ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Η ΖΩΗ Σ' ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 00:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον τα βλέπεις διπλά φίλε Μάνο (ή τριπλά;)
Πάλι τα πινες;!

να εισαι καλα :))) γελαω ακομη

Darkangel_78
,γιατι τετοιο υφακι ;;; :))),σου εχω κανει κατι ;;; και δεν το γνωριζω ;;;

νομιζα πως ειμαστε εδω για να λεμε τις αποψεις μας και το πως αισθανομαστε,δεν απαιτησα,δεν εθεσα ,δεν πιεσα καποιον σε οτιδηποτε με τα γραφωμενα μου...

τι ηταν αυτο ξαφνικα ...να διαλεξω κατι η τιποτα λες και σε κουρασαν αυτα που ειπα η σε εθιξαν ;;;; :)

αλλωστε στην αρχη λεει πεστε οτι σας ερθει... αν δεν κανω λαθος ..εσυ τι θικτηκες ;;; :)))

αν καταλαβα λαθος συγχωρεσε με ,μα δεν μου αρεσε το υφος σου,μπορουσες να μου στειλεις και e-mail,αν καπου σε στεναχωρησα η σε εθιξα...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 22/11/2003 00:16:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 01:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηρεμία παιδια, Ψυχραιμία.
Λοιπόν, πάρτε μια βαθιά ανάσα και πάμε πάλι:
quote:
"Η ζωή σ'ένα κουτί".
Διαβάζωντας αυτη τη φράση, γράψτε αυτό (ή αυτά) που σας έρχεται στο μυαλό.
Αφήστε ελεύθερη να δουλέψει μνήμη, φαντασία και παρατηρητικότητα!

Περιμένω εναγωνίως τη σκέψη σας.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 04:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κουτι Α,η υπαρξη μου στον χωρο ...

κουτι Β,η ευτυχια μου στον χρονο..

ΚΟΥΡΤΙΝΑ, η μοναξια μου στο παρον.

ναι ολα ειναι μεσα σε μια σφαιρα ,η οποια ειναι κρυμμενη στο κουτι/διαστημα/φασμα του καθενος μας

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


υ.γ δεν ειμαι καλος στα λογια,πολλες φορες και γι'αυτο δεν εκφραζω καλα πολλες φορες αυτα που σκεφτομαι,συγχωρεστε με γι'αυτο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 16:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Darkangel_78
,γιατι τετοιο υφακι ;;; :))),σου εχω κανει κατι ;;; και δεν το γνωριζω ;;;

Αγαπητέ μας mano,"πιάστηκα" από μια φράση σου για να διατυπώσω τη δική μου κοσμοθεωρία: Ότι η ζωή είναι γεμάτη εκπλήξεις και ότι με λίγη καλή θέληση και αρκετή προσπάθεια,μπορούμε να καταφέρουμε περισσότερα από όσα φανταζόμαστε! Ίσως και τα πάντα!

Λυπάμαι αν ακούστηκαν προσβλητικά τα λόγια μου.Ουδέποτε είχα κακή πρόθεση και φυσικά ΔΕΝ έχω κάτι εναντίον σου ούτε εναντίον κανενός.

Ζητώ τη συγνώμη σου! Συνεχίστε την όμορφη κουβέντα!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 18:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΡΑΣΗ,ΑΜΕΣΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ "ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ".
ΝΑΙ !! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΕ ΧΡΥΣΗ ΚΛΩΣΤΗ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΕΛΟΥΔΙΝΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ.ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΕΡΙΚΛΕΙΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ.ΤΗΝ ΨΥΧΗ !!!!
ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΨΥΧΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΚΟΥΧΙΕΣ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΩΡΕΣ Η ΨΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ,ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΕΛΟΥΔΙΝΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΚΛΩΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ ΜΟΝΟΛΟΓΕΙ:"ΑΧ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΟΥ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΧΘΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΦΑΛΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ".
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟ.ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΛΕΙΣΤΟ....ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ,ΝΑ ΡΟΥΦΑ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ !!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 18:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Darkangel_78,συγχωρεσε και μενα που ειπα καποια πραγματα παραπανω.

την καλησπερα μου:)))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 18:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΡΑΣΗ,ΑΜΕΣΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ "ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ".
ΝΑΙ !! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΕ ΧΡΥΣΗ ΚΛΩΣΤΗ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΕΛΟΥΔΙΝΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ.ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΕΡΙΚΛΕΙΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ.ΤΗΝ ΨΥΧΗ !!!!
ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΨΥΧΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΚΟΥΧΙΕΣ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΩΡΕΣ Η ΨΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ,ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΕΛΟΥΔΙΝΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΚΛΩΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ ΜΟΝΟΛΟΓΕΙ:"ΑΧ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΟΥ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΧΘΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΦΑΛΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ".
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟ.ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΛΕΙΣΤΟ....ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ,ΝΑ ΡΟΥΦΑ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ !!!


ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ Η ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΜΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΙΚΟ ΚΟΥΤΑΚΙ!!!
ΑΧ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 19:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ!!... Μου θυμίσατε τώρα τα μουσικά κουτάκια
Αυτα μ'αρέσουν πολύ

Τι να πεις;!..
Πορωμένος με τη μουσική.
Έτσι...
Θέλω απο παντού να βγαίνει μουσική


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 21:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θέλω απο παντού να βγαίνει μουσική

Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΦΙΛΕ 1900,
ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΥΓΕΝΕΣΤΕΡΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΩΣ ΕΚΦΡΑΣΗ,ΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ!!!
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...
ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!!!
ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!!!
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΤΣΙ...
(ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ LOUIS ARMSTRONG "WHAT A WONDERFULL WORLD" ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ,Σ'ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ,
ΑΛΛΑ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΥΣΗ,
ΓΙΑΤΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΥΓΕΝΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!)

ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΠΗΓΑΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ!!! ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΙ ΟΜΟΡΦΙΕΣ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Edited by - kapodistria on 22/11/2003 21:20:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Steppenwolf
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 21:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Steppenwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ, παιδιά τώρα με αυτά τα βελούδινα κουτάκια μου θυμίσατε ένα κουτάκι που μέσα του είχα κλείσει τις δυο αγαπημένες μου μπίλιες...
Μια κατάλευκη και μια γαλαζομπλέ... Όνειρο ήταν.. Τις κοίταζα για ώρες...

For my life
Still ahead
Pity me...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 23:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω οτι κι εδώ ταιριάζει
όπου κουτί, το δωμάτιο...

"Αν έχεις ένα δωμάτιο, όπου δε θελεις να μπαινουν ορισμένα άτομα, βαλ'του μια κλειδαριά που οι άλλοι να μην έχουν το κλειδί της. Δεν έχει όμως νόημα να κάθεσαι να τους μιλάς για το δωμάτιο, εκτός κι αν θες να το θαυμάζουνε απ' έξω! Το πιο σωστό θα 'ταν να βάλεις μια κλειδαριά που θ'αντιληφθούν όσοι μοναχα έχουν το κλειδί κι όχι οι άλλοι."
Wittgenstein

Edited by - 1900 on 30/01/2004 05:12:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 16:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 24/11/2003 16:59:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 03:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλείσαμε σε κουτί τη σκέψη μας, να μην εξαπλωθεί, σα να 'τανε αρρώστια
Κλείσαμε σε κουτί τη ψυχή μας, φοβούμενοι ο άλλος τι θα δει
Κλείσαμε τη φύση σε κουτιά, γυαλινα και καγκελένια κλουβιά
να την κοιτάμε απο κει, να μας κοιτάει λυπημένη κι αυτή
Κι ύστερα κλειστήκαμε και μεις μες στο κουτί μας
μεγάλο, να θαυμάζουμε
τη θλιβερή προέκταση της κλειδωμένης ύπαρξής μας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 20:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα σε χάρτινο κουτί βρήκα σοκολατάκι
το πήρα, το ξετύλιξα και νατο το γλυκάκι:

"Χρειαζόμαστε ένα Υπουργείο Αναταραχών, μια ρυθμιζόμενη πηγή ενόχλησης, έναν καταστροφέα της ρουτίνας, έναν υπονομευτή της αυταρέσκειας"
C. D. Carlington

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 20:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Όταν η παρτίδα του σκακιού τελειώσει, οι στρατιώτες, οι πύργοι, οι βασιλιάδες και οι βασίλισσες, όλοι επιστρέφουν στο ίδιο κουτί»
Ιταλική Παροιμία


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 09:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ 1900 ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...
ΤΟ ΑΠΕΦΕΥΓΑ...
ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΓΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΕ....
Ο ΛΟΓΟΣ ???
ΘΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΩ...
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟΣ..... (ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)
ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ....
ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΣΒΗΝΑ..

ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΣΟΥ ***Η ΖΩΗ Σ' ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ...*** ΘΑΝΑΤΟ....

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ....
ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ....

ΟΛΑ ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΚΟΥΤΙ....

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ 1900 ΕΑΝ ΕΓΙΝΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟΣ ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 17:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATAR!!!
Θα πρεπε να 'ρχεται φυσικά στο μυαλό έτσι;...Μια ζωή σε "κουτί".
Κι όμως μετά απο τόσο καιρό είσαι ο πρώτος που γράφει για το θάνατο!
Κι αυτό γιατι;
Γιατί εχουμε τόσο πολυ αποξενωθεί απ' την ιδέα του θανάτου.
Γιατι τα 'χουμε διαχωρίσει τοσο πολύ!
Δεν τα βλέπουμε σαν ένα...
Δεν έχουμε συνειδητα καταλάβει οτι ο θάνατος είναι ο καλύτερος σύμβουλος της ζωής. Μια συνεχής υπενθύμιση της ουσίας της ζωής!

Μην ανυσηχείς ΑVATAR!...Δε γίνεσαι δυσ-αρεστος
Για μένα έγινες δις αρεστός!
Να 'σαι καλά

Υ.Γ.Τα παραπάνω τα λέω για να τ'ακούω κι εγώ!...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 18:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίο θέμα, και οι σκέψεις σας πράγματι ενδιαφέρουσες!!
Εγώ βέβαια,ως γνωστή κλειστοφοβική τί να γράψω?
Μία άπνοια την ένιωσα σίγουρα.
Κι αυτό το αίσθημα του εγλωβισμού και της ασφυξίας.
Και το μυαλό μου πήγε σε ζώα σε κλουβιά και όχι τόσο στη ζωή-θάνατο.
Κάθε ζωντανός οργανισμός που είναι με οποιοδήποτε τρόπο φυλακισμένος,ακόμα και σε σπίτια-κλουβιά όπως είπατε,βιώνει κάθε στιγμή συναισθήματα θανάτου..

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 00:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TΟ ΝΟΗΜΑΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΣΜΙΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΡΗΞΗ, ΑΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΣΦΥΚΤΙΟΥΜΕ….ΜΑΚΡΥΑ, ΛΟΙΠΟΝ, ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ…..ΣΕΙΣΜΟΣ, ΣΕΙΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΑΟΣ. ΣΤΙΣ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΤΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ, ΤΟ ΕΛ-ΛΗΝΙΚΟ…ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΙΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΕΣ…..ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ…ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ…..ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Η ΕΛ-ΛΑΣ!!!!!!!!!!! ΕΛ-ΛΑΣ-ΕΛΛΗΝΩΝ-ΕΘΝΙΚΩΝ,…….ΤΩΝ ΣΙΩΝΙΣΤΩΝ.ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΛΑΟΣ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ…ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΝΩΜΕΝΗ, ΠΟΤΕ ΗΤΤΗΜΕΝΗ!!!!!!

ΠΒ*


ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 00:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TΟ ΝΟΗΜΑΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΣΜΙΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΡΗΞΗ, ΑΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΣΦΥΚΤΙΟΥΜΕ….ΜΑΚΡΥΑ, ΛΟΙΠΟΝ, ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ…..ΣΕΙΣΜΟΣ, ΣΕΙΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΑΟΣ. ΣΤΙΣ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΤΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ, ΤΟ ΕΛ-ΛΗΝΙΚΟ…ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΙΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΕΣ…..ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ…ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ…..ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Η ΕΛ-ΛΑΣ!!!!!!!!!!! ΕΛ-ΛΑΣ-ΕΛΛΗΝΩΝ-ΕΘΝΙΚΩΝ,…….ΤΩΝ ΣΙΩΝΙΣΤΩΝ.ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΛΑΟΣ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ…ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΝΩΜΕΝΗ, ΠΟΤΕ ΗΤΤΗΜΕΝΗ!!!!!!

ΠΒ*


Αγαπητέ VAIHINGER, δεν καταλαβαίνω γιατι διαλέγεις τα θέματά μου
για να γράψεις τα πιο άσχετα πράγματα
Εκτός αν κουτί εννοείς την κάλπη?!...

Πάντως να ξέρεις οτι ΠΟΤΕ δεν προκειται ν' αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ.
Γιατι αυτοί που φανατίζονται δε σκέφτονται καθαρά.
Ακόμα κι αυτοί που θέλουνε ν' αλλάξει το κατεστημένο, φανατίζονται σε λάθος επίπεδα.
Με το να κινδυνολογείς και να γράφεις αοριστίες δε γίνεται τίποτα.
Αυτο το χρόνο χρησιμοποίησέ τον και κάνε κατι ουσιαστικό.
Αυτο που λες δηλαδη: "ΔΡΑΣΗ" ΟΧΙ ΛΟΓΙΑ

Και θα σε παρακαλούσα, αν δεν έχεις να γράψεις κατι ουσιαστικό και σχετικό με το θέμα, να μην ξαναγράψεις

Φιλικά,


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος


Edited by - 1900 on 09/02/2004 00:57:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 01:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tha sou kano ti xari na min xanagrapso an mou peis pou parapempei to 1900.euxaristo...

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 14:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ VAIHINGER ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΚ ΝΑΜΕ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 01:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.altfactor.gr/library/stuff/oxy/the_box.html

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 01:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΝΟ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΛΛΑ ΛΥΠΗΤΕΡΟ..
ΕΓΩ,ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ,ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ...

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 12:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Δομή, η Σταθερότητα, Η Ασφάλεια, αλλά και...

Ο Περιορισμός, η Μοναχικότητα.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 00:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στο τελευταίο άκτιστο οικόπεδο της μεγαλούπολης, με τις αναρίθμητες πολυκατοικίες, παιζουν τα παιδάκια της γειτονια΄ς. Παίζουν γεμάτα αγωνία. Διότι σε λίγες ημέρες θα έρθουν τα συνεργεία να κτίσουν άλλη μια πολυκατοικία στο οικόπεδό τους. Πώς θα το σώσουν από τις μπουλντόζες; Μήπως τη λύση θα την δώσει ένα μυστηριώδης παλιατζής, που πλησιάζει τα παιδιά και βγάζει από την τσέπη του ένα... αυγό;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 01:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θα τους αφήσουν επιλογές...και τον αέρα που αναπνέουν σε κουτί θα τους τον βάζουν.

Όλα πακετάρονται, όλα σε κουτί.

Απο φαγητό μέχρι γνώσεις και ιδέες.

Όλα θα μπουν μπροστά τους σε κουτιά και θα τους πουν "διάλεξε"...

Και θα μοιάζει σα να 'χαν επιλογές.

Κανεις δε θα δει εξω απ' το κουτί.

"Μα δεν υπάρχει τίποτα έξω απ' αυτο." Θα σκεφτούν

Θα δεχτούν αυτό που τους παρουσιαστηκε ως πραγματικότητα.

Θα δεχτούν τα κουτιά τους, θα τ' αγαπήσουν.

Κι η ελευθερία μες στο κουτί θα μοιάζει ελευθερία...


Ν.Άσιμος - Μάρα

Σα στα παραμύθια που ‘λεγε η γιαγιά
Κι όλα τέλειωναν κουφά
Τη μισή αλήθεια κρύβανε κι αυτά
Ψέμα που κυβερνά.

Μάρα, Μάρα, πήρες μια τρομάρα
Κι ήταν μια φορά
Που μπήκες καθαρά
Και ράγισε η κατάρα.

Άμα θα ‘ρθει η ώρα να ψυχορραγείς
Κέντα ρυθμούς ζωής
Πρέπει να πεθάνεις και ν’ αναστηθείς
Ρέντα υπομονής.

Χάρο, Χάρο, σ’ έκανα κουμπάρο
Κι ήταν μια φορά
Σε ήρεμα νερά
Που κάναμε τσιγάρο.

Τ’ ανθρωπάκια ζούνε δίχως τη ζωή
Μάρα, βγες απ’ το κλουβί
Κι έλα στη δικιά μου τη διαδρομή
Κι είμαι έρημο πουλί.

Τώρα, τώρα πάει κι αυτή η μπόρα
Σήμανε αργή
Αλλά θα ξαναρθεί
Η τελευταία ώρα.



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Edited by - 1900 on 20/01/2005 01:29:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 14:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H zωή σε ένα κουτί...
σε ένα μικρό κουτί βαμμένο με τα πιο σκοτεινά χρώματα του σύμπαντος!Ένα κουτί που αιωρείται στο χάος με άγνωστο προορισμό, κατευθυνόμενο από ρεύματα τεράστιων μαύρων πυλών.
Και μέσα στο κουτί εμείς, εσείς, εκείνοι...ντυμένοι,στολισμένοι,άβουλοι, μάλλον χαρούμενοι, πίνουν- γλεντάνε -χορεύουν -ερωτευονται -θυμώνουν -χτυπουν...
και κάτι περιμένουν...
αιωνες κάτι περιμένουν...κάτι που ποτε δεν ερχεται...κατι που ποτε δεν ψαχνουν...
Εγω με τις σκεψεις μου στην ακρη του κουτιου κατι κοιταω!Σαν να ειδα μια λάμψη! Μπα η ιδεα μου θα ήταν...γυρίζω σκεφτηκή στον κόσμο και παω να πιω, να γλεντησω, να χορεψω ,να ερωτευτω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 15:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι ειναι εν τελει το κουτι;
μηπως ενα πολυμορφο και ατεριαστο συμπαν;
γεματο λουλουδια και αγρια ανθη
στολισμενο με πλουσια αρωματα και χρωματα
χρωματα που ευωδιαζουν στον πυρηνα αφαντων δυναμεων
ω τι ειναι αυτη η προσμονη να το ανοιξω θελω
να δω τον κοσμο ολακερο το συμπαν να διαβω
σαν ενα αστερι στολισμα κοιτω
ω προσμονη εναρετη
της μοιρας μου παιγνιδια γιατι δεν με προσεχετε
εσεις που με κοιταζετε το δωρο να ανοιξω
ω αναμονη βαθυστοχαστη της νυχτας μου ηλιαχτιδα
δειξτε μου τον ηλιο να βγω να στολιστω
αυτο ειναι ενα κουτι και μεσα του κοιμαμαι
ονειρεμενα το κοιτω και βλεπω τον κοσμο ολακερο!


η αγαπη ειναι παντοτινη

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 18:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κουτί? Συνήθως τρόπος συσκευασίας προϊόντων με σκοπό την προστασία κάτι πολύτιμότερου αυτού. Αυτό λοιπόν καθαυτό είναι ευτελέστερο του περιεχομένου του. Συνειρμικά λοιπόν συνήθως εννοούμε το περιεχόμενο.
Αυτό που μούρχεται στο νου είναι ¨Το κουτί της Πανδώρας¨...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1098633
Maintained by Digital Alchemy