ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Καινούργιοι Συντονιστές και Διαχειριστής !!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 01:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΜΕΡΕΣ -ΑΜΑΝ ΑΥΤΗ Η 7ΠΛΗ ΕΜΜΟΝΗ- ΣΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗ ΝΥΜΦΗ-.

ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΦΩΣ.

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ, ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΚΑΠΟΙΕΣ, ΑΝΤΙΤΙΘΗΚΑ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΡΟΣΩΠΟ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΔΩΘΕΙ ΠΟΤΕ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ.

ΑΛΛΑ ΩΣ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΑΤΟΜΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ -ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ- ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ.

Υ.Γ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΠΟΨΗ. Η ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ Η ΓΕΦΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 02:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Υ.Γ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΠΟΨΗ. Η ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ Η ΓΕΦΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ


πολύ καλό!
ή όπως έλεγε και ο Μαρκοράς:
"πνευματώδες, πνευματώδες"...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 03:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΤΑ ΓΛΥΚΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΦΙΛΟ ΑΛΛΖΑΡΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΥΡΙΤΣΕΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΟΜΟΤΑΞΙΑΣ...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 11:47:18  Εμφάνιση Προφίλ
Στις 3 Ιανουαρίου ο Hansen μου είπε να σου πω :

HAPPY BIRTHDAY gretel !!!!!!!!!!!!!!


IMAGE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Aγαπητή gretel όπως βλέπεις το ποτήρι μου άδειασε

μπορώ να έχω άλλη μία;


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
gretel, άσε μου τον Oannes να τον σερβίρω εγώ (να σε ξεκουράσω κιόλας).

Σπάνια και εκλεκτή ποικιλία βύνης, η μπύρα αυτή κυκλοφορεί μόνο σε Ελλάδα, Βέλγιο και ΗΠΑ, especially for Luciferians :


χρόνια πολλά!!!!
.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 21:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Ω Zadok σας ευχαριστώ για το κέρασμα - σερβίρισμα !!!

Mετά τη μεσημεριανή μπυρίτσα, επιτρέψτε μου να κεράσω κι εγώ με τη σειρά μου

Tην κάνω, τώρα όμως, με ελαφρά γιατί αρκετά «αχ-λαδο-τύρισα» και θα με πάρει στο κυνήγι η φιλτάτη συντονίστρια στην οποία θα κάνω δώρο, για τα γεννέθλιά της, ένα:

με την ευχή να μην χρειαστεί να το χρησιμοποιήσει ποτέ.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 21:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf
Ας βάλω και εγώ την ποταπή ευχή μου για ένα καλύτερο και λαμπρότερο μέλλον του esoterica που γνωρίζαμε έως τώρα, εδώ και πολλά χρόνια απο τότε σχεδον που δημιουργήθηκε αυτή η λαμπρή σελίδα παρακολουθώ αδιάκοπα την πορεία της.

Κάποτε και βλέποντας την συνεχή ανάπτυξη της κοινότητας αποφάσισα να μπω και εγω μέσα ε λοιπόν το έκανα και ιδού το αποτέλεσμα.

Σε όποιον προσπαθήσει να αντιταχθεί στην αντίπερα όχθη και να επιτεθεί στα μεγάλα κεφάλια ορκίζομαι σε ότι έχω ιερό σε αυτόν τον κόσμο (το esoterica μονο) ότι δεν θα αφήσω να περάσει το δικό του.

Και υπόσχομαι πως θα είμαι πάντα δίπλα στο πλευρό των διαχειριστών, συντονιστών και όλων των σεβάσμιων μελών του χωριού αυτού σε κάθε δύσκολία και χαρά που θα περάσουμε μαζί. (συγκινήθικα πάλι)

Πολλα είπα!!!!

Και πάλι συχγαρητήρια σε Amalia (που της έχω και μια κρυφή συμπάθεια), σε Jejeje & Gretel.

Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. ElorotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 03:18:41  Εμφάνιση Προφίλ
Με δυσκολία κρατιέμαι να μη κάνω κριτική στον Oannes για το κέρασμα του !!!

Άντε στην υγειά μας και στη σπάνια ομορφιά μας !!!!!!



IMAGE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 10:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Θέλοντας να συμμετάσχω κι εγώ στις εορταστικές εκδηλώσεις θα βάλω λίγη μουσική....

Το Πάρτυ έχει αρχίσει
ποιος θα μας σταματήσει?
Γιορτάζουν τα Στρουμφάκια
κι όλα τα Φιλαράκια
θα μαζευτούμε απόψε
Εκεί...


άλλος φέρει εις πέρας την "Αποστολή"...
κι άλλος "φέρει το Φως"....
τι να κάνουμε δεν μπορεί να τα κάνει όλα ένα άτομο....

Galadriel of Galadhrim


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 13:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
NA EYXAΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΩ ΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 19:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis

Σεπτή μου Υποκρισία, Δέσποινα μου,
με συντριβή μου σου φιλώ το χέρι,
και σου προσφέρω τα σεβάσματα μου.
Ποια άλλη αρετή καλύτερα σου ξέρει

να κερδίζη τς ανθρώπους εδώ χάμου;
Ο κόσμος σε λατρέυει, σε γεραίρει,
κι εγώ κλίνω σ’ εσέ τα γόνατα μου
και σε γυρεύω για οδηγό μου αστέρι.

Φτιάσε μου σοβαρό το πρόσωπο μου,
δωσ’ μου ύφος σοβαρό και όψη οσία,
για να μπορώ κι εγώ σε ποίμνιό μου

να εξασκώ την τόση σου μαγεία.
Κι έτσι να ‘ν’ και για με τον φτωχόν γέροντα,
του κόσμου τα καλά και τα συνφέροντα.

Ανδρέας Λασκαράτος, Στην Υποκρισία



The She Mantis... in mania

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 19:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
quote:
Με δυσκολία κρατιέμαι να μη κάνω κριτική στον Oannes για το κέρασμα του !!!


Aντε στην υγειά μας και στη σπάνια ομορφιά μας !!!!!!



Στην υγειά μας λοιπόν αγαπητέ μου Ramoglou. Aς το συνεχίσουμε με μια μπυρίτσα...


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 17:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Αμάν .. τι κεράσματα είναι αυτά.. ελειπα και έχασα .. ας πρόσεχα..

Gretel ..συγχαρητήρια .. ευχές για μια ανώτερη ``εσωτερική αναζήτηση``.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 17:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΕ ΜΟΥ :)))


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 17:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
Namaste:)
Μετα απο πολυ προβληματισμο για τη σταση μου απεναντι στα ανηλικα(γενικως--αφου τα παω υπεροχα με τα πανεξυπνα που συναναστρεφομαι) θα το θεσω /μετα απο δυο περιπου χρονια περιπου/ εδω...
Τι θα κανουμε με τα "ανηλικα" του φορουμ;
Πως θα τα προστατευσουμε απο το θρασσος λογω αγνοιας που διακρινει μερικα απο αυτα;
+ενταξει εκεινα τα ευγενικα τεκνα του εσωτερισμου, του παραξενου και της αναζητησης /ειναι εκεινα που συζητας μαζι τους + οταν πια σου φανερωνουν τη "νηπιακη" ηλικια τους θυμασαι παλι τα λογια του Ιησου που ελεγε να τα αφησουμε να ερθουν προς εμας...//αυτα δεν ειναι στα οποια αναφερομαι...κι εδω ειναι το δυσκολο του ζητηματος/
Τα ζιζανια ομως;
Αυτα τα απροβλεπτως θρασυτατα τεκνα του υλισμου και του διογκωμενου απο τοξινες "Εγω"...τα μελλοντικα "κουφαρια φερεφωνα";
Τι θα κανουμε με αυτα;
Θυμαμαι παραυτα μια φραση:
"Μερικα πργμτ τα σκοτωνεις μικρα ...σαν θεριεψουν...ειναι αργα...
σε τρωνε."

Ο καιρος περασε απο τοτε που ειχαμε σενα αλλο τοπικ αναφερθει για την ελευθερια εισοδου σε παιδια μικροτερα των 16 ετων..//θα πω ..η ηλικια ειναι σχετικη --αντιστοιχει στην εμπειρια των ψυχων/την εκπαιδευση απο τους γονεις και αλλα γνωστα...//τωρα ομως εδω ετσι που εγινε ...

Δυο "ΛΥΣΕΙΣ" διαβλεπω...:
(αντι "συντονιστων" για ολα αυτα τ'ανηλικα..που εμποδιζουν αποτελεσματικα την ροη των θεματων...)

-ΗΡΩΔΗΣ('Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ "ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ" Σ' ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ "ΜΗΤΡΕΣ" ΠΟΥ ΤΑ "ΕΚΠΟΡΕΥΟΥΝ")

-ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ*(ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΥΓΙΕΙΝΗ ΛΥΣΗ)

(*..ΞΕΡΕΤΕ..ΕΚΕΙΝΕΣ ΟΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣΦΟΡΟΥΧΟ ΕΝΔΥΜΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΣΗΜΑ "ΣΤΟΠ" ..ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΟΛΟΥΠΑ..ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ..ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ(ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ:ΕΠΙΠΕΔΟ...)


THINK ABOUT IT..ΣΕΙΡΙ-US.LY
(ΞΕΡΩ ΠΩς ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ/ΠΟΣΩς ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ/ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ;ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ :)



Hail the jewel in the lotus!


Edited by - ΑΤΜΑ on 16/01/2005 17:10:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 17:44:21  Εμφάνιση Προφίλ
Προσωπικά θα ήθελα να δηλώσω πως η ανοχή – υπομονή μου έλαβε τέλος !
Προσπάθησα με όσο το δυνατόν καλύτερο τρόπο να αντιμετωπίσω τη θρασύτητα και την εφηβική επιθετικότητα ορισμένων.
Όμως αυτό εκλήφθηκε ως αδυναμία ιδίου τρόπου – επιπέδου απαντήσεως ή ως άκρατης ασυδοσίας από μέρους τους.

Συγνώμη, αλλά πλέον θα απαντήσω σε όποια πρόκληση δεχθώ, με το ανάλογο εφηβικό στυλάκι που θα έχει ο συνομιλητής μου.

Δεν θα ήθελα την παρέμβαση στην όποια διαμάχη κάποιου μέλους της Συντονιστικής ή της ευρύτερης ομάδας του esoterica διότι δεν έχω μάθει να ζητώ προστασία και ούτε τη χρειάζομαι άλλωστε, απλά θα ήθελα να είναι γνωστό το γιατί θα αντιδράσω, αν και εφ’ όσον αυτό γίνει.

Να έχετε όλοι μια υπέροχη εβδομάδα.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 20:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Κι ήρθαμε πάλι στα ίδια!!!!!

Τί καινούργιοι συντονιστές... Τί Διαχειριστής!
Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...

Για χάριν της πολυφωνίας επιτρέπονται ακόμα κι οι άναρθρες κραυγές!

Reloaded but not reformed!
Γύρισε ο Μανολιός κι έβαλε απλά τα ρούχα του αλλιώς...

Υπάρχει στόχος; Υπάρχει σχέδιο; Τί να πραγματώσουν οι συντονιστές;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostino
Μέλος 1ης Βαθμίδας

China
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 04:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostino
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ, ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 17.5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 22:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Θα ήθελα να εκφράσω την συμπάθεια μου σε όλα τα ανήλικα του esoterica..

Mε έχει απασχολήσει πολλές φορές ο τρόπος με τον οποίο θα πρέπει να εκφράζομαι στα ανήλικα ή γενικά στους έφηβους.

Το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να πάω στην ηλικία τους
Εννοώ να σκεφθώ πως θα φερόμουν εγώ στην ηλικία τους
Είναι δικαιολογημένα Απόστολε .. είναι παιδιά που μιλούν μαζί μας σαν ίσοι προς ίσους. Θα πρέπει να ανεχτούμε την ιδιοτροπία τους αυτή καθώς και τον τρόπο με τον οποίο εκφράζονται.

Τώρα οσο για τα ζιζάνια..

quote:
Συγνώμη, αλλά πλέον θα απαντήσω σε όποια πρόκληση δεχθώ, με το ανάλογο εφηβικό στυλάκι που θα έχει ο συνομιλητής μου.

Συμφωνώ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 23:44:24  Εμφάνιση Προφίλ
Πρώτα απ’ όλα χαίρε Allzzaro, καλή χρονιά επί τη ευκαιρία.

Δε διαφωνώ στο ότι πρέπει να μιλάμε με τον συνομιλητή μας ασχέτως ηλικίας του.
Θα ήταν μια μορφή ρατσισμού ή κοινωνικού αποκλεισμού μια τέτοια πρόταση.

Θα υπενθυμίζω ότι κάποτε ένας εκ των συντονιστών ήταν 19 ετών.
Ένα παιδί με ήθος, με αρχές, με γνώσεις, αλλά προ πάντων με σεβασμό.
Θεωρώ τυχερό τον εαυτό μου που είναι φίλος μου παρ’ όλη τη διαφορά ηλικίας που έχουμε και που μπορώ να συζητώ ακόμα και σήμερα μαζί του.

Εκεί που διαφωνώ είναι στην ισοπεδωτική συμπεριφορά, στην άποψη μιλάω όπως γουστάρω και άμα μου την πούνε την κάνω γυριστή και αρχίζω τα αναρχοαυτόνομα του τύπου «Κάτω η εξουσία», «Κάτω οι μεγάλοι», «ξερόλες είσαστε ρε» και άλλα τέτοια όμορφα.

Σέβομαι τον κάθε άνθρωπο ανεξαρτήτου χρώματος, φυλής, θρησκεύματος, ή φύλου.
Αντιδρώ όμως στις ισοπεδωτικές και βλακώδεις αντιδράσεις.

Ναι λοιπόν στο διάλογο
Ναι στον αντίλογο
Όχι στην ισοπέδωση





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostino
Μέλος 1ης Βαθμίδας

China
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 00:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostino
quote:

Θα ήθελα να εκφράσω την συμπάθεια μου σε όλα τα ανήλικα του esoterica..

Κι εμείς να εκφράσουμε την δική μας ειλικρινή συμπάθεια την οποία χρειάζεστε περισσότερο από εμάς.

quote:

Mε έχει απασχολήσει πολλές φορές ο τρόπος με τον οποίο θα πρέπει να εκφράζομαι στα ανήλικα ή γενικά στους έφηβους.

Το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να πάω στην ηλικία τους
Εννοώ να σκεφθώ πως θα φερόμουν εγώ στην ηλικία τους



Βασικά νομίζω ότι θα συμπεριφερόσασταν όπως συμπεριφέρεστε και τώρα .. σαν παιδί. Διαφορετικά θα αντιλαμβανόσασταν ότι ο όρος "ανήλικα" που δεν σας τιμά να τον εκφέρετε αποκτά διαφορετικό περιεχόμενο ανάλογα τον χώρο.

Έτσι π.χ. σε περιπτώσεις αποπλάνησης τα όρια έχουν πάει στα 15 χρόνια, σε θέματα δικαιωμάτων οδήγησης κλπ στα 18 χρόνια, σε θέματα συμμτοχής σε δραστηριότητες (τηλ/κά έργα, ταξίδια, διαμονές, κλπ) τα 12 έτη, ενώ αν αναλογιστούμε την πρόοδο της κοινωνίας σε θέματα δημοκρατίας νομίζω (εκτός από εμένα και πολλοί ψυχολόγοι και γενικά κοινωνικοί επιστήμονες) ότι θα πρέπει οι μεγαλύτεροι να συμπεριφέρονται στα παιδιά όσο μικρά και να είναι σαν ίσοι προς ίσους, όπως αρμόζει στις ανθρώπινες υπάρξεις, τον ρόλο των οποίων δείχνετε να μην αντιλαμβάνεστε κ. allzzaro μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 10:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Ορμώμενος από ένα κείμενο της αγαπητής Zadok σκέφτηκα...
Υπάρχουν πολλά μέλη τα οποία γράφουν ότι αγαπούν το esoterica και ενδιαφέρονται για την πορεία και εξέλιξή του. Στο πλαίσιο αυτό θα ήθελα να απευθύνω μία ερώτηση προς αυτά τα μέλη:
Ποιος πιστεύετε ότι πρέπει να είναι ο ρόλος και ποιες οι αρμοδιότητες του συντονιστή; Προφανώς όσοι (δεν ξέρω ποιοι και πόσοι) έχουν απαντήσει στην πρόταση / πρόσκληση του Admin θα συμφωνούν με το ρόλο ο οποίος σκιαγραφείται από αυτόν και τον AVATARGR στο topic Δημιουργία "Ομάδας Συνεργατών των Forums - Συντονιστών". Οι υπόλοιποι είτε ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στα forums σαν συντονιστές είτε όχι πιστεύω ότι θα βοηθούσε αν κατέθεταν τις απόψεις τους για αυτό το θέμα. Προσωπικά πιστεύω στον εποικοδομητικό διάλογο και στα αποτελέσματά του.

Φίλε μου Ramoglou έγραψες:

quote:

Συγνώμη, αλλά πλέον θα απαντήσω σε όποια πρόκληση δεχθώ, με το ανάλογο εφηβικό στυλάκι που θα έχει ο συνομιλητής μου.


Πιστεύεις ότι με αυτό τον τρόπο θα μπορέσει να βρεθεί μία λύση ή τουλάχιστον να πείσεις τον συνομιλητή σου; Από ότι έχω διαβάσει από τα μηνύματά σου μπορείς πολύ εύκολα να επιχειρηματολογήσεις τεκμηριώνοντας τις απόψεις σου με τον καλύτερο τρόπο. Θα συμφωνήσω μαζί σου στο...
quote:

Ναι λοιπόν στο διάλογο
Ναι στον αντίλογο
Όχι στην ισοπέδωση


Αλλά θα διαφωνήσω ως προς τον προτεινόμενο τρόπο αντίδρασης.
Φιλικά
--Je^3--

ΥΓ. Πραγματικά καλή μου ΑΤΜΑ αδυνατώ να σε παρ-ακολουθήσω. Μπορείς να αποκρυπτογραφήσεις ή να κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένες τις προτάσεις / λύσεις σου ως αναφορά στο θέμα των ανήλικων μελών;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 13:49:50  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλτατε Jejeje σ’ ευχαριστώ για την κριτική περί των κειμένων μου, όμως για να σε βοηθήσω να κατανοήσεις τον προτεινόμενο τρόπο αντίδρασης μου θα σε ρωτήσω κάτι και από την απάντηση που θα δώσεις ίσως καταλάβεις τι εννοώ.

Συζητάς σ’ ένα θέμα λοιπόν, καταθέτεις στοιχεία, απόψεις και λοιπά, έρχεται λοιπόν κάποιος και με έντονα επικριτικό ύφος αρχίζει και σου λέει πράγματα που δεν έχουν σχέση με το θέμα.
Του εξηγείς και σηκώνεται και φεύγει από το θέμα.
Πάει σε άλλο θέμα λοιπόν που συμμετέχεις και αρχίζει εκεί να «σου τι λέει» προσπαθείς κι εκεί να του εξηγήσεις ότι άλλο το ένα άλλο το άλλο αλλά αυτός τίποτα.
Η κατάσταση συνεχίζεται και κάποια στιγμή ξεσπάει ο επαναστάτης χωρίς αιτία μέσα του και όπου δη και δήποτε αντί να συζητάς πρέπει να «κουβεντιάζεις» μαζί του.
Βέβαια ο διάλογος πρέπει να είναι στο επίπεδο που αυτός γίνετε στην αυλή του σχολείου του.

Ποια πρέπει να είναι η δική μου αντιμετώπιση απέναντι σ’ αυτό το άτομο ;
Συνέχεια της κουβέντας ;
Προσπάθεια να του διδάξω τρόπους συμπεριφοράς ;
Υπομονή και να στρέψω και την άλλη παρειά ;

Δεν έγινα μέλος του esoterica αγαπητέ φίλε για να κάνω το διδάσκαλο κανενός, δεν έγινα μέλος για να προσπαθώ να τσεκάρω κάθε τρεις και λίγο τις αντοχές μου απέναντι σε αήθεις επιθέσεις, δεν έγινα μέλος για να καταπίνω την κάμηλον και να διυλίζω τον κόνοπα.

Πίστευα και πιστεύω πως ο συγκεκριμένος χώρος είναι μια γωνία συζήτησης θεμάτων που στην κοινωνία μας δεν είναι εύκολο να συζητήσεις, η ποιότητα όμως της συμπεριφοράς πρέπει να είναι τέτοια που να επιτρέπει την ανάπτυξη διαλόγου και την κατάθεση απόψεων και στοιχείων χωρίς να πρέπει να υπόκεινται αυτά σε άλογες κρίσεις και χωρίς να πρέπει να προσπαθείς μετά την κατάθεση μιας άποψης να κάνεις είτε το δάσκαλο, είτε τον καλό Χριστιανό, είτε να προσπαθείς να κουβεντιάσεις εν μέσω προσωπικών βολών.

Σέβομαι και το χώρο και τους δημιουργούς του, σέβομαι τα μέλη και την όποια διαφορετική άποψη από τη δική μου, σέβομαι το δικαίωμα του καθένα να εκφράζει αυτά που πιστεύει, δεν ανέχομαι όμως πλέον συμπεριφορές πεζοδρομίου και ασυδοσίας.

quote:
Ποιος πιστεύετε ότι πρέπει να είναι ο ρόλος και ποιες οι αρμοδιότητες του συντονιστή;

Το έχω ξαναπεί και παλαιότερα αλλά θα το ξαναπώ.
Ο Συντονιστής είτε μας αρέσει είτε όχι πρέπει να παίζει το ρόλο του μπάτσου. Αν θέλουμε να κρατήσουμε ένα χώρο ποιοτικό και οι συμπεριφορές να μην ξεφεύγουν από τα όρια κάποιος κάνει τον διαιτητή, τον δικαστή και τον μπάτσο ταυτόχρονα.
Η πεντάχρονη internetική εμπειρία μου σε συζητήσεις είτε πραγματικού χρόνου είτε παράθεσης κειμένων αυτό μου έχει διδάξει.
Είναι ένας εντελώς άχαρος ρόλος, όμως κάποιος/οι πρέπει να τον έχει.

Αυτή μου βέβαια η άποψη έρχεται σε αντίφαση με την άποψη του αγαπητού Admin, οπότε εγώ σέβομαι την δική του γνώμη διότι ο χώρος αυτός που με φιλοξενεί ανήκει σ’ αυτόν.
Όμως διατηρώ το δικαίωμα να προτείνω, να διαμαρτυρηθώ, ή να ακολουθήσω τη δική μου στρατηγική συμπεριφοράς όταν προσωπικά διαπιστώνω, είτε έλλειψη παρεμβατικής δυνατότητας, είτε ανοχή σε συμπεριφορές που θίγουν ή προσβάλουν.

Εκεί λοιπόν μπορεί ή ο Συντονιστής, ή η Διαχειρίστρια, ή ο ίδιος ο Admin να μου δείξουν την πόρτα της εξόδου αν κρίνουν ότι ξεπέρασα τα εσκαμμένα. Έχω δηλώσει πως σε μια τέτοια περίπτωση δεν θα δημιουργήσω άλλο λογαριασμό για να επιστρέψω στο χώρο, διότι αυτή η απόφαση θα είναι απόλυτα δεκτή.

Αυτή είναι μια ποιο πλήρης τοποθέτηση μου αγαπητέ jejeje, ελπίζω να βοήθησα ώστε να κατανοήσεις τι πρότεινα και μέσα από ποιο πρίσμα.

Ευχαριστώ.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 15:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Σε ευχαριστώ για την απάντηση αγαπητέ Ramoglou.
Προφανώς περιμένεις μία απάντηση από εμένα σε σχέση με τον τρόπο με τον οποίο πιστεύω ότι θα πρέπει να αντιμετωπίζονται τέτοια άτομα (αναφέρομαι στα άτομα που περιγράφεις στο προηγούμενό σου μήνυμα). Νομίζω ότι μπορείς (όπως και οι περισσότεροι από εμάς) να κρίνεις το καλοπροαίρετο ή μη των απαντήσεων / παρεμβάσεων διαφόρων μελών, οπότε σε αυτό το πλαίσιο και αν οι προσπάθειές σου αποβούν άκαρπες νομίζω ότι απλά θα πρέπει να τα αγνοήσεις.
Επίσης να σε ευχαριστήσω για την απάντησή σου σε σχέση με τις αρμοδιότητες του συντονιστή / διαχειριστή, «κρατώντας» και συμπληρώνοντας μία φράση σου...
quote:

εγώ σέβομαι την δική του γνώμη (του Admin) διότι ο χώρος αυτός που με φιλοξενεί ανήκει σ’ αυτόν


Πιστεύω ότι όλοι μας πρέπει να σεβόμαστε τη γνώμη των συνανθρώπων μας ανεξάρτητα από το αν συμβαδίζει με τα δικά μας πιστεύω και ανεξάρτητα από τη θέση τους (στο συγκεκριμένο παράδειγμα σαν ιδιοκτήτης / ιδρυτής του esoterica).

Με εκτίμηση
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 17:10:22  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ Ramoglou ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ.

quote:
Αν θέλουμε να κρατήσουμε ένα χώρο ποιοτικό και οι συμπεριφορές να μην ξεφεύγουν από τα όρια κάποιος κάνει τον διαιτητή

ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΑΣΤΗ Η ΤΟΝ ΜΠΑΤΣΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑΣ ΜΟΥ.

ΠΡΟΤΙΜΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΔΙΑΛΟΓΟ.
ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΦΩΝΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

quote:
Σέβομαι και το χώρο και τους δημιουργούς του, σέβομαι τα μέλη και την όποια διαφορετική άποψη από τη δική μου, σέβομαι το δικαίωμα του καθένα να εκφράζει αυτά που πιστεύει, δεν ανέχομαι όμως πλέον συμπεριφορές πεζοδρομίου και ασυδοσίας.

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΚΑΙ Η ΑΣΥΔΟΣΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝEΧΘΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 18:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
Zadok
Γύρισε ο Μανολιός κι έβαλε απλά τα ρούχα του αλλιώς...

με φωναξε κανεις...?

θα σηκωθω...νωρις...θα κοιμηθω...νωρις...θα σηκωθω...αργα...,θα κοιμηθω ..αργα...και οταν θα ψαχνω παρκιν...θαν'αργααααα......φαλτσος τροβαδουρος τελεια gr ...:))))

εβαλα λαθος χρωμα στις καλτσες....εννοω εβαλα καλτσες διαφορετικες με λαθος χρωμα...εεε...

για να σοβαρευτω και να ερθω στο θεμα....

καταρχας να ευχηθω στα παιδια,με την σειρα μου.

να ευχαριστησω οσες και οσους συνεβαλαν για να ειναι το φορουμ αυτην την στιγμη ,απο τα πιο δυνατα...στον εσω και εξω κοσμο....

να ευχαριστησω ολους και ολες που ειναι διπλα μας ,μας συμπαραστεκονται στις ευχαριστες μα και στις δυσαρεστες/δυσκολες στιγμες μας.....

δεν εχω να πω κατι παραπανω,ολα ειναι μια μαχη,ειτε με τον εαυτο μας,ειτε με την ιδιοσυγκρασια και τον χαραχτηρα,των υπολοιπων συνανθρωπων μας.....

μια μαχη ομως πνευματικη,οχι ,δεν εχει να κανει με επιβουλες αποψεων ,οσο εμπειριων,καταστασεων,βιωματων....

με τροπο...που να μπορει να ειναι απλο και κατανοητο ,ετσι ωστε να μπορεσει ο καθεις να εμπεδωσει,παντα με εναν διαλογο επιπεδου....

πιστευω,(οχι θελω να πιστευω),πως στο διαστημα αυτο,οι περισσοτεροι μας εχουν επιδειξει και με το παραπανω ενα αρκετα αξιοζηλευτο(με την καλη εννοια) επιπεδο.....

εαν καποιος ερχεται με προθεσεις που δεν συναδουν με αυτο το επιπεδο,γινονται απο την πρωτη σχεδον στιγμη αντιληψιμοι...εκει καλειται ο συντονιστης/α,διαχειριστης/α,να επιδειξει κριση...με αποτελεσμα,η τροπη ενος θεματος,να μην φυγει απο τα ομορφα πλαισια,που προσπαθουν και εκεινος που εχει ανοιξει το τοπικ,μα και οι υπολοιποι να διαμορφωσουν...

μα αυτο ειναι και το πιο δυσκολο......

ενας απο τους πολλους λογους που κατανοω τα παιδια που ειναι συντονιστες ειναι και ο παραπανω......

ενας απο τους λογους ,που δεν εχω δειξει οχι μοναχα προθεση,αλλα και δεν εχω αποστειλει μηνυμα,για να εκφρασω την θεληση μου,στο να γινω συντονιστης.....

...ετσι προσπαθω με τα υπολοιπα παιδια απο την θεση που ειμαι ως μελος απλο ,να μπορω ,να βαζω το λιθαρακι μου....

πιστευω πως τα παιδια που ειναι συντονιστες η διαχειριστες ειναι αρκετα αξια για τον ρολο που καλουνται να διαδραματισουν....

θα ειμαι διπλα σας.....στις καλες μα και στις δυσκολες στιγμες.....

συνεχιστε....

μπορει να εχω διαφωνισει στο παρελθον ,με καποιες αποφασεις,ομως αυτο δεν εμποδιζει την αγαπη που τρεφω στο φορουμ,μα και στα προσωπα σας.....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 18:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Νομίζω το σωστό είναι:

"Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς"



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 18:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:
quote:
________________________________________
Σέβομαι και το χώρο και τους δημιουργούς του, σέβομαι τα μέλη και την όποια διαφορετική άποψη από τη δική μου, σέβομαι το δικαίωμα του καθένα να εκφράζει αυτά που πιστεύει, δεν ανέχομαι όμως πλέον συμπεριφορές πεζοδρομίου και ασυδοσίας.
________________________________________

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΚΑΙ Η ΑΣΥΔΟΣΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝEΧΘΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ.


Και με αφορμή αυτό... φτάνουμε στην σημερινή ημέρα όπου ένα "νέο" μέλος αποφάσισε πως αυτός ο χώρος είναι ο καταλληλότερος να αναρτήσει μηνύματα "ειδικού" περιεχομένου και αντίστοιχου σχολιασμού...

Αγαπητοί συντονιστές, αγαπητή διαχειρίστρια και αγαπητέ admin,

δεν θα σχολιάσω το ότι το συγκεκριμένο μέλος διάλεξε συγκεκριμένα τόπικ για να δημοσιεύσει τις "απόψεις" του και αν αυτό καταδεικνύει την "νεότητα" του ...

και βέβαια διαπίστωσα πως η διαγραφή του περιεχομένου των συγκεκριμένων δημοσιεύσεων ήταν άμεση,

όμως,

απορώ για το αν αυτό το μέλος έχει θέση στον χώρο μας, στον οποίο δεν νομίζω πως θα μπορούσε να συμμετάσχει ούτε καν με "παιδιάστικες απορίες" , ούτε με "ανόητες τοποθετήσεις", πόσο μάλλον με γόνιμο και δημιουργικό διάλογο...

και φυσικά μου ξαναγεννιούνται παλιότερες απορίες σε σχέση με την περισσή ευκολία απενεργοποίησης λογαριασμών για πολύ λιγότερα...

όχι βέβαια γιατί αυτοί θα επιθυμούσαν να επιστρέψουν,

αλλά γιατί η σύγκριση είναι αναπόφευκτη....

Που σε τέτοιες περιπτώσεις σαν την σημερινή, όχι μόνο θα περίμενα την απενεργοποίηση του εν λόγω λογαριασμού αλλά και την απαγόρευση εισόδου από το συγκεκριμένο ip...


τι να πω....

ακούω όμως...

και περιμένω αυτό το τηλέφωνο για μια φορά να χτυπήσει προσφέροντας ουσιαστικές απαντήσεις..

Ευχαριστώ
Galadriel of Galadhrim



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 19:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Κατ' αρχήν, αγαπητέ Jejeje, επέτρεψέ μου να παρατηρήσω ότι θέλω να συνεχίσω να πιστεύω ότι η χρήση πληθυντικού αριθμού και η μη προσωποποίηση του κατά τα άλλα συγκεκριμένου αρχικού ερωτήματός σου ήταν ειλικρινής και καλοπροαίρετη.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ με το φίλτατο Ramoglou και σχετικά με το σχόλιό σου:

quote:
(...) και αν οι προσπάθειές σου αποβούν άκαρπες νομίζω ότι απλά θα πρέπει να τα αγνοήσεις.

θα πρόσθετα μία ακόμα παροιμία (ελπίζω σωστά αυτή τη φορά, αγαπητέ 1900):

"Έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέγονται".

Κατά τα άλλα, σε ευχαριστώ για τις τοποθετήσεις σου.
Προσωπικά, μου έδωσαν πολλές απαντήσεις σχετικά με τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί ο συντονισμός.

Αν θέλεις, κάνε τον κόπο να διαβάσεις πιο προσεκτικά το μήνυμα της φίλης ATMA.

Η διαδικασία αποκρυπτογράφησης, όπως την χαρακτηρίζεις, είναι δόκιμο να γίνεται από τον αναγνώστη.
Όπως συνηθίζουμε να λέμε στο συμβολισμό, σημασία έχει εμείς τί θέλουμε και τί μπορούμε να εννοήσουμε.

Να 'στε όλοι καλά!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy