ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΑΓΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ!!!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 01:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ανατρίχιασε το κεφάλι μου...!


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr. psychologos
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 10:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr. psychologos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας αγαπητοί φίλοι.
Αν και παρακολουθώ για αρκετό καιρό το εν λόγο forum δεν μπήκα στον πειρασμό να συμμετέχω και εγώ ενεργά. Με αφορμή όμως κάποιες συζητήσεις αισθάνθηκα την ανάγκη να πω και εγώ 2 λόγια. Βλέπω ανθρώπους οι οποίοι ασχολούνται με διάφορα "πειράματα" όπως τα ονομάζουν και με κίνητρο την περιέργεια και χωρίς να το συνειδητοποιούν συμμετέχουν σε ένα παιχνίδι στο "άγνωστο" χωρίς να γνωρίζουν τους κανόνες του παιχνιδιού αλλά και τα αποτελέσματα. Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι διαφορετική.
Το πείραμα το οποίο ξεκινά να πραγματοποιήσει ο κάθε μαθητευόμενος "μερλιν" δεν απευθύνεται στο "άγνωστο" κόσμο που ελπίζει να συναντήσει αλλά στον ίδιο τον εαυτό. Χρησιμοποιεί τον ίδιο του τον εαυτό για πειραματόζωο άλλοτε με γνώση τον επιπτώσεων και άλλοτε όχι. Φυσικά εγώ αναφέρομαι στα "θύματα" που με την άγνοια τους η με κίνητρο την περιέργεια τους εφαρμόζουν "τεχνικές" που δεν γνωρίζουν τις μετέπειτα επιδράσεις στην ψυχική τους υγεία. Δεν έχω σκοπό να απορρίψω την έρευνα, γιατί η έρευνα είναι το μέσο που μας οδηγεί στην γνώση.
Αλλά η έρευνα εφαρμόζετε κάτω από νόμους και συνθήκες για έχουμε αληθινά αποτελέσματα αλλά και για την αποφύγει λανθασμένων κινήσεων εις βάρος τον ίδιων το ερευνητών που καταλήγουν ως πειραματόζωα στα ίδια τους τα χέρια.
Οι διεξαγωγή κάποιων «πειραμάτων» πρέπει να γίνετε από «ειδικούς» και όχι από «περίεργους» ή ενθουσιασμένους με το αποτέλεσμα που φέρει κάποιο «πείραμα».
Γιατί απλά το κάθε πείραμα θα είναι ανακριβές και δεύτερον και πιο σημαντικό θα μπορέσει σε μερικές φορές να δράσει επικίνδυνα στους συμμετέχοντες.
Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο και φυσικά δεν έχω πρόθεση να προσβάλω κανένα, αντιθέτως ήθελα να παρουσιάσω μια άλλη πλευρά των πραγμάτων που δυστυχώς επαληθεύεται καθημερινά.

«Το πρώτο βήμα»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 12:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΓΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ! ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ 5Α ΑΠΟ 5 ΚΕΡΙΑ (ΔΗΛΑΔΗ ΒΑΖΕΙΣ ΚΕΡΙΑ ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΝΩΝΕΙΣ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ 5Α) ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΙΑΒΟΛΙΚΟ ΣΤΕΦΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ 5Α ΕΝΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΓΝΟ ΣΤΡΕΦΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΨΗ ΤΟΥ 5Α ! ΑΝΛΟΓΑ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΑΝΑΠΟΔΟ 5Α ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΒΙΩΜΑ!!!

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 12:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό με τις χρωματιστές "γραμμές" πολύ με απασχολεί. Δεν έχω ακούσει ξανά κάτι τέτοιο. Τι μπορεί να είναι?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 23:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΡΕΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑΝ!ΟΙ ΓΡΑΜΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ,ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ!

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 00:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ,ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΞΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ...ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ.Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΨΙΛΙΑΣΤΙΚΕ ΕΣΠΕΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ...ΚΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΒΛΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΡΥΒΕ ΤΟ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟ ΨΕΜΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΠΟΥ ΠΑΩ ΚΟΙΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΝΝΟΩ

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 18:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορούμε να δούμε αυτές τις γραμμές;
Αν η επίσκεψη συνοδευτεί και από καφέ ακόμα καλύτερα.


Edited by - Anounakis on 04/11/2003 18:34:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΙ ΜΠΛΕ ΓΡΑΜΜΕΣ...
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΕΜΦΑΝΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΩΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ,ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΙΘΑΝΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ!

ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΟΜΑΣΤΕ...

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ,ΣΕ ΤΙ ΤΡΟΧΙΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΤΕ;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!

Ο ΦΙΛΟΣ ΝΤΕΜΗΣ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ,ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕ(ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ),ΕΠΕΙΤΑ Ο SONAP ΤΗΝ ΕΠΡΑΞΕ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΘΑ ΟΦΕΙΛΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ!
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΛΕΙΔΙ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ...ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΩ..ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΟ SITE ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΠΟΛΛΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ...ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΠΑΡΑΣΥΡΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΣΗΡΙΑΛ ΤΟΥ ΣΤΑΡ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ,ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΩΝ ΠΡΟΤΡΟΠΩΝ ΣΑΣ;

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΠΙΤΙΘΟΜΑΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΠΩΣ Η ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΤΟ ΚΙ ΕΣΥ"...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΝΟ ΜΟΥ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 00:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ Glorfindel ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ.ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ Η ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΚΟΥΝΑΓΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΗΤΑΝ ΠΝΕΥΜΑ Η ΑΠΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΓΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΡΙΑΛ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΣΗΡΙΑΛ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΤΟ ESOTERICA.

ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ,ΟΤΙ ΕΔΩΣΕ Ο ΝΤΕΜΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΚΡΙΝΑΝ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ!!!ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗΣΤΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΤΙ ΚΙΝΔΥΝΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ,ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣ?ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ?ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ-ΒΟΥΝΑ-ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ-ΜΑΓΕΙΑ-ΟΥΦΟ-ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΚΑΝΤΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΡΕΥΝΑ","ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΣΑΒΑΤΟ/ΚΟ","ΣΤΗΣΤΕ ΤΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ" ΚΛΠ...ΕΧΕΤΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΣΟΙ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΑΝΕ?ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ,ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ "ΕΠΙΚΛΗΣΗ"ΟΠΩΣ ΕΝΟΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΝ ΝΤΕΜΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΚΙ ΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ.ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΥΜΦΕΡΕΙ

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 00:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Glorfindel Η ΗΛΙΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 25 ΕΤΩΝ,ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΤΑΡ ΟΥΤΕ ΤΟ MEGA ΜΑΛΟΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,ΜΙΛΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ,ΔΕΝ ΣΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ,ΣΕ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΕΠΙΚΛΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ?ΕΓΩ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ(ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ)!!!!!! ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.......ΝΤΕΜΗΣ

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 22:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΩΡΑ ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ! ΚΑΛΟΝ ΕΣΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΣΥΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ ΕΦΗΒΙΚΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ! ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ(ΕΞΑΙΡΟΥΜΑΙ ΕΓΩ) ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΟΠΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΘΙΞΩ Ο ΦΙΛΟΣ WICCA !

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 22:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

quote:
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΟ SITE ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΠΟΛΛΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ...ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΠΑΡΑΣΥΡΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΣΗΡΙΑΛ ΤΟΥ ΣΤΑΡ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ,ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΩΝ ΠΡΟΤΡΟΠΩΝ ΣΑΣ;

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΛΟΓΟ NTEMI KAI SONAP ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΔΗ ΝΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙΤΕ...

ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΣΤΟ SITE ΔΥΝΑΝΤΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ,ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΜΕΛΗ,ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΙΡΑΜΑ,ΠΟΥ ΣΤΕΦΘΗΚΕ ΔΙΣ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ...

quote:
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΣΗΡΙΑΛ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΤΟ ESOTERICA.

ΦΙΛΕ SONAP ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...
ΤΑ ΣΗΡΙΑΛ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ...ΜΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ...

ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΝΑΛΑΚΤΙΚΕΣ ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΕΣ,ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ,ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΡΕΨΕΙ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ...

Η ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΣΥΜΒΑΤΑ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Squall_LeoNheart
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 23:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Squall_LeoNheart  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά έκανα το πείραμα άλλα τίποτα έβαλα πλάγια το κλειδί στιν μεση του βιβλίου και από έξω άφησα το "κεφάλι" έδεσα το κεφάλι με κλωστή και κάλεσα τον παπού μου αλλά τιποτα

finallfantasyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 23:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ Glorfindel ...
ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ.ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΝΤΕΜΙΣ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΜΙΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΦΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΣΟΥ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ ΑΝ Ο ΤΟΝΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ.ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΝΘΑΡΥΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΨΟΥΝ ΣΥΝΑΜΑ.ΑΡΑ ΑΣ ΜΗ ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ "ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ" ΚΑΙ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΛΛΑ ΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΞΕΡΕΥΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΠΑΡΝΗΘΑ Η ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ

ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ SONAP :)

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 23:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Squall_LeoNheart ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΚΛΕΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΟΝΤΡΟ! ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΔΕΙΚΤΕΣ ΣΟΥ! ----------- -----------

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 23:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα.
Οφείλω να ομολογήσω ότι τέτοιου είδους θέματα συνήθως με αφήνουν αδιάφορη.Επιτρέψτε μου μια μικρή απόκλιση από τα συνήθη μου λοιπόν!

Δεν αμφιβάλλω ότι τόσο ο φίλος ntemis όσο και οι φίλοι Sonap και Glorfindel,συμμετέχουν με αγνές προθέσεις στο θέμα μας,και μπράβο σας που επισημαίνετε τους πιθανούς κινδύνους από τέτοιου είδους πειράματα.

Θεωρώ όμως πρέπον να πληροφορήσω εσάς και τους αναγνώστες,έτσι για το τυπικό της υπόθεσης ότι:

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους επισκέπτες μας ότι το ESOTERICA.gr - "Η Πύλη των Μυστηρίων" φέρει την ευθύνη για οποιοδήποτε υλικό (άρθρα, δηλώσεις, ειδήσεις ή άλλο) συνοδεύεται από τα ειδικά ενδεικτικά σημεία του τόπου. Για το υπόλοιπο περιεχόμενο του τόπου την ευθύνη φέρουν οι αντίστοιχες ομάδες ή άτομα και η συντακτική και ερευνητική ομάδα του ESOTERICA.gr δηλώνει εκ των προτέρων ότι δεν είναι απαραίτητα σύμφωνη και δεν συνυπογράφει οποιεσδήποτε απόψεις εκτός εάν αυτό δηλώνεται σαφώς.

Ειδικότερα προς τα Ανήλικα Μέλη και επισκέπτες (εάν πραγματικά υπάρχουν στις Συζητήσεις ή τις παρακολουθούν-δεν έχουμε κάποιο τρόπο να το διευκρινήσουμε και να το γνωρίζουμε αυτό):
Οι συζητήσεις έχουν σαν κύριο σκοπό την παράθεση γνώσεων, πληροφοριών, παραπομπών από το υπόλοιπο Διαδίκτυο, τον φιλοσοφικού τρόπου Διάλογο πάνω σε θέματα του ευρύτερου πεδίου της Αναζήτησης. Στοιχεία για Πρακτικές οποιουδήποτε τύπου που πιθανώς παραθέτονται από Μέλη σε Συζητήσεις δεν έχουν την έγκριση των Υπευθύνων του Τόπου και δεν προωθούνται με οποιονδήποτε τρόπο!

Επίσης να σας παρακαλέσω ΟΛΟΥΣ,ΑΝ και εφόσον συνεχίσετε τη συζήτηση παρόμοια θεματολογία,να μην μπαίνετε σε λεπτομέρειες.
Αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα ή απορία,ας μου στείλετε e-mail στη διεύθυνση που αναγράφεται στο "Προφίλ" μου.
Σας ευχαριστώ θερμά για την κατανόηση!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 18:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΤΕ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΔΗΞΕΤΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΤΕ ! ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ . ΧΑΣΤΕ ΑΥΤΑ ΚΙΛΑ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΟ


((((ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ)))) ): :(

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 01:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.
Παρακολουθώ κι εγώ το θέμα εδώ και καιρό (από τότε που ανοίχτηκε).

Θα επαναλάβω κάτι που είχα γράψει σε κάποιο άλλο τόπικ:
Οτι,
ούτε ο φόβος, μα ούτε και η απερισκεψία είναι οι καλύτεροι σύμβουλοι για την έρευνα σχετικά με το παράξενο.

Από κει και πέρα, εξαρτάται από την διακριτική ικανότητα του καθενός από εμάς, να ξέρει ποια είναι τα όρια μεταξύ των δύο αυτών άκρων.

Προσωπικά πιστεύω, ότι το να πας μία ωραία βόλτα στη σπηλιά της Πεντέλης, υποδηλώνει φυσιολατρικό ενδιαφέρον και κάποια διάθεση για έρευνα (εάν η αφορμή είναι όλα όσα λέγονται για το συγκεκριμένο μέρος).
Το να προσπαθείς όμως με κάποιες μεθόδους να καλέσεις πνεύματα πεθαμένων, παίζεις κάπως με το κεφάλι σου.
Η επιλογή βέβαια ανήκει στον καθένα, και μετά από σκέψη: τι θέλει να ρισκάρει και για ποιον σκοπό.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 03:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα φίλοι μου, θα συμφωνήσω με όλους όσους προέτρεψαν τον ntemi να είναι προσεκτικότερος και σε αυτά που κάνει και σε αυτά που γράφει.
Με όλο το σεβασμό φίλε ntemi δεν γνωρίζεις τους κινδύνους και η άγνοια συχνά λειτουργεί ως ασπίδα προστασίας αλλά όχι πάντα. Στα 17 μου μετά απο μία επίκληση πλήρη με κύκλο και προετοιμασία μηνών μέσα απο κάποιο βιβλίο Goetia (Σολωμονική) μου φυγε το ..ατό απ τη ρόμπα (δε φορούσα παντελόνια)και ταλαιπωρήθηκα 3 χρόνια σχεδόν για να επανέρθω. Δεν ήξερα ο ηλίθιος ότι ναι μεν ο κύκλος προστατεύει αλλά ο αόρατος κόσμος δυσανασχετεί όταν δεν βλέπει μία υπέρλαμπρη αύρα που ενδυναμώνεται απο αρετές και ασκήσεις όποτε μόλις βγεί κανείς απο τον κύκλο αρχίζει μετά το πανηγύρι.
Εκανες μεγάλο λάθος και με όλο το σεβασμό, δεν το λέω με κριτική διάθεση αλλά με βιωματική εμπειρία και περισσή αγάπη το μοιράζομαι και θα το εξηγήσω.
1ο λάθος
Οταν επικοινωνούμε με το αόρατο εξαγνίζουμε και καθαγιάζουμε το χώρο μας τα εργαλεία μας καθώς και το κορμί μας και την ψυχή μας. Εάν δεν γίνει αυτό μπορούν να κολλήσουν στην άυρα μας σκεπτομορφές, Larvae, succubi και incubi,στοιχειακά, απενσαρκωμένες ψυχές και ta egos τους,πνεύματα πάσης φύσεως κτλ εάν δεν γίνει αυτό είμιαστε εκτεθειμένοι σε μέγιστο βαθμό και κινδυνεύουμε άμεσα. Κάποιος φίλος στην Αγγλία έπαιζε με παρέα με το γνωστό Quidja board χωρίς καθαγιασμό χώρου και άλλες προφυλάξεις. To board εκτοξεύτηκε απο το παράθυρο, το σπίτι έγινε ρημαδιό και παίχτηκε μάχη με καλές και κακές οντότητες και το αποτέλεσμα ήτανε να πληρώσει τα αεροπορικά σε έμπειρο παπά ο πλούσιος φίλος της παρέας. Ο φίλος που το περιέγραψε ήτανε με σηκωμένη τρίχα κατά την περιγραφή και τον θεωρώ έγκυρο και αξιόπιστο γιατί έχω δεί και άλλα τέτοια παρόμοια περιστατικά σε μικρότερη ηλικία.
2ο λάθος
Ο εσωτερισμός δεν είναι παιχνίδι, όπως υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι έτσι υπάρχουν καλές και κακές οντότητες. Επειδή κανεις μας δεν είναι ενάρετος με την πλήρη έννοια του όρου οτιδήποτε θα μπορούσε να κολλήσει στην αύρα σου και να σου κάνει τη ζωή πολύ δύσκολη. Για να αποκολληθεί μετά αυτή η οντότητα απο πάνω σου θέλει πολύ έμπειρους εσωτεριστές και την αποκοπή της στο Αστρικό πεδίο πράγμα επικίνδυνο. Σκέψου μόνο ότι ένας ενεργός τελετουργός πρέπει να προστατεύεται καθημερινά για όλη την ζωή του κάνοντας κύκλους ενέργειας γύρω του για να προστατευτεί.
3ο λάθος
Ακόμα και άν δημοσιοποιούνται απο χιλιάδες άτομα στο internet πρακτικές τέτοιου είδουςμην το κάνεις και εσύ, μην προσθέτεις τέτοιο λιθαράκι στο κάρμα σου γιατί κάποιος μπορεί να πάθει ζημιά με αυτήν την πρακτική, ειδικά άτομα με κατάθλιψη ή καποιο ψυχικό πρόβλημα που έχει κάνει την αύρα τους τρύπια σαν ελβετικό κασέρι.
4ο λάθος
Μην εμπιστευεσαι τον "γνωστό" και τον "κολλητό" που ξερει μία αμφιβόλου προελεύσεως πρακτική απο κάποιον άλλο, απο κάποιο βιβλίο γιατί συνήθως στα τελευταία υπάρχουν πρακτικά ημιτελή ή με σκόπιμα λάθη για τον αμύητο. Ο κίνδυνος ελοχεύει. Ο σωστός εσωτεριστής δεν πολυμιλάει ούτε δείχνει "θαύματα" σε αμύητους. Του απαγορεύεται απο ψηλά και υπάρχει τίμημα. Ολοι οι πνευματιστές που διεξήγαγαν διάφορες σεάνς υλοποιώντας με το εκτόπλασμα τους πνεύματα (ή τα ίδια τους τα ψυχολογικά egos κατά τη γνώμη μου) έπθαν τρομερές διανοητικές και ψυχικές ζημιές, για αυτό και οι αποκρυφιστες αντιτίθονταν σε "χύμα" πρακτικές με το αόρατο. Ακόμα και όταν έκαναν μαντεία π.χ με Ταρώ εξάγνιζαν το χώρο πρώτα για να ελκύσουν συγκεκριμένες δυνάμεις ελεγχόμενα, όχι χύμα στο κύμα όπως μερικοί στην τηλεόραση. Μακάρι να τους πετύχετε σε μερικά χρονια για να δείτε του λόγου το αληθές.
Η εισαγωγή στον κόσμο της μαγείας αντιστοιχεί σε ένα μεταδιδακτορικό φιλοσοφίας σε γνώσεις και πρακτική και εξάσκηση διακαώς ετών. Δεν είναι υπόθεση "Γίνε Χάρυ Πότερ σε ένα Σαβατοκύριακο".
Προσοχή προσοχή προσοχή.
Αυτο που σου έδωσε απαντήσεις όπως λες θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε και δεν μπορείς να το τσεκάρεις και ξέρεις γιατί, γιατί ο μάντης π.χ όταν σου λέει τα χαρτιά διεισδύει στη σφαίρα της αυρας σου και "ψαρεύει" τις πληροφορίες γυρω απο το άτομο σου, το ίδιο γίνεται και με ένα πνεύμα, ξέρει τα πάντα για σένα αφού η αύρα σου είναι αφύλακτη σαν ξέφραγο αμπέλι. Ακόμα και άν είχες δυνατότητες διόρασης (clairvoyance) και έβλεπες τη γιαγιά σου, πώς θα το τσεκάριζες???
Υπάρχουν συγκεκριμένες μέθοδοι που τσεκάρονται όντα απο άλλες διστάσεις, πρέπει να ξέρεις το σαβουάρ βίβρ του χώρου όπως έλεγε η Fortune. Συχνά συνάντησα μέσω των ονείρων-Αστρικού πεδίου καλόβολα και φωτοβόλα όντα που όταν τα πλησίαζα για να συζητήσω και σχεδίαζα κάποιο ιερό σύμβολο για τσεκαρισμα τρέπονταν σε φυγή. Μπορεί να μεταμφιεστούν σε οτιδήποτε, απο την Παναγία μέχρι όποιον μπορείς να φανταστείς. Πρόσεξε καλέ μου φίλε, πρόσεξε και μην με παρεξηγείς, έχει καεί η γούνα μου κάποτε και στα λέω, σου μιλάω απο αγάπη όπως και όλοι οι άλλοι φίλοι και μόνο μέσω αυτής.

Ας είναι το φώς ο οδηγός σου
Με εκτίμηση
Yngwie

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 04:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πεστα φιλε μου Yngwie πεστα και εσυ γιατι εχει μαλλιασει η γλωσσα μας να τα λεμε αλλα εμεις τα λεμε,εμεις τα ακουμε,εμεις τα ακολουθουμε ελπιζω να καταλαβουν και με τα λεγομενα σου μερικοι οτι δεν ειναι σαν παρτιδα σκακι που τελειωσε τα μαζευω και τα βαζω στο συρταρι γιατι ανοιγει το συρταρι και σου δαγκωνει το χερι και δεν αναφερομαι προσωπικα στον φιλο ντεμι αλλα σε ολους τους υποψηφιους ποτεραδες

γιατι αυτοι που το σκεφτονται σιγουρα ειναι περισσοτεροι απο αυτους που μας εξομολογουνται το τι θελουν να κανουν απλα περιμενουν μπας και δωσει κανενας καμια οδηγια προς ναυτιλομενους και τρεξουν να μπαρκαρουν.



Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

C.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 19:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους C.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι περισσότερο από απόλυτα σωστός ο Yngwie!
quote:
γιατί κάποιος μπορεί να πάθει ζημιά με αυτήν την πρακτική, ειδικά άτομα με κατάθλιψη ή καποιο ψυχικό πρόβλημα που έχει κάνει την αύρα τους τρύπια σαν ελβετικό κασέρι.


Σ'αυτήν την περίπτωση να δείτε "συνέπειες"...

"γευόμαστε τα αρώματα του ουρανού ανακατεμένα με το πνεύμα της γης"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lycaianist
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 17:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lycaianist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπαίνει στην αύρα σου κάνει τούμπες, κάνει το ένα το άλλο, εγώ πιστεύω στην αύρα, αλλά οοοολα αυτά που λέτε πως περιμένετε να τα πιστέψει ο άλλος όταν δεν έχετε την ελάχιστη απόδειξη παρα μόνο μαρτυρίες? (ο φίλος του φίλου του φίλου μου κτλ?)

Με απόλυτο σεβασμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 19:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπαίνει στην αύρα σου κάνει τούμπες, κάνει το ένα το άλλο, εγώ πιστεύω στην αύρα, αλλά οοοολα αυτά που λέτε πως περιμένετε να τα πιστέψει ο άλλος όταν δεν έχετε την ελάχιστη απόδειξη παρα μόνο μαρτυρίες? (ο φίλος του φίλου του φίλου μου κτλ?)
φιλε μου καποτε ελεγαν οτι η αυρα ειναι παραμυθι εμενα ομως η δουλεια μου ειναι να φτιαχνω κιρλιαν και εχω κανει την αυρα μου φωτομοντελο τωρα οσο αναφορα της τρυπες υπαρχουν και βασιλευουν (ασχημος ψυχικος κοσμος,καταχρησεις,εθισμοι ακομα και τα ατομα με ψυχολογικα προβληματα ειναι ολοκληροι μια τρυπα) και δεν μπορει κανενας να σου αποδειξει οτι υπαρχουν αυτα τα πλασματα γιατι δεν εχουμε μια κατασταση οπου λεω εγω για παραδειγμα "εχω εναν φιλο με τρια ματια και δεκα ποδια και παμε να στον δειξω" με την ιδια λογικη δεν πρεπει να πιστευουμε θεο και πνευματικο κοσμο γενικα δηλαδη μονο οτι βλεπουμε

οσοι πιστευουν σε κατι ειδαν και ακουσαν πρωτα και μετα πιστεψαν? οχι βεβαια ομως υπαρχουν και αυτοι που πιστεψαν γιατι ειδαν


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 01:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπαίνει στην αύρα σου κάνει τούμπες, κάνει το ένα το άλλο, εγώ πιστεύω στην αύρα, αλλά οοοολα αυτά που λέτε πως περιμένετε να τα πιστέψει ο άλλος όταν δεν έχετε την ελάχιστη απόδειξη παρα μόνο μαρτυρίες? (ο φίλος του φίλου του φίλου μου κτλ?)

Με απόλυτο σεβασμό.



Φίλε/φίλη όσον αφορά την απόδειξη που πολύ λογικά αναζητείς σκέψου μόνο το εξής. Θα μπορούσες σε έναν εκ γενετής τυφλό να εξηγήσεις τα υπέροχα χρώματα των φτερών του παγωνιού ή του ηλιοβασιλέματος? Θα σε άκουγε μεν αλλά αφού δεν ήξερε καν τι σημαίνει το χρώμα δεν θα σε καταλάβαινε. Είναι γεγονός ότι έχουμε και άλλες αισθήσεις σκουριασμένες και ανεκμεταλλευτες, οι οποίες για να έρθουν στην επιφάνεια (εάν δεν υπάρχουν οξυμένες εκ γενετής και αυτό μας δείχνει ΄τι το άτομο είχε δουλέψει σε προηγούμενες ζωές με κάτι spiritual ασχέτως άν ήταν μαύρο ή λευκό) θέλει δουλειά, για άλλους λίγη για άλλους πολλή σχετικά. Υπάρχει ESP, εξωαισθητήρια αντίληψη και πρέπει να καλλιεργηθεί σκληρά για να αποκτήσεις διαίσθηση, διόραση,διακοή τηλεκίνηση κτλ
Αλλά χωρίς δουλειά δεν θα ευοδωθούν καρποί , άν το βάλεις σκοπό της ζωής σου θα βρείς τις απαντήσεις που θέλεις και θα βιώσεις πολλά ειδικα εάν ασχοληθείς και στο πρακτικό επίπεδο.
Είχα διαβάσει άπειρες σελίδες πριν πρωτοτελετουργήσω αλλα τα συναισθήματα που βίωσα ήταν πολύ πλούσια για να περιγραφούν με λέξεις,δεν υπάρχουν εκφράσεις.
Αλλοι είναι ευτυχισμένοι με το να κάνουν Ναό μύησης τους την πολυθρόνα και την τηλεόραση, το κοκορέτσι και τη χωριάτικη, τα τελευταία νέα για το Πάμε στοίχημα και το τί Hit έβγαλε ο τάδε η η δείνα λαική τραγουδίστρια. Αλλοι κάνουν σκληρές θυσίες διαβάζοντας καθημερινά άπειρες σελίδες, ράβοντας ρόμπες,φτιάχνοντας εργαλεία και σπάνια θυμιάματα, κάνοντας ώρες διαλογισμό σε κάποια στάση, τόσες που θα πόναγαν οποιεσδήποτε κλειδώσεις για να βρούν τις αποδείξεις τους και ότι και άν πούν οι δύσπιστοι τίποτα δεν θα τους στερήσει την βιωματική τους εμπειρία.
Φρόντισε να βρείς τις αποδείξεις για οτιδήποτε μόνη σου, αυτή είναι και η μοναδική μέθοδος που θα δώσει υπόσταση στις προσπάθειες σου να συνεχίσεις. μπορεί να μη φτάσει και μία ζωή, θα έχεις όμως κάνει προετοιμασία για τις επόμενες.

May the light be your guide
Yngwie.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 00:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε τελική ανάλυση,
το να κάνεις ένα "μαγικό πείραμα" για να αποδείξεις στον εαυτό σου την ύπαρξη των αόρατων κόσμων, αλλά να καταλήξεις σε ένα δωμάτιο με κυρίους που φοράνε άσπρες μπλούζες (και χειρώτερα - μη χειρώτερα),

αποτελεί απόδειξη ανοησίας και απερισκεψίας και μόνο.

Δυστυχώς (λύπάμαι αν κάποιοι απογοητεύονται, )
έτσι έχουν τα πράγματα.

Θες απόδειξη ότι οι υπερφυσικές δυνάμεις και ο αόρατος κόσμος υπάρχει;
- Διάβασε, περίμενε, ερέυνα, εξάσκεισαι την διαίσθησή σου και θα αποκαλυφθεί μπροστά σου σε όλο του το μεγαλείο.

Θες απόδειξη ότι το να παίζεις με μαγικά πειράματα είναι πραγματικά επικίνδυνο;
- Παίξε με μαγικά πειράματα.
Είναι απλό.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 00:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΤΟ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ,ΑΝ ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ!!!!!!!!!!

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 05:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΤΟ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ,ΑΝ ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ
και εμενα μου αρεσουν φιλε μου αυτα τα θεματα αλλα δεν τα απολαμβανω καταπινοντας ξυραφακια

φιλε μου υπαρχουν και χαρες στην ζωη που αξιζουν και δεν χρειαζονται κανενα ρισκο τωρα αν βρισκεις χαρα της ζωης να ρισκαρεις την ζωη σου για να διασκεδασεις ειναι δικο σου θεμα

σκεφτηκες ομως οτι η ζωη ειναι το λιγοτερο που μπορεις να χασεις? ή οτι απλα μπορει να φτασεις σε σημειο που να προτιμας τον θανατο? ή να παγιδευτεις σε κατι που δεν θα εχει τελος? απλα θα ζεις εναν αιωνιο εφιαλτη επειδη ηθελες να ρισκαρεις για να νοιωσεις ζωντανος με λαθος πραγματα.

ρισκαρε φιλε μου οσο θελεις αλλα πριν ρισκαρεις θα σου κανω μια ερωτηση ειμαι περιεργος για ενα πραγμα "τι ειδους χαρα/ ζωντανια θα σου δωσει ο μακαριτης?" και αν θα ηθελες να μου απαντησεις πριν ρισκαρεις γιατι μετα αντε να σε βρω για να μου απαντησεις.

αλλα τι θελω και ανακατευομαι? εμενα κανενας δεν μου εδωσε ποτε τετοιες συμβουλες γιατι να το κανω εγω? αλλα ακομα και χωρις οδηγιες εβλεπα που ειναι η μλκα και που η σοφια

μεγαλη υποθεση να τα ξεχωριζεις αυτα τα δυο


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flor
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 11:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα ! Θα ήθελα να πω κάτι στον φίλο ntemis.
Εγώ σε μικρότερη ηλικία είχα πολύ μεγάλη περιέργεια και ακόμα έχω σχετικά με αυτά τα πειράματα .. δεν έκανα ποτέ γιατί για κάποιο λόγο τα φοβόμουν....
Ακούγοντας κάποια περιστατικά , διαβάζοντας πολλά θέματα εδώ στο φορουμ αλλά και βλέποντας στην τηλεόραση κάποια ερευνητικά προγράμματα έφτασα στο συμπέρασμα πολυ εύκολα και εύλογα πως το να κάνεις ένα τέτοιο πείραμα θέλει εμπειρία , αρκετό διάβασμα , κλπ κλπ...
Εσύ για κάποιο λόγο διαβάζεις αυτά που γράφουν οι υπόλοιποι και τα απορρίπτεις εννοώντας δεν θεωρείς πως είναι τόσο επικίνδυνο για σένα , προφανώς από δυσπιστία ..
Απλώς αναρωτιέμαι δεν φοβάσαι ? δεν φοβάσαι να σου κάνει κακό ? δεν φοβάσαι το μυαλό σου να τρελαθεί ? ή πιστεύεις πως είσαι αρκετά δυνατός ώστε η τρέλα να μην σε αγγίζει ?
Οι ερωτήσεις μου είναι από απλή περιέργεια χωρίς καμία παρεξήγηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γράφω το μύνημα αυτό, θέλωντας να δώσω μία παράλληλη διάσταση στο θέμα που αναπτύσεται εδώ.
Παρατηρώ πως κάποιοι Esoteriσταί αντιμετωπίζουν το θέμα (των μαγικών πειραμάτων) με επιπολαιότητα, ενώ κάποιοι άλλοι με άκρα σοβαρότητα, και ίσως ακόμα φόβο και δέος (ελπίζω να μη σας ενοχλήσει η δύναμη των λέξεων αυτών...).
Δεν γνωρίζω ποιανού η αντιμετώπιση είναι σωστή, αν και συνήθως η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Θα ήθελα πάντως να επισημάνω σε όλους μας, πως τα πιο τρομακτικά και επικίνδυνα όντα που βρίσκονται κοντά μας, δεν είναι άλλα από τους ανθρώπους.
Νομίζω πως κανένα πνεύμα (υπάρχουν πνεύματα? και εάν η απάντηση είναι ναι, μπορεί κανείς να έρθει σε επαφή μαζί τους μέσω των μεθόδων που περιγράφονται εδώ?) δεν είναι ικανό να προξενήσει σε κάποιον το κακό που έναν άνθρωπος μπορεί να προξενήσει.
Ακόμα, ο άνθρωπος έχει προξενήσει μεγάλο κακό σε άλλα είδη που ζουν (ή έστω ζούσαν...) στον πλανήτη Γη.
Μάλιστα ο άνθρωπος έχει καταστρέψει τον ίδιο τον πλανήτη Γη!
Τι να μας πουν λοιπόν οι όποιες οντότητες κουνάνε βιβλία, γράφουν κόκκινες και μπλέ γραμμές στο σπίτι μας, ή κουνάνε ποτηράκια σε πίνακες με την αλφαβήτα γραμμένη πάνω τους. Εδώ μιλάμε ότι το θήριο βρίσκεται στη Γη, με σάρκα και οστά, και (από ότι φαίνεται) τίποτα δεν μπορεί να σταθεί στο διάβα του. Φυσικά το θηρίο δεν είναι άλλο από τον άνθρωπο.
Για να ακουστεί λίγο πιο ανατριχιαστικό, το θηρίο δεν είναι άλλο από ...εμάς.
Αυτά είχα να πω. Ελπίζω να μη σας φανούν εντελώς άσχετα από το θέμα.

Φιλικά,
ο Μανδραγόρας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy