ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 *I N S O M N I A*
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 01:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όλους!!!!!
Μετά απο απο τη δίμηνη απουσία μου , επιστρέφω δυνατος και χορτάτος πια απο υπνο!
Κοιμάμαι πλέον τα ξημερώματα για κάποιες μέρες και μετά απο αυτή την εξάντληση , σα καλό παιδάκι μετά απο μέρες κοιμάμαι απο τις 10 το βράδυ μέχρι το πρωί με μόνο 1 ή 2 φορές ξυπνημα για νερό ή τουαλέτα!

Για το καινολυργιο φίλο τώρα ....

quote:

Δεν καταλαβα τι ψαχνεις μεσα απο ενα φορουμ .ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ,Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΙΣΤΗΣ ΠΕΡΙΜΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΕΙ ΤΗ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ .ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ



Προσπαθούμε να κράτάμε τους τύπους πίσω απο την ανωνυμία του nick name? Αν όχι , δεν είσαι ευπρόσδεκτος στο topic μου.
Με όλη την ευγένεια και το πηγαίο μου humor, προτιμώ να κάνεις σχόλια τύπου αστείου, παρά να βάλλεις κατά πάνω μου με τέτοιο τρόπο.

Ευχαριστώ ......

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 01:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ίδιο φεγγάρι δεν κοιτάμε? Στον ακάλυπτο θα κολλήσουμε?
Έχετε αναρωτηθεί ποτέ πόσο πολλά κοινά έχουμε σαν άνθρωποι,που όμως αγνοούμε?Μπορεί οι ακάλυπτοι να είναι οι ίδιοι,μπορεί και όχι.
Πάντως ένα πράγμα είναι βέβαιο: δεν εκπλήσσομαι εύκολα πια.
Η Συναχωμένη και 'Αυπνη ...Σκοτεινή Συντονίστρια.

(Εύγε για το quote-είδες πόσο εύκολο ήταν τελικά?)

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 14/10/2003 01:06:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 23:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους τους αύπνους...

Λοιπόν το πήρα απόφαση να σας κοιμήσω όλους!

Ξεκινάω κάνοντας quote σε ένα προηγούμενο μου μήνυμα...

quote:

Δοκίμασε κάτι...

Βράσε χαμομήλι και περίμενε λίγο να κρυώσει.
Πάρε βαμβάκι και βούτηξε το στο χαμομήλι και άλοιψε το ελαφρά στα μάτια σου ως εξής...
Κλειστά τα μάτια και επάλειψη από πάνω προς τα κάτω...
Μετά με κλειστά τα μάτια επάλειψη από την μύτη προς τα έξω...
Και άσε το χαμομήλι να κάνει τα υπόλοιπα.
Μην το ξεπλύνεις το χαμομήλι μέρχι το πρωί.
Το πρωί θα έχεις λίγο παραπάνω τσίμπλα από ότι συνήθως.
Μην αγχωθείς θα είναι μικρόβια και βρωμιές που θα έχουν βγάλει τα μάτια σου.
Δοκίμασε το. Εάν δεν κοιμηθείς θα σου πάρει τουλάχιστον το τσούξημο από τα μάτια. Σε εμένα δούλεψε.
Καλή επιτυχία.

Φιλικά Κύβος.


Το δοκιμάσατε..? Δοκιμάστε το και πείτε μου για να προχωρήσουμε σε άλλες δοκιμές.

Μα το θεό εάν δεν βρούμε την λύση μαζί τότε θα κάτσω μαζί σας αύπνος και εγώ... Εχω τρελαθεί γιατί ξαναδιάβασα όλο το τοπικ από την αρχή και βλέπω ότι υπάρχει πρόβλημα και δεν μπορώ να το αφήσω έτσι. ΟΧΙ δεν είμαι τρελός...ούτε είμαι ο γιατρός...απλά πιστεύω στον άνθρωπο και στην δύναμη του μυαλού μας και μπορείτε να τα καταφέρετε ΟΛΟΙ ΣΑΣ.
Και επειδή εγώ αισθάνομαι πολύ όμορφα όταν ξυπνάω δεν μπορώ να διανοηθώ ανθρώπους που θέλουν να ξεκουραστούν και δεν μπορούν.

Λοιπόν κάθε μέρα θα δοκιμάζουμε και κάτι διαφορετικο...εγώ θα προσπαθήσω να βρώ ότι στοιχεία μπορώ και να σας τα προσφέρω.

Ξεκινάμε με το χαμομήλι...και βλέπουμε.

Αύριο θα έχουμε νέο πείραμα. Σας παρακαλώ όμως να μου παραθέτετε στοιχεία και εσείς...όπως π.χ. κοιμήθηκα ή δεν έπιασε το χαμομήλι ή δεν το δοκιμάσαμε κ.λ.π.

Με αγάπη προς όλους εύχομαι να έχετε μια καλή νύχτα...


Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 08:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λοιπόν το πήρα απόφαση να σας κοιμήσω όλους!

Καλημέρα και καλή σου τύχη φίλε Κύβε στο εγχειρημά σου! Δεν είναι και εύκολο.

Δυστυχώς, καλό το χαμομηλάκι... αλλά ύπνος τίποτα... μάτι γαρίδα...

Νομίζω πως το κλειδί είναι να βρεί κάθε ένας μας το προσωπικό του "γιατί" της αυπνίας και ίσως να πείσουμε τον μορφέα να μας κλειδαμπαρώσει στο βασιλειό του σε κάποιες λογικές ώρες!

(μα κι αυτος... χάθηκε να βάλει κανένα γερό κάγκελο... έστω ψηλό φράχτη να μην ξεφεύγουμε τόσο εύκολα; )



"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 11:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα παιδια:)))))))))

με την καλη εννοια σας ζηλευω,αυτο το λεω διοτι εχετε καποια ασχολια ,εχετε πραγματα να σκεφτειτε περι δουλειας/εργασιας,συντροφου μα πανω απο ολλα τον εαυτο σας που τον λατρευετε ,προσωπικα μου εχουν λειψει ολα μαζι και ο υπνος.

οι σκεψεις δισεκατομμυρια,οι προσπαθειες αλλες τοσες,ο πονοκεφαλος ,εκ γεννετης ,γι'αυτο και ο μεταβολισμος μου ειναι στα δικα σας ,(απο οτι διαπιστωσα) ,επιπεδα απο αμνημονευτων ετων .

ειμαι και κλειστος ως ανθρωπος(με λιγα λογια ειμαι τραβατε με και ας κλαιω),οποτε ...

εχω ξεκινησει εδω και παααρα πολυ καιρο να εχω θεσει σε βρασμο τις προτεραιοτητες μου ,ομως οπως μου αναφερε μια πολυ καλη μας φιλη,ισως εχω ξεκκινησει απο λαθος αριθμηση ..

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 12:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aπορώ πως δεν είχα προσέξει τόσες απαντήσεις....

K συ Σκοτεινέ Άγγελε; Θέε μου, αυτό με τους ήχους είναι TOΣO μα TOΣO EKNEYPIΣTIKO!!!!

K πιο εκνευριστικό ακόμα το να σηκώνεσαι κ να νυστάζεις (τσούζουν τα μάτια κ όλα τα σχετικά) κ με το που ξαπλώνεις...στριφογύρισμα...

Tη μια με ενοχλεί το σκέπασμα που έχει γίνει κουβάρι, την άλλη ζεσταίνομαι, μετά κρυώνω, αργότερα δεν ξέρω πως να βολέψω το κεφάλι μου κ αν τύχει κ έχεις κ καναν άλλο στο κρεβάτι..

quote:
και ύστερα όταν έβλεπα να τον παίρνει τόσο μα τόσο εύκολα ο ύπνος (πριν αγγίξει το κεφάλι στο μαξιλάρι είχε κοιμηθεί) μου ερχόταν να κάνω φονικό...

Kαλημέρα σε όλους...

Canis lupus καλωσήρθες! (Aν κ καθυστερημένο το καλωσόρισμα...)

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 15:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχίζω το έργο που ξεκίνησα με ένα άρθρο που βρήκα,διάβασα και σας το παραθέτω... ρίξτε μια καλή ματιά και δοκιμάστε...

ΑΥΠΝΙΑ

Η παύση αποτελεί όρο για την δράση. Όπως και στην μουσική, όπου η παύση υπογραμμίζει την μουσική φράση, έτσι και στον ανθρώπινο οργανισμό η ανά-παυση προετοιμάζει το σώμα και το πνεύμα για την επακόλουθη δράση.

Για κάποιους αποτελεί μία διαδικασία απλή που δεν τους απασχολεί ιδιαίτερα καθώς έχουν μία φυσική σχέση μαζί της. Για κάποιους άλλους όμως ο ύπνος αποτελεί ένα μεγάλο άγχος. Η δυσκολία αυτών των ανθρώπων να χαλαρώσουν και να αφεθούν στην μαγική αυτή κατάσταση του ύπνου, τους δημιουργεί ένα μεγάλο στρες που μπορεί να τους οδηγήσει σε έντονα ψυχολογικά προβλήματα. Έτσι, βλέπουμε να αναπτύσσεται μία νευρικότητα, αν και ταυτόχρονα το άτομο μπορεί να παρουσιάζει δυσκολία συγκέντρωσης και φυσικά όλα τα σημάδια κόπωσης, αφού ο οργανισμός του δεν ανανεώνεται.

Θα πρέπει όμως να γνωρίζετε πως υπάρχουν τα άτομα εκείνα των οποίων οι βιορυθμοί εκδηλώνουν τη μέγιστη και πιο παραγωγική ενέργεια του οργανισμού τους αργά το βράδυ. Η ανησυχία και η ενεργητικότητα που βιώνουν τα άτομα αυτά, αποτελεί κάθε άλλο παρά ένδειξη ασθένειας. Η «εύφορη» αυτή χρονική περίοδος, μπορεί κάλλιστα να «αξιοποιηθεί» αποτελεσματικά.

Κάποιοι επίσης, παραπονούνται ότι έχουν αϋπνίες, επειδή δεν μπορούν να κοιμηθούν περισσότερο από 5-6 ώρες. Μα το 8ωρο του ύπνου δεν αποτελεί πανάκεια για όλους τους ανθρώπους. Τα άτομα αυτά ως ιδιαίτερα ενεργητικά, δεν χρειάζονται περισσότερες ώρες ύπνου.

Για να είστε σίγουροι ότι κοιμάστε όσο ακριβώς χρειάζεται δεν έχετε παρά να παρατηρήσετε εάν νιώθετε ξεκούραστοι και ανανεωμένοι όταν θα ξυπνήσετε.

Εάν όμως όταν ξυπνάτε αισθάνεστε την κόπωση της προηγούμενης ημέρας να εξακολουθεί να υπάρχει με την ίδια ένταση ή εάν δυσκολεύεστε να κοιμηθείτε έστω και ελάχιστα τότε κοιτάξτε : Mία πρώτη προσέγγιση του προβλήματος είναι εσείς που υποφέρετε από αϋπνία να πάψετε να προσπαθείτε τόσο να το ξεπεράσετε. Η έντονη προσπάθεια δημιουργεί ένα νέο στρώμα υπερέντασης και φυσικά εμποδίζει την φυσική χαλάρωση του οργανισμού. Πιστέψτε μας, η προσπάθεια δεν βοηθά καθόλου. Στην θέση της, απλά αδειάστε το δοχείο του μυαλού σας από κάθε σκέψη. Αφεθείτε ακόμα και στο να παραμείνετε ξύπνιοι. Είναι ίσως αυτό που χρειάζεται ο οργανισμός αυτήν την στιγμή. Να παραμείνει σε κατάσταση αφύπνισης προκειμένου να αδειάσει εντελώς από σκέψεις, έννοιες και γεγονότα. Αισθανθείτε απαλά το μυαλό σας να αφήνεται στο τίποτα και κάθε φορά που μία σκέψη αποπειράται να εισέλθει, χωρίς βία (γιατί και αυτό θα σας δημιουργήσει ένταση) αφήστε την, από μόνη της, να απομακρυνθεί. Δεν χρειάζεται πάντοτε να απασχολούμε το μυαλό μας με κάτι. Αδειάστε το και αφεθείτε σ΄αυτήν την κατάσταση με εμπιστοσύνη. Να είστε σίγουροι ότι όποτε προκύπτει κάτι σημαντικό, το μυαλό μας ενεργοποιείται από μόνο του. Τις υπόλοιπες ώρες, αφήστε το να παραμένει σε μία κατάσταση ηρεμίας και αναμονής.

Ησυχάστε και μην σας προβληματίζει η αϋπνία. Απασχολεί τουλάχιστον το 25% των ενηλίκων. Όλα είναι θέμα προσέγγισης.

Βοηθήστε τον οργανισμό σας πριν ξαπλώσετε κάνοντας ένα ζεστό μπάνιο και - εάν είναι δυνατό - ένα χαλαρωτικό μασάζ με την βοήθεια του συντρόφου σας, κάποιου δικού σας προσώπου ή ακόμα και μόνοι σας χαλαρώνοντας τον αυχένα και δίνοντας έμφαση στην περιοχή των πελμάτων.

Απέχετε από κάθε τι που περιέχει καφεΐνη. Η νικοτίνη, η ασπιρίνη, το σκέτο τσάι και φυσικά ο καφές προκαλούν μεγάλη διέγερση στον οργανισμό. Όσον δε αφορά το ζεστό γάλα, πρόσφατες μελέτες δείχνουν πως ακόμα και αυτό μπορεί να διεγείρει τον οργανισμό. Οπότε εδώ επάνω πειραματιστείτε ελεύθερα, ώστε να δείτε την επίδρασή του στον δικό σας οργανισμό.

Φροντίστε, όταν ξαπλώνετε να είστε ζεστά - προτιμήστε μάλλινες κουβέρτες αντί για συνθετικές, ρυθμίζουν καλύτερα την θερμοκρασία του σώματος και του επιτρέπουν να αναπνέει - και αποφύγετε την φασαρία κάνοντας χρήση ακόμα και ωτοασπίδων εάν το περιβάλλον σας δεν ενδείκνυται.

Επίσης, φροντίστε ώστε το υπνο-δωμάτιό σας να έχει και τον ανάλογο χαρακτήρα, αποφεύγοντας την χρήση του και ως γραφείο. Φροντίστε να του δώσετε την σωστή χαλαρωτική εικόνα, ώστε στην συνείδησή σας να ταυτιστεί με τον ρόλο που ουσιαστικά υπηρετεί.

Ναι, η γυμναστική βοηθά και στις αϋπνίες. Γυμναστείτε. Οι άνθρωποι που γυμνάζονται σπάνια υποφέρουν από αϋπνίες καθώς ο οργανισμός τους αποσυμφορείται από κάθε στρεσάρισμα. Αποφύγετε όμως να γυμνάζεστε πολύ αργά το βράδυ.

Οπωσδήποτε ναι στην ερωτική επαφή. Μας χαλαρώνει και μας φέρνει κοντά σ΄αυτόν που αγαπούμε. Η θαλπωρή ενός άλλου, αγαπημένου σώματος, είναι καταλύτης για τα νεύρα.

Μακριά από την χρήση : Aλκοόλ σε υπερβολικές ποσότητες και ηρεμιστικών.

Το μόνο που μας έλειπε είναι να εθιστούμε σε ουσίες. Αφήστε που το πρωϊ το μόνο που θα έχουμε κερδίσει είναι ένας απελπιστικός πονοκέφαλος.

Όνειρα γλυκά, όνειρα απαλά!

Νατάσσα Φουλκιέ η συγγραφέας.

Σας παρακαλώ για να με βοηθήσετε να σας βοηθήσω όσο μπορώ να μου αναφέρετε τι ακριβώς σας συμβαίνει...

Να είστε καλά...


Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 16:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tο καλό μου το αδερφάκι κάνει προσπάθειες...

Oλα τα παραπάνω.. δοκιμασμένα!

Xμμ..αυτό με τον πειραματισμό μου άρεσε.

Tι να κάνω, τι να κάνω...Tριαντάφυλλος, μήπως;
(χε χε, sorry αλλά την ξέρεις την σχέση μου με την ειρωνία...)

Πάντως... σ'ευχαριστούμε Cube!

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 18:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους...

Δοκιμάστε να κοιμηθήτε με μουσική..!

Βάλτε το ραδιόφωνο χαμηλά και βάλτε έναν σταθμό ή cd ή κασέτα που σας ευχαριστεί και αφήστε να παίζει εως ότου σας πάρει ο ύπνος...

Μην βάλετε Τριαντάφυλλο? VALDA Ακούς?

Προτίνω να βάλετε LOVE ράδιοφωνο, μετά τις 10 παίζει πολύ ήρεμα κομμάτια και μερικές φορές σε νανουρίζουν... Εάν πάλι τις κόψετε με τα καψουροτράγουδα διαλέχτε άλλο σταθμό... π.χ. Best και αυτός παίζει chill out και ήρεμα κομμάτια...

Δοκιμάστε το και πείτε μου τι έγινε...

Ονειρα γλυκά!

Υγεία... Αγάπη... Ζωή... Μουσική..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 21:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μ'αρέσεις γιατί το έχεις αναλάβει κανονικά το ζήτημα ψάχνοντας όλο καινούργιες λύσεις...

Να πω τη γνώμη μου για την καινούργια σου "απόπειρα"...

ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ!!!Εμένα τουλάχιστον με τη μουσική μου συμβαίνει ότι κ με το ρολόι..Η ένταση "δυναμώνει" σταδιακά στ'αυτιά μου..Κάθε τρεις κ λίγο χαμηλώνω οπότε μόνο κοιμισμένη δεν είμαι..

Κ μίλησα γενικά για μουσική κ όχι για ραδιόφωνο γιατί...

1)Οτι κ αν ακούς κάποια στιγμή αλλάζει. Κ άντε κ το "ραδιόφωνο της Αγάπης" παίζει slow κ καψουροτράγουδα αλλά μετά χτυπάει η καψούρα στο κούτελο κ σου πετάει κ το σκυλοκαψουροτράγουδο που κ beat έχει κ στριγγλιές ξεγυρισμένες.Νεύρα τσατάλια...
2)Από πότε ο Best παίζει cool κ ήρεμη μουσική τα βράδυα? Να με αποτελειώσεις θέλεις?

3)(Ξεχωριστή κατηγορία) Η αδερφούλα σου είναι μες στα νεύρα..οπότε καταλαβαίνεις. Για να μην πεις ότι σε αποπαίρνω πάλι

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 09:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Λοιπόν βρήκα ένα βιβλίο ψυχολογία - παραψυχολογία το οποίο αναφέρεται στην ύπνωση και στην αυτούπνωση...το διαβάζω και αυτές τις μέρες θα σας έχω καινούργιο "πείραμα" για να δοκιμάσετε.

Προς ωρας έχουμε αποτύχει στα εξής...
1. Χαμομήλι.
2. Μουσική.

Αλλη μία δοκιμή..

3. Γάλα? Δοκιμάσατε να βράσετε ζεστό γάλα και το πιείτε και να ξαπλώσετε, όχι αμέσως...τουλάχιστον μετά από 15 λεπτά...θέλω όμως όταν ξαπλώσετε να έχετε το αριστερό αυτί σας στο μαξιλάρι και όλη η αριστερή πλευρά σας να ακουμπάει στο κρεβάτι, δηλαδή να είστε πλάγια ξαπλωμένοι, ΟΧΙ μπρούμητα ΟΧΙ ανάσκελα, πλάγια σαν το μωρό που είναι μέσα στην κοιλιά της μητέρας του. Δοκιμάστε το και πείτε μου τα αποτελέσματα.

Μόλις τελειώσω ένα άρθρο-περίληψη για τα τσάκρα θα το κάνω post και θα είναι ένα ακόμα "πείραμα" για την αυπνία μέσα από τον ενεργειακό χώρο. Θα το δοκιμάσουμε μετά από τα υπόλοιπα. Αυτό το έχω ως τελευταία λύση γιατί σύμφωνα με την ενεργειακή θεωρία, οι άνθρωποι που δεν κοιμούνται πολύ (συνήθως όχι πάντα) δεν έχουν πολύ ενέργεια. Οπότε ίσως να χρειαστεί να μεγαλώσουμε την ποσότητα της ενέργειας στον οργανισμό πρωτού την χρησιμοποιήσουμε.

Να υπενθυμίσω ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ είμαι απλά ένας άνθρωπος που σας δίνει συμβουλές που τις έχει διαβάσει σε βιβλία. Δεν θα σας θεραπεύσω εγώ, ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΘΑ ΘΕΡΑΠΕΥΘΕΙΤΕ...ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ. Ολα είναι στα χέρια σας και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ!

Να είστε καλά.

Υγεία... Αγάπη... Ζωή... Μουσική..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 13:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eδώ ξανά... αυτή τη φορά εντελώς ξενυχτισμένη...

Kαθόλου ύπνος, πολλές σκέψεις...

Ύπνωση-αυτοΰπνωση...προς δοκιμή...

Aγωνία για τα tsakras... επιτέλους καλέ μου, άλλαξες γνώμη

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 23:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θέλω όμως όταν ξαπλώσετε να έχετε το αριστερό αυτί σας στο μαξιλάρι και όλη η αριστερή πλευρά σας να ακουμπάει στο κρεβάτι, δηλαδή να είστε πλάγια ξαπλωμένοι, ΟΧΙ μπρούμητα ΟΧΙ ανάσκελα, πλάγια σαν το μωρό που είναι μέσα στην κοιλιά της μητέρας του. Δοκιμάστε το και πείτε μου τα αποτελέσματα.

Τα'χω δοκιμάσει όλα! Αποτέλεσμα μηδέν! Ειδικά αυτό το τελευταίο ήταν μακράν το χειρότερο όλων.Έχοντας αφαιρέσει από το δωμάτιο ρολόγια που κάνουν τίκ-τακ,έχοντας πετάξει έξω το καημένο το σκυλί,έχοντας τσακωθεί με το γείτονα γιατί θυμήθηκε να πλύνει τα πιάτα της εβδομάδας στις 2:30 το πρωί και με την από πάνω γιατί περπατάει με τα τακούνια στο παρκέ την ίδια ώρα που ακούγεται η ...λάντζα του διπλανού,έχοντας 2-3 ζευγάρια ωτασπίδες στο κομοδίνο (ουφ),ήλπιζα ότι θα είχα εξουετερώσει όλους τους πιθανούς θορύβους!
Ναι αμέ,πώς?! (Ειρωνικά το λέω).

Ούσα ξαπλωμένη στο αριστερό πλευρό ακούγεται η καρδιά μου που χτυπάει. Και συν τοις άλλοις, είμαι και υποτασική.

Όσο για τη μουσική,το αφήνω ασχολίαστο.Να ξέρατε πόσες φορές πά νω στην πολυπόθητη γλύκα του ύπνου πέφτει η διαφήμιση του τάδε περιοδικού ή του δείνα καταστήματος...

Να πού χρειάζεται ένα CD Recorder...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 23:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκοτεινέ μου άγγελε...

Δοκίμασε να ακούσεις μόνο την καρδιά σου όταν είσαι ξαπλωμένη στην στάση που αναφέρω παραπάνω και ανέπνεε σε δεύτερο χρόνο.

Δηλαδή μία εισπνοή βαθιά (όχι να πνιγείς), βαθιά εννοώ από την κοιλιά να αναπνεύσεις (όταν θα εισπνέεις θα φουσκώνει η κοιλίτσα σου)(όχι μόνο από τα πνευμόνια) και μιά εκπνοή μακρόσυρτη...αργά να βγαίνει ο αέρας...αργά να μπαίνει ο αέρας.

Ξεκίνα προσπαθώντας να ακούσεις μόνο την αναπνοή σου...μετά από λίγο θα νιώθεις τον ψυχρό αέρα στα χείλη σου να μπαίνει και τον ζεστό να βγαίνει... Οταν φθάσεις σε αυτό το σημείο που θα νιώθεις ζέστη και κρύο έχεις ισοροπία ενέργειας... Τότε θα αρχίσεις να ακους την καρδιά σου σε αργό ρυθμό να χτυπά... Θα έχεις χαμηλώσει την πίεση και θα έχεις αυξήσει την ηρεμία... Θα νιώθεις όχι κουρασμένη αλλά ήρεμη... Θα νυστάζεις... Θα έχεις υπνωτίσει τον εαυτό σου? Οχι... αλλά με την υπερβολική αυτή κατανάλωση οξυγόνου θα έχεις "ζαλιστεί"... οχι με την κακή έννοια. Προσπάθησε τότε να φανταστείς την καρδιά σου ως ένα μετρητή που μετραεί τον χρόνο που θα κοιμηθείς... Είναι ατελείωτος... Θα κοιμηθείς... Και ακόμα θα μετράει... Θα ξυπνήσεις και ακόμα θα μετράει... Είσαι ζωντανή και υγιείς! Καλό ύπνο...

Να είστε όλοι καλά...

Υγεία... Αγάπη... Ζωή... Μουσική..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 01:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό βράδυ φίλοι μου!

Κύβε πρόσεχε... έτσι όπως πάς σε βλέπω να γίνεσαι μέλος της παρέας των νυχτερίδων και εσύ!

Μουσικούλα... (απαιτείται CD με μουσική που να σου αρέσει και που το ξέρεις καλά αλλιώς θα ξεξυπνάς για να ακούσεις καλύτερα π.χ. τον στίχο)
Ωτοασπίδες... (στην αρχή δεν μπορείς αλλά μετά από λίγο συνηθίζεις... με την βοηθειά τους σαν να κλείνεσαι στον κόσμο σου όπου μόνο οι ήχοι της καρδιάς και της ανάσας σου υπάρχουν! Άπόλαυση...)
Γυμναστική

Δυστυχώς άλλοτε πιάνουν άλλοτε όχι...

Το πήρα απόφαση... άλλοτε ο οργανισμός μου θέλει 0-3 ώρες ύπνου και άλλοτε 7-8........ (σε λίγο θα βγάζω και πρόγραμμα... αυτή είναι βδομάδα ύπνου... αυτή αυπνίας...)

quote:
Δηλαδή μία εισπνοή βαθιά (όχι να πνιγείς), βαθιά εννοώ από την κοιλιά να αναπνεύσεις (όταν θα εισπνέεις θα φουσκώνει η κοιλίτσα σου)(όχι μόνο από τα πνευμόνια) και μιά εκπνοή μακρόσυρτη...αργά να βγαίνει ο αέρας...αργά να μπαίνει ο αέρας.

Άσχετο... Ασχολείσαι με γιόγκα Κύβε; Τις οδηγίες που μας δίνουν στα μαθήματα μου θύμισες...


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 01:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκοτεινέ μου άγγελε...
Θα έχεις χαμηλώσει την πίεση και θα έχεις αυξήσει την ηρεμία... Θα νιώθεις όχι κουρασμένη αλλά ήρεμη... Θα νυστάζεις... Θα έχεις υπνωτίσει τον εαυτό σου? Οχι... αλλά με την υπερβολική αυτή κατανάλωση οξυγόνου θα έχεις "ζαλιστεί"... οχι με την κακή έννοια.

Μου θυμίζει την αντίδραση του οργανισμού μου στις πρώτες μέρες των καλοκαιρινών διακοπών! (Ειδικά σε βουνό) Όπου το ποσοστό οξυγόνου στην ατμόσφαιρα είναι σαφώς υψηλότερο από αυτό σε αστικά κέντρα!
Η υπεροξυγόνωση φέρνει-φυσιολογικά-χαλάρωση και υπνηλία!
Ευχαριστώ cube μου!Σπεύδω να προσπαθήσω (1:55πμ!!) αν και αποτελέσματα περιμένω σε λίγες μέρες,όχι ευθύς αμέσως!

Καλή μου Silverwolf,λες

quote:
άλλοτε ο οργανισμός μου θέλει 0-3 ώρες ύπνου και άλλοτε 7-8........

Το 0-3 (σαν σκορ ακούγεται!) είναι πιο συχνό αν και προσπαθώ να ακολουθώ ένα συγκεκριμένο ωράριο,πχ 4πμ-7πμ κάθε μέρα.Αυτό νομίζω είναι αρκετά σημαντικό: αν κοιμάσαι και ξυπνάς σε άσχετες ώρες του 24ώρου,το σώμα μαλλον μπερδεύεται.
Η λογική μου αυτό μου υπαγορεύει.Ξέρει κανείς στα σίγουρα να μας πει

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 10:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Ελπίζω να κλείσατε τα ματάκια σας έστω και λίγο...μία νέα μέρα ξεκινάει και κάθε μέρα αισθάνεσθε πιο καλά και κάθε μέρα είστε καλύτεροι!

Καλή Silverwolf ναί έχω ασχοληθεί με γιόγκα και με τάι τσι τσουαν αλλά αυτά που σαν αναφέρω είναι ένα σύνολο γνώσεων που προσπαθώ να συνθέσω για να φτιάξω την "θεραπεία" σας...η οποία δεν είναι ακριβώς "θεραπεία" απλά γιατί ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΟΙ απλώς είστε λίγο "ανήσυχοι". Η λύση για αυτή την ανησυχία θα βρεθεί και θα έρθει τότε μία λίμνη ηρεμίας και χαλάρωσης να καθαρίσει το μυαλό σας και το σώμα σας. (μιλάω σαν ψυχολόγος μα δεν είμαι...)

Αγαπητή DarkAngel (παρεπιπτώντος πιστεύω στους αγγέλους , ελπίζω να είσαι καλός άγγελος!) Κοιμήθηκες τελικά? Θέλω να μου πεις ακριβώς τι ένιωσες όταν δοκίμασες την "λύση" που πρότεινα...

Valda αδερφούλα τι έγινε κοιμήθηκες καθόλου..? Δοκίμασες την "λύση" του αδερφούλη σου?

Λοιπόν θα ονομάσουμε την νέα θεραπεία "Κυβισμό" και από εδώ και πέρα θα ανφέρομαι στον "Κυβισμό" για να μην αναφέρω την λέξη "θεραπεία" γιατί μου φέρνει κάτι σε άρρωστο και δεν μου αρέσει...Εαν συμφωνείτε βέβαια και εσείς. (Να προλάβω την αδερφούλα μου...Οχι δεν την ψώνισα καλή μου! Επειδή ξέρω πως θα την πει την κακιούλα της)

Να είστε καλά και αισθάνεστε ακόμα καλύτερα!


Υγεία... Αγάπη... Ζωή... Μουσική..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 12:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα!!! Όλο χαρά σήμερα...
Xθες κοιμήθηκα σαν βόδι...για την ακρίβεια με πήρε ο ύπνος όρθια -καλά τα έλεγε τελικά ο πλακατζής- δηλ. όχι ακριβώς όρθια αλλά καθιστή κ για να καταλάβετε...ούτε καν σπίτι μου δεν ήμουν...

Aυτό που απολαμβάνω ιδιαίτερα τελικά κ μπορώ να το ζήσω μόνο μετά από 1-2 μέρες αϋπνίας, είναι αυτό το συναίσθημα που αφήνεσαι...να σου βγάλουν τα παπούτσια, να σου τραβήξουν τις κουβέρτες από πάνω κτλ...Mου θυμίζει όταν ήμουν μικρή που με έπαιρνε ο ύπνος σε άσχετα σημεία κ με σήκωνε ο μπαμπάς μου για να με πάει στο κρεβάτι μου..(χμ..τι θα έλεγε ο Φρόυντ;)

K αφού χθες κοιμήθηκα, σήμερα θα περάσω δύσκολες ώρες...
Θ'ασχοληθώ με τον Kυβισμό κ τις τεχνικές χαλάρωσης που περιγράφονται...
Aλήθεια darkangel, πιάνει το κόλπο;

Aν όχι... θα πετάξω πάλι το δηλητήριό μου η οχιά για να μην απογοητεύσω κ τον brother που με θέλει πάντα κακιασμένη...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 15:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!
Λοιπόν,να σας πω: κοιμήθηκα λίγο (4 ώρες) αλλά καλά!
Ύπνος όχι ιδιαίτερα βαρύς αλλά ποιοτικός,αισθάνθηκα ξεκούραστη το πρωί και χαμογελαστή-κάτι που έχει να συμβεί χρόοοονια!Θυμάμαι και ένα-δυο όνειρα που είδα!Δοκιμάστε το ανεπιφύλακτα! Πιάνει!

Ευχαριστώ πολύ κύβε μου!Και παρεπιπτόντως,δε ξέρω αν είμαι καλός άγγελος ή όχι!Οι έννοιες εξάλλου είναι υποκειμενικές.
Οι άλλοι πάντως έχουν θετική γνώμη για μένα! θα τους πιστέψεις?

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 10:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Μια καινούργια εβδομάδα ξεκίνησε και είσαστε καλύτεροι και πιο δυνάτοι..!

Κοιμηθήκατε καλα?

Αυτή την εβδομάδα θα έχουμε νέες "θέματα" σύμφωνα με τον "Κυβισμό".

Υ.Γ. "Θέματα" όταν λέω θα εννοώ μικρά τεστ πάνω στην αυπνία.
"Κυβισμό" λέω την προσπάθεια εξάλειψης της αυπνίας.

Ωραία...

Μου φαίνεται πως το forum θεραπεία θα γίνει το στέκι μου... μου αρέσει να βοηθάω και χαίρομαι ιδιαίτερα όταν ακούω πως η βοήθεια μου έχει αποτελέσματα... Ευχομαι να είστε πάντα καλά!

Υγεία... Αγάπη... Ζωή... Μουσική..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 13:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτά τα tsakras τι γίνανε

Mου φαίνεται θα μπω στο δωμάτιο σου κ θα πάρω τα στοιχεία μόνη μου...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 17:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μόλις τελειώσω ένα άρθρο-περίληψη για τα τσάκρα θα το κάνω post και θα είναι ένα ακόμα "πείραμα" για την αυπνία μέσα από τον ενεργειακό χώρο. Θα το δοκιμάσουμε μετά από τα υπόλοιπα. Αυτό το έχω ως τελευταία λύση γιατί σύμφωνα με την ενεργειακή θεωρία, οι άνθρωποι που δεν κοιμούνται πολύ (συνήθως όχι πάντα) δεν έχουν πολύ ενέργεια. Οπότε ίσως να χρειαστεί να μεγαλώσουμε την ποσότητα της ενέργειας στον οργανισμό πρωτού την χρησιμοποιήσουμε.


Καλή μου και αξιαγάπητη αδερφούλα μου διάβασε ξανα το παραπάνω και ηρέμησε το πνεύμα σου.
Καλό απόγευμα.

Υγεία... Αγάπη... Ζωή... Μουσική..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 10:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Αύριο θα σας έχω κάνει Post το άρθρο για τα τσάκρα σε σχέση με την αυπνία και την κυβική προσπάθεια λύσης της!

Να είστε καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 14:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καιρός ήταν καλέ μας cube!
Καλή η εξάσκηση και ο πειραματισμός με τους χτύπους της καρδιάς και την αναπνοή,δε λέω,όμως τα αποτελέσματα σε μένα κράτησαν λίγες μέρες Ελπίζω οι έτεροι άϋπνοι φίλοι να είχαν καλύτερες νύχτες!
(Δείτε τί ώρες γράφω κατά καιρούς και θα καταλάβετε!)
Α! και μια ερώτηση: το "πείραμα" αυτό που πρότεινες,επηρεάζει την ποσότητα και ποιότητα των ονείρων?

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 11:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Καλέ μου σκοτεινέ άγγελε δεν θα πειράξω τα όνειρα σου...γιατί πολύ απλά δεν ξέρω πως και δεν θέλω να μάθω. Τα όνειρα είναι δικά σου!

Λοιπόν δεν έχω πολύ χρόνο για να γράψω για τα chakra αλλά μόλις βρω υπόσχομαι να σας ενημερώσω.

Να είστε καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snuk
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 12:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snuk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
exo kai ego peripou to idio problima des edo http://www.sleepnet.com/
i somatiki askisi boithaei giati kourazesai ,diafores askiseis dialogismou mia pou kano ego
einai sxediazeis se ena mayropinaka ena kyklo,mesa sto kyklo grafeis ena X xoris na bgeis ekso apo to kyklo meta sbineis to X apo ti mesi kai proxoras pros tis akres xoris na xalaseis to kyklo ,meta grafeis kato deksia bathitera kai to sbineis,epeita grafeis mesa sto kyklo ton arithmo 100 to sbineis grafeis bathitera kato deksia to sbineis kai grafeis sto kyklo 99 kai paei legontas mexri na koimithis,exoun simasia oi leptomereies kai i sigkentrosi se ayto pou skeftesai.
Episis boithaei an pieis ena tsigaro me kannabi i an eisai kathe mera se club kai xoreyeis meta koimasai amesos ;)
oso gia to passion flower(exei agxolitikes kai myoxalarotikes idiotites) pou anaferetai sto forum pou mporei na brethi?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 21:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας φίλοι μου,
το πρόβλημα αυτό το εχω συναντήσει κανα δυο φορές στη διάρκεια της ζωής μου αλλά ήταν συνήθως τότε που σηματοδοτούσε και το τέλος μιας "εποχής" και την "εναρξη" μιας άλλης...
Τραγικό μεν ως γεγονός αλλά όμως αντιμετωπίζεται...

ΠροσόχήH γυμναστική και η γιόγκα ευνοούν στην αντιμετώπιση του προβλήματος μόνο αν γίνονται 3 ώρες πριν από την ώρα του ύπνου. Σε αντίθετη περίπτωση τον δυσχερένουν!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 00:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠροσόχήH γυμναστική και η γιόγκα ευνοούν στην αντιμετώπιση του προβλήματος μόνο αν γίνονται 3 ώρες πριν από την ώρα του ύπνου. Σε αντίθετη περίπτωση τον δυσχερένουν!

Θα το έχω υπ'όψη μου!Ευχαριστώ φίλη Avallon!
Αν και είμαι τόοοοοοοοσο κουρασμένη από την αϋπνία,που ΑΝ καταφέρω να κάνω και γιόγκα,μάλλον θα ξενυχτήσω στο ΚΑΤ!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 13:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα σας φίλοι μου,
το πρόβλημα αυτό το εχω συναντήσει κανα δυο φορές στη διάρκεια της ζωής μου αλλά ήταν συνήθως τότε που σηματοδοτούσε και το τέλος μιας "εποχής" και την "εναρξη" μιας άλλης...
Τραγικό μεν ως γεγονός αλλά όμως αντιμετωπίζεται...

ΠροσόχήH γυμναστική και η γιόγκα ευνοούν στην αντιμετώπιση του προβλήματος μόνο αν γίνονται 3 ώρες πριν από την ώρα του ύπνου. Σε αντίθετη περίπτωση τον δυσχερένουν!

"Τάδε έφη Avallon"


Καλημέρα σε όλους...

Γιατί 3 ώρες πριν τον ύπνο? Που το έμαθες αυτό AVALLON?

Εγώ διαφωνώ. Αποψη μου είναι ότι οποιαδήποτε στιγμή θέλεις να διαλογιστείς μπορείς. Ολες οι ώρες είναι καλές. Ο διαλογισμός είναι κάτι το οποίο σε ηρεμεί και σε γεμίζει ενέργεια (θετική). Για την γυμναστική πάλι το ίδιο θα πω διότι η σωματική κούραση μπορεί να φέρει άμεσα αποτελέσματα και να βοηθήσει στην καταπολέμηση της αυπνίας.

Θα ζητήσω συγνώμη από τις φίλες που δεν έχω ακόμα παραθέσει το doc για τα τσάκρα αλλά το γράφω ακόμα. Θέλω να είναι ευκολονόητο και λειτουργικό για όλους και για αυτό τον λόγο θα αργήσω ακόμα λίγο...πιστεύω.

Θα το παραθέσω εδω αλλά θα είναι και στην σελίδα που θα ανεβάσω στο δίκτυο σε λίγες μέρες, οπότε εάν χαθεί κάποια στιγμή αυτό το forum να μπορεί να το βρεί ο καθένας από εκεί.

Να είστε όλοι καλά.
Κύβος.

"Η γνώση χαρίζεται δεν αγοράζεται!"

Edited by - cube on 05/12/2003 13:50:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 13:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nομίζω πως έχει δίκιο η Avallon. Δεν το'χω διαβάσει πουθενά αλλά κάθε φορά που κάνω γυμναστική για κάποιες ώρες μετά δεν νιώθω κουρασμένη αλλά με κυριεύει μια ευεξία...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy