ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο Αντίχριστος εμφανίζεται τον Δεκέμβριο του 2015!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 00:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κληρώθηκε και η Πανάθα με την Καμπάλα, και μετά μου λέτε πως όλα είναι τυχαία...

Παρεμπιπτόντως, αν για το europa league παίζουμε με την Καμπάλα από το Αζερμπαϊτζάν, έτσι και συμμετείχαμε στο asiatic league, με ποιόν θα παίζαμε? Με τους Kansas City Rangers?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 02:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιος στ'αλήθεια είμαι γω
και που πάω
με χίλιες δυο....

Ιταλέ, όπως το βλεπα στα γρήγορα,
λέω πάει το χάσαμε το παληκάρι
μάς βγήκε νέος Σπαλιάρας
(ου μην και Τσατσόπουλος!)


quote:
Εκτός που δεν έχει καμμία επαφή με το περιβάλλον, μας δείχνει και γιατί δεν πρόκειται να γράψει βιβλίο. Είναι άμετρος, χωρίς φαντασία, με περιορισμένο λεξιλόγιο και αντίληψη και παντελώς ατάλαντος.

Αφού είναι Γιαλαντζής σε όλα τα επίπεδα,
τι να λέμε τώρα ρε Ντιεσέμη.....

quote:
Κληρώθηκε και η Πανάθα με την Καμπάλα, και μετά μου λέτε πως όλα είναι τυχαία...

Κοίτα, δεν θέλω να ανοίξω αυτή την κουβέντα
γιατί θα σε στεναχωρήσω πάρα πολύ, και θα ....ξεφύγουμε
αλλά έτσι και κατορθώσετε και αποκλειστείτε ΚΑΙ απ'αυτούς,
τότε θα αρχίσω να πιστεύω στον άμεσο ερχομό του 'πράσινου' Αντίχριστου, που θα μοιάζει με τον Αλαφούζο μαινόμενο....

(ΥΓ. Κάποια βαζελάκια είχανε χαρεί με την κλήρωση της Μπριζ, και κουνάγανε Τσουλου-πανωσέντονα και κατωσέντονα, αλλά ήρθε η τριπλέτα στο Βέλγιο, και κόπηκε ο βήχας απότομα.... Κανονίστε τώρα να γίνετε κι εσείς άλλος Γαυραϊκός και να κάνετε μάγκες εκτός από τους Βέλγους, και τα Ασιατικά χωριά...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 03:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες για την Καμπάλα βρε νούμερο, να δω πως βλέπουν τη θρησκεία τα μΠαόκια...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 03:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πες για την Καμπάλα βρε νούμερο, να δω πως βλέπουν τη θρησκεία τα μΠαόκια...

Καμπάλα παν στην Εκκλησιά,
Καμπάλα προσκυνάνε....

Εσεις προσεχτε μόνο, μην αντί για καμπάλα, γίνετε τραμπάλα,
και σας καμπαλήσουν αυτοί στο τέλος...

Η ΠΑΟΚάρα τη δουλειά της την κάνει,
και με κρύα και με χιόνια...

Ο γαύρος μας τρώει τα πρωταθλήματα,
κι εσείς την πρώτη θέση στα πλέι-ωχ
[που κατα βαση για σας δημιουργήθηκαν...]

οπότε εμείς τι είχαμε, τι χάσαμε,
ΟΥΕΦΑ και πάλι ΟΥΕΦΑ
ή Γιουρο λιγκ όπως το λένε,
και είμεθα στάνταρ και στους Ισχυροί....

Ιβάν γερά, με βότκα ρωσικιά!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 03:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άκου να δεις, άσε τις βότκες και τις Πουτινιές. Εδώ παίζουν τσίπουρα και ρακιές.

Και μαλαματίνες για τους φτωχούς συγγενείς...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 03:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άκου να δεις, άσε τις βότκες και τις Πουτινιές. Εδώ παίζουν τσίπουρα και ρακιές.

Και μαλαματίνες για τους φτωχούς συγγενείς...


θα τις πιούμε λίαν συντόμως
και ευχόμενοι να έχουμε προκριθεί αμφότεροι.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 03:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 03:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερχεται ο Ντιντάκ φυλαχτείτε, και είναι και μουσάτος....

Ποιος είναι ο Σφαλιάρας; Τη μία πρέπει να βρούμε οι χίλιες δυο είναι εύκολη υπόθεση..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 12:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H δασκάλα στον Τοτό:

- Τοτό τι ομάδα είσαι?
- ΑΕΚΑΡΑ κυρία.
-Γιατί είσαι ΑΕΚ Τοτό?
- Ο μπαμπάς είναι ΑΕΚ, το ίδιο και η μαμά.Οι αδελφές μου είναι ΑΕΚΑΡΑ.
- Κι αν ο μπαμπάς σου ήταν gay, η μαμά σου τσατσά και οι αδελφές σου πουτάνες, τι ομάδα θα ήσουν?
- Ολυμπιακός κυρία!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 16:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δειτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,αυτο το σημαντικο βίντεο:

https://www.youtube.com/watch?v=59nQ2ZjDU9c

Ενας ραββινος,μιλαει για την Χανουκα του 2015,οπου αναμενεται ο Μεσσιας τους!!!Για οσους δεν ξερουν,η γιορτη ''Χανουκα'' για τους Εβραιους,είναι τα αντιστοιχα δικα μας ''Φωτα''!Παντα,η Χανουκα γιορτάζεται ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ,και φετος πεφτει,΄ποτε λετε;
ΣΤΙΣ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 20:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε μας ρε Χ.Ο με τις μπαρούφες σου.

Κοίτα αυτό να χαρείς.Ολα τα λεφτά.

http://arouraios.gr/2015/08/to-gataki-pou-egine-viral/

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2015, 20:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δειτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,αυτο το σημαντικο βίντεο:
https://www.youtube.com/watch?v=59nQ2ZjDU9c

Ενας ραββινος,μιλαει για την Χανουκα του 2015,οπου αναμενεται ο Μεσσιας τους!!!Για οσους δεν ξερουν,η γιορτη ''Χανουκα'' για τους Εβραιους,είναι τα αντιστοιχα δικα μας ''Φωτα''!Παντα,η Χανουκα γιορτάζεται ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ,και φετος πεφτει,΄ποτε λετε;
ΣΤΙΣ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ!!!!


Γεια σου ρε Βιολιτζή!

Τι θα κάναμε χωρίς εσένα!

Καλά που μας ενημέρωσες για τη Χανούκα,

γιατί εγώ στην αρχή νόμιζα ότι είναι καμια....Σουηδέζα γκόμενα!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 05:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δειτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,αυτο το σημαντικο βίντεο:

Αυτό, αν δεν κάνω λάθος, είναι προστακτική. Όσο δεν κρατάς παπάρια να προστάζεις, άλλους με προστακτικές δεν έχει.

Γουσταρίζεις πολέμους, τελειωτικές λύσεις, θανατικά παγκόσμια και άλλα τέτοια, γιατί είσαι άφραγκος εσύ και οι κοντινοί σου. Άκου λοιπόν, πως το βλέπω εγώ. Εσύ είσαι ένας, κάνα δυο τρεις οι κοντινοί σου κι αυτό είναι όλο. Και θες να ψοφήσουν τα παιδιά του Πυθαγόρα, του Νικόμαχου, του Αμεινία, του Λεβαντίνου και του Αιθέρα, μπας και προκόψεις εσύ.

Προφανώς και είσαι στην καρακοσμάρα σου, αλλά άντε και χαπακώσου πάλι, γιατί θα έχουμε άλλα. Και το λέω αυτό, μπας και το διαβάσουν αυτοί που σε μαζέψαν την τελευταία φορά. Ξέρεις εσύ. Τότε που μας είπες οτι είδες το φως το αληθινό, πως σε πλανέψαν και δεν πρόκειται να ξαναγράψεις αυτές τις πίπες.

Για σκέψου λίγο βρε καραγκιόζη, να λέω στα παιδιά μου, πως συνομιλώ με έναν χριστιανό ορθόδοξο, που ελπίζει να ψοφήσουν.

Μοιάζει να στην πέφτω πλέον, αλλά κι εγώ γουστάριζα ως ενός σημείου. Αν θυμάμαι καλά μάλιστα, σε είχα γλιτώσει κι από μια μαλακία που είχες γράψει για πέσιμο στον Μάξιμο, που χαλαρά θα σε τρέχαν στα δικαστήρια.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 12:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Δειτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,αυτο το σημαντικο βίντεο:

Αυτό, αν δεν κάνω λάθος, είναι προστακτική. Όσο δεν κρατάς παπάρια να προστάζεις, άλλους με προστακτικές δεν έχει.

Γουσταρίζεις πολέμους, τελειωτικές λύσεις, θανατικά παγκόσμια και άλλα τέτοια, γιατί είσαι άφραγκος εσύ και οι κοντινοί σου. Άκου λοιπόν, πως το βλέπω εγώ. Εσύ είσαι ένας, κάνα δυο τρεις οι κοντινοί σου κι αυτό είναι όλο. Και θες να ψοφήσουν τα παιδιά του Πυθαγόρα, του Νικόμαχου, του Αμεινία, του Λεβαντίνου και του Αιθέρα, μπας και προκόψεις εσύ.

Προφανώς και είσαι στην καρακοσμάρα σου, αλλά άντε και χαπακώσου πάλι, γιατί θα έχουμε άλλα. Και το λέω αυτό, μπας και το διαβάσουν αυτοί που σε μαζέψαν την τελευταία φορά. Ξέρεις εσύ. Τότε που μας είπες οτι είδες το φως το αληθινό, πως σε πλανέψαν και δεν πρόκειται να ξαναγράψεις αυτές τις πίπες.

Για σκέψου λίγο βρε καραγκιόζη, να λέω στα παιδιά μου, πως συνομιλώ με έναν χριστιανό ορθόδοξο, που ελπίζει να ψοφήσουν.

Μοιάζει να στην πέφτω πλέον, αλλά κι εγώ γουστάριζα ως ενός σημείου. Αν θυμάμαι καλά μάλιστα, σε είχα γλιτώσει κι από μια μαλακία που είχες γράψει για πέσιμο στον Μάξιμο, που χαλαρά θα σε τρέχαν στα δικαστήρια.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


DSM,
πιστευω ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ότι εχω την αληθεια,και η αληθεια παντα νικα,δεν εχει να φοβηθεί ΤΙΠΟΤΑ!Απλως,η αναμονη πηρε παραταση που δεν την περιμενα,αν ειχαν τελειωσει όλα τοτε το 2012-13,δεν θα μιλάγαμε αυτην την στιγμη....Όμως,δεν τελειωσε τοτε,και ετσι ο καθενας τωρα μπορει να λεει το μακρυ και το κοντό του....Ας είναι,λιγοι μηνες μεινανε να ΔΙΚΑΙΩΘΩ,και να μπουν στην θεση τους οι απανταχου ΑΠΙΣΤΟΙ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 14:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πιστευω ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ
Οξύμωρη φράση (ηλίθια).
"πιστεύω" σημαίνει ότι λατρεύω και ακολουθώ κάτι για το οποίο δεν γνωρίζω τίποτα.
Δηλαδή δεν γνωρίζεις τίποτα ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 14:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
πιστευω ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ
Οξύμωρη φράση (ηλίθια).
"πιστεύω" σημαίνει ότι λατρεύω και ακολουθώ κάτι για το οποίο δεν γνωρίζω τίποτα.
Δηλαδή δεν γνωρίζεις τίποτα ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ;;;




Αίολε,
δεν γνωρίζεις την φραση ''πιστευω ακραδαντα'';;;Σημαινει:Πιστευω παρα πολύ!Και οντως,οτι ο Αντι θα ερθει στο τελος του 2015,το πιστευω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 14:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το πιστευω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
Δηλαδή δεν γνωρίζεις τίποτα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 14:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
το πιστευω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
Δηλαδή δεν γνωρίζεις τίποτα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ;;;



Όχι φυσικα!Δεν ''γνωριζω'' αν ο Αντίχριστος εμφανιστεί τον Δεκεμβρη τον φετινο,αν το ''γνωριζα'',θα εκανα ΠΑΡΤΥ από τωρα!Καθε μερα,θα ηταν party-day για μενα,αν το γνωριζα!Γι'αυτο λεω ''πιστευω''!Επειδή ακριβως,δεν το ''γνωριζω''!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 14:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γι'αυτο λεω ''πιστευω''!Επειδή ακριβως,δεν το ''γνωριζω''!
Ε, αυτό λέω κι εγώ.
Δεν το γνωρίζεις ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ!
Πόσο... ΑΚΡΑΔΑΝΤΟΣ είσαι;;;

Edited by - Αίολος on 09/08/2015 14:54:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 15:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Γι'αυτο λεω ''πιστευω''!Επειδή ακριβως,δεν το ''γνωριζω''!
Ε, αυτό λέω κι εγώ.
Δεν το γνωρίζεις ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ!
Πόσο ΑΚΡΑΔΑΝΤΟΣ είσαι;;;



Κοιτα,ολα είναι ένα παζλ....Αν βρεις τα σωστα κομματια,το συμπληρωνεις,αλλιως δεν σου ''βγαίνει''....Η τωρινη θεωρεια κολλαει ΑΡΤΙΑ και χωρις κενα (που ειχε σαφως η προηγουμενη,αλλα δεν μπορουσα να τα ''δω'').....Οι χρονικοι προσδιορισμοι στην νεα θεωρεια είναι ΑΚΡΙΒΕΙΣ!Ο Αντίχριστος εμφανίζεται ΑΚΡΙΒΩΣ στην ηλικια του Χριστου στην ΔΠ,και ΑΚΡΙΒΩΣ,1260 μερες μετα,ψηφιζεται Προεδρος της Ευρωπαικης Ενωσης.....Στην προηγουμενη θεωρεια,δεν ειχε ΠΟΥ να ψηφιστεί,σε αυτην ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΕΧΕΙ!Στην προηγουμενη θεωρεια ''κολοβωνα'' για να μου βγει τις ΜΕΡΕΣ,σε αυτην τις προσμετραω ΑΥΤΟΥΣΙΕΣ.Στην προηγουμενη ελεγα για εμφανιση στα 31,ακομα και στα 31,σε αυτή ΔΕΝ παω πανω από 33 και μισο.....Αρα,ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 2 ΘΕΩΡΕΙΕΣ....Η πρωτη ειχε ΚΕΝΑ,η τωρινη,ΔΕΝ ΕΧΕΙ....Και σαφως,ελπιζω στην επαλήθευσή της......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 15:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή είσαι πολύ... ΑΚΡΑΔΑΝΤΟΣ;;;

Edited by - Αίολος on 09/08/2015 15:02:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 15:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή είσαι πολύ... ΑΚΡΑΔΑΝΤΟΣ;;;

Edited by - Αίολος on 09/08/2015 15:02:20


Θαρρω,ναι,πως είμαι....Το επομενο ''σεναριο'' αν δεν επαληθευτεί αυτό,θα είναι ακρως ΑΝΤΙΦΑΤΙΚΟ.Δηλαδη,να δεις Χριστο να επιστρεφει στην Γη,σε ηλικια 38 χρονων,είναι κατι που δεν θα το δεις,ουτε θα μπορεσει να ''πεισει'' κανεναν στον πλανητη ότι προκειται για τον Χριστο στην δευτερη του έλευση....Συνεπως,με τα σημερινα δεδομενα,το ΑΠΟΚΛΕΙΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 15:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θαρρω,ναι,πως είμαι...
Συ είπας...
Θα σκάσω ρε παιδιά! Χαααχαχαχα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 17:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θαρρω,ναι,πως είμαι....Το επομενο ''σεναριο'' αν δεν επαληθευτεί αυτό,θα είναι ακρως ΑΝΤΙΦΑΤΙΚΟ.Δηλαδη,να δεις Χριστο να επιστρεφει στην Γη,σε ηλικια 38 χρονων,είναι κατι που δεν θα το δεις,ουτε θα μπορεσει να ''πεισει'' κανεναν στον πλανητη ότι προκειται για τον Χριστο στην δευτερη του έλευση....Συνεπως,με τα σημερινα δεδομενα,το ΑΠΟΚΛΕΙΩ!

Γιαλαντζή, πάλι σούπα θα τα κάνεις....

Τι κόλλημα είναι αυτό με τις ηλικίες?

Να σε πω κάτι που δεν το έχεις σκεφτεί:

Άμα ο Τζέσους είναι 40 και ...δείχνει για 30?

Είναι γνωστό ότι υπάρχουν πολλές ηλικίες:
Η βιολογική, η οπτική/προσλαμβάνουσα, η αντικειμενική, η είμαι όσο δείχνω, η "κρύβω χρόνια", η ωριμότητα κλπ.

Να πχ. εγώ είμαι δώδεκα χρονών και μεγαλοδείχνω,

ο Ντιεσέμης 60 και μικροδείχνει, και ο Αμεινίας 37 και μισό και είναι όσο φαίνεται. (Ο Νικόμαχος είναι εκτός συναγωνισμού, γιατί με τα golden virgina εχει βρει το ελιξήριο της νιότης!).
Ο Ιταλός επίσης, έχει ακριβώς την ηλικία του Αντιχρίστου, και αυτό με ανησυχεί ιδιαιτέρως!

Είναι επίσης γνωστό ότι τύποι σαν τον Τζέσους , Δασκάλοι και Γκουρούδες είχανε πολλούς μαθητάδες και φαν και ακολούθους.
Και κυρίως, πολλές μαθήτριες (και εν γένει πέραση στο γυναικείο πληθυσμό...)

Αν λοιπόν η κυρά Μαρία η Μαγδαλένα έβλεπε τον Τζέσους στα 35 ή 39 νομίζεις θα καταλάβαινε τη διαφορά? Ή θα την χάλαγε?

Θέλω να είπω,
ότι αυτοίνοι οι ΜεγαΔασκάλοι και Γκουρούδες, είναι γενικώς "τεκνά". Προσέχουν την εμφάνισή τους, ρέπουν συνήθως στα λάιτ γεύματα και βετζετέριαν, είναι ήρεμοι και χαλαροί,δεν είναι χειρώνακτες, δεν έχουν ρυτίδες, αφήνουν και το χιπστερ μούσι, έχουν ξεχάσει τι θα πει κουρέας,
και έτσι τι 30, τι 40, δεν παίρνεις χαμπαρι εύκολα.Και δεν νομίζω κανείς να πάει να ζητήσει ...ταυτότητα για να δει ημερομηνία γέννησης...

Αυτήνη λοιπόν την περίφτωσις την ηξέτασες τέκνο μου?

Παίξε μπάλα τώρα, να δώ τι θα πείς....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 17:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα,
όχι,δεν ισχυει αυτό που λες,ο Αντίχριστος πρεπει να είναι ''νεανιας'' όπως αναφερει η προφητεια του Ιακωβ στην Παλαια Διαθηκη!
Δηλαδη,ΝΕΟΣ σε ηλικια!Και ''νεος σε ηλικια'' πρεπει να είναι,οταν θα κληθει να ''καθισει'' στον Ναο του Σολωμοντα,στα Ιεροσόλυμα,συμφωνα και με τους RAINBOW!(strong Young man to go to the temple of the king!)
Συνεπως,δεν εχουμε να κανουμε με ΜΕΣΗΛΙΚΑ!Μεσηλικας πότε λεγεται ενας ανθρωπος;Οταν ''ξεπερασει'' τα 40!Εκει,45 με 50,τον λες ''ΜΕΣΗΛΙΞ''!
Οποτε,απο την μια ο Μωσαικος Νομος που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΡΗΤΩΣ ανδρα κατω των 30 να ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ,μια που ''ξεπερασε'' τα 30 και είναι σημερα 33,και μια που δεν μπορει να είναι ΜΕΣΗΛΙΚΑΣ,το ''μονο'' που απομενει είναι:
33,5 εμφανιση
37 ενθρονιση (ακομα ''νεος'' σε ηλικία)
και 40,5 εξολοθρευση από τον Ιησου στην ΔΠ!

Δηλαδη,τον Αντίχριστο θα τον ζησουμε για 7 χρονια,απο τα 33 του εως τα 40 του......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 18:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδη,τον Αντίχριστο θα τον ζησουμε για 7 χρονια,απο τα 33 του εως τα 40 του......

Α, να γειά σου.

Είδες που στα'λεγα?

Είχες δεν είχες, την έχωσες και την ...εφταετία μέσα.

Καβατζώνεσαι δηλαδής, για να μη φας ντομάτα (θερμοκηπίου και της Μοσάντ...) το Δεκέμβρη.

Γεια σου ρε Γιαλαντζή!
Είσαι και το πρώτο βιολί (πίστα)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 18:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι,αλλα αυτό που λεω είναι ότι η 7ετια ξεκιναει τον Δεκεμβρη!Δηλαδη,
Δεκέμβρης 2015=εμφανιση
Από εκει και περα,μετραμε δυο περιοδους,των 3,5 ετων η καθεμια.
Αν δεν γινει η εμφανιση τον Δεκεμβρη,χαθηκα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 18:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν δεν γινει η εμφανιση τον Δεκεμβρη,χαθηκα!

Don't worry...
Χαμένος είσαι έτσι κι αλλιώς....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 18:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν δεν γινει η εμφανιση τον Δεκεμβρη,χαθηκα!

Μπαα, δεν το νομίζω να χαθείς.

Τότε θα θυμηθείς, ποιός έχει κάνει λάθος στις χρονολογίες.
Ο Τζούλης ο Καίσαρας, ή ο Γρηγόρης?

και θα σε φάμε στην μάπα πάλι.

Και γαμώ τα γέλια όμως.Μαζί σου και στην κόλαση!

Χ.Ο ποιό είναι το κατά κόσμον όνομά σου?
Σε ποιά πόλη κατοικείς?
Θα ήθελα πολύ να βρισκόμασταν για μπυρίτσες και γέλιο.Πολύ γέλιο, ακράτητο λέμε!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2015, 16:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αν δεν γινει η εμφανιση τον Δεκεμβρη,χαθηκα!

Μπαα, δεν το νομίζω να χαθείς.

Τότε θα θυμηθείς, ποιός έχει κάνει λάθος στις χρονολογίες.
Ο Τζούλης ο Καίσαρας, ή ο Γρηγόρης?

και θα σε φάμε στην μάπα πάλι.

Και γαμώ τα γέλια όμως.Μαζί σου και στην κόλαση!

Χ.Ο ποιό είναι το κατά κόσμον όνομά σου?
Σε ποιά πόλη κατοικείς?
Θα ήθελα πολύ να βρισκόμασταν για μπυρίτσες και γέλιο.Πολύ γέλιο, ακράτητο λέμε!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Γιωργος λεγομαι και μενω Αθηνα.Αλλα για παρεα,μαλλον είμαι πολύ ''μονοτονος'' καθως μονο για αντιχριστολογίες μου αρεσει να συζηταω!
Δεν υπαρχει άλλη ημερομηνια μετα τον Δεκεμβρη.Είναι η τελικη.Και αυτή που ελπιζω με ολη την δυναμη της ψυχης μου να επαληθευτεί!Εστω,και αν δεν το πιστευει κανεις.Εστω και αν φανταζει ''αδυνατο''.Εστω.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.328125
Maintained by Digital Alchemy