ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο Αντίχριστος εμφανίζεται τον Δεκέμβριο του 2015!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2015, 13:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Sesostris,
για να καταλάβεις περιπου τι γινεται,ή τι περιπου προκειται να γινει,ειναι δυσκολο.

Μόνο για σένα.Ολοι οι υπόλοιποι καταλαβαίνουν πόσο βλήμα είσαι.Εκείνο που δεν ξέρουν ακόμη είναι, πότε θα εκραγείς.Πότε θα γεμίσεις τον περιβάλλοντα χώρο σου, με φαιά ουσία.

Ο Sesostris κουράζεται να σε ξυπνήσει, να σου δώσει γνώση, να σε κάνει να στροφάρεις.Επί ματαίω.
Εσύ το βιολί σου.Ανίατη περίπτωση.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Νικόμαχε,
μπορεις να με πεις ''βλημα'' επειδή πιστεψα στον μοναχο,που αποδειχτηκε κάλπικος.Ομως,αυτο δεν εγινε αβασανιστα,ουτε με την πρωτη....Θα μου πεις,σχεδον ολοι απ'οσοι ακουσαν την θεωρεια του,την απέρριψαν αμεσως,εσυ γιατι την πίστεψες;;;Ε,τι να κάνω,ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΨΑ!Οπως τωρα πιστευω τον Κωνσταντινίδη!Δεν εχω κανει ψυχαναλυση,ουτε εχω ψαξει τα βαθυτερα αιτια που με κανουν να πιστευω αυτές τις θεωρειες,αλλα μου φαινονται ολες ΑΛΗΘΙΝΕΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2015, 14:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να σου πω βρε Γιώργο!

Από την μιά ο σεβασμός που θέλω να δείχνω σε κάθε όν του πλανήτη και από την άλλη η έμφυτη αποστροφή μου, προς την ηλιθιότητα.

Συνεχώς υπάρχει πόλεμος στο νου μου, μεταξύ αυτών των δύο.Πότε νικά το ένα και πότε το άλλο.

Μαζί σου το σκορ είναι: Σεβασμός - Αποστροφή 3 - 1003.

Τι να κάνω?
Και συγνώμη να σου ζητήσω, πάλι στην επόμενη μαλακία θα σε σιχτιρήσω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2015, 15:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νικόμαχε,
μπορεις να με πεις ''βλημα'' επειδή πιστεψα στον μοναχο,που αποδειχτηκε κάλπικος.Ομως,αυτο δεν εγινε αβασανιστα,ουτε με την πρωτη....Θα μου πεις,σχεδον ολοι απ'οσοι ακουσαν την θεωρεια του,την απέρριψαν αμεσως,εσυ γιατι την πίστεψες;;;Ε,τι να κάνω,ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΨΑ!Οπως τωρα πιστευω τον Κωνσταντινίδη!

Δηλαδή πρώτα πίστευες τον Μαξιμο Π@παρή
και τώρα το Νίκο Π@παρίδη.....

Τι είναι αυτό που σε κάνει να πιστεύεις τέτοια σούργελα?

αυτό το έχεις σκεφτεί?


Το "φιλοσόφησες" καθόλου? (....τι λέω τώρα...)

Και καλά, αυτοί μπορούν να λένε ό,τι θέλουν και ό,τι τους κατέβει
(εξάλλου βγάζουν ή εβγαζαν και ...παραδάκι από τις π@παριές τους -και αυτό τους κατατάσσει αυτόματα τουλάχιστον ένα Level εξυπνότερους από σενα)
εσύ ρε παιδί μου τι κάψα είχες να καείς μαζί τους?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2015, 17:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός ορόδοξος ποιος είναι ο πραγματικός λόγος που θέλεις την έλευση του αντιχριστου? Αφού θελεις να βασιστείς πάνω σε θρησκευτικά βιβλία καλό είναι να αναρωτηθεις γιατί η αποκαλύψη του Ιωάννη είναι εμπνευσμένη από το βιβλίο του Ενώχ. Αφού έχεις τόσο κόλλημα με τους πατέρες και τα χειρόγραφα τους σκέψου λίγο γιατί τα βιβλία των ιουδεοχριστιανων δεν τα δέχτηκε πότε η δυτική εκκλησία?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2015, 17:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανός ορόδοξος ποιος είναι ο πραγματικός λόγος που θέλεις την έλευση του αντιχριστου? Αφού θελεις να βασιστείς πάνω σε θρησκευτικά βιβλία καλό είναι να αναρωτηθεις γιατί η αποκαλύψη του Ιωάννη είναι εμπνευσμένη από το βιβλίο του Ενώχ. Αφού έχεις τόσο κόλλημα με τους πατέρες και τα χειρόγραφα τους σκέψου λίγο γιατί τα βιβλία των ιουδεοχριστιανων δεν τα δέχτηκε πότε η δυτική εκκλησία?



Γεια.

Προτού μιλήσεις με τον Χριστιανό Ορθόδοξο, σωστό είναι να του πεις ένα γεια, αλλιώς αυτό δείχνει ότι δεν τον σέβεσαι.

Ποια είναι η δυτική εκκλησία και ποιοι οι ιουδαιοχριστιανοί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2015, 18:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πού χάθηκες εσύ, βρε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 07:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανέ Ορθόδοξε έχω μια ιδέα για ποιον λόγο το κάνεις αυτό(δηλαδή να παριστάνεις τον χαζό και τον ταπεινό), αλλά να σου πω την αλήθεια δεν έχουμε να αποδείξουμε και να κερδίσουμε τίποτε από τους άθεους άπιστους. Όταν ο Αντίχριστος έλθει, θα έλθει. Αν αυτοί που γελάγανε με τους <<χαζούς πιστούς>> ξαφνιαστούν και αρχίζουν να τρίζουν τα δόντια τους, αυτό δεν μας αφορά. Δεν είναι θέμα να την πούμε σε κανένα.

Βέβαια από την άλλη διαβάζουμε στην Αποκάλυψη ένα εδάφιο το οποίο οι φίλοι μου οι Μάρτυρες του Ιεχωβά το θεωρούν συμβολικό, αλλά εγώ αρχίζω να πιστεύω ότι είναι κυριολεκτικό. Γιατί πριν ρωτάνε οι Χριστιανοί "έως πότε Δέσποτα δεν εκδικείσαι το αίμα ημών;" Το εδάφιο είναι εκείνο που λέει ότι οι εχθροί και φονείς των Χριστιανών που προσκυνούν το Θηρίο/Αντίχριστο θα βασανιστούν με πυρ και θείο μπροστά στους άγιους άγγελους και το Αρνί/Χριστό.

Δηλαδή δεν νομίζω να είναι κακό να χαρούμε με τους διώκτες μας όταν αυτοί θα καίγονται και θα πεθαίνουν γιατί ο Ιεχωβά τότε θα έχει αποδώσει την κρίση για τα εγκλήματά τους κατά των Χριστιανών. Θα αντλήσουμε ευχαρίστηση όταν οι τύραννοι δολοφόνοι των Χριστιανών θα καίγονται.

Αλλά ο Θεός γνωρίζει ποιοι είναι αυτοί και δεν πρέπει να γίνουμε κριτές, ευχαριστώ.

Οπότε φίλε όταν αυτός ο βρώμικος κόσμος θα γκρεμίζεται και θα διαλύεται και όλοι οι πονηροί θα ουρλιάζουν και θα πεθαίνουν, εμείς θα χαιρόμαστε γιατί θα ξημερώνει μια νέα μέρα για την Γη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 10:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκτός από τους αμαρτωλούς, ο Ιεχωβά θα τιμωρήσει και τους ηλίθιους.

Επομένως...την βάψατε!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 12:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι εχθροί και φονείς των Χριστιανών που προσκυνούν το Θηρίο/Αντίχριστο θα βασανιστούν με πυρ και θείο μπροστά στους άγιους άγγελους και το Αρνί/Χριστό

Βρε εσείς τον έχετε προσκυνήσει πολύ πριν τον δείτε,
τόση λαχτάρα ούτε για τον Χριστό δεν έχετε και θα κάνετε και κήρυγμα απο πάνω;
κανένα νέο τραγουδάκι γράψατε για τον λατρεμένο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 12:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτατε,
δεν θα πιστευα όλα οσα εχω πιστεψει μεχρι σημερα,αν χωρις έναν ''σατανικο'' τροπο,ολα δεν ''κολλαγανε'' μεταξυ τους!
Δηλαδη,και στην θεωρεια του Μάξιμου,και τωρα στην θεωρεια του Κωνσταντινιδη,υπαρχουν ''σατανικα κολληματα''!
Δεν θα σας κουρασω με το να τα απαριθμησω,εξαλλου δεν εχει αξια,για κατι που πιστευει η συντριπτικη πλειοψηφεια ότι είναι ψεμμα και λάθος.Θα περιμενω ακομα 3,5 μηνες να μπει ο Δεκέμβρης,που είναι και ο κρισιμότερος μηνας των τελευταίων 2000 χρόνων,απο τοτε δηλαδή που ο Χριστος εδωσε την υπόσχεση στους μαθητές του ότι θα ΞΑΝΑΡΘΕΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 13:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σκυλοσοφος αν δεν ξέρεις ποια είναι η δυτική εκκλησία τότε πρέπει να αρχίσεις τις γνώσεις σου από το μηδέν...... Αα ξέχασα να σε χαιρετήσω εγκάρδια πρώτα, γιατί από ότι κατάλαβα είσαι λίγο καβαλημενος..... Άλλο διάλογος και άλλο παρατηρήσεις προς συνομιλητές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 14:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σκυλοσοφος αν δεν ξέρεις ποια είναι η δυτική εκκλησία τότε πρέπει να αρχίσεις τις γνώσεις σου από το μηδέν...... Αα ξέχασα να σε χαιρετήσω εγκάρδια πρώτα, γιατί από ότι κατάλαβα είσαι λίγο καβαλημενος..... Άλλο διάλογος και άλλο παρατηρήσεις προς συνομιλητές.



Είναι απλά θέμα ευγένειας φίλε παγανιστή.

Τώρα αυτό που είπα εγώ, ότι δηλαδή θα καίγονται όλοι οι μη χριστιανοί δεν είναι αγενές, διότι δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κάποιον συνομιλητή αλλά αόριστα στους εχθρούς του Χριστού.

Γιατί διαχωρίζεις την Καθολική Εκκλησία από τους ιουδαιοχριστιανούς; Χριστιανοί δεν είναι και οι καθολικοί; Για αυτό ρώτησα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 14:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκυλοσοφος
Γιατί διαχωρίζεις την Καθολική Εκκλησία από τους ιουδαιοχριστιανούς; Χριστιανοί δεν είναι και οι καθολικοί; Για αυτό ρώτησα.

Φυσικά και είναι χριστιανοί, όπως οι Κόπτες, οι Προτεστάντες κ.λ.π.
Είναι όλοι χριστιανοί.


Σχετικό παράδειγμα:
Ο στρατός χρησιμοποιεί βλήματα διαφόρων διαμετρημάτων, όπως 7,62, 90, 125,66 κ.λ.π.
Είναι όλα βλήματα.

Το παράδειγμα είναι εντελώς τυχαίο και δεν αποτελεί ύβριν προς τους χριστιανούς.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 14:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολους τους Χριστιανούς,τους ενωνει η πιστη τους,οτι ο Χριστος είναι ο Μεσσιας,και αυτό το ξερουν πολύ καλα,οι Εβραιοι!Και αυτό που δεν μπορουν να χωνέψουν.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 15:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολους τους Χριστιανούς,τους ενωνει η πιστη τους,οτι ο Χριστος είναι ο Μεσσιας,και αυτό το ξερουν πολύ καλα,οι Εβραιοι!Και αυτό που δεν μπορουν να χωνέψουν.....



Γι'αυτο ακριβως τον λογο,τον δικο τους ''Μεσσια'',(τον Αντίχριστο για μας),θελουν να τον παρουσιασουν ως τον Χριστο στην ΔΕΥΤΕΡΗ του ΕΛΕΥΣΗ στη γη,ώστε να πλανεψουν και να εξαπατησουν τους Χριστιανούς ολων των δογμάτων,οτι δηθεν ο ανθρωπος αυτος που θα εμφανιστεί στην γη και θα κανει θαυματα,θα διδασκει την ειρηνη,την συμφιλιωση,και όλα αυτά,κλπ,θα είναι ο ΙΔΙΟΣ ο Χριστος,που εζησε και εδρασε πριν 2000 χρόνια στην Παλαιστίνη.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 16:50:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκυλοσοφος εγώ αυτό που θέλω να πω εν ολίγοις είναι ότι η μία θρησκεία πηγάζει από την άλλη. Ανατολική και δυτική εκκλησία από τον ιουδαιοχριστινισμο, εβραιοχριστιανισμος, εβραισμος και πάει λέγοντας. Κόλες είναι βασισμένες η μία πάνω στην προηγούμενη αλλά βγάζουν και από ένα κομμάτι . Από την στιγμή που ήρθε μια φορά στην γη δεν θα ξανάρθει με σάρκα και οστά, και επειδή θρησκείες πολλές αλλά σατανάς ένας και αυτός θα θέληση να κυριαρχήσει. Ο πόλεμος δικός τους. Δική τους και η ώρα που θα διαλέξουν.οσων αφορά τους ανθρώπους φωνάζουν ότι όποιος είναι πιστός θα κερδίσει την βασιλεία των ουρανών, δεν νομίζω να εννοούσε οποίος είναι χριστιανος, αλλά όποιος αγαπάει αλλήλους. Για εμένα το μεγα λάθος που έκαναν οι εκκλησιες είναι ότι θέλησαν να φυλακησου τον Θεό σε οίκους και κανόνες και κάπου εκεί έχασαν την μπάλα. Ο Θεός σαν πνεύμα ενανθρωπιστικε δεν χωρεσαι μέσα σε κτήρια και γραπτους κανονες. Οικος του θεού είναι το σώμα κάθε ανθρωπου και κανόνες του το ψυχικό επίπεδο του κάθε ενός μας. Για αυτό και μόνο είναι γελοίο να μιλάμε για πιστούς και άπιστους για άξιους της βασιλειας για δογματικους και χαριαματικους..... Να είσαι καλά εν Χριστο Σκυλοσοφε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2015, 17:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός ορόδοξος ανέφερες ότι θα εξ απατήσει τους χριστιανούς? Δηλαδή τους άλλους δεν θα μπορέσει? Ξέρω ξέρω.... Θα μου πεις ότι τους άλλους τους έχει από τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 01:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντενίζ Σκυλοσώφ,
κάνεις πολλά φάουλ, αλλά δεν πειράζει.

Γουσταρίζεις κι εσύ σπλατεριές και σαδομαζώ,
σαν το Γιαλαντζή
για να πλερώσουν οι άπιστοι κάπου, κάπως, κάποτε.

Αλλά τουλάστιχο ο Γιαλαντζής φαίνεται να είναι ολίγον πιο ευπρεπής και ευγενικός.

Πετάει την κοτσάνα, αλλά δεν τσαμπουκαλεύεται
ούτε προκαλεί αγρίως. Και κρατάμε και το 1% να είναι όντως ειλικρινής και πλανεμμένος από τις π@παριές όπού'χει μπλέξει,
και να μην είναι απλώς άεργος, ξυστ@ρχίδης, τρολάς υψηλού διαθρησκευτικού και φορουμικού επιπέδου.

Με σένα όμως το πράγμα χοντραίνει.
Γιατί δεν είναι όπου πετάς την αρλούμπα σύννεφο.
Είναι όπου έχεις και τον τρόπο του Λαγού, του Καιάδα ή του Κασιδιάρη.
Και αυτό δεν σε τιμά γενικώς (εκτός των άλλων)

Τώρα για το ποιος και πώς θα εξαπατήσει και ποιον,
αυτό είναι μεγάλη ιστορία.

Γιά ρωτήστε και τη Ζωίτσα να σας πει για τον Τσίπρα φερ'ειπείν.

Αρχίζω και τη συμπονάω την κορασίδα....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 12:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανός ορόδοξος ανέφερες ότι θα εξ απατήσει τους χριστιανούς? Δηλαδή τους άλλους δεν θα μπορέσει? Ξέρω ξέρω.... Θα μου πεις ότι τους άλλους τους έχει από τώρα.



HXΩ,
χρονια πολλα για σημερα.Ο κυριως στοχος,ναι,ειναι αυτος,να εξαπατησει τους χριστιανους.Οι αλλοι είναι ούτως ή αλλως απωλεσμενοι,και ετσι δεν πολυενδιαφερεται....Η Αγια Γραφη μας λέει ότι μολις γινει βασιλιας (προεδρος της ΕΕ με τα δικα μου δεδομενα),θα εξαπολυσει 42μηνο πολεμο με τους χριστιανους!42 μηνες είναι 3,5 χρονια,οσο και θα βασιλεψει.....Αυτά θα είναι τα πραγματικα δυσκολα χρονια για ολη την ανθρωποτητα.....Τα χρονια των διωγμών....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 16:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια Πολλά και σε σένα. Σήμερα αν και είναι πενθημη εορτή και είναι και Σάββατο είμαι καλεσμένη σε δύο γάμους. Ως γνωστόν στις πενθημες εορτές δεν τελούνται γάμοι και για να ήμαστε ακόμα ποιο σωστοί, δεν γίνονται γάμοι κανονικά το Σάββατο. Έχεις να πεις κάτι για αυτό? Έχεις να πεις κάτι για την χριστιανική εκκλησία που ακόμα και η ίδια δεν αντέχει τους κανόνες που κατασκεύασε? Τώρα όσον αφορά τον αντιχριστο κάτσε πρώτα να έρθει ο ψευτοαντιχριστος ή ψεύτικος προφήτης και μετά θα σκάσει μύτη και ο άλλος. Πρώτα εμφανιστεί ο Ιωάννης ο βαπτιστης που προανήγγειλε τον ερχομό του Χρίστου και μετά ήρθε ο Χριστος. Και είναι λίγο εγωιστικό ρατσιστικό όπως θες παρτω να υποστηρίζει κάποιος ότι επειδή βαφτίστηκε χριστιανος θα κερδίσει την δεξιά του πατρός. Χιλιάδες τα παράδειγμα μέσα από το λογο του Χρίστου για την βασιλεία των ουρανών. Ποιο εύκολα θα περάσει καμήλα από τρύπα βελονας παρα πλούσιος στην βασιλεία των ουρανών. Δεν είδα εγώ πουθενά να λέει εξαιρούνται οι πλούσιοι χριστιανοι. Αγαπάτε αλλήλους, όχι αλλήλους χριστιανούς, μακάριοι οι πτωχοί το πνευματι όχι οι οι πτωχοί το πνευματι χριστιανοι. Και για να ξαναγυρίσω στο θέμα αντιχριστου κάτσε να δούμε τι θα πάει να πει ο πάπας τώρα στην Αμερική. Παπάς στην Αμερική δεν πατήσε πότε το πόδι του να βγάλει λόγο. Εκτός και αν κάνω λάθος. Ποια νέα τάξη πραγμάτων θέλουν να μας πασάρουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 16:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκυλοσοφος εγώ αυτό που θέλω να πω εν ολίγοις είναι ότι η μία θρησκεία πηγάζει από την άλλη. Ανατολική και δυτική εκκλησία από τον ιουδαιοχριστινισμο, εβραιοχριστιανισμος, εβραισμος και πάει λέγοντας. Κόλες είναι βασισμένες η μία πάνω στην προηγούμενη αλλά βγάζουν και από ένα κομμάτι . Από την στιγμή που ήρθε μια φορά στην γη δεν θα ξανάρθει με σάρκα και οστά, και επειδή θρησκείες πολλές αλλά σατανάς ένας και αυτός θα θέληση να κυριαρχήσει. Ο πόλεμος δικός τους. Δική τους και η ώρα που θα διαλέξουν.οσων αφορά τους ανθρώπους φωνάζουν ότι όποιος είναι πιστός θα κερδίσει την βασιλεία των ουρανών, δεν νομίζω να εννοούσε οποίος είναι χριστιανος, αλλά όποιος αγαπάει αλλήλους. Για εμένα το μεγα λάθος που έκαναν οι εκκλησιες είναι ότι θέλησαν να φυλακησου τον Θεό σε οίκους και κανόνες και κάπου εκεί έχασαν την μπάλα. Ο Θεός σαν πνεύμα ενανθρωπιστικε δεν χωρεσαι μέσα σε κτήρια και γραπτους κανονες. Οικος του θεού είναι το σώμα κάθε ανθρωπου και κανόνες του το ψυχικό επίπεδο του κάθε ενός μας. Για αυτό και μόνο είναι γελοίο να μιλάμε για πιστούς και άπιστους για άξιους της βασιλειας για δογματικους και χαριαματικους..... Να είσαι καλά εν Χριστο Σκυλοσοφε.

Ποιος είναι επιτέλους ο ιουδαιοχριστιανισμός και ο εβραισμός; Εννοείς τους πρώτους Αποστόλους και τους υπόλοιπους πιστούς που ήταν οι περισσότεροι Εβραίοι; Και γιατί είναι κακό αν ήταν εβραίοι;

Αφού εσύ εδώ δεν βάζεις καθόλου ταμπέλες και λες ότι ο Χριστιανός είναι ακόμη και εκείνος που δεν γνωρίζει το πρόσωπο του Χριστού(!), τί σημασία έχει λοιπόν αν είναι Εβραίοι;

Είναι κακό να μισούμε τους Εβραίους. Όχι στο φασισμό, ζήτω ο ανθρωπισμός και ο κομμουνισμός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 18:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετισμό προς το μέλος σκυλοσοφος.
Με ρωτάς για τον ιουδαιοχριστινισμο και τον εβραισμος και απαντάς. Σου λέω ότι η μία θρησκεία είναι αντιγραφή της άλλης με κάποιες παραλαγες και μου λες ότι δεν πρέπει να μισούμε τους Εβραίους, ποιος σου είπε να μισείς κάποιον? Και τι είναι οι άνθρωποι για να τους βάλω ταμπέλες..... Ταμπέλες βάζουν στα σφακτα το Πάσχα όχι στους ανθρώπους..... Τώρα εσύ αν θες μου λες τι θρησκεία υποστηρίζεις. Γιατί η εγώ είμαι σε εγκεφαλική αποσύνδεση η εσύ θες να είσαι παράξενο τρένο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 20:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΗΧΩ
Γιατί η εγώ είμαι σε εγκεφαλική αποσύνδεση η εσύ θες να είσαι παράξενο τρένο

Η Ντενίζ Σκυλοσόφ, κατά το Πυθαγόρειον άσμα, είναι Γαλλικό τρένο.
Δεν ξέρει τι του γίνεται.Σφυράει στις σήραγγες και επιταχύνει στις διασταυρώσεις.

Είναι μόνιμος κάτοικος Δαφνίου και τώρα τον Αύγουστο, ο θεράπων ιατρός του έχει πάει διακοπές.Είναι Μάρτυρας του Ιεχωβά, αλλά χριστιανός.
Ολα κι όλα, δεν μισεί τους Εβραίους, μόλις ένα ποστ πιό πάνω.Στα προηγούμενα τους έχει ήδη κάνει σαπούνι.

Ζει σε πυθάρι και τρέφεται με πρωτεϊνες, τις οποίες βρίσκει στα έντομα.Οπως ο Χριστός.Μιλάμε για τέτοιο Μάρτυρα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 20:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαιρετισμό προς το μέλος σκυλοσοφος.
Με ρωτάς για τον ιουδαιοχριστινισμο και τον εβραισμος και απαντάς. Σου λέω ότι η μία θρησκεία είναι αντιγραφή της άλλης με κάποιες παραλαγες και μου λες ότι δεν πρέπει να μισούμε τους Εβραίους, ποιος σου είπε να μισείς κάποιον? Και τι είναι οι άνθρωποι για να τους βάλω ταμπέλες..... Ταμπέλες βάζουν στα σφακτα το Πάσχα όχι στους ανθρώπους..... Τώρα εσύ αν θες μου λες τι θρησκεία υποστηρίζεις. Γιατί η εγώ είμαι σε εγκεφαλική αποσύνδεση η εσύ θες να είσαι παράξενο τρένο.



Αντιγραφή; Τόση λίγη έμπνευση είχαν οι άνθρωποι; Και ποια είναι τότε η πρώτη και αληθινή θρησκεία; Η φανταστική πανθειστική θρησκεία της Μπλαβάτσκυ, την οποία κατά το φανταστικό της σενάριο διαστρέβλωσαν τα ιερατεία της εκμετάλλευσης επινοώντας προσωπικές οντότητες για λατρεία;

Εσύ δηλαδή είσαι κατά όλων των χριστιανών θρησκειών που βάζουν ταμπέλες και δόγματα, δηλαδή ουσιαστικά εναντίον όλων των χριστιανικών θρησκειών. Και λες πως αληθινός χριστιανός είναι ο παγανιστής και ο άθεος, που αγαπά τον πλησίον;;; Αν κάποιος λατρεύει τον Χριστό είναι ψευτοχριστιανός;

Δυστυχώς έχεις δίκιο γιατί έχεις φτάσει στην αθειστική κατάσταση λόγω της αποτυχίας όλων των χριστιανικών οργανώσεων που εκμεταλλεύονται και μισούν τους πιστούς.

Όλοι αυτοί που μπαίνουν σε αυτά τα φόρουμ είναι τέτοια άτομα που έχουν παρατήσει την θρησκεία και στρέφονται στον εαυτό τους, έχοντας ακούσει τα ινδουστικά δόγματα της <<νέας εποχής>> που λένε ότι ο θεός είμαστε εμείς και μετενσαρκωνόμαστε ή τα άλλα του Νίτσε που μιλάνε για υπεράνθρωπο.

Και εγώ δυστυχώς δεν ανήκω σε καμμιά χριστιανική οργάνωση, αλλά δεν πιστεύω πως δεν πρέπει να υπάρχει λατρεία για τον Δημιουργό. Πιστεύω ότι ο Δημιουργός είναι διαφορετικός από την κτίση και πως δεν πρέπει να λατρεύουμε την φύση και τον εαυτό μας, γιατί δεν είμαστε αυτοδημιούργητοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 22:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσένα Δ.Σ σε έφτιαξε άλλος Δημιουργός. Διαφορετικός απ' ότι τους υπόλοπους. Απορώ μόνο πως του ξέφυγες και ήρθες εδω, κανονικά αυτό απαγορεύεται. Επρεπε να παραμείνεις στο σύμπαν που προοριζόσουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2015, 23:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκυλοσοφος μα την αλήθεια, θέλω να βγάλω νόημα από τα γραφόμενα σου αλλά με μπερδεύεις. Έχεις μια υπεράσπιση ως προς τον χριστο δηλώνεις ότι δεν ανήκεις σε κάποια χριστιανική θρησκεία, ανακατεύεις λίγο ινδουησμο λίγο Νίτσε λίγο.... Δεν θελεις την αγάπη προς την φύση και τον άνθρωπο. Τι υπερασπιζεσαι τελικά? Να είναι καλά ο μικομαχος που με κατατοπισε εν μέρει για τα πιστεύω σου. Σκυλοσοφος την λέξη ΜΎΗΣΗ να τολμήσω να την ξεστομισω ή θα φάω αφορισμούς?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2015, 17:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκυλοσοφος μα την αλήθεια, θέλω να βγάλω νόημα από τα γραφόμενα σου αλλά με μπερδεύεις. Έχεις μια υπεράσπιση ως προς τον χριστο δηλώνεις ότι δεν ανήκεις σε κάποια χριστιανική θρησκεία, ανακατεύεις λίγο ινδουησμο λίγο Νίτσε λίγο.... Δεν θελεις την αγάπη προς την φύση και τον άνθρωπο. Σκυλοσοφος την λέξη ΜΎΗΣΗ να τολμήσω να την ξεστομισω ή θα φάω αφορισμούς?

Δεν έχει σημασία για εσένα τί είμαι.

Δεν είπα ότι δεν θέλω την αγάπη προς την φύση και τον άνθρωπο, ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΙΑ. Δεν πιστεύω ότι πρέπει να θεωρούμε την φύση και τον άνθρωπο Θεό και να τα λατρεύουμε. Για παράδειγμα θεωρείς πως πρέπει να λατρεύονται τα σεξουαλικά όργανα του ανθρώπου;

Επίσης είπα ότι δεν ανήκω σε καμμιά χριστιανική οργάνωση, διότι όλα τα ιερατεία εκεί εκμεταλλεύονται τους πιστούς. ΑΛΛΑ όμως ότι αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα λατρεύουμε τον Θεό επειδή τα ιερατεία εκμεταλλεύονται την θρησκεία για κερδοσκοπικούς λόγους.

Δεν είμαστε θεοί(όπως θέλουν οι πανθειστές) ούτε μπορούμε να γίνουμε υπεράνθρωποι. Υπάρχουν ανώτερες οντότητες από εμάς μας αρέσει δεν μας αρέσει. Κοίτα πόσο μικροί και αδύναμοι είμαστε μπροστά στον μέγα Ήλιο. Άλλωστε κάποιοι άθεοι λένε και αυτοί πόσο ασήμαντος είναι ο άνθρωπος σε ένα υποθετικά αχανές σύμπαν.

Επίσης το να αρνηθούμε την λατρεία με προσωπικές θεικές οντότητες, δεν σημαίνει πως είμαστε άθρησκοι. Θρησκεία είναι και το κράτος και ο πολιτικός. Όσο είμαστε υπό την εξουσία του άλλου και του ανώτερου, έχουμε θρησκεία. Οι νεοπαγανιστές δεν είναι αδέσμευτοι έξω από κοτέτσια, διότι είναι και αυτοί πολίτες ενός κράτους.

Όπως ακριβώς μπορεί να είναι εμετική η λατρεία και θρησκευτική εκμετάλλευση έτσι και για εμένα είναι εμετικό να μην αναγνωρίζουμε δημιουργό της φύσης και να είμαστε εξελικτές και άθεοι. Το ότι υπάρχει εκμετάλλευση δεν είναι δικαιολογία να αρνηθούμε την λατρεία του Δημιουργού.

Επίσης δεν δέχομαι να λέγεται χριστιανός κάποιος που δεν πιστεύει στην λατρεία του Γιαχβέ και του Υιού. Αν καλός άνθρωπος είναι ο οποιοσδήποτε αγαπά τον πλησίον, η λέξη χριστιανός δεν χρειάζεται καν. Χριστιανός είναι εκείνος που ζητάει για βασιλιά τον Χριστό, όχι απλώς εκείνος που ακολουθεί το παράδειγμα του Ιησού.

Για την μύηση εξαρτάται. Αν την θέλεις για να γίνεις ανεξάρτητη, τότε ναι είναι κακή γιατί θα πάει να πει πως έχεις φουσκώσει από περηφάνεια και πως θέλεις να μάθεις τα μυστικά του σύμπαντος που θα σε κάνουν ανεξάρτητη και παντοδύναμη.

Είναι απλά θέμα αγάπης προς τον Πατέρα Δημιουργό, κάτι που αρνήθηκαν οι άθεοι όπως ο Φρόυντ και ο Νίτσε.

Πιστεύεις εσύ πως είναι κακός ο Ιεχωβά και ο Σατανάς Φίδι ο καλός που έδειξε τον δρόμο της <<ελευθερίας>> και εξέλιξης? Πιστεύεις πως ο Θεός θέλει υποτακτικά άτομα που να μένουν για πάντα αμαρτωλά για να χρειάζονται τον Θεό για συγχώρεση;

Το να βελτιωθείς πνευματικά, δεν απαγορεύεται στον Χριστιανισμό και δεν είναι απειλή για τον Θεό. Εκείνο που δεν δέχεται ο Χριστιανισμός είναι να αρνηθείς την λατρεία του Θεού, θεωρώντας πως ο θεός είναι μέσα σου και πως ο θεός είσαι εσύ.

Δεν υπάρχει νέα εποχή, όλες οι εποχές είναι ίδιες. Και στο παρελθόν οι άνθρωποι πίστευαν στον εαυτό τους και τιμωρήθηκαν όπως οι γίγαντες που θέλησαν να φτάσουν στον ουρανό.

Με δυο λόγια η κακή ανθρώπινη εξουσία σε έχει κάνει να φτάσεις στο σημείο να αρνείσαι την λατρεία ακόμα και Εκείνου που σε δημιούργησε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2015, 23:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκυλοσοφος Συγγνώμη αλλά δεν παίζεσαι. Όχι το ομολογώ έχεις σταθερή άποψη
Υπερασπιζεσαι τους πάντες και τα πάντα. Κοπανάς την λέξη Γιαχβέ αλλά δεν έχεις κάπου χριστιανική θέση. Τουλάχιστον τον Σατανα τον αποκαλείς σατανά. Ξέρεις κάτι? Είναι σαν να μου λες ότι έχεις ύψος 1,40 αλλά δεν είσαι κοντός. Δεν έχουμε αστυνομία γνώμης, δεν είναι κακό να υπερασπιζεσαι σαν μάρτυρας του Γιαχβέ τα πηστευω σου, αλλά μην πουλάς τρελά έχουμε ο καθένας μας την δική του. Βλέπεις σέβομαι τις ωρολογιες σου και αποκαλώ τον Θεό όλου του κόσμου Γιαχβέ. Σκυλοσοφος πάρε γραμμή και τον σατανά ο θεός τον έκανε. Κατά τα γραφας πάντα. Εσείς οι χριστιανοι κοιτάξτε τι έπαθαν οι Εβραίοι, περίμεναν τον Μεσσία τους και όταν ήρθε δεν τον πίστεψαν. Για αυτό κοιτάξτε όταν σκάσει μύτη ο τρις καταρατος σας πάρει αλλά μπρατσετα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2015, 00:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και θα εξασκείς τη μονήρη σου σεξουαλικότητα μέχρι τον Δεκέμβρη, ασταμάτητα?


Ποιόν Δεκέμβρη;

https://www.youtube.com/watch?v=RfKqtXhF_eM

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2015, 06:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκυλοσοφος Συγγνώμη αλλά δεν παίζεσαι. Όχι το ομολογώ έχεις σταθερή άποψη
Υπερασπιζεσαι τους πάντες και τα πάντα. Κοπανάς την λέξη Γιαχβέ αλλά δεν έχεις κάπου χριστιανική θέση. Τουλάχιστον τον Σατανα τον αποκαλείς σατανά. Ξέρεις κάτι? Είναι σαν να μου λες ότι έχεις ύψος 1,40 αλλά δεν είσαι κοντός. Δεν έχουμε αστυνομία γνώμης, δεν είναι κακό να υπερασπιζεσαι σαν μάρτυρας του Γιαχβέ τα πηστευω σου, αλλά μην πουλάς τρελά έχουμε ο καθένας μας την δική του. Βλέπεις σέβομαι τις ωρολογιες σου και αποκαλώ τον Θεό όλου του κόσμου Γιαχβέ. Σκυλοσοφος πάρε γραμμή και τον σατανά ο θεός τον έκανε. Κατά τα γραφας πάντα. Εσείς οι χριστιανοι κοιτάξτε τι έπαθαν οι Εβραίοι, περίμεναν τον Μεσσία τους και όταν ήρθε δεν τον πίστεψαν. Για αυτό κοιτάξτε όταν σκάσει μύτη ο τρις καταρατος σας πάρει αλλά μπρατσετα.

Αυτή την ανοησία για σεβασμό των πιστεύω να την αφήσεις. Σεβασμό του συνομιλητή να λες. Πες την γνώμη σου, αλλά μην περιμένεις να μην δεχθεί κριτική. Όμως όχι κριτική χαρακτήρα.

Για παράδειγμα δεν με νοιάζει αν δεν σέβεσαι τις απόψεις μου και μισείς το όνομα Ιεχωβά, Γιαχβέ κτλ, εδώ δεν είναι ποιανού το δίκιο θα περάσει ούτε κάνουμε ιερά εξέταση, αλλά πρέπει να σέβεσαι τον συνομιλητή σου και να μην ασχολείσαι με την προσωπικότητά του.

Άνοιξε ένα θέμα και ονόμασε το αντιφάσεις των πιστών, όπου θα μιλήσουμε αόριστα για τις αντιφάσεις <<πιστών>> και <<γνώστεων της αλήθειας>>. Για παράδειγμα εκεί θα αναφέρεις πως οι <<ιουδαιοΧριστιανοί>> έχουν τις ρίζες τους στην εβραική θρησκεία, αλλά μισούν τόσο τους Εβραίους ή ότι οι Χριστιανοί λένε όχι στην γνώση αλλά χρησιμοποιούν την σημερινή τεχνολογία κτλ και θα σου τα εξηγήσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy