ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο συσσωρευτής οργόνης του Βίλχελμ Ράϊχ.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 07:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ !!!!!!

Αν και δυσκολεύομαι να τα κατανοήσω όλα αυτά που διαβάζω (ποτέ μου δεν συμπαθησα την φυσική), ομολογώ πως το θέμα αυτό είναι καταπληκτικό...

Μου κάνει εντύπωση ρε παιδιά, υπάρχουν τέτοια θέματα προς συζήτηση (που κρύβουν μέσα τους και τα μεταφυσικό...) και λίγο πιο κάτω διαβάζεις για βρυκολακες και ποτηράκια..... Τι να πεις, περί ορέξεως........

KEEP UP THE GOOD WORK !!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 01:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι Απέριττε & JohnnieBeGood συγχαρητήρια

Καιρός ήταν να ανοίξει ένα topic για έναν από τους μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού φωτοδότες του ανθρώπινου γένους.
Είχα πολύ καιρό να μπω στο Esoterica και κυριολεκτικά πλημμύρισα από συγκίνηση διαβάζοντας για τον μέγιστο Βίλχελμ Ράϊχ.
Έχοντας διαβάσει όλα τα βιβλία του κι έχοντας νοιώσει τεράστια την επιρροή του στη διαμόρφωσή μου, θέλω να καταθέσω ένα μεγάλο ευχαριστώ για το θέμα που πραγματεύεστε.
Όσο για τον συσσωρευτή Οργόνης, φαντάζεσαι Johnnie πόσο θα απέδιδε πάνω στην αγαπημένη Πεντέλη ;...

ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΑΣ, ΠΡΙΝ ΑΥΤΑ ΕΠΙΠΕΣΟΥΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ (Bruce Dickinson)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 17:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα κι εγω να ευχαριστήσω τον φίλο Πέτρο που μετά απο τόσο καιρό μου έκανε την τιμή να απαντήσει στο θέμα μου. Επειδή αγαπητέ ξέρω καλά ότι στο παρελθόν έχεις ασχοληθεί επισταμένως με τέτοια θέματα θα θεωρούσα πολύ σημαντικό να καταθέσεις τις εμπειρίες σου επι του θέματος. Ξέρω καλά ότι εκείνα τα παλιά μπλοκάκια με τις σημειώσεις κρύβουν πολλά...
Περιμένουμε με ανυπομονησία...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 20:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι...
ήθελα να καταθέσω σε όλους σας τα σχετικά με την εξέλιξη της υγείας του ατόμου που ανέφερα στην αρχή του θέματος. Όσο περνά ο καιρός και συνεχίζει την χρήση του συσσωρευτή, η βελτίωσή του είναι καταφανέστατη και μάλιστα οι τελευταίες εργαστηριακές εξετάσεις έδειξαν ότι υπάρχει υποχώρηση των καρκινικών όγκων. Βέβαια παρότι οι γιατροί απορούν με την εξέλιξη μια και του είχαν δώσει περιθώρια ζωής μέχρι τις γιορτές, ο άνθρωπος δεν λέει τίποτε γιατί ξέρει ότι δεν πρέπει να μιλήσει... απλά λέει ότι ακολουθεί τις θεραπείες του.
Δεν θέλω να παρασύρω κανέναν ούτε προπαγανδίζω την συσκευή. Απλά σας αναφέρω ένα πραγματικό γεγονός. Ίσως πολλοί θα πουν ότι είναι αυθυποβολή. Όμως μακάρι να θεραπεύονται οι άνθρωποι και ας είναι κι έτσι.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 01:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΟΥ;
ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ;

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΕΙΑ".

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΔΙΩΚΕΤΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ.

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΕΙΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΚΟΜΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΟΧΗ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ.

650 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.
ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΑΝ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΙΚΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΟΙ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ.

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ ΜΕ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΟΡΓΟΝΗΣ...ΙΣΩΣ ΜΕ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΣΩΡΕΥΤΕΣ.

ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ:
ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΓΥΑΛΙΑ,ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΚΑΡΦΙΑ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΣΣΩΡΕΥΤΗ.

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΝ.
ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟ.
ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΟΡΤΙΟ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 17:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

pixeldream

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΟΥ;
ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ;


προσωπικα αυτο με εκανε να ασχοληθω με το θεμα πριν απο καμια 20αρια χρονια.

και εφτιαξα εναν εντελως πειραματικο (το τονιζω, οχι για θεραπεια) με ξυλινες σανιδες ως οργανικη επιστρωση, και αλουμινοχαρτο σε συνδυασμο με συρμα κουζινας ως μεταλλικη επιστρωση.


οι διαστασεις του ηταν μικρες, σαν 14αρα τηλεοραση, οι "φορητοι" που ελεγε ο Ραϊχ.


οταν εβαζα το χερι μου μπροστα στο μοναδικο ανοιγμα (απο οπου εβγαινε θεωρητικα η οργονη) ενιωθα μια ροη δροσιας, κατι αναλογο με αυτο που νιωθεις αν βαλεις το χερι σου μπροστα σε εναν ιονιστη.


σαν συστημα λοιπον, πειστηκα οτι λειτουργουσε.


το ζητημα ειναι οτι διαφορετικοι συνδυασμοι υλικων χρησιμοποιουνται αναλογα με τον σκοπο του συσσωρευτη.


και εκει θα επρεπε να επικεντρωθει η ερευνα!

μια αλλη καταπληκτικη εφευρεση του Ραϊχ που διασωθηκε, ειναι αυτη που προκαλλει ή αποτρεπει την βροχη.


και αυτη βεβαια λειτουργει αψογα!

τωρα γιατι προτιμουν να ψεκαζουν τα συννεφα σε περιοδους ξηρασιας με ιοντα αλουμινιου, τιτανιου, ή ο,τι αλλο, και δεν προτιμουν την μεθοδο του Ραϊχ, γινεται κατανοητο απο το απλο γεγονος, οτι η μεθοδος του Ραϊχ δεν κοστιζει υπερογκα ποσα (αρα πως θα φανε αυτοι που τρωνε?)


.


χαιρε φιλε Rostar!


φιλε Απέριττε χαιρομαι απο καρδιας για τα καλα νεα που μας ειπες!


.


ναστε ολοι καλα!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 19:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι...
εχθές ήμουν μαζί με τον άνθρωπο που μου ανέφερε την περίπτωση και έναν πολύ καλό μου φίλο ο οποίος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα υγείας. Τον πήγα να μιλήσουν γιατί μου είπε ότι με το πρόβλημα που έχει θα βοηθηθεί οπωσδήποτε. Πάνω λοιπόν στην κουβέντα όπου αναφέρθηκαν διάφορες περιπτώσεις θεραπείας, μας είπε ότι απο την εμπειρία που υπάρχει και απο τις περιπτώσεις που γνωρίζει σχετικά με την χρήση του συσσωρευτή, εκεί που ο συσσωρευτής δείχνει να μην έχει αποτέλεσμα είναι στις παθήσεις της καρδιάς. Τον ρώτησα για ποιο λόγο δεν γίνεται κάτι με αυτές τις περιπτώσεις και μου είπε ότι δεν το γνωρίζει. Θα ήθελα να ρωτήσω τον φίλο JBG αν το γνωρίζει και αν ναι, μήπως ξέρει γιατί συμβαίνει αυτό...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 21:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο πατέρας μου έχει νευρολογικά προβλήματα (πάρκινσον) και κατάθλιψη. Μπορεί να κάνει τίποτα γιαυτά? Η θεραπεία της κλασσικής ιατρικής είναι για κλάμματα...
ευχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 08:01:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, επιτρέψτε μου να κάνω μία επέμβαση, την οποία την κάνω για καλό σκοπό.
Πιστεύω οτι ίσως είναι λάθος να αρχίσουμε να λέμε γνώμες για το αν ο συσσωρευτής μπορεί να θεραπεύσει κάποιους ανθρώπους με διάφορα προβλήματα υγείας μιάς και δεν έχει αποδειχθεί η χρησιμότητα της κι οι ιαματικέςτης ιδιότητες.
Το βρίσκω λίγο επικίνδυνο...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 08:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζοντας το παρόν topic, καθώς δεν είχα υπόψη μου το ζήτημα, λέω πως πρόκειται για ένα ενδιαφέρον θέμα αλλά παράλληλα συνιστώ προσοχή σε όσους αποφασίζουν να υποβάλουν τον εαυτό τους σε τέτοιου είδους αμφιλεγόμενες πειραματικές μεθόδους, ειδικά εάν πρόκειται για υγιείς ανθρώπους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 11:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όταν η κλασσική ιατρική είναι για κλάμματα τότε κοιτάς όλα τα άλλαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 13:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

XD

Διαβάζοντας το παρόν topic, καθώς δεν είχα υπόψη μου το ζήτημα, λέω πως πρόκειται για ένα ενδιαφέρον θέμα αλλά παράλληλα συνιστώ προσοχή σε όσους αποφασίζουν να υποβάλουν τον εαυτό τους σε τέτοιου είδους αμφιλεγόμενες πειραματικές μεθόδους, ειδικά εάν πρόκειται για υγιείς ανθρώπους.



μην ξεχναμε:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΕΙΑ!

ο οργονοσσυρωρευτης δεν θεραπευει - φορτιζει τον ανθρωπινο οργανισμο με οργονη και εκεινος αυτοθεραπευεται!


και οι υγιεις μπορουν να μπουν σε εναν οργονοσσυρωρευτη, αλλα εφοσον δεν εχουν μεγαλη ελλειψη ενεργειας, το διαστημα που μπορουν να παραμεινουν μεσα ειναι ελαχιστο.

τους προκαλλει δυσφορια!

το ιδιο συμβαινει και με τους ασθενεις.

παραμενουν περισσοτερο χρονο στον οργονοσσυρωρευτη αλλα και αυτοι απο ενα σημειο και μετα νιωθουν δυσφορια.

γι αυτο και οι "θεραπειες" δεν γινονται μια κι εξω, αλλα επαναλαμβανονται πολλες φορες για μικρα χρονικα διαστηματα.


το θεμα εχει τρομακτικο ενδιαφερον, και θαπρεπε επιτελους το αρτηριοσκληρωτικο επιστημονικο κατεστημενο να αφησει επιστημονες να ασχοληθουν σοβαρα με την ερευνα του, χωρις να φοβουνται οτι θα χασουν το κυρος τους...

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 17:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι...
πρέπει να σας κάνω απόλυτα ξεκάθαρο προς αποφυγήν παρεξηγήσεων ότι δεν είμαι προπαγανδιστής οποιασδήποτε θεράπείας και με κανένα πονηρό σκοπό. Δεν είμαι αυτός που φτιάχνει τον συσσωρευτή, δεν έχω επαφές με τους οπαδούς του Ράϊχ, απλά θεώρησα καλό το γεγονός να μεταφέρω αυτές τις πληροφορίες σχετικά με τον συσσωρευτή μήπως και κάποιοι άνθρωποι βοηθηθούν σε όποιο τους πρόβλημα. Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι ο συσσωρευτής ΔΕΝ είναι επικίνδυνος και όπως πολύ σωστά ανέφερε ο φίλος JBG αν δεν πρέπει να κάτσεις μέσα του το καταλαβαίνεις γιατί σου φέρνει δυσφορία...
Η διαδικασία της θεραπείας είναι μια διαδικασία αυτοίασης μέσω της ενδυνάμωσης του ανοσοποιητικού συστήματος του ατόμου. Πρέπει να ξέρετε ότι η διαδικασία που αρρωσταίνει ένας άνθρωπος συνήθως είναι μακρόχρονη, άσχετα αν η εκδήλωσή της στο φυσικό σώμα γίνεται κάποιες φορές πολύ γρήγορα. Ο άνθρωπος αρρωσταίνει πρώτα στο αστρικό του σώμα, στην ψυχή του και μετά η ασθένεια εκδηλώνεται στο φυσικό πεδίο.
Γι αυτό και η θεραπεία με τον συσσωρευτή απαιτεί κάποιο χρόνο. Στην αρχή σταθεροποιεί την κατάσταση και μετά αρχίζει σιγά σιγά ο ασθενής αρχίζει να κερδίζει έδαφος. Την θεραπεία στην ουσία την κάνει το ίδιο το σώμα και ο συσσωρευτής ενισχύει στο έπακρο αυτήν την διαδικασία. Κανείς δεν λέει ότι πρέπει να σταματήσετε την συμβατική θεραπεία και μάλιστα αυτοί που ξέρουν προτείνουν πριν πάρετε τα φάρμακα να τα βάζετε μέσα στον συσσωρευτή για μια μέρα γιατί με αυτόν τον τρόπο πολλαπλασιάζει την δράση τους.
Έμαθα ότι εκεί που έχει εκπληκτικά αποτελέσματα είναι σε σχέση με παθήσεις των νεύρων, του αίματος και σε περιπτώσεις ανάπλασης οστών και στους καρκίνους οι οποίοι στην συντριπτική τους πλειοψηφία είναι ψυχογεννητικοί. Το ότι βοηθάει πολύ στις παθήσεις του αίματος έχει να κάνει με το γεγονός ότι επιδρά αμεσα στον΄σίδηρο του οργανισμού...
Αυτές τις πληροφορίες έχω μάθει προς το παρόν και ότι άλλο μάθω θα σας ενημερώσω....
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο τον JBG για το γεγονός ότι το ελεεινό και τρισάθλιο ιατροφαρμακευτικό κατεστημένο δεν μπαίνει κάν στον κόπο να δοκιμάσει. Άλλά τι νά λέμε ρε παιδιά... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 18:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι ο συσσωρευτής ΔΕΝ είναι επικίνδυνος και όπως πολύ σωστά ανέφερε ο φίλος JBG αν δεν πρέπει να κάτσεις μέσα του το καταλαβαίνεις γιατί σου φέρνει δυσφορία...

Ας ξεκαθαρίσω και γω πως ο συσσωρευτης ΕΙΝΑΙ επικινδυνος υπο προυποθεσεις και συμφωνα με τον ιδιο το Ραιχ...!!!
(π.χ. οταν ο ασθενης πασχει απο ασθενειες ΥΠΕΡφορτισης ή όταν δεν ειναι ικανος να εκφορτισει το πλεονασμα της οργονοενεργειας...κλ.π. η θεραπεια μπορει να αποβει θανατηφορα...)

παρα πολλα λαθη και στις υπολοιπες πληροφοριες σου, φιλε Απεριττε!!

μην ανακατευεστε ρε παιδια σε πραγματα που δεν κατεχετε
Ο ΡΑΙΧ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ

στο κατω κατω κανετε κακο στην ιδια την υποθεση που σας ενδιαφερει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 20:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε...
δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι είμαι ειδικός ραϊχολόγος. Οι πληροφορίες που μεταφέρω δεν είναι δικές μου. Αν όμως τις αμφισβητείς και γνωρίζεις καλύτερα τα πράγματα ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα. Μπορείς εσύ λοιπόν να μας ενημερώσεις σωστά και υπεύθυνα για νά ξέρουμε ακριβώς με τι έχουμε να κάνουμε. Που είναι ο μύθος και που η πραγματικότητα. ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΑΦΟΡΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ. Και επιτέλους δεν αντέχω την τακτική ξέρω μεν αλλά δεν σας λέω... Ας ανοίξουμε κάποτε τα χαρτιά μας και ας μιλήσουμε για όλα αυτά που μας κρύβουν...
Το γάντι ρίχτηκε.. περιμένουμε...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 21:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1. Εχετε να κανετε με μια ιατρικη πραξη! Επαναλαμβανω, οΡαιχ ηταν γιατρος και η σκεψη του και η μεθοδολογια του ιατρικη. Εκανε κλινικη και εργαστηριακη εξεταση του ασθενους και με τις κλασσικες μεθοδους και με δικες του ("οργονομικες") και η θεραπειa που προτεινε ηταν καθαρα εξατομικευμενη και δεν περιλαμβαμε μονο τον οργονοσυσσωρευτη!!

2. Ο ραιχ δεν υποστηριξε αυτα περι αστρικου σωματος, ουτε την συγκεκριμενη πορεια θεραπειας, ουτε να βαζουμε τα φαρμακα στον συσσωρευτη κ.λπ. Αυτα ειναι αστειοτητες!!!

3. Δεν υπαρχει κατεστημενο που κυνηγα και κρυβει τον Ραιχ!!!! Στην πραγματικοτητα το ονομα του αναφερεται στην Ψυχιατρική και οτι έχει πει γινεται δεκτο (μεχρι το σημειο της Χαρακτηραναλυσης). Απεναντι στον οργονοσυσσωρευτη η επιστημη αρκειται στο ερωτηματικο κι αυτο για δυο λογους: α) η θεωρια του Ραιχ προυποθετει την αλλαγη συγκεκριμενων δογματων/νομων της επιστημης (πχ ex cellula cellula) τα οποις δεν ειναι προθυμη να αλλαξει γιατι δεν εχει ισχυρες γιακεινην ενδειξεις, και β) τα αποτελέσματα του οργονοσυσσωρευτη δεν ειναι επαναληψιμα με το τροπο που θελει η κλασσικη επιστημη και γιαυτο αμφισβητουμενα και εντελει αχρηστα (οποιος εχει ερθει σε επαφη με οργονοσυσσωρευτη ξερει πως πρεπει να τον κανακευεις σαν ζωακι! ε, αυτο δε γινεται δεκτο)

4. ... (αργοτερα)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 22:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε πολύ ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις και θα σε παρακαλούσα επειδή οι περισσότεροι εδω αλλά και εγω προσωπικά δεν ξέρουμε τις ιατρικές ορολογίες, αν θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο απλός σε κάποιες λεπτομέρειες. Το ότι δεν είμαστε επιστήμονες δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να καταλάβουμε με μια απλή γλώσσα. Να είσαι καλά και περιμένω και τα .... αργότερα...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 00:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

wolfowitz

(οποιος εχει ερθει σε επαφη με οργονοσυσσωρευτη ξερει πως πρεπει να τον κανακευεις σαν ζωακι! ε, αυτο δε γινεται δεκτο)


συμφωνω με οσα ειπες, με μονη εξαιρεση την παρουσα παραθεση.


κι αυτο γιατι το προβλημα των πειραματων με την συγκεκριμενη συσκευη ειναι απλα το οτι οι επιστημονες δεν σηκωσαν τον κωλο τους να πανε σε ενα βουνο να πειραματιστουν αλλα το κανουν στο εργαστηριο τους.


ο ιδιος ο Ραϊχ, οπως ειμαι σιγουρος οτι πολυ καλα γνωριζεις, ειπε ξεκαθαρα οτι δεν λειτουργει μεσα σε πολεις απλα γιατι υπαρχει ελλειψη οργονης.


προσωπικα δεν ειδα οργονοσυσσωρευτη σε βουνο που να μην παρουσιαζει "γαλαζωπες ανταυγειες" στο σκοτεινο εσωτερικο του.


οχι οτι εχω δει πολλους, αλλα κατι που επαναλαμβανεται για 5-6 συνεχεις φορες νομιζω οτι μπορει να θεωρηθει αν οχι αποδειξη, ισχυρη ενδειξη οτι λειτουργει. (το αν και κατα ποσον και πως θεραπευει ειναι αυτο που πρεπει να διερευνηθει περεταιρω)

και επειδη νιωθω οτι το γνωσιακο σου υποβαθρο εχει καποια σχεση με την ιατρικη, θαθελα πολυ να συνεχισεις να λες την γνωμη σου και να παραθετεις ο,τι στοιχεια θελεις.

κατα τα αλλα, επιμενω οτι το θεμα αξιζει να ερευνηθει σε επιστημονικο επιπεδο.


αλλα το "ειναι πολλα τα λεφτα" του Απεριττου, ειναι η ωμη αληθεια λυκο μου...

παντα με εκτιμηση!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 13:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Johhnie, δεν έχεις δίκιο, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα!

Ο οργονοσυσσωρευτής πρέπει να "χτιστεί" στα μέτρα τού ασθενούς (τα τοιχώματά του πρέπει να απέχουν 2-3 cm το πολύ από το δέρμα του) και ο ασθενής (ο όποιος τέλος πάντων τον χρησιμοποιεί) πρέπει να μάθει να αλληλεπιδρά μαζί του. "Αυτό" που λειτουργεί είναι το σύστημα άνθρωπος-συσσωρευτής κι αυτό το σύστημα είναι δυναμικό και καθόλου μηχανικό και γιαυτό μη προβλέψιμο. Υπάρχουν μέρες που δουλεύει και μέρες που δεν δουλεύει κι αυτό χωρίς να υπάρχουν πάντα εμφανείς λόγοι.

Δεν είναι αλήθεια πως δεν υπάρχει οργονη στις πόλεις αλλά με όλες αυτές τις πηγές "ακτινοβολιών" υπάρχει μπόλικη DOR που συσσψρεύεται ΚΑΙ ΑΥΤΗ στο συσσωρευτή!

Τι είναι η DOR; "Θανατηφόρος οργόνη" - η "κοινή" καλή οργόνη που έχει διεγερθεί για κάποιο λόγο (π.χ. ραδιενέργεια, ακτινοβολία τής οθόνης τού pc, λάμπες φθορισμού, κ.λπ.) ακι είναι απολύτως επικίνδυνη για τη υγεία. Η DOR δεν είναι το αντίθετο τής οργόνης, ούτε αποτέλεσμα μεταβολισμού της, Είναι η ίδια η οργόνη "θυμωμένη που δαγκώνει".

Τα βουνά ή μάλλον η καθαρή εξοχή ΜΕ ΞΗΡΟ ΚΛΙΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΗ ΗΛΙΟΦΑΝΕΙΑ είναι η καλύτερη περιοχή για να λειτουργήσει ο συσσωρευτής. Στην πραγματικότητα δεν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί στην εποχή μας ο συσσωρευτής για θεραπευτικούς λόγους - η ιδανική ιστορική εποχή γιαυτόν είναι η παλαιολιθική εποχή όχι μόνο λόγω τούς καθαρού περιβάλλοντος αλλά και λόγω τού επιπέδου τής υγείας τών ανθρώπων!!!

........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 13:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς ΠΡΕΠΕΙ να ερευνηθεί αλλά δεν είναι κάποιο μυστηριώδες παρασκήνιο που το εμποδίζει ( ο Ράιχ έπεσε θύμα τής εποχής, προσωπικών αντιζηλι΄ων και τού αντικομμουνισμού περισσότερο παρά τού επιστημονικού κατεστημένου)

Όμως... για να ξεκινήσεις πρέπει να αμφισβητήσεις κεντρικούς άξονες τής π.χ. βιολογίας. Ο Ραιχ ανακάλυψε την οργόνη προσπαθώντας να βρεί πειραματικές αποδείξεις ότι η ζωή (τα κύτταρα) μπορεί να δημιουργηθεί εκ τούς μηδενός (η βιολογία δέχεται πως ένα κύτταρο μπορεί να προέλθει μόνο από ένα άλλο κύτταρο)

Ο ίδιος ακολουθούσε στενότατα την επιστημονική μεθοδολογία με ό,τι είχε (θερμόμετρα, ηλεκτροσκόπια, παλμογράφους, μικροσκόπια, κ.λπ) και είχε προτείνει πείραμα στον Αινστάιν το οποίο αρχικά επιβεβαίωσε αργότερα όμως απέρριψε (μεγάλη ιστορία).

Πάντως δεν αρκεί το να βλέπεις "γαλαζωπες ανταύγειες" για να αποδείξεις κάτι (ο ίδιος ο Ραιχ δεν αρκούνταν σ΄αυτό σε αντίθεση με τούς οπαδούς του)


αυτό ήταν καρφί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 18:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάντως δεν αρκεί το να βλέπεις "γαλαζωπες ανταύγειες" για να αποδείξεις κάτι (ο ίδιος ο Ραιχ δεν αρκούνταν σ΄αυτό σε αντίθεση με τούς οπαδούς του)


αυτό ήταν καρφί...


τα καρφια τα απολαμβανω και το ξερεις!


και θα ηταν καρφι λυκο μου αν δεν ειχα γραψει οτι οι "γαλαζωπες λαμψεις" αποδεικνυουν κατα την (μη επιστημονικη) γνωμη μου οτι ο μηχανισμος δουλευει (εστω και σαν απλος συσσωρευτης) - το αν οντως θεραπευει θα πρεπει να διερευνηθει απο πιο ειδικους απο εμενα που ειμαι κηπουρος.

και τις ατιμες δεν τις εχω ξαναδει σε κανενος ειδους κουτι!

συμφωνω με οσα εγραψες παραπανω, και πρεπει χοντρικα να μπορει κανεις να τα βρει και στα λινκ που παρεθεσα.

οσο για το "οπαδοι" πρεπει να εχεις διαπιστωσει οτι δεν με αφορα η εννοια σε καμια μορφη της.

.


προσωπικα προτεινα στον Πετρο να "παιξουμε" με φορητους, απλα και μονο για το ενδιαφερον της υποθεσης.

ξερεις, θερμόμετρα, ηλεκτροσκόπια, παλμογράφους, μικροσκόπια, κ.λπ


εχω και μια τοποθεσια υποψην μου για πειραματισμο... ευελπιστω να πει ναι, γιατι απο ψαλιδες, τσαπες, σκαλιστηρια κτλ, παω καλα, αλλα απο θερμόμετρα, ηλεκτροσκόπια, παλμογράφους, μικροσκόπια, κ.λπ, υστερω...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peppermint
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 11:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Peppermint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα καταπληκτικο "μυαλο στην υπηρεσια της ανθρωποτητος.Προσφερε παρα πολλα και ελαβε πολυ λιγα.Νομιζω οτι στο βιβλιο του "ακου ανθρωπακο" εδωσε ενα γερο χαστουκι στο επιστημονικο κατεστημενο αλλα και στους απλους καθημερινους ανθρωπους δειχνοντας ετσι τον τροπο που γεννιουντε οι σκλαβοι.Για την οργονη η αποψη μου ειναι οτι δεν διαφερει πολυ απο την ενεργεια του ρεικι,ή το πρανα.Καλη σας μερα.

Humulus Lupulus
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 02:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΜΕΛΕΤΗ;

ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ;
ΑΡΝΗΤΙΚΑ/ΘΕΤΙΚΑ.

ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ...ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ...ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ.
ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ.
ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΠΟΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ή ΟΧΙ?
ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ.

ΜΗΠΩΣ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΗ ΜΟΥΧΛΑ;
ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ...Η ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΠΑΙΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΩΝ ΑΓΡΑΜΜΑΤΩΝ.
ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ?

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 02:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ;

Ο Wilchelm Reich και ο EinsteinΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 11:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από που προκύπτει ότι το "κατεστημένο" εξακολουθεί να καταπιέζει την έρευνα πάνω στην οργόνη; Από όσο κατάλαβα από τα μηνύματά σας, όλα είναι διαθέσιμα: βιβλία, οδηγίες, κλπ...

quote:
Έλα ντε...
Και τι σημαίνει "κατεστημένο" ?
Ποιοι είναι αυτοί που θα χάσουν τον ύπνο τους αν εγώ αρχίσω κι ασχολούμαι με την οργόνη ?Πολύ x-files έχει πέσει...

Mα καλά θεωρείτε ότι είναι το ίδιο πράγμα?
Το να έχω εγώ ή εσύ που ΔΕΝ είμαστε αναφάλβητοι την δυνατότητα να έχουμε πρόσβαση στα βιβλία του Ράϊχ ή να κατασκευάζουμε τον συσσωρευτή από σχέδια που βρήκαμε στο δίκτυο είναι το ίδιο και το αυτό με το να μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτές τις πληροφορίες η κυρά Κατίνα της γειτονιάς και ο κυρ Μήτσος που είναι βοσκός??
Μπορούνε όλοι να πάνε στο διαγνωστικό κέντρο της περιοχής τους και να έχουν την δυνατότητα "χρήσης" του συσωρρευτή?
Μπορεί ο γιατρός τους να έχει γνώση γι' αυτό?

quote:
όχι μόνο δεν έχει σχέση αλλά στις εξεγέρσεις που έγιναν στα αμερικάνικα πανεπιστήμια στην δεκαετία του 60 οι φοιτητές πετροβολούσαν τους μπάτσους με τα βιβλία του Ράϊχ μπας και ξυπνήσουν.. αλλά πού....

Ως γνωστόν τα βιβλία του Ράϊχ σε όγκο δεν είναι και πολύ μεγάλα...
Επρεπε να δοκιμάσουν την Πάπυρος-Λαρούς και θα σου έλεγα μετά αν θα τους ερχόταν η "Θεία" επιφοίτηση...

Από ότι τελικά κατάλαβα από όσα είπε ο wolfowitz δεν αρκεί να φτιάξουμε ένα οποιοδήποτε κουτί "συσσωρευτή" οργόνης αλλά πρέπει να είναι φτιαγμένος και στα μέτρα μας και να μην ακουμπάμε στα τοιχώματά, λεπτομέρεια(?) που κανείς μέχρι τώρα δεν ανέφερε...
Προσωπικά βρίσκω ότι ένα από τα σημαντικότερα προβλήματα είναι αυτό μιας και είναι δύσκολο να κάθετε κανείς κλεισμένος σε ένα τέτοιο κουτί χωρίς να ακουμπάει στα τοιχώματα και μάλιστα να απέχει από αυτά την ΠΟΛΥ συγκεκριμένη απόσταση που προαναφέρθηκε 2-3 εκ.

Κρίμα γμτ! Και έλεγα να μαζεύαμε χρήματα να κάνουμε τα δικά μας πειράματα... να στήναμε το συσσερευτή εκεί ψηλά στην Πεντέλη και να βλέπαμε πως λειτουργεί... Κάποιοι σίγουρα θα σφηνώσουν!

Υ.Γ. Εστω και θεωρητικά μπορεί αυτή η ενέργεια να μετατραπεί σε ύλη?
Ξέρει κανείς αν έχουν γίνει πειράματα να μετατραπεί σε χάπι? (μη γελάτε ερώτηση κάνω...)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ροδαφηνός
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 23:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ροδαφηνός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι, με έκπληξη βρήκα το thread αυτο σε μια έρευνα που έκανα στο google. Αυτό δε που είναι πραγματικά εκπληκτικό είναι οτι το θέμα τρέχει σήμερα! Εσείς οι εσωτεριστές θα με τρελάνετε με τη Συγχρονικότητά σας!!
Μπήκα λοιπόν να περάσω ένα δελτίο τύπου σε μερικά οικολογικά σάιτ για μια σειρά διαλέξεων πάνω στην Οργονομία και νάμαστε! Έκανα κι εγώ πάραυτα εγγραφή στο φόρουμ για να σας τα πω!
Ένας φίλος φυσικός, ο Θανάσης Μανταφούνης, που υπήρξε κ πρόεδρος του Ελληνικού Συλλόγου Οργονομίας: http://www.orgonomy.gr/(άρθρο του για τον αιθέρα και τη σχετικότητα: http://www.orgonomy.gr/etheras.htm) οργάνωσε ένα μπαράζ διαλέξεων και σεμιναρίων με δύο σημαντικές προσωπικότητες της Οργονομίας. Το James DeMeo,phD: http://www.orgonelab.org/ και τον έλληνα Γιώργο Κάβουρα, http://www.orgonbox.de/ γιατρό.

Ακολουθεί το κείμενο που ετοίμασα για το Δ.Τ. και για σας καθώς και το πρόγραμμα. Όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται για την Οργόνη, θα βρει στη Θεσσαλονίκη αυτές τις μέρες τον παράδεισό του. Θα σας δω εκεί!

ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΟΝΟΜΙΑ
Ο Βίλχελμ Ράιχ όσο κι αν αμφισβητήθηκε, έδωσε τεράστιο έργο σε πολλούς τομείς. Δεν παύει να είναι επίκαιρος, σε μια εποχή που ο πόλεμος είναι ο βασικός τρόπος ρύθμισης των συμφερόντων των μεγάλων, κι ενώ η ερημοποίηση και το φαινόμενο του θερμοκηπίου απειλούν την ίδια την ύπαρξη της ζωής. Ένα τετραήμερο με διαλέξεις και σεμινάρια στη Θεσσαλονίκη ξαναφέρνει στο προσκήνιο βασικούς τομείς του έργου του: Η κλιματολογία ειδωμένη από την ενεργειακή σκοπιά της Οργόνης, ευρήματα που στηρίζουν την υπόθεσή του ότι η ανθρωπότητα πέρασε μια μακρόχρονη ειρηνική περίοδο πριν κυλιστεί στη βία, η ιατρική οργονοθεραπεία ως βαθιά και αποτελεσματική αναλυτική τεχνική, η έρευνά του στη βιοενέργεια και στο φαινόμενο της δημιουργίας της ζωής.

ΤETΡAΗΜΕΡΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΗΣ ΟΡΓΟΝΟΜΙΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
ΔΙΑΛΕΞΗ: ‘Θεραπεία με τη Χρήση της Οργονοενέργειας - Μια Επισκόπηση της Οργονομικής Ιατρικής’.
Ομιλητής ο Ιατρός Γιώργος Κάβουρας.
Εταιρεία Μακεδονικών Σπουδών, Εθνικής Αμύνης 4, Θεσσαλονίκη. Ώρα 18:00

ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: ‘Η Καθημερινή Πρακτική της Ιατρικής Οργονομίας’
Ομιλητής ο Ιατρός Γιώργος Κάβουρας.
Εταιρεία Μακεδονικών Σπουδών, Εθνικής Αμύνης 4, Θεσσαλονίκη. Ώρα 10:30
ΔΙΑΛΕΞΗ: ‘Η Έρευνα που Διεξάγεται στο Ερευνητικό Εργαστήριο Βιοφυσικής της Οργόνης (OBRL)’
Ομιλητής ο Δρ. Τζέημς ΝτεΜέο.
Εταιρεία Μακεδονικών Σπουδών, Εθνικής Αμύνης 4, Θεσσαλονίκη. Ώρα 18:00

ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: ‘Σαχαρασία: Καινούργια Αρχαιολογικά Ευρήματα Σχετικά με μια Αρχαία Ειρηνική Περίοδο και οι Επιπτώσεις τους για το Σύγχρονο Κόσμο’
Ομιλητής ο Δρ. Τζέημς ΝτεΜέο.
Κέντρο Ιστορίας της Θεσσαλονίκης (Μέγαρο Μπίλλη), Πλατεία Ιπποδρομίου, Θεσσαλονίκη. Ώρα 10:30
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: ‘Η Επέκταση της Ερήμου της Σαχαρασίας: Επιδράσεις στο Σύγχρονο Κλίμα, Περιλαμβανόμενης της Αύξησης της Θερμοκρασίας της Γης και του Φαινομένου El Ninho.’
Ομιλητής ο Δρ. Τζέημς ΝτεΜέο.
Κέντρο Ιστορίας της Θεσσαλονίκης (Μέγαρο Μπίλλη), Πλατεία Ιπποδρομίου, Θεσσαλονίκη. Ώρα 18:00.

ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
ΔΙΑΛΕΞΗ: ‘Επανάληψη των Μικροβιολογικών Ευρημάτων του Βίλχελμ Ράιχ, σχετικά με τα Βιόντα και τη Βιογέννεση’
Ομιλητής ο Δρ. Τζέημς ΝτεΜέο.
Αίθουσα Διαλέξεων στον 10ο όροφο του κτηρίου του Βιολογικού Τμήματος του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης. Ώρα 13:00
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 08:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aτιμη Αθήνα!
Πάλι πίσω έμεινες...

Δυο ερωτησούλες μόνο:

1) O Γεώργιος Κάβουρας είναι Πτυχιούχος της Ιατρικής και με ποιά ειδικότητα?

2) Για ποιούς λόγους το "συνέδριο" αυτό γίνεται στη Θεσσαλονίκη?(υπάρχει περίπτωση να γίνει και στην Αθήνα?)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ροδαφηνός
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 10:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ροδαφηνός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο δυό ερωτησούλες; Κρίμα ;)
1. Αν ανατρέξεις στην εισαγωγική παράγραφο του άρθρου μου θα βρεις το σάιτ του γιατρού Γιώργου Κάβουρα. Είναι στα γερμανικά.
2. Γίνεται στη Θεσσαλονίκη γιατί εδώ έτυχε να ζει ο άνθρωπος που αποφάσισε να προσφέρει το χρόνο και την ενέργειά του για να τους φέρει. :) Φυσικά θα ήταν θαυμάσιο να οργάνωνε κάποιος κάτι αντίστοιχο για την Αθήνα. Αν κάποιος θέλει, μπορεί να μας ζητήσει να τον συστήσουμε ή να έρθει κατ ευθείαν σε επαφή με τους ομιλητές.

Πάντως, ο Ελληνικός Σύλλογος Οργονομίας στο παρελθόν, μεταξύ άλλων σημαντικών ανθρώπων της οργονομιάς είχε φέρει το DeMeo πάνω απο μια φορά στην Αθήνα και νομίζω κ τον Κάβουρα.
Το πρόβλημα πάντα σε τέτοιες πρωτοβουλίες είναι ότι γίνονται αφιλοκερδώς, εθελοντικά, απο ανθρώπους με 'λόξα', άρα ο ενδιαφερόμενος δε θα χτυπηθεί από το πολυέξοδο διαφημιστικό μπαράζ που έχει συνηθίσει σε εκδηλώσεις που αποδίδουν ρευστό. Γι αυτό, για τις πραγματικά σημαντικές εκδηλώσεις, συχνά απαιτείται κάποιος να ψάχνει για τη γνώση ενεργά αντί να περιμένει να του σερβιριστεί η πληροφορία στο υποσυνείδητό του.
Κι έτσι, το ερώτημα καταλήγει στο εξής: Τώρα που το έμαθες, πόσο θα σε ενδιέφερε να αποκτήσεις μια πολύ πιο δυναμική άποψη για τη χρήση των συσκευών οργόνης κ για την αποτελεσματικότητά τους;
Θα σε ενδιέφερε για παράδειγμα να μάθεις τι έρευνες έχουν γίνει για την οργόνη απο επίσημα ερευνητικά κέντρα κ τα αποτελέσματά τους; Την αντίδραση της επιστημονικής κοινότητας; Πως αποδεικνύεται η ύπαρξή της οργόνης και τους νόμους της; Επίσης, πως στηρίζεται με ευρήματα η θεωρία ότι υπήρχε μια ειρηνική περίοδος στην προϊστορία της ανθρωπότητας που καταστάλθηκε όταν κάτι συνέβη; Ότι δεν είναι ούτε στα ανθρώπινα γονίδια η βία, ούτε στο προπατορικό αμάρτημα, ούτε την προκάλεσαν εξωγήινοι (απαραίτητα) ούτε ήταν η συσσώρευση της περιουσίας που προκάλεσε τη βία στην ανθρωπότητα, αλλά απ ότι φαίνεται κάποιο φυσικό γεγονός άλλαξε την υγεία και την πορεία του σκεπτόμενου είδους και έφερε τα πράγματα τώρα σε ένα πιθανό τέλος;
Αυτά είναι δύο απο τα θέματα που θα απασχολήσουν τους ομιλητές.
Αν σ ενδιαφέρουν τόσο ώστε να βρεις τρόπο να τακτοποιήσεις τη ζωή σου για τον απαιτούμενο χρόνο και να ξοδέψεις την απαιτούμενη ενέργεια για να ανέβεις, έλα να με βρεις στις εκδηλώσεις ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ροδαφηνός
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 10:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ροδαφηνός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν ειναι τοσο εκπληκτικα τα αποτελεσματα του μηχανηματος αυτου,γιατι δεν μας λετε τι χρειαζεται για την κατασκευη του,εστω και κατα προσεγγιση;

Εκτος αν ολα αυτα ειναι απλως μια φημη!!


Εγχειρίδιο Συσσωρευτή Οργόνης. Του Τζέιμς Ντεμέο. Εκδόσεις Κοροντζή.

για εκτενέστερη βιβλιογραφία και στα ελληνικά: http://www.orgonomy.gr/books.html#booksfor_grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 22:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν σ ενδιαφέρουν τόσο ώστε να βρεις τρόπο να τακτοποιήσεις τη ζωή σου για τον απαιτούμενο χρόνο και να ξοδέψεις την απαιτούμενη ενέργεια για να ανέβεις, έλα να με βρεις στις εκδηλώσεις ;)

Φίλε μου ευχαριστώ για την πρόσκληση!
Βεβαίως και με ενδιαφέρουν όλα αυτά... όμως δυστυχώς μου είναι πολύ δύσκολο να ανέβω θεσ/νίκη.
Αν τώρα "κατεβείτε" εσείς ποτέ προς τα δω ελπίζω να μας ενημερώσετε.



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy