ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Τελικά θα μείνει κανένας για να γράφει στο φόρουμ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 19:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Peronosporos
Άσχετο αλλά αυτό που έγραψες κάνει μπάμ από μακριά ότι το έγραψε παρθένος και όχι άλλο ζώδιο

Παρθένος με Ωροσκόπο Ταύρο και Σελήνη στο Ζυγό (αρμονία, διαλλακτικότητα, διπλωματία). Άμα τα «πάρω», όμως, στο κρανίο γίνομαι Ταύρος «εν υαλοπωλείο» και δε με κρατάει τίποτα ! Αυτό, βέβαια, γίνεται σπάνια....

Υ.Γ. Μάλλον τώρα τελευταία το ωροσκόπιο του Esoterica θα δέχεται έντονη επιρροή από τον Άρη !!! (Αμαλία, πότε ιδρύθηκε το forum ;)

Άσχετο. Χαιρετίσματα στον jonniebegood !



Φιλικά, η www.greekastrology.gr

karma


Καρμα,
για πες μου, εγω που ειμαι Ζυγος με Ζυγο και Σεληνη στον Τοξοτη, γιατι τα περνω ευκολα στο κρανιο;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 19:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσον αφορά την ομάδα των υπευθύνων, η ευεργεσία που τους έχει κάνει θα είναι τεράστια. Τους βοηθάει να έρθουν αντιμέτωποι με τη λάθος κρίση τους και τους δίνει την ευκαιρία να την επανεξετάσουν ώστε να βελτιώσουν τη στάση τους.

σφαξε με πασα μου να αγιασεις??


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 20:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτα να τα πειτε στους γονεις σας.
Μ΄αυτους πρεπει να μαθετε να συναστρεφεστε πρωτιστως.
Να τους καταλαβετε και να σας καταλαβουν.

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 20:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... χμ...

δεν ξέρω γιατί μου "καρφώθηκε" η εξής ηλίθια απορία :

γιατί αγαπητή amalia αφού (κρίνοντας εκ του αποτελέσματος) δεν έχεις όρεξη/θες/μπορείς να συμμετέχεις ουσιαστικά στο παρόν θέμα, τουλάχιστον δεν αποφεύγεις να απαντήσεις με τον τρόπο που διαφαίνεται από το τελευταίο σου ποστ?

(χμ, και πάλι χμ... κάποιος πρέπει να κάνει τον συντονιστή στους διαχειριστές? it's a dirty job but someone's got to do it )

δυστυχώς η εντύπωση που δίνεται αυτή την στιγμή δεν είναι ενός ατόμου που έχει την διάθεση να προσπεράσει μία δύσκολη κατάσταση με χιούμορ, αλλά κάποιου που προσπαθεί εσκεμμένα να υποβιβάσει την συζήτηση... και νομίζω πως αυτό δεν ανταποκρίνεται στις προθέσεις και την νοημοσύνη σου...

θα παρακαλούσα θερμά, να αποφεύγονται τέτοιες δημοσιεύσεις, γιατί είναι λογικό να "φουντώνουν" μία κατάσταση αντί να την "ηρεμούν".... (σε άλλη περίπτωση, θα λέγαμε πως αυτό το ποστ διαγράφεται λόγω εμπρηστικού περιεχομένου )....

ελπίζω να καταλαβαίνεις το πνεύμα με το οποίο γράφω αυτά τα παραπάνω...

την καλησπέρα μου

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 20:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστέυω σε σένα.Αλήθεια.Ακόμα και αν στο παρελθόν έχουμε γίνει μπίλιες.Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα καταλάβεις!


αγαπητέ the Chosen None,
είσαι σίγουρος πως μπορείς να προασπίσεις αυτή σου την θέση έμπρακτα?

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 21:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia
Αιγωκεράκι είναι karma.
Τον ωροσκόπο του δεν ξέρω όμως!
Τι λένε λοιπόν τα άστρα;
Θα μείνει κανένας τελικά για να γράφει στο forum;

Αγαπητή Αμαλία, για να μπορέσω να βοηθήσω θα πρέπει να γράψεις την ημερομηνία (ημέρα και χρονολογία) και περίπου, αν δεν γνωρίζεις, την ώρα γέννησης του forum.

quote:
angi
Καρμα, για πες μου, εγω που ειμαι Ζυγος με Ζυγο και Σεληνη στον Τοξοτη, γιατι τα περνω ευκολα στο κρανιο;

Τα «παίρνεις» εύκολα στο κρανίο γιατί ο Άρης σου κάνει στενή όψη με τον Πλούτωνά σου, ο Ερμής σου (που είναι η επικοινωνία και η συζήτηση) βρίσκεται στον Οίκο του Άρη και ο κυβερνήτης του Έβδομου Οίκου σου είναι ο Άρης ! Προσπάθησε να «χρησιμοποιείς» περισσότερο τα φώτα σου, που είναι χαρά Θεού...



Φιλικά, η www.greekastrology.gr


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 21:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

να τολμήσω να σας κάνω redirect το θέμα της ανάλυσης του ζωδίου του χώρου που μας φιλοξενεί σε ένα πιο κατάλληλο τόπικ?


ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΑΙ;


Galadriel



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 21:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Την ιστορία με τα Δανέζικα σκίτσα και τους Ισλαμιστές την ξέρετε. (Λέω σκίτσα και όχι γελοιογραφίες, γιατί τα περισσότερα ΔΕΝ είναι γελοιογραφικά. Αλλά η Μουσουλμανική θρησκεία απαγορεύει όλες τις απεικονίσεις του Προφήτη).

Δεν έχω τίποτα να προσθέσω στα όσα μεταδίδουν τα ειδησεογραφικά πρακτορεία. Με ενδιαφέρει αποκλειστικά η ουσία της υπόθεσης.

Εδώ συγκρούονται δύο αρχές – που και οι δύο, με κάποιον τρόπο, είναι θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα.

1. Το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης
2. Ο σεβασμός στην προσωπικότητα (και άρα στην πίστη) του άλλου.

Έτσι δικαιολογούνται και οι εντελώς αντιφατικές τοποθετήσεις πολιτικών. Πχ. ο υπουργός Εσωτερικών της Γαλλίας Ν. Sarkozy είπε:

"Η ελευθερία της έκφρασης δεν είναι θέμα προς διαπραγμάτευση και δεν βλέπω κανένα λόγο να δοθεί σε μια θρησκεία κάποια ιδιαίτερη μεταχείριση".

Αντίθετα ο υπουργός εξωτερικών της Μεγάλης Βρετανίας Jack Straw, δήλωσε ότι:

"H αναδημοσίευση αυτών των σκίτσων υπήρξε προσβλητική, αναίσθητη, ασεβής και λανθασμένη".

Η θέση των ΗΠΑ:

"Όλοι αναγνωρίζουμε πλήρως και σεβόμαστε την ελευθερία του Τύπου και της έκφρασης αλλά αυτή πρέπει να είναι συνδεδεμένη με την υπευθυνότητα του τύπου. Η υποκίνηση του θρησκευτικού ή εθνικού μίσους με αυτόν τον τρόπο δεν είναι αποδεκτή. Καλούμε σε ανοχή και σεβασμό όλων των κοινοτήτων για τις θρησκευτικές τους πεποιθήσεις και πρακτικές".

Μία βασική ηθική αρχή λεει πως η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου.

Ισχύει εδώ;

Στην σημερινή Herald Tribune δημοσιεύεται άρθρο του Μουσουλμάνου διανοούμενου και καθηγητή στην Οξφόρδη Tariq Ramadan που εξηγεί ότι οι Μουσουλμάνοι δεν κατανοούν την αρχή της απόλυτης ελευθερίας του Λόγου – τόσο απόλυτης, που να υπερισχύει των οσίων και ιερών.
Ότι σαφώς εδώ χρειάζεται να αναπτυχθεί μεγαλύτερη προσέγγιση των δύο κόσμων, που αυτή τη στιγμή δεν καταλαβαίνουν ο ένας τον άλλο. Κι ότι το ζήτημα δεν είναι νομικό αλλά θέμα σεβασμού στην ιδιαιτερότητα του διαφορετικού.

Ρωτάει:

"Άραγε πρέπει να προσβάλω ανθρώπους, επειδή έχω το δικαίωμα να το κάνω;".

Βέβαια εδώ στην Ελλάδα έχουμε ζήσει ανάλογες στιγμές: με την αφαίρεση του "βλάσφημου" πίνακα από την έκθεση Outlook, την καταδίκη του Αυστριακού καρτουνίστα Hanterer για προσβολή του Ιησού – και παλιότερα την απαγόρευση προβολής της ταινίας "Τελευταίος πειρασμός" λόγων αντιδράσεων φανατικών...

Τελικά η ελευθερία της έκφρασης ούτε στην Δύση δεν είναι απόλυτη. Έχει περιορισμούς – ακόμα και νομικούς. Δεν δικαιούμαι να προσβάλω και να συκοφαντώ – κι αν το κάνω τιμωρούμαι από τα δικαστήρια.
Αλλάζει τίποτα όταν το υβριζόμενο σύμβολο δεν ανήκει στον δικό μας χώρο;


...........................................................

...............................................................

...................................................................


ΠΡΟΣΟΧΗ!!!...ΑΣΧΕΤΟ... !!!;?!?;

ΑΣΧΕΤΟ... ;?!?;


Από το εξώφυλλο του ανηρτημένου στο περίπτερο περιοδικού πληροφορούμαι ότι «Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΑΡΘΕΝΑ». Πληροφορούμαι επίσης ότι το περιοδικό περιέχει «ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΓΥΝΑΙΚΑ».
Δυστυχώς δεν έχω κατορθώσει να διασταυρώσω την είδηση –και γι’ αυτό την αναμεταδίδω με κάθε επιφύλαξη- ότι μεγάλη κυριακάτικη εφημερίδα, αντί για DVD, θα προσφέρει ως ένθετο αυτήν την εβδομάδα τον διαρραγέντα παρθενικό υμένα του Καλομοιρακίου.



Τζώνυ "παίζει" τίποτα νεώτερο ??..
πές το μου γιατί θα σκάσω!!!

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 23:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TheChosenNone θα σε παρακαλέσω να μην μπερδεύεις τον filosofos3 με όλα αυτά που υπονοείς, δεν είχε καμία σχέση. Την όποια άποψή σου για το forum, τους διαχειριστές, ή ότι άλλο θέλεις να πεις τεκμηρίωσέ την χωρίς να χρησιμοποιείς ονόματα ανθρώπων εάν εκείνοι δεν έχουν συμφωνήσει για ότι λες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 00:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

TheChosenNone θα σε παρακαλέσω να μην μπερδεύεις τον filosofos3 με όλα αυτά που υπονοείς, δεν είχε καμία σχέση. Την όποια άποψή σου για το forum, τους διαχειριστές, ή ότι άλλο θέλεις να πεις τεκμηρίωσέ την χωρίς να χρησιμοποιείς ονόματα ανθρώπων εάν εκείνοι δεν έχουν συμφωνήσει για ότι λες.

Απ' όσο κατάλαβα, ο filosofos3 αναφέρθηκε ως παράδειγμα...Η ιστορία είναι γνωστή και δε νομίζω ότι ο TheChosenNone τον κατηγόρησε για κάτι...

Εάν εσύ αγαπητή pyramid γνωρίζεις ότι ο TheChosenNone υπονοεί κάτι ή και τί είναι αυτό, γιατί δε μας το λες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 02:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
G.
quote:
γιατί αγαπητή amalia αφού (κρίνοντας εκ του αποτελέσματος) δεν έχεις όρεξη/θες/μπορείς να συμμετέχεις ουσιαστικά στο παρόν θέμα, τουλάχιστον δεν αποφεύγεις να απαντήσεις με τον τρόπο που διαφαίνεται από το τελευταίο σου ποστ?

(χμ, και πάλι χμ... κάποιος πρέπει να κάνει τον συντονιστή στους διαχειριστές? it's a dirty job but someone's got to do it )

δυστυχώς η εντύπωση που δίνεται αυτή την στιγμή δεν είναι ενός ατόμου που έχει την διάθεση να προσπεράσει μία δύσκολη κατάσταση με χιούμορ, αλλά κάποιου που προσπαθεί εσκεμμένα να υποβιβάσει την συζήτηση... και νομίζω πως αυτό δεν ανταποκρίνεται στις προθέσεις και την νοημοσύνη σου...

θα παρακαλούσα θερμά, να αποφεύγονται τέτοιες δημοσιεύσεις, γιατί είναι λογικό να "φουντώνουν" μία κατάσταση αντί να την "ηρεμούν".... (σε άλλη περίπτωση, θα λέγαμε πως αυτό το ποστ διαγράφεται λόγω εμπρηστικού περιεχομένου )....

ελπίζω να καταλαβαίνεις το πνεύμα με το οποίο γράφω αυτά τα παραπάνω...

Galadriel



G.
Δεν σε εννόησα.
Θα έλεγα πως δε διάβασες την προηγούμενη σελίδα.
Μπορεί να συμβαίνει κι αυτό, τι να πω;
Σηκώνω τα χέρια ψηλά...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 03:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ryche
quote:
Πιστέυω σε σένα.Αλήθεια.Ακόμα και αν στο παρελθόν έχουμε γίνει μπίλιες.Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα καταλάβεις!

Galandriel

quote:
αγαπητέ the Chosen None,
είσαι σίγουρος πως μπορείς να προασπίσεις αυτή σου την θέση έμπρακτα?


ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 03:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANGIE ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΑΔΙΚΙΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ;
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΩ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ...ΕΣΤΙΑΣΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΣΟΥ.

Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ;
ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 03:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελικά θα μείνει κανένας για να γράφει στο φόρουμ;

ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΩΝ...ΠΕΦΤΕΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 06:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι ένα έχω να πω και θα δακτυλοδείξω συγκεκριμένο μέλος...

ναι ναι καλά διαβάσατε...

Τελικά ρε amalia, δεν έχεις καθόλου πλάκα...

όπου και να σκάσεις μύτη ή θα απενεργοποιήσεις κάποιο μέλος ή θα κλειδώνεις κάποιο τόπικ....

Shame on you....

ΥΓ: δεν νομίζω ύστερα από την "ταπεινώτατη" μου άποψη να σκάσει κανένας κεραυνός και με στείλεις εις το πυρ το εξώτερον...(Με τέτοιο χαμόγελο?! τςτςτς...)

Με εκτίμηση,

nobody

Edited by - nobody5001 on 16/02/2006 06:34:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 07:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ dragon_rider, η αδικία ξέρεις αντιμετωπίζεται με διάφορους τρόπους.
Ένας τρόπος είναι να προσπαθήσεις να κατανοήσεις αν όντως διεπράχθη μια αδικία σε βάρος σου.
Ένας δεύτερος τρόπος είναι να προσπαθήσεις κι εσύ να αλλάξεις αυτήν την κατάσταση δυναμικά, αν συνεχίζεις να πιστεύεις οτι διεπράχθη εις βάρος σου η αδικία αυτή.
Ένας τρίτος τρόπος είναι, αφού νιώθεις αδικημένος, να αναζητήσεις άλλο περιβάλλον, ένα περιβάλλον που σε κάνει να νιώθεις το αίσθημα της δικαιοσύνης (αυτής που τουλάχιστον εσύ θεωρείς ως δικαιοσύνη).
Το να παραμένεις σε ένα περιβάλλον που θεωρείς οτι σε αδίκησε και να ρίχνεις συνεχώς υποννοούμενα νομίζεις οτι σε βοηθάει ή οτι τελικά είναι ψυχοφθόρο?

Φίλε μου Jonniebegood, μπορείς όμως να είσαι σίγουρος για το αν ειδοποίησα κάποιον διαχειριστή ή όχι?
Θέλω να πώ οτι μπορεί να ειδοποίησα μέσα σε ένα λεπτό, μπορεί μετά από μια ώρα, μπορεί και καθόλου...
Σχετικά με το θέμα που θίγεις, για μια επισήμανση που σου είχε κάνει ο Admin, νομίζεις οτι θα έπρεπε να πράξεις με γνώμονα πότε θα γίνει η επέμβαση?
Δηλαδή, αν εσύ ένιωθες οτι έπρεπε να ειδοποιήσεις κάποιον Διαχειριστή για το topic εκείνο θα το έκανες μόνο αν γνώριζες οτι στο επόμενο λεπτό θα γινόταν παρέμβαση?
Εμένα τουλάχιστον η συνείδηση μου θα μου έλεγε να το κάνω ούτως ή άλλως...
Άλλωστε, η επέμβαση τότε ήταν δυναμική και γρήγορη.
Σχετικά με το dim.kar ίσως και να εξέφρασε τα πιστεύω του.
Το να εκφράζεις τις πεποιθήσεις σου δεν είναι καθόλου κακό.
Όχι όμως με αυτόν τον τρόπο, φίλε μου.
Το να εκφράζεσαι με τέτοια λόγια για τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου δημοσίως είναι τουλάχιστον προκλητικό...
Όσον αφορά τα προσωπικά μου στοιχεία δεν βρίσκω κάποιο λόγο να τα δημοσιεύσω, αγαπητέ!
Αν το κάνω αυτό δεν θα νιώσω πιο υπεύθυνος ή κάτι παρόμοιο.
Κι επαναλαμβάνω, οτι κατά τη γνώμη μου δεν προσδίδει κάποια μεγαλύτερη υπευθυνότητα στα λεγόμενα κάποιου ατόμου η αποκάλυψη αυτή...

In anticipation of my resurrection...


Edited by - Dying_Incubus on 16/02/2006 08:17:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:26:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλημέρα μας

αγαπητή amalia, απορώ γιατί δεν με "εννόησες"....

για να δούμε λιγάκι... ακριβώς επειδή είχα διαβάσει την προηγούμενη σελίδα :

quote:
amalia
Διαχειριστής

Greece
4860 Μηνύματα Απεστάλη: 15/02/2006, 19:20:13
--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
(Αμαλία, πότε ιδρύθηκε το forum ;)
--------------------------------------------------------------------------------


Αιγωκεράκι είναι karma.
Τον ωροσκόπο του δεν ξέρω όμως!
Τι λένε λοιπόν τα άστρα;
Θα μείνει κανένας τελικά για να γράφει στο forum;


και φυσικά μετά ακολουθούν ζωδιακές αναλύσεις πάνω στην ερώτηση σου από άλλο μέλος, το οποίο και καλά έκανε αφού έδειξες τέτοιο ενδιαφέρον...

επίσης απορώ πως δεν θυμόσουν το κατάλληλο γι'αυτή την συζήτηση θέμα, δεδομένου ότι το είχες ανοίξει εσύ η ίδια...


και για να δούμε και τι είχα γράψει εγώ επ' αυτού στην παρούσα :


quote:
δυστυχώς η εντύπωση που δίνεται αυτή την στιγμή δεν είναι ενός ατόμου που έχει την διάθεση να προσπεράσει μία δύσκολη κατάσταση με χιούμορ, αλλά κάποιου που προσπαθεί εσκεμμένα να υποβιβάσει την συζήτηση... και νομίζω πως αυτό δεν ανταποκρίνεται στις προθέσεις και την νοημοσύνη σου...



εν πάσει περιπτώσει, σκοπός μου δεν είναι η quotική αντιπαράθεση αυτή τη στιγμή... έκανα ένα σχόλιο σε κάτι που μου έκανε εντύπωση... αν θες το κρατάς αν θες το πετάς...

και πάλι την καλημέρα μου

Galadriel

υ.γ. όλα καλά



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αγαπητέ dragon rider,

για αρχή πιστεύω πως το μέλος the Chosen None δεν έχει καμμία ανάγκη συνηγόρου και μπορεί να απαντάει ή να μην απαντάει σε όσα γράφω...

στη συνέχεια, εφόσον θα ήταν στις προθέσεις μου να ανοίξω ένα (νέο) κύκλο "προστριβών" θα μπορούσα να σου παραθέσω links ή να κάνω quote σε δημοσιεύσεις μόλις των προηγούμενων ημερών που κάθε άλλο παρά αυτό που γράφεις δείχνουν...

όμως, δεν είναι αυτή η πρόθεση μου και θα σε παρακαλούσα να μην γίνονται τέτοιου είδους ερμηνείες...

επίσης την καλημέρα μου

Galadriel

υ.γ. το n στο Galadriel δεν είναι η ορθή γραφή του ονόματος μου... αλλά νομίζω πως το γνωρίζεις αφού σε άλλες δημοσιεύσεις σου το έχεις γράψει σωστά... φαντάζομαι ήταν εκ παραδρομής...
όλα καλά



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Ολο και κάποιος - κάποια θα μείνει...
΄Αλλος να πιστεύει στον εαυτό του,
ή να χαντακώνει το τομαράκι του,
άλλη να ρίχνεται στον καθένα χάριν επιβεβαίωσης, ή άλλοι δεν αντιλέγω, ΚΙΤΡΙΝΑ ΝΥΧΙΑ ΨΥΧΩΝ ΚΑΙ ΓΑΜΨΕΣ ΜΥΤΕΣ ΙΔΕΩΝ...
Κι αυτά τα τρώμε στην ωραία μας μούρη...
Κάποιοι ρητορεύουν άλλοι ροχαλίζουν χτυπούν τους ψιθύρους των φτερών τους ξωτικά που βρυχώνται...΄Αλλοι περπατούν στα ίχνη του ιδίου του αίματός τους. Αδέσποτα ψυχών απομεινάρια με φαγωμένα πρόσωπα...
Οι περισσότεροι να την [λένε] έτσι νομίζουν...
Υψώνονται στα τάρταρα της ηλιθιότητάς τους.
Ωρισμένοι να γεύονται την ουσία του εσωτερισμού
οι λίγοι να διδάσκουν
χείμαρροι ορμητικοί
κατά τα άλλα η όρασή μας είναι αμείωτη,
χειροκροτητές της πίστης
ωρισμένοι υποχθόνιοι
άλλοι με λόγο σαν χάδι ή επευφημούσα μουσική,
ευαίσθητοι κι αναίσθητοι
λίγοι κι εκλεκτοί,
και πλάι οι μοναδικοί μοναχικοί εκπληκτικοί οι εκρηκτικοί μιά ανάσα μιά φωνή.
Απροσδόκητη ευτυχία του λόγου...


-Την ώρα που η αλήθεια και το ψέμα
ομήρους ανταλλάζουν...

ΜΑΓΚΕΣ,
ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ
ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ...


ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ...

ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ...

ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ...
ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΠΕΛΕΚΗΜΕΝΗ ΡΙΖΑ
ΥΓΡΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΧΥΜΟΥΣ
Η ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ
ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΜΗΡΟΥΣ ΣΟΥ
ΚΙ ΕΣΥ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΥΑ
ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΠΙΣΤΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
ΣΤΗΝ ΕΥΣΠΛΑΧΝΙΑ ΤΟΥ
ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ...

ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ
ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΖΩΝΤΑΝΕΥΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ
ΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΑΜΨΗ
ΚΑΛΠΑΖΟΥΝ ΑΛΟΓΑ ΛΕΥΚΑ
ΚΑΙ ΣΕ ΤΥΛΙΓΕΙ ΟΔΥΝΗ ΕΚΕΙ
ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ
ΠΟΥ ΑΝΑΧΑΙΤΙΖΕΤΑΙ Η ΒΟΕΡΗ ΦΥΓΗ
ΚΑΙ Η ΑΞΑΦΝΗ ΛΑΜΨΗ ΧΑΝΕΤΑΙ
ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.

ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ
ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.
ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ
ΡΙΚΝΩΝΕΤΑΙ
ΟΠΩΣ ΜΑΝΤΗΛΙ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ.
ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΑΜΠΕΣ ΑΚΤΙΝΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΣΙΔΕΡΑ ΚΑΙ ΑΜΦΟΡΕΙΣ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΙΒΕΙ Ο ΠΑΓΕΤΟΣ
ΤΗΝ ΑΚΟΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΙ
ΤΗΝ ΟΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΙ
ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ
ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.

ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ
ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ
ΑΝΗΚΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ
ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΑΝΘΟ ΤΟΥ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ
Η ΦΩΤΙΑ ΣΟΥ ΑΝΗΚΕΙ
ΚΑΙ Η ΑΞΑΦΝΗ ΛΑΜΨΗ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ.

ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ
ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ...

ΑΛΛΑ ΩΣ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ
Η ΑΝΑΓΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.

ΚΑΙ ΜΙΑ Η ΕΠΙΛΟΓΗ.

ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Η ΟΜΙΧΛΗ Η ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ Η ΑΒΥΣΣΟΣ
ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΒΥΣΣΟ.
ΣΤΟ ΥΓΡΟ ΠΟΝΟ
ΤΗΣ ΠΕΛΕΚΗΜΕΝΗΣ ΡΙΖΑΣ
ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.
ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ
ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ...


ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

όλα καλά ΑΦΡΟΔΙΤΗ


Galadriel



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιοι θύματα αιώνια της ανοησίας ίσως ΣΑΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ θα στέκονται εντελώς ακίνητοι να τους πετούν μαχαίρια σαν σε τσίρκο.
Τραγούδια ανώνυμα που πνίγονται στους τοίχους...
ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΩΠΩ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΩΣ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΧΤΙΝΑ ΠΟΥ ΣΠΑΕΙ ΣΕ ΟΥΡΑΝΙΑ ΤΟΞΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν το εκανε και δεν ειχαν την δυνατοτητα να επεμβουν αμεσα, καταληγουμε σε δυο συμπερασματα:

αδικως μου ταριξε ο αντμινος (θελεις λινκ?), αφου και να ειδοποιουσα εγω εγκαιρα, αυτοι πιθανον παλι δεν θα μπορουσαν να επεμβουν αμεσα.


και δευτερον, ειναι αμεση αναγκη να μπορουν οι συντονιστες να κοκκινιζουν τα υβριστικα ποστς και οχι να παιζουν τον ρολο του πυροσβεστη μονο.



Jonnie μου θυμάμαι την περίπτωση που αναφέρεις και συμφωνώ. Νομίζω ότι είναι προφανές ότι η Αμαλία ιδιαίτερα κάνει ότι μπορεί αλλά δεν μπορεί να τα προλαβαίνει όλα. Θα πρέπει λοιπόν ο συντονιστής να έχει κάποιες παραπάνω αρμοδιότητες, όπως αυτή του να κλειδώνει ένα θέμα ή να επεμβαίνει στα μηνύματα, αμέσως μόλις τα βλέπει.


quote:
αυτα ισχυουν μονο για τα μελη, ετσι?

προφανως, αφου οι διευθυνοντες ειναι Φωτισμενοι και Τελειοι και δεν ειναι πλεον ανθρωποι σαν κι εμας αλλα εχουν μεταμορφωθει σε ΛΟΑ


Εγώ τους θεωρώ όλους μέλη, απλώς οι διευθύνοντες έχουν περισσότερες υποχρεώσεις. Δεν νομίζω κανείς τους να υποστηρίζει ότι είναι φωτισμένος και τέλειος... θα ήταν αστείο, οκ;
Απλώς ο καθένας υποστηρίζει αυτό που πιστεύει, επειδή αν δεν το πίστευε, θα υποστήριζε κάτι άλλο. Και πάνω στην προσπάθεια μας να υποστηρίξουμε αυτό που πιστεύουν μερικές φορές γινόμαστε υπερβολικοί.

Στην περίπτωση του dim.kar θα συμφωνήσω με τον vril. Δεν ξέρω αν το έγραψε εδώ ή αλλού, αλλά η "ειρωνία" είναι ότι απενεργοποιήθηκε προσπαθώντας να αποδείξει ότι εδώ (στον δυτικό πολιτισμό) υπάρχει ελευθερία του λόγου. Χρησιμοποίησε κάποια ακραία παραδείγματα του τι είναι ελεύθερος να λέει και απενεργοποιήθηκε. Οπότε είδαμε και στην πράξη αυτό που λέει και ο lorenzo με το μήνυμα του οποίου συμφωνώ απολύτως.

quote:
Τελικά η ελευθερία της έκφρασης ούτε στην Δύση δεν είναι απόλυτη. Έχει περιορισμούς – ακόμα και νομικούς.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


όλα καλά ΑΦΡΟΔΙΤΗ


Galadriel



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος


΄Ετσι μοιάζουν...
Σμήνος σύννεφων στην αλχημεία του μέλλοντος...
Οι μνήμες σαν βροχή απαλή και δροσερή...
΄Οταν η καταχνιά αραιώνει χάνεται ο χειμώνας κάθε είδους...
Η άνοιξη φέρνει φως...
Αγγίζει την ευτυχία που είναι όλα,
και τίποτα...

Οι λέξεις εκπληρώνουν τον σκοπό και παραμένουν.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 11:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλη Ostria άλλο μια μέρα απενεργοποίηση που ώσπου να ξαναμπείς μέσα να γράψεις την άλλη μέρα ολα φαίνονται γνώριμα και άλλο ένας μήνας νομίζω εγώ. Στο που θα φάς το μήνα και έλαχιστη περηφάνια να έχεις δεν ξαναπατάς. Μετά απο την πρώτη μέρα η κάθε μέρα που περνά δυναμώνει τη θέληση να μην ξαναγράψεις σε κάποιο φόρουμ που σε πέταξαν έξω.

Φίλε Sagaviper συμφωνούμε στο "άλλο ένας μήνας". Και μένα μου φαίνεται υπερβολικό και θα συμφωνήσω και με τον Πλάτωνα που είπε κάπου αλλού πως ο χρόνος που χρειάζεται για να συνειδητοποιήσεις την πορεία σου ή το όποιο λάθος σου είναι ελάχιστος. Αν δεν το κάνεις μέσα στην βδομάδα, δεν πρόκειται να το κάνεις μέσα σε έναν μήνα ή έναν χρόνο. Βέβαια ο καθένας μας χρειάζεται διαφορετικό χρόνο, οπότε δεν είναι απόλυτο, αλλά ας μείνουμε στον μέσο όρο.

Φίλη Galadriel πιστεύω και ελπίζω, να έκλεισε η παρένθεση με τα ζώδια, καθώς είναι εκτός θέματος.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 11:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ακριβώς αυτό εύχομαι και ελπίζω κι εγώ φίλη Ostria

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 13:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Απενεργοποιήστε μας κι αφήστε μας…
Απενεργοποιήστε γιατί χανόμαστε…
Μια απενεργοποίηση τη μέρα το γιατρό τον κάνει πέρα…


Edited by - lamogio on 15/02/2006 17:48:22


ΛΑΜΟΓΙΟ ΕΓΡΑΨΕΣ...

Τον γιατρό τον κάνει πέρα
μας στερεί την καλημέρα
ποιός μας σπρώχνει στην αντάρα
της διαγραφής κατάρα;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 13:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dying_Incubus

Φίλε μου Jonniebegood, μπορείς όμως να είσαι σίγουρος για το αν ειδοποίησα κάποιον διαχειριστή ή όχι?
Θέλω να πώ οτι μπορεί να ειδοποίησα μέσα σε ένα λεπτό, μπορεί μετά από μια ώρα, μπορεί και καθόλου...


θεωρω δεδομενο οτι ειδοποιησες αμεσα αφου εισαι συντονιστης και ειναι καθηκον σου να το κανεις!


αν δεν το εκανες, περιμενω τον αντμινο να σου βαλει χερι, οπως εκανε σε μενα (χωρις να ειμαι συντονιστης)

quote:

Σχετικά με το θέμα που θίγεις, για μια επισήμανση που σου είχε κάνει ο Admin, νομίζεις οτι θα έπρεπε να πράξεις με γνώμονα πότε θα γίνει η επέμβαση?


αυτο καταλαβες?

quote:

Δηλαδή, αν εσύ ένιωθες οτι έπρεπε να ειδοποιήσεις κάποιον Διαχειριστή για το topic εκείνο θα το έκανες μόνο αν γνώριζες οτι στο επόμενο λεπτό θα γινόταν παρέμβαση?


το πρωτο πραγμα που διευκρινησα σε οσους υπευθυνους του φορουμ γνωρισα στο εργαστηριο φιλοσοφικου διαλογου, ηταν οτι στο δικτυο γραφω αυθορμητα και δεν ταυτιζομαι με τιποτα και με κανεναν!


απαντω σε αυτα που διαβαζω χωρις να με ενδιαφερει αν ο γραφων ειναι ο οποιοσδηποτε - με ενδιαφερει η αποψη του εκεινη την στιγμη.


δεν ειναι δικη μου δουλεια να ειδοποιω κανεναν, αυτη ειναι δουλεια των συντονιστων.


οπως δουλεια τους ειναι να βαζουν χερι στους υβριστες, κατι που πολλες φορες εχω κανει.

αυτο που θελω να σου ξαναπω ειναι οτι θεωρω πως μιλησες πολυ "γλυκα" στον λοραντο.


ο λογος δε που εγραψα τοτε ηταν ενας: ολοι σχεδον οι υπευθυνοι ειχαν πεσει με τα μουτρα πανω στους βιετκονγκ-κομιτατζηδες (βριλ, μοζ, ραϊχ, τζονυ - ναι και εγω ημουν μαυρο προβατο τοτε) κτλ, σε συγκεκριμενα τοπικς και το υβριστικο τοπικ παρεμενε ανενοχλητο.


quote:

Σχετικά με το dim.kar ίσως και να εξέφρασε τα πιστεύω του.
Το να εκφράζεις τις πεποιθήσεις σου δεν είναι καθόλου κακό.
Όχι όμως με αυτόν τον τρόπο, φίλε μου.
Το να εκφράζεσαι με τέτοια λόγια για τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου δημοσίως είναι τουλάχιστον προκλητικό...



οχι "ισως", αυτο εκανε!


και δεν μιλησε για τα θρησκευτικα πιστευω κανενος - ειπε την γνωμη του για ατομα στα οποια βασιζονται τεσσερεις μεγαλες θρησκειες.


η κριτικη του ηταν ιστορικη και οχι θρησκευτικη.

δεν σε προβληματιζει το οτι αν και διαφωνω με καποια απο αυτα που εγραψε ή το πως τα εγραψε, θεωρω την απενεργοποιηση του για ενα μηνα υπερβολικη?


quote:

Όσον αφορά τα προσωπικά μου στοιχεία δεν βρίσκω κάποιο λόγο να τα δημοσιεύσω, αγαπητέ!

Αν το κάνω αυτό δεν θα νιώσω πιο υπεύθυνος ή κάτι παρόμοιο.



εισαι σιγουρος???

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 13:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

TheChosenNone
Dragon
Γιατι εχεις τοση προσκολληση στο γλειψιμο;
Δηλαδη, δεν μπορουμε να καταφερουμε κατι στη ζωη μας, χωρις να γλειψουμε;
Εχεις την εντυπωση οτι εγω νιωθω τοσο ανασφαλης και μονη, ωστε να μπορουσα να κολλησω σε ενα σαιτ και ν΄αποκτησω ψυχολογικα προβληματα εξαιτιας της διαγραφης μου;
Εστιαζεσαι στις σκεψεις και οχι στα εργα...
Η δυναμη του χαρακτηρα φαινεται στον παραπανω συνδυασμο.

www.myhoroscope.gr


Για γλείψιμο και προσκόλληση άσε μην μιλάς ΑΝGI...
Σεβάσου τους άλλους γιά να κάνουν το ίδιο.
΄Οσο γιά τα ψυχολογικά, μερικές ή και ωρισμένοι γεννιούνται με δαύτα...
Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΗΘΟΣ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ.
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 13:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ostria

Jonnie μου θυμάμαι την περίπτωση που αναφέρεις και συμφωνώ.

Νομίζω ότι είναι προφανές ότι η Αμαλία ιδιαίτερα κάνει ότι μπορεί αλλά δεν μπορεί να τα προλαβαίνει όλα. Θα πρέπει λοιπόν ο συντονιστής να έχει κάποιες παραπάνω αρμοδιότητες, όπως αυτή του να κλειδώνει ένα θέμα ή να επεμβαίνει στα μηνύματα, αμέσως μόλις τα βλέπει.


σε ευχαριστω καλη μου για την αναγνωριση!


οσον αφορα τους συντονιστες, θεωρω απαραιτητο να εχουν την δυνατοτητα αμεσου κοκκινισματος των υβριστικων μηνυματων.


και απορω γιατι δεν τους εχει δοθει ακομη.


quote:

Εγώ τους θεωρώ όλους μέλη, απλώς οι διευθύνοντες έχουν περισσότερες υποχρεώσεις. Δεν νομίζω κανείς τους να υποστηρίζει ότι είναι φωτισμένος και τέλειος... θα ήταν αστείο, οκ;
Απλώς ο καθένας υποστηρίζει αυτό που πιστεύει, επειδή αν δεν το πίστευε, θα υποστήριζε κάτι άλλο. Και πάνω στην προσπάθεια μας να υποστηρίξουμε αυτό που πιστεύουν μερικές φορές γινόμαστε υπερβολικοί.


αρα συμφωνουμε οτι μπορουν και αυτοι να πεσουν σε λαθη και υπερβολες (θου Κυριε φυλακη τω στοματι μου )


quote:

Στην περίπτωση του dim.kar θα συμφωνήσω με τον vril. Δεν ξέρω αν το έγραψε εδώ ή αλλού, αλλά η "ειρωνία" είναι ότι απενεργοποιήθηκε προσπαθώντας να αποδείξει ότι εδώ (στον δυτικό πολιτισμό) υπάρχει ελευθερία του λόγου. Χρησιμοποίησε κάποια ακραία παραδείγματα του τι είναι ελεύθερος να λέει και απενεργοποιήθηκε.



το καταλαβα εξ αρχης τι εκανε ο dim.kar και γιατι, και γι αυτο του απαντησα οτι "χαιρομαι που μπορουμε να κανουμε τετοιες συζητησεις".


οντως ειρωνια!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 14:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Jonniebegood, πιστεύεις δηλαδή οτι δεν θα πρέπει να ενημερώσεις για κάποιο πρόβλημα επειδή δεν είσαι Συντονιστής?
Ναι, οι Συντονιστές είναι επιφορτισμένοι με κάποιο έργο για την ομαλή λειτουργία του χώρου.
Κάθε βοήθεια όμως είναι πάντα ευπρόσδεκτη.
Θεωρώ τουλάχιστον πως όταν μιλάμε για την βελτίωση του χώρου κι ασκούμε κριτική για την κατάσταση που επικρατεί τώρα σε αυτόν, θα πρέπει να αναλογιστούμε πως μπορεί ο καθένας μας να συνεισφέρει σε αυτό κι αν όντως προσφέρει μια οικειοθελή βοήθεια ή μένει μόνο στην κριτική.
Από κει και πέρα, αν για εσένα αυτές οι 2 έννοιες δεν είναι συνυφασμένες πάω πάσο.
Προσωπικές επιλογές κι οπτικές θέασης των πραγμάτων είναι αυτές...
Με λίγα λόγια, κανείς δεν σε υποχρεώνει για τίποτα.
Η βοήθεια προς τον χώρο που συμμετέχεις από την δική σου πλευρά αφορά εσένα.

Σχετικά με την παρέμβαση μου πρός τον Lorantos εγώ δεν την θεώρησα μαλακή.
Εσύ ίσως αντιδρούσες διαφορετικά.
Εγώ όμως αντιδρώ με τον τρόπο που αντιδρώ...
Τώρα, αν εσύ κρίνεις οτι την επόμενη φορά θα πρέπει να πάρω καραμπίνα και να πάρω στο κατόπι το Χ μέλος που θα μπεί με εμπρηστικούς σκοπούς...
Τι να πώ?

Όσον αφορά για τα προσωπικά στοιχεία και την δημοσίευση τους...
Ναι, φίλε μου, υποστηρίζω την αρχική μου θέση.
Τόσο καιρό εδώ μέσα έχω συνομιλήσει με αρκετά άτομα και πολλά τα έχω εκτιμήσει κι ας μην γνωρίζω τα στοιχεία τους.
Σκέψου όμως πως το να δημοσιοποιείς τα στοιχεία σου κατά την είσοδο σου στο forum, όχι μόνο δεν είναι υποχρεωτικό αλλά και δε νομιμοποιεί κανέναν να εκφράζει τις απόψεις του χωρίς να αναλογιστεί πόσο μπορεί να θίγει μερικούς συνομιλητές του ή τα πιστεύω τους...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy