ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΚΕΛΟΣ LACERTA" ,ΑΛΗΘΕΙΑ ,ΨΕΜΑ ,Η ΜΙΑ ΜΕΙΞΗ ΑΥΤΩΝ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 09:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή medtech, είχες πράγματι αποστείλλει ειδοποίηση σε κάποιον από την Ομάδα των Υπευθύνων (σε μένα) για το πρόβλημα με το μέλος που αναφέρεις, οπότε υπήρξε κι η σχετική παρέμβαση μας.

quote:
ειναι απλο
οταν μια εσωτεριστρια γραψει οτι χορευωντας γυμνη στο
παρκο την νυχτα με πανσεληνο καλεσε δαιμονες που ειχαν παρει την μορφη ανθρωπων συνουσιαστικε μαζι τους και τωρα εχει στα σπλαχνα της ενα παιδι δαιμονα
πρεπει να την πιστεψουμε

Δεν χρειάζεται να πιστέψεις τίποτα.
Όπως κι αυτή δεν χρειάζεται να πιστέψει εσένα.
Να δείξεις σεβασμό σε έναν συνάνθρωπο σου χρειάζεται και να θέσεις τις ερωτήσεις που τυχόν έχεις με τρόπο που ευνοεί έναν διάλογο ενηλίκων.

quote:
δειτε τι ελεγαν οι συντονιστες για το αν πρεπει η οχι να δοκιμασει καποιος το πειραμα

Είδα το θέμα κι οι απαντήσεις που είχαν δοθεί τότε ήταν αποτρεπτικές ως προς μια δοκιμή.

Φίλοι μου, επειδή έχουμε κάνει μια παρένθεση - κάπως μεγάλη ίσως - στο θέμα, θα παρακαλούσα να κάνουμε όλοι μια προσπάθεια να επανέλθουμε στον αρχικό σκοπό του.

Την καλημέρα μου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 16:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά απο ένα εποικοδομητικό διαλειμα θα ήθελα να σας παραθέσω την εμπειρία μου.

Απο τότε που διάβασα το τοπικ για το 12κλωνο DNA άρχισα να την ψάχνω μέσω του διαλογισμού ώστε να ανοίξω το τρίτο μου μάτι.

Επεσα και στο τοπικ LACERTA ή λακέρδα που μου αρέσει περισσότερο στα ελληνικά, και πλεον απέκτησα την ικανότητα να βλέπω τους εσωγήινους με την πραγματική τους μορφή.

Παιδιά !Β Ο Η Θ Ε Ι Α!!!!!!! η γυναίκα που ερωτεύτηκα και παντρεύτηκα είναι μία ΛΑΚΕΡΔΑ.



Τι να κάνω; την είδα με την πραγματική της φύση...

Θέλω να χωρίσω σε ποιους δικηγόρους να πάω;; Στους δικούς μας ή στους λακερδιανούς;

Α ρε παιδιά σε μπελάδες που με βάλατε, με ρωτάτε αν μπορώ να αντέξω την πραγματικότητά σας;
Αν την καθαρίσω νύχτα θα έχω επιπτώσεις λέτε και απο ποιούς;

Α ρε παιδιά

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 17:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν χρειάζεται να πιστέψεις τίποτα.
Όπως κι αυτή δεν χρειάζεται να πιστέψει εσένα.
Να δείξεις σεβασμό σε έναν συνάνθρωπο σου χρειάζεται και να θέσεις τις ερωτήσεις που τυχόν έχεις με τρόπο που ευνοεί έναν διάλογο ενηλίκων.


τωρα η εγω ειμαι μ@λ@κ@ς και δεν μπορω να γραψω μια προταση
η εσυ με περνας για μ@λ@κ@

εγραψα η οχι

quote:
αν εγω πω οτι πιθανον να την ειδε μια παρεα νεαρων και να σκεφτικε οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να "μαμησουν"
τοτε ειμαι ο κακος που δεν δεχομαι την αποκρυφυστικη αποψη

στην πορεια αν ζητησω εξετασεις του βρεφους που να πιστοποιουν οτι εχει κατι το παραξενο
τοτε ειναι που γινομαι κακιστος κομπλεξικος και ατομο με παρωπιδες


αυτο που εγραψα τι δειχνει;;
δειχνει οτι προσπαθω να θεσω τις αποψεις ετσι ωστε να υπαρξει συζητηση;;;

και ας παμε στο θεμα με τους καθρευτες

μπαινει το ατομο και γραφει για ενα καλεσμα που διαβασε
εγω λεω οτι εκανα το καλεσμα και δεν εγινε τιποτα
και οχι μονο αυτο αλλα εχω κατα καιρους κανει διαφορα τελετουργικα που υποτηθετε οτι καλεις πνευματα/συζητας με τον διαολο και δεν εχει γινει τιποτα
και οτι αυτα ειναι αστικοι μυθοι

η απαντηση απο το ατομο ειναι οτι "αν γραφουν ατομα που δεν πιστευουν καλο ειναι να αποχωρησουν απο το θεμμα"

βλεπεις σε αυτην την απαντηση που εδωσε ο θεματοθετης να θελει να κανει τον οποιον διαλογο;;; εγω οχι
εγω βλεπω ενα ατομο που ψαχνει να βρει αλλους που πιστευουν σε αυτες τις αναποδεικτες ιστοριες


παμε παρακατω
ρωταω αν εχει κανει το καλεσμα και αν πετυχε τιποτα η αν εχει κανει καποιο παρομιο καλεσμα

η απαντηση ειναι αρνητικη

με λιγα λογια χαφτει οτι διαβαζει και αντι να κατσει να ακουσει καποιον που εχει κανει το τελετουργικο συνεχιζει να πιστευει οτι υπαρχει δυνατοτητα να πετυχει το καλεσμα
και ολα αυτα χωρις να εχει προσπαθησει να κανει καποιο καλεσμα

και μεσα σε αυτον τον χαμο ερχονται οι συντονιστες και λενε οτι καλο ειναι να μην επιχειρουμε ουτε να προτεινουμε σε καποιον να καλεσει καποιο πνευμα μεσω του καθρευτη

λεγοντας αυτα οι συντονιστες επιτρεπουν την συνεχιση της υπαρξη της μπουρδας η αλλιως καλεσματος μεσω του καθρευτη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 19:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσύ με ποιον τα έχεις περισσότερο ??

με το μέλος που γράφει ό,τι του κατέβει
ή
με τους συντονιστές οι οποίοι ΟΝΤΩΣ κάποιες στιγμές γίνονται αφόρητα εκνευριστικοί ??

τουλάχιστον εμείς τα απλά μέλη ας δείξουμε περισσότερο σεβασμό στις μεταξύ μας απόψειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 22:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εσύ με ποιον τα έχεις περισσότερο ??

με το μέλος που γράφει ό,τι του κατέβει
ή
με τους συντονιστές οι οποίοι ΟΝΤΩΣ κάποιες στιγμές γίνονται αφόρητα εκνευριστικοί ??



το ζητουμενο ποιο ειναι;
με ποιον τα εχω η αν εχω δικιο;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 07:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
http://img181.imageshack.us/img181/2954/568cy.jpg

Όλοι έχουν δίκιο φίλε μου.
Τουλάχιστον μέχρι αποδείξεως, του αντιθέτου.


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 07:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουπς λάθος...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 08:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και μεσα σε αυτον τον χαμο ερχονται οι συντονιστες και λενε οτι καλο ειναι να μην επιχειρουμε ουτε να προτεινουμε σε καποιον να καλεσει καποιο πνευμα μεσω του καθρευτη

quote:
λεγοντας αυτα οι συντονιστες επιτρεπουν την συνεχιση της υπαρξη της μπουρδας η αλλιως καλεσματος μεσω του καθρευτη

Ok, gigenis...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 13:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μεταφραση απο ελληνικα σε ελληνικα

εχουμε την μπουρδα η αλλιως αστικο μυθο οτι μπορεις να καλεσεις πνευμα μεσω του καθρευτη

υπαρχουν ατομα που το ψιλο πιστευουν και αρχιζουν να ρωτανε "ειναιετσι; μπορει να γινει;"

καποιος λεει
"οχι δεν ειναι γιατι εκανα το τελετουργικο και δεν εγινε τιποτα
αν παλι δεν με πιστευεις μπορεις να το δοκιμασεις και εσυ και θα δεις οτι δεν γινετε τιποτα"
εδω ερχετε η καταρυψη της μπουρδας

μπαινουν οι συντονιστες και λενε σε αυτον που ειπε οτι δεν γινετε

"μην γραφεις τετοια πραγματα γιατι μπορει να μην το εκανες σωστα και αν γινει σωστα μπορει να πετυχει"
εδω γινετε μεσω των συντονιστων η ανασταση της μπουρδας περι καλεσματος πνευματων μεσω του καθρευτη

ελπιζω τωρα να καταλαβες Dying_Incubus

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 16:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καποιος λεει
"οχι δεν ειναι γιατι εκανα το τελετουργικο και δεν εγινε τιποτα
αν παλι δεν με πιστευεις μπορεις να το δοκιμασεις και εσυ και θα δεις οτι δεν γινετε τιποτα"
εδω ερχετε η καταρυψη της μπουρδας

μπαινουν οι συντονιστες και λενε σε αυτον που ειπε οτι δεν γινετε

"μην γραφεις τετοια πραγματα γιατι μπορει να μην το εκανες σωστα και αν γινει σωστα μπορει να πετυχει"
εδω γινετε μεσω των συντονιστων η ανασταση της μπουρδας περι καλεσματος πνευματων μεσω του καθρευτη


Σωστός ο gigenis

Σε λίγο, έτσι όπως πάμε θα εκδωθεί και εγχειρίδιο χρήσης..

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 16:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρήνη υμών Τέκνα μου...

Ειρήνη...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 19:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gigenis
το ζητούμενο είναι να μην ασχολείσαι τόσο πολύ με τους συντονιστές
γιατί παίζουν το ρόλο της εξουσίας

δεν είπα να μην επαναστατήσεις αλλά αν σε γράφουν κανονικά,τι θέλεις και ασχολείσαι ??

εγώ στο esoterica.gr μπαίνω για να διαβάσω τα μέλη και όχι τους συντονιστές

αυτοί είναι όπου φυσάει η αύρα και γι'αυτό δεν τους διαβάζω κανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 20:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gigenis
το ζητούμενο είναι να μην ασχολείσαι τόσο πολύ με τους συντονιστές
γιατί παίζουν το ρόλο της εξουσίας

δεν είπα να μην επαναστατήσεις αλλά αν σε γράφουν κανονικά,τι θέλεις και ασχολείσαι ??

εγώ στο esoterica.gr μπαίνω για να διαβάσω τα μέλη και όχι τους συντονιστές

αυτοί είναι όπου φυσάει η αύρα και γι'αυτό δεν τους διαβάζω καν


με τους συντονιστες ασχολουμε μονο οταν αρχιζουν να λενε τα τρελα τους

"μην προσβαλετε τα αλλα μελη"

προσβολη λενε οταν ζηταμε αποδηξεις απο τα ατομα που γραφουν αποψεις του στιλ

12κλωνο dna

βζιβζουνικοι βιασμοι

εξωγηινοι με επισκεπτονται καθημερινα

ειχα παει για καφε με τον βοναπαρτη

και διαφορα αλλα τετοια
οταν λοιπον οι συντονιστες απαιτουν να μην ζηταμε αποδηξεις αλλα να χαφτουμε τις μπουρδες του καθε βαρεμενου τοτε θα ασχοληθω μαζι τους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 22:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε λίγο, έτσι όπως πάμε θα εκδωθεί και εγχειρίδιο χρήσης..

η πλακα ξερεις ποια ειναι;

οτι φωναζουν "γινετε γινετε"

και το λενε οχι γιατι δοκιμασαν και πετυχαν κατι αλλα γιατι καπου διαβασαν οτι γινετε η καποιος τους ειπε οτι καποιος αλλος τους ειχε πει οτι το εκανε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 03:08:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

η πλακα ξερεις ποια ειναι;

οτι φωναζουν "γινετε γινετε"

και το λενε οχι γιατι δοκιμασαν και πετυχαν κατι αλλα γιατι καπου διαβασαν οτι γινετε η καποιος τους ειπε οτι καποιος αλλος τους ειχε πει οτι το εκανε


Μα δε καταλαβαίνεις ότι το 'θέμα' χρειάζεται και κάποια τροφοδοσία έξωθεν γιατι απο μόνο του δε στέκει;

Το κακό είναι όμως ότι 'ο σκοπός δεν αγιάζει πάντα τα μέσα'...

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 08:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gigenis, ειλικρινά αναρωτιέμαι αν βλέπεις αυτό που εσύ θέλεις να δεις κάνοντας το μαύρο άσπρο ή αν πραγματικά καταλαβαίνεις κάτι αλλά προτιμάς να το μετατρέπεις ανάλογα με αυτό που θες να ισχύει.

Εν πάσει περιπτώσει, δεν πρόκειται να αναλωθώ περαιτέρω στις απαντήσεις από την Ομάδα των Υπευθύνων στο θέμα που αναφέρεσαι, όποιος κοιτάξει τις απαντήσεις από την πρώτη κιόλας σελίδα θα καταλάβει και τι ειπώθηκε.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 15:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα δε καταλαβαίνεις ότι το 'θέμα' χρειάζεται και κάποια τροφοδοσία έξωθεν γιατι απο μόνο του δε στέκει;

ενα θεμα που χρειαζεται δεκανικια για να σταθει δεν ειναι θεμα ειναι αναπηρια

quote:
όποιος κοιτάξει τις απαντήσεις από την πρώτη κιόλας σελίδα θα καταλάβει και τι ειπώθηκε.


συμφωνουμε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 01:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ενα θεμα που χρειαζεται δεκανικια για να σταθει δεν ειναι θεμα ειναι αναπηρια


Υπαρχει φυσικα η πιθανοτητα προθεση των διαχειριστων να ηταν η προστασια των μελων απο πιθανους κινδυνους,αν στο ιδεολογικο τους υποβαθρο περιλαμβανονταν η μεταφυσικη αντιληψη οτι τετοιου ειδους ενεργειες μπορει να βλαψουν τον πειραματιζομενο.

Απο οσο διαβασα στο θεμα καθρεφτης,οι διαχειριστες εκφραζουν τον φοβο οτι μια τετοια κινηση θα "συγκεντρωσει την αρνητικη ενεργεια εναντιον του πειραματιζομενου",μια αποψη αστηρικτη μεν αλλα τεσπα αυτη την αποψη ειχαν.Οποτε ας μην καταλογιζουμε στους διαχειριστες παντα "δολιες προθεσεις".Μην ξεχνας στο συνολο τους ανηκουν στον μυστικιστικο/εσωτεριστικο χωρο.(αν κανω λαθος διορθωστε με αλλα αυτη την αποψη σχηματισα διαβαζοντας τα λεγομενα τους).Οποτε δεν ειναι απιθανο οντως να ανησυχουσαν για την ασφαλεια του πειραματιζομενου.

Παντως ο Gigenis εκανε το πειραμα και επεζησε...

Φυσικα ενας ευαλωτα ψυχολογικα ανθρωπος μπορει οντως να δοκιμασει παραισθησεις μεσω υποβολης και να δει τερατα και σημεια και να πεισθει οτι οντως το πειραμα πετυχε.Οποτε ισως αυτο να εχει αρνητικο αντικτυπο στην ψυχολογικη του κατασταση και την πνευματικη του ισορροπια.

ΥΓ Ασχετη λεπτομερεια.Ωστε και εσυ Ολυμπιε εχεις πρασινοκαστανα ματια?Και η δρακονια πρακτωρ τετοιο χρωμα ματια εχει.ΣΥΜΠΤΩΣΗ?Η διαγαλαξιακη συνωμοσια?+ευλογησον+

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 02:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει φυσικα η πιθανοτητα προθεση των διαχειριστων να ηταν η προστασια των μελων απο πιθανους κινδυνους,αν στο ιδεολογικο τους υποβαθρο περιλαμβανονταν η μεταφυσικη αντιληψη οτι τετοιου ειδους ενεργειες μπορει να βλαψουν τον πειραματιζομενο.


Απο οσο διαβασα στο θεμα καθρεφτης,οι διαχειριστες εκφραζουν τον φοβο οτι μια τετοια κινηση θα "συγκεντρωσει την αρνητικη ενεργεια εναντιον του πειραματιζομενου",μια αποψη αστηρικτη μεν αλλα τεσπα αυτη την αποψη ειχαν.Οποτε ας μην καταλογιζουμε στους διαχειριστες παντα "δολιες προθεσεις".Μην ξεχνας στο συνολο τους ανηκουν στον μυστικιστικο/εσωτεριστικο χωρο.(αν κανω λαθος διορθωστε με αλλα αυτη την αποψη σχηματισα διαβαζοντας τα λεγομενα τους).Οποτε δεν ειναι απιθανο οντως να ανησυχουσαν για την ασφαλεια του πειραματιζομενου.

μα δεν ηθελα να πω οτι οι διαχειριστες οτι ειπαν το ειπαν δολια και εγω εχω διαπιστωσει οτι οι διαχειριστες εχουν μυστικιστικες αποψεις/δοξασιες
το προβλημα ειναι οτι ενω εχουν τετοιες αποψεις δεν τις εχουν τεκμηριωσει
δεν εχουν κανει τα ποιο απλα πραγματα που μπορει να κανει καποιος για να δει αν οντως αυτα που δεχονται σαν αληθεια ειναι σωστα η οχι

Παντως ο Gigenis εκανε το πειραμα και επεζησε...

μονο που συμφωνα με τους διαχειριστες απλα δεν εκανα κατι σωστα αυτοματα δηλαδη αντι να κατσουν να σκεφτουν μημπως και ολο αυτο το σκηνικο ειναι μια μπουρδα
προτημισαν να δεχτουν οτι απλα δεν το εκανα σωστα
(και ολα αυτα χωρις να εχουν κανει ποτε το πειραμα για να δουν αν δουλευει)

Φυσικα ενας ευαλωτα ψυχολογικα ανθρωπος μπορει οντως να δοκιμασει παραισθησεις μεσω υποβολης και να δει τερατα και σημεια και να πεισθει οτι οντως το πειραμα πετυχε.Οποτε ισως αυτο να εχει αρνητικο αντικτυπο στην ψυχολογικη του κατασταση και την πνευματικη του ισορροπια.
γνωμη μου ειναι οτι ποιο μεγαλη ζημια θα του κανει η πεπειθηση οτι πιθανον να γινετε το καλεσμα παρα η καταρηψη της μπουρδας

ΥΓ Ασχετη λεπτομερεια.Ωστε και εσυ Ολυμπιε εχεις πρασινοκαστανα ματια?Και η δρακονια πρακτωρ τετοιο χρωμα ματια εχει.ΣΥΜΠΤΩΣΗ?Η διαγαλαξιακη συνωμοσια?+ευλογησον+

ειναι γνωστο οτι τα δυο ακρα παντα εχουν ποιο πολλα κοινα μεταξυ τους απο οτι με το κεντρο

ΥΓ ευχομαι να μην εχεις και εσυ μουσι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 04:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Παιδιά !Β Ο Η Θ Ε Ι Α!!!!!!! η γυναίκα που ερωτεύτηκα και παντρεύτηκα είναι μία ΛΑΚΕΡΔΑ.



Τι να κάνω; την είδα με την πραγματική της φύση...


ΜΗ ΤΑΡΑΖΕΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 05:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗ ΤΑΡΑΖΕΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

Α όχι φίλε μου, η δικιά σου είναι χειρότερη..

Εχει και φιδάκια.

Τι θα τις κάνουμε μου λες;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 15:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Α όχι φίλε μου, η δικιά σου είναι χειρότερη..

Εχει και φιδάκια.


ΝΑΙ ΝΑΙ !!

quote:

Τι θα τις κάνουμε μου λες;


ΣΤΟ ΦΟΥΣΤΑΝΟ.

ΣΤΟ ΦΟΥΣΤΑΝΟ.

ΡΕ ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ:::::


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 16:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΡΕ ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ:::::


Λές;

Να τις ρωτήσουμε με τρόπο... μη μας καταλάβουν ότι τις καταλάβαμε...

Λες να τις αναλάβει ο μέγας μύστης και αρχιερέας της αναγεννησιακής και μεταμορφωτικής Φουστάνος;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 16:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε ρε λύσσα κακιά που σας έχει πιάσει με τον Φουστάνο...
Δεν είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα! Υπάρχουν και πολυ καλύτεροι, απλά αυτός δεν χάνει στιγμή να βγαίνει στην τηλεόραση για διαφήμιση...
Και να σας πώ και ένα μικρό μυστικό,που έμαθα από την γυναίκα μου? Ο Φουστάνος πολλές φορές χειρουργεί στο νοσοκομείο που εργάζεται η γυναίκα μου, και έτσι ξέρω πως... φωράει στριγκάκια!!! χιχιχι... ναι! αλήθεια είναι! Μου το είπε και ένας φίλος συνάδελφος της γυναίκας μου, που τον έχει πετύχει πολλές φορές στα αποδυτήρια!
Οσο για τις...δρακονιανές γυναίκες σας... γιατί θέλετε να τους αλλάξετε εμφάνιση? Ετσι και αλλιώς δεν είναι της μόδας να έχουμε για κατοικίδια στο σπίτι, φίδια και ιγκουάνα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vanillic
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2007, 03:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vanillic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εεχμμμμμ
κι εδω τα ιδια.

Προς συντονιστες: Σε λιγο θα κυνηγατε τα νεα μελη και αυτους που ενδιαφερονται πραγματικα για το Παραξενο...με το τουφεκι.

Ανθρωποι που ηθελαν, προσπαθησαν, ειχαν, να πουν κατι δεν εγραψαν πανω απο 50 μηνυματα. Μαλλον απετυχαν...

....Αντιθετα βλεπω ολο τους ιδιους και τους ιδιους με εκατοντααααααδες μηνυματα να λενε τα ιδια και τα ιδια. Να κοροιδευουν, να απαξιωνουν, να εκνευριζονται, να βριζουν και να παραπονιουνται διαρκως οτι "καποιοι" τους περνανε για ΒΛΑΚΕΣ!!!!!!!!!!! Και προσπαθουν ακαταπαυστα να αποδειξουν οτι ΔΕΝ ειναι βλακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βλακες δεν ειστε, οχι. Βγαλτε αυτη την ιδεα απο το μυαλο σας.
Σκεφτειτε θετικα.
Αυτη η ιστοσελιδα δεν δημιουργηθηκε με σκοπο να βλαψει το νοητικο σας επιπεδο καλα μου παιδια.
Δεν ειστε βλακες.
Εεεεεελα, παααααμε, πειτε τις 3 φρασεις 10 φορες ΔΥΝΑΤΑ...
- ΟΧΙ. Δεν ειμαι ΒΛΑΚΑΣ.
- ΟΧΙ. Δεν εχω κανενα λογο να ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΒΛΑΚΑΣ.
- ΝΑΙ. Υπαρχει και η φαντασια σ αυτη τη ζωη!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2007, 09:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή vanillic, αν και κατανοώ σε κάποιο βαθμό το "ξέσπασμα" σου, θα παρακαλούσα όλους μας να προσπαθήσουμε να επανέλθουμε στα αρχικά πλαίσια του θέματος καθώς έχει γίνει ήδη μια παρένθεση η οποία είναι μεγάλη.
Ελπίζω να προσπαθήσουμε όλοι για αυτό...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vanillic
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2007, 00:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vanillic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σορρυ μαστερ.
Αντε να κλεισω την εννιασελιδη παρενθεση και να πω οτι..
Δεν πολυπιστευω την ιστορια του φιλου μας του Σουηδου... Μπορει ο Σουηδος να ειναι ο ιδιος κακος ερπετοειδης και να το παρουσιαζει ετσι ωστε να αντιστρεψει το κλιμα!!!!
Οποτε γραφει ενα συγκινητικο σεναριο, το βγαζει στη δημοσιοτητα ελπιζωντας να τον κανουμε παρεα μετα. Να παμε για κανα καφε, να κουτσομπολεψουμε τους κακους ελοχιμ και τετοια.
Αυτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 03:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 15:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σας ενημερώνω ότι προσωπικά έχω μεγάλο πρόβλημα.
Οχι δεν κάνω πλάκα.

Μπορεί η φωτογραφία να μην ήταν της γυναίκας μου, αλλά πραγματικά ειναι μια LACERDA.

Ζήτησα βοήθεια και εισέπραξα γέλωτα και κοροιδία.

Εγώ πιστεύω τον Σουηδό 100% και κυρίως τις Σουηδέζες.

Υπάρχουν, ζούν ανάμεσά μας.
Μέ λίγη εξάσκηση ολοι μας θα μπορούμε να τους βλέπουμε να κυκλοφορούν αναμεσά μας.
Περιμένω και την επιστημονική κοινότητα να αρχίσει έρευνες προκειμένου να κατασκευαστουν και ειδικά εργαλεία όρασης.(ακτίνες Χ, κτλ)ώστε να μας βοηθήσουν και τεχνικά στην αναγνωρισή τους...
Αν και πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω διαλογισμού.

Βλέπετε βιώνω το πρόβλημα καθημερινά.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 00:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy