ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΚΕΛΟΣ LACERTA" ,ΑΛΗΘΕΙΑ ,ΨΕΜΑ ,Η ΜΙΑ ΜΕΙΞΗ ΑΥΤΩΝ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 01:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για άλλη μια φορά εισπράτω γέλωτα και κοροιδία...

Δεν πειράζει θα τη βρώ μόνος μου την άκρη.

Θα την καθαρίσω νύχτα και θα φύγω για Σουηδία με το πρώτο πρωινό αεροπλάνο.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 02:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα την καθαρίσω νύχτα και θα φύγω για Σουηδία με το πρώτο πρωινό αεροπλάνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 04:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσυ ρε φίλε με την δικιά σου βρήκες άκρη, ή θες βοήθεια;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 04:54:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 05:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα περάσω το πρωί να βάλω ένα χεράκι να καθαρίσουμε και φεύγουμε παρέα για Σουηδία.

Τι λες;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 05:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΝΑΙ ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 07:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με παίρνετε μαζί σας;


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 15:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΕΛΑ ΚΡΙΕ.

ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ Γ@ΜΩ ΤΟ ΤΡΙΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 17:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ελα Κριέ

Καλωςήλθες στη μπάντα των λακερδοπονεμένων


ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 19:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και η Σουηδία που λέγαμε βρε παιδιά;

Αλήθεια είναι αυτά που λένε για τις...Σουηδέζες;

ΤΡΙΟ ε; Κάπως έτσι το φαντάζομαι εγώ


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 21:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε το πειρατικό αναχωρεί για Σουηδία έκλεισε.

Οσον αφορά τις Σουηδέζες... Απο τις LACERDES μας σιγουρα καλύτερες θα είναι.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 15:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλύτερες ε;
Ε ρε τη έχει να γίνει....


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 08:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλυτερα καποιος διαχειριστης να εκλεινε το θεμα αυτο μιας που λεγονται οπως βλεπω μονο ασχετα πραγματα απο πολλους,δηλαδη λενε οτι ναναι.


Διαχειριστης του δικτυου IRCNETΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 09:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δώσε μας κάτι σχετικό να το συζητήσουμε φίλε lancelot

Διαχειριστής ε...

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αναζητητής
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 11:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αναζητητής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα δώσω εγώ τροφή για συζήτηση.


ΘΕΜΑ : Φάκελος Lacerta

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΩΣ ΤΩΡΑ : 194

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΥΒΡΙΣΤΙΚΕΣ/ΕΙΡΩΝΙΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90 (Έχασα το μέτρημα)

Σε περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει, το forum λέγεται "Το Παράξενο". Δε λέγεται "Το Επιστημονικό" ή "Το Πιθανό" ή "Το Βέβαιο" ή "Το Αποδεδειγμένο". Ο καθένας έχει την ελευθερία να γράψει ότι του κατέβει στο κεφάλι, με την προυπόθεση να μη΄θίγει τον άλλον. Δημοκρατία λέγεται αυτό και ελευθερία λόγου. Το αν τώρα αυτά που γράφονται στέκουν ή όχι, είναι άλλο θέμα και θα αποτελέσει αντικείμενο συζήτησης. Δε γράφτηκσ στο esoterica για να παρακολουθήσω μια συζήτηση με ένα Χ θέμα που στις 5 από τις 7 σελίδες γράφονται άσχετα πράγματα (με το θέμα πάντα)και τα 90-100 από τα 200 posts είναι ειρωνικά. Ο καθένας ξεκινάει ένα θέμα για να λάβει feedback, θετικές ή αρνητικές γνώμες για τις σκέψεις του και για να γίνει μια γόνιμη συζήτηση. Με τις γνωστές ειρωνείες τύπου βζιν-βζουν κτλ πόσο γόνιμη θα είναι η συζήτηση; Πόσο σέβεστε τον θεματοθέτη όταν κάθεστε και χλευάζετε ανηλεώς τα λεγόμενα του επειδή σας φαίνονται υπερβολικά ή απίθανα; Θα μου πείτε "δε πιστεύω λέξη άμα δε δω αποδείξεις". Συμφωνώ. Ας μη το πιστέψετε. Επιχειρηματολογήστε όμως για το αντίθετο. Πείτε "κάνεις λάθος εδώ κι εδώ κι εδώ" , όπως έκανε o Dying+Incubus (αν θυμάμαι καλά) με τα χέρια των εξωγηίνων.

Το έχω ξαναπει και στο θέμα του Pano και θα το ξαναπω κι εδώ. Όποιος δεν θέλει να ασχοληθεί με ένα θέμα γιατί απλά δε γουστάρει ή δε πιστεύει, ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. Γιατί δίνετε αξία σε κάτι τόσο γελοίο (κατ'εσας πάντα) κοροιδεύοντας το; Μήπως γιατί παίρνετε αξία με την ειρωνεία και το χλευασμό και αισθάνεσθε ανώτεροι; Ρίχνουμε τον άλλον για να ανεβούμε εμείς;

Όπως είπα πριν, το θέμα είναι να μη θίγεται ο συμονιλητής. Ο Nikosgr δεν έθιξε κανέναν, είπε μάλιστα ότι το κείμενο δεν είναι καν δικό του. Ορισμένοι όμως τον θίξατε χλευάζοντας τον ίδιο και το κείμενο που παρέθεσε, χωρίς να προσθέσετε τίποτα το εποικοδομητικό και κάνοντας ένα θέμα που ανήκει στο "Παράξενο" να ανήκει πλέον στον Κάδο Απορριμάτων. Και μαζί με αυτόν, θίξατε και μένα αλλά και αρκετούς άλλους που θέλουν να συζητήσουν για οτιδήποτε "μπούρδα" και "παραμυθάκι" λέγεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 19:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το έχω ξαναπει και στο θέμα του Pano και θα το ξαναπω κι εδώ. Όποιος δεν θέλει να ασχοληθεί με ένα θέμα γιατί απλά δε γουστάρει ή δε πιστεύει, ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. Γιατί δίνετε αξία σε κάτι τόσο γελοίο (κατ'εσας πάντα) κοροιδεύοντας το; Μήπως γιατί παίρνετε αξία με την ειρωνεία και το χλευασμό και αισθάνεσθε ανώτεροι; Ρίχνουμε τον άλλον για να ανεβούμε εμείς;


Αν δεν κάνω λάθος σοβαρή απάντηση στο τοπικ δεν υπάρχει εδώ και 8 ημέρες τι σημαίνει αυτό;

quote:
Όπως είπα πριν, το θέμα είναι να μη θίγεται ο συμονιλητής. Ο Nikosgr δεν έθιξε κανέναν, είπε μάλιστα ότι το κείμενο δεν είναι καν δικό του. Ορισμένοι όμως τον θίξατε χλευάζοντας τον ίδιο και το κείμενο που παρέθεσε, χωρίς να προσθέσετε τίποτα το εποικοδομητικό και κάνοντας ένα θέμα που ανήκει στο "Παράξενο" να ανήκει πλέον στον Κάδο Απορριμάτων. Και μαζί με αυτόν, θίξατε και μένα αλλά και αρκετούς άλλους που θέλουν να συζητήσουν για οτιδήποτε "μπούρδα" και "παραμυθάκι" λέγεται.

Σε καμμία περίπτωση δεν θίξαμε ούτε το μέλος Nikosgr ούτε και καποιον άλλον.
Επίσης κανείς δεν είδα να χλευάσει το θέμα.

Οι απαντήσεις που γράφτηκαν πολύ πρίν παραθέσω το προσωπικο μου πρόβλημα το οδηγούσαν στην απολίθωση.

Και στο κάτω κάτω της γραφής είπαμε ΠΑΡΑΞΕΝΟ, ούτε 'μπουρδα' ούτε 'παραμυθάκι'.

Η εισαγωγή του κειμένου LACERDA που αποσκοπούσε κατα την γνώμη σου;
Δεν σε ικανοποιεί η τροπή;
Υπήρχε περιπτωση να είναι διαφορετική;

Ανάλογα με το θέμα, ανάλογη και η απάντηση φίλε μου.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 20:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα δώσω εγώ τροφή για συζήτηση.

Ωραία τροφή έδωσες φίλε μου, και μετά παραπονιέσαι...

Τι άλλο να πω, σου απάντησε ο φίλτατος Τολλ...

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 00:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και μαζί με αυτόν, θίξατε και μένα αλλά και αρκετούς άλλους που θέλουν να συζητήσουν για οτιδήποτε "μπούρδα" και "παραμυθάκι" λέγεται.

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙ ΜΥΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.


ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΗΞΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vanillic
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 01:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vanillic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δεν κάνω λάθος σοβαρή απάντηση στο τοπικ δεν υπάρχει εδώ και 8 ημέρες τι σημαίνει αυτό;

Εγω παντως σοβαρα απαντησα.
ΑΝ υπαρχει δρακοειδης φυλλη (η οποια ειναι "καλη") στον πλανητη και μαλιστα ΠΡΙΝ απο μας, δεν υπαρχει λογος να μην μπορουμε να συμβιωνουμε ολοι μαζι αγαπημενοι. Τοσοι και τοσοι συνυπαρχουμε (εδω ο κατοικος του διπλανου διαμερισματος μπορει να ειναι δολοφονος, η παιδεραστης, η κανιβαλλος)!!
Συμφωνα με τα λεγομενα της εμεις ηρθαμε μετα, οποτε θα τους θεωρουσαμε δεδομενους κατοικους, τι κι αν ηταν τερατομορφοι ?
Μηπως οταν ηρθαμε δεν βρηκαμε χιλιαδες οντα που δεν μας εμοιαζαν?

Κι ετσι βγαζω το συμπερασμα οτι ΑΝ υπαρχουν δρακουλακια μαλλον ειναι ΚΑΚΑ! Και γι αυτο δεν πιστευω την ιστορια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vanillic
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 01:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vanillic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επισης, εκτος απο τα οντα του ζωικου, ηδη ειμαστε 5-6 διαφορετικες φυλλες που δεν μοιαζουμε καθολου!
Ειδικα δε αυτοι οι Κινεζοι, απο αλλο πλανητη τελειως!
Και στα χαρακτηριστικα και στην φιλοσοφια και στη συμπεριφορα.
Κι ομως συνυπαρχουμε.

Οποτε δρακουλακια μου, ψαξτε αλλου για θυματα. Αλλου να πειτε τις ιστοριες σας
Αφου θελετε να μας κανετε φιλους για να μας πιειτε το αιμα στο τελος )(και να κανετε μπανιο στα κομμενα μελη του σωματος μας, οπως εχω διαβασει σε διαφορα θεματα) ! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 02:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οποτε δρακουλακια μου, ψαξτε αλλου για θυματα. Αλλου να πειτε τις ιστοριες σας
Αφου θελετε να μας κανετε φιλους για να μας πιειτε το αιμα στο τελος )(και να κανετε μπανιο στα κομμενα μελη του σωματος μας, οπως εχω διαβασει σε διαφορα θεματα) !

Ωπα Ωπα... Vanilic για ΛΑΚΕΡΔΕΣ είναι το θέμα όχι για Βαμπιρισμό και κατα συνέπεια δρακουλάκια.

Συμμερίζομαι το ξέσπασμά σου για το θέμα και την τροπή του, αλλά εμείς δεν τεμαχίζουμε ανθρώπους.

Το πολυ-πολυ κανένα όργιο με παρθένες, πολύ κόκκινο κρασί,(υποκατάστατο αίματος), θυσιάζουμε και κανένα οβελία στη σούβλα ετσι για τη θυσία στο ανώτερο ον και κάνουμε και καμμιά επικλησούλα στον Τσιτσάνη, στον Μπιθικώτση, άντε στη έσχατη περίπτωση και στο Στράτο.

Παράλληλα έχουμε και τσιλιαδόρο με δίκανο μη μας τη πέσει και κανένας Σατανιστής.



Υ.Γ. Πλάκα πλάκα, εγώ ακόμα ζώ με μια Λακέρδα. Με πήρε είδηση την ώρα που ακόνιζα τo Κατάνα και φυλάγεται τώρα απο παντου.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vanillic
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 03:01:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vanillic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχαχα!!!!!
Δεν εννοω εσας βρε !!!

Ενα οργισμενο μηνυμα στα οριτζιναλ δινω, που χρησιμοποιουν αθωους Σουηδους για να περνανε τα εγγραφα τους προς τα εξω!!!

Εσεις μια χαρα ειστε με τις λακερδες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2007, 08:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω αυτό που γίνεται!
Έχουν γίνει κάποιες συστάσεις για να επανέλθει το θέμα στον αρχικό σκοπό για τον οποίο ανοίχθηκε και παρόλα αυτά κάτι τέτοιο δεν συνέβη.
Έχουν ακολουθήσει αλλεπάλληλα μηνύματα χιουμοριστικά και για "χαβαλέ", τα οποία δεν έχουν ουδεμία σχέση με το θέμα.
Βρίσκεται ένα μέλος - στην προκειμένη περίπτωση ο Αναζητητής - ο οποίος επισημαίνει την κατάσταση και ζητά με τον τρόπο του την επαναφορά του θέματος.
Αντί να γίνουν κατανοητοί οι λόγοι που ζητάει κάτι τέτοιο, βρίσκεται υπόλογος που ζήτησε το αυτονόητο:

Να διαβάσει τοποθετήσεις που έχουν σχέση με το θέμα.

quote:
Αν δεν κάνω λάθος σοβαρή απάντηση στο τοπικ δεν υπάρχει εδώ και 8 ημέρες τι σημαίνει αυτό;

Αυτό σημαίνει, Troll, οτι οι μη σοβαρές ή άσχετες συζητήσεις με το θέμα δεν θα πρέπει να συνεχιστούν για 9η, 10η κτλ μέρα...
Και για αυτό θα πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι μας.
Αν ένα θέμα μας φαίνεται μη σοβαρό ή αστείο κτλ δεν δικαιοδοτούμαστε να το υποτιμήσουμε με την συμπεριφορά μας αλλά μπορούμε να κάνουμε ένα διάλογο γύρω από αυτό, καταδεικνύοντας αυτό που για εμάς φαίνεται παράλογο.

Επαναλαμβάνω λοιπόν - για τελευταία φορά - την σύσταση μου να επανέλθει το θέμα στον αρχικό σκοπό συζήτησης του.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 03:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό σημαίνει, Troll, οτι οι μη σοβαρές ή άσχετες συζητήσεις με το θέμα δεν θα πρέπει να συνεχιστούν για 9η, 10η κτλ μέρα...
Και για αυτό θα πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι μας.
Αν ένα θέμα μας φαίνεται μη σοβαρό ή αστείο κτλ δεν δικαιοδοτούμαστε να το υποτιμήσουμε με την συμπεριφορά μας αλλά μπορούμε να κάνουμε ένα διάλογο γύρω από αυτό, καταδεικνύοντας αυτό που για εμάς φαίνεται παράλογο.

Συγνώμη αλλά δεν υποτιμήσαμε κανένα και τίποτα.
Παρέθεσα ένα προσωπικό μου πρόβλημα και αμέσως άρχισε ο χαβαλές αντι να με βοηθήσουν να βρώ λύση.
Εγώ φταίω που βρήκα τον τρόπο (μεσω του φακέλου LACERTA)να αναγνωρίσω την πραγματική γυναίκα που αγάπησα και παντρεύτηκα. Εδώ θα ήθελα να ευχαριστήσω και το μέλος PANO για την βοήθειά του μέσω του τοπικ 12κλωνο DNA.

quote:
Επαναλαμβάνω λοιπόν - για τελευταία φορά - την σύσταση μου να επανέλθει το θέμα στον αρχικό σκοπό συζήτησης του.

Και τι κατάλαβες;

Απο τις 6 τουτουνου εχει να γραψει άνθρωπος σύμφωνα με τις συστάσεις σου.

Ωραίος και διακριτικός τρόπος να κλείσεις το τόπικ.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 14:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπομονή για το προσωπικό σου πρόβλημα...
Όσο για το μέλος PaNo, δεν βρίσκω το λόγο ανάμειξης του σ' αυτό το θέμα.
Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να την αποφύγεις.

quote:
Απο τις 6 τουτουνου εχει να γραψει άνθρωπος σύμφωνα με τις συστάσεις σου.

Ωραίος και διακριτικός τρόπος να κλείσεις το τόπικ.


Δε νομίζω οτι η λύση είναι να κλείσει το θέμα.
Αν δώσω τη λύση που πιστεύω οτι είναι η καλύτερη, δε νομίζω να σου αρέσει και πολύ...

Καλή σου μέρα!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 18:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με απειλείς;;;;;;;;;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reptilian
troll


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2019, 00:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reptilian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_______________________
Διαγραφή μηνύματος (troll)
04/09/2019
________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy