ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΑΓΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ!!!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γράφω το μύνημα αυτό, θέλωντας να δώσω μία παράλληλη διάσταση στο θέμα που αναπτύσεται εδώ.
Παρατηρώ πως κάποιοι Esoteriσταί αντιμετωπίζουν το θέμα (των μαγικών πειραμάτων) με επιπολαιότητα, ενώ κάποιοι άλλοι με άκρα σοβαρότητα, και ίσως ακόμα φόβο και δέος (ελπίζω να μη σας ενοχλήσει η δύναμη των λέξεων αυτών...).
Δεν γνωρίζω ποιανού η αντιμετώπιση είναι σωστή, αν και συνήθως η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Θα ήθελα πάντως να επισημάνω σε όλους μας, πως τα πιο τρομακτικά και επικίνδυνα όντα που βρίσκονται κοντά μας, δεν είναι άλλα από τους ανθρώπους.
Νομίζω πως κανένα πνεύμα (υπάρχουν πνεύματα? και εάν η απάντηση είναι ναι, μπορεί κανείς να έρθει σε επαφή μαζί τους μέσω των μεθόδων που περιγράφονται εδώ?) δεν είναι ικανό να προξενήσει σε κάποιον το κακό που έναν άνθρωπος μπορεί να προξενήσει.
Ακόμα, ο άνθρωπος έχει προξενήσει μεγάλο κακό σε άλλα είδη που ζουν (ή έστω ζούσαν...) στον πλανήτη Γη.
Μάλιστα ο άνθρωπος έχει καταστρέψει τον ίδιο τον πλανήτη Γη!
Τι να μας πουν λοιπόν οι όποιες οντότητες κουνάνε βιβλία, γράφουν κόκκινες και μπλέ γραμμές στο σπίτι μας, ή κουνάνε ποτηράκια σε πίνακες με την αλφαβήτα γραμμένη πάνω τους. Εδώ μιλάμε ότι το θήριο βρίσκεται στη Γη, με σάρκα και οστά, και (από ότι φαίνεται) τίποτα δεν μπορεί να σταθεί στο διάβα του. Φυσικά το θηρίο δεν είναι άλλο από τον άνθρωπο.
Για να ακουστεί λίγο πιο ανατριχιαστικό, το θηρίο δεν είναι άλλο από ...εμάς.
Αυτά είχα να πω. Ελπίζω να μη σας φανούν εντελώς άσχετα από το θέμα.

Φιλικά,
ο Μανδραγόρας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 03:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Μανδραγορα πολυ σωστη η αποψη σου και δεν ειναι ασχετη

πραγματι ο ανθρωπος ειναι το θηριο πανω στην γη και ισως τα πνευματα να μην εχουν καμια δυναμη χωρις εμας ομως η δυναμη τους δεν περιοριζεται στο να λενε ναι και οχι

θελουν να μπουν στον κοσμο μας με μεταφορικο μεσο εμας φαντασου λοιπον ενα θηριο απο τα σκοτεινοτερα σημεια να οδηγαει ενα ανθρωπινο θηριο

ισως και να εχουμε δει τετοια οχηματα και να μην το εχουμε καταλαβει


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 12:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αγαπητέ Endorama.

Συνεχίζοντας λοιπόν αυτή την ενδιαφέρουσα συζήτηση, θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα.
Ας υποθέσουμε πως υπάρχουν κάποια πνεύματα,(σατανικά, κακά, μοχθηρά, υποχθόνια) τα οποία έχουν καταβάλει κάποιον άνθρωπο, κάνοντας τον όχημα τους. "Ενα θηρίο από τα σκοτεινότερα σημεία, να οδηγάει ένα ανθρώπινο θηρίο΄" όπως λες και εσυ Endorama.
Ας φανταστούμε τώρα ένα ανθρώπινο θηρίο (όπως το έχουμε χαρακτηρίσει) να οδηγάει ένα άλλο θηρίο,(αυτό από τα σκοτεινότερα σημεία).
Ποιό από τα δύο, σας κάνει να ανατριχιάσετε περισσότερο?

Φιλικά,
ο Μανδραγόρας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 17:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υποθετικα παντα

στην αδιστακτη εκτελεση εντολων το επιγειο θηριο βεβαια

αλλα νομιζω οτι αυτος που δινει εντολες ειναι οτι χειροτερο κατα την γνωμη μου γιατι δεν φαινεται και ουτε ο στοχος του φαινεται βεβαια
και γιατι δεν δινει δεκαρα για το οχημα-θηριο απλα ειναι το πιονι του

τουλαχιστον στην λεξη πιονι δεν υποθετω καθολου υπαρχουν απειρα πιονια οπως και για τους αορατους που κινουν αυτα τα πιονια

τι ειναι πιο επικυνδινο σε μια παρτιδα σκακι
το πιονι ή ο σκακιστης?

προσωπικα μου αρεσει πολυ να "χτυπαω" βασιλισες με στρατιωτακια


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 23:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 17:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλα νομιζω οτι αυτος που δινει εντολες ειναι οτι χειροτερο κατα την γνωμη μου γιατι δεν φαινεται και ουτε ο στοχος του φαινεται βεβαια
και γιατι δεν δινει δεκαρα για το οχημα-θηριο απλα ειναι το πιονι του


ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΚΕΦΑΛΟ ΚΑΒΑΛΑΡΗ!!!!!!!!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 23:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!ΠΙΟΝΙ ΣΕ ΧΕΡΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΝΕΣΑΙ!!!!!!!!!!

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 01:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΚΕΦΑΛΟ ΚΑΒΑΛΑΡΗ

μιας και τον ανεφερες καλη μου sansationf μπορεις να μου εξηγησεις πως εβλεπε που πηγαινε χωρις κεφαλι?


δεν πιστευω να μου δωσεις την ιδια απαντηση με αυτη που μου ειχε δωσει μια φιλη μου "μα με το κατω βεβαια"και αφου δεν ειχε κεφαλι πως ξερουμε αν ηταν αντρας και οχι γυναικα? ή πεθερα?

κλεισιμο παρενθεσης )


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 01:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 18:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ Σ0ΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΘΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙ ΤΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ ΚΑΘΩΣ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ! ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΩ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΜΕ ΠΟΤΗΡΙ Η ΜΕ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΙ(ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΙΛ) ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΨΩ ΛΙΓΟ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΣΠΕΥΣΕΙ ΣΕ ΒΟΗΘΕΙΑ (ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΓΚΗ )

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 03:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δηλαδη φιλε μου ΩΝ πως θα του καψεις τα φτερα με το ποτηρακι?
αν πετυχει βλεπω τον φιλο σου να κανει το σπιτι του ξενοδοχειο πνευματων.

τον ισχυροτερο? δεν νομιζω να τα καταφερει εχουν αλλοι σειρα

το χαρτακι του τι νουμερο γραφει?


σοβαρα τωρα
πολυ σωστο να θελεις να αποτρεψεις τον φιλο σου αλλα λαθος προσεγγιση


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 12:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΜΕ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΕ ΠΕΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΣΗΚΩΝΕ! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΕΙΛΤΕ ΠΡΟΣΩΠ ΜΑΙΛ ΕΚΛΙΠΑΡΩ!!!

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 22:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΛΟΟΟΟΟ

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 01:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΒΛΑΨΕ,ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΩΦΕΛΗΣΕ.Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΛΙΛΙΘ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΤΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ,ΑΠΟΜΟΝΩΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ,ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ,ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΣΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ,ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΘΕΜΙΔΑ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 13:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΘΕΜΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΙΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΕΛΓΑ ΤΟ ΝΑ ΚΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΙΝΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ Ή ΕΣΤΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑ(ΛΕΥΚΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ) ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ(ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ. ΕΠΗΣΗΣ ΚΑΘΕ ΠΝΕΥΜΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΙΣΧΥΗ ΔΥΝΑΜΗΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΚΛΕΙΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΩΣ ΑΝΤΙΤΙΜΟ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ή ΣΤΗ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΣΠΡΩΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΛΙΑ(ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΘΕΙ). ΤΕΤΟΙΩΝ ΕΙΔΩΝ ΧΑΡΕΣ ΔΕΝ ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ Ή ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ Η ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ.

Μ.Γ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 13:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέμιδα έχω ακούσει πως το ποσο δυνατό πνεύμα θα καλέσεις, έχει σχέση με το πόσα άτομα είστε...!

Ρίξε μια ματιά στο topic:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2575

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 13:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ,ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ "ΠΑΡΑΞΕΝΑ" ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΕΧΘΑΝΟΝΤΑΙ,ΕΓΩ ΑΝΗΚΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ZΩ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 13:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και θα το ξαναπώ, αν είναι να πεθάνουμε από κάτι, ας είναι αυτό η περιέργια!!!!!!!!!!

Α! Καλως ορίσατε στα 2 νέα μέλη selected και ΘΕΜΙΔΑ!!!!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 13:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ...δηλαδή αρκεί κανείς να γνωρίζει μόνο το όνομά του?
Έτσι εξαφανίζεται κάθε επικινδυνότητα?
quote:
ΤΕΤΟΙΩΝ ΕΙΔΩΝ ΧΑΡΕΣ ΔΕΝ ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ

Δηλαδή κάτι σαν οικογενειακός γιατρός?
Ή μήπως εννοείς πεθαμένους συγγενείς της οικογένειας?
Διαφωνώ πάντως όπως και να είναι.
Πιστεύω πως οι ψυχές των δικών μας βρίσκονται κάπου,και δεν έρχονται έτσι εύκολα με μια επίκλιση.
Έρχονται άλλα πνεύματα,κατωτέρου επιπέδου και επικίνδυνα.
Και κάτι άλλο.
Δηλαδή για να μάθεις το όνομά του ρωτάς:<ποιός είσαι?>
Και πως ξέρεις ότι σου λέει την αλήθεια?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wodan
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 15:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wodan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ SCULLY
quote:
Και θα το ξαναπώ, αν είναι να πεθάνουμε από κάτι, ας είναι αυτό η περιέργια!!!!!!!!!!

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ΄ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ΄ΡΘΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ , ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΟΥ? ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΟΥ?

ΦΙΛΙΚΑ WODAN


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 09:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ΄ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ΄ΡΘΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ , ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΟΥ? ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΟΥ?

Είπα "αν είναι να πεθάνουμε από κάτι", αν "δεν είναι"...γιάτι να με χάσει η ανθρωπότητα..............?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 10:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ SCULLY
quote:
Και θα το ξαναπώ, αν είναι να πεθάνουμε από κάτι, ας είναι αυτό η περιέργια!!!!!!!!!!

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ΄ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ΄ΡΘΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ , ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΟΥ? ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΟΥ?

ΦΙΛΙΚΑ WODAN




ΕΞΥΠΝΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ . ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ Η SCULLY! ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 10:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω φίλοι μου πως δεν πρεπει να παιζουμε με τη φωτιά γιατι βαζουμε σε κινδυνο οχι μονο τη ζωη μας αλλα και των συνανθρωπων μας,πολλες φορες χωρις να το ξερουν.Γιατί να πεθανει κανεις απο περιεργεια?Μάλλον γιατι στην εποχη μας τα εχουμε δει και τα εχουμε ακουσει ολα και το μονο που μενει για να μας κινησει το ενδιαφερον ειναι προφανως αυτο που δεν βλεπουμε η δεν μας φανερωνεται.Σκεφτείτε όμως πως όταν βρισκόμαστε στη στιγμή του κινδύνου τότε λέμε"θεέ μου βοήθησε με"..."μακαρι να μην το έκανα ποτε"... η τρέχουμε πανικόβλητοι!Ετσι δεν είναι?Γι αυτό,όποιος δεν ξερει τι κανει,καλύτερα να μην το κανει!Μιλαω εκ πείρας γιατί ετσι επαιζα μια μερα με επικλυσεις και βιβλία με τους φίλους μου και το βραδυ στο σπίτι που το καναμε χτυπαγαν οι ντουλαπες απο μονες τους

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 11:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ SONAP ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΛΩΣΤΕ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ,ΑΝ ΖΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΤΕ!

ZΩ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 11:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ SONAP ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ


ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ
ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 15:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΩΣΤΕ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ,ΑΝ ΖΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΤΕ!

Ναι, για τις ανακαλύψεις ισχύει αυτό.
Και για την πρόοδο σαν ανθρωπότητα.
Πιστεύεις όμως πως αν ασχοληθείς με επικλήσεις πνευμάτων,θα βγεις από την άγνοια?
Δηλ. θα πεις διαπιστωμένα πια,ναι υπάρχουν,και μετά?
Καλή η γνώση δεν λέω,αλλά αν είναι να τη βρώ(που δεν το πιστεύω μέσα από επικλήσεις),κάνοντας επικίνδυνα πειράματα...να λείπει.
Μετά να πω και το άλλο.
’ντε και ανακαλύψαμε τι τρέχει.
Πού θα μας οφελούσε αυτό?
Σε τί θα άλλαζε προς το καλύτερο τη ζωή μας?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 09:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ
ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ;;

Να μία πολύ έξυπνη ερώτηση....!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΘΕΜΙΔΑ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 13:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΘΕΜΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ

Μ.Γ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 16:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα αυτό ρώτησα λίγο πιο πάνω.
Πώς είσαι σίγουρος ότι επειδή λες το όνομά του,θα έρθει αυτό και όχι κάποιο άλλο επικίνδυνο?
Βρε παιδιά δηλαδή τώρα αν καλέσω εγώ το πνέυμα της γιαγιάς μου,πιστεύετε στ'αλήθεια πως θα έρθει αυτό?’υτή η ψυχούλα που βρίσκεται σε γαλήνη?
Εγώ το βρίσκω παράλογο.Επίσης δεν έχουμε και δικαίωμα να χαλάμε αυτή την γαλήνη.
Συμφωνώ με τον φίλο sonapQ
quote:
Πιστεύω φίλοι μου πως δεν πρεπει να παιζουμε με τη φωτιά γιατι βαζουμε σε κινδυνο οχι μονο τη ζωη μας αλλα και των συνανθρωπων μας,πολλες φορες χωρις να το ξερουν.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gioconda hexe
Νέο Μέλος

Germany
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 16:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gioconda hexe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

afiste tus pethamenous isihus !!!!!!!!!!!!!!!!!!


gioconda hexeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy