ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Η κότα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 13:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΟΤΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ??????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 00:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσα κιλά είπαμε ότι πήραμε τα Χριστούγεννα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 12:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας!
Δε ξέρω εσυ Αμαλία αν πήρες κιλά,εγώ πάντως έχασα 2!!!
Avatargr πείνασες???????
Γεια σας!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 12:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ....

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ??????????????
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΙΝΑΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΤΑ ???????????????

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 22:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά,πετάξου σε κανά εστιατόριο να τσιμπήσεις κάτι και όταν ετοιμαστεί η κότα θα σου στείλω mail!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 23:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακουσα ότι ψάχνεις κάτι που έχασες Darkangel.

Sorry μωρέ, τα πήρα εγώ κατά λάθος, μαζί με τα κλειδιά μου μετά από το ρεβεγιόν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 10:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΑΜΑΛΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ .....
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ?????
ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΓΕΙΡΙΣΣΑ

ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΟΣΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΙΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΤΑ .....
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ ?????????????

ΠΕΙΝΑΩ ΣΕ ΑΜΑΛΙΑ ......

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 11:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΟΣΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΙΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΤΑ .....
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ ?????????????

ΠΕΙΝΑΩ ΣΕ ΑΜΑΛΙΑ ......


"πεινάω σε Αμαλία": ιδιωματισμός άρχαιοελληνικής προελεύσεως, που προέρχεται από το ρήμα "πεινάω - πεινώ", την αντωνυμία "σε" και την αγνώστων λοιπών στοιχείων λέξη "αμαλία". Περιγράφει την σωματική εκείνη κατάσταση, όπου παρουσιάζεται υπερβολική έκκριση γαστρικών υγρών και συέλου όταν στον εγκεφαλικό φλοιό του ατόμου περιστρέφεται σαν εμμονή η εικόνα κότας, μαγειρεμένης στην κατσαρόλα ή τη γλάστρα (γάστρα). Ο ιδιωματισμός συμπεριλαμβάνει εννοιολογικά και την αποθεραπεία ("αμαλία") από την οξεία αυτή πάθηση, η οποία συνίσταται σε κατάποση τρεις φορές ημερησίως - με άδειο στομάχι- καλοψημένης ροδοκόκκινης κότας, μαγειρεμένης από το συμβολικά φερόμενο ως θεραπεία άτομο: Αμαλία.

Καλέ μου φίλε, η ιατρική επιστήμη, στις υπηρεσίες σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 12:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.....

ΠΕΙΝΑΩ ΠΕΙΝΩ.....= ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑ .... ΚΟΤΑ ΣΤΗΝ ΓΑΣΤΡΑ ....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τώρα.

περίμενε.

βάζω στη φωτιά τη γλάστρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καντεμιά!

πάει η γαρδένια.

μα που είναι τα γυαλιά μου;;;;;;;;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν δεν βρω τα γυαλιά μου, θα ρημάξω όλον τον κήπο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΑΜΑΛΙΑ ΕΣΠΑΣΕΣ ΤΗΝ ΓΛΑΣΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΑΡΔΕΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΤΑΝ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ???
ΕΧΑΣΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΣΟΥ ............

ΑΝΤΕ ΤΟΡΑ ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΟΤΑ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εβαλα τον γατο μου να ψαξει τα γυαλια σου..ειναι εξπερτ στην ανιχνευση,ιδιως αναμεσα σε γλαστρες...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οσο για την κοτα αν τη βρει +αυτη μαλλον δεν θα προλαβει αλλος να δοκιμασει...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κότα!

που είσαι κότα!

ωπ! νάτην.
Κάτσε να σε σφάξω λίγο....

.......

νιαρρρρρρ....κλατσ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATAAAAAAAARRRRRRRR!!!!!!

στρώσε το τραπέζι!

(μα που είναι οι φτερούγες;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοτ

κοτ

κοτ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλια!!!!!λαθος γατα επιασες!ο θωμας κοιμαται!!!!!!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τότε εγώ τι μαγείρεψα;

AVATAAAAAAAARRRRRRRR!!!!!!!!!
μα που πήγε έτσι ξαφνικά και τον έχασα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 14:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε συ!

μεγάλη η κότα!

φοράει και γυαλιά.....


περίεργο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 15:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑΛΙΑ .....ΤΟΝ ΑΒΑΤΑΡ.....ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΣ?????????

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 15:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΒΑΤΑΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ.....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 15:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τό λεγα εγώ.

μα γιατί δεν βράζει, γιατί δεν βράζει.....;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 16:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑΛΙΑ,ΤΕΛΙΚΑ Ο ΓΑΤΟΣ ΦΥΤΕΨΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΒΓΟ ΣΤΗ ΓΛΑΣΤΡΑ ΚΑΠΟΥ ΔΥΤΙΚΑ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ (ΤΟ ΑΒΓΟ ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ PET SHOP ΑΠΕΝΑΝΤΙ...)
EN ANAMONH ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΣ ΤΟΥ ΚΛΩΣΣΟΠΟΛΟΥ.....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 21:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mpika sto forum me titlo kota me periergia gia to ti tha sinantiso . me aporia arxisa na diabazo tis apantisis psaxnontas kapoio bathitero noima . xreiastike na ftaso mexri to telos gia na katalabo pos den iparxei ousiastiki syzitisi
ena exo na po :

ESXOS

ipobathmizete to sight

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 21:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!!!!

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 21:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γω ένα έχω να πω:
Βλέποντας "κότα", μού 'ρχεται στο νου η πανακότα,
νά'χα τώρα μια κότα, κι έπειτα μια πανακότα!!!...

Φίλε T-SEEKER, μην αισχύνεσαι τόσο εύκολα βρε!... Υπάρχουν και μερικά πιο ανάλαφρα θέματα για όλους, και ένα χαμόγελο διαβάζοντάς τα, αρμόζει νομίζω καλύτερα στην περίπτωση. Πάντως, ειδικά τα συγκεκριμένα άτομα στα οποία αναφέρεσαι, κάθε άλλο παρά υποβαθμίζουν το site θα έλεγα... Θα το διαπιστώσεις διαβάζοντας τοποθετήσεις τους και σε άλλα topics...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 21:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαντάζομαι πως ήδη κάποιοι θα έχουν θυμώσει ! σε περιπτωση που δεν το καταλάβατε πλάκα κάνω . χρειάζοντα αυτά τα διαλείματα με αυτά τα χιουμοριστικά forums για να κρατάμε τις ισοροπίες . πάντως η δικιά μου άποψη πάνω στο ζήτημα της κότας είναι ότι το καλύτερο της μέρος είναι τα μπούτια . με πατάτες στο φούρνο... το σκέφτομαι και μου τρέχουν τα σάλια... αφήστε και στο σπίτι με περιμένει φασολάδα...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 21:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Νά ΄σαι καλά βρε!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy