ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ; Πώς λειτουργεί τι την προκαλεί και απο τι προκαλειται
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2010, 20:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν μου απαντάς. Άμα σε κόψει δυό πόντους μια λεπίδα δε νιώθεις τίποτα? Τι νιώθεις?

OYTE ESY ΑΠΑΝΤΑΣ..

ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΜΕ ΚΟΨΕΙ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΛΕΠΙΔΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΟ..

ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ..

quote:
Η άμεση απάντηση σε αυτό είναι ότι εξαρτάται απο τη βαρύτητα του πρέπει και του θέλω. Αυτά τα δύο ποτέ δεν θα έχουν την ίδια βαρυτήτα. Τουλάχιστον όχι βάσει δεδομένων. Πιστεύω να ήμουν πιο κατανοητός τώρα. Άλλη απάντηση δεν υπάρχει.

ΟΚ

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2010, 20:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OYTE ESY ΑΠΑΝΤΑΣ..
Δε ξέρω.
quote:
ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΜΕ ΚΟΨΕΙ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΛΕΠΙΔΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΟ..
Δηλαδή?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2010, 20:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΑΙΣΘΗΤΗΡΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΣΤΙΚΗ ΒΛΑΒΗ

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ...

CHARMED
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2010, 12:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα δε ξέρω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2010, 20:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΕΥΕΙΣ ..
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ??

ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2010, 23:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδεύεσαι εύκολα. Είπα ότι θα σου απαντήσω. Απάντησα χαχα.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2010, 23:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά ήθελα να καταλάβεις ότι κάποια πράγματα είναι εμπειρικά. Και το κατάλαβες. Mission Accomplished.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2010, 11:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<Θάνατος είναι η μοναξιά των ανθρώπων που αγαπήθηκαν, η καταχνιά που τους τυλίγει και που καμία τρυφερή λέξη δεν μπορεί να την διαπεράσει. Θάνατος είναι ο πόνος και η απογνωση μέσα στις ίδιες εκείνες λέξεις που ήταν η μέθη της ευτυχίας.Θάνατος είναι τα δάκρυα που αναβλύζουν στο άκουσμα μιας λέξης που σήμαινε αγάπη>> joe Bousquet
καλημέρα σε όλους-ες!
Το συναίσθημα της αγάπης είναι το μόνο που μας έμεινε!Σε κάθε ηλικία...σε κάθε μέρος του κόσμου!Προσωπικά πιστεύω πως αν το βρεισ ,αν ποτε το νιώσεις, αν ποτέ το ζήσεις πρέπει να το κρατήσεις σφιχτά.Δεν είμαι αθεράπευτα μοναδική αλλά είναι μια μοναδική διέξοδος από όλα τα άσχημα που μας περιβάλλουν και που μόνο ο χρόνος μπορεί να καταλάβει την μεγάλη σημασία του μαγικού αυτού συναισθήματοσ. Μιλώ μέσω του βιώματος που εκφράζουν τα παραπάνω ποιητικά λόγια.
ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2010, 11:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANTE DR ΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΧΑΡΗ ΣΟΥ!!!
ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ...

ΕΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ???

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2010, 08:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τέτοια θέματα δεν πρέπει να μένουν νεκρά Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2010, 20:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς την Χρύσα.. Θα συμφωνήσω βέβαια μαζί σου και θα επισημάνω ότι η αγάπη(και αναφέρομαι όχι στην αγάπη αλλά στην Αγαπη καθώς και στην ερωτική αγάπη)
είναι η απόδειξη ότι η ευτυχία δεν προέρχεται απο τα εξώ αλλά απο τα μέσα. Λόγου χάρη αν συναντηθείς με το αγόρι/κορίτσι για το οποίο έχεις αισθήματα μετά θα αλλάξει η αντίληψη που έχεις για τον κόσμο: Θα γίνει πιο ευχάριστος. Ο ίδιος όμως ο κόσμος στην πραγματικότητα δεν έχει αλλάξει. Ο ΔΙΚΟ ΣΟΥ κόσμος έχει μόνο αλλάξει.

Το απόσπασμα αυτό για τον θάνατο περιγράφει τη διαδικασία κατα την οποία τα δυνατά αισθήματα της αγάπης όντας πλέον αδύνατα να εκφραστούν ως αγάπη εκφράζονται ως λύπη η οποία εν συνεχεία-όπως κ η αγάπη-μπορεί να αλλάξει την αντίληψη των πραγμάτων κάποιου προς το χειρότερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2010, 22:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

<<Θάνατος είναι η μοναξιά των ανθρώπων που αγαπήθηκαν, η καταχνιά που τους τυλίγει και που καμία τρυφερή λέξη δεν μπορεί να την διαπεράσει. Θάνατος είναι ο πόνος και η απογνωση μέσα στις ίδιες εκείνες λέξεις που ήταν η μέθη της ευτυχίας.Θάνατος είναι τα δάκρυα που αναβλύζουν στο άκουσμα μιας λέξης που σήμαινε αγάπη>> joe Bousquet
καλημέρα σε όλους-ες!
Το συναίσθημα της αγάπης είναι το μόνο που μας έμεινε!Σε κάθε ηλικία...σε κάθε μέρος του κόσμου!Προσωπικά πιστεύω πως αν το βρεισ ,αν ποτε το νιώσεις, αν ποτέ το ζήσεις πρέπει να το κρατήσεις σφιχτά.Δεν είμαι αθεράπευτα μοναδική αλλά είναι μια μοναδική διέξοδος από όλα τα άσχημα που μας περιβάλλουν και που μόνο ο χρόνος μπορεί να καταλάβει την μεγάλη σημασία του μαγικού αυτού συναισθήματοσ. Μιλώ μέσω του βιώματος που εκφράζουν τα παραπάνω ποιητικά λόγια.
Φιλικά

http://www.youtube.com/watch?v=w04CR7gp8e8

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 14:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλώς σας βρήκα! Διαβάζω το <<έρως και πάθος>> του Aldo Carotenuto και μιλάει για τα όρια της αγάπης και του πόνου...πραγματικά μπορεί να δώσει κάποιες απαντήσεις στο θέμα σου αγαπητε Dr. Αξίζει!
Εαρινέ...μου θυμιζει εποχές αυτό το υπέροχο τραγούδι που δυστυχώς νόμιζα....ότι με κατέκλυζε το συναίσθημα! Φυσικά ήταν κύημα της φαντασίας!
φιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 14:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήταν καλύτερο να μιλάνε μόνο όσοι έχουν βιώσει την αληθινή αγάπη όχι αυτοί που δέν ξέρουν τί τους γίνεται και πάνε απο την μία σχέση στην άλλη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 15:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα ήταν καλύτερο να μιλάνε μόνο όσοι έχουν βιώσει την αληθινή αγάπη όχι αυτοί που δέν ξέρουν τί τους γίνεται και πάνε απο την μία σχέση στην άλλη.

Για ποιόν "χτυπάνε" οι καμπάνες Άλεξ...????

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 16:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για ποιόν "χτυπάνε" οι καμπάνες Άλεξ...????

Μιλάω γενικά,γιατί έχουν δεί πάρα πολλά τα μάτια μου.


Υπάρχουν πολλοί που μιλάνε για αγάπη ενώ δέν ξέρουν κάν τί είναι,ειδικά αυτοί που το μπερδεύουν με το πάθος. Το θέμα είναι οτι δημιουργείται σύγχυση σε κάποιον που δέν ξέρει.

Αυτό που έχω να πώ εγώ,είναι οτι χρειάζεται πάνω απ' όλα αγνότητα στην αγάπη,χωρίς αυτό δέν υπάρχει αληθινή αγάπη,μόνο κάτι φτηνές αντιγραφές τις.

Με λίγα λόγια δέν γίνεται κάποιος να είναι πολυγαμικός και να νιώσει την αγάπη,(εκτός απο σπάνιες περιπτώσεις).Ο πρώτος άνθρωπος στην ζωή σου πρέπει να είναι ο μοναδικός και ο τελευταίος.

Edited by - alex22 on 01/04/2010 16:58:43

Edited by - alex22 on 01/04/2010 17:32:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 19:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνούμε φιλε Άλεξ22, η αγάπη, είναι μοναδική και αιώνια, γι αυτό και πρέπει να απασχολεί τον άνθρωπο, όχι να τον εμποδίζει να νοιώσει την ενότητα, που υπάρχει μέσω της αγάπης...Και, ειδικά για ένα ζευγάρι,έχει μεγάλη σημασία η ενοποίηση,σε ένα ον, που για κάποιους , ίσως,ρομαντικούς, ή απλά,΄οπως λέει η παράδοση,μόνο τα δύο μισα, μπορούν να πετύχουν την ένωση, άρα, προυπάρχουν...Έτσι ώστε, να μην είναι μια απλή αναγκαία σχέση, αλλά, κάτι που έχει βάθος, ώστε να αντέξει....Η επιπολαιότητα στην αγάπη, μην ξεχνάμε, είναι παροιμιώδης, όταν το αποτέλεσμα της αγάπης, κάνει τον άνθρωπο, υπεράνθρωπο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 20:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex22 μάλλον το 22 είναι η ηλικία σου...πρέπει να είσαι πολύ τυχερός αν στην μικρή ζωή σου έχεις βιώσει μόνο την αληθινή αγάπη..δηλαδή αυτοί που αγαπούσαν κάποτε και τελικά προδώθηκαν,με αποτέλεσμα η αγάπη να γίνει πόνος και στη συνέχεια μίσος...(οπότε κατανοητό γίνεται ότι δεν αγαπούσαν πραγματικά όπως θεωρούσαν) να τους πετάξουμε στον καιάδα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 20:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν και δεν έχω πολύ καιρό ζωής στο φόρουμ θεωρώ ότι όσοι βρίσκονται εδώ μέσα ξέρουν πολύ καλά τι τους γίνεται...και επίσης μετά από λάθη που κάποιος μπορεί να κάνει και μετά από δεινά που μπορεί να έχει υποστεί σε κάποια σχέση που τη θεωρούσε "σχέση ζωής" έχει ο καθένας δικαίωμα να μιλά αλλά και βεβαίως να αγαπήσει αληθινά στη ζωή του. Αν είναι δυνατόν π.χ ένα κοριτσακι ή ένα αγοράκι στα 16 του να ξέρει τι πάει να πεί "αγάπη"...αρκουδάκια και κάρτεςαπό την "ρεζέρβα"?(να μην παρεξηγηθώ δεν έχω κανένα κόμπλεξ με τις εφηβικές ηλικίες απλά είναι γνώμη μου)
φιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 21:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22 μάλλον το 22 είναι η ηλικία σου...πρέπει να είσαι πολύ τυχερός αν στην μικρή ζωή σου έχεις βιώσει μόνο την αληθινή αγάπη..δηλαδή αυτοί που αγαπούσαν κάποτε και τελικά προδώθηκαν,με αποτέλεσμα η αγάπη να γίνει πόνος και στη συνέχεια μίσος...(οπότε κατανοητό γίνεται ότι δεν αγαπούσαν πραγματικά όπως θεωρούσαν) να τους πετάξουμε στον καιάδα?

Ναι, σίγουρα είμαι πολύ τυχερός,όμως δέν υπάρχει η τύχη.
Η προδοσία είναι πάντα καρμική, όταν σε προδίδουν σημαίνει οτι πρώτος εσύ έχεις προδώσει την αγάπη.Το καρμα απλώς επαναφέρει την ισορροποία.
Αρα πρέπει να είμαστε περισσότερο ενσυνείδητοι και να μήν κάνουμε λάθη,ακόμα και όταν νιώθεις επιθυμία για κάποιον άλλον τότε προδίδεις την αγάπη και μετά έρχεται ο πόνος. Ο πόνος είναι η πλύση της ψυχής.Αν προδίδαμε συνέχεια την αγάπη με την λαγνεία μας και δέν πονούσαμε μετά,τότε αυτό θα σήμαινε οτι κάτι δέν πάει καλά.

Το να πονάς είναι σημάδι υγείας.μετά τον πόνο έρχεται πάλι η χαρά,εφόσον έχει πληρωθεί το κάρμα.

Με λίγα λόγια είμαστε άξιοι της μοίρας μας άν πονάμε.

quote:
δηλαδή αυτοί που αγαπούσαν κάποτε και τελικά προδώθηκαν,με αποτέλεσμα η αγάπη να γίνει πόνος και στη συνέχεια μίσος...(οπότε κατανοητό γίνεται ότι δεν αγαπούσαν πραγματικά όπως θεωρούσαν) να τους πετάξουμε στον καιάδα?

Οι συγκεκριμένοι άνθρωποι είναι τελείως κοιμισμένοι.Πώς είναι δυνατόν να πονάς για κάποιον που δέν αγαπάς αληθινά? Καλά κρασιά,είναι αστείο κάτι τέτοιο.


quote:
Αν είναι δυνατόν π.χ ένα κοριτσακι ή ένα αγοράκι στα 16 του να ξέρει τι πάει να πεί "αγάπη"...αρκουδάκια και κάρτεςαπό την "ρεζέρβα"?

Κανεις τεράστιο λάθος,κατα την γνώμη μου αυτές οι ηλικιές είναι και η ποιό κατάληλλες,γιατί τότε υπάρχει κάποια αγνότητα,εγώ πάντως απο τα 15 μου έχω μονίμως στο μυαλό μου μία συγκεκρημένη κοπέλα.

Αν θές την συμβουλή μου,ή μαλλον άν την θέλετε, την επόμενη φορά που θα γνωρίσετε κάποιον-κάποια, να μήν προσπαθήσετε να κάνετε αμέσως σέξ,το σέξ μπορεί να τα καταστρέψει όλα. Πάρτε το παράδειγμα των καθολικών που μένουν παρθένοι μέχρι να παντρευτούν με τον σωστό άνθρωπο,με τον άνθρωπο της ζωής τους.

Το σέξ είναι υπευθυνο για την έλειψη της ψυχικής ευαισθησίας,πρώτα αγάπη μετα σέξ.

Βέβαια τί σας λέω τώρα? Όλοι σας έχετε πάει με όλους σας.Συγνώμη αλλά δέν γίνεται να βιώσει την αγάπη κάποιος που πορνεύει.

quote:
Συμφωνούμε φιλε Άλεξ22, η αγάπη, είναι μοναδική και αιώνια, γι αυτό και πρέπει να απασχολεί τον άνθρωπο, όχι να τον εμποδίζει να νοιώσει την ενότητα, που υπάρχει μέσω της αγάπης...Και, ειδικά για ένα ζευγάρι,έχει μεγάλη σημασία η ενοποίηση,σε ένα ον, που για κάποιους , ίσως,ρομαντικούς, ή απλά,΄οπως λέει η παράδοση,μόνο τα δύο μισα, μπορούν να πετύχουν την ένωση, άρα, προυπάρχουν...Έτσι ώστε, να μην είναι μια απλή αναγκαία σχέση, αλλά, κάτι που έχει βάθος, ώστε να αντέξει....Η επιπολαιότητα στην αγάπη, μην ξεχνάμε, είναι παροιμιώδης, όταν το αποτέλεσμα της αγάπης, κάνει τον άνθρωπο, υπεράνθρωπο...

Είναι τόσο απλό όσο ακούγεται, οι άνθρωποι τα κάνουν δύσκολα μόνοι τους.

Edited by - alex22 on 01/04/2010 21:29:45

Edited by - alex22 on 01/04/2010 21:31:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 22:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρύσα μου σ'αγαπάω
quote:
Για ποιόν "χτυπάνε" οι καμπάνες Άλεξ...????
Ωπ! Σε πιάσαμε Εαρινέ! Μήμπως να σε λέμε Αερινο απο δω και πέρα?
Αερινός, οι κοπέλες λυγίζουν στο πέρασμα του σαν τα καλάμια στον βοριά

Υγ: Έγραφα ένα μεγαλύτερο μήνυμα αλλά λόγω μιάς ανωμαλίας του firefox χάθηκε ολοσχερώς επομένως θα συντομεύσω κατα πολύ το υπόλοιπο μήνυμα.

quote:
Συμφωνούμε φιλε Άλεξ22, η αγάπη, είναι μοναδική και αιώνια, γι αυτό και πρέπει να απασχολεί τον άνθρωπο, όχι να τον εμποδίζει να νοιώσει την ενότητα, που υπάρχει μέσω της αγάπης...Και, ειδικά για ένα ζευγάρι,έχει μεγάλη σημασία η ενοποίηση,σε ένα ον, που για κάποιους , ίσως,ρομαντικούς, ή απλά,΄οπως λέει η παράδοση,μόνο τα δύο μισα, μπορούν να πετύχουν την ένωση, άρα, προυπάρχουν...Έτσι ώστε, να μην είναι μια απλή αναγκαία σχέση, αλλά, κάτι που έχει βάθος, ώστε να αντέξει....Η επιπολαιότητα στην αγάπη, μην ξεχνάμε, είναι παροιμιώδης, όταν το αποτέλεσμα της αγάπης, κάνει τον άνθρωπο, υπεράνθρωπο...
Φίλε Τρέχα υπάρχει κάποια εμπερική απόδειξη για αυτό?
quote:
Υπάρχουν πολλοί που μιλάνε για αγάπη ενώ δέν ξέρουν κάν τί είναι,ειδικά αυτοί που το μπερδεύουν με το πάθος. Το θέμα είναι οτι δημιουργείται σύγχυση σε κάποιον που δέν ξέρει.
Φίλε Άλεξ αν ως πάθος εννοείς τη λαγνεία, την ψευδο-αγάπη με βρίσκεις σύμφωνο. Αν δεν εννοείς αυτό θα ήθελα να το διευκρινίσεις λίγο περισσότερο.
Αν μπορείς δηλαδή θα μπορούσες να εξηγήσεις πώς ξεχωρίζει κάποιος τον πόθο απ την αγάπη?

Βέβαια όντας εγωικοί άνθρωποι όλα μας είναι όντως αμφίβολο αν έχουμε ζήσει τον αγνό έρωτα...

quote:
Με λίγα λόγια δέν γίνεται κάποιος να είναι πολυγαμικός και να νιώσει την αγάπη,(εκτός απο σπάνιες περιπτώσεις).Ο πρώτος άνθρωπος στην ζωή σου πρέπει να είναι ο μοναδικός και ο τελευταίος.
Ο πρώτος άνθρωπος με τον οποίο θα δεθείς συναισθηματικά ή/και σωματικα?

θα ήθελα βέβαια να το εξηγήσεις
-έστω και σε μη άμεσα αποδείξιμο επίπεδο-
με ποιο τρόπο ακριβώς η πολυγαμία βλάπτει την ερωτική αγάπη. Λαμβάνοντας υπόψη και το γνωστικό μου επίπεδο(που διαφέρει απο άλλα μέλη ξέρεις σε ποια σημεία).
Καθώς βέβαια η θέση αυτή αναφέρεται παρομοίως και στο ευαγγέλιο(αυτό ήταν πάσα για σένα Τρέχα χαχα).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 22:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο πρώτος άνθρωπος με τον οποίο θα δεθείς συναισθηματικά ή/και σωματικα?


Σε έναν τέλειο κόσμο, αυτό θα ίσχυε.Όμως λόγω του ότι υπάρχει και το χαόδες κάρμα μας,μπορούν να υπάρχουν παλαιότερες κακές σχέσεις και απο τους δύο πρίν την αγάπη.Γενικά υπάρχουν πολλές περιπτώσεις,αλλά ώς ένα σημείο.Δέν γίνεται για παράδειγμα κάποιοι αφού έχουν πάει με όλη την Αθήνα ξαφνικά να βρούν τον έρωτα της ζωής, νομίζω καταλαβαίνεις.

Στην ανατολή έχουμε το γνωστό παράδειγμα οτι τους προξενεύουν και τους δεσμεύουν μέ έναν άνθρωπο για όλη τους την ζωή,τί γίνεται όμως άν αυτός ο άνθρωπος δέν είναι η αγάπη τους.Συμβαίνει και αυτό.

Σε κάθε νέα ενσάρκωση εκλεπτίνουμε και γινόμαστε όλο και πιό αγνοί,άρα και ποιό έτιμοι για να ζήσουμε την τέλεια αγάπη απο όλες τις πλευρές.

quote:
αν ως πάθος εννοείς τη λαγνεία, την ψευδο-αγάπη με βρίσκεις σύμφωνο. Αν δεν εννοείς αυτό θα ήθελα να το διευκρινίσεις λίγο περισσότερο.
Αν μπορείς δηλαδή θα μπορούσες να εξηγήσεις πώς ξεχωρίζει κάποιος τον πόθο απ την αγάπη?

Βέβαια όντας εγωικοί άνθρωποι όλα μας είναι όντως αμφίβολο αν έχουμε ζήσει τον αγνό έρωτα...


Οτιδήποτε που δέν βιώνεται με την καρδιά( το 4ο τσάκρα και πάνω) δέν είναι αγάπη.Μπορεί να είναι πολλά πράγματα ακαθόριστα και εγωιστικά,αλλά σίγουρα δέν είναι αγάπη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 22:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα ήθελα βέβαια να το εξηγήσεις
-έστω και σε μη άμεσα αποδείξιμο επίπεδο-
με ποιο τρόπο ακριβώς η πολυγαμία βλάπτει την ερωτική αγάπη. Λαμβάνοντας υπόψη και το γνωστικό μου επίπεδο(που διαφέρει απο άλλα μέλη ξέρεις σε ποια σημεία).

Επειδή η αγάπη είναι ο θεός και μπορεί να σε πάει στην πηγή του.

Αν συνέχεια κάνεις σέξ με άλλους τότε συνέχεια θα δημιουργείς σεξουαλικές συνδέσεις μέσω του 2ου τσάκρα. Το ζητούμενο είναι 2 άνθρωποι, ένας άντρας και μία γυναίκα, αρσενική ενέργεια και θυλική ενέργεια, να ενωθούν για να σχηματίσουν την ουδέτερη ενέργεια. Να φτάσουν με αυτήν την ένωση στην πηγή.Όπως καταλαβαίνεις αυτό δέν μπορεί να γίνει άν μονίμως αλλάζεις συντρόφους.

Μιλάμε για πάρα πολλά επίπεδα μέχρι να φτάσεις στην πηγή και εμείς έχουμε κολλήσει στο 2ο ( 2ο τσάκρα και σέξ), πρέπει να μονιμοποιήσουμε αυτή την σύνδεση για να φτάσουμε ποιό πάνω,άν συνέχεια την κόβουμε και δημιουργούμε καινούρια,δέν γίνεται τίποτα.

Αρα η λύση είναι πρώτα να δημιουργήσεις σύνδεση στο 4ο επίπεδο(4ο τσάκρα),εδώ βιώνεται η αγνή αγάπη.

Edited by - alex22 on 01/04/2010 22:48:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 23:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγάπη και συναισθήματα...ποιός και γιατί -πραγματικά- αγαπάει ή να το θέσω διαφορετικά μπορεί -εν δυνάμει- να αγαπήσει ???

Υπάρχουν προϋποθέσεις για την εμφάνιση , στήριξη , ενδυνάμωση αλλα διατήρηση της αγάπης και ποίές είναι αυτές???

Ο οποιοσδήποτε άνθρωπος άραγε , μπορεί να αγαπήσει με την έννοια του "όρου"...????

Και πως δηλώνεται αλλα και εμφανίζεται η αγάπη???

Και αλήθεια , αυτή κοινωνία ... νοηματοδοτεί σωστά τα μέλη της προκειμένου να "εν-νοήσουν" αλλα και να αισθανθούν ή έστω να αφουγκρασθούν αυτό το συναίσθημα???

Μήπως οι άνθρωποι -σήμερα- δεν έχουν την δύναμη αλλα και δεν γνωρίζουν πως να αγαπήσουν ???

Τελικά , αυτό που όλοι βλέπουμε καθημερινά και παντού να παρουσιάζεται και να ορίζεται απ'ολους σχεδόν ως αγάπη μήπως θα έπρεπε να είναι διακριτό απ'ολους και να αναγνωρίζεται ως σεξουαλική έλξη -μόνο- και που καμμιά σχέση δεν έχει με την αμοιβαία έκφραση στοργής , στοιχεί που όντως -κατα την γνώμη μου- παραπέμπει στην αγάπη???

Προσωπικά εκείνο που βλέπω να αγαπούν οι άνθρωποι , είναι οι ανάγκες τους για κάλυψη και προβολή αλλα και στήριγμα και οι παρτεναίρ τους , δεν αποτελούν τίποτα περισσόΤερο απο ένα τρόπαιο , το οποίο περιφέρουν μαζί τους ως διαδημιστική καμπάνια , για την προβολή και αναγνώριση ,του μίζερου και ενδεούς εαυτού τους...

Ακόμα και στον έρωτα , η απληστία τους τους προδίδει , ακόμα και αυτός ο έρωτας , εγκαταλείπει ... τους εγκαταλείπει...

ΚΑΤΑ τ'αλλα , όλοι και με άνεση μιλούν γι'αγάπη...αμοιβαία τρυφερά συναισθήματα .... μιλούν γι'αγάπη χωρίς να αγαπούν και να σέβονται τον ίδιο τους τον εαυτό...

Αγάπη και αγάπη , ποιος αλήθεια έχει κατοχυρώσει δικαίωμα να ομιλεί περί αγάπης και να ισχυρίζεται ότι "έχει αγάπη" για να προσφέρει...???

Λεκτικά βεβαίως και κατα δήλωσην ...ΟΛΟΙ!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 23:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγάπη και συναισθήματα...ποιός και γιατί -πραγματικά- αγαπάει ή να το θέσω διαφορετικά μπορεί -εν δυνάμει- να αγαπήσει ???

Υπάρχουν προϋποθέσεις για την εμφάνιση , στήριξη , ενδυνάμωση αλλα διατήρηση της αγάπης και ποίές είναι αυτές???

Ο οποιοσδήποτε άνθρωπος άραγε , μπορεί να αγαπήσει με την έννοια του "όρου"...????

Και πως δηλώνεται αλλα και εμφανίζεται η αγάπη???

Και αλήθεια , αυτή κοινωνία ... νοηματοδοτεί σωστά τα μέλη της προκειμένου να "εν-νοήσουν" αλλα και να αισθανθούν ή έστω να αφουγκρασθούν αυτό το συναίσθημα???

Μήπως οι άνθρωποι -σήμερα- δεν έχουν την δύναμη αλλα και δεν γνωρίζουν πως να αγαπήσουν ???

Τελικά , αυτό που όλοι βλέπουμε καθημερινά και παντού να παρουσιάζεται και να ορίζεται απ'ολους σχεδόν ως αγάπη μήπως θα έπρεπε να είναι διακριτό απ'ολους και να αναγνωρίζεται ως σεξουαλική έλξη -μόνο- και που καμμιά σχέση δεν έχει με την αμοιβαία έκφραση στοργής , στοιχεί που όντως -κατα την γνώμη μου- παραπέμπει στην αγάπη???

Προσωπικά εκείνο που βλέπω να αγαπούν οι άνθρωποι , είναι οι ανάγκες τους για κάλυψη και προβολή αλλα και στήριγμα και οι παρτεναίρ τους , δεν αποτελούν τίποτα περισσόΤερο απο ένα τρόπαιο , το οποίο περιφέρουν μαζί τους ως διαδημιστική καμπάνια , για την προβολή και αναγνώριση ,του μίζερου και ενδεούς εαυτού τους...

Ακόμα και στον έρωτα , η απληστία τους τους προδίδει , ακόμα και αυτός ο έρωτας , εγκαταλείπει ... τους εγκαταλείπει...

ΚΑΤΑ τ'αλλα , όλοι και με άνεση μιλούν γι'αγάπη...αμοιβαία τρυφερά συναισθήματα .... μιλούν γι'αγάπη χωρίς να αγαπούν και να σέβονται τον ίδιο τους τον εαυτό...

Αγάπη και αγάπη , ποιος αλήθεια έχει κατοχυρώσει δικαίωμα να ομιλεί περί αγάπης και να ισχυρίζεται ότι "έχει αγάπη" για να προσφέρει...???

Λεκτικά βεβαίως και κατα δήλωσην ...ΟΛΟΙ!!!


Ακόμα ένας κοιμισμένος χαμένος στις θεωρίες του και όχι στα βιώματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 23:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αγάπη και συναισθήματα...ποιός και γιατί -πραγματικά- αγαπάει ή να το θέσω διαφορετικά μπορεί -εν δυνάμει- να αγαπήσει ???

Υπάρχουν προϋποθέσεις για την εμφάνιση , στήριξη , ενδυνάμωση αλλα διατήρηση της αγάπης και ποίές είναι αυτές???

Ο οποιοσδήποτε άνθρωπος άραγε , μπορεί να αγαπήσει με την έννοια του "όρου"...????

Και πως δηλώνεται αλλα και εμφανίζεται η αγάπη???

Και αλήθεια , αυτή κοινωνία ... νοηματοδοτεί σωστά τα μέλη της προκειμένου να "εν-νοήσουν" αλλα και να αισθανθούν ή έστω να αφουγκρασθούν αυτό το συναίσθημα???

Μήπως οι άνθρωποι -σήμερα- δεν έχουν την δύναμη αλλα και δεν γνωρίζουν πως να αγαπήσουν ???

Τελικά , αυτό που όλοι βλέπουμε καθημερινά και παντού να παρουσιάζεται και να ορίζεται απ'ολους σχεδόν ως αγάπη μήπως θα έπρεπε να είναι διακριτό απ'ολους και να αναγνωρίζεται ως σεξουαλική έλξη -μόνο- και που καμμιά σχέση δεν έχει με την αμοιβαία έκφραση στοργής , στοιχεί που όντως -κατα την γνώμη μου- παραπέμπει στην αγάπη???

Προσωπικά εκείνο που βλέπω να αγαπούν οι άνθρωποι , είναι οι ανάγκες τους για κάλυψη και προβολή αλλα και στήριγμα και οι παρτεναίρ τους , δεν αποτελούν τίποτα περισσόΤερο απο ένα τρόπαιο , το οποίο περιφέρουν μαζί τους ως διαδημιστική καμπάνια , για την προβολή και αναγνώριση ,του μίζερου και ενδεούς εαυτού τους...

Ακόμα και στον έρωτα , η απληστία τους τους προδίδει , ακόμα και αυτός ο έρωτας , εγκαταλείπει ... τους εγκαταλείπει...

ΚΑΤΑ τ'αλλα , όλοι και με άνεση μιλούν γι'αγάπη...αμοιβαία τρυφερά συναισθήματα .... μιλούν γι'αγάπη χωρίς να αγαπούν και να σέβονται τον ίδιο τους τον εαυτό...

Αγάπη και αγάπη , ποιος αλήθεια έχει κατοχυρώσει δικαίωμα να ομιλεί περί αγάπης και να ισχυρίζεται ότι "έχει αγάπη" για να προσφέρει...???

Λεκτικά βεβαίως και κατα δήλωσην ...ΟΛΟΙ!!!


Ακόμα ένας κοιμισμένος χαμένος στις θεωρίες του και όχι στα βιώματα.


Ασφαλώς μπορείς να έχεις την απόψή σου και να την εκφράζεις ...παρ'ολ'αυτά , θα μπορούσες να επεδείκνυες μεγαλύτερο σεβασμό και εγκράτεια , στοιχεία απαραίτητα σην εμφάνιση και δόμηση ενός υγιούς νευρωτικού πρότσες , που με την σειρά του συντελλεί στον ερχομό και εγκαθίδρυση υγιών συναισθημάτων ... ένα απο τα οποία ασφαλώς είνα και η αγάπη!

Άλεξ , περίμενα απο σένα περισσότερα πράματα και μια διαφορετική προσέγγιση "ενήλικα" και όχι ενός αντιδραστικού παιδιού....που το κατακυριεύει ο θυμός και η οργή...

ΥΓ:"Δεν είμαι εγώ το προβλημά σου ..." και αν προστρέξω στις θεωρίες με τις οποίες είναι διαστρωματωμένη η αντίληψή σου , προκύπτει μια "φυσιολογική απορία" ... μήπως είμαι μέρος του καρματός σου και αν "ναί" , αυτή σου η απάντηση... αποτελεί και έναν ενδεδειγμένο τρόπος χειρισμού του???

Και μια και χρησιμποποίησες τον όρο "βίωμα" , αλήθεια τι εστί βίωμα και ποιός είναι ο καθοριστικός παράγοντας αλλα και ποιά στοιχεία τον συγκροτούν προκειμένου κάποιος να συλλαμβάνει αλλα και να ερμηνεύει "σωστά" ... οπότε να βιώνει όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστικά???

Υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος σε τούτο τον κόσμο που δεν βιώνει , ξέρεις έστω και έναν απο εδώ μέσα...και τι ήταν αυτό που σε έκανε να θεωρείς , ότι θεωρητικολογώ και όλα όσα λέω δεν αποκαλύπτονται αλλα και αποδεικνύονται και βιωματικά φίλε μου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2010, 23:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ασφαλώς μπορείς να έχεις την απόψή σου και να την εκφράζεις ...παρ'ολ'αυτά , θα μπορούσες να επεδείκνυες μεγαλύτερο σεβασμό και εγκράτεια , στοιχεία απαραίτητα σην εμφάνιση και δόμηση ενός υγιούς νευρωτικού πρότσες , που με την σειρά του συντελλεί στον ερχομό και εγκαθίδρυση υγιών συναισθημάτων ... ένα απο τα οποία ασφαλώς είνα και η αγάπη!

Άλεξ , περίμενα απο σένα περισσότερα πράματα και μια διαφορετική προσέγγιση "ενήλικα" και όχι ενός αντιδραστικού παιδιού....που το κατακυριεύει ο θυμός και η οργή...

ΥΓ:"Δεν είμαι εγώ το προβλημά σου ..." και αν προστρέξω στις θεωρίες με τις οποίες είναι διαστρωματωμένη η αντίληψή σου , προκύπτει μια "φυσιολογική απορία" ... μήπως είμαι μέρος του καρματός σου και αν "ναί" , αυτή σου η απάντηση... αποτελεί και έναν ενδεδειγμένο τρόπος χειρισμού του???

Και μια και χρησιμποποίησες τον όρο "βίωμα" , αλήθεια τι εστί βίωμα και ποιός είναι ο καθοριστικός παράγοντας αλλα και ποιά στοιχεία τον συγκροτούν προκειμένου κάποιος να συλλαμβάνει αλλα και να ερμηνεύει "σωστά" ... οπότε να βιώνει όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστικά???

Υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος σε τούτο τον κόσμο που δεν βιώνει , ξέρεις έστω και έναν απο εδώ μέσα...και τι ήταν αυτό που σε έκανε να θεωρείς , ότι θεωρητικολογώ και όλα όσα λέω δεν αποκαλύπτονται αλλα και αποδεικνύονται και βιωματικά φίλε μου???


Δέν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου,είσαι πολύ μπλεγμένος στις ψυχολογικές αναλύσεις. Είσαι απόλυτα ταυτισμένος με τον νού σου.Οπότε καληνύχτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2010, 00:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Dr Jeckyl & Mr Hyde, μάλλον δεν είσαι παντρεμένος γι αυτό και λές αν υπάρχει εμπερική απόδειξη....Ο γάμος, έχει μια πληθώρα, ενεργειών και καταστάσεων, που ταυτοποιούν το ζευγάρι, θέλει δεν θέλι, που λέμε...Εινα μια μαγεια,αλχημεια,που φέρνει ζευγάρια, μέχρι να μοιάζουν σαν αδέρφια...Η γέννα, η εγκυμοσύνη, η λοχεία,αλλά και το ίδιο κρεβάτι και μόνο,φίλε μου ,ασκούν μια επηροή, μια ένωση,που την βιώνεις...
Φίλε Alex22, έχεις καλές θέσεις, υγιείς και λογικές...Όντως, πρέπει να υπάρχει μια σαφήνεια, αντί της πολυέκφρασης που ζουμε,μια κοινή λογική....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2010, 13:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll :}......xixixi
Συμφωνώ με τον φίλο Εαρινό.... alex22 δείχνεις πολύ επιθετικός σε κάποια πράγματα χωρίς να υπάρχει λόγος πιστεύω.Επίσης πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι στην κοινωνία της εποχής μας όλοι ψάχνουν την πολυγαμία; Οι περισσότεροι ναί αλλά όχι όλοι! Η κτητικότητα μας φέρνει αντιμέτωπους με τη σκοτεινή μας πλευρά και γι΄αυτό αξίζει κάποιες φορές να τη βιώσουμε γι'αυτό καλό είναι να προσέχουμε λίγο πάνω σε ποιόν-ποιούς βγάζουμε την οργή και τα απωθημένα μας. Το να αποκαλείς κάποιον κοιμισμένο είναι ¨χοντρό¨ και άκομψο!
Πως από την Αγάπη με το Α το κεφαλαίο το γυρίσατε στον έρωτα και στο σέξ;;;;;;;; Ο Γιουνγκ έλεγε ¨ο έρωτας ως σφοδρή επιθυμία είναι η πιο αλάνθαστη δυναμική διάσταση που φέρνει στην επιφάνεια, στο φως , το υποσυνείδητο¨
Ο Πλάτωνας (Συμπόσιο, 211)μιλούσε για τον έρωτα ως Γνώση του άλλου alexx22.
Και κάτι ακόμη επειδή μίλησες για αθωότητα και αγνότητα στα 16....συζήτηση σε δημόσιο χώρο μεταξύ δύο -σχεδόν-εφήβων κοριτσιών ¨Ρε συ.... ο παλιο .........(άκομψος χαρακτηρισμός),περίμενε στα 13 μου να με βρει παρθένα¨....και η φίλη της από δίπλα κουνώντας απογοητευμένη το κεφάλι για την θλιβερή προσμονή που είχε το παλικάρι είπε ¨τσ, τσ, τσ τσ τι λες τώρα, δεν αξίζει να τον Αγαπάς¨!!!! Πλάκα μου κάνεις!!!!!;;;;;;;; Ιδού η αγνή νεολαία του 2010! Εντάξει...βέβαια τον αγαπούσε! :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2010, 13:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αααα....και αυτό το "όλοισας έχετε πάει με όλους..."καλό θα ήταν να το ανακαλούσες γιατί το μόνο που μπορείς να προκαλέσεις είναι οργή.Δεν ξέρεις με τι ανθρώπους μιλάς για να τους προσβάλλεις έτσι.
φιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy