ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΛΙΒΑΝΟΣ-2006
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 21:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα συνforumίτες

Συνεχίζοντας το διάλογο με αγαθή και, το δυνατόν, ορθολογιστική διάθεση, θα απαντήσω στις προβληματικές που τέθηκαν επί του προηγούμενου post μου :

quote:
Πουθενά δεν είπα να ισοπεδωθούν!
Αν προσέξεις καλά φίλε μου, το προέβαλα ως επιχείρημα για το δίκαιο των Ισραηλινών να έχουν την χώρα τους εκεί.
Και δεν μπέρδεψα πουθενά τις ΗΠΑ.
Τα επιχειρήματα που προβάλλω για να στηρίξω τις θέσεις μου, είναι συγκεκριμένα και είναι άσχετα με τις ΗΠΑ.
Και για να ξεμπερδεύουμε με αυτό το θέμα, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ!!!
ΕΝΤΑΚΣΕΙ;;;

quote:
Οι Ισραηλινοί φίλε thangr δεν κάνουν γενοκτονία.
Αστοχος ο παραλληλισμός.
Εχουν να υπερασπίσουν μια χώρα σε μια περιοχή η οποία, απ' όσο ξέρω, είναι οι κοίτιδά τους, και οι πόλεις που υπάρχουν σε αυτήν την περιοχή (Ιερουσαλήμ για παράδειγμα), είναι δικό τους δημιούργημα.
Δικαιούνται να βρίσκονται σ' αυτήν την περιοχή.
Υπάρχουν πολύ πριν τους Παλαιστινίους, οι οποίοι είναι ένα έθνος "κατασκευασμένο" και η χώρα τους ευρίσκετο στην Ιουδαία διότι ΚΑΠΟΙΟΙ είχαν εκδιώξει τους Ιουδαίους από εκεί.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ, ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ "ΚΑΠΟΙΟΥΣ" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΑΚΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑ!

Αγαπητέ φίλε aiolos, πριν απ όλα και πάνω απ όλα θα ήθελα να σου πω ότι δε σε χαρακτήρισα φιλοαμερικάνο. Δεν θα κολλούσα ταμπέλες σε οποιονδήποτε δε διατηρώ διαπροσωπική επαφή για εύλογο χρονικό διάστημα. Το επιχείρημα με τις Η.Π.Α. ήταν πολύ συγκεκριμένο και αφορούσε την τοποθέτησή σου για το δικαίωμα άλλων λαών να κατοικούν στα εδάφη της Μέσης Ανατολής. Άλλωστε σου επαναλαμβάνω ότι δεν είναι το μόνο παράδειγμα παγκοσμίως, ήταν το πιο εύκαιρο εκείνη τη στιγμή.
Για το επιχείρημά σου ότι η περιοχή αυτή αποτελεί την κοιτίδα των Ισραηλινών, φοβάμαι ότι έχεις αστοχήσει. Το συγκεκριμένο κράτος, όπως πολύ καλά γνωρίζεις, ιδρύθηκε αμέσως μετά το Β' Παγκόσμιο Πόλεμο και η συγκεκριμένη περιοχή ΑΠΛΑ επελέγη ανάμεσα σε κάποιες που ήταν "υποψήφιες". Θα γνωρίζεις βεβαίως πως μέχρι τότε, ο Ισραηλίτικος λαός, που έχει κάθε δικαίωμα σε πατρίδα, αντιμετωπιζόταν ως φυλή νομάδων, που αποτελούσαν μειονότητες μέσα στα γεωγραφικά όρια πολλών άλλων κρατών, ξένων ως προς τη γειτόνευσή τους με την περιοχή αυτή (βλέπε Γερμανία, Αυστρία-Αυστροουγγαρία, Ισπανία κλπ.). Η συγκεκριμένη περιοχή διεκδικείται από πολλά έθνη αιώνες τώρα, έχουν περάσει διάφορες φυλές και δεν είναι πολύ σαφές (βάσει της γνωστής σε μένα επιχειρηματολογίας) αν αποτελεί κοιτίδα κάποιου συγκεκριμένου λαού. Το ότι - κατά πολλούς, εγώ δεν το έχω ερευνήσει - οι Παλαιστίνιοι αποτελούν απογόνους των Φιλισταίων, υποθέτω θα το ξέρεις, όπως επίσης και το ότι οι Φιλισταίοι υπήρξαν μετοικήσαντες Μινωίτες. Ύστερα από αυτά, επέτρεψέ μου να θέσω υπό αμφισβήτηση το θέμα "κοιτίδα" για τη συγκεκριμένη περιοχή.

quote:
Γιατί ΚΑΝΕΝΑΣ δεν λέει τίποτα γι' αυτούς!!!
...και ΟΧΙ διότι υποστηρίζω τους Ισραηλινούς, όπως κάποιοι από εσάς θα καταλάβατε.
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΑΜΦΙ ΜΥΘΟΝ" ο p-oust'is...
Τόσο δύσκολο είναι;
Και αυτό μπορεί να επιτευχθεί μόνον ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ!
Μην κολλάτε ταμπελάκια!

Προσωπικά δεν κολλάω ταμπελάκια. Ούτε θα με πείραζε να υποστηρίξει κάποιος τον Ισραηλινό λαό, τον οποίο μπορεί να μην έχω σε αμέριστη αγάπη, αλλά σέβομαι και εκτιμώ το δικαίωμά του στην ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ (και τονίζω ξανά τη λέξη)
Επίσης, άσχετο, αλλά μη χρησιμοποιείς τέτοια φρασεολογία (ξέρεις για τι λέω). Αποδυναμώνει τα επιχειρήματά σου και μειώνει την αξία σου ως συνομιλητή, πράγμα που σε αδικεί.

quote:
Καλή αυτή η ερώτηση, ειδικά όταν αφορά μία χώρα που επενδύει μικροποσά στο να είναι η τρίτη (επισήμως) δύναμη σε πυρηνικές κεφαλές παγκοσμίως. Μήπως σε αυτή την περίπτωση τα δις. είναι τρις.;

Για τους Παλαιστινίους μιλάω...


Το ξέρω ότι μιλούσες για τους Παλαιστίνιους. Μήπως και αυτοί δεν αντιμετωπίζουν την οργή των Ισραηλινών, που προέρχεται από το δικαίωμα στην αυτοάμυνα; Γιατί οι Παλαιστίνιοι να επενδύουν τα - όποια - κεφάλιά τους σε έργα υποδομής, ενώ ο γείτονάς τους επιλέγει άλλο τρόπο αξιοποίησης των (πολλαπλάσιων) δικών του; Θα το πρότεινες αυτό και σε μία χώρα όπως η δική μας, που χάνει το τραίνο της ανάπτυξης (εδώ γελάμε παρέα) υπό την ανάγκη να διατηρεί εξοπλιστική ισορροπία τρόμου, με την απώλεια του 5% του Α.Ε.Π. της ετησίως; Σε αυτή την περίπτωση η γείτονα Τουρκία θα έκανε το ίδιο ή σε 10-15 χρόνια (το πολύ) θα καταντούσαμε βόρα στους Νεοσελτζούκους;

quote:
Μην τα μπερδεύεις φίλε μου.
Δεν γράφω με βάση την ιδεολογία μου, αλλά με βάση την ΛΟΓΙΚΗ!
Διάβαζε προσεκτικά τι γράφω.

Η λογική από μόνη της δε δικαιολογεί τίποτα από όσα γίνονται κάτω. Η λογική, διανθισμένη με τα δικά σου επιχειρήματα, ίσως αποτελεί το λόγο που συζητάμε αυτή τη στιγμή. Άρα μάλλον ξέρω τι διαβάζω.

quote:
"Στο Λίβανο εισέβαλαν"... ε, αυτό λέω κι εγώ. ΕΙΣΕΒΑΛΑΝ, η λέξη αυτή δεν έχει κάποια ετυμολογική σχέση με τη λέξη ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ, εκτός αν τα ελληνικά μου είναι όντως τόσο φτωχά.

Αυτό να με συμπαθάς, δεν το κατάλαβα...


Επεξηγώ, γιατί ίσως το έκανα πολύ φιλολογικό. Η λέξη ΕΙΣΒΟΛΗ δεν έχει ετυμολογική σχέση με τη λέξη ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ, αυτό πιστεύω είναι σαφές. Η ΕΙΣΒΟΛΗ αφορά (στην περίπτωση που μας ενδιαφέρει) την, χωρίς συγκατάθεση και με χρήση βίας, είσοδο στρατιωτικών δυνάμεων σε μία ξένη χώρα (όχι απαραίτητα γειτονική, βλέπε περίπτωση Ιράκ). Η ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ αφορά (και πάλι στην περίπτωσή μας) το δικαίωμα κάθε κράτους να υπερασπίζεται τα γεωγραφικά του όρια. Άρα λοιπόν η είσοδος των Ισραηλινών δυνάμεων ακόμα και σε βάθος 10 μέτρων σε ξένο έδαφος και η συνακόλουθη απόπειρα δημιουργίας "πράσινης ζώνης" υπό την αιγίδα του Ν.Α.Τ.Ο. (εδώ γελάμε παρέα) αποτελεί ΕΙΣΒΟΛΗ και όχι ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ απέναντι στην επιθετικότητα των "χεσμπολαχικών" πυραύλων. Άλλωστε η "τρομοκρατική" Χεσμπολάχ μπορεί να κρύβεται όχι μόνο στο νότιο Λίβανο, αλλά και στον κεντρικό και στο Βόρειο και στη Συρία και στο Ιράν, ακόμα και στη Βόρεια Κορέα (το πιάσατε, υποθέτω). Μέχρι εκεί θα πρέπει να πάνε οι πολέμιοι της τρομοκρατίας για να τους κυνηγήοσυν (ρίχνοντας και κάνα δύο κτιριάκια παντελώς άσχετα, οι έξυπνες βόμβες βλέπεις έχουν μερικές ατέλειες ακόμα); ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ θα σήμαινε, ετοιμάζω αντιπυραυλική ασπίδα στον εναέριο χώρο μου, οργανώνω τα καταφύγιά μου και χτυπώ οτιδήποτε κινείται εντός της επικράτειάς μου.
Αυτά τα ολίγα. Μη μου απαντήσεις πάλι σε επιθετικό πνεύμα, η συζήτηση είναι αρκετά σοβαρή για να φανατιζόμαστε επί προσωπικού. Δε σε χαρακτηρίζω (το λέω για άλλη μία φορά), απλά διαφωνώ με κάποεις από τις θέσεις σου. Αυτό πιστεύω είναι δικαίωμά μου, όπως και δικό σου.
Να είσαι καλά.

Φιλικά
ΚωστάκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 21:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βέβαια η άποψη που υιοθετείς βολεύει τους Εβραίους αφού έτσι προβάλλουν τον λαό τους ως τον μόνο "γηγενή" της περιοχής, άσχετα αν από το 70μΧ δεν υπήρχε Εβραίος για δείγμα στην Ιουδαία...
Εδώ κάνεις δύο λάθη φίλε μου.

1. Ψάξε λίγο να δεις ποιούς έσφαζαν αδιακρίτως σ' εκείνη την περιοχή οι σταυροφόροι και γιατί.
Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

2. ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΓΗΓΕΝΕΙΣ!

Ελεος ρε παιδιά!
Αν δεν καταλαβαίνετε τι γράφω, πείτε το να το κόψω.
Δεν ξέρω άλλη γλώσσα...

quote:
Αλήθεια την Χεζμπολά ποιος την δημιούργησε; Μήπως η εισβολή του 82 και η εικοσάχρονη κατοχή του Λιβάνου; Και μην ξεχνάς ότι το Λίβανο φιλοξενεί σχεδόν 500000 πρόσφυγες Παλαιστινίους. Τι περίμενες να πουν και "ευχαριστώ" στους Ισραηλινούς;
Και αυτό τους δικαιολογεί να κάνουν τα αίσχη που περιέγραψα;
Σε τι είναι καλλίτεροι από τους Ισραηλινούς και τους υποστηρίζεις;
Στο ότι δεν σημαδεύουν καλά με τα 100άδες πυραυλάκια που έχουν εκτοξεύσει ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΜΑΧΩΝ;
Να είσαι σίγουρος ότι σημαδεύουν για περισσότερους απ' ότι σκοτώνουν.
Συμφωνείς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 21:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι άνθρωποι βρίσκονται εκεί από χιλιάδες χρόνια με διάφορα ονόματα: Φοίνικες, Ασσύριοι, Φιλισταίοι, Σύριοι, δεν δημιουργήθηκαν τα τελευταία 300 χρόνια.
Πάλι δεν διαβαζεις τι γράφω φίλε μου.
Εγραψα ότι αυτά τα ΚΡΑΤΗ έχουν ηλικία 300 το πολύ χρόνων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 21:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε kostaki θα επανέλθω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 02:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πάλι η θεότητα Αίολος, ο θεός των ανέμων αερίστηκε...

Ιδίως όταν αποδίδει την εξαφάνιση Εβραίων απο την Παλαιστίνη το 70 μ.Χ. στις σταυροφορίες, που γίνανε μετά απο 1000 χρόνια, ΠΑΡΑΒΡΩΜΗΣΕ η δουλειά.

Έχει άραγε ακούσει για τον Ρωμαίο στρατηγό Τίτο η θεότητα των ανέμων; Μήπως είχε γίνει μια αιματηρή εξέργεση τότες παλιά, που ανάγκασε τους Ρωμαίους να διασκορπίσουνε τους Εβραίους σε όλην την Αυτοκρατορία;

Έχει άραγε επίγνωση η θεότητα των ανέμων την οργουελική προπαγανδιστική μηχανή AIPEC, η οποία εκτός των άλλων εξωφρενικών, καλεί όλους τους Αμερικανούς φοιτητές, να ρουφιανέψουνε καθηγητές πανεπιστημίου των ΗΠΑ, που λένε έστω και κάτι το παραμικρό εναντίον της εξωτερικής πολιτικής του Ισραήλ;

Έχει άραγε ακούσει η θεότητα των ανέμων, για το ΤΑΓΜΑ ΒΙΑΣΤΩΝ, που έχει ιδρύσει ο στρατός του Ισραήλ;

Έχει άραγε ακούσει για τις ανακριτικές μεθόδους της Μοσάντ, που μπροστά τους τα έργα του Ταραντίνο μοιάζουνε σαν παιδικά παραμυθάκια;

ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ;;;;;

Για όλους εμάς είναι πολύ δύσκολο, γιατι ρίχνεις κούφιες, που έχουνε κακιά φήμη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 00:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι πολύ λεπτό. Η Χεζμπολά θεωρείται από τους Ισραηλινούς και τους δυτικούς τρομοκρατική οργάνωση, για τους περισσότερους άραβες όμως απελευθερωτική και μαχητική οργάνωση και για τον λαό του Λιβάνου (και όχι μόνο) ήρωες. Να σκεφτούμε μόνο ότι η Χεζμπολά είναι σιίτικη οργάνωση, ενώ η Χαμάς των Παλαιστινίων σουνίτικη και όμως φαίνεται ότι συνεργάζονται και οι δεύτεροι βλέπουν τους πρώτους ως πρότυπο αγωνιστικής δράσης.

Η γνώμη μου είναι ότι το Ισραήλ χτυπάει Χεζμπολά αλλά ταυτόχρονα την συμφέρει να καταστρέψει τις υποδομές του Λιβάνου, μιάς και είχε αρχίσει ως κράτος να αναπτύσσεται αρκετά τα τελευταία χρόνια. Πιθανόν να θέλει να καταλάβει και μέρος του Νότιου Λιβάνου, μερικά εδάφη παραπάνω δεν θα της έπεφταν άσχημα.
Θα ήθελα πάντως να δω την μαγκιά των Ισραηλινών χωρίς τις πλάτες των Αμερικάνων. Θα ήθελα να δω και μια πιό δυναμική διεθνή κοινότητα, αλλά που...

Πάντως στα ξένα φόρα που συζητούν το ίδιο θέμα και ειδικότερα στα Αμερικάνικα, πέφτει πολύ γέλιο όταν κάποιοι προτείνουν να μεταφερθεί το κράτος του Ισραήλ στην USA και ψάχνουν να βρουν την καταλληλότερη πολιτεία για να τους εγκαταστήσουν. Κανείς δεν τους θέλει γμτ. Γιατί άραγε;

Τέλος πάντων, το θέμα είναι ως πότε η διεθνής κοινότητα (και ιδιαίτερα ο δυτικός κόσμος) θα πληρώνει το ολοκαύτωμα των Εβραίων από τους Ναζί; Κάποια στιγμή δεν πρέπει να σταματήσει αυτό το παραμύθι; (δεν λέω ότι είναι παραμύθι το ίδιο το γεγονός, αλλά δεν μπορεί η εξωτερική πολιτική τόσων κρατών να είναι αιχμάλωτη στις αλυσσίδες ενός γεγονότος που έγινε πριν από 50 χρόνια, όποια έκταση κι αν είχε στην πραγματικότητα).


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 02:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρωί της 25/7 μίλησε στο κρατικό ραδιόφωνο Ο Γ. βαρβιτσίωτης σε αναφορά με το θέμα άν η Ελλάδα έπρεπε να παρέμβει, μεσολαβήσει κτλ. στο θέμα του Λιβάνου και είπε " η συγκεκριμένη επίθεση των Ισραηλινών γίνεται βάσει πολύ συγκεκριμένου σχεδίου, και δεν μπορεί να κάνει τίποτα η Ελλάδα γιά να μεσολαβήσει - ούτε κάν και η Ευρωπαϊκή Ενωση, η οποία είναι μεν οικονομική δύναμη, αλλά δεν έχει πολιτική συνοχή σε τέτοια θέματα " κτλ.

Αυτό μας λέει ξεκάθαρα ότι "οι πράξεις και τα έργα" των Ισραηλινών για απόλυτη κυριαρχία στην περιοχή είναι αυτό στο οποίο στοχεύουν, άσχετα από το αν έχουν "δίκιο" η "άδικο", αν οι Χεζμπολάχ είναι τρομοκράτες η όχι , και όλες οι άλλες παράμετροι που θα λάμβανε υπ'όψη η λογική. Το δε ολοκαύτωμα έχει πλέον ξεφτίσει.. αλλά ποιός χρειάζεται το ολοκαύτωμα , η οποιοδήποτε άλλο σοβαρό επιχείρημα, γιά να εισβάλλει όπου θέλει, όταν έχει την κάλυψη από τον " Μπαμπά"? ( Χρησιμοποιώ εδώ την φράση που χρησιμοποίησε ο παραπάνω πολιτικός αναφερόμενος στην Αμερική και το ΝΑΤΟ). Και καμμιά δικαιολογία να μην υπήρχε, μήπως πρόκειται να κάνει κανείς τίποτα γιά να εναντιωθεί?

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι οι λαοί δεν πρέπει να δείξουν την εναντίωση τους στις επιθέσεις αυτές.
Αλήθεια, μήπως είναι πιό χρήσιμο να πηγαίνει κανείς σε διαδηλώσεις , που βγαίνουν πιό πολύ πρός τα " έξω" με τα ΜΜΕ, παρά να τσακώνεται με άτομα που έχουν διαφορετική γνώμη?
Πήγε κανείς από δω στις διαδηλώσεις χτές το απόγεμα , να μας πεί εντυπώσεις εκ των έσω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalliaanna
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 11:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalliaanna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι να πετύχουν οι λίγοι όταν τους νικούν τα παιχνίδια των πολλών;

kallia anna
kalliopiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Venia
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 22:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Venia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Αίολε,
εγώ πολύ απλά θα πώ ότι είσαι άδικος.ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΣΥΚΓΡΙΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ????Και μην αρχίσεις πάλι το στύλ του "δεν είπα αυτό...και πρόσεχε τι διαβάζεις και τέτοια...!Όπως αναφέρθηκαν και άλλοι φίλοι, πολύ απλά αυτή τη στιγμή γίνεται ένας άδικος και άνισος πόλεμος και ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΑΘΩΟΙ!Εάν εσένα αυτό δεν σου λέει τίποτα, τότε φίλε μου πραγματικά λυπάμαι.Και το άλλο...ότι οι Παλαιστίνιοι με "ανδρεία" σκοτώνονται και σκοτώνουν μαζί τους κι άλλους σε λεωφ. κτλ για τον δικό τους Θεό...Οι Παλαιστίνιοι φίλε μου ζούν χειρότερα απότι μπορείς εσύ να καταλάβεις.ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΙ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΙ Κ Α Θ Η Μ Ε Ρ Ι Ν Α ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ/ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ/ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ.ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΖΕΙΣ ΥΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΝ (δεν λέω ότι είναι σωστός και φυσικά δεν βγάζει πουθενά) ΑΛΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΙ..ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.Και κάτι άλλο!Κατά την γνώμη μου είσαι και ρατσιστής!

"αλλά οι Αραβες που γεννάνε 5-5 παιδιά που δεν μπορούν να μεγαλώσουν, έχουν σίγουρα πρόβλημα.
Απόξειξη;
Εχουμε γεμίσει και από αυτούς!
Και συνεχίζουν να μας έρχονται καραβιές! Εδώ και ΧΡΟΝΙΑ!
Και τους μαζεύουμε!
ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΩΡΟΥ!!!"

Δεν μου λές Αίολε...ΕΧΕΙΣ 'ΜΑΖΕΨΕΙ' ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΑΒΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ????? ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΤΑΙΖΕΙΣ???? ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΜΗΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ? Εχεις ιδέα από τι συνθήκες έφυγαν αυτοί οι άνθρωποι για να εξασφαλίσουν στα παιδιά τους μια αξιοπρεπή ζωή??? Φυσικά εσύ που να τα ξέρεις αυτά...ΕΤΣΙ όπως μιλάς φαίνεται ότι τα βρήκες όλα έτοιμα στη ζωή σου!ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ / ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ / ΑΜΕΡΙΚΗ..ΚΤΛ...Βλέπεις και εκεί προφανώς τους ΜΑΖΕΨΑΝ!Με την διαφορά ότι αυτές οι χώρες φίλε μου, έχουν και κάποιο αξιοπρεπές σύστημα (κοινωνικό, ΥΓΕΙΑΣ, προστασίας ανθρωπίνων δικαιώματων κ.α.)

αυτά είχα να πώ...


vtΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 02:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρθε η ώρα της φωτιάς!

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 02:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Γιατι εγω να φταιω παντα....


Γιατι η δημιουργια να φερνει την καταστροφη


Το μισος καταφερε να με εξουσιασει


Το ελευθερο μου πνευμα αφησα να σκλαβωθει...


ΥΠΟΤΑΓΗ-ΑΓΝΟΙΑ-ΠΟΛΕΜΟΣ-ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ!


Θυμα και θυτης στο μισος του ολεθρου

ΣΤΟ ΜΙΣΟΣ ΤΟΥ ΟΛΕΘΡΟΥ..."

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 12:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.Και κάτι άλλο!Κατά την γνώμη μου είσαι και ρατσιστής!


esi ksereis posoi ratsistes enantion ton Evraion iparxoun pou exoun to thrasos na amfisbitoun to olokaftoma kai pou miloun asxima gia ena lao.Ta fasistika antiebraika kirigmata tou papadariou kai diaforon akrodeksion ta exeis pote sou akousei.

quote:
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΙ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΙ Κ Α Θ Η Μ Ε Ρ Ι Ν Α ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ/ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ/ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ.ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΖΕΙΣ ΥΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ


Esena pos tha sou fainotane na anatizonate kapoios kamikazi tin ora pou tha epines to frape sou me tis files sou.Thimata exoun kai oi ISRAILINOI,MIA LEKSI KAI GIA AYTOYS.Exeis akousie pote sou gia ta komena xeria kai podia nearon anthropon pou epesan thimata ton katharmaton tis xamas kai xezbola.Den eida na anoigei kanena thema otan skotontai israilinoi polites apo tromokrates.Den eida analogi evesthisia.Eimai enantion tis bia kai tis epithesis ton Israilinon alla kapoia alla poy legontai einai fasistika.

quote:
ΕΤΣΙ όπως μιλάς φαίνεται ότι τα βρήκες όλα έτοιμα στη ζωή σου!

Kai esi pantognostria pou ksereis oti o Aiolos ta brike ola etoima stin zoi tou,poli kseroliasi exei pesi mou fainetai.Alla leei alla katalabes.

Edited by - VIKING on 28/07/2006 12:54:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Venia
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 13:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Venia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VIKING!Κατ'αρχάς να μάθεις να μιλάς...ΑΚΟΥ ΞΕΡΟΛΙΑΣΗ!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!...ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΤΟΣ?ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΑΘΩΟΙ?ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΙ ΕΙΤΕ ΕΣΚΙΜΩΟΙ.ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ "Esena pos tha sou fainotane na anatizonate kapoios kamikazi tin ora pou tha epines to frape sou me tis files sou"...ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΡΙΑ?ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΑΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!Ο ΑΙΟΛΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ ΓΙΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ??????

Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ!ΕΝΤΕΛΩΣ!ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΛΙΓΟ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΣΤΥΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΤΗΝ ΜΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΠΕΙΣ.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

vtΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 14:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ!ΕΝΤΕΛΩΣ!ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΛΙΓΟ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΣΤΥΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΤΗΝ ΜΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΠΕΙΣ.


Esi pou eisai ksipnia pes mas na mathoume kai emeis oi koimismenoi.

quote:
ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ "Esena pos tha sou fainotane na anatizonate kapoios kamikazi tin ora pou tha epines to frape sou me tis files sou"...ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.

Opa magka,pires fora

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 14:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσες μπούρδες (που ΔΕΝ ισχυρίστηκα) και να μου καταλογίσετε, επ' αυτού: Από 'κεί και πέρα, κάνουν ότι κάνουν οι Ισραηλινοί αλλά και οι Παλαιστίνιοι που με πολύ "ανδρεία" και "ηρωισμό" σκοτώνουν αμάχους στα λεωφορεία, δεν πρέπει να μένουν στο απυρόβλητο.
Και οι τελευταίοι σκοτώνουν ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ!
Γι αυτό θα μείνουν δούλοι.
Διότι από την χώρα σου μπορεί να έχεις απαιτήσεις, αλλά από τον θεό σου ΠΟΤΕ!
Στέλνουν "ηρωικά" αυτές οι αποβολές (οι ηγέτες) να αυτοκτονούν έφηβοι και να σκοτώνουν και άλλους, αλλά οι ίδιοι (οι αποβολές) μακροβιώνουν!
Γι' αυτούς τους "ήρωες" λεχρίτες που "ηρωικά" ποτίζουν με θρησκευτικό μίσος τα παιδιά (όχι βέβαια τα δικά τους) για να τα εκμεταλευτούν και αντί βιβλίων τους δίνουν όπλα, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ!
...και επ' αυτού: Στο ότι δεν σημαδεύουν καλά με τα 100άδες πυραυλάκια που έχουν εκτοξεύσει ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΜΑΧΩΝ;
Να είσαι σίγουρος ότι σημαδεύουν για περισσότερους απ' ότι σκοτώνουν.
...ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ απ' όλους εσάς τους επιλεκτικά και με παρωπίδες ΜΟΝΌΠΛΕΥΡΑ ενδιαφερομένους για τα θύματα αυτού του πολέμου.
Η "ελεύθερη σκέψη" και "αντικειμενική κρίση" σε όλο της το μεγαλείο!!!

Δεν μ' ενδιαφέρει η γνώμη σας για 'μένα, αλλά η σιγή που τηρείτε για το θέμα που έχω θίξει, δεικνύει ότι ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ!
Και για ν' αποφύγετε να καταδικάσετε τις κραυγαλέες αθλιότητες και της άλλης πλευράς, μου χρεώνετε ένα κάρο μαλακίες ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΟΥΤΕ ΕΜΜΕΣΑ!(*)
...λες και προπαγανδίζετε ρε παιδιά.
Προς ποίου όφελος;

Και αν θέλετε, συζητάμε και ποιά από τις δύο ηγεσίες προστάτευσε τον λαό της καλλίτερα.
Ποιά ηγεσία δηλαδή ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ πραγματικά για τον λαό της και ποιά τον δουλεύει...


(*)Φίλε Κωστάκη μπορεί να έχεις δίκιο σε ότι αφορά το λεξιλόγιό μου, αλλά εκνευρίζομαι όταν αντιμετωπίζω αποτελέσματα προπαγάνδας, εμπάθειας και στρουθοκαμηλισμού.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 15:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ VIKING, θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς.
Αν θυμάμαι καλά είχες αρχίσει να γράφεις με ελληνικούς οπότε παρέμεινε σ' αυτούς...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 19:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΑΙΟΛΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ ΓΙΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ??????
Ναι!
Τον προσέλαβα για δικηγόρο!
Κι εμένα με προσέλαβαν οι Ισραηλινοί!

ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 20:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους-ες.
Θα ήθελα να απάντήσω στον φίλο Viking και σε όσους δήθεν αντικειμενικούς έχουν το δήθεν ολοκαύτωμα ώς ένα αιώνιο άλλοθι,απάντηση,δικαιολογία κτλ.Φίλε Viking ξέρω ότι η πρώτη σου αντίδραση θα είναι να με χαρακτηρίσεις φασίστα,ακροδεξιό,ναζιστή κτλ,προσωπικά δεν με ενδιαφέρει όποια ταμπέλα και αν μου κολλήσεις.
Εγώ ένα πράγμα θέλω να σε ρωτήσω,πώς γίνεται σε αρκετές χώρες να υπάρχει νόμος ώστε να μην συζητείτε το συγκεκριμένο θέμα και ποινές που φτάνουν έως την φυλάκιση των αρνητών του ολοκαυτώματος και σε όποιες χώρες επιτρέπεται ο διάλογος πάνω στο θέμα υπάρχει αποχή της μίας πλευράς(αυτής που υποστηρίζεις εσύ).Εγώ δεν λέω ότι δεν υπήρξαν πολλοί νεκροί εβραίοι κατά την διάρκεια του Β Παγκοσμίου Πολέμου (τι να πούν και οι Ρώσοι που χάσανε 20.000.000) αλλά διαφωνώ στους αριθμούς που δίνονται και διαφωνώ με όλη αυτήν την βιομηχανία του ολοκαυτώματος που έχει στηθεί και με το που ακουστεί κάτι για τους εβραίους πετάγονται απ ευθείας οι γνωστοί κύκλοι κατεβάζουν έναν οχετό δυσφήμισης και επιθέτων στους κατηγορούντες και το παιχνίδι λήγει εκεί.Τέλος πάντων δικαίωμα σου να υποστηρίζεις το Ισραήλ αλλά να σεβαστείς και το διακίωμα οποιουδήποτε είναι εναντίον του.Εγώ ελπίζω να συνεχιστεί αυτή η άνοδος,η΄΄αφύπνιση'' που φαίνεται στον ορίζοντα σε όλες τις ευρωπαικές χώρες και κάπως πιο καθυστερήμενα στις Η.Π.Α.
Καλή συνέχεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 23:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ego thelo na rotiso,afou milane kapoioi gia tous Sionistes pou elenxoun ta panta.Pos tous anagnorizoume;
Tha mporouse enas mi Ebraios na ginei Sionistis;


quote:
Εγώ ένα πράγμα θέλω να σε ρωτήσω,πώς γίνεται σε αρκετές χώρες να υπάρχει νόμος ώστε να μην συζητείτε το συγκεκριμένο θέμα και ποινές που φτάνουν έως την φυλάκιση των αρνητών του ολοκαυτώματος και σε όποιες χώρες επιτρέπεται ο διάλογος πάνω στο θέμα υπάρχει αποχή της μίας πλευράς(αυτής που υποστηρίζεις εσύ)

prepei na po pos apo tin dikaiologimeni isos antidrasi pollon oti
to olokaftoma probaletai poli perisotero apo ola
ta alla egklimata mexri to simio na leme oti to olokaftoma itan mithos h oti oi nekroi ebraioi itan ligoteroi i apostasi einai terastia.

kAI efoson το olokaftoma einai to tragiko apokorifoma enos
dixilietous antisimitismou, einai logiko
na einai sto epikentro. Kai kata kapoio tropo oli i Europe einai enoxi.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 23:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Esena pos tha sou fainotane na anatizonate kapoios kamikazi tin ora pou tha epines to frape sou me tis files sou.

quote:
Από 'κεί και πέρα, κάνουν ότι κάνουν οι Ισραηλινοί αλλά και οι Παλαιστίνιοι που με πολύ "ανδρεία" και "ηρωισμό" σκοτώνουν αμάχους στα λεωφορεία, δεν πρέπει να μένουν στο απυρόβλητο.
Και οι τελευταίοι σκοτώνουν ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ!
Γι αυτό θα μείνουν δούλοι.
Διότι από την χώρα σου μπορεί να έχεις απαιτήσεις, αλλά από τον θεό σου ΠΟΤΕ!

Αν είχα καταλάβει την χώρα του για να κάθομαι και να πίνω το καφεδάκι μου με τις φιλενάδες μου, τότε καλά να μου κάνει. Μάλλον δεν έχετε κατανοήσει κάτι. Η Παλαιστίνη βρίσκεται υπό κατοχή και μάλιστα στρατιωτική. Η Παλαιστίνη σύμφωνα με τις αποφάσεις του ΟΗΕ έπρεπε να αποτελεί αυτόνομο κράτος από το 1967. Στην Παλαιστίνη ζουν Ισραηλίτες έποικοι (η μειοψηφία ακόμα που μετριέται σε 200.000 σύνολο στις κατεκτημένες περιοχές), ενώ οι Παλαιστίνιοι πρόσφυγες της περιοχής ανέρχονται σε 3.7 εκατομμύρια και σύμφωνα πάλι με απόφαση του ΟΗΕ θα έπρεπε να τους επιτραπεί να επιστρέψουν στα σπίτια τους.
Το Ισραήλ όμως αρνείται να το δεχτεί, επειδή τους θεωρεί "εχθρικούς" ως προς το κράτος του, "μια χώρα έξι εκατομμυρίων θα κατέρρεε εν μια νυκτί αν άνοιγε τα σύνορά της σε τέσσερα εκατομμύρια «εχθρούς»".

Οι έποικοι σε όλες αυτές τις περιοχές είναι εκεί με δική τους ευθύνη. Γνωρίζουν ότι είναι λίγοι και ότι βρίσκονται σε "εχθρικό" έδαφος. Βέβαια έχουν τον στρατό να τους προστατεύει και είναι εξίσου φανατισμένοι με τους Παλαιστινίους.

Τελικά αν πρέπει να ζητήσουμε κάποια ευθύνη από τους Παλαιστινίους είναι γιατί χρησιμοποιούν τον δικό τους τρόπο άμυνας και επίθεσης και όχι τον Δυτικό που χρησιμοποιούν οι Ισραηλινοί. Ναι, θα έπρεπε να πηγαίνουν στο σχολείο και να μαθαίνουν πώς γίνεται η διεθνής διπλωματία και πώς να φτιάχνουν πυρηνικά όπλα όπως και οι Ισραηλινοί για να αρχίσουν να τους αντιμετωπίζουν με την πρέπουσα σοβαρότητα.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 00:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν διαφωνώ μαζί σου Ostria.
Επί της μεθόδου του "αγώνα" θέλω σχόλιο.

...και όσους από αυτούς που έχουν αυτοκτονήσει ανάμεσα σε γυναικόπαιδα, έχω δεί σε βιντεάκι πριν το γεγονός, όλοι τους λένε ότι πάνε για τον Αλάχ και τους απίστους!
Οχι για την χώρα τους...

Edited by - Αίολος on 29/07/2006 00:19:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 01:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

prepei na po pos apo tin dikaiologimeni isos antidrasi pollon oti
to olokaftoma probaletai poli perisotero apo ola
ta alla egklimata mexri to simio na leme oti to olokaftoma itan mithos h oti oi nekroi ebraioi itan ligoteroi i apostasi einai terastia.

kAI efoson το olokaftoma einai to tragiko apokorifoma enos
dixilietous antisimitismou, einai logiko
na einai sto epikentro. Kai kata kapoio tropo oli i Europe einai enoxi.



Να σου πω αγαπητέ Viking, εμένα δεν μου βγαίνουν τα νούμερα. Μιλούν για 6 εκ. Εβραίους που πέθαναν μέσα στα στρατόπεδα συγκέντρωσης (από 9 εκ. συνολικά που ζούσαν στην Ευρώπη το 1933).

Δες την κατανομή τους στο χάρτη για το 1933.
http://www.ushmm.org/wlc/nm_fset.php?lang=en&ModuleId=10005161&ArticleId=55&MediaId=358

Από τα 6 αυτά εκατόμμυρια οι μισοί (3 εκ) θεωρούνται θύματα από τις εβραϊκές κοινότητες της Πολωνίας.
Το έψαξα λίγο επειδή ήταν ο μεγαλύτερος πληθυσμός σε ευρωπαϊκή χώρα.

Πάρε και τα νούμερα των Εβραίων για τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές που είτε κατακτήθηκαν από τους Ναζί, είτε συμμάχησαν μαζί τους.

poland 3.000.000
romania 980.000
latvia 95.000
lithuania 155.000
esthonia 5,000

germany 525.000
hungary 445.000
czechos 357.000
Austria 250.000
Greece 73.000
Yougosl 70.000
Italy 48.000

Ας πάμε λοιπόν στην Πολωνία που την έψαξα λίγο.
Το 1933 ζούσαν 3 εκ κάτι εβραίοι στην Πολωνία, κυρίως στις μεγάλες πόλεις, Βαρσοβία, Κρακοβία, Λούμπλιν, όπου μετά την κατάκτησή τους από τους Ναζί οργανώθηκαν τα πρώτα γκέτο.
Ομως αν ψάξεις τον εβραικό πληθυσμό της κάθε πόλης ξεχωριστά πριν τον πόλεμο και όταν οργανώθηκαν αυτά τα γκέτο θα δεις:

Πληθυσμός Εβραίων Βαρσοβίας το 1939 = 380.000
Πληθυσμός Εβραίων Κρακοβίας το 1939 = -60.000
Πληθυσμός Εβραίου Λούμπλιν πριν τον WW2 = -40.000
Πληθυσμός Εβραίων Piotrkow Trybunalski = 15.000
Πληθυσμός Εβραίων GNIEZNO = --150

Για τις μεγαλύτερες πόλεις λοιπόν που έχουμε στοιχεία (και έχουμε τους ίδιους αριθμούς και για τα γκέτο που δημιουργήθηκαν σε αυτές από τους Ναζί) το σύνολο των εβραίων είναι 500.000 άνθρωποι. Πού είναι οι υπόλοιποι 2.500.000 που πέθαναν στα στρατόπεδα συγκέντρωσης;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 01:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν διαφωνώ μαζί σου Ostria.
Επί της μεθόδου του "αγώνα" θέλω σχόλιο.

...και όσους από αυτούς που έχουν αυτοκτονήσει ανάμεσα σε γυναικόπαιδα, έχω δεί σε βιντεάκι πριν το γεγονός, όλοι τους λένε ότι πάνε για τον Αλάχ και τους απίστους!
Οχι για την χώρα τους...

Edited by - Αίολος on 29/07/2006 00:19:12


Μα αγαπητέ μου Αίολε, η μέθοδος του αγώνα έχει έντονα θρησκευτικά χαρακτηριστικά επειδή η θρησκεία είναι το κύριο λάβαρό τους. Αυτή τους δίνει συμμάχους (και εχθρούς), αυτή τους στηρίζει ψυχολογικά αφού δεν έχουν άλλη στήριξη (οικονομική, στρατιωτική, μορφωτική). Είπαμε, ο καθένας μάχεται με ότι "όπλα" έχει στα χέρια του. Μην ξεχνάς ότι και εμείς το 21 πηγαίναμε στην μάχη με το λάβαρο της θρησκείας. Για την Πατρίδα και την Θρησκεία λέγανε οι αγωνιστές. Νομίζω ότι και οι ίδιοι κάτι τέτοιο λένε, απλώς βάζουν την θρησκεία πρώτη.
Κανείς βέβαια δεν συμφωνεί με τις επιθέσεις (αυτοκτονίας ή μη) όταν έχουν σαν στόχο αμάχους και παιδιά. Αλλά και στον δυτικό, τον πολιτισμένο κόσμο μας αυτά τα θύματα θεωρούνται "παράπλευρες απώλειες" από πολλούς. Και μην ξεχνάς πως όταν μιλάμε για οργανώσεις όπως η Χαμάς, μιλάμε για άτομα πολύ φανατισμένα (με τι άλλο θα μπορούσαν να τους φανατίσουν τόσο εκτός από την θρησκεία;)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 01:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.Και κάτι άλλο!Κατά την γνώμη μου είσαι και ρατσιστής!


esi ksereis posoi ratsistes enantion ton Evraion iparxoun pou exoun to thrasos na amfisbitoun to olokaftoma kai pou miloun asxima gia ena lao.Ta fasistika antiebraika kirigmata tou papadariou kai diaforon akrodeksion ta exeis pote sou akousei.

quote:
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΙ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΙ Κ Α Θ Η Μ Ε Ρ Ι Ν Α ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ/ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ/ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ.ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΖΕΙΣ ΥΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ


Esena pos tha sou fainotane na anatizonate kapoios kamikazi tin ora pou tha epines to frape sou me tis files sou.Thimata exoun kai oi ISRAILINOI,MIA LEKSI KAI GIA AYTOYS.Exeis akousie pote sou gia ta komena xeria kai podia nearon anthropon pou epesan thimata ton katharmaton tis xamas kai xezbola.Den eida na anoigei kanena thema otan skotontai israilinoi polites apo tromokrates.Den eida analogi evesthisia.Eimai enantion tis bia kai tis epithesis ton Israilinon alla kapoia alla poy legontai einai fasistika.

quote:
ΕΤΣΙ όπως μιλάς φαίνεται ότι τα βρήκες όλα έτοιμα στη ζωή σου!

Kai esi pantognostria pou ksereis oti o Aiolos ta brike ola etoima stin zoi tou,poli kseroliasi exei pesi mou fainetai.Alla leei alla katalabes.

Edited by - VIKING on 28/07/2006 12:54:51



Να πω την αλήθεια, εάν πηδούσα έναν ολόκληρο λαό για χρόνια, δεν θα καθόμουνα αμέριμνος, προκλητικά, να πίνω φραπεδάκι με τους φίλους μου!
Σίγουρα θα περίμενα από κάποιον να μου τη φέρει... Οπότε θα ήμουν ποιό προσεκτικός, (η προκλητικός η ηλίθιος)...
Στην αυλή του άλλου ρε να κάθομαι και να πίνω φραπέ? Βλάκας είμαι?
Ολα κι όλα, ας μην ξεχνάμε, που ξεχνάμε... Ετσι πάει να γίνει και η Κύπρος... Θα πληρώσουμε και ρέστα από πάνω...

Edited by - valgraph on 29/07/2006 01:45:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 01:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ο ΑΙΟΛΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ ΓΙΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ??????
Ναι!
Τον προσέλαβα για δικηγόρο!
Κι εμένα με προσέλαβαν οι Ισραηλινοί!

ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ;



ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΟΥΤΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΙ... ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΥΤΟ!
ΙΣΩΣ Η ΑΜΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ, ΙΣΩΣ Η ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ (ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΝΙΤΑ ΠΑΝΙΑ, ΙΣΩΣ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΣΟΥ, ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΩΝΥΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΝ ΠΑΛΙ, ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ" ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ... ΙΣΧΥΡΟΥΣ, ΙΣΩΣ, ΙΣΩΣ...
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΣΤΕΛΝΕΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ!!!
ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ. ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΟΥ ΘΑ ΗΜΟΥΝ...
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΧΕΣΜΠΟΛΑΧ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ ΤΑ ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ, ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ... ΑΠΛΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ...
ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 10:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα
Μια απάντηση στον Αίολο για το θέμα της θρησκείας και τον ρόλο που παίζει στα γεγονότα της περιοχής.Συμφωνούμε πιστεύω όλοι ότι πράγματι το Ισλάμ είναι επικίνδυνο,ακραίο δεν αφήνει πολλά περιθώρια αν΄΄απτυξης κτλ κτλ.
Γιατί όμως φίλε Αίολε αφού κρίνεις την μία πλευρά από άποψης θρησκείας δεν κρίνεις και την άλλή;
Να σου πώ μερικά αποσπάσματα από τα ιερά τους βιβλία να μου πείς την γνώμη σού;
<<Οι Εβραίοι ονομάζονται άνθρωποι.Οι Χριστιανοί δεν ονομάζονται άνθρωποι>>-KERIT HUTH(6B,p78).
<<Αθώος δολοφονίας,εφ όσον ο σκοπός είναι η δολοφονία Χριστιανού>>-MAKKOTH(7B).
<<Οι Χριστιανοί επλάσθησαν,για να υπηρετούν τους Εβραίους πάντοτε>>-MIDRASCH TALPIOTH(225).
<<Οι Χριστιανοί είναι ένας λαός γαιδάρων>>-KIDDUSCHIM(68A)
<<Οι γεννήσεις των Χριστιανών πρέπει να ελλατωθούν αριθμητικώς>>-ZOHAR(11,64B)
<<Εάν Εβραίος φονεύση Χριστιανό δεν διαπράττει έγκλημα>>-SEPHER OF ISRAEL(177B)
<<Οι Εβραίοι έχουν αξιοπρέπεια,τη οποία ούτε ο άγγελος δύναται να έχει>>-GLULLIN(91B)
<<Επιτρέπεται να εξαπατάς τους Χριστιανούς>>-BABHA KAMA(113B)
<<Ο Εβραίος δύναται να ορκισθή ψευδώς,χρησιμοποιών λέξεις υπεκφυγής>>-SCHABBOUTH HAG(6D)
<<Η τοκογλυφία επιτρέπεται τώρα, δια οποιαδήποτε αιτία είς βάρος των Χριστιανών>>-IORE DEA(159,1)
Ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα αλλά νομίζω ότι έπρεπε να πάρουμε και μια ιδέα για την θρησκεία των Εβραίων και γιατί νομίζουν ότι είναι ο περιούσιος λαός της γης.
Κάποτε απορούσα γιατί ο λαός αυτός είχε την εντύπωση ότι είναι ο περιούσιος λαός της γήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sairus
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 10:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sairus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μία απάντηση στον φίλο VIKING.Θεωρητικά μια χαρά τα λές,ουσιαστικά δεν μας λές κάτι όμως.Πάλι θα σε ρωτήσω γιατί δεν επιτρέπεται να αγγίζεται αυτό το θέμα και ποιος είναι αυτος που θα κρίνει ότι όλοι οι Ευρωπαίοι είναι ένοχοι.
Μήπως πρέπει να κοιταχτούν στον καθρέφτη τους αυτοί που συμπαθείς,να αναθεωρήσουν κάποιες τακτικές και πρακτικές που έχουν εφαρμόσει από την αρχή της ύπαρξης τους και ύστερα να μιλήσουν για δικαιοσύνη και ενοχή;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 20:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μην ξεχνάς ότι και εμείς το 21 πηγαίναμε στην μάχη με το λάβαρο της θρησκείας. Για την Πατρίδα και την Θρησκεία λέγανε οι αγωνιστές.
Εδώ κάνεις λάθος γλυκιά μου, όπως καί κάποιος άλλος φίλος που επικαλέστηκε το ίδιο επιχείρημα.
Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, αλλά μάλλον δεν με πίστεψες.

Το κάτωθι απόσπασμα προέρχεται από το "1821 και η Αλήθεια" του Ι. Σκαρίμπα, τόμος Β', σελίδα 20.

Το υπέρ Πατρίδος (του '21) δεν ήταν εθνικίστικο (ούτε τον εθνισμό μας αμφισβήταγαν οι Τούρκοι).
Ούτε στάθηκεν αυτό σύνθημα ή επίγραμμα μέσα στον αγώνα. Το υπέρ Πίστεως και Πατρίδος, σε καμμίαν παντιέρα εικοσιένικη δεν γράφηκε.
Μόνον το "Ελευθερία ή θάνατος" αντήχαε στον αέρα.
Η επανάσταση δεν γελάστηκε. Ο Τούρκος δεν της ήταν εθνικός - ειπείν - εχθρός, αλλά συγκατεστημένικος Δυνάστης του λαού, μαζί με τους άλλους δύο (=τον Κλήρο και τους Προύχοντας) και όχι ο χειρότερος... Βούταε, απαίταε ή και λήστευε, αλλά δεν έγδυνε, ούτε έγδερνε όπως οι Κοτζαμπάσηδες και ο Κλήρος.

Τα τονισμένα δικά μου.

Μάλλον παραλληλίζεις ανόμοια πράγματα και καταστάσεις καλή μου.

Ασχετο με το θέμα, αλλά μαθαίνουμε και κάτι...

Edited by - Αίολος on 29/07/2006 20:30:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 20:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε sairus δεν με αφορούν αυτά που λες.
Δεν είμαι ούτε Εβραίος, ούτε Χριστιανός.
quote:
Κάποτε απορούσα γιατί ο λαός αυτός είχε την εντύπωση ότι είναι ο περιούσιος λαός της γής

Και μην ξεχνας ότι είναι ο περιούσιος λαός ΚΑΙ του Χριστού.
Και έχουμε κοινή θρησκεία, την Π. Διαθήκη... (επισήμως πάντα)

Επί του θέματος που έθιξα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 20:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΟΥ ΘΑ ΗΜΟΥΝ...
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΧΕΣΜΠΟΛΑΧ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ ΤΑ ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ, ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ...
Πολύ (σχετικά) χλιαρή και καθυστερημένη αντίδραση για τους εξίσου εγκληματίες.
Και με προσπάθεια δικαιολόγησης...
quote:
ΑΠΛΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ...
;;;

Θα ήμουν λάθος εάν ισχυριζόμουν ότι, εάν δεν ξεκινούσαν οι Παλαιστίνιοι την ιστορία με τους στρατιώτες, δεν θα γινόταν τίποτα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy