ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Τελικά θα μείνει κανένας για να γράφει στο φόρουμ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 05:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατι δεν καταλαβες και παλι....

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 19:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρατηρώ πάρα πολλά γνωστά παλιά μέλη με έντονη συμμετοχή που συμμετέχουν στο Esoterica με άλλα nik και με την υπογραφή πρώην ....
Επειδή δέν παρακολουθώ πολλές ώρες Internet δέν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα μυνήματα και δέν ξέρω τις αιτίες διαγραφής. Το μόνο που έχω να πώ είναι οτι συμπεριλαμβάνονται στα διαγραμμένα μέλη και πολλά πρόσωπα με πολλές γνώσεις και χαμηλών τόνων, και μου φαίνεται πολύ παράξενο.
Οι απενεργοποιήσεις του ενός μήνα για κάποιο παράπτωμα της στιγμής δέν έχουν κανένα νόημα, τις περισσότερες φορές ισοδυναμούν με ολική απενεργοποίηση. Ίσως αυτός είναι ο λόγος που εξαφανίζονται τα περισσότερα μέλη.
Καλύτερη λύση θα ήταν η διαγραφή των μυνημάτων, αντί να εμφανίζονται με μιά κόκκινη γραμμή.


http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 19:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ!!!

Καιρός φέρνει τα λάχανα
καιρός και τους ντολμάδες
άλλοι μισούν τα χάχανα
κι άλλες ποθούν παράδες.

Μπορεί να μείνουν οι τρελλοί
ίσως οι βαρεμένοι
μα θα ποθούσα η ταπεινή
ναν΄οι [εκλεπτυσμένοι]...

΄Ετσι αφήνω μιά ευχή
να μείνουν οι ωραίοι
να γίνουν στάχτη οι ρηχοί
δήθεν καπεταναίοι...

Ας παραμείνουν οι σωστοί
μόνον οι τιμημένοι
αυτοί που δείχνουν αρεστοί
κι ας είν΄κατατρεγμένοι...

Ας ξεσηκώνουν με ορμή
το λάβαρο, με χάρη,
έχοντας σθένος και τιμή
αιώνιο καμάρι...

ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ
ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΜΟΥ...

ΚΑΠΟΙΟΣ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 01:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ...

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 02:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζεψτε τα αλκοολ και τα χασισια....
Βαρεθηκα και αποχωρω.
Δεν μπορω να συνομιλω ποια με ανθρωπους που δεν κατανοουν την διαφορετικη σκεψη των ανθρωπων με τους οποιους συνομιλουν...

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zolotas
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 02:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zolotas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
(Αμαλία, πότε ιδρύθηκε το forum ;)

Αιγωκεράκι είναι karma.
Τον ωροσκόπο του δεν ξέρω όμως!
Τι λένε λοιπόν τα άστρα;
Θα μείνει κανένας τελικά για να γράφει στο forum;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!


ΕΓΩ...........μολις μπηκα στο φορουμ σας............και τωρα που μπηκα την κανετε???????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 02:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν μπορω να συνομιλω ποια με ανθρωπους που δεν κατανοουν την διαφορετικη σκεψη των ανθρωπων με τους οποιους συνομιλουν...

ΜΕΙΝΕ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΟ.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 02:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
***

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 02:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ...

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.


RELOADED


Το εμ πι θρία της Ρόζμαρι όμως δεν ανοίγει!...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 02:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο οι διαχειριστες κλεινουν τα ματια τους σε κατι τυπους σαν τον Schwabe...τοσο θα γραφουν και λιγοτεροι...Εγω εχω αποχωρησει απο πολλα θεματα επειδη δεν υπηρχε παρεμβαση των διαχειριστων στα απιστευτα και στις υβρεις αυτου του τυπου και μερικων αλλων "εθνικων".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 03:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
durden_alie
quote:
Το εμ πι θρία της Ρόζμαρι όμως δεν ανοίγει!...

ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 03:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ;


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 03:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΩΡΑ;


RELOADED


Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ!!!

(Όλα ΟΚ...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 03:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΑ ΟΚ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ FANTOMAS;
MIKE PATON KAI DAVE LOMBARDO.
ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΦΑΣΗ.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 03:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lancelot
quote:
Οσο οι διαχειριστες κλεινουν τα ματια τους σε κατι τυπους

ΑΣ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ CHEMTRAILS...ΑΣ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΤΡΕΛΟΙ...ΑΣ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΛΑΣΠΗ...ΑΣ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ...

NA ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΤΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 17:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να βοηθήσουμε κι άλλο τότε:

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 26/02/2006 17:08:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 18:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

lancelot
Οσο οι διαχειριστες κλεινουν τα ματια τους σε κατι τυπους σαν τον Schwabe...τοσο θα γραφουν και λιγοτεροι...Εγω εχω αποχωρησει απο πολλα θεματα επειδη δεν υπηρχε παρεμβαση των διαχειριστων στα απιστευτα και στις υβρεις αυτου του τυπου και μερικων αλλων "εθνικων".



παρατηρησα και εγω οτι αποχωρουν διαφοροι απο το μυθος και θρησκεια και μπαινουν με νεα νικ σε άλλα τοπικ και τους αλλαζουν τα φωτα.


επισης παρατηρησα οτι τα τοπικ του μυθος και θρησκεια κλεινουν επειδη βριζουν οι φανατικοι χριστιανοι - υπηρξα μαρτυρας στις προφητειες.


σας χαλαει το φαινομενο Schwabe?

εμενα με χαλαει ο φανατισμος και απολαμβανω το "φαινομενο ριζιτης"!


ποσοι τον καταλαβατε αραγε τον ριζιτη???

τι ταμπελα του εχετε βαλει?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 18:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

lancelot
Οσο οι διαχειριστες κλεινουν τα ματια τους σε κατι τυπους σαν τον Schwabe...τοσο θα γραφουν και λιγοτεροι...Εγω εχω αποχωρησει απο πολλα θεματα επειδη δεν υπηρχε παρεμβαση των διαχειριστων στα απιστευτα και στις υβρεις αυτου του τυπου και μερικων αλλων "εθνικων".


παρατηρησα και εγω οτι αποχωρουν διαφοροι απο το μυθος και θρησκεια και μπαινουν με νεα νικ σε άλλα τοπικ και τους αλλαζουν τα φωτα.
επισης παρατηρησα οτι τα τοπικ του μυθος και θρησκεια κλεινουν επειδη βριζουν οι φανατικοι χριστιανοι - υπηρξα μαρτυρας στις προφητειες.
σας χαλαει το φαινομενο Schwabe?
εμενα με χαλαει ο φανατισμος και απολαμβανω το "φαινομενο ριζιτης"!
ποσοι τον καταλαβατε αραγε τον ριζιτη???
τι ταμπελα του εχετε βαλει?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr



Πρόσεχε Τζόνυ μου γιατί θα χαρακτηριστείς αυτήνης της αριστερής ντε ατραπού, όπου πέραν των άλλων έχουμε αναλάβει και την υπεράσπιση του Σβάμπε.

Κάτι σαν τους δικηγόρους του διαβόλου δηλαδή.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 18:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μαζεψτε τα αλκοολ και τα χασισια....
Βαρεθηκα και αποχωρω.
Δεν μπορω να συνομιλω ποια με ανθρωπους που δεν κατανοουν την διαφορετικη σκεψη των ανθρωπων με τους οποιους συνομιλουν...

www.myhoroscope.gr


Aλκοόλ και χασίσια.
Μάλιστα...
Κανείς να λάβει θέση. Ποίους εννοεί η κυρία...
Ηρεμία βλέπω...
Τάξη
και ασφάλεια.
Σαν δεν ντρεπόμαστε λίγο.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 18:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[΄Εχω έναν πόθο λατρευτοί μου συντονιστές...
Να εισέλθω στο μύθος και θρησκεία και να τους ηρεμήσω όλους.
΄Εχω κι ένα θέμα [σκέτο βαρελότο]...
Να μπω;
Ετοιμάζομαι...
Κανόνας: Να μην απενεργοποιηθεί κανείς...]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 19:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαμαρτύρομαι γιά τα χάλια και αποχωρώ, δεν χρειάζεται να μπω στη διαδικασία της απολογίας. ΑΙΣΧΟΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 19:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παρατηρησα και εγω οτι αποχωρουν διαφοροι απο το μυθος και θρησκεια και μπαινουν με νεα νικ σε άλλα τοπικ και τους αλλαζουν τα φωτα.
επισης παρατηρησα οτι τα τοπικ του μυθος και θρησκεια κλεινουν επειδη βριζουν οι φανατικοι χριστιανοι - υπηρξα μαρτυρας στις προφητειες.

καλός ήσουνα και του λόγου σου στις προφητείες αγίων, μέγιστε Βασιλέα Ιωάννη.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 05:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι τοσο απλο... Ο Schwabe εχει κανει το φορουμ μπουρδ....
Ποτε τελικα θα το καταλαβετε κυριοι συντονιστες?Εκτος αν σας αρεσει αυτο που κανει..Τοτε ειστε ιδιοι με αυτον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 13:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειναι τοσο απλο... Ο Schwabe εχει κανει το φορουμ μπουρδ....

Κι εσείς από την πλευρά σας συνεισφέρετε τα μέγιστα σ' αυτό, λέγοντας συνέχεια τα ίδια και τα ίδια!

Μα τι ζόρι τραβάτε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μ' αυτόν τον άνθρωπο;

Ούτε κι εγώ συμφωνώ με το όλο "πνεύμα" του (εννοώ την προσκόλληση στο Χριστιανισμό που έχει), αλλά μια-δυο φορές που έτυχε να συζητήσω μαζί του δε μου φάνηκε για άνθρωπος που δεν ξέρει να συζητά!

Δηλαδή τί ζητάς, lancelot; Την απενεργοποίηση του Schwabe; Και αυτομάτως όλα τα προβλήματα λύνονται; Κάτι σαν "Ιφιγένεια εν Αυλίδι" ας πούμε;

Τώρα θα χαρακτηριστώ κι εγώ "αντίχριστος" ίσως;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 17:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Πρόσεχε Τζόνυ μου γιατί θα χαρακτηριστείς αυτήνης της αριστερής ντε ατραπού, όπου πέραν των άλλων έχουμε αναλάβει και την υπεράσπιση του Σβάμπε.

Κάτι σαν τους δικηγόρους του διαβόλου δηλαδή.



εχω ηδη χαρακτηρισθει απ ολα gretel μου, και δε με ενδιαφερει.


μηπως θυμαται κανεις ποια ηταν η αγαπημενη αμαρτια του διαβολου στην ταινια?


η ματαιοδοξια!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 17:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

WWalker

καλός ήσουνα και του λόγου σου στις προφητείες αγίων, μέγιστε Βασιλέα Ιωάννη.



χρησιμοποιησα χιουμορ - απλα αυτοχρισθηκα Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος, βασιλευς των κάλων.

δεν εβρισα κι ας πιαστηκε ο κωλος μου καβαλα στ ασπρο μου αλογο να περιμενω τον πολεμο της 29-11-05 που με τοση λαχταρα προφητευατε.

εσεις βρισατε και κλειδωθηκε το τοπικ - αληθεια, τις χριστοπαναγιες στο δρομο τις ριχνουν εθνικοι ή χριστιανοι?


παρεπιπτοντως απο τις προφητειες σας ξεφυγε μια μαϊμου - την βρηκατε?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 17:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

lancelot

Ειναι τοσο απλο... Ο Schwabe εχει κανει το φορουμ μπουρδ....
Ποτε τελικα θα το καταλαβετε κυριοι συντονιστες?Εκτος αν σας αρεσει αυτο που κανει..Τοτε ειστε ιδιοι με αυτον.


μα τι κανει ο αλητης?


δε σας αφηνει να προσηλυτιζετε ελευθερα ή σας χαλαει την "τοσο ομορφα" στημενη ιστορια?


στην πυρα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 18:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα θα χαρακτηριστώ κι εγώ "αντίχριστος" ίσως;




φιλτατε durden_alie δεν μπορεις πλεον να κρυφτεις!


σε προδωσε το σαπουνι σου - για να εχει τετοια χαλια φανταστειτε το δερμα του!


ειναι οντως ο αντιχριστος!


(αν χρειαστεις δικηγορο, εδω ειμαστε, το καλυτερο δικηγορικο γραφειο: JOHNNIE & GRETEL)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 18:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μηπως θυμαται κανεις ποια ηταν η αγαπημενη αμαρτια του διαβολου στην ταινια?


η ματαιοδοξια!


VANITY FAR MY FAVORITE SIN

Εδώ ταιριάζει μια ιστοριούλα του Αίσωπου που έμαθα σήμερα:

Πήγε κάποτε ο Θεός Ερμής μετεμφιεσμένος σε άνθρωπο, σε ένα εργαστήρι μαρμαρογλυπτικής, που έφτιαχνε αγάλματα Θεών για να δει τί γνώμη έχουν οι άνθρωποι γι'αυτόν.

Μπήκε μέσα είδε ένα μεγαλόπρεπο άγαλμα του Δία και ρώτησε πόσο κάνει.
Μια δραχμη (αττική), του είπε ο γλύπτης.

Τάχασε ο Ερμής -ένα γουρουνόπουλο έκανε 3 δρχ. την εποχή εκείνη- και ρώτησε για ένα άγαλμα της Ήρας.

Τρεις δραχμές, του είπε. Συλλογίστηκε τότε ότι εφόσον ο ίδιος ήταν προστάτης των εμπόρων και του κέρδους το δικό του θα ήταν το ακριβότερο.

Βρήκε λοιπόν και το δικό του άγαλμα και ρώτησε πόσο κάνει.
"-Αν αγοράσεις τον Δία και την Ήρα, αυτόν στον δίνω Τζάμπα" απάντησε ο γλύπτης.

Νομίζουμε πως είμαστε:

Μπορεί να είμαστε:

Yπάρχει και το:


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 27/02/2006 18:41:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 19:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aφροδίτη

quote:
[΄Εχω έναν πόθο λατρευτοί μου συντονιστές...
Να εισέλθω στο μύθος και θρησκεία και να τους ηρεμήσω όλους.
΄Εχω κι ένα θέμα [σκέτο βαρελότο]...
Να μπω;
Ετοιμάζομαι...
Κανόνας: Να μην απενεργοποιηθεί κανείς...]

Τι ταθελες μωρέ.. τι ταθελες...

Επειδή στα αλλα τόπικ πέφτουν τουφεκιές.. να απευθύνω απο αυτό εδώ.. το χαίρε.. για την καλή μου φίλη...
Πάει το Προεδριλίκι...

Ποιά θα έχω τώρα να μου λέει οτι έχω ωραίο κεφάλι..

Γειά σου Αφροδιτούλα.. θα μας λείψεις..

Edited by - allzzaro on 27/02/2006 19:40:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy