ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Καινούργιοι Συντονιστές και Διαχειριστής !!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 22:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Καλή μου Zadok,
Φυσικά και πρέπει να συνεχίσεις να πιστεύεις ότι η χρήση πληθυντικού αριθμού στο πρώτο μου μήνυμα ήταν καλοπροαίρετη. Δεν έχω κανένα απολύτως λόγω να αμφιβάλω για τα αισθήματα και τις προθέσεις σου προς το esoterica. Απλά ήσουν το trigger (όπως λένε στη γλώσσα των συμβούλων).
Θέλω να προσθέσω ότι η παροιμία που πρόσθεσες ήταν πολύ εύστοχη!
Δυστυχώς όμως σε σχέση με το μήνυμα της αγαπητής ATMA υπάρχει ένα κενό! Το διάβασα προσεκτικά αλλά δεν είμαι καλός στην αποκρυπτογράφηση. Γράφεις:
quote:

Η διαδικασία αποκρυπτογράφησης, όπως την χαρακτηρίζεις, είναι δόκιμο να γίνεται από τον αναγνώστη.
Όπως συνηθίζουμε να λέμε στο συμβολισμό, σημασία έχει εμείς τί θέλουμε και τί μπορούμε να εννοήσουμε.


Θα γίνω λίγο ωμός αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω ότι χρειάζονται συγκεκριμένες και πλήρως οριοθετημένες προτάσεις / λύσεις. Δηλαδή προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να τεθεί θέμα προσωπικής αντίληψης. Αν έχω καταλάβει καλά οι προτάσεις της ATMA εστιάζονται στα εξής:
quote:

Δυο "ΛΥΣΕΙΣ" διαβλεπω...:
(αντι "συντονιστων" για ολα αυτα τ'ανηλικα..που εμποδιζουν αποτελεσματικα την ροη των θεματων...)
-ΗΡΩΔΗΣ('Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ "ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ" Σ' ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ "ΜΗΤΡΕΣ" ΠΟΥ ΤΑ "ΕΚΠΟΡΕΥΟΥΝ")
-ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ*(ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΥΓΙΕΙΝΗ ΛΥΣΗ)
(*..ΞΕΡΕΤΕ..ΕΚΕΙΝΕΣ ΟΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣΦΟΡΟΥΧΟ ΕΝΔΥΜΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΣΗΜΑ "ΣΤΟΠ" ..ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΟΛΟΥΠΑ..ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ..ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ(ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ:ΕΠΙΠΕΔΟ...)


Σε παρακαλώ επειδή δεν γνωρίζω τα του συμβολισμού βοήθησέ με.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Με εκτίμηση
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 01:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
Πιστεύω ότι όλοι μας πρέπει να σεβόμαστε τη γνώμη των συνανθρώπων μας ανεξάρτητα από το αν συμβαδίζει με τα δικά μας πιστεύω και ανεξάρτητα από τη θέση τους

συμφωνω.
εγω θα ηθελα να σου πω οτι αν προσπαθησω θα σε κατανοησω επακριβως...αρκει να θελω ετσι;
εσυ;

Θα λαβω υποψιν πως γνωριζεις περισσοτερα επι των τεχνικων..οσο γνωριζω απο συβολισμο...
για να γινω λοιπον "κατανοητη" χωρις "αδιεξοδα"('η + εσυ αγαπητε:)
θα χρειαστουμε μαλλον ενα τριτο -καλοπροαιρετο- ατομο που θα γνωριζει το αντικειμενο σου και το δικο μου...σαν "μεταφραστη" ωστε να με καταλαβεις -αν δεν μπορεις- μεσα απο το λιτο λογο μου (οσο μπορει να ειναι ο λογος των συμβολων :)να το καταφερεις:)


Ειμαι σαφης τωρα;)

Καλη συνεχεια στο εργο σου...(+ γω...στο δικο μου :)


φως+αγαπη
Ατμα


Hail the jewel in the lotus!

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/01/2005 01:05:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 01:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
Αγαπητοί συντονιστές, αγαπητή διαχειρίστρια και αγαπητέ admin,

δεν θα σχολιάσω το ότι το συγκεκριμένο μέλος διάλεξε συγκεκριμένα τόπικ για να δημοσιεύσει τις "απόψεις" του και αν αυτό καταδεικνύει την "νεότητα" του ...

και βέβαια διαπίστωσα πως η διαγραφή του περιεχομένου των συγκεκριμένων δημοσιεύσεων ήταν άμεση,

όμως,

απορώ για το αν αυτό το μέλος έχει θέση στον χώρο μας, στον οποίο δεν νομίζω πως θα μπορούσε να συμμετάσχει ούτε καν με "παιδιάστικες απορίες" , ούτε με "ανόητες τοποθετήσεις", πόσο μάλλον με γόνιμο και δημιουργικό διάλογο...

και φυσικά μου ξαναγεννιούνται παλιότερες απορίες σε σχέση με την περισσή ευκολία απενεργοποίησης λογαριασμών για πολύ λιγότερα...

όχι βέβαια γιατί αυτοί θα επιθυμούσαν να επιστρέψουν,

αλλά γιατί η σύγκριση είναι αναπόφευκτη....

Που σε τέτοιες περιπτώσεις σαν την σημερινή, όχι μόνο θα περίμενα την απενεργοποίηση του εν λόγω λογαριασμού αλλά και την απαγόρευση εισόδου από το συγκεκριμένο ip...


τι να πω....


συμφωνω απολυτα με την Galadriel.
To μεσημερι εψαχνα και γω να βρω αν σε καποιο τοπικ
υπαρχει η διαγραφη του εν λογω μελους μα δεν βρηκα τιποτα...

Θα ηθελα μια απαντηση +γω...
γιατι το συγκεκριμενο μελος δεν διεγραφηκε;;;
οχι τιποτα αλλο ερχεται στο νου μου ο Endorrama και δικαιωνεται.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 01:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αν νομίζεις ότι μπορώ, δεν έχω αντίρρηση να βοηθήσω, αν και δε θεωρώ δόκιμη αυτή τη μέθοδο.

Τί σε δυσκολεύει να κατανοήσεις αυτό το απόσπασμα, αγαπητέ Jejeje;

Υπάρχουν άγνωστες λέξεις;

Κάποτε σε κάποιο θέμα είχε γραφτεί:

Ένας άνθρωπος αφήνει πίσω του τα ίχνη, εκατόν άνθρωποι: μονοπάτι, χιλιάδες: ερημιά

Αυτά για την ώρα.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 03:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ryche:
"Θα ηθελα μια απαντηση +γω...
γιατι το συγκεκριμενο μελος δεν διεγραφηκε;;;
οχι τιποτα αλλο ερχεται στο νου μου ο Endorrama και δικαιωνεται."

Καλέ φίλε των Forums του ESOTERICA(το εννοώ πραγματικά δεν κάνω κανενός είδους λοιδορία... κάθε άλλο, λέω την αλήθεια όπως την έχω αντιληφθεί...), ryche, θα ήθελα μάλλον κι εγώ μία απάντηση...

Στο εξής ερώτημα:
"Μα γιατί δεν κοίταξες την Λίστα των Μελών;;"

Εάν χρησιμοποιήσεις δε, την επιλογή "Μέλος Από" θα δεις τα Μέλη των Forums(Ενεργά και Απενεγοποιημένα) με σειρά "Νεότητας" Εγγραφής, δηλαδή από τις νεότερες προς τις παλαιότερες εγγραφές. Εκεί σίγουρα θα παρατηρήσεις την "κλειδωνιά" μπροστά από το όνομα του υποτιθέμενου Μέλους "KAMARI" καθώς και του "ετων 24" που εγγράφηκε μετά από λίγο!

Είναι η πιο δόκιμη και εύκολη λύση για να δεις διάφορα στοιχεία για τα Μέλη, μεταξύ αυτών και για το εάν έχουν απενεργοποιηθεί ή όχι.

Δεν χρειάζεται νομίζω η έρευνα, πιθανώς χρονοβόρα, για την οποιαδήποτε ανακοίνωση...

Εάν ήθελα να κάνω μία ανακοίνωση, και αν αυτό που αναλαμβάνω σε αυτόν τον Τόπο και αυτό που αναλαμβάνουμε συνολικά όλοι οι Συνεργάτες της Συντροφιάς του ESOTERICA δεν με δέσμευε ιδεολογικά, φιλοσοφικά και ηθικά θα ήταν σε σχέση με μία συγκεκριμένη επαγγελματική μου υποχρέωση την οποία αναγκάστηκα να αναβάλω(και πιθανότατα να χάσω ως πόρο διαβίωσης) επειδή σήκωσα το τηλέφωνο και προσέτρεξα στην αγωνία ενός εκ των Συνοδοιπόρων μου, του morent11 εν προκειμένω(που πιθανότατα και αυτός θυσίασε κάτι ανάλογο ή και πιο σημαντικό ακόμη), για τα πορνογραφικού περιεχομένου "μηνύματα" που προήλθαν από τον συγκεκριμένο λογαριασμό. Ανακοίνωση για την επιλογή μου να ξανανοίξω τον υπολογιστή για να σβήσω το περιεχόμενο αυτών των μηνυμάτων(εφόσον υπάρχει κάποιο πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες με τις διαγραφές μηνυμάτων, εώς ότου βρούμε τον χρόνο να ασχοληθούμε με αυτό) και να απενεργοποιήσω τον λογαριασμό, ενώ άλλοι άνθρωποι με περίμεναν, ενώ προβλήματα υπήρχαν αλλού, ενώ υπήρχε μία έντονη επαγγελματική ανάγκη...

Και σαφώς δεν καταλαβαίνω προς τι όλη αυτή η σπουδή για την ύπαρξη ή μη τυχούσας ανακοίνωσης - όχι μόνον στο παρόν Θέμα αλλά και σε άλλα σημεία στα Forums σήμερα! Χρειάζεται και ανακοίνωση για ένα Μέλος που δεν υπήρξε καν Μέλος;; Ήταν αυτή η μοναδική φορά που συνέβει κάτι παρόμοιο;; Στη συγκεκριμένη περίπτωση, όπως και σε όλες τις άλλες αντίστοιχες, το μόνον που χρειάζεται να γίνει, και το μόνο που τελικά έγινε, είναι η διαγραφή των μηνυμάτων και η απενεργοποίηση του Λογαριασμού!

Και αυτές οι περιπτώσεις σίγουρα είναι δεκάδες στην ιστορία των Forums του ESOTERICA... Αρκετές Δεκάδες!!
Κανείς, ή σχεδόν κανείς, δεν αντιλήφθηκε πολλά πράγματα από αυτά τα φαινόμενα που καλύτερα να τα αφήνουμε στην λήθη τους παρά να τα μεγαλοποιούμε! Το "καλύτερα" αναφέρεται στον γενικότερο χειρισμό τέτοιων "προσπαθειών" και στην πιθανή ευόδωση από μέρους μας επανεμφάνισής τους, πράγμα που δεν το θέλουμε και θεωρώ πως κάνουμε το απολύτως σωστό για να αποφύγουμε την, από μεριάς μας μεγέθυνσή του, για ένα τέτοιον Τόπο ευρείας επισκεψιμότητας, περί των 170.000 ανθρώπων μηνιαίως τις τελευταίες περιόδους.

Τέτοια "Σπουδή" λοιπόν, μέχρι τώρα δεν αντιληφθήκαμε!
Σε καμία εκ των προηγηθέντων ανάλογων περιπτώσεων!
Προς τι η σημερινή;;
Παρακαλώ, όποιος έχει να απαντήσει κάτι πάνω σε αυτό ας το κάνει!

... με το χέρι στην καρδιά! (κατά προτίμηση )

Τώρα για τις απαγορεύσεις των IPs αναρωτιέμαι... χρειάζεται να απαντήσω galadriel, ή καλύτερα να σε παραπέμψω στην έρευνα πιο "αναλυτικών" πληροφοριών σε σχέση με τη δομή και τον τρόπο λειτουργίας του διαδικτύου;

Απλά θα πω ότι σχεδόν ποτέ δεν έχουμε μπλοκάρει συγκεκριμένη IP καθώς η γιγαντιαία πλειονότητα των συνδέσεων Internet στην Ελλάδα εξακολουθεί να είναι Dial-up και δεν θα θέλαμε να μπλοκάρουμε τον οποιοδήποτε ανυποψίαστο επισκέπτη, φίλο ή Μέλος από την είσοδο στο ESOTERICA, την επόμενη φορά που ο Provider θα του δώσει τη διεύθυνση που έτυχε να λάβει ο "ταραξίας" κάποια προηγούμενη στιγμή!

Απλά λοιπόν galadriel, διάβασε ή/και ρώτησε καλύτερα και περισσότερα...
Και μην βιάζεσαι! Φιλική συμβουλή...
Επειδή εσύ έλεγες: "για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος" (με συγχωρείς αν δεν το θυμάμαι καλά, αυτή τη στιγμή δεν κατέστει δυνατόν να το επιβεβαιώσω από παλιά σου μηνύματα).

Τέλος πάντων, θα κάνω και μερικές ερωτήσεις περαιτέρω. Στην ίδια μουσική "κλίμακα"!

- Μήπως κάποιος φαντάστηκε πως υπάρχει η περίπτωση να θέλαμε να δημιουργήσουμε κάποιου τύπου "ένταση" τοποθετώντας πορνογραφικές φωτογραφίες στα Forums... πρωινές ώρες μάλιστα, και για να τις διαγράψουμε μισή ώρα αργότερα;;

- Μήπως κάποιος σκέφτηκε πως υπάρχει έστω και η ελάχιστη πιθανότητα, να περάσει από το μυαλό κάποιου Μέλους της "Συντροφιάς του ESOTERICA" να φτιάξει "Ψευδείς λογαριασμούς"(οι οποίοι θα διαγραφούν αμέσως μόλις γίνουν αντιληπτοί) για να δημιουργήσει... τι;;;;
Δημοσιότητα;
Αναμπουμπούλα;
Πρόβλημα σε κάποιον ή κάποιαν;

Λες και δεν δυσκολευόμαστε ήδη, εδώ και πολύ καιρό, για να φέρουμε εις πέρας το δύσκολο αυτό έργο(είναι και εις εκ των βασικών λόγων που ζητήσαμε την βοήθειά σας - που είναι άραγε;, μόνο ο manos, εκ των προσφάτων συμμετεχόντων έχει απαντήσει ευθαρσώς και τίμια, μεταξύ ελαχίστων φίλων σε αυτήν την Πρόταση/Πρόσκληση/Πρόκληση που έχουμε εδώ και κάποιον καιρό κάνει)! Να θέλουμέ άραγε να βάλουμε και άλλους "μπελάδες" πάνω από το κεφάλι μας;;
- Μήπως κάποιος υπολόγισε πως θέλουμε ακόμη περισσότερους επισκέπτες, ακόμη περισσότερα Μέλη;; Ναι, θα θέλαμε, και πάντα θα θέλουμε, αλλά "πραγματικούς"! Κατ'ουσίαν πιστεύω πως και αρκετά λιγότεροι να ήταν δεν θα μας ενοχλούσε καθόλου, εάν η συμμετοχή ήταν ακόμη πιο δημιουργική, αληθινή και φιλο-σοφικά διακινούμενη!

Φυσικά δεν έβγαλα από το μυαλό μου τις αμέσως παραπάνω ερωτήσεις. Συνοψίζω - κατά κάποιον τρόπο - πράγματα που έχουν διατυπωθεί, έμμεσα, θολά ή και περισσότερο άμεσα από κάποια "Μέλη" τους τελευταίους καιρούς!

Και επανέρχομαι στο πιο βασικό ερώτημα:
Γιατί αυτή η σπουδή, γιατί αυτή η ένταση, προς τι η συνεύρεση τόσων κορυφαίων Μελών των Forums σε αυτό το Θέμα τελευταία;;

Πραγματικά σκεφτόμουν να απενεργοποιήσω το Θέμα αυτό σήμερα(πριν επέλθει το "συμβάν" βέβαια), όμως τώρα νομίζω πως μπορεί να μείνει για κάποιον χρόνο ακόμη ενεργό.

Τι λέτε;


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MACYSREBET
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 04:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MACYSREBET

**
**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 04:15:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και επανέρχομαι στο πιο βασικό ερώτημα:
Γιατί αυτή η σπουδή, γιατί αυτή η ένταση, προς τι η συνεύρεση τόσων κορυφαίων Μελών των Forums σε αυτό το Θέμα τελευταία;;


Για το ακριβώς απο πάνω !
Για τις συμπεριφορές αυτές που τελευταία παρουσιάζουν έξαρση !
Ίσως γιατί μερικοί αγαπούν έστω και απ' έξω, έστω και απο μακριά, αυτό το χώρο.

Τές πα δεν έχει νόημα, έχουν γνώση η φύλακες ..........




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 04:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
"Ίσως γιατί μερικοί αγαπούν έστω και απ' έξω, έστω και απο μακριά, αυτό το χώρο.

Τές πα δεν έχει νόημα, έχουν γνώση η φύλακες .........."

Έχεις πραγματικά μεγάλο δίκιο αγαπητέ Ramoglou!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 05:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Μπορεί τα trolls να στερούνται της λεγόμενης κοινά αποδεκτής λογικής, πλήν όμως λειτουργούν με τη λογική να ενοχλήσουν όσο μπορούν περισσότερο.
Και άν τους κόωεις το κεφάλι εδώ, νάσου πετάγεται άλλο πιο κάτω.
Λερναία ΄Υδρα.

Η άποψή μου πάνω σε αυτό είναι, οτι η Λερναία Ύδρα που εκδηλώνεται εδώ δεν είναι και τόσο άσχετη του χώρου. Δέστε λίγο και τα "αστεράκια".

Τι οδηγεί τα πρώην σας μέλη και πρώην σας φίλους σε αυτή τη συμπεριφορά δεν μπορώ να το ξέρω με σιγουριά.
Απλώς εικάζω οτι είναι μιας μορφής έρπουσα αντιδικία που θα τη βάφτιζα "κάτι που έρπει σα σκιά".

Θα συνιστούσα στο φόρουμ απλά να οργανωθεί λίγο καλύτερα στην επίβλεψη των πόστ, για να μήν βρίσκεται προ εκπλήξεων καθε τρείς και λίγο. Τα σημερινά 2-3 πόστ του μέλους "Καμάρι" ... "φώναζαν".

Όσο για το θέμα των ip και αυτά που ισχυριζόταν η galadriel, τελείως συμπτωματικά "ξανακουβεντιάστηκε" σήμερα σε άλλο σημείο.
Παραθέτω απλώς το "σημείο εισόδου"
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5416&whichpage=4&ARCHIVE=

Σίγουρα κανένας δεν είναι αλάθητος. Από την άλλη μεριά όμως, και οι διαβεβαιώσεις οτι όλοι είναι ίσοι εδώ μέσα διαψεύδονται στην πράξη.
Κάποιοι και κάποιες τελικά είναι πιο ίσες από τους άλλους. (G. Orwell, η φάρμα των ζώων).
Κάποιο μέλος που δέχεται επιθέσεις και προκλήσεις εδώ και στερόντας του το διακαίωμα να ανταποκριθεί καταλήλως, ίσως -λέω ίσως σαν προσπάθεια ερμηνείας του φαινομένου και σε καμία περίπτωση δεν είναι μήνυμα με πολλαπλόυς αποδέκτες-
ίσως να βρεί κάποιους δικούς του ... τρόπους. Ένα σκουπίδι μόνο του δεν κάνει χωματερή.

Με συστηματικά κλειδώματα, όπως προτάθηκε, διευθύνσεων ip που κάποτε βρέθηκαν στην χρήση κάποιων ταραχοποιών, σε λίγο διάστημα δεν θα υπήρχε κάν πρόσβαση στο esoterica. Εδώ η άγνοια οδηγεί σε αυτοαπομόνωση, χα χα χα...

Μια πρότασή μου, πέρα από την παρουσία των συντονιστών και χωρίς να θέλω να κάνω κριτική στο δύσκολο έργο τους, εξετάστε και την ιδέα, μήπως θα έπρεπε να οργανώσετε και μέλη που βρίσκονται συχνά στο χώρο, να ενημερώνουν πιό άμεσα τους αρμόδιους και ιδίως χωρίς τις γνωστές διφορούμενες σπόντες οτι κάτι δεν πάει καλά.

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Βρίλ


* * * Άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 06:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco
Καλημέρα!

Σήμερα δεν είχαμε εικόνες ή λογοΚΡΙΘΗΚΑΝ ακατάλληλες;
Αφήστε να πάρουμε μάτι!

Συμφωνώ στα περισσότερα απ΄ όσα είπε o Vril. Σίγουρα υπάρχουν πρώην ή νέα μέλη (ή και τα δυο) που έχουν αρνητική στάση προς το Esoterica.
Γενικότερα έχει κανείς την αίσθηση, οτι υπάρχουν ομάδες που μάχονται για δύναμη και εξουσία, μια αδύναμη να αντιδράσει κεντρική εξουσία και διάφοροι περιπλανόμενοι που προσπαθούν να αποφύγουν τις διαμάχες των υπολοίπων. Γενικά μυρίζει μπαρούτι.

quote:
Θα συνιστούσα στο φόρουμ απλά να οργανωθεί λίγο καλύτερα στην επίβλεψη των πόστ, για να μήν βρίσκεται προ εκπλήξεων καθε τρείς και λίγο. Τα σημερινά 2-3 πόστ του μέλους "Καμάρι" ... "φώναζαν".

Εγώ αγαπητέ Vril θα έλεγα πως "έδειχναν" προς κάποια κατεύθυνση. Και δεν μιλαω για τα μηνύματα επειδή δεν τα πρόλαβα αλλά για τα ονόματα και τα Topic΄s στα οποία τοποθετήθηκαν τα συγκεκριμένα μηνύματα.
Πείτε με καχύποπτο αλλά έκανε κανείς αναγραμματισμό στα ονόματα;


quote:
Κάποιο μέλος που δέχεται επιθέσεις και προκλήσεις εδώ και στερόντας του το διακαίωμα να ανταποκριθεί καταλήλως, ίσως -λέω ίσως σαν προσπάθεια ερμηνείας του φαινομένου και σε καμία περίπτωση δεν είναι μήνυμα με πολλαπλόυς αποδέκτες-
ίσως να βρεί κάποιους δικούς του ... τρόπους. Ένα σκουπίδι μόνο του δεν κάνει χωματερή.

Εσυ έβγαλες φωτογραφία φίλε μου. Τι μήνυμα με πολλαπλούς αποδέκτες μας λες;

Κατά τα άλλα συγχαρητήρια στους νέους συντονιστές να πω κι εγώ, μα πάνω απ΄ολα να ευχηθώ αρκετό κουράγιο.


I 'm Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 06:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Vril, προφανώς δεν έχεις παρατηρήσει την παρακάτω Ανακοίνωση/"Θέμα Συζήτησης" η οποία υπάρχει στον παρόντα, δημοφιλή, χώρο των Forums "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά." εδώ και 20 ημέρες ήδη:

Δημιουργία "Ομάδας Συνεργατών των Forums - Συντονιστών"

Άπόλυτα αποδεκτή η μη ενημερότητά σου σχετικά με αυτό βέβαια.
Αυτό που με προβληματίζει κάπως περισσότερο βέβαια είναι η "άγνοια" του συγκεκριμένου θέματος και από αρκετούς ανθρώπους που το διάβασαν και ταυτόχρονα γνωρίζουν από αρκετά παλιά ή αντιλαμβάνονται σαφώς τις ανάγκες αυτής της Κοινότητας των Ελλήνων Αναζητητών.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 06:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
"Και δεν μιλαω για τα μηνύματα επειδή δεν τα πρόλαβα ..."

Loco, με παρακινείς με τα παραπάνω να σου υπενθυμίσω αυτό που είπες πριν από λίγες μόλις ώρες σε άλλο σημείο των Forums:

"Όσο για την επέμβαση των συντονιστών, δεν ήταν και τόσο άμεση αν κρίνεις απο την ώρα που έγιναν τα Posts."

Εφόσον δεν τα πρόλαβες όπως λές, πώς μπορείς να κρίνεις για την αμεσότητα της επέμβασης; Μήπως οι συγκεκριμένες επεμβάσεις συνοδεύονται από την αναγραφή της ώρας που έγιναν;

Θα ήθελα να τονίσω τα εξής:
- Οι επεμβάσεις σε μηνύματα αυτήν τη δεδομένη στιγμή μπορούν να γίνουν μόνον από Μέλη που έχουν δικαιοδοσίες Διαχειριστή. Οι συγκεκριμένες έγιναν από εμένα.

- Η, όντως, αμεσότητα της επέμβασης(αναφέρομαι σε παραπάνω μήνυμα σε αυτό) δε σημαίνει με κανέναν τρόπο ότι μπορεί να επαναλαμβάνεται σε κάθε τέτοια, παρόμοια ή ανάλογη περίσταση(μέχρις στιγμής σήμερα είχαμε 4 αισίως...). Εξαρτάται από το διαθέσιμο χρόνο μας, τις συγκυρίες και τις υπόλοιπες υποχρεώσεις μας, τόσον όσον αφορά το ESOTERICA(το οποίο όπως κατ'εξακολούθηση έχουμε δηλώσει δεν είναι καθόλου μόνον τα Forums του, ούτε καν μόνον η Διαδικτυακή του παρουσία), όσο και τις προσωπικές ή επαγγελματικές.

Διάβασε και το προηγούμενό μου μήνυμα που περιέχει και Link για μία ανακοίνωση σχετική με την βοήθεια που ζητήσαμε από τα Μέλη αναφορικά με την λειτουργία αυτού του χώρου Διαλόγου.

Όσον αφορά την πρόταση για αναγραμματισμό των Ονομάτων την βρίσκω ενδιαφέρουσα! Όμως πραγματικά δεν έχω προσωπικά ούτε τον χρόνο αλλά και δεν νομίζω πως θα ωφελούσε σε μία ουσιαστική λύση του οποιουδήποτε προβλήματος...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 07:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco
Γειά σας!

quote:
Loco, με παρακινείς με τα παραπάνω να σου υπενθυμίσω αυτό που είπες πριν από λίγες μόλις ώρες σε άλλο σημείο των Forums:

"Όσο για την επέμβαση των συντονιστών, δεν ήταν και τόσο άμεση αν κρίνεις απο την ώρα που έγιναν τα Posts."



ADMIN εύστοχη η παρατήρηση σου. Στο συγκεκριμένο μήνυμα έκανα αναφορά στην προηγούμενη επίθεση (του Kamari), κατά την οποιά παρακολουθούσα το Forum. Απλά παρατήρησα πως πέρασε αρκετή ώρα μέχρι να γίνουν διορθώσεις.

Δεν είχα σκοπό να κατακρίνω την προσπάθεια κανενός. Εξάλλου έχετε όλοι (το συντονιστικό Team) την ειλικρινή μου συμπάθεια.

quote:
Όσον αφορά την πρόταση για αναγραμματισμό των Ονομάτων την βρίσκω ενδιαφέρουσα! Όμως πραγματικά δεν έχω προσωπικά ούτε τον χρόνο αλλά και δεν νομίζω πως θα ωφελούσε σε μία ουσιαστική λύση του οποιουδήποτε προβλήματος...

Ίσως να έχεις δίκαιο.


I 'm Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 08:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Πολύ καλημέρα σε όλους
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Και επανέρχομαι στο πιο βασικό ερώτημα:
Γιατί αυτή η σπουδή, γιατί αυτή η ένταση, προς τι η συνεύρεση τόσων κορυφαίων Μελών των Forums σε αυτό το Θέμα τελευταία;;

--------------------------------------------------------------------------------


Για το ακριβώς απο πάνω !
Για τις συμπεριφορές αυτές που τελευταία παρουσιάζουν έξαρση !
Ίσως γιατί μερικοί αγαπούν έστω και απ' έξω, έστω και απο μακριά, αυτό το χώρο.

Τές πα δεν έχει νόημα, έχουν γνώση η φύλακες ..........?



δανείζομαι τα λόγια γιατί με αντιπροσωπεύουν...

Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 09:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Αγαπητέ admin,

καταρχήν να ζητήσω συγνώμη για την "κατανάλωση" του χώρου αυτού και του χρόνου σας....

αλλά μερικές φορές κάποιες κινήσεις είναι απαραίτητες λόγω των συνθηκών...

ελπίζω πως το καταλαβαίνετε αυτό...

όπως επίσης γνωρίζετε φαντάζομαι ότι και οι περισσότεροι από μας δουλεύουμε για να ζήσουμε καθώς οι τσέπες μας δεν "γεννάνε" λεφτά και παρόλο που θα θέλαμε πολύ δεν έχουμε την "φιλοσοφική λίθο" που θα μετέτρεπε το μολύβι σε χρυσό...

κάνουμε όμως μια σοβαρή προσπάθεια, αναζήτησης της ουσίας της φιλοσοφικής λίθου εδώ σ'αυτό τον χώρο...

αυτής που μετατρέπει το "μολύβι" του έσω-εαυτού μας, αλλά και του έσω-χώρου μας, σε "χρυσό"....

και πληρώνουμε το αντίστοιχο τίμημα...
είτε σε ώρες ενασχόλησης, είτε σε λογαριασμούς του ΟΤΕ, είτε σε συνδρομές provider, είτε σε φαγητά που "έπιασαν" στις κατσαρόλες γιατί κάποιοι ανεγκέφαλοι θέλουν να δημιουργήσουν πρόβλημα στον εδώ χώρο...

όλοι όμως κατανοούμε κάτι βασικό... όταν κρίνουμε ότι το κόστος υπερβαίνει την αξία του τελικού αποτελέσματος το αφήνουμε για άλλη στιγμή....

ή για άλλα χέρια... που θα μπορούν να ανταπεξέλθουν καλύτερα στις απαιτούμενες κινήσεις....

μ'αυτό φυσικά δεν προτείνω να αφήσετε ούτε ότι κάνετε για βιοπορισμό, ούτε να παραδώσετε την "σκυτάλη" αυτού του χώρου σε όποιον επίδοξο "χαλίφη"....

απλά να μην εκφράζετε τόσο μεγάλο παράπονο γι'αυτό...

εξάλλου αν δεν με απατά η μνήμη μου, είστε πλέον δύο τα άτομα που έχετε αρμοδιότητες διαχειριστή... και φαντάζομαι πως αυτό γίνεται ακριβώς για να μοιράζεται ο χρόνος καλύτερα...

επίσης, παρόλου που έχετε εξάρει την υπομονή μου αλλού, εδώ παρατηρείτε πως βιάζομαι..

και έχετε δίκιο...
βιάζομαι πράγματι...
όταν νιώθω πως "βι-άζομαι"
όταν η παιδεία μου, οι κόποι, τα λεφτά και ο χρόνος των γονιών μου για να την αποκτήσω, η προσωπική μου αισθητική και άποψη αλλά και ο χώρος που συμμετέχω προσβάλλονται τόσο βάναυσα...

όσο για τις ερωτήσεις που βάζετε...

αυτό που εγώ δεν αντιλαμβάνομαι, είναι γιατί σας προέκυψαν την συγκεκριμένη στιγμή...
και εδώ θα σημειώσω πως μάλλον εσείς βιάζεστε στο συγκεκριμένο θέμα...

για να "αλαφρώσουμε" και λίγο το κλίμα θα έλεγα πως αφήστε τις μύγες να πετάνε ελεύθερες και να τις "τσακώνουν" αυτοί που τους ανήκουν

τέλος, να σημειώσω το εξής:
σκεφτήκατε ποτέ, γιατί δεν είχατε ανταπόκριση στο κάλεσμα/πρόσκληση για συντονιστές/συνεργάτες?
και δεν πιστεύω να νομίζετε πως "πάσχουμε" όλοι εδώ από ευθυνοφοβία...

εξάλλου σε περιπτώσεις σαν αυτές που διαπιστώσαμε χθες, σε τι θα βοηθούσαν?

ο καθένας μας αντέδρασε με τον τρόπο που νόμιζε καλύτερο και χωρίς να έχει ανάγκη την ταμπέλα "συντονιστής/συνεργάτης"...

και πάλι ευχαριστώ για την προσοχή σας...

και απεύχομαι παρόμοια γεγονότα για το μέλλον του χώρου μας/σας...


Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 13:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Αγαπητή ATMA,
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν έχω δηλώσει ειδικός επί του συμβολισμού οπότε σωστά γράφεις ότι πρέπει να γνωρίζεις περισσότερα από εμένα σε αυτό το θέμα (το έχεις αποδείξει άλλωστε με τις θέσεις σου στα διάφορα topics του forum). Επίσης θα συμφωνήσω μαζί σου ότι λίγα πράγματα επί των «τεχνικών» (όπως αναφέρεις) γνωρίζω. Αυτό γίνεται εύκολα αντιληπτό από τη συνεισφορά μου στο forum (αν αυτή μπορεί να μετρηθεί ποσοτικά και ποιοτικά) στην αντίστοιχη θεματική περιοχή.
Θα ήθελα να με συγχωρέσεις τώρα αλλά θα ήθελα να συνεχίσω τη σκέψη μου με ένα παράδειγμα. Νομίζω πως έτσι θα σε βοηθήσω να κατανοήσεις τον τρόπο που σκέφτομαι.
Έτσι, έστω ένας χρήστης / μέλος του forum ο οποίος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τεχνικής φύσης το οποίο και το υποβάλλει στο forum προς επίλυση. Εγώ τώρα σαν ειδικός επί των «τεχνικών» (αλήθεια έγινα και απ’ αυτό!!) θα πρέπει να του δώσω μία απάντηση / λύση. Και μάλιστα μία απάντηση / λύση συγκεκριμένη και τεκμηριωμένη έτσι ώστε να μη δημιουργούνται αμφιβολίες και διάφορες ερμηνείες ως προς το αποτέλεσμα των ενεργειών που πρέπει να γίνουν. Φαντάζεσαι να του έδινα μία απάντηση χρησιμοποιώντας έννοιες συμβολικές οι οποίες όπως σωστά αναφέρει και η αγαπητή Zadok αποκρυπτογραφούνται από τον ίδιο των αναγνώστη και για την ακρίβεια αντιγράφοντάς την «σημασία έχει εμείς τί θέλουμε και τί μπορούμε να εννοήσουμε». Αφενός μπορεί να μην καταλάβαινε τη λύση που του προτείνω δηλαδή τελικά να μην έλυνε το πρόβλημά του και αφετέρου να παρερμήνευε τα γραφόμενά μου με πιθανά αρνητικά αποτελέσματα.
Οπότε, βάσει αυτού του σκεπτικού δίνω τις απαντήσεις μου, προσπαθώντας δηλαδή να τεκμηριώσω την προτεινόμενη λύση.
Οπότε βάσει αυτής της συλλογιστικής έθεσα το αρχικό μου ερώτημα σε εσένα. Ελπίζω έτσι να απάντησα και στις ερωτήσεις σου καλή μου Zadok.
quote:

Τί σε δυσκολεύει να κατανοήσεις αυτό το απόσπασμα, αγαπητέ Jejeje;
Υπάρχουν άγνωστες λέξεις;


Εκτός και αν θεωρείς τις προτεινόμενες λύσεις τεκμηριωμένες οπότε υπάρχει διαφορά στον τρόπο αντίληψης μεταξύ μας, που προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει:
quote:

Δυο "ΛΥΣΕΙΣ" διαβλεπω...:
(αντι "συντονιστων" για ολα αυτα τ'ανηλικα..που εμποδιζουν αποτελεσματικα την ροη των θεματων...)
-ΗΡΩΔΗΣ('Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ "ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ" Σ' ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ "ΜΗΤΡΕΣ" ΠΟΥ ΤΑ "ΕΚΠΟΡΕΥΟΥΝ")
-ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ*(ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΥΓΙΕΙΝΗ ΛΥΣΗ)
(*..ΞΕΡΕΤΕ..ΕΚΕΙΝΕΣ ΟΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣΦΟΡΟΥΧΟ ΕΝΔΥΜΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΣΗΜΑ "ΣΤΟΠ" ..ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΟΛΟΥΠΑ..ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ..ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ(ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ:ΕΠΙΠΕΔΟ...)


Επίσης γράφεις, και το σέβομαι απολύτως, ότι δεν θεωρείς δόκιμη τη μέθοδο του να με βοηθήσεις. Ξέρεις τι πραγματικά θα με βοηθούσε; Να μου έγραφες τη δική σου αποκρυπτογράφηση / ερμηνεία των προτεινόμενων από την ATMA λύσεων. Έχω την εντύπωση ότι θα σε καταλάβω καλύτερα.

YΓ. Καλή μου ATMA πραγματικά θέλω να σε κατανοήσω.

Φιλικά
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 18:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
"Μα γιατί δεν κοίταξες την Λίστα των Μελών;;"

Εάν χρησιμοποιήσεις δε την επιλογή "Μέλος Από" θα δεις τα Μέλη των Forums(Ενεργά και Απενεγοποιημένα) με σειρά "Νεότητας" Εγγραφής, δηλαδή από τις νεότερες προς τις παλαιότερες εγγραφές. Εκεί σίγουρα θα παρατηρήσεις την "κλειδωνιά" μπροστά από το όνομα του υποτιθέμενου Μέλους "KAMARI" καθώς και του "ετων 24" που εγγράφηκε μετά από λίγο!


ANTMIN ΧΑΙΡΕ!

Ειλικρινα ουτε που περασε απο το μυαλο μου να κανω ολα αυτα που ειπες
δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε την λιστα μελων.Νομιζω πως αν κρατας αρχειο με τα κλικ του καθενος θα το διαπιστωσεις απο μονος σου οτι ομιλω την αληθεια.
Παντα υπηρχε ανακοινωση απο οσο θυμαμαι εγω για το αν καποιο μελος διαγραφεται μιας και λειτουργει περα απο εναν τροπο ενημερωσης και ως παραδειγματισμο για συμμορφωση των υπολοιπων.
Παντως απο οτι ειδα ο τυπος εχει πολυ ορεξη μιας και συνεχιζει την αχρηστη και χυδαια παρεμβαση του.
ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Οσο για τα γενικα ερωτηματα που θετεις θεωρω πολυ αρρωστο
να σκεφτεται καποιος ετσι.

να εχεις ενα καλο απογευμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 18:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Κάποια στιγμή τα ξημερώματα έστειλα μία απάντηση, την οποία έσβησα αμέσως μετά, διότι θεωρώ ότι καλύφθηκα από το διάλογο, ο οποίος είχε τελικά προηγηθεί, όσο έγραφα το μήνυμά μου.


quote:

quote:
Και επανέρχομαι στο πιο βασικό ερώτημα:
Γιατί αυτή η σπουδή, γιατί αυτή η ένταση, προς τι η συνεύρεση τόσων κορυφαίων Μελών των Forums σε αυτό το Θέμα τελευταία;;


Για το ακριβώς απο πάνω !
Για τις συμπεριφορές αυτές που τελευταία παρουσιάζουν έξαρση !
Ίσως γιατί μερικοί αγαπούν έστω και απ' έξω, έστω και απο μακριά, αυτό το χώρο.

Τές πα δεν έχει νόημα, έχουν γνώση η φύλακες ..........




-----------------------------------------------------------------------

quote:

"Ίσως γιατί μερικοί αγαπούν έστω και απ' έξω, έστω και απο μακριά, αυτό το χώρο.

Τές πα δεν έχει νόημα, έχουν γνώση η φύλακες .........."

Έχεις πραγματικά μεγάλο δίκιο αγαπητέ Ramoglou!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------


Σ' αυτή την απάντηση θα προσθέσω και αυτή την παραπομπή:

quote:
τέλος, να σημειώσω το εξής:
σκεφτήκατε ποτέ, γιατί δεν είχατε ανταπόκριση στο κάλεσμα/πρόσκληση για συντονιστές/συνεργάτες?
και δεν πιστεύω να νομίζετε πως "πάσχουμε" όλοι εδώ από ευθυνοφοβία...

εξάλλου σε περιπτώσεις σαν αυτές που διαπιστώσαμε χθες, σε τι θα βοηθούσαν?

ο καθένας μας αντέδρασε με τον τρόπο που νόμιζε καλύτερο και χωρίς να έχει ανάγκη την ταμπέλα "συντονιστής/συνεργάτης"...


και

quote:
Οσο για τα γενικα ερωτηματα που θετεις θεωρω πολυ αρρωστο
να σκεφτεται καποιος ετσι.


.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 20/01/2005 18:27:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 18:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητέ Jejeje,

quote:
Εκτός και αν θεωρείς τις προτεινόμενες λύσεις τεκμηριωμένες οπότε υπάρχει διαφορά στον τρόπο αντίληψης μεταξύ μας, που προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει:

Η φίλη ATMA γράφει την άποψή της. Δεν προτείνει με την έννοια που αντιλαμβάνομαι ότι το θέτεις και δεν υποχρεούται να τεκμηριώσει.

Όπως είπε κι όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι ο ρόλος της αυτός.

Από κει και πέρα, αν πραγματικά θα ήθελες να συζητήσουμε αυτό το θέμα κι επειδή θα με ενδιέφερε κι εμένα η άποψή σου, θα προτιμούσα να συνεχίσουμε με κατ' ιδίαν επικοινωνία δια ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Ας μη συνεχίσω άλλο αντ' αυτής, ας μην κουράζουμε άλλο τους αναγνώστες του θέματος με λεπτομέρειες κι ας μην αναλώνουμε άλλο esoterico-χώρο.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 20/01/2005 18:29:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 19:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Αγαπητή Zadok
Η απάντησή σου με κάλυψε πλήρως. Ευχαριστώ πολύ. Προσυπογράφω την άποψή σου να σταματήσουμε το διάλογο εδώ, αφού πραγματικά έχει γίνει κουραστικός για τους υπόλοιπους αναγνώστες.

Αφιερώνοντάς σου την όπερα La Wally (και πιο συγκεκριμένα το Ebben Νe Andro Lontana) του Catalani (μιας και αυτή τη στιγμή το ακούω) σε χαιρετώ.
Φιλικά

--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 03:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:

Αφιερώνοντάς σου την όπερα La Wally (και πιο συγκεκριμένα το Ebben Νe Andro Lontana) του Catalani (μιας και αυτή τη στιγμή το ακούω) σε χαιρετώ.

Σε υπερ-ευχαριστώ! Ειλικρινά!

Ελπίζω να το έχεις με τη Μαρία... Είναι απλά κλάσεις ανώτερο.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 04:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Zadok, πραγματικά θα με ενδιέφερε να μάθω με ποιον τρόπο καλυφθήκατε από τον προηγηθέντα διάλογο έτσι ώστε να διαγράψετε μία απάντησή σας.

Διακρίνω σήμερα μία ιδιαίτερα θετική(και αρμονική/μουσική!!) εξέλιξη αυτού του Θέματος, αν και όχι τόσο σχετική με τον αρχικό της άξονα - αλλά φυσικά δεν πιστεύω πως ενοχλεί αυτό, και νομίζω πως παράλληλα θα ήταν χρήσιμο να μας πείτε τι σημαίνουν για εσάς αυτά τα αποσπάσματα/παραπομπές που συμπεριλάβατε σε προηγούμενο μήνυμά σας, πώς τα ερμηνεύετε, πώς τα συνδέετε εννοιολογικά, με ποιον - δημιουργικό προφανώς - τρόπο αυτά τα κομμάτια(μικρότερα ή μεγαλύτερα) μηνυμάτων 4 διαφορετικών ανθρώπων που συμμετείχαν στη Συζήτηση αυτή "ταίριαξαν" με την άποψή σας ώστε να οδηγήσουν στην υιοθέτηση τους σε αντικατάσταση της ίδιας.

Αγαπητέ ryche, πραγματικά δεν χρειάζεται να ανατρέξω σε κανενός είδους "αρχείο" για να καταλάβω ότι μιλάς αληθινά!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 05:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Από κει και πέρα, αν πραγματικά θα ήθελες να συζητήσουμε αυτό το θέμα κι επειδή θα με ενδιέφερε κι εμένα η άποψή σου, θα προτιμούσα να συνεχίσουμε με κατ' ιδίαν επικοινωνία δια ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Το αυτό.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 11:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Αγαπητή Zadok,
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το LA WALLY από τη Μαρία Κάλλας απέχει.... χρόνια από τις άλλες εκτελέσεις!!

Φιλικά
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 11:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
τώρα φταίω εγώ να το "παίξω" συντονιστής και να πω :

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Από κει και πέρα, αν πραγματικά θα ήθελες να συζητήσουμε αυτό το θέμα κι επειδή θα με ενδιέφερε κι εμένα η άποψή σου, θα προτιμούσα να συνεχίσουμε με κατ' ιδίαν επικοινωνία δια ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
--------------------------------------------------------------------------------

Το αυτό.


το αυτό?

με κάθε σεβασμό και εκτίμηση φυσικά αγαπητέ jejeje...


Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 13:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Ναι, καλή μου galadriel... "το αυτό"!! Οπότε....
quote:

Από κει και πέρα, αν πραγματικά θα ήθελες να συζητήσουμε αυτό το θέμα κι επειδή θα με ενδιέφερε κι εμένα η άποψή σου, θα προτιμούσα να συνεχίσουμε με κατ' ιδίαν επικοινωνία δια ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.


--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_____
Νέο Μέλος

Yemen
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 02:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _____
***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_____
Νέο Μέλος

Yemen
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 02:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _____
***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 11:57:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ _____ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ ΣΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ....

*^3

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 19:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το θέμα αυτό έχει κλείσει από καιρό τον κύκλο του και έτσι απενεργοποιείται όπως είχε δηλωθεί αρχικά.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy