτσες όλες, κι όλη η γης, ακούμε με τρόμο, με χαρά, την κραυγή Σου.
Μακάριοι όσοι την ακούν και χύνουνται να σε λυτρώσουν Κύριε, και λεν: "Εγώ και συ μονάχα υπάρχουμε".
Μακάριοι όσοι σε λύτρωσαν, σμίγουν μαζί Σου Κύριε, και λεν: "Εγώ και Συ είμαστε Ένα".
Και τρισμακάριοι όσοι κρατούν, και δε λυγούν, απάνω στους ώμους τους, το μέγα, εξαίσιο, αποτρόπαιο μυστικό: "Και το Ένα τούτο δεν υπάρχει!"

Νίκος Καζαντζάκης, Ασκητική.


Λοιπόν αυτό συμβαίνει σε πολλούς. Αλλά άλλοι το διαγράφουν ως κάτι της φαντασίας τους και το ξεχνάνε. Άλλοι φωνάζουν «βοήθεια» και ψάχνονται. Μερικοί βρίσκουν μακαριότητα κι αλλοί ακόμα περισσότερα – οι τρισμακάριοι. Αλλά για λίγο, «και δε λυγούν» λεει.... αμ δε... πολλοί λυγούν.

Μπροστά σ’αυτό το βίωμα, αρκετοί απ’όσους το βιώνουν μπαίνουν σε μια κατάσταση σύγχυσης – βλέπουν πολλά που οι άλλοι δεν τα βλέπουν και χωρίς να μπορούν να διακρίνουν την ποιότητα του κάθε τι ανοίγουν το στόμα και τα βγάζουν ολα. Ίσως τους βοηθά. Τους άλλους δεν τους βοηθά. Όχι ότι έχει σημασία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 13:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

Κι εσύ σαν να λέμε, τί πουλάς δηλαδή? Μήπως είσαι κι εσύ ένας από αυτούς, που θεωρούν μεγαλύτερό τους ελάττωμα την απέραντη αγάπη για τους συνανθρώπους τους, και την ειλικρινώς αγαθή τους πρόθεση?

Παρεμπιπτόντως, το απόσπασμα το παράθεσα εγώ, πράγμα το οποίο δεν ανάφερες, αν και μπήκες να το κοπιάρεις. Επιπλέον δε, ακριβώς από κάτω υπήρχε σχόλιο το οποίο παρέλειψες, ενώ μόνο έτσι θα γινόταν κατανοητός ο λόγος και η θέση από την οποία το παράθεσα.

Σταμάτα τις μαιμουδιές. Βαριέμαι αφόρητα να ασχοληθώ με την πάρτη σου πλέον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 13:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

Κι εσύ σαν να λέμε, τί πουλάς δηλαδή? Μήπως είσαι κι εσύ ένας από αυτούς, που θεωρούν μεγαλύτερό τους ελάττωμα την απέραντη αγάπη για τους συνανθρώπους τους, και την ειλικρινώς αγαθή τους πρόθεση?

Παρεμπιπτόντως, το απόσπασμα το παράθεσα εγώ, πράγμα το οποίο δεν ανάφερες, αν και μπήκες να το κοπιάρεις. Επιπλέον δε, ακριβώς από κάτω υπήρχε σχόλιο το οποίο παρέλειψες, ενώ μόνο έτσι θα γινόταν κατανοητός ο λόγος και η θέση από την οποία το παράθεσα.

Σταμάτα τις μαιμουδιές. Βαριέμαι αφόρητα να ασχοληθώ με την πάρτη σου πλέον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


1. Εσύ τότε είσαι η πρώτη μαϊμού (αφού πιθήκιζες τον Καζαντζάκη - με τη λογικής σου όχι τη δική μου)
2. Είπα κάποιος παράθεσε - δεν ιδιοποιήθηκα - αλλλά και δεν βρήκα γιατί χρησιμοποιώ παλιό browser και δεν μπορεί να ψάξει στο εσοτέρικα.
3. Το κείμενο το παρέθεσα για να εξηγήσω κάτι εγώ (τον Καζαντζάκη αντέγραφα όχι εσένα) και για άλλο πράγμα. Ηρέμησε δεν έχεις το κοπυράιτ του Καζαντζάκη.
4. Στα δικά μου πλαισια το κείμενο καλά περιγράφει για καλοπροαίρετους την κατάσταση στο θέμα.

Τα άλλα για ελαττώματα και αγάπες είναι ασαφή εκφράσου πιο κατανοητά αν θέλεις κατανόηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

quote:
1. Εσύ τότε είσαι η πρώτη μαϊμού (αφού πιθήκιζες τον Καζαντζάκη - με τη λογικής σου όχι τη δική μου)

Το κατά πόσο μαϊμουδίζω(αντιγράφω), μπορεί κανείς εύκολα να το διαπιστώσει μέσα από τα κείμενά μου. Σε κάθε περίπτωση, χαρακτήρισα την συμπεριφορά σου και όχι την προσωπικότητά σου. Δεν είπα λόγου χάρη, πως είσαι ένας θολωμένος δήθεν προοδευτικός θεοσεβούμενος ψαγμένος καραγκιόζης. Δεν το είπα.

quote:
2. Είπα κάποιος παράθεσε - δεν ιδιοποιήθηκα - αλλλά και δεν βρήκα γιατί χρησιμοποιώ παλιό browser και δεν μπορεί να ψάξει στο εσοτέρικα.

Αυτός ο ισχυρισμός είναι τόσο καταφανέστατα γελοίος, που δεν περνάει ούτε καν σαν δική σου ατάκα.

quote:
3. Το κείμενο το παρέθεσα για να εξηγήσω κάτι εγώ (τον Καζαντζάκη αντέγραφα όχι εσένα) και για άλλο πράγμα. Ηρέμησε δεν έχεις το κοπυράιτ του Καζαντζάκη.

Ουδέποτε ισχυρίστηκα πως έχω τα αποκλειστικά δικαιώματα αντιγραφής του Καζαντζάκη. Βλέπεις? Ούτε για την άγρια τρικυμία στο κρανίο σου μίλησα.

quote:
4. Στα δικά μου πλαισια το κείμενο καλά περιγράφει για καλοπροαίρετους την κατάσταση στο θέμα.

Τα δικά σου πλαίσια, είναι δικά σου. Του Καζαντζάκη πάλι, είναι δικά του. Καλοπροαίρετος δεν είναι αυτός που αντιλαμβάνεται τα δικά σου πλαίσια, αλλά μάλλον εκείνος που μπορεί και αντιμετωπίζει την κατάστασή σου με συμπάθεια.

quote:
Τα άλλα για ελαττώματα και αγάπες είναι ασαφή εκφράσου πιο κατανοητά αν θέλεις κατανόηση

Δεν ζήτησα κάποιου τύπου κατανόηση από εσένα. Ούτε το επιθυμώ, ούτε και πιστεύω πως έχεις τέτοιο ταλέντο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

quote:
1. Εσύ τότε είσαι η πρώτη μαϊμού (αφού πιθήκιζες τον Καζαντζάκη - με τη λογικής σου όχι τη δική μου)

Το κατά πόσο μαϊμουδίζω(αντιγράφω), μπορεί κανείς εύκολα να το διαπιστώσει μέσα από τα κείμενά μου. Σε κάθε περίπτωση, χαρακτήρισα την συμπεριφορά σου και όχι την προσωπικότητά σου. Δεν είπα λόγου χάρη, πως είσαι ένας θολωμένος δήθεν προοδευτικός θεοσεβούμενος ψαγμένος καραγκιόζης. Δεν το είπα.....


Δε νομίζω ότι είσαι μέρος της κουβέντας εδώ; Απλές παρεμβολές - και να το έλεγες δεν θα με αφορούσε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...
quote:
2. Είπα κάποιος παράθεσε - δεν ιδιοποιήθηκα - αλλλά και δεν βρήκα γιατί χρησιμοποιώ παλιό browser και δεν μπορεί να ψάξει στο εσοτέρικα.

Αυτός ο ισχυρισμός είναι τόσο καταφανέστατα γελοίος, που δεν περνάει ούτε καν σαν δική σου ατάκα...


είναι γεγονός όχι ισχυρισμός - αν δεν το δέχεσαι - όχι δικό μου πρόβλημα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...
quote:
3. Το κείμενο το παρέθεσα για να εξηγήσω κάτι εγώ (τον Καζαντζάκη αντέγραφα όχι εσένα) και για άλλο πράγμα. Ηρέμησε δεν έχεις το κοπυράιτ του Καζαντζάκη.

Ουδέποτε ισχυρίστηκα πως έχω τα αποκλειστικά δικαιώματα αντιγραφής του Καζαντζάκη. Βλέπεις? Ούτε για την άγρια τρικυμία στο κρανίο σου μίλησα.....


Τότε ούτε η παρέμαβσή σου (σε κουβέντα που δεν συμμετείχες) ούτε η κακή σου διάθεση δεν είναι κάτι περισσότερο από αξιοθρήνητη κακεντρέχεια. Για το θέμα ή την τροπή που βλέπουμε έχεις κάτι να πεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

panpam

quote:
1. Εσύ τότε είσαι η πρώτη μαϊμού (αφού πιθήκιζες τον Καζαντζάκη - με τη λογικής σου όχι τη δική μου)

Το κατά πόσο μαϊμουδίζω(αντιγράφω), μπορεί κανείς εύκολα να το διαπιστώσει μέσα από τα κείμενά μου. Σε κάθε περίπτωση, χαρακτήρισα την συμπεριφορά σου και όχι την προσωπικότητά σου. Δεν είπα λόγου χάρη, πως είσαι ένας θολωμένος δήθεν προοδευτικός θεοσεβούμενος ψαγμένος καραγκιόζης. Δεν το είπα.....


Δε νομίζω ότι είσαι μέρος της κουβέντας εδώ; Απλές παρεμβολές - και να το έλεγες δεν θα με αφορούσε.



Τί θα πει πως δεν είμαι μέρος της συγκεκριμένης κουβέντας? Έχεις κάποιον συντονιστικό ρόλο, μέσω του οποίου ορίζεις ποιός θα συμμετέχει, πότε και που? Ή μήπως θεωρείς τη δική σου συνεισφορά στη συγκεκριμένη κουβέντα σοβαρή?

Και πού'σαι, όταν βάζεις quotes στο κείμενο κάποιου άλλου, δεν έχεις δικαίωμα να το αλλοιώνεις με προσθήκες κατά το δοκούν, χωρίς μάλιστα αυτό να το καθιστάς εμφανώς διακριτό. Οι πέντε τελείες δεν υπάρχουν στο δικό μου κείμενο, ενώ η προσθήκη τους προσδίδει άλλο νόημα σε αυτό.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και συνεχίζεις να προσθέτεις τελείες στα κείμενά μου. Να υποθέσω πως δεν έχεις τίποτα άλλο στο κεφάλι σου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και συνεχίζεις να προσθέτεις τελείες στα κείμενά μου. Να υποθέσω πως δεν έχεις τίποτα άλλο στο κεφάλι σου?

....


Το πρόβλημά σου είναι η κακή διάθεση. Δεν αλλάζω το περιεχόμενο. Απαντώ στα σημεία. Ούτε με ενδιαφέρει να αναπαράγω τα μάντρα σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και συνεχίζεις να προσθέτεις τελείες στα κείμενά μου. Να υποθέσω πως δεν έχεις τίποτα άλλο στο κεφάλι σου?

....


Αλλά τι έγινε; Αλλαγή φρουράς; Έληξε η εφημερία του ενός και ξεκινά υπηρεσία άλλος; Με πολύ φούρια μπήκες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε και να πούμε πως για όλα φταίει η διάθεσή μου. Αλλάζει κάτι σε σχέση με εσένα?

Το θεματάκι με τις τελείες να το κοιτάξεις. Ξεκίνα από αυτό δηλαδή.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άντε και να πούμε πως για όλα φταίει η διάθεσή μου. Αλλάζει κάτι σε σχέση με εσένα?

Το θεματάκι με τις τελείες να το κοιτάξεις. Ξεκίνα από αυτό δηλαδή.

...


...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 14:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακου να δεις κουκλα μου.

Δεκανικι δεν υπηρξα ποτε στη ζωη μου, ουτε εγω η ιδια χρειαστηκα ποτε δεκανικι.

Την αποψη μου λεω ειτε αρεσει ειτε οχι (τοτε εκλαμβανεται απο ηλιθιους ως ξινιλα οπως λες)
Το τι παιζει με τη μυθηρα το εχω καταλαβει. Διαβαζω αρκετο καιρο το φορουμ, μην ξεγελιεσαι απο τον νεαρο σε ηλικια λογαριασμο μου.

Κοιτα να ξεπερασεις τα οποια συμπλεγματα κουβαλας.

Πραγματικα μοιαζεις με παιδι που δεν ξερει τον χριστο του απο σκακι και οταν ο μπαμπας του το αφηνει να νικησει νιωθει πρωταθλητης κοσμου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy