ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Internet: Μιλάτε με ανήλικο ? Θα τον αναγνωρίσετε από τα πολλά ορθογραφικά λάθη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ούτε θέλω να το θυμάμαι...

απίστευτη ιστορία ήταν...


Χμ.
το www.x-news.gr/forum το ξέρεις ?

Απ΄ότι είδα, σε περιμένει...

Κόκκινο χαλί σου έχει στρώσει !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:20:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πάντως, για να σταματήσουμε τα κουτσομπολιά και να μείνουμε στο θέμα μας... πιστεύω πως ακόμα και αν ένα νεαρό άτομο γράφει ορθογραφημένα και δεν πέφτει σε αντιφάσεις ως προς την σεξουαλικότητα του, πάλι γίνεται αντιληπτό κάποια στιγμή από τον γενικότερο τρόπο σκέψης του...

Δεν θα το έλεγα galadriel .. o τρόπος σκέψης των 16ρηδων .. ορισμένες φορές.. όταν θέλουν.. είναι πολύ ωριμότερος απο τον τρόπο σκέψης ορισμένων 40ρηδων...
Φυσικά έχουν το δικό τους στύλ σερφαρίσματος.. το οποίο εμας μας φαντάζει εε.... θα έλεγα ...fun.. ή cool... τι να κάνουμε .. έτσι είναι .. μπορεί και το δικό μας στύλ να είναι.. μπαγιάτικο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α! Αυτός δε μου μιλάει, ΟΠΟΥ και αν με δεί !

Σε βλέπει

Μας απαρνήθηκε πάντως.. ο Απόστολος.. μαυρη πέτρα έριξε...
τον διαβάζω στο mystica .. ωραία τα λέει.. πάντα τα έλεγε ωραία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... τον τρόπο σκέψης ορισμένων 40ρηδων... μπορεί και το δικό μας στύλ να είναι.. μπαγιάτικο..

Spice up your life !

(αν δεν το κατάλαβες, πές μου, πρίν ... παρεξηγηθούμε)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ε, εντάξει αγαπητέ allzzaro δεν προβλημάτισε μόνο εσένα προφανώς αυτή η αλλαγή...

Mεγάλη galadriel γάτα είσαι.. αλήθεια πως κατάλαβες για ποιόν μιλάω..??

Φαίνεται θα ήμουν απο τους τελευταίους που το παρατήρησαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Spice up your life !

(αν δεν το κατάλαβες, πές μου, πρίν ... παρεξηγηθούμε)


ΟΚ.. το κατάλαβα...

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι σημαίνει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

χμ... αγαπητέ allzzaro δυστυχώς οι περιπτώσεις νεαρών ατόμων που σκέφτονται και γράφουν ωριμότερα προκαλούν εντύπωση ακριβώς επειδή δεν είναι συνηθισμένο φαινόμενο...

τώρα βέβαια, αυτό δεν σημαίνει και πολλά πράγματα...

η άποψη μου είναι πως σιγά σιγά εγκλιματίζονται και μαθαίνουν μέσα από την "τριβή" όλοι...

για να συνεχίσουμε τα κουτσομπολιά θα έλεγα πως ναι καλέ μου φίλε, μάλλον είσαι από τους τελευταίους που το παρατήρησαν...


χε χε... όσο για το κόκκινο χαλί βριλ... μην ανησυχείς και έχουν γνώση οι φύλακες


Gal

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι σημαίνει..

Κοίτα, μιλάω από τη δική μου πλευρά, κάποτε μου έστειλε ο Junk και εμένα ένα μαίηλ, που μεταξύ των άλλων είπε οτι βρίσκομαι πολύ μπροστά στον υπολογιστή. Έχω DSL και δεν είναι και τίποτα σπουδαίο... Εξάλλου έχω και εδώ πισιά και στο σπίτι...
οπότε, το esoterica δουλεύει σε background... και ας κάνω το ΦΠΑ.

Ε, λοιπόν, ο junk είχε δίκιο. Υπάρχουν και άλλα. Εγώ βρήκα κάποια που μου κάνουν πολύ κέφι. Ίσως να τα έχεις δεί και εδώ μέσα.
Με γεμίζουν, τη βρίσκω και έχουν αλλάξει κάποια πράγματα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
για να συνεχίσουμε τα κουτσομπολιά θα έλεγα πως ναι καλέ μου φίλε, μάλλον είσαι από τους τελευταίους που το παρατήρησαν...

Πάντως το παρατήρησα.. δηλαδή .. δεν θα μπορούσε να μείνει απαρατήρητο.. αλλά ούτε και ασχολίαστο...

quote:
χμ... αγαπητέ allzzaro δυστυχώς οι περιπτώσεις νεαρών ατόμων που σκέφτονται και γράφουν ωριμότερα προκαλούν εντύπωση ακριβώς επειδή δεν είναι συνηθισμένο φαινόμενο...

Δεν είναι ε.. ?? Τότε πως γίνεται?? ή δεν είναι ανήλικοι.. ή ωριμάζουν πρώιμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 19:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κοίτα, μιλάω από τη δική μου πλευρά, κάποτε μου έστειλε ο Junk και εμένα ένα μαίηλ, που μεταξύ των άλλων είπε οτι βρίσκομαι πολύ μπροστά στον υπολογιστή. Έχω DSL και δεν είναι και τίποτα σπουδαίο... Εξάλλου έχω και εδώ πισιά και στο σπίτι...
οπότε, το esoterica δουλεύει σε background... και ας κάνω το ΦΠΑ.

Ε, λοιπόν, ο junk είχε δίκιο. Υπάρχουν και άλλα. Εγώ βρήκα κάποια που μου κάνουν πολύ κέφι. Ίσως να τα έχεις δεί και εδώ μέσα.
Με γεμίζουν, τη βρίσκω και έχουν αλλάξει κάποια πράγματα.



Θα σου ήμουν ευγνώμων αν μου το έγραφες και στα Ελληνικά..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 20:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα σου ήμουν ευγνώμων αν μου το έγραφες και στα Ελληνικά..

Τι δεν εξήγησα καλά ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 09:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί υπάρχει πολύ αρρώστεια εκεί έξω...

Επειδη το βλέπω να παίρνει διαστάσεις επιδημίας όμως, πρέπει να βρεθεί επειγόντως εμβόλιο.
-------------------------------------------------------------

quote:
Οπότε λοιπόν .. μεγάλη προσοχή σε αυτούς που συστήνονται ώς ανήλικοι

Επειδή μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει σχετικά με την ''ενηλικίωση''
θα βρεθεί κανείς που να έχει το θάρρος να εξηγήσει και σε μένα την αδαή τι εννοεί ο συγγραφέας?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 16:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει σχετικά με την ''ενηλικίωση''
θα βρεθεί κανείς που να έχει το θάρρος να εξηγήσει και σε μένα την αδαή τι εννοεί ο συγγραφέας?

Δεν είναι θέμα θάρρους αγαπητέ.. αλλά μιας και το θέτεις έτσι και είμαι και ο συγγραφέας.. στο αναλύω...(αν και το έχω αναλύσει) και μιας θέλω να με διακρίνει η ελευθερία της σκέψης και του λόγου... στο αναλύω περισσότερο... το ποιός είναι πίσω απο το πληκτρολόγιο είναι κάτι που το ξέρει μόνον ο ίδιος.. ετσι λοιπόν πολλοί συστήνονται ως ανήλικοι, το παίζουν ανήλικοι, κάνουν σκοπίμως σφάλματα για να φαίνονται ανήλικοι.. ενώ μπορεί να μην είναι ανήλικοι... Το γιατί το κάνουν ...?? Οι λόγοι ... είναι πολλοί.. απο τον πιο αθώο .. ώστε να τσιμπήσουν καμμιά γκομενούλα.. εως να συγκινήσουν κάποιον με την αθωότητα του ανήλικου και να του αποσπάσουν.. ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Λοιπόν??? Μπήκες???

Edited by - allzzaro on 12/08/2005 16:17:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 16:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το γιατί το κάνουν ...?? Οι λόγοι ... είναι πολλοί.. απο τον πιο αθώο .. ώστε να τσιμπήσουν καμμιά γκομενούλα.. εως να συγκινήσουν κάποιον με την αθωότητα του ανήλικου και να του αποσπάσουν.. ΤΑ ΠΑΝΤΑ...


τα οποία "ΠΑΝΤΑ" πως τα εννοείς αγαπητέ allzzaro?

στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου...


Galadriel


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 16:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΗΚΑ..Allzaro...οσο με άφησες να μπω.
Παλι μισή είναι η απάντηση.
Για ποιά παντα μιλας?

Αυτό που με προβληματίζει και το συζητάω δεν είναι ουτε το νυφοπάζαρο
ουτε τα ορθογραφικά λάθη, ουτε οι αντιφάσεις με την σεξουαλικότητα κλπ.

Είναι το γεγονός οτι αρχίζει να πλανάται στον αέρα κάτι διαφορετικο πέραν της αναζήτησης και με ενοχλεί.
Αν έγινα κατανοητή..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 16:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τα οποία "ΠΑΝΤΑ" πως τα εννοείς αγαπητέ allzzaro?

Να σου εξηγήσω καλή μου φίλη.

Ας υποθέσουμε οτι εγώ το παίζω ανήλικος. Σου στέλνω μερικά email και διαπιστώνεις ...η ίδια, την αθωότητα που με διακρίνει ως ανήλικο.
Εκτός ομως απο την αθωότητα με διακρίνει και η περιέργεια.. Ετσι λοιπόν στην προσπάθεια σου .. ώστε να υποδυθείς τον μέντορα μου ...θα μου πείς .. οτι ξέρεις... αλλά και οτι δεν ξέρεις... δηλαδή για να γίνω αναλυτικότερος .. γιατί μάλλον θέλετε να γίνω... θα μου πείς και που δουλεύεις.. και τι ψηφίζεις.. θα μου πείς ακόμα και τι γνώμη εχεις για κάποιον .. χωρίς να γνωρίζεις οτι ο κάποιος αυτός .. είμαι εγώ.δηλαδή αυτός ο κάποιος που σχολίασες με τον ανήλικο είναι το ιδιο πρόσωπο.. δηλαδή μου σχολίασες τον ιδιο μου τον εαυτό.. γιατί απλά εχω δύο nick name το ενα ως ανήλικος και το αλλο ώς ενα διακεκριμένο μέλος...

Δεν ξέρω αν σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο...
Αν σου έχει συμβεί .. τότε κακώς με ρώτησες...
Αν δεν σου έχει συμβεί.. τότε να το έχεις υπόψιν σου..

Edited by - allzzaro on 12/08/2005 16:53:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 16:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ξέρω αν σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο...
Αν σου έχει συμβεί .. τότε κακώς με ρώτησες...
Αν δεν σου έχει συμβεί.. τότε να το έχεις υπόψιν σου..

Εσύ ξέρεις να έχει γίνει κάτι τέτοιο ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 16:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ ξέρεις να έχει γίνει κάτι τέτοιο ?

Φίλε vril μην κάνεις ερωτήσεις οταν οι απαντήσεις είναι ευνόητες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 17:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

και πάλι...

δεν θα έλεγα αγαπητέ φίλε πως αυτό είναι τα ΠΑΝΤΑ...
το μόνο που θα έχει καταφέρει με αυτή την τακτική κάποιος είναι να "ψαρέψει" την γνώμη που έχει κάποιος τρίτος γι'αυτόν...

κι αυτό δεν είναι χαρακτηριστικό των φόρουμ μόνο... δυστυχώς συμβαίνει και εκτός αυτών...

τα ΠΑΝΤΑ όπως εγώ τα εννοώ τουλάχιστον, θα πρέπει να έχουν σχέση με την ζωή, την περιουσία, τα οικονομικά δεδομένα κ.α. κάποιου...
και σ'αυτή την περίπτωση, αν κάποιος είναι τόσο αφελής που να εμπιστευτεί τέτοια στοιχεία σε έναν "ανήλικο" που γνώρισε μέσω διαδικτύου, τότε είναι άξιος της τύχης του....

από εκεί και πέρα η τακτική που αναφέρεις προσβάλλει κυρίως το άτομο που την εφαρμόζει και πολύ λιγότερο αυτόν που "τσιμπάει"....


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 17:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
από εκεί και πέρα η τακτική που αναφέρεις προσβάλλει κυρίως το άτομο που την εφαρμόζει και πολύ λιγότερο αυτόν που "τσιμπάει"....


Εχω παρατηρήσει .. κάποια μέλη.. τα οποία μέσα σε ενα μικρό ορισμένο χρονικό διάστημα.. γίνονται φίρμες... γνωρίζουν τους πάντες και τα πάντα.. ανήλικά και μη ανήλικα.. και μετά .. ``εξαφανιζόλ``...
Χέστηκε λοιπόν galadriel το άτομο αυτό το οποίο ουσιαστικά δεν το γνωρίζει κανείς .. αν προσβάλλεται ή αν κακοχαρακτηρίζεται ή αν σπιλώνει το ονομά του απο την στιγμή που εχει πετύχει τον σκοπό του... απο τη τη στιγμή που έχει φέρει εις πέρας την αποστολή του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 17:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

η οποία αποστολή φαντάζεσαι καλέ μου φίλε ότι είναι απλώς το να μαθαίνει τα κουτσομπολιά του φόρουμ?

εγώ πάλι, γιατί νομίζω πως στην ουσία πρόκειται για άτομα που δημιουργούν αυτές τις "ταυτότητες" και παραμένουν στον χώρο μετά την "εξαφάνιση" τους?

για σκέψου το λίγο...

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 17:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
η οποία αποστολή φαντάζεσαι καλέ μου φίλε ότι είναι απλώς το να μαθαίνει τα κουτσομπολιά του φόρουμ?

Eξαρτάται galadriel .. τα κουτσομπολιά του φόρουμ .. νομίζω οτι είναι αναπόφευκτα.. αλλά φαντάσου αυτό που σου είπα.. να του κουτσομπολέψεις κάποιον .. ενώ είναι ο ίδιος...

Φαντάσου δηλαδή να μπώ με ενα nicname να το παίξω ανήλικος ή ανήξερος να ανταλλάσουμε για πολύ καιρό email και στο τέλος να μου κουτσομπολέψεις τον allzzaro.

Χμμ.. τώρα που το σκέπτομαι απο αλλη οπτική γωνία.. οποιος το επιδιώξει.. θα μάθει κάτι που ίσως να ... για φαντάσου galadriel ... να μάθει αυτό που ίσως να μην μάθει ποτέ.. δηλαδή πως σκέπτονται οι αλλοι για το άτομό του.... ίσως να μάθει .. πράγματα που ποτέ του δεν θα μάθαινε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 17:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγώ πάλι, γιατί νομίζω πως στην ουσία πρόκειται για άτομα που δημιουργούν αυτές τις "ταυτότητες" και παραμένουν στον χώρο μετά την "εξαφάνιση" τους?


Εδώ galadriel θέλω να τολμήσω να πώ οτι αυτό με τρώει...

Για τον απλούστατο λόγο.. γιατί ορισμένοι-ες οσο και να προσπαθούν να αλλάξουν .. το χαρακτήρα ή το ύφος της γραφής τους κάνουν ``μπάμ``
ειδικά οταν εχεις κάποια αντιπαράθεση μαζί τους και γνωρίζεις το ύφος αυτό.. επειδή ομως εγώ προσωπικά με τέτοιου είδους μέλη εχω ανταλλάξει πολλές απόψεις και μάλιστα είμαι και ικανοποιημένος απο την συμπεριφορά τους... για το λόγο αυτό δεν σχολιάζω και ονόματα...
Βέβαια .. υποψιάζομαι.. και οι υποψίες.. δεν ξέρω αν είναι καλό πράγμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 17:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σου στέλνω μερικά email και διαπιστώνεις ...η ίδια, την αθωότητα που με διακρίνει ως ανήλικο.



quote:
κάποιον .. χωρίς να γνωρίζεις οτι ο κάποιος αυτός .. είμαι εγώ.

Τώρα πως ενα αθώο πλασματάκι θα αρχίσει να κριτικάρει...
Λοιπον ενα - ενα.
Την γνώμη του μπορεί κανείς να την εκφράσει ελεύθερα αν εχει
γνώμη, αλλά με αυτό τον τρόπο επικοινωνίας οισιαστική γνώμη δεν υπάρχει οπότε θα είναι λάθος.
Οπότε αυτός που ψαρεύει ετσι γνώμες δεν θα πάρει τίποτα΄.

Ακόμα και να μάθεις που δουλεύει ή τι ψηφίζει κάποιος και τι έγινε?
Καταζητούμενος θα είναι?

-------------------------------------------------------

quote:
Δεν ξέρω αν σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο...
Αν σου έχει συμβεί .. τότε κακώς με ρώτησες...
Αν δεν σου έχει συμβεί.. τότε να το έχεις υπόψιν σου

Δεν μου έχει συμβεί τίποτα τέτοιο.Τα ελάχιστα άτομα που έχω μιλήσει ήταν πολύ σωστά.Τυχαίο η΄όχι .....
Θα το έχω πάντως υπ'οψιν μου.
--------------------------------------------------------

quote:
τα ΠΑΝΤΑ όπως εγώ τα εννοώ τουλάχιστον, θα πρέπει να έχουν σχέση με την ζωή, την περιουσία, τα οικονομικά δεδομένα κ.α. κάποιου...

Ασε που δεν βλέπω τι σχέση έχουν όλα αυτά με την ''ύπαρξη του θεού''
και το αν ''υπάρχει αλλη ζωή'' ή ακόμα περισσότερο με τούς ''φευγάτους'' και να τα μάθεις απο κάπου [λέμε] τι θα κάνεις?
Δεν υπάρχουν άνθρωποι γύρω σας που να ξέρεται τα παραπάνω στοιχεία?
Εκτός αν πάει πολυυυυ μακριά το πράγμα,[ αστο και βλέπουμε] αλλά εκει ...πρέπει να είσαι εσυ ο ανήλικος για να πας, οχι ο αλλος που θα σε πάει...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 18:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμπηρωματικό προς τον Allzaro.
Αν και απ 'οτι καταλαβαίνω κινδυνεύω να χαρακτηριστώ το λιγώτερο ασχετη ,αφου υπάρχει το θέμα θέλω να ρωτήσω το εξής ακατανόητο:

Τι εννοείς μέντορα και για ποιές επικινδυνες αποστολές μιλας?

Μα το θεό δεν το πιάνω.

Τα κοτσοπολιά υπάρχουν παντού ε και?
Το περί μέντορα τι είναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 18:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τα κοτσοπολιά υπάρχουν παντού ε και?
Το περί μέντορα τι είναι?

Προηγουμένως ζήτησες να σταματήσεις να είσαι αδαής... και μάλιστα επικαλέστηκες κάποιον που να εχει το θάρρος να καλύψει τον αδαή σου χαρακτήρα.
Απο οτι βλέπεις τον κάλυψα.. τώρα αν είχα το θάρρος ή οχι .. αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

quote:
Αν και απ 'οτι καταλαβαίνω κινδυνεύω να χαρακτηριστώ το λιγώτερο ασχετη

Δεν είναι κακό να χαρακτηριστεί κάποιος άσχετος. Κακό είναι να χαρακτηριστεί ``αποδιοπομπιαίος τράγος``.


Edited by - allzzaro on 12/08/2005 18:30:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 18:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.mysmilie.de/smilies/frech/img/003.gif" border=0>
Θα ήθελες να συνομιλήσεις μαζί μου... να μου σχολιάσεις με ποιούς μίλησες .. τι σου είπαν... ποιούς σχολίασαν.. για να τα πώ και εγώ με τη σειρά μου στους κολλητούς μου... και αυτοί να τα πούν στους κολλητούς τους που γράφουν σε αλλα φόρουμς.. και μένουν στην Ισπανία... και στη Γερμανία.. ή στην Τουρκία...

Ενα μικρό παράδειγμα για το πως ταξιδεύουν τα νέα .


quote:
Ακόμα και να μάθεις που δουλεύει ή τι ψηφίζει κάποιος και τι έγινε?

Δηλαδή αν μάθεις οτι ο allzzaro είναι ο Υπουργός Δημόσιας Τάξης.. δεν έγινε τίποτα..??


Edited by - allzzaro on 12/08/2005 18:44:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 18:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χαρακτήρας μου αγαπητέ μου δεν είναι καθόλου αδαής. Το συγκεκριμένο θέμα δεν ξέρω, και επειδή θέλω να ξέρω τι μου γίνεται είπα να μάθω.
Τώρα για τον τράγο τον αποδιοπομπέο δεν το συζητάω τώρα γιατί με εκνεύρισες.

Θα συνεχίσω ετσι όπως νομίζω...
Με εκτίμηση
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 18:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα για τον τράγο τον αποδιοπομπέο δεν το συζητάω τώρα γιατί με εκνεύρισες.
Θα συνεχίσω ετσι όπως νομίζω...
Με εκτίμηση

Αν και προσυπογράφεις οτι εκτιμάς που σε εκνευρισα επέτρεψε μου να σου πώ οτι μάλλον με παρεξήγησες.

Φίλτατη.. εννοούσα οτι το να κινδυνεύεις εσύ να χαρακτηριστείς αδαής.. δεν είναι τίποτα .. απο το να σου εξηγήσω εγώ τι εννοώ .. και για ποιούς εννοοώ.. να πέσει ``σύρμα`` και να γίνει της π#@$$#@ας το κάγκελο .. ώστε να γίνω εγώ ο ``αποδιοπομπιαίος τράγος``.

Αυτό εννούσα...

ΥΓ Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να αντιλαμβάνεσαι εμμέσως τουλάχιστον τον τρόπο με τον οποίο εκφράζω το χιούμορ μου..
Για κανένα λόγο δεν θέλω να ειρωνευτώ κανέναν..


Edited by - allzzaro on 12/08/2005 18:55:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 19:12:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΤΑΞΕΙ το κατάλαβα, μπορει και να θέλω πάλι σέρβις, μου χάλασε και το στροφόμετρο...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy