ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
parakseno
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 02:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους parakseno  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα πήγαινα την εποχή του Κολόμβου μπας και καταφέρω να τον πείσω πως η περιέργεια βλάπτει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 16:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΖΥΓΑΡΩΝΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ; Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙΝ, ΑΦΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ, ΒΡΗΚΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΖΕΥΓΑΡΩΣΕ.
ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!
ΠΟΤΕ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ, ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΣ..... ΙΑΧ! ΤΟΣΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ, ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤΙΑΝΗ ΣΑΛΑΤΑ!
ΜΟΝΟ ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΥΠΑΡΞΗ ΕΞΙΣΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΟΚΑΤΕΛΗΜΕΝΑ.
Ο ΑΔΑΜ ΚΑΙ Η ΕΥΑ....
ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΘΕΣΕ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΛΑΘΟΣ, Η ΕΣΤΩ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΣΩΣΤΑ.
ΤΙΝΟΣ ΛΑΘΗ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ). ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ; ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ;

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 16:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PARAKSENO.....
ΣΤΟΝ ΚΟΛΟΜΒΟ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ Η ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΣΤΗΣΑΝ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΔΕΛΦΟΚΤΟΝΙΑ ΜΕ ΝΕΟ-ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΓΕΝΙΤΣΑΡΟΥΣ;
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ... ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΜΕΡΙΚΗ...
ΜΜΜ;

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 22:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις μεγαλο δικιο αζωελ.
Ολοι βγαζουν μια θεωρια για το καθε τι και τα κανουμε κουλουβαχατα.

Εχετε αναρωτηθει πως χτιστικαν οι περιφημες πυραμιδες?
πιστευω ολοι...ε,θα περναγα και απο κει να δω αν οντως γινανε με την βοηθεια εξωγηινων κτλ.
Ενα αλλο που μου περασε στο μυαλο ηταν να επισκευτομουν τον πολιτισμο των μαγιας για να μαθω πως εξαφανιστηκαν "μυστηριοδως"
Το μονο προβλημα ειναι πως σαν αιμοδιψης λαος ισως με θυσιαζαν.

Ο κολομβος δεν εφταιγε ρε παιδια,αργα η γρηγορα η αμερικη θα ανακαλυπτοταν.Οπως παλι εχει δικιο η αζωελ,φταινε οι Μ οι αγγλοι,γαλλοι,ισπανοι και λοιποι κυβερνητες των λαων της εποχης.

(Επισης φταινε και τουρκοι, οι οποιοι εκλεισαν ολους τους εμπορικους δρομους προς την ανατολη και αναγκασαν τους ευρωπαιους να ψαξουν αλλους δρομους προς τις ινδιες.Γι αυτο εφυγε ο κολομβος για ταξιδι... LOL)

ΦΙΛΙΚΑ,Ευλογητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 13:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mωρε ολοι αυτοι, μια χαρα τα καταφεραν με ολα οσα ειχαν κατα νου. Και το ποιοι κρυβονται πισω απο ολους αυτους, ειναι ενα θεμα που θελει πολυ ψαξιμο και καθαρο μυαλο. Οσε φορες το εχω κανει ολο στα ιδια πεφτω. Περιεργη συμπτωση αυτη! Περα απο ολα αυτα εμεις τι μπορουμε να κανουμε που δεν μπορουμε να παρουμε ανασα. Δεν προλαβενουμε να παρουμε ανασα και για να μην εχουμε και παραπονο οταν δεν εχουμε να πολεμησουμε με καποιον μας βαζουν και σκοτωνομαστε αναμεταξυ μας.
Και ο αντλαντιος πολεμος συνεχιζετε ΑΖΩΕΛ;
Ηθελα να ηξερα, τι εγινε τοτε και τι πηγε στραβα και ποιοι ηταν αυτοι που ηρθαν καποια στιγμη και εγιναν αιτια του Ελληνοατλαντικου πολεμου! Αν και οσοι επεζησαν, θα θελουν σιγουρα να εκδικηθουν τους Ελληνες.
Οσο για τους τουρκους, για ποιους τουρκους μιλαμε;

ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 16:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΛΟΓΗΤΕ...
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ! ΟΙ ΜΑΓΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΘΥΣΙΑΖΑΝ ΠΟΤΕ!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΤΡΟΠΑΙΟ "ΕΘΙΜΟ" ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΜΑΓΙΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ. ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ, ΑΡΧΙΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΙΣΠΑΝΟΕΥΡΑΙΩΝ, ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΥΤΕΣ. ΕΝΙΣΧΥΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΥΛΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΟΝΟΜΑΣΑΝ ΑΤΖΤΕΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΑΓΙΑΣ, ΚΑΘΙΕΡΩΘΗΚΑΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΕΝΤΑΣΗ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΘΥΣΙΕΣ. ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΑΙ ΙΕΡΕΑΣ ΑΥΤΩΝ, ΗΤΑΝ ΛΕΥΚΟΣ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤ ΕΠΕΙΤΑ, ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ ΕΒΑΦΑΝ ΜΕ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΟΥΣ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ, ΠΩΣ ΘΥΣΙΑΖΑΝ 50.000 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ 50.000 ΤΟΝ ΜΗΝΑ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΡΑΓΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟΣ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ, ΠΩΣ ΧΑΘΗΚΕ ΞΑΦΝΙΚΑ Η ΦΥΛΗ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑΣ!
ΟΙ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ Ε; ΝΑΙ! ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΘΕΑΜΑ. ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ Η ΣΦΙΓΓΑ. ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ, ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΟΣΑ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ. ΝΟΜΙΖΩ... ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΑΚΟΜΑ.

ΠΑΝΤΩΣ, ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ, ΦΙΛΕ ΕΥΛΟΓΗΤΕ. ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ, ΠΟΙΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ... ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ ΤΙΣ ΕΦΤΙΑΞΑΝ; ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ-ΑΝΟΥΝΑΚΙ ΚΤΛ. ΤΙΣ ΕΦΤΙΑΞΑΝ; ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΙΣ ΕΦΤΙΑΞΑΝ;

ΑΛΕΣΑΝΔΡΕ...
ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ... ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΡΚΟΥΣ. ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ. ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ, ΠΟΥ ΛΕΝΕ. ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟΥΡΑΝΟΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ. Ο ΤΖΕΚΙΝΣ ΧΑΝ ΚΑΙ ΤΑΜΕΡΛΑΝΟΣ, ΣΑΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ! ΚΤΗΝΩΔΙΑ! ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ...(???????) ΠΙΟ ΚΕΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΝ. ΓΙΑΤΙ; ΕΔΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ.
Ο ΕΛΛΗΝΟ-ΑΤΛΑΝΤΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ... ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΜΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΥΠΟΨΗΝ, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΟΣΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΘΑΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 23:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΖΩΕΛ,μπορεις να μου δωσεις λιγες πληροφοριες για τον ελληνο-ατλαντικο πολεμο?Μια περιληψη ας πουμε,γιατι δεν εχω ακουσει γι αυτο και θα ηθελα να ψαξω στο ιντερνετ για στοιχεια...

Στο θεμα μας τωρα...Επομενος προορισμος μου θα ηταν η περιοδος της ανθησης του μυκηναικου πολιτισμου για να θαυμασω τα ανακτορα
Θα με ενδιεφερε επισης να δω,ενα απο τα 7 θαυματα του κοσμου απο κοντα,τον κολοσο της ροδου.

ΦΙΛΙΚΑ,Ευλογητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 13:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΛΟΓΗΤΕ...
ΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ, ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ "ΕΛΛΗΝΕΣ". ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 28.000 ΠΡΟ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (ΔΗΛ.26.000 Π.Χ) ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙ ΚΡΟΝΟΥ, ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΚΑΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ, ΠΩΣ Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ (ΓΕΝΝΕΤΙΚΗΣ,ΜΕΤΑΛΛΑΞΗΣ, ΜΙΞΕΩΣ ΚΤΛ. ΚΤΛ.) ΟΠΟΥ Ο ΚΡΟΝΟΣ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ, "ΕΠΑΙΖΕ", ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΕΝΑ ΝΕΟ "ΣΧΕΔΙΟ".
Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑ, ΑΝΕΤΡΕΨΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟ 10.000 Π.Χ. ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΑΤΛΑΝΤΙΩΝ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΩΝ. ΕΜΑΘΑΝ ΚΑΙ ΤΗΡΟΥΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΕΙΔΗ ΕΙΣΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ "ΦΥΛΗ" (ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΟΦΙΟΥΧΟΙ, ΑΛΛΟΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ, ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΑΙ ΔΙΧΟΝΟΙΑ.
ΟΙ ΑΤΛΑΝΤΕΣ, ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ, ΤΗΝ "ΠΑΤΡΙΔΑ" ΕΛΛΑΔΑ. ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥΣ.
ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΡΑΚΛΕΙΕΣ ΣΤΗΛΕΣ ΚΑΙ... ΚΑΤΑΚΤΟΥΣΑΝ.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑΡΗΔΕΣ (ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΤΣΙ!) ΤΟΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΕΤΟΙΜΑΣΑΝ ΣΤΡΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ. ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ, ΔΙΟΤΙ Ο ΚΥΝΔΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΕΞΙΣΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΔΑΦΗ. ΟΙ ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΟΔΥΝΗΡΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ. ΕΦΤΑΣΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. ΚΑΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΑΡΧΙΣΕ ΣΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΑΚΡΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ. ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ, ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ. ( ΕΙΔΕΣ ΠΟΣΟ ΠΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ;)
ΜΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥΣ (ΑΛΛΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ΣΕ ΨΥΧΗ!) ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ. ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΤΛΑΝΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ" ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ. ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑΝ ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ, ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΟΠΛΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΤΑΝ. ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ "ΑΝΩΘΕΝ".. (ΤΡΙΑ ΣΚΑΦΗ) 1) ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ (ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ, ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΟΙ "ΘΕΟΙ" ( ΑΡΧΟΝΤΕΣ - ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ) ΚΑΙ 2) ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΒΕΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΝ. ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΡΑΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ. ΤΟΤΕ ΑΠΟΧΩΡΗΣΑΝ ΤΑ ΔΥΟ ΣΚΑΦΗ. ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ, ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΟΠΛΑ. ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΝ. ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, Η ΒΥΘΙΣΗ ΤΗΣ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑΣ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗ. ΒΥΘΙΣΗ ΜΕΡΩΝ ΤΗΣ ΑΙΓΙΗΔΑΣ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ. ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ ΚΑΙΡΟ, ΝΑ ΣΥΝΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΑΥΤΟΥ.
ΔΕΔΟΜΑΝΟ ΕΙΝΑΙ, ΠΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΑΝ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ, ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ, ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
(Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΤΛΑΝΤΙΟΥΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, Η ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ, ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ, ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΜΕΤΑ, ΗΤΑΝ ΣΟΒΑΡΑ ΛΑΘΗ.)

ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΣΩΘΗΚΑΝ, ΑΠΛΩΘΗΚΑΝ. ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΤΟΙΚΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ. ΑΦΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΕΚΕΙ, ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΡΥΨΑΝ ΤΗΝ "ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ" ΤΟΥΣ.
ΠΟΛΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΤΟΤΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΕΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.
ΑΡΚΕΤΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ. ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ.
ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ, ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΠΟΥ ΣΤΗΘΗΚΕ, ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ. ΑΡΧΙΣΕ ΕΙΔΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΕΥΧΟΜΑΙ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ, ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΜΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΣΗ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ (ΚΑΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ "ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ") ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΥΛΟΓΗΤΕ, ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ, ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΣΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ, ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΗ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ. ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΚΕ ΕΙΔΗ... Η ΜΕΓΑΛΗ "ΑΛΛΑΓΗ".
ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΕΣΥ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ. ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ Ε Γ Ω ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ Ε Γ Ω ΠΙΣΤΕΥΩ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΩ. ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΣΗ ΑΥΤΩΝ, ΠΑΡΑΘΕΤΩ. (ΠΟΥ ΣΗΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ.)

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 16:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΝΟΡΑ ΑΠΟ ΑΝΑΠΝΟΕΣ
Να χτισουμε τον κοσμο
με συνορα απο ανασες
και το φως,τον ψυχων μας

Να λαμψουν χαμογελα ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗΣ

το σκοταδι να χαθει.


Ποια δυναμη μας χωριζει;

και η ειμαρμενη ΜΟΝΗ της στα σκοταδια παραμιλα...;


Eνω ο χρονος ΕΥΔΑΙΜΩΝ στον θρονο του χαμογελα ευχαριστημενος.


Ποιο το επαθλο στους αιωνες...της λη θης;


ποιος ο νικητης και ποιος ο χαμενος;

σε εναν πολεμο που δεν εχει ακομη ξεκινησει...


Επινικιο:ενα στεφανι δαφνης για την χαρα της ζωης.

Οι ηρωες αστοχησαν και σιωπηλα κρυφτηκαν!

Eνα νεο δημιουργικο ΕΠΟΣ ανατελλει..
(γεματο αγαπη,αποδοχη,ασφαλεια,δικαιοσυνη)
ΦΡΟΝΗΣΗ


ΝΑΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ΧΑΡΟΥΛΑ!

ΑΝΕ ΜΟ ΔΕΙΧΤΗΣ
Σ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 20:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EGO 8A TO PARO LIGO EPISTIMONIKA TO 8EMA.

GIA MENA DEN IPARXI PARON.TO DEUTEROLEPTO POU PERASE INE TO PAREL8ON KE TO LA8OS POU EKANA BORO NA TO DIOR8OSO STO EPOMENO DEUTEROLEPTO.MILONTAS PADA GIA MIKRA LA8I I AKOMA KE GIA AUTA TA MIKRA POU AN DEN TA DIOR8OSIS SIDOMA STA APOMENA DEUTEROLEPTA TOTE 8A EXIS TO SIMERINO APOTELESMA.

INE POLI EPIKINDINO NA PEZUME ME TO PAREL8OS OSO EPIKINDINO KE ANOFELO INE NA DUME TO MELON MAS.GIA MENA KALITERA INE NA AFE8UME STO ELEF8ERO TIS FADASIAS...STIN VELUDINI MORFI TOY AGNOSTOU.

PADOS MOU ARESE I SKEPSI TOU PLOTINOU.ROMANTIKOS!
PLOTINE MPORIS NA KANIS ENA KORITSI EUTIXISMENO AKOMA KE TORA...XORIS POLA XRHMATA XORIS POLI PROSPA8IA...ARKI NA ISE APLOS.

KE EGO TO IDIO SKEFTOME KE AUTO POU SOU LEO DEN INE KE EUKOLO TO XERO....!

KALO SAS APOGEVMA ...SE LIGES MERES BENI TO KALOKERI...EGO AURIO GIRIZO STO KORITSI MOU,....ANIXTE TIN KARDIA SAS KE SKEFTITE MONO TO KALO...

AFISTE TIS MIXANES TOU XRONOU...PROSOPIKA FADAZI I EFEVRESI TOU ATOMOU STA MATIA MOU...ZISTE PATONTAS KA8E DEUTEROLEPTO ME TO ENA PODI STO PAREL8ON KE TO ALO STO MELON..

FILIKA

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 02:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
INE POLI EPIKINDINO NA PEZUME ME TO PAREL8OS OSO EPIKINDINO KE ANOFELO INE NA DUME TO MELON MAS.GIA MENA KALITERA INE NA AFE8UME STO ELEF8ERO TIS FADASIAS...STIN VELUDINI MORFI TOY AGNOSTOU.

Αγαπητε προλαλησαντα,προσωπικα,δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να αδιαφορω για το παρελθον και το μελλον.
Δεν εκανες ποτε σου ονειρα για το τι θα κανεις στην ζωη σου?
Δεν φανταστηκες ποτε πως θα ηθελες να ειναι το σπιτι σου?
Πιστευω πως πρεπει να κανουμε σκεψεις για το μελλον μας,οχι μονο για τον εαυτο μας αλλα και για την οικογενεια μας,τους φιλους μας.
Κι αν αυτη η βελουδινη μορφη του αγνωστου σε οδηγησει να ζεις στους δρομους χωρις λεφτα χωρις φιλους,χωρις οικογενεια?
Σκετη αυτοκτονια...

Στην αντιπερα οχθη τωρα,το να ασχολουμαστε με το παρελθον δεν ειναι επικυνδυνο αλλα ισως μαθουμε και κατι.
Εσυ,ποτε δεν αναρωτηθηκες πως δημιουργηθηκε ο κοσμος?
Δεν ειχες την επιθυμια να μαθεις αν αληθηνα υπηρξε ο χριστος?
Δεν ρωτησες ποτε την δασκαλα σου για το πως πεθαναν οι δεινοσαυροι?
Εχεις παει ποτε στην ακροπολη?Η θεα,ολων αυτων των μνημειων δεν σου δημιουργει την επιθυμια να μαθεις περισοτερα γι αυτους που τα εχτισαν ολα αυτα?Για τους προγονους σου?
Αυτα ειχα να σου πω...Η αποψη σου ομως παραμενει σεβαστη.


Επ ΑΖΩΕΛ,δεν σε ξεχασα κι εσενα...
Καταρχας,ευχαριστω που καθισες και εγραψες ολο αυτο το κειμενο...

quote:
ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ (ΚΑΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ "ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ") ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΥΛΟΓΗΤΕ, ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ, ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΣΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ, ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΗ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ. ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΚΕ ΕΙΔΗ... Η ΜΕΓΑΛΗ "ΑΛΛΑΓΗ".
ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΕΣΥ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ. ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ Ε Γ Ω ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ Ε Γ Ω ΠΙΣΤΕΥΩ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΩ. ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΣΗ ΑΥΤΩΝ, ΠΑΡΑΘΕΤΩ. (ΠΟΥ ΣΗΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ.)

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!


Μην φοβασαι,δεν προκειται να παρασυρθω.
Η αποψη που εγραψες μου αρεσει,την αποδεχομαι,αλλα δεν την ασπαζομαι εως οτου ψαξω και γω και καταληξω καπου.
Ειχα διαβασει για το τι ειχε γινει με τους ελληνες-ατλαντες αλλα ειχαν ολα μπερδευτει μεσα στο μυαλο μου.

Λες να εχουν καμια σχεση οι Βρωμεροι σιωνιστες και οι λοιποι ανθελληνες με τους απογονους των ατλαντων?

Τελος,για να μην ξεφευγουμε και απο το αρχικο θεμα,θα ηθελα να επισκευτω ενα απο τα 7 θαυματα του κοσμου,την βιβλιοθηκη της αλεξανδρειας για να θαυμασω και να διδαχθω απο αυτη την τεραστια και ανεπαναληπτη πηγη πληροφοριων που χαθηκε αδικα.(θυμασαι απο ποιους καηκε?)

spirit,ωραιο το "ποιημα",ειδικα το τελευταιο κομματι...

ΦΙΛΙΚΑ,Ευλογητος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alithia
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 15:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alithia  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alithia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αν είχα αυτήν την μηχανή, κύριο μέλημα μου θα ήταν να έσωνα όλα τα «απαγορευμένα» έγραφα που κάηκαν στην πυρά. Όλα τα έγγραφα με τις αλήθειες του κόσμου, τα έγγραφα με όλα τα μυστικά των Θεών. Έγγραφα που καταστράφηκαν και τώρα περπατάμε στην ζωή σαν τυφλοί. Έχουμε μάτια αλλά δεν βλέπουμε. Δεν ξέρουμε τίποτα. Τόση σοφία πήγε χαμένη στην πυρά.

Θα έφερνα όλη την γνώση στις ημέρες μας. Αυτό θα έκανα.

- Η Γνώση πονάει, η Αλήθεια πληγώνειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arion
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 18:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυρά του Ανέμου έχω κάτι που νομίζω πως θα σου αρέσει, είναι
λίγο δογματικό αλλά μετά από λίγη απόσμωση, νομίζω ότι δίνει αρκετά καλά στοιχεία για να βουλώσουν κάποιες τρύπες του παρελθόντος.


Αντιγνώση,Τα δεκανίκια του καπιταλισμού-Λιλη Ζωγράφου


Ιστορικό δοκίμιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 00:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ,ενδιαφερον σχεδιο ΑΡΙΩΝ,ειναι σαν να δοθηκε απαντηση σε μια ερωτηση που εκανα εχτες σε μια φιλη.\
Βιτρουβιος του Ντα Βιντσι..Η ΤΕΛΕΙΩΣΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 00:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επισης θα ηταν ενδιαφερον να πηγαινα πισω στο παρελθον για να αποκτησω καποια "απαγορευμενα" ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ βιβλια για την μαγεια τα οποια δεν υπαρχουν πια.

1.Clavicula Solomonis
2.Testamentum Solomonis
3.Lemegethon ή Lesser Key Of Solomon King ή Book Of Spirits ή Goetia
4.Der Rote Drache
5.Les Admirables Secrets d' Albert le grand
6.Enehmenon Leonis Papae
7.Grimorium Verum
8.Grand gimore
9.Book of power
10.grimorium honorii magni
11.The Sacred Magic of Abra-Melin The Mage
12.Book of Angel Ratziel
13.Book of Thoth
14.Kitab ma'ani al-nafs
15.Malleus Maleficarum
16.The magus
17.Celectial intelligencer
18.De occulta philisophia
19.Steganographie
20.Liber logaeth
21.Clavicula tabularum enochi
22.The book of angelical calls
23.Liber CCXX
24.Picatrix
25.De magia veterum
26.Pseudomonarchia daemonum
27.Die unaussprechlichen kulten

ΦΙΛΙΚΑ,Ευλογητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 21:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΕΥΛΟΓΗΤΕ...
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ, ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΡΗΝΙΑΣ ΚΑΙ ΡΩΜΗΣ, ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΚΗ ΤΑΚΤΙΚΗ.
ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ, ΠΟΥ ΘΕΛΑΝΕ (ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ) ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΟΥΝ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ.
ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ. Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΔΙΑΤΑΓΗ, ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΦΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ "ΜΥΘΟΥΣ".
ΑΥΤΟΣ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΠΑΠΑΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΠΤΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ, ΕΙΧΕ ΔΩΡΟΔΟΚΗΘΕΙ ΑΠΟ "ΕΒΡΑΙΟΥΣ" ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.
"ΕΒΡΑΙΟΙ" ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ, ΠΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗ ΑΜΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΡΟΠΟΙΗΘΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΟΥ, ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΝΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ.
ΚΑΙ "ΕΒΡΑΙΟΙ" ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ, ΟΠΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΕΙ Η ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ, ΦΡΟΝΤΙΣΑΝ 1-2 ΝΥΧΤΕΣ ΠΡΙΝ, ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10.000 ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΡΩΤΩ... ΠΟΙΟΙ ΕΚΑΨΑΝ ΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ;
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ... ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ... ΘΑ ΜΕ ΑΒΑΖΑΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ. ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ. ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ, ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ. ΧΑΘΗΚΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΕΙ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ. ΑΛΗΘΕΙΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ" ΤΩΝ ΑΤΛΑΝΤΙΩΝ... ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΑΝΟΙ; ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΓΓΟΛΟΙ; ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ; ΑΠΟ ΠΟΥ; ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ;

ΑΛΗΘΕΙΑ... ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΙΣ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 1781 ΣΤΟ ΣΟΥΝΙΟ; ΠΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΦΡΙΚΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ, ΓΕΜΑΤΟ ΚΤΗΝΩΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΙΣΟΣ; ΠΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ; ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΔΕΟΣ;

ALITHIA...
NA EΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΣΥΝΟΔΕΥΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...
ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΣΟΦΗ Η ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ.

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 21:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑRΙΟΝ...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ, ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΟΥΜΕ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΕΝΕΙ "ΕΔΩ" ΠΑΝΩ-ΜΕΣΑ-ΓΥΡΩ.
..."ΟΠΩΣ ΠΑΝΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ"...

ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ "ΣΧΕΔΙΟ" ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΑΝΕΡΩΣΕΣ, ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΤΑΔΙΟ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ARION!

SKIES TOU FEGARIOU...
ΣΥ ΕΙΠΑΣ... <ΖΗΣΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΩΝ, ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ>
ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΠΟΔΙ".
ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ SPIRIT, ΕΙΠΕ...
..."ΕΝΑ ΝΕΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΕΠΟΣ ΑΝΑΤΕΛΛΕΙ"...
ΑΣ ΓΙΝΕΙ!

Η ΓΝΩΣΗ ΠΟΝΑΕΙ, ΟΤΑΝ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΛΗΓΩΝΕΙ, ΦΙΛΗ ALITHIA! ΜΑ ΟΤΑΝ Η ΚΑΡΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ, ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΧΕΤΑΙ. ΚΑΙ Η ΥΠΑΡΞΗ...ΠΡΟΧΩΡΑ.
ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ!


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2004, 02:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ... ΘΑ ΜΕ ΑΒΑΖΑΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ. ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ. ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ, ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ. ΧΑΘΗΚΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΕΙ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ. ΑΛΗΘΕΙΑ!

Aζωελ,τα βιβλια αυτα,πλεον δεν υπαρχουν.
Μετα απο τις πολλες μεταφρασεις,τις μεταποιησεις απο τον καθενα,αυτα τα βιβλια,εχουν πια αλοιωθει τοσο οστε να μην εχουν καμια σχεση με το πραγματικο βιβλιο.
Σε τι θα μου χρησιμευσει μια "σολομωνικη" εαν τα περισοτερα ξορκια και επικλησεις ειναι μισα ή ακομα χειροτερα,μετεφρασμενα λαθος?

Κατα καιρους ειχαν εμφανιστει βιβλια με τον τιτλο clavicula solomonis
αλλα δεν ειχαν καμια,εστω και μικρη σχεση με το πραγματικο βιβλιο,αντιγραφα του οποιου,φυλασονται σε καποια μουσεια και βιβλιοθηκες και σαφως δεν ειναι προσβασιμα για το κοινο.

Μπορει το βιβλιο να λεγεται clavicula solomonis,ομως πλεον δεν ξερουμε αν οντως συγγραφεας του ηταν ο βασιλιας σολωμοντας.
Πιθανον,το μεγαλυτερο ποσοστο των χειρογραφων να προερχεται απο ενα συνολο παραδοσεων που χρησιμοποιηθηκε ή αποκαλυφθηκε στον βασιλια σολομωντα

Θα ηθελα να σου γραψω και λιγο για τα αλλα 2 βιβλια,αλλα ειναι περασμενη η ωρα.

Παντως,σε αυτα τα 27 βιβλια που εγραψα,υπαρχουν βιβλια πολυ πιο ισχυρα απο την σολομωνικη.
Και προσεξε,δεν μιλαω για τις πρωτες εκδοσεις και μεταφρασεις αλλα για τα αυθεντικα βιβλια.

Μην ανυσηχεις,ασχολουμαι χρονια μετα το μικροβιο που μου κολλησε η "μαγισα" γιαγια μου.Δεν ειμαι κανενα παιδακι που θα δοκιμαζα οτι διαβασω απλα και μονο για να ικανοποιησω την περιεργεια μου,χωρις προστασια.

quote:
ΑΛΗΘΕΙΑ... ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΙΣ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 1781 ΣΤΟ ΣΟΥΝΙΟ; ΠΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΦΡΙΚΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ, ΓΕΜΑΤΟ ΚΤΗΝΩΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΙΣΟΣ; ΠΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ; ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΔΕΟΣ;


εγω θα σε γελασω αν σου 'λεγα πως κατι ξερω,για διαφωτισε με λιγο.
(συγγνωμη αν σε κουραζω ετσι?εχεις ηδη γραψει 2 μεγαλα κειμενα για να μου εξηγησεις περι ατλαντων και περι αλεξανδρειας και στο αναγνωριζω)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2004, 20:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΛΟΓΗΤΕ...
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.
ΑΛΛΑ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΑΝ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ.
ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΔΡΙΚΟ ΝΑΟ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ, ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΥΠΟΓΕΙΕΣ ΣΤΟΕΣ ΣΕ ΜΥΣΤΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΠΟΥ ΦΥΑΛΑΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΛΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟΥΣ "ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ" ΚΑΙ ΜΥΗΜΕΝΟΥΣ. ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΤΟΥ ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.
ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ, ΣΕ ΣΥΝΑΓΩΓΗ ΟΒΡΙΩΝ Η ΟΒΡΑΙΩΝ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΒΡΑΙΩΝ, ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟ -Ε- ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΔΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ, ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ!) (ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ), ΤΗΣ ΖΥΡΙΧΗΣ. ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ (ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟΝ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ).
ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ. Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ, ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΜΥΗΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΕ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ... ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΕΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ (ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ!) ΔΩΣΕ ΤΗΣ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΑ ΦΙΛΙΑ. ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ... ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ESOTERICA. ΔΩΣΕ ΤΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ, ΑΠΟ ΒΑΘΟΣ ΚΑΡΔΙΑΣ!
ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ. ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ.
ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΗΣΥΧΩ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΝΟΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΜΩ. ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 1781...
ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΓΕΝΝΑΙΟ-ΗΡΩΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗ ΕΛΛΗΝΑ, ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΗ ΤΡΟΜΕΡΑ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΙΕΡΕΙΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ, ΟΒΡΙΟΥΣ, ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΦΡΑΓΚΟΥΣ. ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΥ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΕ ΚΑΙ ΑΠΕΚΡΥΨΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ.
ΠΡΙΚΕΙΤΕ ΓΙΑ 196 ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ 4 ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ, ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕ 3000 ΤΟΥΡΚΟΥΣ, ΜΕ ΦΡΑΓΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΡΦΕΤΟ ΤΟΥΣ.
ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΩΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ. ΜΟΛΙΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ, ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΧΑΝΩ Ο,ΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΩΣ ΡΙΧΝΩ ΚΑΠΟΥ ΕΥΘΗΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΟΧΙ ΕΤΣΙ".
ΕΧΩ ΠΕΙΣΜΩΣΕΙ, ΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ. ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΟΜΩΣ, ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.
ΕΙΝΑΙ ΤΟ "ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΤΗΣ ΙΕΡΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΛΗΣ". ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΑΝΕΣΤΗ ΚΕΡΑΜΥΔΑ. ΑΠΟΓΟΝΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΕΡΑΜΥΔΑ-ΑΡΧΙΓΕΝΗ, ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΗ ΤΟ ΜΕΓΑ ΑΥΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ.
ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΕΡΑΜΥΔΑ-ΑΡΧΙΓΕΝΗ, ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΙΔΗ. ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΕΡΑΜΥΔΑ-ΑΡΧΙΓΕΝΗ, ΠΟΥ ΤΕΛΟΥΣΕ ΧΡΕΕΙ ΙΕΡΕΩΣ ΕΝΟΣ ΜΥΣΤΙΚΟΥ ΝΑΟΥ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΕ ΜΥΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΠΟΥ ΔΥΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΙΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΒΡΙΟΙ (ΕΒΡΑΙΟΙ) ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΙΣΟΣ ΣΤΑ ΑΠΑΝΘΡΩΠΑ ΚΤΗΝΩΔΗ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΣ.
ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΟΠΟΥ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΚΡΥΨΕ, ΚΑΙ ΣΤΕΡΗΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΣΤΑ ΣΤΗΘΗ ΤΟΥ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ, ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ... ΚΑΙ ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ... ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΨΑΞΕΤΕ ΠΑΝΤΟΥ, ΝΑ ΨΑΧΝΕΤΕ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ, ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 1781, ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ.
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ ΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ Η ΦΛΟΓΑ ΕΚΕΙΝΗ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΦΩΛΙΑΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΤΗΘΙΑ ΣΑΣ! ΣΤΗ ΦΛΟΓΑ ΕΚΕΙΝΗ, ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ "ΕΛΛΗΝ", ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ "ΒΡΕΙ" ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ!

ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ Η ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ ΤΗΣ ΟΥΡΑΝΙΑΣ ΕΛΛΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ, ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΩ ΤΟ 1940 ΣΤΗΝ ΠΙΝΔΟ, ΠΟΥ ΠΑΝΟΠΛΗ Η ΑΘΗΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΞΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕ ΣΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΖΗΣΑΝ, ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΠΑΝΑΓΙΑ, ΕΚΕΙΝΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΞΕΓΕΛΑΣΤΗΚΑΝ... ΔΙΟΤΙ ΕΙΔΑΝ! ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ. ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ, ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΑΘΗΝΑ! ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΥΘΗΝΕΙ.

ΙΣΩΣ... ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΕΓΩ... ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ... ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΟΥ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 03:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Aναφερθηκα κυριως στον σολομωντα επειδη τον "εφερε" η κουβεντα.
Τα 3 αυτα βιβλια δεν ειναι τιποτα μπροστα στα αλλα 24.
Τωρα,το ποιος τα εγραψε και που βρισκονται δεν με ενδιαφερει και πολυ.Αφου λειτουργουν δεν μου καιγεται καρφι.
Ενδιαφερουσα ομως η αποψη σου για την τοποθεσια τους.
Ηξερα πως βρισκονται στο βρετανικο μουσειο σε απροσβασιμα δωματια για το κοινο.

quote:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ... ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΕΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ (ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ!) ΔΩΣΕ ΤΗΣ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΑ ΦΙΛΙΑ. ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ... ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ESOTERICA. ΔΩΣΕ ΤΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ, ΑΠΟ ΒΑΘΟΣ ΚΑΡΔΙΑΣ!
ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ. ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ.

Οσο για την γιαγια μου...
Ακομα ειναι μαζι μας (μαλλον)...Εχω χρονια να της μιλησω.Συγκεκριμενα,τελευταια φορα που την ειδα ηταν πριν τεσσερα χρονια σε μια κηδεια.Θυμαμαι πως δεν της μιλησα,αλλα τα βλεματα μας ειχαν καρφωθει του ενος πανω στον αλλο για πολυ ωρα.Τελικα δεν της μιλησα...Κανενας δεν της μιλησε.Οπως το πες,οποιος ασχολειται με αυτα,καταστρεφει την ζωη του.Ετσι κι αυτη.
Εγω ευτυχως ακομα,μετα απο τοσα χρονια κραταω...

Το βιβλιο που μου προτεινες,θα το αγορασω απο βδομαδα και θα σου πω την γνωμη μου.

quote:
ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ, ΣΕ ΣΥΝΑΓΩΓΗ ΟΒΡΙΩΝ Η ΟΒΡΑΙΩΝ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΒΡΑΙΩΝ, ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟ -Ε- ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΔΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ, ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ!), ΤΗΣ ΖΥΡΙΧΗΣ. ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ.

Αγαπητη μου,οσα -Ε- και να βαλουνε ποτε δεν θα γινουν σαν εμας,να σαι σιγουρη.
Κατι ηξερε ο Χιτλερ ετσι?(αληθεια,ποια η γνωμη σου για τον χιτλερ?)

quote:
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ ΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ Η ΦΛΟΓΑ ΕΚΕΙΝΗ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΦΩΛΙΑΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΤΗΘΙΑ ΣΑΣ! ΣΤΗ ΦΛΟΓΑ ΕΚΕΙΝΗ, ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ "ΕΛΛΗΝ", ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ "ΒΡΕΙ" ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ!

πολυ θα ηθελα να μιλησουμε για τους ελληνες,τους ε.
Αλλα θα υπαρξουν πολλες αντιπαραθεσεις απο πολλους εδω μεσα και δεν μ'αρεσει να μπλεκομαι σε "καβγαδες" γιατι γινομαι πολυ κακος...

quote:
ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ Η ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ ΤΗΣ ΟΥΡΑΝΙΑΣ ΕΛΛΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ

Ευχομαι να μην σχολιαστουν οσα ειποθηκαν και θα ειποθουν περι ελληνων
σε αυτο το θεμα.Πολλοι δεν γνωριζουν.Πολλοι,οταν μαθαινουν δεν πιστευουν.Πολλοι οταν δεν πιστευουν κοροϊδευουν τοσο που θα ευχεσαι να ειχες κρατησει το στομα σου κλειστο...

Και γω μαζι σου ειμαι αζωελ αλλα..
αλλα φοβαμαι πιο πολυ καθε εγωιστη-ξεροκεφαλο ελληνα παρα οποιονδηποτε ανθελληνα.


Στο κυριως θεμα μας τωρα.
Επομενος προορισμος:ΣΟΥΝΙΟ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 1781...

ΦΙΛΙΚΑ,Ευλογητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 15:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ... ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ".
ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΝΙΕΣ ΤΟΥΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ... ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΘΥΜΩΝΩ.
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ. ΚΑΤΑΝΟΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΑΠΟ ΟΣΑ ΔΗΛΩΝΩ.
ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ "ΕΛΛΗΝ" ΕΓΩ ΜΙΛΩ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΟΒΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ, ΕΓΩ, ΜΙΛΩ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΒΙΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΝ, ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ. ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ, ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΘΕΣΗ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΝΕΥΘΗΝΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΔΙΔΕΙ.
ΚΑΤΑΝΟΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΩΝ... "ΕΛΛΗΝ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!". ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΟΥΝ.
ΑΥΤΗ Η ΑΝΩΤΕΡΗ ΙΔΕΑ, ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΒΑΡΥ ΛΗΘΑΡΓΟ ΚΑΙ ΥΠΝΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΠΟ, ΟΣΟΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ, ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ. ΜΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.
Ο "ΕΛΛΗΝ"... ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
Ο "ΕΛΛΗΝ"... ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
Ο "ΕΛΛΗΝ"... ΕΙΝΑΙ Α-Ν-Θ-Ρ-Ω-Π-Ο-Σ. ΟΥΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ, ΟΥΤΕ ΧΩΜΑΤΑΝΘΡΩΠΟΣ.
Ο "ΕΛΛΗΝ"... ΕΙΝΑΙ ΧΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΑΙΕΣ.
ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΧΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΧΑΡΗΝ ΦΟΒΟΥ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ. ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟΙ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ ΤΑΧΑ ΚΑΙ "ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΟΥΜΕ". ΘΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΟΥΜΕ, ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΥΤΟΣ ΕΙ ΑΛΛΩΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟΙ. ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΝΑ ΠΩ, ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΑΝ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΓΙΑ "ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ" ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. ΕΞΥΠΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΚΑΓΚΕΛΩΜΑ". ΕΙΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ... ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΤΕ! ΑΝ ΠΕΙΤΕ ΑΥΤΟ, Η ΑΝ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΕΤΣΙ... ΛΕΓΕΤΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ, ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ, ΛΕΓΕΤΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ... ΚΤΛ... ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ "ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΛΟΥΣ"! ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ... ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΥΓΕΝΙΚΑ... ΚΕΦΑΛΟΚΛΕΙΔΩΝΕΤΕ...;
ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΜΟΔΑ, ΜΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ!
ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΝΑ...
ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ "ΕΛΛΗΝ", ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΘΗΝΗ.
ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ "ΕΛΛΗΝ", ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΘΗΝΗ.
ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΩΣ "ΕΛΛΗΝ"... ΜΑΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΣ, ΜΕ Ο,ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΕ "ΛΗΣΤΕΨΕΙ".
ΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΑΛΛΗ ΤΟΣΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΧΩΡΑΣ, ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΠΙΣΤΗΣ-ΙΔΕΑΣ-ΣΚΕΨΗΣ, ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ.

ΑΛΗΘΕΙΑ... ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ; ...........Ε! ΑΥΤΟ! ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ.

ΣΕ Ο,ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΑΥΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΓΩ.

ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ, ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠΟΣ "ΕΛΛΗΝΩΝ" ΑΥΤΟΣ. (ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ ΟΙ ΕΚ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΕΛΛΗΝΕΣ. ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ, ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η "ΕΛΛΑΣ" ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΗΣ, ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΒΡΕΙ.

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 01:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη Αζωελ,

Στο forum και γενικα στην ελλαδα,υπάρχει αντικειμενική έκφραση της ελευθερίας όπως ακριβώς υπάρχουν γελοίοι που είναι και οι παντογνώστες,οι υπέρμαχοι των ιδέων τους που οι ίδιοι καταρρίπτουν καθημερινά.Οι περισοτεροι "συγχρονοι ελληνες" διακατεχονται απο μια μισαλλοδοξία και εναν ανεξηγητο δογματισμό προς τους συνανθρωπους τους.Οπως ειπες,παιρνουν θεση χωρις να γνωριζουν και μαλιστα δογματιζονται και γινονται οπαδοι των ιδεων τους χωρις οι ιδιοι να συνειδητοποιουν το γιατι.

Ο Έλλην δεν ειναι η εξελιξη του ανθρωπινου ειδους ουτε ο ανώτερος γενετικά άνθρωπος.Ο απλός άνθρωπος δεν έχει χρόνο για Πυθαγορα και εμπεδοκλη αλλα το μονο που τον νοιαζει ειναι να βρει τροπο να περασει καλα και να ξεχρεοσει τις καρτες και το σπιτι του.Σε τι θα τον βοηθησει ο Εμπεδοκλης αν δεν μπορει να χρησιμοποιησει οτι διαβασε στην καθημερινοτητα?

Ομως αζωελ,στην αντιπερα οχθη,υπαρχει και η αρρωστημένη εκδοχή του τάγματος των Ε,οι οποιοι απαρτιζονται μία ομάδα ανωτερωμ ανθρώπων που νοιάζονται για την εξέλιξη του κόσμου και την αναγενηση του ελληνισμου.Καταντανε να γινονται αυτοι δογματικοι και στην ουσια,να γινονται εκφραστες της υποταγής στο τι είναι ελληνικό και τι όχι.
Χωρις να το αντιλαμβανονται,καταντανε να κλεινονται γυρω απο τους τοιχοθς του εγωκεντρισμου και πιστευουν πως ειναι οι μονοι που εχουν κατακτησει την αληθεια,ενω διακατεχονται απο το πνευμα της μπουρδολογιας.

Και ξανα...,για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας,πως θα σας φαινοταν ενα ταξιδι στο παρελθον,την εποχη που χτιστικε το στοουνχεντζ.Εκτος απο τις πυραμιδες,ειναι και αυτο αμφιλεγομενο για τον τροπο κατασκευης του.

ΦΙΛΙΚΑ,Ευλογητος
(Την αποψη σου για τον Χιτλερ ομως δεν μου την ειπες...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 13:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ Ε; ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ...
ΝΑ ΘΕΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ……
1) ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ, ΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΕΣΤΥΣΑΝ;
ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΑΠΟΙΚΙΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ.
2) ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥ 1ου ΚΑΙ 2ου ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ, Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΗΤΑΝ ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ.
3) ΕΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΟΙ ‘ΕΒΡΑΙΟΙ’ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΤΟΣ, ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ. ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΑΙΣΤΗΝΙΑΚΑ ΕΔΑΦΗ. (ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΠΑΠΑ, ΠΟΥ ΛΕΝΕ!)
4) ΕΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ O XIΤΛΕΡ, ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ‘ΕΒΡΑΙΟΥΣ’, ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ, ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΥΓΕΙΑΣ ΚΤΛ. (ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ, ΠΩΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ, ΑΛΛΑ Η-Τ-ΑΝ ‘ΕΒΡΑΙΟΣ’.
5) ΜΑΖΕΨΑΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ‘ΕΒΡΑΙΟΥΣ’, ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ, ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΕΤΟΙΜΟΥΣ. (ΟΙ ΕΧΩΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ… ΓΛΙΤΩΝΑΝ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ! ΛΙΓΟΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ...ΜΑΡΤΥΡΗΣΑΝ! ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΤΩΝ ‘ΕΒΡΑΙΩΝ’. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ. ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. )
6) ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ, ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, Η ‘ΑΜΕΡΙΚΗ’ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΑ ΝΕΑ ΥΠΕΡΣΥΧΡΟΝΑ ΟΠΛΑ.
(ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ; ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ, ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΘΑΝΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ!)
7) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ, ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ, ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ. ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΧΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΕΥΡΩΠΗ.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΡΩΤΩ……
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ, ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ; ΘΑ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΕΔΑΦΗ ΑΥΤΑ, ΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ; (ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΑΥΤΟ!)
ΘΑ ΓΥΡΙΖΕ Η ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ, ΜΕ ΟΙΚΤΟ, ΥΠΕΡ ΤΩΝ ‘ΕΒΡΑΙΩΝ’;
ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΤΗΜΑ Ο ‘ΕΒΡΑΙΟΣ’, ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΓΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ;
ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟ ΠΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, ΣΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ;
ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΟΥ ΟΥΤΕ Ο ‘ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ’ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ;

ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΩ...
ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΧΙΤΛΕΡ, ΑΝΗΚΕ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΤΑΓΜΑ...
ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΕΛΕΙ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ-ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΝΑ ΣΚΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΛΙΣΟΥΝ...
ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΣΤΗ ΘΟΥΛΗ, ΑΓΚΑΡΘΑ, ΚΤΛ. (ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ, ΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΕΚ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΗΜΟ ΓΚΟΜΠΙ, ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ, ΤΑ ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΟΧΗΜΑΤΑ, ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ 'ΞΑΝΑΒΑΔΙΣΕΙ' ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ...)
ΕΡΩΤΩ...
ΠΟΙΟΣ, ΓΙΑΤΙ, ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ... Ο ΧΙΤΛΕΡ;

ΣΤΟΟΥΝΧΕΝΤΖ...
ΝΑΙ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ, ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΥΛΗ...
ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΠΝΤΩΣ, ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΒΕΝΕΙ ΕΚΕΙ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΤΟΝΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΠΕΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΑΥΤΕΣ. ΚΑΤΙ ΛΕΙΠΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ, ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΟΙΟΥ. ΝΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΕΥΘΗΝΣΗ... ΜΑ ΓΙΑ ΠΟΥ;
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΛΙΓΟ, ΤΟ ΘΟΛΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ...

ΠΟΛΕΣ "ΠΟΡΤΕΣ" ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ!
ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ, Η ΚΑΘΕ ΠΟΡΤΑ... ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ...

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 13:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνυπογραφω τα οσα εχεις πει ως τωρα και ειδικα στα περι ΕΛΛΗΝ ΙΔΕΑΣ!
οσο για αυτα που αναφερεις περι χιτλερ, μη ανθρωπου κατα εμε, και ολα τα αλλα με εβαλαν σε πολλες σκεψεις. Δεν τα ειχα προσεξει αρκετα απο αυτα.
εχω μια ερωτηση. Εχεις κανει σε στρατιωτικη σχολη; Η απλα εχεις αυτο το ευφυες δαιμονιο; Δεν αστειευομαι και ρωτω παντα φιλικα ετσι;
Για να φτασεις σε τετοιες σκεψεις, θελει καποια ταξη και παρακολουθηση. Θελει και λιγο να κατεχεις απο τακτικη πολεμου, σε διαφορα επιπεδα.
αληθεια, τι γνωριζεις για τα πρωτοκολλα της σιων; αληθεια ειναι πως ειναι χιλιαδων χρονων και οχι της τελευταιας εκατονταετιας; σε ποια εποχη θα επρεπε να ταξιδεψω για να βρω την απαντηση;

ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 15:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΕΣΑΝΔΡΕ...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ.

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΑ... ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΩΣ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΕΡΕΥΝΩΝ ΚΑΠΟΙΩΝ, ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΕΡΚΗΣΑΝ ΠΟΛΛΑ... ΠΟΛΛΑ... ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ, ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΤΗΝ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ. ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ, ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΕΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ.
ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΠΟΙΟΙ; ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΩΦΕΙΛΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΣΤΟΥΣ 'ΕΒΡΑΙΟΥΣ'. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΛΙΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΡΓΑΝΑ.
ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΟΙΟΙ... ΜΜΜ! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΧΘΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ.

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 16:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπημένοι μου φίλοι…
Θα χρειαστεί να λείψω για κάποιο διάστημα. Πρόκειται για κάτι που πρέπει να φέρω εις πέρας.
Δεν γνωρίζω πόσο καιρό θα απέχω από τον χώρο του esoterica, αλλά θα επιστρέψω οπωσδήποτε!
Και αν όλα πάνε καλά, είμαι σίγουρη πως τότε θα έχουμε πολλά να πούμε και να συζητήσουμε.
Ως τότε, σας ζητώ να προσέχετε τον εαυτό σας και εύχομαι να σας ξαναβρώ καλά και καλύτερα, αν γίνετε!
Σκαλίστε όλους τους χώρους, που πιστεύετε πως μπορεί κάτι να αποκαλύψετε και επεκταθείτε γύρω και πέρα από τους εαυτούς σας.
Όποιος θέλει μπορεί να συνεχίσει να γράφει στο συγκεκριμένο θέμα και να το χειριστεί όπως κατανοεί. Όταν θα ‘γυρίσω’, θα εργαστούμε και πάλι μαζί.
Υπάρχει περίπτωση, όταν επιστρέψω, να γίνω πιο αντιπαθητική και παράξενη. Αλλά δεν πρόκειται να σας αφήσω σε ησυχία! Και δεν πρόκειται, να είμαι τόσο “απόμακρη” όσο ήμουν ως τώρα.
Να έχετε τα μάτια σας ανοιχτά…
Να χαμογελάτε…
Και μακριά από ‘δρόμους’ μελαγχολίας. Οδηγούν σε πλάνη. Και ελπίζω κάποιοι, να κατανοούν τι εννοώ.

..... « Πριν νοικοκυρέψουμε τον κόσμο, ας νοικοκυρέψουμε το σπίτι μας ».....

Καλή συνέχεια!

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lioneagle
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 16:45:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lioneagle  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος lioneagle  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος lioneagle  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναγνωρίζοντας πόσο σημαντικά είναι τα όσα αναφέρονται, αλλά παράλληλα θέλοντας να επαναφέρω τη συζητήση στον αρχικό της σκοπό θα ήθελα να επισημάνω τα εξής: αν ήμασταν απλοί παρατηρητές ενός ανθρώπου που προσπαθεί να αλλάξει την κατάσταση, στην οποία βρίσκεται θα σκεφτόμασταν μάλλον ότι δεν είναι ευχαριστημένος από όσα του επιφύλσαξε η μοιρά ή η ζωή ή όπως θέλετε πείτε το. Επομένως, θα μιλούσαμε για κάποιο μίζερο που δεν ξέρει να εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες που του δίδονται και που τελικά είναι βρίσκεται σε ένα αδιέξοδο, από όπου μπορεί να ξεφύγει μόνο με ένα θαύμα. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με την υποθετική μηχανή του χρόνου, για την οποία μιλάμε. Το ερώτημα ΄΄τι θα έκανα με μια μηχανή του χρόνου΄΄ θα έπρεπε να αφήνει παγερά αδιάφορο το δραστήριο άνθρωπο, εκείνον δηλαδή που παίρνει την κατάσταση στα χέρια του και τραβά μπροστά, για δικό του ώφελος, αλλά και για το καλό όλων. Ένας τέτοιος χαρακτήρας δεν νοιάζεται για το πως θα διορθώσει το παρελθόν, αλλά για το πως θα το εκμεταλλευτεί για ένα καλύτερο μέλλον. Ο μυστικιστής καταλαβαίνει, χωρις περιττά λόγια, ότι τα πράγματα έγιναν έτσι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο, γιατί όλη η ανθρωπότητα έπρεπε να πάρει συγκεκριμένα διδάγματα. Τέλος, θεωρώ ότι παρόλες τις καταστροφές έχουν απομείνει τα απαραίτητα εργαλεία για να ανακαλύψουμε το παρελθόν χρησιμοποιώντας τις δικές μας δυνατότητες, και τελικά να μπορέσουμε, να αντλήσουμε χρήσιμες διδασκαλίες από αυτό και να εξελιχθούμε δίχως τη χρήση οποιασδήποτε μηχανής που θα μας μετέφερε σε σημαντικές ιστορικές στιγμές. Ακόμα,αν το θέλετε, αυτή η υπομονετική αναζήτηση σε περασμένους καιρούς, μέσω των ιστορικών στοιχείων που έχουν απομείνει, ίσως να είναι η κατάλληλη μέθοδος για να εξελιχθεί η ανθρώπινη συνείδηση και ο ανθρώπινος νούς, δίοτι μην ξεχνάμε ότι όσοι είναι πολύ ΄΄περπατημένοι΄΄ πνευματικά ΄΄ έχουν τη δυνατότητα να κάνουν τέτοιου είδους χωροχρονικά ταξίδια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ankor 7
Νέο Μέλος

Honduras
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 16:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ankor 7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ως πρωτάρης στον εσωτερισμό έχω μόνο μερικές ερωτησούλες, στις οποίες αν μου απαντήσετε θα με βοηθήσετε να βγάλω μια άκρη.
Τι ήταν τελικά ο Χίτλερ και γιατι έκανε αυτά που έκανε; σιγουρα δεν ήταν κάποιος τυχαιός. διότι ένας τυχαίος μάλλον δυσκολά θα κατακτούσε όλη την Ευρώπη.
Τί είναι το Μαυρο Τάγμα; Έχει να κάνει με τη μαύρη ιεραρχία που δίαβασα σε κάποια βιλία;
Τι το ξεχωριστό έχουν οι Έλληνες; Δηλαδή άνθρωποι άλλων εθνικοτήτων δε μπορούν να έχουν πνευματική και συνειδησικακή εξέλιξη; Και πόσο Έλληνες είμαστε σήμερα, αφού όπως γνωρίζουμε έχουν γίνει πολλές προσμίξεις μεταξύ των λαών και ιδιαίτερα μεταξύ Τούρκων και Ελλήνων.
Πως είστε σίγουροι για τη γνησιότητα της γνώσης που δέχεστε και αναπαράγεται; Μιλώ για τις πληροφορίες που δόθηκαν σχετικά με την Ατλαντίδα και την προέλευση της. Δηλαδή, πως μιλάτε με τόση σιγουριά για γεγονότα που συνέβησαν χιλιάδες χρόνια πρίν;(αν συνέβησαν)
Μη με θεωρήσετε κακόβουλο, ούτε δύσπιστο, απλά η λογική μου προβάλει κάποιες αντιστάσεις στα όσα διαβάζω σε αυτό το δικτυακό τόπο.

To be or not to be. And if you wish to be, why is that?
I mean the red or the blue pill?
Did you get me?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bouflis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Sri Lanka
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 15:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bouflis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΟΥ.ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΚΑΙΠΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ.ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΑΧ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 19:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΝΑ ΠΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ, ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ...
Ο ΧΙΤΛΕΡ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟΣ.
ΞΕΡΕΤΕ... ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΜΕΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΥΝ ΕΤΣΙ. ΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΡΥΜΕΝΗ. ΚΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ, ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΤΙΚΗΣ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ. ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΜΕΙΑΖΕΙ ΜΕ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΑΙΝΙΑΣ... ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ, ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΕΡΕΙΣ ΚΛΗΡΙΚΟΙ, ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ. ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, ΤΟ ΓΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ. ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ, ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΣΧΥΡΑ ΠΡΟΣΩΠΑ, ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ. ΤΑΓΜΑΤΑ, ΕΙΤΕ ΛΕΥΚΑ ΕΙΤΕ ΜΑΥΡΑ, ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΕΠΙΣΗΣ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΕΙΤΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΤΕ ΟΧΙ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΤΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ, ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ.
Ο ΧΙΤΛΕΡ, ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΗΤΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΜΟΝΟΙ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ.
ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΤΑΓΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΙΣΧΥΡΟ ΠΑΡΑΚΛΑΔΙ, ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ, ΠΟΥ ΛΟΞΟΔΡΟΜΗΣΕ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΥΠΕΣΤΗ ΗΘΙΚΗ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΦΘΟΡΑ.
ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ, ΠΟΥ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΑΝ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΜΥΣΤΙΚΩΝ, ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΩΝ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΤΑΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΜΕΡΟΣ ΔΡΑΣΗΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ... ΟΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΙ. ΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΛΕΟΝ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ. ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ.
Η ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΕΙ Η ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΚΑΙ ΕΔΩ, ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΦΥΛΛΕΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΚΑΝΕΙΣ.
Η ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ; ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ. ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΕΡΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ, ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ. ΜΕΤΑ... ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ... ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΩ; ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ... ΓΙΑ ΡΙΞΕ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ!
ΤΗΝ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΚΙ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ "ΕΛΛΗΝΕΣ".
ΒΕΒΑΙΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΣΚΙΑΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ. ΜΙΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ. ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΞΕΝΟΣ ΑΝΔΡΑΣ..."ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΑΝΑΚΑΛΗΨΑΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!"
ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ; ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ, ΠΩΣ ΠΟΛΕΜΗΘΗΚΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΕΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥ; ΑΡΑΓΕ, ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΑΝ ΑΦΗΝΑΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΝΑ ΑΠΛΩΘΟΥΝ;
ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ ΑΡΑΓΕ ΚΑΝΕΙΣ, ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ, ΟΙ ΡΩΣΟΙ, ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ, ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΑΘΕ ΙΣΧΥΡΟ ΜΥΑΛΟ ΠΟΥ ΕΝΤΟΠΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΩΝΟΥΝ ΣΤΗ ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΜΥΘΩΝ, ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΚΕΙΜΕΝΩΝ, ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ (ΟΠΩΣ ΚΑΚΩΣ ΛΕΜΕ) ΣΥΓΡΑΦΕΩΝ, ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΓΛΩΣΣΑΣ, ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ DNA; ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ, ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ;
ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ, ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ... ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ, ΟΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ. ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
ΣΥΧΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΥΘΗΝΗ. ΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΑΤΛΑΝΤΙΔΩΣ... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΣΤΟ ΦΩΣ.
ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ, ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ.
ΛΙΓΟ ΨΑΞΙΜΟ ΘΕΛΕΙ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ. ΠΟΛΥ ΘΟΛΟΥΡΑ ΣΚΟΡΠΙΣΑΝ ΣΤΟ ΤΟΠΙΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΜΑΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ, ΠΩΣ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΘΑ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ. ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΔΙΚΟ. ΕΡΓΑΛΕΙΟ Η ΓΝΩΣΗ. ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ, ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙ ΜΗΧΑΝΗΣ ΧΡΟΝΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ. ΑΝ ΜΑΘΩ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΨΕΥΤΙΚΑ ΘΑ ΒΑΔΙΖΕΙ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ.

ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ ΑΡΑΓΕ ΚΑΝΕΙΣ, ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ;
ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ... ΑΠΟΚΑΛΗΠΤΙΚΟ!
ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ... ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ... ΧΕ ΧΕ! ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ... ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ! ΚΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΕΤΣΙ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ! ΟΛΟΙ ΣΑΣ!

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy