ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΚΕΛΟΣ LACERTA" ,ΑΛΗΘΕΙΑ ,ΨΕΜΑ ,Η ΜΙΑ ΜΕΙΞΗ ΑΥΤΩΝ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 22:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έγγραφο Lacerta 1
Συνέντευξη από έναν ερπετοειδή

Σημείωση :Το παρακάτω άρθρο ισχυρίζεται πως είναι αυθεντικό . Θα μπορούσε να είναι μια φάρσα αλλά αφήνω τον αναγνώστη να πιστέψει αν είναι ή όχι αληθινό . Παρακαλώ διαβάστε ολόκληρο το κείμενο πριν αποφασίσετε .
Παρόλα αυτά αναδιάταξα το κείμενο για ποίο εύκολο διάβασμα και παρά τις δοκιμές μου να φτιάξω τους τύπους, άφησα το έγγραφο στην αυθεντική του κατάσταση – PuPP .



Το guote τώρα είναι για να μην ξεχνάμε ότι το κείμενο μας το δίνει ο NIKOΣGR από κάποιο copy paste και δεν είναι δημιούργημά του.

Αυτός που έγραψε τώρα το αρχικό κείμενο πήγε να ξεκινήσει καλά αλλά αμέσως μετά τα χάλασε.
Μα είναι δυνατόν όντα που έχουν τόση ανάγκη τον ήλιο να κρύβονται στα έγκατα της γης;
Κρύβονται λέει αυτά τα ερπετά για να μην τα δούμε. Κρύβονται λέει και οι άλλες φυλές και αυτές για να μην τις δούμε. Κρύβουν τα διαστημόπλοιά τους. Κρύβουν τους εαυτούς τους. Κρύβουν τα πάντα.
Πολύ κρυφτούλι παίζουν ρε παιδιά και δεν μου κάθεται καθόλου αυτό. Μας θεωρούν τόσο χαμηλού επιπέδου και όμως κρύβονται από εμάς. Ο λόγος; Ο μόνος προφανής λόγος αν υπήρχε μια δόση αλήθειας θα ήταν ότι στην πραγματικότητα δεν είμαστε σε καθόλου χαμηλό επίπεδο ούτε νοητικά ούτε τεχνολογικά και προσπαθούν να κρυφτούν για να μην ανακαλύψουμε κάτι που ίσως τεχνολογικά έστω μας έχει ξεφύγει.
Θα πρότεινα στον συγγραφέα που πρόκειται να βγάλει κάποιο βιβλίο να το φτιάξει λίγο το παραμύθι γιατί έτσι όπως είναι θα δημιουργήσει αμφιβολίες από την αρχή και σε ένα μικρό παιδάκι και τότε δεν θα διαβάσει το βιβλίο αλλά θα το πετάξει από τις πρώτες σελίδες.
Πάντος να πω την αλήθεια κάτι τέτοια μου αρέσει να τα διαβάζω έστω και αν δεν είναι αλήθεια.
Άλλωστε μάλλον για αυτό βρισκόμαστε οι περισότεροι πιστεύω εδώ στο παράξενο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 23:13:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχαία Κείμενα των Ινδιών, της Κίνας, των Περσών και των Ινδιάνων της Αμερικής, όλα αναφέρουν για τον λευκό θεό που είρθε από την Ίλα - τίκι. Η λέξη Ίλα είναι η αρχική ονομασία της Ελλάδος.
Με το πέρασμα του χρόνου επικράτησε η Αιγαιοβοιωτική διάλεκτος, έτσι ώστε η λέξη Ίλα έγινε ΗΛ, μετέπειτα ΗΛΙ, στη συνέχεια ΕΛ και τελικά την Δ' χιλιετία π.χ. οι δύο περιοχές αυτής, η Θεσσαλία και η Δωδώνη της Ηπείρου, ονομάστηκαν ΕΛΛΑΣ.
Όσον αφορά την δεύτερη λέξη τίκι, θεωρείται από τους περισσότερους ερευνητές άγνωστη λέξη. Και όμως η ρίζα της λέξης αυτής είναι από το ρήμα τίκτω = γεννώ.
Πανάρχαιο Ινδικό κείμενο, το Ραγού Βάνσα, στο Α' Κεφάλαιο, στιχ. 19-23 αναφέρει ότι ο Μάνης - Ουρανός είναι ο Γενάρχης των Ελλήνων και ότι εκπολίτισε όλους τους λαούς της γης.
Θέλω επίσης να κάνω μια διόρθωση όσον αφορά το πρώτο μήνυμα που έστειλά. Υπάρχουν θεοί - ερπετά όπως οι Νάγκας, που είχαν υπόγεια παλάτια και φωτίζονταν από πολύτιμους κρυστάλλινους λίθους. Μόνο που είναι υποχθόνια όντα. Και μισούν τον άνθρωπο.
Στο Ινδικό χειρόγραφο Σούρια Σιτχάντα (Σείριος) διαβάζουμε για τους σοφούς που τα παλιά χρόνια μπορούσαν να ταξιδεύουν πάνω από τα σύννεφα, γύρω απ' τη γη, και το φεγγάρι. Μιλάει για τα ουράνια όντα που ήρθαν στη γη και για μερικούς ανθρώπους που μπορούσαν να επισκεπτούν τους θεούς στον ουρανό.
Στην Ινδία - Κίνα - Νεπάλ - Ιαπωνία, η ιερή παράδοση αναφέρει : "Θεικά πλάσματα κατέβαιναν από τους ουρανούς, πολεμούσαν και παντρευόταν τις γυναίκες των ανθρώπων, και ξανάφευγαν στους ουρανούς πάνω στα ιπτάμενα άρματά τους".
Ο Ινδικός θεός Αρζούνα είναι ο Ηρακλής και μας δίνεται στα αρχαία Ινδικά κείμενα μια περιγραφή η οποία ταιριάζει απόλυτα με των σύγχρονων αστροναυτών.
" Η ταχύτητα με την οποία διασχίζαμε τα βάθη τ' ουρανού δεν μπορεί να συγκριθεί με καμμία. Όπως απομακρυνόμαστε η γη χάθηκε και έγινε ένα πολύ μικρό σύννεφο. Ταξίδεψα στην απεραντοσύνη τ' ουρανού, είδα τα αστέρια να στριφογυρίζουν κάτω από τα πόδια μου. Κανένας δεν ξέρει τα βάθη τ' ουρανού". Όπως μπορείτε να καταλάβετε μιλάει για ένα διαστρικό ταξίδι.
Στα Ινδικά χειρόγραφα " Ριγκ Βέδα" διαβάζουμε : Την ελληνική γη την ονόμαζαν Αρειοβάρτα (Γη των Αρείων) και ήταν η χώρα των ρωμαλέων ανδρών. Στα ίδια κείμενα γίνεται λόγος και για τους Αρείους Κρήτες.
Στα περσικά χειρόγραφα " Ζεντ Αβέστα" διαβάζουμε : Η Ελλάδα γη των Αρείων, Αρειάνα Βαέδα, και η χώρα των ενάρετων ανθρώπων.
ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑ (ΣΟΥΜΕΡΙΑ)
Πρώτος επικοιστής της περιοχής ήταν ο Ανού (Ουρανός). Τα παιδιά του Ουρανού ονομάζονταν Ανουνάκι.
Ο Γκιλγαμές ( Ηρακλής) ταξίδευε στον Σούρια (Σείριο) : " Αφήσαμε πίσω μας το φεγγάρι, την ημέρα, την νύχτα είδα αστραπές και τ' αστέρια του ουρανού λαμπρά και μεγάλα".
Το Ινδικό χειρόγραφο " Ράγκου Βάνσα" μιλάει για τον θεό Μανού ή Βαρούνα ( Ουρανός).
Ο Ίντρα (Δίας), κατοικούσε στο ιερό βουνό Μερού (Όλυμπο) και πολέμησε τους Τιτάνες.
Στο ινδικό " Δούργα" περιγράφεται ο πόλεμος των Θεών όπως στην Ελληνική παράδοση. Όταν ο Ίντρα (Δίας), ίππευε το χρυσό του άρμα τα βουνά έτρεμαν.
Στο Ινδικό " Ραμαγιάνα" περιγράφονται οι έρωτες του Δία και της Αχαλίας (Ηούς).
Αναφέρονται επίσης : Σίβα (Ποσειδώνας), Βριγασπάτι (Ερμής), Άγνι (Ήφαιστος), Αρζούνα και στα Ιμαλάια σαν Μπχαιρουάτ (ο Ηρακλής).
Ο Ηρακλής μύησε στα μυστήρια του Ηφαίστου τους σοφούς "ρήσις" και κατόπιν μπορούσαν και πήγαιναν στους ουρανούς με τα ιπτάμενα οχήματα.
Το χειρόγραφο "Ραμαγιάνα" επίσης αναφέρει την θεά Αφροδίτη και την Κύπρο.
Ο Διόνυσος στην τοπική διάλεκτο ονομαζόταν Νυσαίος ή Νισανού, ο οποίος έδωσε στους Ινδούς νόμους, γράμματα, τους έμαθε την καλλιέργεια της γης, τους έχτισε πόλεις και την ευσέβεια στους θεούς.
Η ιπτάμενη Αργώ ήρθε από τους ουρανούς και έφερε την σοφία που κληρονόμισαν οι σοφοί "ρήσις".
Οι σοφοί Βραχμάνες έπαιρναν από τα χέρια του Θεού τους, τους νόμους γραμμένους πάνω σε πέτρες, όπως δινόταν από τον Δία στον Μίνωα.
Στην Σαμαρκάνδη και την Καλαχάρη, λατρεύουν σαν θεό τον Μέγα Αλέξανδρο και στους πρόποδες των Ιμαλαίων τον Ηρακλή.
Η λέξη Ινδός άλλωστε σημαίνει υιός του Δία = (ίνις = υιός)
Ο Μεγάλος Νεχρού λέει : " Η Ινδία είναι τέκνο της Ελλάδας και οι Ινδοί είναι απόγονοι των Ελλήνων".
Και όλα αυτά που σας έχω παραθέσει δεν σημαίνει ότι είμαστε εμείς και κανένας άλλος λαός. Απλά είμαστε ΔΙΑ + ΦΟΡΕΤΙΚΟΙ = Φέρουμε δηλαδή τον Δία. Είδατε πως όλες οι μυθιστορίες του κόσμου τούτου αναφέρονται όλες στα ίδια πράγματα?
Και έπεται συνέχεια.................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 23:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την περιπτωση να ειναι απλα φανταστικες ιστοριες που εφτιαξαν οι ανθρωποι προσπαθωντας να δικαιολογισουν τα περιεργα που εβλεπαν γυρο τους(αστραπες,κεραυνοι,σεισμοι) την εχεις διαγραψει ετσι;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 23:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή IRIS 2012 χαίρομαι πάρα πολύ που έχουμε την παρουσία σου στην παρέα μας και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Έχει έρθει νομίζω ο καιρός να αρχίσουμε να εκτιμάμε την πραγματική κληρονομιά μας και να αφήσουμε το μυαλό μας ανοιχτό για την εξερεύνηση της αλήθειας. Δεν χρειαζόμαστε άλλα δόγματα. Ούτε καν από αυτούς τους διάφορους επιτήδειους που στο όνομα της Αρχαίας Ελλάδας, το μόνο που κάνουν είναι να την γελοιοποιούν και να την κατακρεουργούν για ακόμα μία φορά, με τα διάφορα δήθεν σωματία τους. Αρκετά μας έκλεισαν τα μάτια της ψυχής και του νού μας οι διάφοροι άρχοντες τούτης της ταλαίπωρης χώρας.
Η Ελευθερία είναι το πολυτιμότερο αγαθό που μας έχει δοθεί από τον Δημιουργό και κανείς μα κανείς δεν μπορεί να μας το στερήσει.
Όπως κανείς δεν μπορεί να μας στερήσει το φως που πηγάζει αστήρευτα σε τούτο τον ιερό τόπο. Άλλωστε Έλληνας σημαίνει φωτεινός. Τυχαίο?
Όπως λέει όμως και ο φίλος μου Δημήτριος Λιαντίνης : " Θέλει πολύ πόνο για να γίνουμε πραγματικοί Έλληνες".
Να είσαι πάντα καλά. Έρρωσθε και Ευδαιμονείτε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 23:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ gigeni εάν μου κάνεις σε προσωπικό επίπεδο αυτή την ερώτηση : Ναι, έχω διαγράψει αυτή την περίπτωση να είναι πράγματα τα οποία άνθρωποι της τότε εποχής δεν μπορούσαν να τα εξηγήσουν. Και ξέρεις γιατί? Γιατί αυτοί οι άνθρωποι(σαφώς ανωτέρου επιπέδου από εμάς),με τα ευρήματα που έχουμε εώς τώρα, έχουν αφήσει μια τεράστια κληρονομιά (για όλη την ανθρωπότητα μιλάω), και εμείς δεν μπορούμε καν να την αντιληφθούμε. Όπως αναφέρει ο Ησίοδος και άλλοι ημών πρόγονοι, είμαστε το χειρότερο γένος, το Σιδηρούν, το οποίο δεν σέβεται τίποτα, γι' αυτό και θα αφανιστούμε. Η αλήθεια βρίσκεται μέσα μας, στον καθένα από εμάς.
Άλλωστε μύθος σημαίνει λόγος και όχι φαντασία.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 00:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο Αριστοτέλης έλεγε : " Η Μυθολογία είναι η ιστορία των προ της σημερινής γέννησης των Ελλήνων ".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 00:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ gigeni εάν μου κάνεις σε προσωπικό επίπεδο αυτή την ερώτηση : Ναι, έχω διαγράψει αυτή την περίπτωση να είναι πράγματα τα οποία άνθρωποι της τότε εποχής δεν μπορούσαν να τα εξηγήσουν. Και ξέρεις γιατί? Γιατί αυτοί οι άνθρωποι(σαφώς ανωτέρου επιπέδου από εμάς),με τα ευρήματα που έχουμε εώς τώρα, έχουν αφήσει μια τεράστια κληρονομιά (για όλη την ανθρωπότητα μιλάω), και εμείς δεν μπορούμε καν να την αντιληφθούμε. Όπως αναφέρει ο Ησίοδος και άλλοι ημών πρόγονοι, είμαστε το χειρότερο γένος, το Σιδηρούν, το οποίο δεν σέβεται τίποτα, γι' αυτό και θα αφανιστούμε. Η αλήθεια βρίσκεται μέσα μας, στον καθένα από εμάς.
Άλλωστε μύθος σημαίνει λόγος και όχι φαντασία.

οκ
και οπως ειπαν και οι προγονοι μας

"εις αυριον τα σπουδαια"

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 17:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί έχω μπερδευτεί.
Στο 2007 μ.χ. βρισκόμαστε ή στο 2007 π.χ.;


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Καλή χρονιά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 18:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνα με αυτα που διαβαζω... πρεπει να ειμαστε στο +/- 0 π.Χ./μ.Χ.


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 18:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η έννοια του χρόνου είναι σχετική φίλε μου Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 18:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φτου.....και είχα την υποψία...




Ας σοβαρευτούμε,,,


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Καλή χρονιά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 18:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φτου.....και είχα την υποψία...




Ας σοβαρευτούμε...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Καλή χρονιά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 21:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eλλάνια μια χαρα το πήγαινες και μου άρεσαν αυτά που παρέθεσες και ο συλλογισμός σου (και εμένα μερικές φορές μου βγαίνουν τέτοιοι παραλληλισμοί), ώσπου........
quote:
Και όλα αυτά που σας έχω παραθέσει δεν σημαίνει ότι είμαστε εμείς και κανένας άλλος λαός. Απλά είμαστε ΔΙΑ + ΦΟΡΕΤΙΚΟΙ = Φέρουμε δηλαδή τον Δία.

Γιατί είμαστε εμείς Δια+φορετικοί από αυτούς και δεν είναι αυτοί Δια+φορετικοί από εμάς;

Μήπως γιατί έτσι φέρουν αυτοί τον Δία και εμάς δεν μας συμφέρει;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 12:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όπως και

ΕΛΛ-ΑΝ(Ο)ΙΑ,

που δείχνει τι μπορεί κανείς να πάθει μ'αυτά που διαβάζει...

καλά,καλά,χιούμορ κάνω !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 14:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελα... κακιουλες... ενταξει, ειπαμε, μπορει να ακουστηκαν καποια πραγματα παραξενα, αλλα τουλαχιστον να μην προσβαλουμε τους αλλους...


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 15:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αστείο έκανε ο φίλος Αγνοών, αστείο…
Άλλωστε η κάθε άποψη είναι σεβαστή.
Και η δική μου είναι ότι: περί κουφών πρόκειται, και όχι περί παράξενων!!!



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Καλή χρονιά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 17:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξερω οτι το ειπε σαν αστειο, αφοθ το εγραψε...


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 17:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε λίγο ξεφύγει ή μου φαίνεται;
Περί Σαυροειδών, ουδείς λόγος...



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Καλή χρονιά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IRIS 2012
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 22:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IRIS 2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΘΑΡΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΜΑΣ.Η ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΦΑΝΕΡΗ.ΟΙ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΔΡΟΓΕΙΟ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΕΣ ΠΟΙΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟΥ;ΤΟ ΕΛ ΝΙΝΙΟ;ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΟΖΟΝΤΟς;ΠΥΡΗΝΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ;Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ.!!ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΩΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΤΣΙ; ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΕΡΡΩΣΘΕ ΚΑΙ ΕΥΔΑΙΜΟΝΗΤΕ

ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 00:34:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχας να ζητησω συγνωμη για την καθυστερηση της παρεμβασης,καθως ειχα καιρο να επισκεφτω το διαγαλαξιακο μας forum,ευρισκομενη σε διακοπες στην ζωνη των αστεροειδων και ετσι δεν ειδα τις αποριες παρα μολις σημερα.

Πριν όμως απαντησω στις αποριες σας πρεπει να συνελθω από το σοκ που επαθα μολις ανεγνωσα την λεξη «ΜΥΘΙΣΤΟΡΙΑ» σε ένα ποστ παραπανω.Πρεπει να εκαψα μερικα εγκεφαλικα κεντρα στο δρακονιο εγκεφαλο μου.Μυθιστορια.Οπως λεμε δεν ξεχωριζω την αληθεια από το ψεμα?

Ουφ μια και η μυθ(ιστορια) αυτή επαναλαμβανεται,ας θυμηθουμε από πού αντλησαν αυτές τις πιπες περι ερπετοειδων οι δημιουργοι και οπαδοι της σαβουροιστοσελιδας www.e-e-e.gr (η μλκ ποτε δεν πεθαινει).


DAVID ICKE.


(Ο κύριος Μας-Κυβερνουν-Οι-Σαυροειδεις.).


Γεννήθhκε στην πόλη Leicester της Αγγλίας στις 29 Απριλίου το 1952.Παρατησε το σχολείο για να παίξει ποδόσφαιρο στο Αγγλικό πρωτάθλημα σαν τερματοφύλακας αλλά αναγκάστηκε να τα παρατήσει στην ηλικία των 21 ετών εξαιτίας της αρθρίτιδας που τον προσέβαλε.


Βρήκε μια δουλειά σε μια τοπική εφημερίδα στην γενέθλια πόλη του και έγινε ρεπορτερ,κατόπιν εργάστηκε στο τοπικό ραδιόφωνο και τηλεόραση και κατόπιν στην εθνική τηλεόραση με το BBC όπου έγινε παρουσιαστής στα αθλητικά. Εγκατέλειψε το BBC το 1988 για να γίνει ακτιβιστής για το κόμμα των Πρασίνων, ανερχόμενος γρήγορα στην θέση του αντιπρόσωπου στα εθνικά Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης.Το 1990 έγγραψε το πρώτο του βιβλίο It Doesn't Have To Be Like This όπου υπογράμμιζε την περιβαλλοντική του και πολιτική του φιλοσοφία.


Επαφή με τον κόσμο των πνευμάτων.

Στην δημοσιευμένη βιογραφία του στο Ιντερνετ,γράφει ότι τον Μάρτιο του 1990,έλαβε ένα μήνυμα από τον κόσμο των πνευμάτων διάμεσου ενός μέντιουμ (φιλική συμβουλή : ποτέ μην ακούτε τις μλκ των μέντιουμ).Του είπε ότι ήταν ένας θεραπευτής (τι είδους?) που είχε επιλεχθεί (από ποιους?) για το κουράγιο του και είχε αποσταλεί για να θεραπεύσει την Γη και ότι είχε καθοδηγηθεί στο ποδόσφαιρο για να μάθει πειθαρχία (για να δείτε πως οι απατεώνες μέντιουμ μπορούν να πάρουν πληροφορίες για την ζωή σας και να τις υφάνουν σε μια κολακευτική για σας ιστορία).Θα παρατούσε την πολιτική και θα γινόταν διάσημος γράφοντας 5 βιβλία σε 3 χρόνια και μια μέρα θα γινόταν ένας μεγάλος σεισμός (τα μέντιουμ αγαπάνε να προβλέπουν φυσικές καταστροφές) και η «θάλασσα θα επανακτούσε την στεριά» (σε ποιο σημείο?) επειδή οι άνθρωποι κακοποιούσαν την Γη.

Όταν ο Icke είπε στους αρχηγούς του Πράσινου κόμματος τι είχε βιώσει, αμέσως αποκλείστηκε από το να ομιλεί στις δημόσιες συγκεντρώσεις του κόμματος.Το 1991 μετά από ένα ταξίδι στο Peru έγγραψε το Τruth Vibrations που κατέγραφε περιληπτικά τις εμπειρίες της ζωής του έως τότε με μια έμφαση στις πρόσφατες επαφές του με τα πνεύματα.Άρχισε να φοράει μόνο τουρκουαζ και στις 27 Μαρτιου 1991 έδωσε μια συνέντευξη τύπου:

«O πρώην τερματοφύλακας της Hereford United ίσιωσε τα τουρκουάζ ρούχα του,προσεκτικά επιλεγμένα για να «βρίσκονται σε συντονισμό με το σύμπαν»,έλεγξε το ρολόι του και προετοιμάστηκε να αναγγείλει το τέλος του κόσμου.Με την ίδια υπερβολική φωνή που είχε χρησιμοποιήσει στην προηγούμενη ενσάρκωση του ως αθλητικός παρουσιαστής του BBC,κάλεσε τους δημοσιογράφους σε τάξη. «Είμαι ένας διάμεσος για τον πνεύμα του Ιησου.Ο τίτλος μου δόθηκε πολύ πρόσφατα από τον godhead».

Σε μια συνέντευξη του στην εκπομπή του Terry Wogan εκείνη την χρόνια, ανακοίνωσε ότι ήταν «ο γιος του θεού» και ότι η Βρετανία θα καταστρεφόταν από παλιρροιακά κύματα και σεισμούς.Οι ανακοινώσεις του έγιναν υποδεκτες με γέλιο και κοροϊδίες από το κοινό,περίγελο από τον Τύπο και υπαινιγμούς ότι ήταν πνευματικά άρρωστος.Ο Icke αργότερα είπε ότι τα ΜΜΕ τον είχαν παρερμηνεύσει. Σύμφωνα με τον Icke χρησιμοποίησε τον όρο «ο υιός του θεού»…με την έννοια της ύπαρξης μιας όψης όπως την καταλάβαινα εκείνο τον καιρό,της Άπειρης συνείδησης που είναι τα πάντα. Όπως έχω γράψει πρωτύτερα,είμαστε σαν σταγόνες νερού σε έναν ωκεανό Άπειρης συνείδησης. (Tales From The Time Loop 2003).Σε μια συνέντευξη του το 2006 δήλωσε ότι «Ότι ο καθένας είναι γιος ή κόρη του θεού).

Αφού περιγελάστηκε ευρέως,εξαφανίστηκε από το δημοσιο βίο.Έγραψε ότι για αρκετά χρόνια,ηταν αδύνατον να περπατήσει στο δρόμο χωρίς να τον δείχνουν με το δάκτυλο και να γελάνε και ότι αυτή η εμπειρία τον βοήθησε να βρει το κουράγιο να αναπτύξει τις αμφιλεγόμενες ιδέες του, επειδή δεν φοβόταν πια την γνώμη των άλλων ανθρώπων για αυτόν.

Γραφές συνομωσίας.

Κεντρική στις ιδέες του Icke είναι η ιδέα ότι ο κόσμος ελέγχεται από μια μυστική κυβέρνηση από τραπεζίτες και επιχειρηματίες όπως οι Rockefellers και οι Rothschilds,αναφέροντας το Ολοκαύτωμα,την Βομβιστικη επίθεση στην Οκλαχόμα (όπου ένας ακροδεξιός Αμερικανός ανατίναξε ένα ομοσπονδιακό κτίριο) και τις επιθέσεις της 11 Σεπτεμβρίου του 2001 σαν παραδείγματα γεγονότων που χρηματοδοτήθηκαν και οργανώθηκαν από αυτούς.Ο βρετανός δημοσιογράφος Simon Jones γράφει ότι σύμφωνα με τον Icke «οι συνηθισμένοι άνθρωποι εξαπατώνται μαζικά στο να πιστέψουν ότι η καθημερινή πορεία των παγκόσμιων γεγονότων είναι αποτέλεσμα γνωστών πολιτικών δυνάμεων και τυχαίων ανεξέλεγκτων γεγονότων…Παρολαυτα η πορεία της ανθρωπότητας χειραγωγείται σε κάθε επίπεδο..Τωρα μπορεί να αναρωτιέστε σε ποιες φαύλες δραστηριότητες μπορούσαν να επιδοθούν αυτοί οι ανθρωποι.Ο Icke φυσικά έχει την απάντηση.Αυτά τα άτομα κανονίζουν να συμβούν γεγονότα ανά τον κόσμο,που θα προκαλέσουν μια αντίδραση από το κοινό («κάτι πρέπει να γίνει») και με την σειρά τους επιτρέπουν σε αυτούς που βρίσκονται στην εξουσία να κάνουν οτιδήποτε είχαν σχεδιάσει από την αρχή»Ο Icke αναφέρεται σε αυτό σαν την λύση προβλήματος-αντίδρασης.

Ανθρωποειδή Ερπετά

To 1999,ο Icke έγραψε και δημοσίευσε το The Biggest Secret: The Book That Will Change the World στο οποίο ισχυρίζεται ότι ο πλανήτης κυβερνάται από μια Νέα Παγκόσμια Τάξη που ελέγχεται από μια ράτσα ανθρωποειδών Ερπετών που ονομάζεται Βαβυλωνιακή Αδελφότητα.Εγραψε «Η ερευνά μου (παρένθεση τι σόι έρευνα ήταν αυτή?) δείχνει ότι προέρχεται από μια άλλη διάσταση,την κατώτερη τέταρτη διάσταση (στην φυσική όμως 4η διάσταση θεωρείται ο χρόνος),που ελέγχεται από τα ερπετά και η χειραγώγηση ενορχηστρώνεται αρχικά.΄Αλλοι άνθρωποι την γνωρίζουν ως την κατώτερη αστρική διάσταση,το μυθικό σπίτι των διαμονών και των κακοποιών οντοτήτων στις τελετές μαύρης μαγείας τους»… (παρενθεση:αλλά μην φοβάστε εγώ ένας αγράμματος ποδοσφαιριστής τα ξέρω όλα και θα σας σώσω).

Σύμφωνα με τον Ιcke,το υβριδικό ερπετό-ανθρώπινο DNA τους επιτρέπει να αλλάζουν μορφή από ερπετό σε άνθρωπο εάν καταναλώσουν ανθρώπινο αίμα (εντελώς βλακωδης άποψη,το DNA σου δίνει μια σταθερή μορφή. Ακόμα και εάν μπορούσαμε να αλλάξουμε το DNA θα απαιτούνταν τόσο πολύ ενέργεια που κανένας ζωντανός οργανισμός δεν θα μπορούσε να την αντέξει.Οπωσδηποτε δεν έχουμε κανένα στοιχείο που να δείχνει ότι η κατανάλωση αίματος ή οποιαδήποτε άλλης ουσίας μπορεί να μεταβάλει το DNA και μάλιστα με τέτοιο δραστικό τρόπο που να αλλάζει η σωματική δομή) .Έχει παραλληλισμούς με την σειρά επιστημονικής φαντασίας του 1980 V στην οποία η Γη καταλαμβάνεται από ερπετοειδείς εξωγήινους μεταμφιεσμένους σε ανθρώπους.

H ομάδα των ερπετοειδών περιλαμβάνει πολλούς εξέχοντες ανθρώπους και πρακτικά κάθε παγκόσμιο ηγέτη από την μακαρίτισσα Βασιλομήτορα της Βρετανίας έως τον George H.W. Bush,την Hilarry Clinton,τον Harold Wilson και τον Tony Blair.Αυτοί οι άνθρωποι είναι είτε ερπετοειδεις οι ίδιοι είτε εργάζονται για τους ερπετοειδεις ως αυτό που ο Icke αποκαλεί παρόμοια με σκλάβους θύματα διαταραχής πολλαπλής προσωπικότητας.(εύλογο ερώτημα: και που το ξέρει ο Icke?τους έψαξε έναν έναν?Θα άφηναν να τους πλησιάσει ένας ασήμαντος πρώην ποδοσφαιριστής έστω στα 100 μέτρα αυτοί οι VIP,πόσο μάλλον να τους κατασκοπεύσει?).Οι Rothschilds,οι Rockefellers, η Βρετανική Βασιλική οικογένεια και οι διοικούσες πολιτικές και οικονομικές οικογένειες των ΗΠΑ και του υπόλοιπου κόσμου έρχονται από τις ΙΔΙΕΣ αυτές οικογένειες.Δεν το κάνουν για λόγους σνομπισμου αλλά για διατηρήσουν όσο μπορούν μια γενετική δομή το ερπετο-θηλαστικο DNA συνδυασμό που τους επιτρέπει να αλλάζουν μορφή (και γιατί να μην αφήσουν το DNA τους να μετατραπεί εντελώς σε DNA θηλαστικού και να γλιτώσουν έτσι τον κόπο της μεταμόρφωσης κάθε λίγο και λίγακι?Επίσης η αιμομιξία είναι αυτή που αλλάζει τα φώτα στο DNA με την συσσώρευση γενετικών λαθών καθώς συγγενείς που διασταυρώνονται διασταυρώνουν και τα όμοια γενετικά τους λάθη).

Έχει δηλώσει ότι η Dianna πριγκίπισσα της Ουαλίας δολοφονήθηκε επειδή είχε ανακαλύψει ότι ο Κάρολος και η Καμιλα είχαν αποκτήσει ένα παιδί που θυσιάστηκε σε σατανιστικη τελετουργία (μα αυτό το παιδί θα ήταν τόσο άσχημο που θα τρόμαζε και τον ίδιο τον Σατανά :P).Ο Icke επίσης έγγραψε ότι σύμφωνα με την Christine Fitzgerald,ένα έμπιστο πρόσωπο της Dianna,πίστευε ότι η Βρετανική βασιλική οικογένεια συνδέονταν με ερπετά και ότι τους είχε δει να αλλάζουν μορφή.


Αυτά αναφέρει η Wikipedia


Να και ένα κομμάτι από άρθρο του βρετανικού σκεπτικιστικό site με θέμα τον Icke:


…Η online βιογραφία του αναφέρει το επάγγελμα του ως «από το 1990 είναι ένας ερευνητής πλήρους απασχόλησης που διερευνά το ποιος και τι κυβερνάει στην πραγματικότητα τον κόσμο».

Αυτό το «ποιος και τι» ο Icke πιστεύει ότι είναι οι Illuminate,μια υποθετική ισχυρή ελίτ,που αποτελείται από 4ης διαστάσεως εξωγήινα ανθρωποειδή ερπετά.Στο βιβλίο “Children of the Matrix” ο Icke λέει ότι 13 οικογένειες έχουν αυτό το υβριδικό DNA και η ατζέντα τους περιγράφεται στην ιστοσελίδα του ως εξής:Οι ερπετοειδεις και άλλες οντότητες που μας χειραγωγούν υπάρχουν πέραν από την ακτίνα των συχνοτήτων των αισθήσεων μας.Η δική τους φυσική μορφή έχει διασπαστεί και δεν μπορούν πλέον να αναπαραχθούν .Έτσι αποζήτησαν να διεισδύσουν στην ανθρώπινη μορφή και την χρησιμοποιήσουν για να υπάρξουν και να ελέγξουν σε αυτή την διάσταση.

Πιστεύει ότι αυτά τα άτομα μπορούν να αλλάζουν μορφή και ότι έχουν διεισδύσει στους Μασόνους,την Τρίμερη Επιτροπή,την ομάδα Bildeberg και το Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων. Πιστεύει επίσης ότι είναι ένοχοι Σατανιστικης λατρείας περιλαμβανόμενης της αιμοποσίας και θυσίας παιδιών και ισχυρίζεται ότι οι αριθμοί τους περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων των George Bush,τους Clintons,την Βασιλική οικογένεια,τον ηθοποιό Kris Kristofferson και τον τραγουδιστή Boxcar Willie.

O Icke πιστεύει ότι η ατζέντα των Illuminate είναι να καθυποτάξουν τις μάζες με ένα σύστημα νοητικού ελέγχου.Δίπλα σε αυτό, παρατίθεται ο ισχυρισμός ότι οι Illyminati θέλουν να δημιουργήσουν έναν κόσμο φόβου ώστε οι ερπετοειδεις Illuminati να τραφούν από την αρνητική ενέργεια (ξεκάθαρες New Age επιρροές εδώ).Φαίνεται από την ιστοσελίδα του ότι αυτός ο φόβος θεωρείται ως πηγή τροφής και όχι σαν μεταφορά για την απόλαυση της εξουσίας.Είναι δύσκολο να βρεθούν αποδείξεις για την ύπαρξη μίας τέτοιας τροφικής αλυσίδας.


O Icke εμπνεύστηκε από τη χολιγουντιανή ταινία The Matrix.Γράφοντας το 2004 πιστεύει ότι η ατζεντα του μικροτσίπ είναι ένας άμεσος κίνδυνος. “Πρέπει να πάρουμε πίσω τον έλεγχο των μυαλών μας.Οι ζωές που ζούμε είναι απατηλές ψευδαισθησιακές εκδηλώσεις της φαντασίας μας περιγράφοντας την κατάσταση μας σαν ολογραφική παρόμοια με εκείνες στο Matrix».Υποθετικά το γεγονός ότι οι πληροφορίες εκ των εσω του Matrix τις είδαν εκατομμύρια ήταν μια παράβλεψη από την Χολιγουντιανή μυστική ομάδα των Illuminate.

Πήγες του Icke.

Aπο ποια αξιόπιστη πηγή αντλεί ο Icke αυτές τις συνταρακτικές πληροφορίες?

1.Από μέντιουμ!(γελάστε ελευθέρα):

A “channelled source” has told him that the mind–controlled celebrities do not have cosmetic surgery out of vanity: “Cosmetic surgery is necessary to conceal exactly what is being done to them on a biological and genetic level.”

In addition to using "channelled" sources, Icke embraces many of the New Age pastimes. He has worked with healers and psychics and has spoken at length about his own spiritual awakening when he heard voices and was physically directed by an unseen force to stop and look at the New Age book section whilst on holiday. This awakening was further developed whilst on a visit to Peru, when Icke’s arms were held aloft at a historical site, by the same unseen force, accompanied by the reassurances of a disembodied voice speaking to him.

2.Aπο τσαρλατάνους ψευτοθεραπευτες:

Whilst in Australia, Icke visited and was treated by a healer who helped his arthritis. Whilst there, Icke claims to have seen many instances of incredible healing, including cured lung cancer and mended spinal cords: “These are not miracles, though they would appear to be. They are the expert use of the life force which some call Prana. The very knowledge that the Illuminati has worked so hard to suppress.”

3.Aπο εμπειρίες με παραισθησιογόνα φυτά:

Icke’s spiritual enlightenment and revelations have carried on apace, and as luck would have it, provided material for many further books. In 2002 whilst on a visit to Brazil, Icke tried a local psychoactive substance called ayahuasca. The resulting 5 hour drug trip led to him hearing a voice that told him “Infinite love is the only truth, everything else is illusion”.

In January 2003, he traveled to Brazil, and later talked about having used Ayahuasca: "[It] is a plant – a rain forest plant – which they turn in to what they call a turn and Shaman in South America have been using it for centuries at least to take people into other realms of reality. ... I took it twice and it was an experience – particularly on the 2nd night – that completely transformed my view of life. What it did was take my intellectual understanding that the world is an illusion into the realms of knowing it’s an illusion and there’s a difference between intellectually understanding it’s an illusion and this level of knowing it because you’ve experienced it. I got to the age of 50 without taking a single magic mushroom and I never even had one smoke of pot or anything." [18]

Icke has no empirical evidence that any of his reptilian agenda or global governance is actual fact. He admits that at school he was bored rigid by mainstream teaching : "He rejected it all with a sort of inner knowing that it was not relevant to him." He has continued to eschew reality and has set great store by information and prophecies gathered from psychics.

(μετάφραση) O Icke δεν διαθέτει καμία εμπειρική απόδειξη ότι οποιοδήποτε τμήμα της ερπετοειδους του ατζέντας ή της παγκόσμιας κυβέρνησης είναι αληθινό. Παραδέχεται ότι στο σχολείο βαριόταν αφόρητα από την καθιερωμένη διδασκαλία.»Τα απέρριψε όλα αυτά με ένα είδος εσωτερικής επίγνωσης ότι δεν ήταν σχετικά με αυτόν».Συνέχισε να αποφεύγει την πραγματικότητα και έχει δημιουργήσει ένα μεγάλο αρχείο από πληροφορίες και προφητείες που συνέλεξε από μέντιουμ…


4.Α ο David Icke ακούει και φωνές που του λένε τι να κάνει…:

…and has spoken at length about his own spiritual awakening when he heard vοices and was physically directed by an unseen force to stop and look at the New Age book section whilst on holiday


Τόσο αξιόπιστες πηγές….Και τόσο αξιοπρόσεκτη και αξιοσέβαστη μεθοδολογία


Αυτά για τον κύριο Ιcke τον αγράμματο πρώην ποδοσφαιριστή που με κάμποση παράνοια,ακούγοντας τα απατηλά λόγια των μέντιουμ,καπνίζοντας παραισθησιογόνα φυτά, ακούγοντας τις φωνές μέσα στο κεφάλι του που του λένε τι να κάνει και απορρίπτοντας κάθε επιστημονική απόδειξη σαν ξεγέλασμα από τα ερπετα,έφτιαξε το παραμυθάκι των ερπετοειδων εξωγήινων που πίνουν αίμα για να αλλάζουν μορφη και θυσιάζουν παιδάκια στον Σατανά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 11:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχα...τελικά θα πρέπει να έχει πολύ πλάκα το να κάνει κανείς παρέα με αυτόν τον Icke...θα ήθελα πολύ να τον γνωρίσω! Αυτό με τα φίδια που μεταμορφώνονται σε ανθρώπους πρέπει να το ξεσήκωσε από την ταινία ΚΟΝΑΝ όπου ο κακός βασιλιάς μεταμορφωνόταν σε φίδι! καλό ε?
Πάντως το κακό είναι ότι πού τον πιστεύουν... καλά μια μέρα ο κολλητός μου μιλάμε με...κούφανε... έρχεται λοιπόν και μου λέει...
- Σταμάτη τα έμαθες? Ο Μπούς είναι φίδι!
- Ελα ρε του λέω... ένα μάτσο χάλια είναι ο τύπος... με πίθηκο μοιάζει πιό πολύ πού το βρήκες το φίδι!
- Οχι ρε,πραγματικό φίδι είναι σου λέω! Το διάβασα σε ένα βιβλίο κάποιου Icke,και όχι μόνο αυτός,και άλλοι πολιτικοί είναι φίδια...
- Τί λες ρε Αλέξανδρε του λέω... είσαι καλά? Φίδια με την μεταφορική σημασία! όχι πραγματικά!
- Οχι,πραγματικά είναι,έχει και αποδείξεις λέει μέσα στο βιβλίο!
- Ρε Αλέξανδρε... δεν κόβεις αυτά τα νυχτοπερπατήματα που κάνεις σε αυτά τα κολομάγαζα που πάς...γιατί με τις μπόμπες που πίνεις έχεις κάψει εγκεφαλικά κύταρα!

και να σκεφτείτε ότι είναι και μορφωμένος άνθρωπος! εργάζεται και σε ναυτηλιακή!Σκεφτείτε τί θα λένε άλλοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 21:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελα ρε του λέω... ένα μάτσο χάλια είναι ο τύπος... με πίθηκο μοιάζει πιό πολύ

Λάθος... λάθος μεγάλο, άκου μοιάζει με πίθηκο ο.... μάλλον με αυτό μοιάζει

Ο πίθηκος είναι αυτός



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Καλή χρονιά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 22:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου ΑΓΝΟΩΝ για την εξακρίβωση σου ( Ελλ-αν(οι)α, αλλά αν θέλεις να ξέρεις έτσι λέγεται η χώρα μας, ΕΛΛΑΝΙΑ. Και υπάρχει καταγεγραμμένο στο πανεπιστήμιο της Οξφόρδης.
Ελλάνια = Ελλάδα = Φωτεινή.
Συμφωνώ με όλους τους φίλους που αναφέρονται στο ότι πρέπει να διαβάσουμε ιστορία, όχι όμως αυτήν που μας πασάρει το κατεστημένο. Συμφωνώ και με την φίλη IRIS 2012 γιατί αν και σώζετε μόνο το 2% της αρχαίας ελληνικής γραμματείας εμείς δεν ασχολούμαστε καν.
Και το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε καλά είναι να κοροιδεύουμε οποιονδήποτε πει κάτι διαφορετικό.
Η Ιστορία όμως έχει καταγράψει αρκετούς τρελούς ανθρώπους και μετά τους είπε σοφούς. Ή κάνω λάθος?
Ιδού τα χάλια μας! Αλλά όπως λέει ο σοφός λαός μας, πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.
Μια και μιλάμε για Σαυροειδή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 23:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συμφωνώ με όλους τους φίλους που αναφέρονται στο ότι πρέπει να διαβάσουμε ιστορία,

γιατι δεν το κανεις;;

quote:
όχι όμως αυτήν που μας πασάρει το κατεστημένο.

ενω αν διαβαζεις την ιστορια που σου πασαρει ο καθε βαρεμενος που βλεπει παντου δρακονιανους ειναι ενταξει

θες κοριτσι μου να μαθεις καποια πραγματα διαβασε οτι εχει μεινει απο την ιστορια βρες τα κειμενα σε αρχαια και διπλα σε νεα ελληνικα και διαβασε και οχι οτι μπουρδα γραφει ο καθε βαρεμενος
παρε την ιλιαδα πχ και εκει θα δεις το μεγαλειο της ελληνικης σκεψης αλλα δυστιχως δεν θα βρεις δρακονιανους αυτο που θα βρεις
θα ειναι μια τεχνολογια αρκετα καλη για τα τοτε δεδομενα
πχ
ειναι αρκετα ωραια η περιγραφη της ασπιδας του αχιλλεα και δειχνει την γνωση που ειχαν τοτε για την πλαστικοτητα των μεταλων

quote:
Και το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε καλά είναι να κοροιδεύουμε οποιονδήποτε πει κάτι διαφορετικό.

ζηταμε αποδηξεις για οτι λεγετε και οταν αρχιζουν της γνωστες μπουρδολογιες τοτε πεφτει η καζουρα
λυπαμε αλλα εδω υπαρχουν ατομα που δεν τρωνε κουτοχορτο

quote:
Η Ιστορία όμως έχει καταγράψει αρκετούς τρελούς ανθρώπους και μετά τους είπε σοφούς. Ή κάνω λάθος?

οσοι γραφτικαν σαν σοφοι απεδηξαν οτι αξιζουν αυτον τον τιτλο οπως και οσοι γραφτικαν και σαν τρελοι

quote:
Ιδού τα χάλια μας! Αλλά όπως λέει ο σοφός λαός μας, πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.
Μια και μιλάμε για Σαυροειδή!

θες να εισαι η 4 που θα φαει γιαουρτι στην ομονια στις 22 12 του 2012;;
γιατι εχω βαλει στοιχημα με τρεις μεχρι τωρα για το αν θα γινει κατι
που θα εχει σχεση με δευτερα παρουσια η αφιξη εψιλον
εχουμε πει οτι ο χαμενος θα γιαουρτωθει απο τους αλλους λοιπον εισαι;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 01:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε qiqeni,
Πρώτον : Είναι 21/12/2012. Ημερομηνία της χειμερινής ισημερίας(αν έχεις διαβάσει αρχαίους ημών προγόνους φυσικά) και
Δεύτερον : Το γιαουρτάκι απ' ότι ξέρω κάνει καλό στην επιδερμίδα καθώς επίσης και στον οργανισμό. Και εγώ τουλάχιστον θα δροσιστώ!
Εσύ να δούμε που θα πας να κρυφτείς για να μην καείς!
Ας ευχηθούμε να είμαστε όλοι γεροί μέχρι τότε για να μπορέσουμε να δούμε εάν συμβεί ή όχι κάτι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 01:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
21/12/2012. Χειμερινό ηλιοστάσιο ήθελα να πω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 02:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Αγαπητέ φίλε qiqeni,
Πρώτον : Είναι 21/12/2012. Ημερομηνία της χειμερινής ισημερίας(αν έχεις διαβάσει αρχαίους ημών προγόνους φυσικά) και
Δεύτερον : Το γιαουρτάκι απ' ότι ξέρω κάνει καλό στην επιδερμίδα καθώς επίσης και στον οργανισμό. Και εγώ τουλάχιστον θα δροσιστώ!

σου ειπα για τις 22 για να εχετε και μια μερα αβαντα

αν και ειναι γνωστο οτι η αφιξη θα γινει στις 21 τα ξημερωματα γυρο στις 3 αν θυμαμε καλα εγω εχω ολη την καλη διαθεση να σου αφησω ολη την 21 μερα και το γιαουρτι θα πεσει στις 22 το μεσημερι λοιπον εισαι;;;


quote:
Εσύ να δούμε που θα πας να κρυφτείς για να μην καείς!

να μην καω απο τι;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 02:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επειδή αγαπητέ μου φίλε qiqeni θέλεις να μιλάμε με αποδείξεις διάβασε το παρακάτω απόσπασμα.
Επειδή εμείς όντως διαβάζουμε.
Ο Βρετανός Καθηγητής SIR FRANCIS CRICK που τιμήθηκε με το βραβείο Νόμπελ Φυσιολογίας – Ιατρικής το 1962 για την ανακάλυψη του DNA (Κώδικα Γενετικής) μαζί με το επιστημονικό του επιτελείο απέδειξαν ότι : « Δεν υπάρχει επιστημονική αντιστοιχεία χημικής σύνθεσης μεταξύ γήινου περιβάλλοντος και αυτής των εμβίων όντων».
Και επί πλέον αποφάνθηκαν ότι : « Αν η ζωή ήταν αυτοφυής στη γη τότε θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερα είδη DNA ενώ στον πλανήτη υπάρχει μόνο ένα για όλα τα είδη».
Επίσης διατύπωσε και την καινοφανή επιστημονική εκδοχή μαζί με τον L. ORGEL ότι « Η ζωή μεταφέρθηκε στη γη από εξελιγμένα όντα με τα διαστημόπλοιά τους από άλλον πλανήτη για την υλοποίηση ενός προγράμματος πανσπερμίας».
Τέλος, ο Μαθηματικός – Αστροφυσικός καθηγητής του Πανεπιστημίου του Καίμπριτζ F. HOULE με τη σειρά του και αυτός είπε : « Η δημιουργία της ζωής είναι έργο κάποιου είδους κοσμικής νοημοσύνης. Δεν εμφανίστηκε στο Σύμπαν. Μελέτησε κάπου αλλού όλες τις εκδηλώσεις του δικού μας σύμπαντος και του γήινου οικοσυστήματος. Ο άνθρωπος από αλλαζονεία και μόνο αρνείται αυτή την εκδοχή. Πρέπει να ξεχάσουμε τις γνωστές ερμηνείες που έχουν δοθεί μέχρι σήμερα και να ξανασυζητήσουμε την προέλευση του ανθρώπου από την αρχή. Ο κοσμικός νους συναρμολόγησε τη ζωή όπως τη γνωρίζουμε και συνεχίζεται στο άπειρον του χώρου και του χρόνου με τους νόμους που την εκφράζουν».

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eλλάνια
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 02:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eλλάνια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τι θα καείς?
Άκου λοιπόν. 21/12/2012.
Όταν το ηλιακό σύστημα ευθυγραμιστεί με το κέντρο του Γαλαξία, θα επικρατήσει απόλυτο σκότάδι, μέχρι να εξισορροπηθούν οι συνθήκες φωτισμού. Ο ήλιος δεν θα φαίνεται πότε ανατέλει και πότε δύει. Ο ουρανός θα φαίνεται γεμάτος από αστέρια που θα πέφτουν αλλά δεν θα φωτίζουν. Όλοι οι ζωντανοί οργανισμοί μετά την παρέλευση της περιόδου του σκότους, θα κολύμπουν στο φως. Οι άνθρωποι και τα ζώα θα μεταβληθούν σε φωτεινές πηγές ενέργειας και θα αυτοφωτίζονται από το φως που θα εκπέμπουν. Το σώμα τους θα γίνει διάφανο.
Κάτω από τον συνεχή βομβαρδισμό της αβύσσου φωτός θα μεταβληθεί η μοριακή δομή των ζωντανών οργανισμών και του ανθρώπου, ο οποίος θα είναι σε θέση να παρακολουθεί τις μεταβολές του οργανισμού του. Το ανθρώπινο σώμα θα αραιώσει μέχρι του σημείου της αεριώδους κατάστασης, χωρίς να απολέσει τίποτε από τα ανθρώπινα γνωρίσματα.
Θα είναι μια διαφανής ενεργριακή φιγούρα με απίστευτες δυνατότητες.
Όσοι βρίσκονται σε υπόγειες εγκαταστάσεις θα παραμείνουν στην υλική τους κατάσταση. Πολλοί ανθρώπινοι οργανισμοί όμως θα παρουσιάσουν φαινόμενα υπερφόρτωσης (το κάψιμο που λέγαμε) και θα μεταπέσουν σε αιθερικές οντότητες ή ενεργειακά ολογράμματα ανάλογα με τη ζωή που έχουν κάνει.
Και ζητάω συγνώμη από όλους στο forum γιατί ξεφύγαμε από το θέμα. Δεν θα ξανασυμβεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 03:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν δεν κανω λαθος αναφερεσε σε αυτο

quote:
O Francis Crick σε συνεργασία με τον Αμερικανό ερευνητή L. Orgel, δημοσίευσαν ένα άρθρο με το οποίο επιχειρούσαν να δώσουν μία απάντηση στον τρόπο της δημιουργίας της ζωής πάνω στη Γη.


Οι δύο ερευνητές διατύπωσαν τη θεωρία ότι η ζωή που γνωρίζουμε σήμερα δεν εμφανίστηκε αυτοδύναμα στον πλανήτη μας, αλλά ήρθε από έναν άλλον πλανήτη, έξω από το πλανητικό μας σύστημα, με φορείς μικρο- οργανισμούς τους οποίους μετέφεραν πολύ εξελιγμένα λογικά όντα. Τα όντα αυτά, σύμφωνα με τους δύο ερευνητές μεταφέρθηκαν με διαστημόπλοια και ράντισαν κυριολεκτικά τον πλανήτη μας με μικροοργα- νισμούς. Η υπόθεση αυτή των δύο επιστημόνων ονομάστηκε «Θεωρία της Κατευθυνόμενης Πανσπερμίας».

Για να δικαιολογήσουν τη θεωρία τους οι Crick και Orgel, αναφέρουν ότι, μετά από συστηματικές μελέτες τους, ανακάλυψαν πως δεν υπάρχει αντιστοιχία μεταξύ της χημικής σύνθεσης του γήινου περιβάλλοντος και εκείνης των έμβιων οργανισμών. Ως παράδειγμα αναφέρουν ότι σπουδαίο ρόλο στις γήινες ενζυματικές και χημικές διεργασίες δεν παίζουν τα στοιχεία χρώμιο και νικέλιο, που αφθονούν στη Γη, αλλά το σπάνιο στοιχείο μολυβδαίνιο (Μο). Το μολυβδαίνιο δεν απαντά ελεύθερο στη φύση. Είναι πραγματικά σπάνιο στοιχείο και η διαδοσή του στον στερεό φλοιό της Γης, περίπου 10-4 % είναι παραπλήσια με αυτήν του βολφραμίου.


αν θες διαβασε την παρακατω σελιδα δεν γραφει για διαστημοπλοια αλλα ειναι αρκετα κατατοπιστικη

http://kpe-kastor.kas.sch.gr/istoselida-biodiversity/b/life_on_earth.htm


και λιγα λογια για το μολυβδαίνιο

http://www.food-info.net/gr/min/molybdenum.htm

http://biotech.aua.gr/EPEAEK/site_Biotech/gewp_biot/Phys_Elem/molybdenum/AMO_left.htm


http://www.entercity.gr/content/view/372/33/lang,el/

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy