ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "Επιμύθιο της Αποκριάς 2004 - Θέματα Καρδιάς"
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 20:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove
Καλησπέρα.
Μόνο δυο κουβέντες θα πω -και αυτές, όσο πιο απλά μπορώ, όπως ακριβώς αισθάνομαι- γιατί όσο και αν προσπάθησα να μείνω σιωπηλή, δεν άντεξα..Είμαι κι εγώ σχετικά καινούριο μέλος, κι όταν "ανακάλυψα" το esoterica, καταενθουσιάστηκα. Τώρα όμως, κατόπιν των όσων συνέβησαν, τα έχω -πολύ απλά- χαμένα!!!
Δεν θα πάρω θέση...δεν με αφορά. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι ,όπως και άλλα μέλη φαντάζομαι, μπήκα στο χώρο αυτό με τις καλύτερες εντυπώσεις... και με πικρία διαπιστώνω ότι ίσως τελικά οι αρχικές μου εντυπωσεις να μην ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα των fora.
Είμαι βέβαιη πως υπάρχουν αρκετά μέλη εδώ μέσα που επιθυμούν να ανταλλάξουν απόψεις και να ενημερωθούν, αποκλειστικά πάνω στη θεματολογία του εν λόγω site.
Παρακαλώ, μην μας περιορίζετε αυτήν τη δυνατότητα με εσωτερικές διαμάχες.

Ευχαριστώ.

ΥΓ: Το σκιτσάκι του ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΥ τα είπε όλα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 01:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Inandabove (και όλα τα νέα μέλη που έχουν τις ίδιες απόψεις) από την πλευρά μου σου ζητώ συγνώμη για όσοσυμμετείχα κι εγώ σε αυτού του είδους τα φαινόμενα που υποβαθμίζουν τον ρόλο και την αξία του Esoterica.gr

Αλλά ακόμη κι αν εγώ ή άλλοι δέκα ή είκοσι, ή εκατό υπεύθυνοι ή παλιά μέλη, κάνουμε αυτό το λάθος, θα σε παρακαλέσω να κοιτάξεις γύρω σου σε όλα τα topics, σε όλες τις κατηγορίες, σε όλους τους χρόνους. Θα δεις πολλαπλάσια topics που δεν είναι σαν κι αυτά που σε απογοητεύουν. Θα δεις μέλη παλιά και νέα που διψούν για ουσιαστικές συζητήσεις. Αυτά όλα είναι η καρδιά του Esoterica.gr και αυτά είναι το μέλλον του Esoterica.

Άσε μας εμάς να "βγάζουμε τα μάτια μας", και να πέφτουμε στους λάκκους που έχουμε σκάψει για τους άλλους αλλά που τελικά γίνονται οι δικές μας παγίδες. Τέτοια έχουν συμβεί πολλά στο Esoterica αλλά αυτό δεν σταμάτησε ποτέ να αναπτύσσεται και να προσφέρει και είμαι σίγουρος ότι και σε αυτήν την περίπτωση, θα υπάρχουν πολλά μέλη σαν κι εσένα που θα στηρίξουν την ορθή και υγιή λειτουργία του Esoterica που είναι συνέχεια δυνατό και ζωντανό, κι ας κρύβεται τώρα από αυτά τα παροδικά σύννεφα της σύγχυσης.

Τολμήστε να είστε καλύτεροι από εμάς τους παλιότερους και να μας "βάλετε τα γυαλιά στα μάτια". Το Esoterica.gr δεν έγινε για εμάς που το δημιουργήσαμε και το στηρίξαμε στα πρώτα χρόνια, αλλά για όλους όσους θέλουν να πάρουν και να προσφέρουν εδώ μέσα.

Μην απογοητεύεσαι. Ας σου γίνουμε ένα μάθημα για να μην μας μιμηθείς και για να μας ξεπεράσεις.

Μην αφήσεις να νικήσει η μιζέρια μας και η εγωκεντρική μας εσωστρέφεια. Άσε τους νεκρούς να θάψουν τους νεκρούς τους, και συντρόφεψε τους ζωντανούς που σε χρειάζονται περισσότερο.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper
Όταν έλεγα ότι συμβαίνουν αυτά έλεγα ψέματα και έβριζα έτσι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:17:08  Εμφάνιση Προφίλ
Εκτός από επιμύθιο βλέπω ότι αφορά και θέματα καρδιάς.
Σωστά,δεν γνωρίζω κανέναν σας,σε προσωπικό επίπεδο.
Παρόλα αυτά σας ξέρω καλά.
Σας θυμάμαι τους περισσότερους από τα πρώτα σας μηνύματα εδώ.
Με άγγιξαν τοποθετήσεις σας,ερωτηματικά δικά σας προβλημάτιζαν κι εμένα.Ακόμα οι φιλοσοφικές αναζητήσεις σας με ώθησαν να ξεθάψω βιβλία ή να αγοράσω και κάποια ακόμα και να ξαναμπώ στο δρόμο της γνώσης,της εσωτερικής αναζήτησης, που είχα αφήσει πριν από καιρό.
Έγινα μέλος,όταν κατάλαβα τι σήμαινε και τί έδωσε αυτό το forums σε μένα.Τί δώσατε όλοι σας και ας μην σας ξέρω.
Θυμάμαι τον thoth,την amalia,την Atma,τον Πλάτωνα,τον reptilesalonica,τον Avatar,τον kelsos,την avallon.Αλλά και πολλούς άλλους,όπως τον Νταβέλη αυτό το παιδί με τις ευαισθησίες, με το σεβασμό προς τη φύση.Τον Μάνο,την Ostria,lencolas, και πολλούς ακόμα.
Όλοι προσφέρατε, δίνατε ψυχή!Και νέα μέλη που δεν ανέβασαν τα μηνύματά τους,αλλά έγραψαν λίγα και ουσιαστικά(και ας σταμάτησαν στην πορεία)!ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ!Το ίδιο σημαντικά με εσάς που γράψατε χιλιάδες.Διότι δεν μετρούν οι αριθμοί για μένα,αλλά αυτό που έχει να δώσει ο καθένας..Κατάθεση ψυχής.Και βέβαια ακόμα και στοιχεία του χαρακτήρα σας.Έρρεαν αυτά τα στοιχεία μέσα από τα μηνύματά σας,σαν ποτάμια γάργαρα.Γι'αυτό λέω <κατάθεση ψυχής>
Εγώ τουλάχιστον σας είχα εξιδανικεύσει.
Συνήθως είμαι ήρεμη,και δεν κάνω διαπιστώσεις του τύπου:<κενοί,άδειοι,εγωπαθείς>,διότι είμαστε άνθρωποι,θνητοί.
Όμως ένιωσα ότι εξαπατήθηκα.
Όχι από εσάς ίσως,αλλά από τα ίδια μου τα συμπεράσματα.Και γιατί όχι?Και από τα συναισθήματα που ένιωθα, όταν διάβαζα!Νομίζω πως και πολλά άλλα μέλη απογοητεύθηκαν.Και ένιωσαν όπως εγώ.
Θυμηθείτε την εποχή που πρωτομπήκατε εδώ.
Θυμηθήτε πως νιώθατε.
Με τι πάθος γράφατε.
Πόσο σημαντικός ήταν ο χώρος για σας.
Πόσες φορές γυρίσατε σπίτι σας,και αντί να ξεκουραστείτε,τρέχατε να ανοίξετε τον υπολογιστή σας.
Νομίζατε πως βρήκατε μια πηγή ανεξάντλητη.
Η εικόνα που έχω από εσάς εκείνη την εποχή με την εικόνα του τώρα,είναι όπως το άσπρο με το μαύρο.Όπως η ζωή με το θάνατο.
Αυτό με πίκρανε.
Αυτό και μόνο αυτό,παρακαλώ να καταλάβετε.
Δεν γίνεται βρε παιδιά αυτοί οι άνθρωποι να άλλαξαν τόσο..
Ο μόνος λόγος που ξανάγραψα σε αυτό το θέμα πάλι,ήταν η δική μου κατάθεση ψυχής.Και ίσως και άλλων μελών που νιώθουν παρόμοια,αλλά φοβούνται να πάρουν θέση ή να ανακατευθούν.
Και αλήθεια που θα μπορούσα να αποσκοπώ?
Έίμαι καταξιωμένη στο επαγγελμά μου,έχω την οικογένειά μου,φίλους πραγματικούς που με αποδέχτηκαν και με αγαπάνε.Είμαι πλήρης,γεμάτη.
Αυτό που μου έλειπε ίσως,ήταν άνθρωποι που να μπορώ να ανταλλάσω απόψεις σοφίας,γνώσης,ψυχής,παράξενου..
Σε έναν τόπο(στον οποίο ζω και τον υπεραγαπώ)που είναι άδειος δυστυχώς από αυτά.Είναι καλός για κουτσομπολιό,καφεδάκια,ποτάκια..
Κάθε φορά που ανοίγω ένα άλλο θέμα,διαφορετικό από αυτό που έμαθαν να πιπιλάνε, κινδυνεύω να παρεξηγηθώ.
Έτσι σας ανακάλυψα.
Είναι πολλοί σαν εμένα στην εποχή μας.
Έχετε ευθύνη,μην μας απογοητεύετε.


ΥΓ.Δεν ήταν απολογία,ήταν κατάθεση με το χέρι στην καρδιά.
Ένιωσα πως έπρεπε να την κάνω.
Στο συγκεκριμμένο θέμα δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Ωπ!Τα δυο προηγούμενα ποστ πριν το δικό μου τα είδα τώρα μόλις.Κάνω μια διόρθωση.

quote:
Μην αφήσεις να νικήσει η μιζέρια μας και η εγωκεντρική μας εσωστρέφεια. Άσε τους νεκρούς να θάψουν τους νεκρούς τους, και συντρόφεψε τους ζωντανούς που σε χρειάζονται περισσότερο

ΟΧΙ.Δεν είναι έτσι.Δώσατε και έχετε να δώσετε ακόμα πολλά! Είμαι σίγουρη.Δεν θέλω ούτε για μια στιγμή να σας κάνω να νιώσετε άσχημα.
Διότι δεν το αξίζετε.Το δείχνει το παρελθόν.θα το δείξει το μέλλον!!


Edited by - Ελευθερία on 25/02/2004 02:27:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper
Ελευθερία, όταν επισήμανα τα «ελαττώματα» της λειτουργίας του τόπου μου έλεγες ότι κάνω λάθος, όταν έλεγα ότι συμφωνώ με την ύπαρξη του site αλλά είμαι αντίθετος με αυτούς που το λειτουργούν, έλεγες ότι δε σε ενδιαφέρει…. Ξανάδες τι έχεις γράψει εδώ και δες αν πραγματικά διαφωνείς ή συμφωνείς μαζί μου…
Κι εγώ διαβάζω αυτό το site σχεδόν 1-1,5 χρόνο, το ίδιο αισθάνθηκα αρχικά κι εγώ όπως εσύ, όμως δεν ήθελα να γράφω, ήθελα να διαβάζω, να καταλαβαίνω τους ανθρώπους από τον τρόπο που γράφουν, και ΕΤΥΧΕ μια συγκυρία γεγονότων να με κάνει να αναρωτηθώ για κάποια πράγματα, επαναλαμβάνω ΕΤΥΧΕ, και άρχισα να βλέπω και να καταλαβαίνω λίγο περισσότερο τις σχέσεις και τις συσχετίσεις μεταξύ κάποιων ανθρώπων.. και αυτά που εσύ λες τώρα και συνειδητοποιείς τώρα υπήρχαν από την αρχή….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Αχ ρε stopper.

Ξέρεις υπάρχουν χιλιάδες χρώματα πέρα από το άσπρο και μαύρο. Βγάλε τα γυαλιά επιτέλους.

Ευχαριστώ Ελευθερία

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:39:57  Εμφάνιση Προφίλ
Λυπάμαι stopper.Δεν συμφωνώ μαζί σου καθόλου.
ξαναδιάβασε όσα έγραψα,μπας και καταλάβεις.


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper
Εντάξει ρε Ελευθερία ότι πείς....

Y.Γ. Ρε thoth σαν πολύ δεν ασχολήσαι μαζί μου πως κι έτσι, δεν πειράζει ξέρω ότι για σένα υπάρχει και το .. ροζ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 04:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Εεεεε, δε γίνεται!... Μετα απ' όλα αυτά θα πω κι εγώ τη γνώμη μου:

Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα.
Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα,μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!
Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα,μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα;Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα
πλαμπλαμπλα:μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα"μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα"
μπλαμπλαμπλα.Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!...

(ΕΧΕμβροτος! Πρώτα τα σκιτσακια)

Υ.Γ. Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα, ελπίζω να ήμουν κατανοητός

Edited by - 1900 on 25/02/2004 04:48:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 09:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
Ρε thoth σαν πολύ δεν ασχολήσαι μαζί μου πως κι έτσι, δεν πειράζει ξέρω ότι για σένα υπάρχει και το .. ροζ...

Κύριε Admin, το παραπάνω μέλος με παρενοχλεί με σεξιστικά υπονοούμενα. Δεν θα κάνετε κάτι; Γιατί αδρανείτε;

Αχ γλυκούλι μου stopper . Αφού το κατάλαβες κι εσύ ότι γουστάρω... ροζ κόλπα γιατί ρωτάς τον λόγο που ασχολούμαι μαζί σου; Είναι προφανής. Μα έχεις κι εσύ ένα όνομα, βρε αδερφούλι, όλο υπονοούμενα μπρε... STOPper

Άντε, άντε μην φάμε καμία λογοκρισία. Ασχολούμαι μαζί σου γιατί πάντα μου άρεσε ο μαϊντανός στο φαγητό, πόσο μάλλον στο forum. Για πιπέρι ξεκίνησες βέβαια αλλά ας όψεται η μεγάλη σου αυταρέσκεια.

quote:
Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα.
Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα,μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!
Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα,μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα;Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα
πλαμπλαμπλα:μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα"μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα"
μπλαμπλαμπλα.Μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!...

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον 1900.

Αλλά γιατί ρε 1900 μας ρίχνεις τόσο πολύ;

Θα σου έδινα το τέλειο δίκιο αν δεν πρόσθετες και την τελευταία σου φράση, αυτήν με τα έντονα γράμματα. Σε παρακαλώ να ανακαλέσεις

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 11:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ

NΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ.
ΝΑ ΛΕΣ
ΕΓΩ,ΕΓΩ ΜΟΧΑΧΟΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΡΕΟΣ ΝΑ ΣΩΣΩ ΤΗ ΓΗΣ.
ΑΝ ΔΕΝ ΣΩΘΕΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ.
ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ
ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.
ΜΗ ΖΗΤΑΣ ΦΙΛΟΥΣ,
ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ...

ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αγαπητή Ζάντοκ, μην παραπονήσαι..Πρώτη μίλησες για παπιο συνταγές...
"Ό ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ...."

Λυπάμαι διότι σε δεκάδες αλλα αξιόλογα θεάματα η συμετοχή είναι
(ήταν και θα είναι μικρή), σε αντίστοιχα όπως αυτό και άλλα αντίστοιχα ο χρόνος περισεύει...

Ο δικός μου - ήταν και είναι- περιορισμένος, οπότε και εγώ κάνω την πάπια....

Αγαπητή Ελευθερία τα λόγια σου φάρος και κουράγιο...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Αγαπητή Ζάντοκ, μην παραπονήσαι..Πρώτη μίλησες για παπιο συνταγές...
"Ό ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ...."

Λυπάμαι διότι σε δεκάδες αλλα αξιόλογα θεάματα η συμετοχή είναι
(ήταν και θα είναι μικρή), σε αντίστοιχα όπως αυτό και άλλα αντίστοιχα ο χρόνος περισεύει...



Από πότε έγινες συνήγορος της amalia, ΠΛΩΤΙΝΟΣ;

Εάν αναφέρεσαι σ' εμένα και στον τρόπο που διαθέτω τον χρόνο μου, θα σου πρότεινα ν' ανοίξεις καλύτερα τα μάτια σου ή να επισκεφθείς οφθαλμίατρο.

Αγαπητή Ελευθερία, ένα βασικό στάδιο (ΤΟ ΠΡΩΤΟ) για τον εσωτερισμό είναι η κατεργασία της απογοήτευσης.

Σκέψου το λίγο...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 14:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove
Thoth- Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχω χάσει την πίστη μου τόσο στις δυνατότητες,όσο και στις προθέσεις του esoterica,(γι' αυτό άλλωστε και είμαι ακόμα εδώ), κι ελπίζω το ίδιο και για τα άλλα μέλη.
Ελευθερία- Έχεις δίκιο, αρκετά μέλη πιθανώς θα θέλησαν να παρέμβουν αλλά φοβήθηκαν μην τους "πάρει κι αυτούς η μπάλα"...(αν κρίνω τουλάχιστον από τον εαυτό μου).

Θα ήθελα να προτείνω, από δω και στο εξής, εάν ξεσπάσουν ξανά ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ εσωτερικές διαμάχες, να "κλειδώνονται" απευθείας...

(με μια παραπομπή στα τηλέφωνα της εκπομπής της Στεφανιδου..)
-έτσι, για να κάνουμε και λίγο humour....καλοπροαίρετα, πάντα!!!-


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 16:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχω χάσει την πίστη μου τόσο στις δυνατότητες,όσο και στις προθέσεις του esoterica,(γι' αυτό άλλωστε και είμαι ακόμα εδώ), κι ελπίζω το ίδιο και για τα άλλα μέλη.



στην ατραπο δεν βρισκεσαι συνεχως σε ευθεια....υπαρχουν εμποδια και παγιδες γριφοι και ανεξιχνιαστες υποθεσεις γορδιοι δεσμοι και απροσμενα καιρικα φαινομενα...εχθροι ντυμενοι φιλοι...φωνες οτνα χρειαζεσαι τη σιωπη...ενταση σαν αποζητας τη γαληνη....
σε οσα εγιναν δεν παιρνω λεξη πισω..τιποτα/αυτο επειδη η ειλικρινεια μου δεν ειναι καραμελα που εφαγε καποιος χωρις να του τη χαρισω μα μια πραγματικοτητα που ζω καθημερινα.
τα λοιπα συμπερασματα ευχομαι να ειναι δικα σας οχι απο την προσωπικη επιθεση που δεχτηκα απο ενα εχθρο μασκαρεμενο σε φιλο...αλλα επειδη ειμαι εδω καιρο πριν απο αυτον και σταθηκα η ιδια αφορμη....
τοσο για κεινον τοτε ωστε να μιλησει εσω οσο και για δεκαδες αλλους που ποτε ως τα τωρα δεν ανεφερα...

αν εκανα χαμηλες πτησεις..τουλαχιστον ειχα απο παντα το θαρρος να το δηλωνω.δεν χρειαζομαι ακολουθους που θα σας επιβεβαιωνουν ποια ειμαι/οποιος με καταλαβε με καταλαβεκαι ειναι περισσοτεροι απο τρεις!
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΣΕ "ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ":
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Η "ΔΟΛΙΑ"..ΤΥΓΧΑΝΩ ΜΑΛΛΟΝ ΑΞΙΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΔΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ...ΠΑΡΑ ΟΤΑΝ ΕΝΔΥΘΗΚΕ "ΤΑ ΕΜΑ ΑΜΦΙΑ..."ας ειναι...οποιος φοβαται να πεσει στη φωτια παριστανει τη φλογα..ειπα πως επεσα τοσες φορες στη ζωη...πως θα το βλεπατε αν δεν ηταν σπαλι στηνπραγματικη πραγματικοτητα..; μεσα απο τα ξερα λογια των βιβλιων που διαβαζετε; ετσι ερχεται η μετουσιωση σε σας; απο οσα διαβαζετε ψαχνετε να βρειτε στοιχεια στην καθημερινοτητα; η απο την καθηερινοτητα αποκωδικοποιειτε και συμπερενετε ως προς την εσω...ατραπο..
-"first we take manhattan ..then we take berlin" ..λεει ο Λ.Κοεν αλλα θα πω οτι ειναι "Εβραιος"(τποτα το ρατσιστικο εδω ,μα δες το "δεντρο" στεκεται ορθιο 'η αναποδα;)
...Καποιοι βιαστηκαν να συμπερανουν μεσα απο την αγανακτηση μου!Τους ευχομαι λοιπον να μην βρεθουν σε αυτη τη θεση,αλλα μαλλον λογω του ιδιου μονοπατιου δε θα τη χασουν τετοια απολαυστικη εμπειρια με το δικο τους "φιδι"...Καποτε θα τους ερθει (ΑΤΜΑ ΜΕ ΛΕΝΕ, ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ...ΟΤΑΝ ΙΣΩΣ ΒΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ:)

Ετσι ειναι: ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ...(αν ψαχνεις ομως)
ΣΤΑΘΗΚΑ ΑΦΕΛΗΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΝΗΡΙΑ ,ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ! ΔΙΚΑΙΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΣ ΑΓΑΘΙΑΡΑΣ(ακομη κουβαλαω "παρατσουκλια" του δημοτικου...μαλλον καλο ειναι αυτο ψυχη μου..)
Δεν πειραζει!ηλωα καπου οτι ενοιωσα "ΠΟΛΥ ΑΓΑΘΗ" που με ξεγελασε ενα φιδι!...+ και το ερπετο ΤΣΟΥΠ! ειπε...:
"ΝΑΤΗ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΣΥΓΧΩΡΙΑΝΟΙΙΙΙΙΙ ΦΑΝΕΡΩΘΗΚΕ!"

Ω!... ΚΑΗΜΕΝΕ!

"ΠΟΙΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΑΘΟΣ";;;
ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ !!!!!
Κι σεις που τον υποστηριξατε...-ναι εσεις...-;;;
Μαλλον το θεωρειτε κακο ετσι;;;
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΛΟΙΠΟΝ...ΟΝΤΩΣ

Δεν εκανα τιποτα "ασυνειδητα" ,ουτε "κατρακυλησα" χωρις να το καταλαβω!
Μετα απο πολυ "πιεση"/πολυ "σκεψη"* φερθηκα οπως "καρμικα" οφειλα ωστε να τον "λυτρωσω"
...ΕΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ+ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ "ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ". ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ..ΤΟ "ΕΛΥΣΑ" ΕΠΙΤΥΧΩΣ.-

(*Για μενα η "σκεψη" δεν ειναι απαραιτητα κατι καλο που μπορεινα μου συμβει!...κανει τοση φασαρια στο κεφαλιμου !ιδιως αν καποιοι ασκουν με το ζορι την τεχνη του μαγνητισμου ...κατα γραμμα οπως τα διαβασαν...ωστε να μ'εγγκλωβισουν!)
Το ειπα τοσες φορες πως "Ειμαι φυση Παθητικη" (το "γνωθι σ'αυτον"μου,που σας ενοχλει! αλλα τι να κανουμε μου συνεβει:)..δεν μου αρεσει να "σκεφτομαι",δηλαδη να ειμαι σε συγχηση με το ολον μου..απλα προτιμω να παρακολουθω ολα οσα περνουν απο το μπλε του ουρανου μου...
Καποιοι μαλλον ειναι επιδοξοι "βροχοποιοι" της πραγματικοτητας μου...αλλα να θυμουνται πως Μπορω κι Εγω να το Κανω για Εμενα..αν μαζευτουν πολλα τα "Εμα συννεφα"...-οχι τα δικα τους...αφου για το κεφαλι μου μιλαμε...-
το θεμα ειναι να μην δρας επανω στο ολον....
αλλα να το παρατηρεις ....εξου καιο βιαστης που ανεφερα καπου καποια στιγμη...

ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ "ΜΠΛΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ"...ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΗΣΥΧΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!
ΔΕΝ ΘΑ "ΔΕΧΤΩ" ΑΛΛΟΝ "ΝΟΕΡΟ ΕΚΒΙΑΣΜΟ" ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΕΣ "ΔΟΛΙΕΣ" ΠΟΥ ΚΑΤΑΤΑΣΣΟΝΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΑΤΡΑΠΟ...
ΕΙΠΑ:" ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΗ" ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ "ΒΛΕΠΩ"
ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ...ΣΕ ΠΟΣΤ...
(+ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ...)


ΠΥΘΙΑΤΜΑ

ΥΓ:"ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ" (οχι "ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΕΚΕΙ" ,αλλα "ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΕΔΩ"...:) με "Συνταγες" που εχω ΗΔΗ προτεινει "πουλας μουρη";-"ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΜΕ ΟΫΣΤΕΡ" ...ΤΣΤΣΤΣ...-
Μια συμβουλη απο μια λατρη της κινεζικης "Γ-ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ"
(:αρχαιας ελλαδος γευσεις γαρ...)
:"ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ ΚΙΝΕΖΟΣ"* ...
ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ "ΚΙΝΕΖΙΚΟ"...

ΑΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΕΝΑ(Ν)
..+ΤΣΟΥΠ!...ΗΡΘΕ!...


(*THE GOLDEN GATE...)


ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ Εσωτερι-Κοτε-ρα....κυριες και κυριοι...

(+Εκει!στην κουζινα των γ-αστρι-μαγικων εσω-διεργασιων )


-COPYRIGHT....ATMA-



..ΗΕR DIVINE GRACE "THE NAKED TRUTH"...

Edited by - ΑΤΜΑ on 25/02/2004 16:33:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 16:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Αγαπητή Ζάντοκ, δεν είχα σκοπό να σε προσβάλω, ούτε είμαι συνήγορος κανενός. Δεν σου άρεσε όμως η απάντηση που πήρες με το «ύφος» που εσύ έθεσες…
Πέρα τούτου δεν συνηθίζω να προχωρώ σε προσωπικές αντεγλίσεις, πόσο μάλλον με άτομα που εκτιμώ. Δεν αναφέρθηκα επίσης στον δικό σου χρόνο και λυπάμαι που έτσι το εννόησες….


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 16:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
επιστολην προς Απογοητευμενους...

ειλικρινα δεν μπορω να αντιληφθω
ενα εσωτερικα χωρις και τα αρνητικα
του σημεια...
σας ενοχλει?τι λετε ωρε?
που γυρω σας δεν υπαρχει
πονος,αγωνια,κακο,ασχημο,
μια ζωη ετσι θα κοιτατε...
μοναχα την μια πλευρα...
ετσι ειναι η κοσμοθεωρηση σας...
οτι υπαρχει μονο το καλο
και πρεπει να το επιβαλετε...

δειτε με μια ποιο ανοιχτη ματια
δειτε το ολο...το εσωτερικα ειναι
ετσι ακριβως οπως θα επρεπε να ειναι...
με τις αντιπαραθεσεις του,με την ψυχρη λογικη
του,με τους φανατισμους του,με την αγαπη του για
γνωση,το ομορφο διαλογο,με τα ψεμματα και την
ειλικρινια του,με το επιπεδο του...

αν θελετε να αποστηρωσετε το εσωτερικα,
και να μας παρει ο υπνος εδω μεσα,με
ανταλλαγες φιλοφρονησεων και θαυμασμου
καντε το πρωτα στον εαυτο σας...

γινεται εσεις αυτο το προτυπο που
οραματιζεστε για το εσωτερικα
και αν ποτε τα καταφερετε
τοτε φτιαχτε ενα δικο σας
και δεχτητε μονο ομοιους σας...

θελετε να κανετε κατι καλο?
στειλτε μειλ στα παιδια που
τσακωνονται,αν σας ενδιαφερει τοσο
πολυ,και σας ενοχλει παραλληλα,μημπως
καταφερετε να τους ηρεμησετε ή να τους
τα βρειτε...

μοναχα ξερετε να γκρινιαζετε
ειναι ασχημο αυτο βρωμαει τουτο
δεν αντεχω αλλο,δεν θα ξαναγραψω...
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ...
δεν σας αρεσει?Ουδεις αναντικαταστατος...
με λιγες εξαιρεσεις...
στο καλο και να μας γραφετε,ελπιζω στα παλια
σας τα παπουτσια...για δικο σας καλο...

και για να δημιουργηθει ο κοσμος εγινε μια
μεγαλη εκρηξη...τι να πουμε οτι ειναι κακο?
να μουρμουρισουμε και γι αυτο?

αφηστε επιτελους κανα αυγο να σπασει!
το πουλι δεν γεννιεται διαφορετικα...

Ryche unmasked....


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 16:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
EXE-..εγραψεςναμαστε καλα να σου δινουμε θεματα)

-....δες και τουτο καλο μου....-

("Bearing the Burden"
Will the next step be the last? Sometimes life is such a burden that spiritual contemplation seems an impossible luxury. And yet every backbreaking step, every ounce of the load carried, screams for a purpose. Will it be heeded?")


AtmaShaktih...



..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 17:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
αγαπημενε μου ποιητη ....
ολα για το πολυτιμο αυτο Κελυφος ...
-μαλλον παντα καποιοι επιμονοι/ανυπομονοι παραβλεπουν την επ-Οαση...!-
Αλλα να μην ξεχναμε στην πορεια πως υπαρχουν παντα + οι κλεφτες
(Γ-)αβ-γων!...
(χμ...αλλη μια..πως τρεφονται τα φιδια..αναρρωτιεμαι ...)


και μια ιστοριΑτμα -κωδικα...να την παρει ο αερας...-

...Πριν χρονια καποιος ηταν διπλα μου + με βοηθουσε...
μετα θελησε σε βαρος μου να υπςεκφυγει του νομου..
τον εδιωξα ...
ειπε δεν πειραζει + εφυγε...
εμφανιστηκε μετα απο αιρο και αρχισε να με διδασκει οσα του διδασκα...!

τον δεχτηκα παλι απο την αρχη σαν φιλο...
με πηρε μαζι του ..σε προσπαθεια "να με σωσει"...
εγω παλι απλα ηθελα ενα "καλοκαιρινο διαλειμμμα.." που θα εφερνε νεους καρπους..
...καναμε "εγκαινια"..
εικονα :αγιος γεωργιος..

χρονια;: του πεπρωνενου..
συναντηση..;:με τον διαολο...
προορισμος μου;: ο Αδης..
εισητηριο;: the ray of light...

αποτελεσμα ;: ο πολεμος στην γιουγκοσλαβια....

αφορμη; :ενα κολλητο τυρκουαζ μπλουζακι...
σταμπα;: ο στοχος...

επιλογη; : ο ερως...
Αφροδιτη;: της Κυπρου...
φιλια;: καμμια....
αποτελεσμα;: ο θανατος...
εφτασα;:Ναι
+ο Αδης;:συναρπαστικος..-με στιβαρα μπρατσα....ξυρισμενο κρανιο..σκοτεινο βλεμμα...στιχοι μητροπανου μετα το φαρμακι...και κολλητο "τι αμο" μπλουζακι...
καταληξη; ο Γαμος-με αλλη...-

+εκει ...;εκει παραλιακα;:ενας πυθωνας στην θεση που πριν η ψυχη μου σαν ιερεια στροβιλιζοταν...στις αχτιδες φωτος.... που εφταναν ως τη θαλλασσα
...
κ-αρμα....ντ-αρμα....


ξερω, ναι! ..επρεπε αυτο να το γραψω στο "επιτελους φως"..'.η μαλλον στον καθρεφτη... (0=0)
αλλα βλεπεις η αληθεια λαμπει παντου...καθοτι μια...
+η ζωη (συνεχιζεται)
ειναι σαν ταινια...
εχει πολλα γυρισματα....

+ο τοτε κλεφτης..;
πολλα λεφτα τωρα...
φιλια;:καμμια....

Ο Μπαμπα-ς μου παντα μας ελεγε...."δεν υπαρχουν φιλοι!-δυσκολο να τους βρεις-....μοναχα γνωστοι..."

papa don't preach....
-ακομη ψαχνω...οπως καποιοι την μορφινη....δια-δωσε το.-
atmashaktih..


..listen to the rythm of the universe...

Edited by - ΑΤΜΑ on 25/02/2004 17:20:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

friend
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 17:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους friend
Ακατάπαυστα...

Συνέχεια....

Τα ίδια και τα ίδια λέει... πω πω κουραση!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 17:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

quote:
Ακατάπαυστα...

Συνέχεια....

Τα ίδια και τα ίδια λέει... πω πω κουραση!




ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ...
ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΛΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΝ ΜΙΑΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ...

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ..."FRIEND"...H ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΟΥ ΒΗΜΑΤΑ...
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....
ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΣΗΣ ΜΑΘΗΣΕΩΣ..
ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΝ.

ΑTMASHAKTIH...


..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 17:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:

Αγαπητή Ζάντοκ, δεν είχα σκοπό να σε προσβάλω, ούτε είμαι συνήγορος κανενός. Δεν σου άρεσε όμως η απάντηση που πήρες με το «ύφος» που εσύ έθεσες…
Πέρα τούτου δεν συνηθίζω να προχωρώ σε προσωπικές αντεγλίσεις, πόσο μάλλον με άτομα που εκτιμώ. Δεν αναφέρθηκα επίσης στον δικό σου χρόνο και λυπάμαι που έτσι το εννόησες….


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»



Νομίζω ότι η απάντησή μου στην απάντηση ήταν σαφής. Δεν έγραψα ότι "δε μ' άρεσε η απάντηση". Άλλα έγραψα...

Εν πάσει περιπτώσει, ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.

Εκτιμώ την ευγενική άμιλλα.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

friend
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 17:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους friend
Ποια ευγένεια Ατμα, ποια ευγένεια?? Είδαμε και την δική σου ευγένεια που δεν είναι τα πρώτα σου βήματα!

Που γυρίζεις από θέμα σε θέμα και λες τα ίδια και τα ίδια! Είπαμε έχετε διαφωνία, οκαυ κρατήστε το σε ένα συγκεκριμένο θέμα, τι πάτε από θέμα σε θέμα και μας ζαλίζετε? Αμάν πια!

Σου είπε κανένας ότι για να καταλαβουμε την ουσία των λέξεων πρέπει να τα διαβάσουμε χίλιες φορές? Μία αρκεί!

Τι θα πει για όσους εθελοτυφλούν? Σε βάλαμε κριτή μας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 18:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
"ΕΥΓΕΝΙΚΕ ΦΙΛΕ"...
ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΗΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ...ΟΤΙ ΚΑΝΩ;;;;
-"ΝΑ'ΧΑΜΕ ΝΑ ΛΕΓΑΜΕ...."-'Η ΑΣΚΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ "ΑΝΩΤΑΤΗ ΓΡΗΓΟΡΙΚΗΝ";


ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΜΕ ΕΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΑΜΥΝΟΜΕΝΗ..
ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑ-ΜΑΤΑ-ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΠΡΑΓΗ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΙΘΕΝΤΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ.

ΛΕΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΑΧΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ...

ΕΣΥ ΠΑΛΙ,ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙΣ;ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ;
ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ Ο ΝΕΟΣ "ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΟΛΟΓΟΣ"*; ...(ΝΕΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΣΗΜΕΙΑ + ΤΕΡΑΤΑ!)
-"ΑΡΓΗΣΕΣ ΚΟΜΜΑΤΙ"...ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΕΜΑ-


ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ/ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ....
(ΝΑΙ, ΤΟ ΞΑΝΑΕΙΠΑ!)
ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΩ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ Μ'ΕΚΤΙΜΟΥΝ,
-ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΚΙ ΑΥΤΟ!-
ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΑΨΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ΑΠ'ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ, ΚΑΘΟΤΙ ΑΠΕΒΕΙ ΜΑΤΑΙΟ...
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ;
ΕΙΠΑΜΕ ΑΓΑΘΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΛΚΣ.

...KATI ΑΛΛΟ;
-ΠΕΣ OΜΩΣ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΩΔΕΣ ΕΠΕΙΔΗ
+"ΕΓΩ" ΚΟYΡΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝ-Ω!-MAI.

ΑΤΜΑSΗΑΚΤΙH...



..listen to the rythm of the universe...

Edited by - ΑΤΜΑ on 25/02/2004 18:10:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 18:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
τι του απαντάς μωρέ και σύ ? Αν δε γουστάρει να μη διαβάζει. Λές και τον έδεσες μπροστά απο την οθόνη και τον υποχρέωσες να διαβάσει τα μυνήματα σου κάνει.

Φίλε... όπου βλέπεις ΑΤΜΑ προσπέρνα, είναι απλό... εσύ όμως με πέντε μυνήματα και μπόλικη κρίση δεν φαίνεσαι και τόσο απλός. Μάλον χτεσινός είσαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 18:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche

quote:
Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε για να στεγάσει τις απόψεις που αφορούν συμπεράσματα, διαπιστώσεις, συνειδητοποιήσεις, μεθερμηνείες κ.ά. σχετικά με τις καταληκτικές σελίδες του Θέματος Συζήτησης(που απενεργοποιήθηκε) "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"... καθώς και σχετικά με την παραπάνω συζήτηση μηνύματα των σελίδων 2 & 3 του Θέματος Διαπιστώσεις......, πιθανώς και άλλων... θεμάτων.

Friend...κοζαρεις?
το θεμα την αφορα αμεσα...
γκε γκε ή νο γκε γκε...


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 19:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
τι του απαντάς μωρέ και σύ ? Αν δε γουστάρει να μη διαβάζει. Λές και τον έδεσες μπροστά απο την οθόνη και τον υποχρέωσες να διαβάσει τα μυνήματα σου κάνει.

Φίλε... όπου βλέπεις ΑΤΜΑ προσπέρνα, είναι απλό... εσύ όμως με πέντε μυνήματα και μπόλικη κρίση δεν φαίνεσαι και τόσο απλός. Μάλον χτεσινός είσαι.


+ΤΩΡΑ....ΣΕ ΑΛΜΟΔΟΒΑΡΙΚΗ ΕΚΔΟΧΗ ΜΕ ΕΞΟΧΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ GIGER...: "ATMA DANCING NAKED IN THE LABY... NEAR THE "DEVIL'S NEST..."...

AION ..
δηλαδη κανει το "δεσε με να σε διαβασω...."μαλλον δημιουργησε σχολη
"Σ(ουπερ)Μ(αρκετ)" το φιδι...

RYCHE DEAR,.."REPEAT CHORUS"...
IN-DEEP*-ENTE-NTLY*** IN "UNLIMITED EDITIONS..."

*THE DEEPEST
**(FLOWS)NATURALLY


"ATMASHAKTIH" GIVES YOU A LIFT..UP



..listen to the rythm of the universe...


...τελικα ολα οσα εγιναν μου εδειξαν ποσο πολυ μπηκε το χαζοκουτι στη εσω...ζωη μας...
ημουν η σταχτοπουτα της "πρωινης ζωνης" και ηρθε ενας "κοντούλης και με δυο χοντρουλες" να χτυπησει τα ρεκορ της ακροαματικοτητας...'
τρεμε ατμα Μενεγακη...(..ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΞΑΝΘΙΑ ΠΛΕΟΝ...)

(χμ..debate's συνεχεια...... τωρα που ειμαι "ζεστη"..."ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙ"ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΚΙΤΣΟΓΡΑΦΟΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ...)

Edited by - ΑΤΜΑ on 25/02/2004 19:20:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 19:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ!
quote:
ΛΕΝΚΟΛΑΣ Η ΤΑΧΤΙΚΗ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΕΙΣΧΥΩ ΤΗ ΦΩΤΙΑ..ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.
ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΝΑ Η ΤΟ ΦΙΔΙ...ΦΙΑΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΙΟΣ ΒΑΛΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΕ ΚΑΙ ΠΜΕ ΠΟΣΟ ΖΗΛΟ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ.
ΜΕ ΛΥΠΗ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΣΙΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΣ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΓΡΑΜΜΕΝΑ!


quote:
ΛΕΝΚΟΛΑΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΗ ΜΙΛΗΣΕΙΣ.ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ.ΟΤΑΝ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΔΥΟ,Η ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝ,ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....
ΔΕΙΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ! ΑΥΤΟΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝ!
ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΛΩΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΦΟΥ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΑΤΕΣ!
ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ;
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΟΝΤΩΣ;
ΠΗΡΕΣ ΜΕΙΛ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ;
ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ!.
ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ Η ΕΠΙΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.


ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ,ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΤΣΙ,ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΛΩΝΑΤΕ?ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΚΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΑΣΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΙΝΕΙΣ ΟΣΟΥΣ ΑΠΛΑ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΩΝΑΞΑΝΕ "ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΤΜΑ",
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕΣ,ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ!ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΗΔΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΦΑΝΗΚΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΑΣ,ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΟΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΣΟΥ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΤΙΜΙΑ,ΑΝΤΡΙΚΙΑ,
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ!
ΟΠΩΣ ΕΙΔΕΣ ΠΗΓΑ ΠΑΣΟ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΜΕΣΩ ΜΑΙΛ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΑΣ.
ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ,ΟΤΙ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...
ΣΟΥ ΕΙΠΑ,ΑΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΙ ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ!ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΚΡΙΝΕΣ..
ΔΕΝ ΤΑΧΘΗΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ,ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ(ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ ΤΕΛΙΚΑ)ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ ΚΛΑΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣΑΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΕΙΣΑΙ ΔΑΧΤΕΙΛΟΔΥΚΤΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΦΤΑΙΣ ΜΕΤΑ!

ΤΩΡΑ ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ Ε-ΜΑΙΛ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΕΙΣΤΗΚΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ.
ΚΑΛΩΣ,ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ,
ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΝΙΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΤΗΟΤΗ:
"Δεν είναι πάντα φίλος σου, αυτός που σου χαϊδεύει τα αυτιά. Θυμίσου..."
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΦΙΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΠΑΝΤΑ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ,ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ...

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ,ΚΑΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ...
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ,ΜΗ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ,ΜΕΤΡΙΑΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ!ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ Ε-ΜΑΙΛ,ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ..
ΚΙΚΗ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 19:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

quote:
ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΚΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΑΣΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΙΝΕΙΣ ΟΣΟΥΣ ΑΠΛΑ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΩΝΑΞΑΝΕ "ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΤΜΑ",

.....

quote:
Admin Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε για να στεγάσει τις απόψεις που αφορούν συμπεράσματα, διαπιστώσεις, συνειδητοποιήσεις, μεθερμηνείες κ.ά. σχετικά με τις καταληκτικές σελίδες του Θέματος Συζήτησης(που απενεργοποιήθηκε) "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"... καθώς και σχετικά με την παραπάνω συζήτηση μηνύματα των σελίδων 2 & 3 του Θέματος Διαπιστώσεις......, πιθανώς και άλλων... θεμάτων.


-για διαβασε τα ολα απο την αρχη λοιπον...ο προλογος ειναι το σημαντικο στο θεμα..και οχι οι αποψεις που σε "αγουν" περα δωθε...με μειλ 'η χωρις
-Eιμαι ENTAΞEI απεναντι σου.
Eσυ;


quote:
ΤΩΡΑ ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ Ε-ΜΑΙΛ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΕΙΣΤΗΚΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ.


ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ.
-ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΘΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ...ΕΙΠΑΜΕ "ΑΓΑΘΗ"....ΟΧΙ "ΜΛΚΣ"...ΞΑΝΑΛΕΩ-

πως ειπες;" αντρικια"...;;;;
μα ειμαστε θηλυκα...
'η δεν ειμαστε;;;;(εγω ειμαι αυτο ειναι +το προβλημα καποιων/εμενα παλι μου αρεσει αυτο που ειμαι:)


-...γρηγορη...."βρε θηριο"* εισαι + η λενκολας;...-
*ταδε εφη Πλατων...

...φασκεις και αντιφασκεις μικρη μου... με κουρασες...

το θεμα εχει να κανει με μενα αμεσα,και θα μιλαω οσο θελω!
εσυ παριστανεις το συνηγορο του γρηγορη;
... γιατι αν εχεις την εντυπωση οτι ετσι βοηθας και τους δυο οπως αναφερεις ανεπιτυχως... θα σου πω οτι μαλλον καταφερες το αντιθετο...

ειπα σε βλεπω..
θελεις να το ξαναπω;
ΣΕ ΒΛΕΠΩ...
κοινως προβλεψημα οσα λες....

επιλογη σου βεβαια.its a free country.


...οσα λεει ο θωθ τα καταλαβαινω,σε διαβεβαιω
...οσα λεει ο θωθ τα καταλαβαινεις


αντε... "ξεκολα" δε θελω να τσακωθω μαζι σου,το ξαναλεω...



..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 19:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia
ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ.ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙΝΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΡΟΥΣΕ 2 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΖΗΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΣΗ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ 2 ΑΤΟΜΑ ΣΥΝΗΔΗΤΑ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ Η ΣΤΑΓΟΝΑ ΠΟΥ ΞΕΧΕΙΛΗΣΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ.ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΛΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΠΛΑΚΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΑΠ'ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΟΡΓΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΝΕΝΟΣ,ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ TOPIC KΛΕΙΔΩΘΗΚΕ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 19:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Κική,

να σε ρωτήσω κάτι; Ειλικρινά και πέρα από την αντιπαράθεση θέλω να μου απαντήσεις και πιστεύω ότι μπορείς.

Είσαι στον δρόμο... Είναι νύχτα... Κι εκεί που περπατάς ακούς ένα: "Βοήθεια, βοήθεια..." από μία γυναικεία φωνή και τρέχεις προς τα κει...


Συναντάς μία έντρομη και αναμαλλιασμένη γυναίκα κι έναν τύπο πεσμένο κάτω να κρατάει (να μην πω τί...) και να σφαδάζει.


Τί είναι το πρώτο που σου 'ρχεται στο νου;

"Α, την απαίσια! Γιατί κλώτσησε, η κάρια, το αθώο τ' αγοράκι;;;"


ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΠΩΣ ΜΙΛΗΣΕ Η ΑΤΜΑ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ Θ Ε Μ Α ...
ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΦΟΡΜΗ;;;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy