ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Μία Καλησπέρα / Καληνύχτα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 30
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 19:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν Αφροδίτη μου, δεν ξέρω αν σου αρέσουν τα παραμύθια, πάντως είπα να σου στείλω ένα, έτσι για ν' αρχίσει καλά η μέρα σου και για το ευχαριστώ γι' αυτά που γράφεις

Μια μέρα συγκεντρώθηκαν σε κάποιο μέρος της γης όλα τα συναισθήματα και όλες οι αξίες του ανθρώπου. Η Τρέλα αφού συστήθηκε 3 φορές στην Ανία της πρότεινε να παίξουν κρυφτό. Το Ενδιαφέρον σήκωσε το φρύδι και περίμενε να ακούσει ενώ η Περιέργεια χωρίς να μπορεί να κρατηθεί ρώτησε: «Τι είναι το κρυφτό;». Ο ενθουσιασμός άρχισε να χορεύει παρέα με την Ε φορία και η Χαρά άρχισε να πηδάει πάνω κάτω για να καταφέρει να πείσει το Δίλημμα και την Απάθεια-την οποία δεν την ενδιάφερε ποτέ τίποτα-να παίξουν κι αυτοί. Αλλά υπήρχαν πολύ που δεν ήθελαν να παίξουν: Η Αλήθεια δεν ήθελε να παίξει γιατί ήξερε ότι ούτως ή άλλως κάποια στιγμή θα την αποκάλυπραν, η Υπεροψία έβρισκε το παιχνίδι χαζό και ο Άνανδρος δεν ήθελε να ρισκάρει. «Ένα, δύο, τρία» άρχισε να μετράει η Τρέλα. Η πρώτη που κρύφτηκε ήταν η Τεμπελιά. Μιας και βαριόταν κρύφτηκε στον πρώτο βράχο που συνάντησε. Η Πίστη πέταξε στους ουρανούς και η Ζήλια κρύφτηκε στην σκιά του Θριάμβου ο οποίος με την δύναμη του κατάφερε να σκαρφαλώσει στο πιο ψηλό δέντρο. Η Γεναιοδωρία δεν μπορούσε να κρυφτεί γιατί κάθε μέρος που έβρισκε της φαινόταν υπέροχο μέρος για να κρυφτεί κάποιος άλλος φίλος της οπότε την
άφηνε ελεύθερη . Και έτσι η Γενναιοδωρία κρύφτηκε σε μια ηλιαχτίδα. Ο Εγωισμός αντιθέτως βρήκε αμέσως κρυψώνα ένα καλά κρυμμένο και βολικό μέρος μόνο για αυτόν. Το Ψέμα πήγε και κρύφτηκε στον πάτο του ωκεανού. Το Πάθος και το Πόθος κρύφτηκαν μέσα σε ένα ηφαίστειο. Ο Έρωτας δεν είχε βρει ακόμη κάπου να κρυφτεί. Έβρισκε όλες τις κρυψώνες πιασμένες, ώσπου βρήκε ένα θάμνο από τριαντάφυλλα και κρύφτηκε εκεί. «....1000» μέτρησε η Τρέλα και άρχισε να ψάχνει. Την πρώτη που βρήκε ήταν η Τεμπελιά αφού δεν είχε κρυφτεί και πολύ μακριά. Μετά βρήκε την Πίστη που μίλαγε στον ουρανό με τον
Θεό για θεολογία. Ένιωσε τον «ρυθμό» του Πόθου και του Πάθους στο βάθος του ηφαιστείου και αφού βρήκε την Ζήλια δεν ήταν καθόλου δύσκολο να βρει και τον Θρίαμβο. Βρήκε πολύ εύκολα το Δίλημμα που δεν είχε ακόμη αποφασίσει που να κρυφτεί. Σιγά σιγά τους βρήκε όλους εκτός από τον Έρωτα.
Η Τρέλα έψαχνε παντού, πίσω από κάθε δένδρο, κάτω από κάθε πέτρα, σε κάθε κορφή βουνού, μα τίποτα. Όταν ήταν σχεδόν έτοιμη να τα παρατήσει βρήκε ένα θάμνο από τριαντάφυλλα και άρχισε να τον κουνάει νευρικά ώσπου άκουσε ένα βογγητό πόνου. Ήταν ο Έρωτας που τα αγκάθια από τα τριαντάφυλλα του είχαν πλήγωσε τα μάτια. Η Τρέλα δεν ήξερε πως να επανορθώσει, έκλαιγε, ζήταγε συγνώμη και στο τέλος υποσχέθηκε να γίνει ο οδηγός του Έρωτα.
Κι έτσι από τότε ο Έρωτας είναι πάντα τυφλός και η Τρέλα πάντα τον συνοδεύει. Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα!!

Καλή μέρα σε όλους
Nemesi


NEMESI ΜΟΥ, τ΄αφήνω ατόφιο έτσι να ρέει χρυσάφι αναλυτό το πανέμορφό σου παραμύθι.
Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις όλο τούτο, μα άξιζε τον κόπο. Μου έφτιαξες και το απομεσήμερο και το απόβραδο.
΄Εχω καιρό να ακούσω παραμύθια. Πριν κάποιους μήνες κάποιος μου διάβασε μιά ιστορία, δεν ήταν ακριβώς παραμύθι είχε δράση πλοκή σασπένς γοητεία πονηριά λεβεντιά και βάλε... Αλλά κι αυτό έμεινε στη μέση. Δεν ξέρω το τέλος.
Εδώ έχουμε να κάνουμε με γλαφυρότητα ζεστασιά και πινελιές αγάπης.Λίγο είναι. Σε ευχαριστώ. Αυτή είναι η τελευταία μου βδομάδα στην Αθήνα, είμαι υπ΄ατμόν, είναι και η τελευταία μου επίσης βδομάδα στην δουλειά εδώ εν Αθήναις. Οπότε τα πανέμορφα παραμύθια καρδιά μου, είναι αρεστά.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 19:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[b]Απόψε δυστυχώς δουλεύω βραδινή βάρδια.
Δεν θα σας καληνυχτίσω αργούτσικα λοιπόν. Το καθήκον με καλεί.
΄Ενας στίχος ψυχής γιά την Σεμίνα την nst και τη Νemesi.

-----------------------------------------------------------------
Στην έναστρη νύχτα του Φθινοπώρου
ένα χαμόγελο ακόμα
μην αναλώνεις τη ζωή σε λάθος πράγματα
γέλα ξανά.
Οι φεγγαρόλουστες νύχτες είναι εδώ.
Δραπέτευσε πάλι από την αιχμαλωσία της ομίχλης
διώξε τη θλίψη ναυαγισμένων ψυχών
πέτα ψηλά.
Ξανά.
Κράτα μιά δέσμη ανατολής
κι ας είναι νύχτα
σπείρε ελπίδες ζεστές ειρηνικές
αγάπα
κράτα τρόπαια φωτεινών ψυχών
εικόνες γενέθλιας αγάπης
φίλα στα χείλη τους μελλούμενους καιρούς
κράτα τις κορυφογραμμές των οριζόντων
είναι το χρώμα της αγάπης πορφυρό
μα αν θες χρυσό
ευθύς θα γίνει.
Πάνε έχουν χαθεί τόσοι δυσοίωνοι καιροί
να αποδεχθείς κι αυτό το κάλεσμα νυχτιάς
ανιχνεύοντας τα σκοτεινά
παράνομα και αγνά μυστικά της.
Ο έρωτας δεν έχει σύνορα
μόνο σπόρο φωτιάς
ηδονές γιορτινές
και πόθους
που φωλιάζουν
στις σθεναρές ελπίδες.
Φύτεψε δυό ιριδισμούς στο φιλί της αγάπης σου.
Αέναες προσδοκίες στην κορφή της
φθινοπωριάς του κόσμου.
Πάλι ηλιοτρόπιο θα σταθώ
χαμόγελα φεγγαριού θα διεκδικήσω
μαζί κι αυτόν
το δικό μου πεπρωμένο
ικεσία ονείρου
ηδονή βροχής
αυγή νεότητας
πλέρια λατρεία
χείμαρρος δοξαστικός
το χάδι της.
΄Ενα ταξίδι στον κόσμο τον αλλιώτικο.
Πάλι στα μάτια του θα δω
πίσω,
την αστραφτερή όψη του ήλιου
την περιπλάνηση της φωτιάς
Αιώνια συμπαντική αιθρία
αχτίδες αυγινές
Αγιοσύνη φορτωμένες
Απόψε φύτρωσε εντός μου ένα άνθος.
Φέρει σχήματα άστρων.
Λεπτομέρειες ενός χαμόγελου
που επιμένει πως δεν κυνηγάει το άπιαστο.
΄Ονειρα.[b]

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 10:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορά κι έναν καιρό η αδικία και η ευτυχία, το πάθος και το μίσος, ζούσανε σε ένα κάστρο στην περιοχή της Βαλχάλας στον μακρινό βορρά. Τα πηγαίνανε πολύ καλά μέχρι που μια μέρα ένας περιπατητής ζήτησε να ξαποστάσει στο κάστρο τους. Όλα φαινόντουσαν καλά μέχρι που ο Ρόαν ζήτησε τον έρωτα μέσα από την ευτυχία. Αμέσως όλοι οι άλλοι ζήλεψαν και άρχισαν να λένε διάφορα και να προσπαθούν να χαλάσουν την άπλετη ομορφιά του έρωτά τους. Το πάθος όμως έμενε αδιάφορο προς αυτούς και προσπαθούσε καθημερινά να επισκέπτεται την πόρτα του Ρόαν και της ευτυχίας.
Σε μια μυστική συνάντηση, το μίσος με την αδικία επέλεξαν να δοκιμάσουν την αδικία στο μοίρασμα της αγάπης…
Το βράδυ λοιπόν, εκεί που το πάθος ζούσε μέσα στα μάτια των παιδιών λέει ο Ρόαν πως αγαπάει την ευτυχία πιο πολύ και από αυτόν ακόμη. Αμέσως η ευτυχία λέει πως αυτό δεν είναι σωστό και πως αυτή αγαπάει τον Ρόαν πιο πολύ από εκείνον και είναι άδικο αυτό!!!
Έτσι πάνω σε μια συναισθηματική έκρηξη, το μίσος φώλιασε μέσα στον Ρόαν που όντως άντρας και πιο επιρρεπής σε χαζές σκέψεις και συναισθήματα άφησε να φύγει από την καρδιά του πάθος, που λυπημένο έφυγε για τόπους μακρινούς και μάλιστα που δεν είχαν πηγαιμό άλλοι κοντά του, δυστυχώς.
Έτσι λοιπόν, ο τρελός χορός που στήθηκε ανάμεσα στο μίσος και την αδικία κατέληξαν σε ένα ανύποτο ξέφρενο γέλιο κακίας που δυστυχώς ακόμη και σήμερα το ακούνε τα αγγελάκια και κλαίνε, όπου τα δάκρυά τους γίνονται άνθη λεμονιάς και ζητάνε την γλύκα του πάθους, ακόμη και σήμερα…

Εντάξει, δεν είναι σαν το προηγούμενο, αλλά νομίζω ότι και αυτό κάτι θα βοηθήσει Αφροδίτη μου. Να είσαι καλά όπου κι αν είσαι, πάντα

Καλημέρα σε όλους
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 21:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σύ να είσαι καλά. Μου άρεσε και τούτο. Γιά δέστε που θα συνηθίσω μύθους παραμύθια και διηγήσεις και άντε να κλείσω μάτι μετά αν δεν πάρω τη σωστή δόση...
΄Εχω ένα καλό στίχο γιά μιά γλυκύτατη νύχτα. Αρκετά ερωτικός αλλά κλείνει η νυχτιά ευχάριστα έτσι.

Γρίφους μυστικούς...
δώρισα στη νύχτα.

Γρίφους μυστικούς χαράζεις στο κορμί μου,
λάγνα πανδαισία και πνευματική
άνεμος συμπαντικός
κυκλώνας που δεσμεύει
τρελλά και μεγαλόπρεπα

Πόθους κεραυνούς βυθίζεις
στην ορμή μου
λάμψης φαντασία, νύχτα ερμητική
λίγο δυσαρμονικός
αγώνας που θεριεύει
κι αγγίζει μεγαλόπνοα.

Σπάσε παραμορφωτικούς φακούς

και όσα δεν χωρά ο νους...

Και δες τις πεποιθήσεις

χρωμάτων αναλύσεις...

Μικρούλες προσεγγίσεις

αλήθειας διηγήσεις

ερώτων ηδονές

παράφορες φωνές.

Καληνύχτα φιλαράκια μου.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 10:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμμμμ, επειδή δεν ξέρω άλλο παραμυθάκι , σήμερα λέω να γράψω τους στίχους από ένα τραγουδάκι που μ' αρέσει πολύ

Με μια πιρόγα φεύγεις και γυρίζεις
Τις ώρες που αγριεύει η βροχή
Στη γη των Βησιγότθων αρμενίζεις
Και σε κερδίζουν κήποι κρεμαστοί
Μα τα φτερά σου σιγοπριονι - ιζεις

Σκέπασε αρμυρά το γυμνό κορμί σου
Σου 'φερα απ' τους Δελφούς γλυκό νερό
Στα δυο είπες πως θα κοπεί η ζωή σου
Και πριν προλάβω τρεις να σ' αρνηθώ
Σκούριασε το κλειδί του παραδείσου

Το καραβάνι τρέχει μες τη σκόνη
Και την τρελή σου κυνηγάει σκιά
Πως να ημερέψει ο νους μ' ένα σεντόνι
Πως να δεθεί η μεσόγειος με σκοινιά
αγάπη που σε λέγον Αντιγόνη

Ποια νυχτωδία το φως σου έχει πάρει
Και σε ποιον γαλαξία να σε βρω
εδώ είναι Αττική, θεών καμάρι
Κι εγώ ένα πεδίο βολής φτηνό
Που ασκούνται βρίζοντας ξένοι φαντάροι

Καλημέρα σε όλους
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 12:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μ΄αρέσει να το τραγουδώ.
Η νύχτα έφερε τη μέρα.
Καλά να περνάμε. ΄Εστω δημιουργικότερα από χθες.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 20:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βροχές καταιγίδες, εγκλωβισμένη με βλέπω να μην ταξιδεύω.
Βροχούλα κόπασε.
Απ΄όλα πιό πολύ τις αστραπές φοβάμαι.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 21:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καληνυχτα..
μια ομορφη,γλυκια,δροσερη καληνυχτα γεματη χαμογελο..
και να φτασει ευχομαι σε ολες τις ακρες της γης!!


μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 10:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
" Αυτή είναι η τελευταία μου βδομάδα στην Αθήνα, είμαι υπ΄ατμόν, είναι και η τελευταία μου επίσης βδομάδα στην δουλειά εδώ εν Αθήναις. "

Τώρα που κατεβαίνω εγώ Αθήνα,φεύγεις εσύ βρε Αφροδίτη μου..

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 19:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Τώρα που κατεβαίνω εγώ Αθήνα,φεύγεις εσύ βρε Αφροδίτη μου..


Μπα, το σκέφτομαι να μείνω στα πάτρια εδάφη.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 13:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Αφροδίτη!
Το θέμα είναι πιστεύω να επιλέξεις εκείνο το μέρος όπου εσύ αισθάνεσαι καλά,καλύτερα..!
Θα χαρώ πάντως να μείνεις στην πρωτεύουσα..!
Φιλικά


Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 23:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θες να αγκαλιάσεις το όνειρο το αγκαλιάζεις παντού.
Αν το όνειρο διαλέξει άλλα μάτια να ξυπνήσει πάλι του δίνεις φωτιά απ΄τη φωτεινότητά σου.
Ο κόσμος γεννήθηκε γιά να αγαπάει.
Και να μισεί.
Η ψυχή μου να γονιμοποιεί με το ρόδινο χάδι της
μιά δέσμη αχτίνων.
Το μάτι απόψε έπαιξε με το αχανές κι η καρδιά με το άπειρο.

Ακούω το θρόισμα των Αιώνων που έρχονται.
κρατώ την γεύση των χρόνων που φτάνουν
τις κραυγές των ψεμάτων που σάπισαν.
Τις σιωπές διάχυτων υποσχέσεων.
Καληνύχτα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 23:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mιά καληνύχτα τρυφερότατη.
Γύρω η αλήθεια ωραιότατη.
Μ΄ένα χαμόγελο που μύρισε Φθινοπωριά.
΄Ανθισε τ΄όνειρο, και φίλησε χάδι νοτιά.
Η βροχή έχει σταματήσει.
΄Οτι πέθανε θα σβήσει.

Νέοι ορίζοντες...
Χαίρομαι που μου χαμογέλασες
Ζωή...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 19:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Have a nice Σ/Κ ψωνάρες μου !

(μα τι έχω πάθει σήμερα???? )

G.

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 19:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνηθισμένες καληνύχτες,
κι όλες με το ίδιο χρώμα του σκοταδιού,
απλά στην αποψινή θα βάλω χρώμα λιακάδας.
Να μου επιτραπεί.
Δηλώνω ευτυχισμένη.
Γιά πόσο;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 19:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συνηθισμένες καληνύχτες,
κι όλες με το ίδιο χρώμα του σκοταδιού,
απλά στην αποψινή θα βάλω χρώμα λιακάδας.
Να μου επιτραπεί.
Δηλώνω ευτυχισμένη.
Γιά πόσο;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.


Δηλώνεις ευτυχισμένη??Η ευτυχία είναι παροδική..αλλά μας δίνει τόση δύναμη που εντέλει είναι παντοτινή!!Χαίρομαι για σένα Αφροδίτη..

Καλησπέρα σε όλους..
Απαπα..τι είναι τούτη η πρωτεύουσα..μετά από σένα το χάος..χαχα!

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 19:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το παροδική ξαναπέστο. Καλή μου Σεμινούλα ξαναπέστο.
Δυστυχώς η ευτυχία κρατάει λίγο.
Πολύ λίγο.
Ανατροπές αγάπη μου ανατροπές.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις ξεχάσαμε και τις καληνύχτες
χρωματίστηκαν από νίκες κι ήττες
χαλάσματα
φαντάσματα
μειδιάματα
και θαύματα
σιωπών.
Τις ποτίσαμε ξανά με δυό πίκρες
τις ζαλίσαμε, θύελλες αλμύρες
ανθίσματα
ραπίσματα
μηνύματα
ανοίγματα
ψυχών

Καληνύχτα...
Σε σιωπές
κραυγές
ροές
ορμές
βοές
ισχυρές κραυγές
αλλαλαγμούς
κι αντάρες
Καληνύχτα
σ΄αιτίες
τάσεις
ψευδαισθήσεις
ανάσες
και διχοτομήσεις...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 18:00:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό το παροδική ξαναπέστο. Καλή μου Σεμινούλα ξαναπέστο.
Δυστυχώς η ευτυχία κρατάει λίγο.
Πολύ λίγο.
Ανατροπές αγάπη μου ανατροπές.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.


Ανατροπές και πρασιν'αλογα...
Χαμογελα γλυκια μου..ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις για να κερδισεις τις ανατροπες..!
Καλο Σαββατοκύριακο εύχομαι σε σενα και στους υπολοιπους!

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 21:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καληνύχτα.
Ας είμαι και αύριο ένα ζωντανά παράδειγμα αγάπης αρμονίας και ομορφιάς.
Και όσοι αγαπώ.
Ας εναρμονίσω τον εαυτό μου και τους άλλους με το θείο Πνεύμα της Καθοδήγησης.
΄Οπως μου έμαθε ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 23:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παράξενο, δεν είχα προσέξει πόσο όμορφα είναι τα μάτια σου. ΄Οταν έβγαλες τα γυαλιά ηλίου το παρατήρησα.
Ζεστά μ΄ένα απροσδιόριστο καστανό ανοιχτό που γινόταν μελί, κι έπαιζε με την ανάσα του ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΑΤΙΚΟΥ ήλιου μας...
Πόσες ζεστές
καληνύχτες κρύβουν -καιρό τώρα-.
Πόσα ζεστά μηνύματα γεννιούνται μέσα από μιά ονειρική
τρυφεράδα που παιδιάστικα και δυναμικά συνάμα γεννάς.
Δεν είχα αντιληφθεί τη μαγεία των λόγων σου, κι εκείνα τα κρυφά-φανερότατα νοήματα μιάς καθημερινότητας που φάνταζε ολόλαμπρη.
Μα δες
μήπως η αλήθεια κι η ευτυχία
είναι δίπλα μας κι εμείς την προσπερνάμε,
στην καληνύχτα ή και την καλημέρα δυό ανοιχτόχρωμων ματιών μιάς φωνής που σου
λέει γλυκά ηρέμησε, μυριάδων στιγμών ποτισμένων με άφθαρτο
χιούμορ και πινελιές δροσιάς.
Μιά καληνύχτα εκ των έσω,
που περνούσε λες τόσο απαρατήρητη μα ήταν
σαν ανάσα πολύτιμη γιομάτη οξυγόνο ζωής.
Μιά καληνύχτα που απόψε άργησε λίγο.
Πόσο εξαίρετο και υπέροχο να σε κάνουν οι άνθρωποι να γελάς. Να ξεκαρδίζεσαι σχεδόν να γίνεσαι παιδί ανέμελο απροβλημάτιστο γενναίο.
Αυτοί που προσπέρναγες και δεν τους έλεγες δικούς σου.
Μιά καληνύχτα σε όσους δεν προσέξαμε όσο τους άξιζε.
Σ΄αυτούς που τους χρωστάμε κάτι από εμάς.
΄Η εμάς.
Πως δεν σε πρόσεξα...
Καληνύχτα...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 22:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...

Χειμωνιάζει μωρό..
___***___
Ξεκίνησε το Σύμπαν
σχεδόν απ΄την αρχή...
Φίλησε αστέρια του ουρανού
κι έλα κοντά μου
τα όνειρα στο είπαν
σταλάζεις προσευχή
ρίξε στη λήθη του γκρεμού
τα σφάλματά μου.

Απόψε μου καθάρισες
τα σκονισμένα άστρα
πηλός και λάσπη το κορμί
λυγίζεις τη ζωή.

Νερό και με χαράμισες
λιακάδα που νοστάλγησες
με περισσή λαχτάρα
έλα σου δίνω αφορμή
να λυώσεις στην πνοή.

Χειμωνιάζει μωρό...
___***___

AMA ET FAC QUOD VIS...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 19:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΕΓΑ...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΚΤΩΒΡΗ...
Κι όταν γυρνώ είσαι εκεί...

Κάτω απ΄το έναστρο θαύμα
ανεμοδερνόμουν μόνη
αδύναμος ίσκιος
που χάνεται...

Πότε θ΄αντικρυστούμε
δικό μου κορμί;

Πάρε από τα στήθη το κλάμα
παγιδευμένη σαν πιόνι
σε όχι και ίσως
που καίγεται...

Πότε θ΄ανταμωθούμε
με φλόγας ορμή.

Κι όταν γυρνώ είσαι
εκεί,
παραμύθι
ή γεγονός
Κι όταν μεθώ είσαι
εκεί,
κι απ΄τη φωτιά πιό δυνατός.
Κι όταν γυρνώ είσαι εκεί
φύλακας άγγελος πιστός
Κι όταν γυρνώ είσαι εκεί
όπως ο ήλιος γελαστός.

Κι όταν γυρνώ είσαι εκεί.
Καληνύχτα.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 01:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καληνύχτα σε όλους αυτούς που αναζητούν το άγνωστο με κίνδυνο να χάσουν το '' γνωστό''
Καληνύχτα σε όλους γενικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 21:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καληνύχτα σε όσους κι όσες -γυναικοκρατία υπήρξε- μου έγραψαν απόψε. Ομορφήνατε το βραδάκι μου. Θα κοιμηθώ περισσότερο ήρεμη και λιγότερο μόνη. Ο κόσμος είναι όμορφος.Βλέπω την εικόνα μου στον καθρέφτη αναψοκοκκινισμένη μεν,να χαμογελά αμυδρά δε, αισθάνθηκα τις καληνύχτες σας περισσότερο από ποτέ. ΄Ηταν ανάγκη να πονέσω βρε τέρατα γιά να δω να νοιώσω πόσο αγαπητή είμαι...
Κορνίζα τα e mails. Κι αυτά που με σκυλοβρίζετε. Σας αγαπάω. Αν πάψω να αγαπάω θα πεθάνω τελικά.
Πρόσεχε βρε ζώον που δίνεις την καρδούλα μου έγραψε μιά φίλη... Το ζώον είναι ότι πρέπει απόψε. Καλό βράδυ. Τετράποδο. ΄Εχουν ψυχή και τα ζώα βρε.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Στην κόμη την κατάξανθη κέρατο δεν φυτρώνει,ρίχνω μεμιάς τη χαίτη μου κι αυτό πέφτει στη σκόνη. Επίκαιρο-αν και λαικό.

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2005, 12:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδιτούλα μου γλυκιά,
μία εβδομαδα είχα να μπω και μπαίνοντας ήρθαν τα πάνω κάτω..!
Θα φύγεις??Εσύ??και η ποίηση μαζί σου...
Κρίμα..γιατί είχες έναν υπέροχο τρόπο να γράφεις για τα όμορφα και τα δύσκολα της ζωής..
Να είσαι καλά όπου και αν βρίσκεσαι...
Θα ήταν όμορφο να σε ξαναδούμε εδώ κοριτσάκι...
Ααααα και μην ξεχνάς..ότι θελήσεις εγώ ξέρεις που βρίσκομαι!!
Φιλικά..!Να προσέχεις..


Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 08:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
semina μου δεν θα φύγει η Αφροδίτη, θα είναι πάλι κοντά μας σε λίγο.
Μην ανησυχείς καλά είναι και καλά θα είναι.
Δεν προσέχει μόνο αυτή, είμαστε και εμείς εδώ που την προσέχουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 11:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

semina μου δεν θα φύγει η Αφροδίτη, θα είναι πάλι κοντά μας σε λίγο.
Μην ανησυχείς καλά είναι και καλά θα είναι.
Δεν προσέχει μόνο αυτή, είμαστε και εμείς εδώ που την προσέχουμε.

Xαίρομαι που το ακούω αυτό!Καλημέρα!

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 21:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Πυραμίδα και Σεμίνα, καλησπέρα Pixeldream που μιλώ μέσα από εσένα...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Πυραμίδα το αισθάνομαι πως με προσέχετε. Και είστε πολλοί -ές...
Καληνύχτα σε καιρούς παθών λαθών πτώσεων παρακμής ηδυπάθειας μουσικότητας μελαγχολίας ανάσας συμβολισμών...
Καληνύχτα στα πέτρινα τείχη των συναισθημάτων
στα σφαλιστά χείλη
στις ξεκλείδωτες πόρτες των ψυχών
αφήστε τον έρωτα παντοκράτορα να ορίζει τη ζωή
ως κυρίαρχο θεό.
Και τη φιλία να ανθίζει
μ΄ένα θρόισμα υπέροχο που φέρνει η αύρα της λατρείας στη φύση
σαν ένα τραγούδι ηλιογεννημένο
σαν ένα χαμόγελο που ξαστερώνει τα πάθη
άκου ακούστε, τους διάφανους ήχους
λιώσε διαλύστε την παγωνιά
η φλόγα η ζεστή είναι σαν βάλσαμο.
Αυτό το έμαθα αργά...

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗ ΦΙΜΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
ΩΡΑΙΟ ΑΓΝΟ ΚΑΘΑΡΟ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΩΝ ΠΗΓΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ΨΗΛΑ ΣΕ ΒΟΥΝΑ ΑΠΑΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ. ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗ.
Καληνύχτα, το υφάδι της μνήμης φιλά την εαρινή σελήνη της νόησης.
Χειμωνιάζει αλλά η αγάπη μας κάνει να νιώθουμε πάντα αλλοιώς.
Απ΄όπου κι αν προέρχεται. Αρκεί να είναι αληθινή...


Οι δράκοι ξυπνούν.

..

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 18:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα...
καλησπέρα...
καλησπέρα...
δεν μου ερχεται κατι αλλο να γραψω..εχω κολλησει στην οθονη και δεν ερχεται κατι..
καλό σαββατόβραδο εύχομαι..

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 30 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy